Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178001) sz.j válasza Sgr_A (#178000) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szomorú vagyok ..., akkor megpróbálok egy használt 5ˇ-os telot venni ....

Amúgy klöszi az infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#178002) jeni válasza sz.j (#178001) üzenetére


jeni
félisten

Azoknal meg az lesz a gond, hogy egyes applikaciok nem mennek rajta illetve frissiteseket nem kapod meg rá
Iphone SE (2020j vegyél az a legkisebb mobil es az még nem elavult

[ Szerkesztve ]

(#178003) sz.j válasza jeni (#178002) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót, de ha lehet maradnék az Android telcsiknél ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#178004) sfdrakex válasza sz.j (#178003) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Használtan se lesz. Évek óta nincs 5 colos készülék egy kategóriában se. 5,8-6,1 körül találsz. Azt is vedd figyelembe, hogy a régi 5 colos telefonoknak volt nagy kávája alul és felül, ezért az újabb 6 colosok nem nagyobbak, mert nincs káva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#178005) Sgr_A válasza sfdrakex (#178004) üzenetére


Sgr_A
addikt

De sajnos nagyobbak a 3s még 138mm magas volt az s 23 is 146mm ezért írtam hogy a legkisebb is majd 1cm-el nagyobb

(#178006) sz.j válasza sfdrakex (#178004) üzenetére


sz.j
nagyúr

Esetleg a Xiaomi Redmi készülékek közül is tudsz olyat ami kb. 5-6"-os de a külmérete nem vagy csak alig nagyobb mint a "régi" nagy kávás 5".os?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#178007) trebrona válasza sz.j (#178003) üzenetére


trebrona
nagyúr

Esetleg használt S10e két év garanciával: [link]
Ekkora a 3S-hez képest:

Ha eddig elvoltál a 3S-sel néhány évig ez is kiszolgálna. Az üzemidő viszont jóval kevesebb, ezt is mérlegeld, ha esetleg érdekelne.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#178008) Vitya0617


Vitya0617
kezdő

Sziasztok!
Az alábbi készülékek közül melyik lehet a legjobb választás?
Xiaomi 11T pro
Poco F4
OP Nord 2T
Realme GT2

(kamera, mikrofon - ez a 2 tényező ami a leginkább számítana, mert azt tudom , hogy mindegyik gyors, anyaghasználat rendben van stb...)

(#178009) BiP válasza sz.j (#177999) üzenetére


BiP
nagyúr

ZTE Blade-ek vannak ebben a méretben (ill.ahogy írták, inkább a fizikai méretet kell nézni, a kijelzőméret ma már csalóka, ha régi szemmel nézzük az arányokat), ott vannak 140mm alatti készülékek. Bár középkategóriának se nevezném.

(#178010) sz.j válasza trebrona (#178007) üzenetére


sz.j
nagyúr

és BiP

Srácok, köszönöm az infókat!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#178011) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!
A Redmi Note 12 Pro és a Poco X5 Pro között vacilálok. Áruk egyezik, a specifikációk is nagyrész hasonlóak.
Van valami dealbreaker dolog, ami alapján az egyiket a másik fölé helyeznétek?

Köszönöm!

(#178012) latya73


latya73
csendes tag

Sziasztok!
Redmi Note 12
pro: snapi proci, ergo eu rom és gcam
kontra: 4giga ram
Redmi Note 12 pro
pro:6giga
kontra: mediatek proci ergo eurom és gcam nem nagyon várható, vagy láttok rá esélyt?

(#178013) crok válasza latya73 (#178012) üzenetére


crok
nagyúr

"Redmi Note 12 pro" && "mediatek proci ergo eurom és gcam nem nagyon várható, vagy láttok rá esélyt?" -- ha itt a Xiaomi.EU ROM-ra gondoltál akkor annyira nem várható hogy Feb. végén megszűnt rá a publikus támogatás náluk - hacsak nem csapsz fel Patreon támogatónak náluk de akkor is csak stabil ROM-ból derivált custom-ot fogsz kapni.. ha fogsz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#178014) latya73 válasza crok (#178013) üzenetére


latya73
csendes tag

Igen, a Xiaomi.eu romra gondoltam. Sejtettem, hogy érdemes lenne a snapi vonalon maradni. Nem tudom meddig érdemes várni hogy a Note 12 Turbo, jönni fog -e, akár Pocoként is.

(#178015) joefasalasso


joefasalasso
aktív tag

Van aki birtokolt már S23-at és iPhone 14 Pro-t? Miért váltott miről-mire? Ezen két telefon között vacilálok. Köszi...

(#178016) vacs válasza joefasalasso (#178015) üzenetére


vacs
veterán

Én mindkét telefon konkrét topikjában is rákérdeznék.

(^)(>.<)(^)

(#178017) joefasalasso válasza vacs (#178016) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Az elfogult lenne. Szerintem.

(#178018) Tapsi válasza joefasalasso (#178015) üzenetére


Tapsi
addikt

Nem hiszem, hogy ilyet fogsz találni. Asszonynak vettem egy 14Pro-t, nekem 13promax van. Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok.

(#178019) xhege válasza joefasalasso (#178015) üzenetére


xhege
addikt

Én S23 Ultráról váltottam 14 Prora. :)

(#178020) joefasalasso válasza xhege (#178019) üzenetére


joefasalasso
aktív tag

Tőled akkor kaphatok releváns választ. ;) :R

(#178021) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv, nagyjából bármit ajánlani, mit mondanátok, a következő pár kitételllel:
- android
- 8 gb ram (vagy több)
- max 150k huf/400€(?)
- naprakész (frissebb kiadás -> újabb verziókat megkap)
- oled
- lehet bármi márka
- lehet bármilyen beszerzés, amazon, normális bolt itthon, kártyás szolgáltató
- wireless töltés előny, nem kötelező :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#178022) JohnD


JohnD
tag

Helló, nem tudom hova kellene írni a kérdést, ezért ide írom:
Samsung Galaxy A20e telefon esetén bizonyos esetekben vöröses lesz a kijelző (háttérvilágítása?). Például ha a beállításoknál ha egyes almenükbe belemegyek, mint például az akkumulátorral kapcsolatosba (Akku és eszközkarbantartó).
A Kijelző beállításoknál próbálkozom, de egyelőre sikertelenül. Mi ennek az oka?
Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#178023) Viktor0610 válasza JohnD (#178022) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(#178024) xhege válasza joefasalasso (#178020) üzenetére


xhege
addikt

Ami miatt váltottam: az S23 Ultra hatalmas, a fotók minőségével nem voltam megelégedve, hiányzott az IOS. Egyébként szerintem az S23 Ultra az eddigi legjobban sikerült Samsung telefon. :K

(#178025) szabonagyur válasza szabonagyur (#177709) üzenetére


szabonagyur
félisten

Végül lett egy Samsung A33 5G...

Hát a telefon csalódás eléggé, mellé raktam egy Samsung S10e-t ami ugye 4 éves most és hivatalosan gyengébb mindenben, de valahogy gyenge az A33. Akadozik, kamera is gyengébb, valami nem okés vagy nem tudom. :F

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#178026) BiP válasza szabonagyur (#178025) üzenetére


BiP
nagyúr

Én s10-et használok, de sose cserélném le egy alsókategóriás telóra, akármennyire friss. Még az A54 is határeset, de még arra sem.

(#178027) szabonagyur válasza BiP (#178026) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez nem csere, másnak vettük és oda bőven jó a telefon, inkább csak általános megjegyzés volt.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#178028) BiP válasza szabonagyur (#178027) üzenetére


BiP
nagyúr

Tudom, értettem.
Csak megerősítettem a tapasztalatodat, összehasonlításként mondom, hogy az S10 hiába régi, nincs párja az alsó-középkategóriában, (nincs mire cseréljem ezen a vonalon) ahogy Te is észrevetted a 2 telefont összehasonlítva.

(#178029) JohnD válasza Viktor0610 (#178023) üzenetére


JohnD
tag

Közben megoldódott a probléma: egy segédprogram okozta (Twilight), ami képernyő manipulációra való. (A telefont kaptam, már eleve rajta volt, nem én telepítettem).
Azért köszi!

[ Szerkesztve ]

(#178030) Grillo


Grillo
senior tag

Javaslatokat várnék. Adott asszony ősrégi Samu J5 telefonja (?), amivel semmi baja, de már nem megy a bekapcs gomb, be van törve a kijelző, állandóan jelzi, hogy megtellt a memória. Szóval jócskán csereérett. Betértünk múltkor a Yettelhez, és a kirakott telefonok közül rámutatott egyre, hogy akkor ez pont jó méret, stb. Na ez most épp egy Samu S23 volt, jelenlegi előfizetésével vagy 350k.
Mi tudnátok ajánlani olcsóbban, hasonló méretben, tehát max. 6 coll környéke, kisebb lehet. Iphone nem nagyon játszik, androidnám maradnánk.
Tudásban igazából felesleges az s23, egy A52s/A53 ebből a szempontból elég lenne, de már ugye nagyobb.
Köszi!

(#178031) Sgr_A válasza Grillo (#178030) üzenetére


Sgr_A
addikt

Sony xperia 10 lV

(#178032) vacs válasza Grillo (#178030) üzenetére


vacs
veterán

Asus zenfone 9 és Google Pixel 7 (ez épp akciós Alza-n, 231 000).

(^)(>.<)(^)

(#178033) Detti16


Detti16
friss újonc

Sziasztok!

Legnagyobb bánatomra kinőttem az imádott Huawei p9 Lite mobilomat, az új teló kiválasztásához szeretnék kérni segítséget.
Hosszú távra (kb 5 év) szeretnék megbízható készüléket.
Hogy használt vagy új, az szinte mindegy, ha van rá legalább egy év garancia, és várhatóan kiszolgál a tervezett 5 éves időszakban. Szolgáltatói ajánlattól sem zárkózom el (vodafone), ebben a hónapban egész tűrhető ajánlataik vannak.
Amire használnám: elég sok app lenne rajta (az alap fb-spotify-gmail dolgokon kívül főleg vásárlós appok és zenei alkalmazások), és jó lenne elfogadható/publikálható minőségű fotót és videót is készíteni vele néha-néha (nem napi szinten). Alapvetően sokféle alkalmazás között váltogatok, és sokat netezek (sok nyitott böngésző lapfüllel)

Amire nem használnám: netflix, játékok

Ezek a legfontosabb szempontok nekem:
Google Play
Android (én az iphone logikájával nem tudtam megbarátkozni)
Wifi hotspot
Jó fényerő (erős napfényben is könnyen olvasható)
Max méret: 160 x 74 (pici kezem van), de jobb lenne kisebb (pl szemeztem a realme GT Neo 3T telefonnal, de az számomra már zavaróan nagy)
Lehetőség szerint nagy akku / jó energiagazdálkodás
Ne legyen teleszemetelve reklámokkal, és ne nyisson meg a fülem ötezer alkalmazást mialatt telefonálok
Jack csatlakozó (ha nagyon jó az akku, akkor erről le tudok mondani, de fontos a jó hangminőség), OTG
Gyors, stabil, nem fagy le

Ami nem kiemelt szempont nekem:
4G / 5G mindegy
90 hz vagy 120 hz mindegy
IP védelem mindegy (persze pluszpont, ha a fontosak mellett az is van)
Hol van az ujjlenyomat olvasó mindegy
OIS-nak örülnék, de nem létkérdés
dupla sim nem fontos
Bővíthető memória – ennek örülnék, de 128 GB fölött nem feltétel

Anyagiak:
Ha nem szolgáltatói: mindennel együtt 150 a felső határ (de az már fájna), de 120-ig az ideális. Tehát ha külön kell vennem a töltőt / jack átalakító kell, akkor az is beleszámolandó ebbe a keretbe.
Szolgáltatói ajánlatban tudok egy picivel feljebb menni, ha érdemes.

Amikkel jelenleg szemezek:
Realme 9 pro+
Szolgáltatónál ezek vannak a "bevállalható" árfekvésben:
Samsung A54 vagy A34, A53 és A33, A72
Samsung S20 FE QC
Samsung A52s (itt nagyon jókat olvastam róla, de árukeresőn eléggé lehúzó vélemények vannak)
Oppo reno 7 Lite

De minden ötletre nyitott vagyok a hozzáértőktől. :)

Köszönöm előre is!

(#178034) zsolt008


zsolt008
tag

sziasztok,
most mi felel meg annak a kategóriájában ami kb. 2 évvel ezelőtt a xiaomi mi lite 5g volt?
100k körül keresnék egy használható telót...
(alkalmazások, kis játék, könnyű, vékony, kamera legyen használható, de nem kell top, 2nap akksi, jó display) Samsungtól kicsit idegenkedem, meg a nagyon zárt platformoktól is - de utóbbi 2 nem kizáró ok).
köszi minden tippet.

[ Szerkesztve ]

(#178035) vacs válasza Detti16 (#178033) üzenetére


vacs
veterán

A valós hosszú használat miatt szerintem most A33-A53, ha ráér kb fél év múlva akkor majd A34-A54 (lista áron még drágák)!
Ezekre a Samsung telefonokra 4 év android főverzió és 5 év biztonsági frissítés lesz!

(^)(>.<)(^)

(#178036) Detti16 válasza vacs (#178035) üzenetére


Detti16
friss újonc

Sajnos már annyira rottyon van a Huawei-em, hogy nem merem egy hétnél tovább húzni a döntést. :( A legújabb samsungok ára valóban combos (főleg tudva, hogy fél/egy év múlva már jó vétel is lehetne), végszükség esetén döntenék mellette.

Használtban inkább ne gondolkodjak? A Rejoy oldalán nézegettem Huawei P30 (/pro) készüléket meg Galaxy S10-et. A két év gari egész vonzó, de még használtan/korosan is 100 fölött vannak...

(#178037) vacs válasza Detti16 (#178036) üzenetére


vacs
veterán

Az S10 és P30 nagyon régi telefonok már, én olyat nem igen ajánlanék.
Újból A33 Samsung, Rejoy-on S20FE csak a snapdragon verzió, S21FE, esetleg S20 - S21.
De a többiek adnak majd más tippet.

(^)(>.<)(^)

(#178038) Orgi válasza Detti16 (#178033) üzenetére


Orgi
őstag

Az a33-ról úgy 10 hozzászólással feljebb írják a véleményt, az a5x-ek közül válogatnék inkább akkor már, de a valszeg hosszabb terméktámogatás ellenére én pl a Realmet választottam és nem bántam meg, a52 van a környezetemben és igazából mindig panaszkodik a tulaja.

(#178039) csp01


csp01
tag

Sziasztok!

Különböző okok miatt van három telefon, ami nagyon tetszik, nem tudok választani. Realme 9 pro+(most is realme telefonom van, ismerős volna a felület; 256gb; jack; tesztek szerint nem rossz kamera), Pixel 6a(a három közül most a legolcsóbb; kamera; ip67; nem túl objektív érv, de mindig is akartam egy google telefont), Asus Zenfone 8(méret; jack; ip68; 256 gb; teljesítmény)

(#178040) Sgr_A válasza csp01 (#178039) üzenetére


Sgr_A
addikt

A zenfone 8 at nem venném, mindjárt 2 éves nem sokáig lesz rá támogatás, és az sd 888 is egy elégé melegedős proci, meg elég sok teló lehalt alaplap hibával az elején nem tudom ez változott-e

[ Szerkesztve ]

(#178041) kutga válasza Orgi (#178038) üzenetére


kutga
nagyúr

A53 ugyanolyan gyenge.

Let the Zone take me if I am.

(#178042) net91 válasza Grillo (#178030) üzenetére


net91
senior tag

Samsung S21 FE

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#178043) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
Samsung A71 (új akku, és kijelző) lecserélésén gondolkodom. A preferenciák a makró fotózás, és a az SWGOH játék akadásmentesítése, és kb ugyanennyi üzemidő. Érdemes cserénem a S21 FE 5G-re? Az, hogy minimálisan kisebb, az nem hátrány, sőt inkább előny. Az S21 tudja az AoD-t? Az, hogy az Amoled Super Amoled Plus-ról dynamic Amoled 2x-re vált, jelent nekem bármi pluszt (vagy mínuszt) a mindennapi életben? Az A71 makrója elég gyenge. Ez jobb lehet? Illetve kicsit aggaszt, hogy az A71 főkamerája 64MP, ez meg csak 12.
Honnan lehet megtudni, hogy a Yettelnél elérhető gép 1., vagy 2. verzió? Más a GPU.
Köszönöm a válaszokat.

(#178044) sfdrakex válasza dodopek (#178043) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az S21FE mindenben jobb az A71-nél. AoD természetesen van, kameráknál pedig nem feltétlen a megspixel s legfontosabb.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#178045) Vitya0617


Vitya0617
kezdő

Sziasztok!
A Realme 9 pro+ / Redmi Note12 pro közül melyiket ajánlanátok inkább? Most kb egy árban tudnám őket beszerezni...
Illetve még ami kérdés, hogy egy Redmi Note 10 pro-hoz képest megérnék a ~20 ezer ft felárat?

(#178046) thomasfinal


thomasfinal
csendes tag

Sziasztok!

Lassan 5 éves Huawei Mate 10 Pro készülékemet cserélném, szegény kezdi már megadni magát.. Olyan 200-230 ezer között van a keret rá. Hetek óta bújom a fórumokat és a youtubot, és sikerült leszűkíteni a választást a Xiaomi 11T Pro és 12T Pro között. Kb. 80 ezer forint a különbség. Kérdés, hogy a 12T Pro kapcsán a 200mp kamera és a tavalyi legújabb snapdragon megér e +80 ezret, vagy a 11T Pro is bőven ki fog szolgálni még 3-4 évig? (kb ennyi időre szoktam telefont venni).
Játszani sose szoktam mobilon, csak youtube, facebook, messenger, filmek, zenehallgatás, szóval nem nálam fog túlmelegedni a teló. Néztem Samsungokat is, de ott nem találtam ár-értékben és méretben a Xiaomihoz hasonló kaliberűt, plusz nagy negatívum, hogy Samsung semmit sem ad szinte hozzá (gyorstöltő, szilikon tok, fólia, usb átalakító pc-re kötés miatt mind kéne Samsunghoz).

[ Szerkesztve ]

(#178047) csp01 válasza Sgr_A (#178040) üzenetére


csp01
tag

Köszönöm. Szeretek fotózni. Van annyival jobb a pixel, hogy a kettő közül azt válasszam?

(#178048) Sgr_A válasza csp01 (#178047) üzenetére


Sgr_A
addikt

Volt realme 9pp telóm fotóban jó volt de a 4 k videó eléggé remegős volt
nehéz döntés mert nekem nem jön be a stock droid,
de a jobb fényképező meg a hosszabb támogatás miatt lehet a pixel mellet döntenék

de még ott van a pixelek hazai hálózat kezelése nem tudom megy e már a volte minden szolgáltatónál, és az 5g hálózat is kérdéses

[ Szerkesztve ]

(#178049) latya73 válasza Vitya0617 (#178045) üzenetére


latya73
csendes tag

A Note 10 pronak elég harmatos a wifije.

(#178050) galervin93


galervin93
őstag

Urak, Redmi Note 12 Pro 5G-ről szeretnék tőletek véleményeket kérni. Nem másokkal összehasonlítva, csak önmagában, pro-kontra.
Nekem egy meglepően jó kis gépezetnek tűnik, de alig találok róla friss - hazai - infót, tesztet, aztán nem tudom, hogy hol a buktató, mert speckók alapján ez egy elég korrekt kis (sic! :D) telefonnak tűnik.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.