Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119001) Ájvé válasza #08205312 (#118995) üzenetére


Ájvé
veterán

Garancia teljesen más mint a 14 napos elállási jog.

(#119002) #08205312 válasza Ájvé (#119001) üzenetére


#08205312
törölt tag

"Garancia teljesen más mint a 14 napos elállási jog." Miért ennek az ellenkezőjét állítottam valahol :F

a bolt korrektségéről volt szó...arról, hogy mennyit érhet a bolti garancia.
A között vontam párhuzamot, ha egy bolt korrekt a pénz-visszafizetéssel (eltekint a törvény által előírt 14 napos visszafizetési időtől és a készülék bevizsgálásától a vevő javára) akkor valószínűleg a bolti garanciával is korrekt lesz.

(#119003) obesterion válasza #08205312 (#119002) üzenetére


obesterion
csendes újonc

Ügyes próbálkozás, de nem ezt írtad.

"Teljesen jó a bolti garancia. Vettem egy moto G5 plust, amivel ez volt [link]. Visszavittem 7 nap elteltével (14 napos elállásra hivatkozva), se szó se beszéd adták vissza a KP-t. Korrekt hozzáállás."

Egyértelműen garanciáról beszéltél az elején. Ha azt írod, hogy korrekten ment az elállás, szerinted a gariztatás is jó lehet náluk, senki nem szól egy szót se. Az elállást simán legariztad, ennyi. Nem kell ilyen komolyan venni, főleg nem megmagyarázni a lehetetlent, bárki fogalmazhat pongyolán, ez nem a bíróság, Kijavítottak, hagyhattad volna annyiban, és kész.

(#119004) #08205312 válasza obesterion (#119003) üzenetére


#08205312
törölt tag

:C :W

(#119005) Luck Dragon válasza SSlyTR (#118987) üzenetére

Szia, múlt héten rendeltem 4X-et. Semmi ilyen hibával nem találkoztam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#119006) DrDobos válasza Soybex (#118976) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszi nektek :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#119007) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

100 ezer Ft-ig mi most a legjobb vétel?
Feltételek: FHD kijelző, ne legyen extrém nagy (max. 5,4-5,5), min. 3gb memória, min. 64GB belső tároló.

(#119008) mark! válasza Cingáriusz (#119007) üzenetére


mark!
őstag

moto g5 plus, x performance, honor 8, huawei p9, iphone SE

>

(#119009) Viktor0610 válasza mark! (#119008) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az SE nem FHD. ;]

Samsung Galaxy A54

(#119010) mark! válasza Viktor0610 (#119009) üzenetére


mark!
őstag

nevezzük annak ;]
végülis ha az 1080p fhd, akkor az.

[ Szerkesztve ]

>

(#119011) Ájvé válasza #08205312 (#119002) üzenetére


Ájvé
veterán

Én ezt írtam:
"Másrészt bolti garancia nem tudom mennyire jó."
Erre te kezdtél írni az elállásról, mire többen is írtuk hogy a kettőnek semmi köze egymáshoz.
Lehet korrektek voltak (teljesítettek a jogi kötelezettségüket), de ettől függetlenül lehet egy kókler a szervize és ha garanciális ügyintézésre kerül a sor akkor megszívod. Persze ezt tudhatjuk (tapasztalat híján), de ezért vettem fel hogy a garancia megbízhatósága kérdéses lehet.
Továbbiakban nem magyarázom (mert nincs mit), vagy megérted a fenntartásomat vagy nem.

ZedMester:
FHD az 1080p igen, de az iphone SE csak 640x1136 felbontású ami kisebb mint az 1920x1080. De ha esetleg ppi-re gondoltál az is a legkisebb a készülékek közül (326 ppi), persze a különbséget már elvileg nem fogod látni a többihez képest (hacsak nem direkt a pixeleket vadászod).

[ Szerkesztve ]

(#119012) Soybex válasza Cingáriusz (#119007) üzenetére


Soybex
őstag

Honor 8/Huawei p9 esetleg ha találsz akkor Htc 10

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#119013) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Sziasztok.

Úgy néz ki , hogy ma el kell mennem telefont venni Délután, este fele. Mi a véleményetek, milyen készüléket érdemes? Mindenképp olyat akarok, amihez vannak frissítések és nem lassú, nem laggol , megbízható. 2-3 évet bírjon ki. Jelenleg egy Iphone 5s-et gyötrök, de katasztrófa már.. :/

Én egy Samsung S7 Edge és egy Huawei P10-et néztem. Melyiket e 2 közül? Vagy esetleg mást?

(#119014) mark! válasza zeus_2k14 (#119013) üzenetére


mark!
őstag

p10, mert idei flagship+3év garancia

>

(#119015) Soybex válasza zeus_2k14 (#119013) üzenetére


Soybex
őstag

S7 edget választanám. Pörgős jó üzemidővel, kiemelkedő kamera, meg szoftvertámogatása is jó.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#119016) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

óóóóóóóóóóó :D Már zavar van akkor a rendszerbe :D Épp ez az hogy nem tudok dönteni :/ Fejembe nekem még mindig az él, hogy a Samsungnál a képernyőbe bele ég az óra, és ott marad. Nemtudom miért

(#119017) junior11 válasza Soybex (#119015) üzenetére


junior11
veterán

Tényleg nem rossz a kamera, de pl engem zavar a túlélesítése és gyakran túlszatúrált színei.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#119018) mark! válasza zeus_2k14 (#119016) üzenetére


mark!
őstag

igen, az always on :D p10 frissebb és az emui jobb is szerintem.

>

(#119019) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlása esedékes, hálózatfüggő és gyárilag újonnan is kaka Lenovo A6000-em megérett a kukára. Ebből gondolom lejön, hogy nem váltogatok havonta telefont, hosszabb távra tervezek. Asszony redmi 4A-ja meggyőzően muzsikál, úgyhogy xiaomi lesz az enyém is, ez eldöntöttnek látszik.
A kérdés az, hogy hosszabb távon megéri-e a 10ezres felár amit a redmi note 4 3/32 -ért kérnek a redmi 4x 3/32-hez képest. (drágábban egyáltalán nem gondolkodom 50ezernél). Igazából nekem az 5,5 coll sok, az már szerintem sehogy sem fér el a nadrágzsebben, 5'-al még elvoltam.. szóval a kisebb kijelző mindenképp a 4x mellett szól, de ha hardveresen van annyival erősebb, időtállóbb a note4, hogy a szakértő urak szerint megér +10ezret, akkor majd megszokom a méretét. Ahogy látom a sd 435 az nagyjából a sd 625 a csíkszélesség és az órajel kivételével (8x ARM Cortex A53 1,4GHz + adreno 505) Fotós téren úgy látom kb. egál, de az asszony 4A-jának képességei is megfelelők nekem, ezerszer jobb képeket lő, mint a lenovom, ami értékelhetetlen.
Amire használom, telefonálás, böngészés, face, viber, youtube, horizon go, navi(!!), ilyenek. Fontos, hogy gyors/pontos legyen a gps, a levonóm gyárilag fos és használhatatlan ezen a téren (is). Játék nem lesz.
Előre is köszi!

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#119020) mark! válasza szetcsuszott (#119019) üzenetére


mark!
őstag

ha jól tudom, a 4x-nek van valami gps gondja.

>

(#119021) trebrona válasza mark! (#119020) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nincs GPS gondja.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#119022) tvamos válasza mark! (#119020) üzenetére


tvamos
nagyúr

Rosszul tudod, nincs GPS gondja. Más gond van, de GPS, az nincs.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#119023) Soybex válasza mark! (#119020) üzenetére


Soybex
őstag

Kevered a 4a-val

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#119024) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

Öhm.. nálunk nincs baja a 4A-nak sem GPS sem más téren...

Amúgy ha lehet, visszakanyarodhatnánk az eredeti kérdéshez? 4x vagy +10ezerért note4 inkább?
:))

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#119025) mark! válasza szetcsuszott (#119024) üzenetére


mark!
őstag

összekevertem akkor.
simán elég a 4x, note nem sokkal tud többet +1gb ram, 64gb tárhely, viszont a 4x idei telefon.

[ Szerkesztve ]

>

(#119026) szetcsuszott válasza mark! (#119025) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

a ram is mindkettőben 3 gb, nem a 4/64-es note4ben gondolkodtam :)

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#119027) SSlyTR válasza tvamos (#119022) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Milyen más gondja van?

(#119028) trebrona válasza Soybex (#119023) üzenetére


trebrona
nagyúr

4A-nak sincs GPS gondja.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#119029) trebrona válasza szetcsuszott (#119024) üzenetére


trebrona
nagyúr

Amire szeretnéd használni, tökéletesen megfelel a 4X. Időtállóságról felesleges beszélni, szinte egy időben jelent meg a két készülék. Ha custom romokat szeretnél használni, a Note 4 jobban támogatott, ebben az esetben inkább az.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#119030) mark! válasza trebrona (#119029) üzenetére


mark!
őstag

szinte egy időben, fél év különbséggel.
valamelyik xiaominak volt gps gondja, ebben 100% biztos vagyok.

>

(#119031) trebrona válasza mark! (#119030) üzenetére


trebrona
nagyúr

A fél év különbséget honnan veszed? Nekem 2017 február rémlik mindkettőre.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#119032) Soybex válasza trebrona (#119028) üzenetére


Soybex
őstag

Ismerősöm 3x küldte vissza garanciában, mert folyton eldobálta a jelet.

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#119033) trebrona válasza Soybex (#119032) üzenetére


trebrona
nagyúr

Elhiszem, egy-egy hibás készülék bárhol előfordulhat. Ebből általánosítani viszont felesleges szvsz. Sem 4A, sem 4X topikban nem számoltak be hasonló problémáról. Ha általános lenne a gond, tele lenne vele a topik.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#119034) szetcsuszott válasza trebrona (#119029) üzenetére


szetcsuszott
aktív tag

Az égadta világon SEMMIT nem akarok mókolni rajta. dobozból ki-sim be-akku fel-használ. Ennyi :) Időtállóság alatt azt értem, hogy ha a hardver között van olyan különbség, amitől a note4 még vagy fél-egy évig megy, mikor a 4xet már falhoz b.tam a lassúság miatt akkor azt veszem. :) (érthetően: a levonóm mostmár ott tart, hogy mindenre hosszú másodperceket kell várni, és egyszerre max egyvalami megy, minden mást kilő/újratölt. pl.facebook vagy chrome nemhogy együtt, de egymagában, vagy kisebb appokkal sem fut egyszerre, vagy pl ha a chromeba be akarok írni valamit, rábökök a keresősávra, és...semmi. 5-8 mp-ig tart, mire feldobja a billentyűzetet, szeszélytől függően. Na ezt az állapotot akarom minél hosszabb ideig elkerülni.)

redmi 4x gps "hiba" annyi volt, amennyire a fórumon látom, hogy valami beállítgatások (akkumulátornál) miatt ha kikapcsolt a képernyő, leállt a gps, ami pl strava vagy hasonlók esetén gáz, mer nem mér.

még 1-2 melegedéssel kapcsolatos beírás van 4x esetén..

[ Szerkesztve ]

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#119035) mark! válasza trebrona (#119031) üzenetére


mark!
őstag

a note4 2016. augusztusi

>

(#119036) trebrona válasza mark! (#119035) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen, csak az MTK-s.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#119037) trebrona válasza szetcsuszott (#119034) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem gondolnám, hogy ilyen téren időtállóbb lenne az egyik a másiknál. Persze hallgass meg más véleményt is! :)

gps "hiba" annyi volt, amennyire a fórumon látom, hogy valami beállítgatások (akkumulátornál) miatt ha kikapcsolt a képernyő, leállt a gps, ami pl strava vagy hasonlók esetén gáz, mer nem mér.

Ez MIUI beállítás kérdése, az összes Xiaominál ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#119038) fene_vad


fene_vad
senior tag

sziasztok, mobilt vennék az alábbi feltételekkel, készüléktípus ajánlatokat kérnék :

- nagyon max 5"
- átlagosnál jobb kamera
- android
- cserélhető akksi
- 50k max
- B20

Lehet használt, új, "márkás", kínai, tökmindegy. Köszönettel!

[ Szerkesztve ]

(#119039) tvamos válasza SSlyTR (#119027) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem a topic-jaban erre konnyebben kapsz valaszt! (Ilyen... nem csong ki, meg nekem eldobja a hivasokat, kicsit kuzdok a compass-al is...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#119040) Mustármag válasza Mustármag (#118986) üzenetére


Mustármag
őstag

Sziasztok

Akkor átfogalmazom.

Két lehetőségen gondolkozom.
Az egyik lehetőségem, decemberben fog lejárni a 2év hűségem a T-Mobilnál, ekkor veszek egy magasabb áru készüléket min pl. a Huawei P9 (mostani készlet és árak szerint a Honor 8-ig bezárólag 120E ft)
A másik lehetőség hogy vásárolok készpénzre 70E Ft-ig bezárólag (pl.:Xiaomi Mi A1) egy készüléket.
Csak nem vagyok benne biztos hogy az ~50Eft plusz költség és még 2év hűségidővel annyival erősebb készüléket tudok vásárolni hogy az megérje.

Nektek mi a véleményetek?

(#119041) mark! válasza Mustármag (#119040) üzenetére


mark!
őstag

ha nem zavar a teljesen nyers android, akkor sokkal jobban megéri a mi a1, mert elég jó telefon lett, és szvsz szép is.

>

(#119042) Mustármag válasza mark! (#119041) üzenetére


Mustármag
őstag

Szerintem nem lenne vele bajom, kivéve a google keresőt a képernyő tetején, azt az optimus l9 ben is gyűlöltem. Most már az egyetlen dolog ami aggaszt a Mi A1-el kapcsolatban a magas SAR értékek.
Habár 1,5 évtizede használok mobilt fene tudja hogy számít-e még egyáltalán....

[ Szerkesztve ]

(#119043) tvamos válasza Mustármag (#119042) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem lenne vele bajom, ha nem lenne olyan nagy. Meg ha nem lenne már 2 Xiaomi itthon...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#119044) peeat válasza Mustármag (#119042) üzenetére


peeat
tag

Mi A1 és a mi 5x szinte ugyanaz a készülék mégis nagy különbség van a Head SAR értékekben
5x 1 w/kg mi A1 1.75 w/kg

(#119045) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Hogy ha hivatalos helyen veszek egy Samsung A5-öt, akkor annak külföldön is tudom érvényesíteni a jótállását? Konkrétan Ukrajna érdekes.

Esetleg van más készülék amire van ilyen jótállás max 80-ért?

Let's begin, de gozaimasu!

(#119046) Viktor0610 válasza peeat (#119044) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos, a B20 teszi... :DDD

Samsung Galaxy A54

(#119047) axioma


axioma
veterán

Hatha valakinek erdekes... bar gozom sincs az aktualis "normal arrol". Auchan-ban ugyan 120e a P9, 3 ev gari stb., de elvileg 48e pontot visszaadnak a megfelelo kartyaval vasarlas eseten (ami 1 ho atfutassal levasarolhato cetlikke valnak, es felcimletezik, nem egyben kell, legalabbis ami nekunk jon havi 6e masbol). Reszleteket nezze meg akit erint... 11-eig. [link]

[ Szerkesztve ]

(#119048) f4lcon válasza axioma (#119047) üzenetére


f4lcon
őstag

kb 90 ezer a P9 lásd link
a 48 ezer amit vissza adnak azzal együtt viszont nem rossz, bár nem tudom a visszatérítés hogy működik

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#119049) Dareius


Dareius
tag

Sziasztok!

Telefon szeretnék vásárolni. Max 170K
5,5 collnál ne legyen nagyobb.
Jól bírja az akkuja.
Dualsim-es legyen.
64Gb tárhely de inkább felette.
Olyan készüléket szeretnék vásárolni ami 2 év múlva még használhatónak lesz nevezhető és az se baj ha 4 évig bírja. ( tudom ez a mai világba nem trend de jó lenne ha 2 évnél tovább bírná).
Munkára használom saját céges applikáció, GPS, meg határidőnaplónak.
Nem játékra kell, egy játékkal játszom max rajta az az SW Heroes.(a jelenlegi telefonomon is vígan hasít).

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#119050) Stefi_dzsi


Stefi_dzsi
tag

Sziasztok!

Kacérkodunk egy Meizu M2 cseréjén, mert szoftveresen nem igazán nyújtja, amit szeretnénk.

- Árkategória: max. ~50e HUF
- Újat vennénk
- Függetlenül hazai boltban vennénk (de külföldi rendeléstől sem riadok vissza)
- Inkább hosszabb távra keresünk
- Mire használnád: normál használat, facebook, email, viber, net böngészés, telefon, sms, gyerek fotózása, videózása.
- Különlges igények: bírja, ha a lurkó magához veszi, összenyálazza, elhajigálja. :D
(A B20 megléte nem hátrány.)
- Stabil android alapú oprendszert szeretnénk. A Flyme OS nem győzött meg, úgyhogy azt kerülnénk.
- 5"-nál azért nem legyen nagyobb

A fentiekre magamtól a Redmi 4X-t választanám, kihagyok valamit a számításból? Érdemes strapafonokkal próbálkozni mint pl. Homtom HT20 Pro?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.