Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177001) xhege válasza ronson (#177000) üzenetére


xhege
addikt

Mi az ami fontos neked, mire használnád?

(#177002) ronson válasza xhege (#177001) üzenetére


ronson
őstag

Kb. Mindenre. Vannak más Windows és Mac eszközeim is, de már ritkán használom őket a telefonon kívül. Plusz fullos okos otthon kb. mindennel. (A bejárati ajtótól kezdve, a mosógépig, minden okos. A világítás , a fűtés a reluxa, security, Sonos rendszer minden.Ezeket Alexa vezérli és még egy régi iPhone SE a saját telefonjaikon kívül. ) Ezzel fizetek és szervezek mindent. Normál családi fotózás videózás. Folyamatos navigálás. Stb.

Lehet nevetni fogtok, de ami miatt az iPhone felé hajlok, az a teljes körű faceID, mert az androidban máig nem lehet belépni sok programba arccal. Az in screen ujjlenyomat olvasó meg nagyon nem barátja a melós ujjaimnak.

(#177003) sfdrakex válasza ronson (#177002) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha bejött az iPhone akkor azt válaszd, a 13 Pro Maxal elleszel pár évet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177004) xhege válasza ronson (#177002) üzenetére


xhege
addikt

Akkor az iPhone lesz a te telefonod. :K

(#177005) PROTRON válasza ronson (#177002) üzenetére


PROTRON
addikt

Troll on:
De jó is az az okos mosógép ami magától bepakolja saját magába a ruhákat, miközben felolvassa a Bűn és Bőrülést...
A gond akkor van ha öntudatra ébred és a felhasználó is elcsomagolja, meg kicentrifugálja. :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#177006) tranceplanet válasza PROTRON (#177005) üzenetére


tranceplanet
addikt

törölhető

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#177007) luciferc


luciferc
őstag

Sziasztok. 150E alatt létezik kiemelkedő kamera förmedvény nélküli telefon, ami mondjuk egy Redmi Note 10s tudását hozza (vagy jobb annál).

(#177008) BiP válasza tranceplanet (#177006) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem ez valami CGI a Boston Dynamics robotjára felfűzve. Persze előbb-utóbb fogja tudni ezt élesben is, de még nem tart itt.

(#177009) Rhino82 válasza luciferc (#177007) üzenetére


Rhino82
tag

Hogyne létezne. :)
Realme 9 Pro Plus vagy Samsung Galaxy A52s. Ezek egészen biztos vagyok benne, hogy jobbak nem csak kamera téren, de kb mindenben a Note 10s-nél.

(#177010) mzso


mzso
veterán

Helló!

Én 5G-s, 8GB RAM-os Android telefonban gondolkodom csereprogram keretében és nem szeretnék agyon költekezni. Tuti modellt nem találtam
Ilyeneket látok, amik elérhetőek boltban/árban, hogy:
Vivo Y72: Nincs NFC*
Reno 5Z: Csak 4300 mAh a tipikus 5000 helyett, nincs SD slot.

Amiket már túl drágának érzek: Reno 7 Lite, Realme Pro+
A realme több 5G frekvenciasávot támogat. Ami nem tudom kellhet-e a jövőben. (Sima "pro" sajna nem elérhető ) Elég szívás lenne, ha 1-2 év múlva azért nem tudnám használni az 5G-t mert nem támogatott a frekvenciasáv.

Ha elengedném az 5G-t úgy látom sok minden nem változna. Ilyen nem elérhető (csereprogramban) Huawei-ek jelennek meg, amik ugye praktikusságban problémásak a Google cuccok hiánya miatt. Meg pár újabb Xiaomi aminél nem szimpatikus az igazi közelségérzékelő hiánya.

Ha 8 Gigát és 6-tal megelégszem akkor nem elérhető Honorok és ismét hasonló Xiaomik.
Ha mindkettőt akkor Leginkább Xiaomi Poco M5. Amiben van rendes proximity, ha jól látom. És jelentősebben olcsóbb. (Esetleg Realme 9 de azt pont most hagytam ki akcióban, úgyhogy jóval drágább.
)

UI
*Az NFC nem tudom mennyire hasznos. Valakit láttam már fizetni vele, úgy működik mint egy RFID-es bankkártya?
Manapság nem szokás üzenet jelző LED-et beépíteni? Az ilyen specifikációs oldalakt ezt a funkciót nem is taglalják.

Szóval van valakinek meglátása ezekkel a telefonokkal kapcsolatban? Esetleg jobb alternatívák az árkategóriát és kívánt paramétereket figyelembe véve?

(#177011) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

hőkamerás mobiltelefonokkal mik a tapasztalataitok? 100k körül nézegetek, vannak számomra ismeretlen márkák blackview,ulofone ezekben jó hőkamera van? vagy vegyek sima telefon es mellé egy usb c hőkamera modult?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#177012) Faqultació


Faqultació
lelkes újonc

Kis segítséget kérek. Melyik telefont érdemes venni a felsoroltakból? Az alap az, hogy Xiaomi redmi Note 9 pro tönkrement s egy hasonló kell. Azt hallottam a 11-ek nem sokkal jobbak csak drágábbak. A legjobban a 8/256-os tetszik főleg 89 ezerért (második link) de egyrészt aggódom vajon a cég valós e, másrészt vajon nem jobb e inkább kisebb memóriáju és drágább e inkább a felsoroltak közül?

https://www.arukereso.hu/mobiltelefon-c3277/fn:termekek-osszehasonlitasa:xiaomi-redmi-note-11-pro-5g-128gb-6gb-ram-dual-p726022254,xiaomi-redmi-note-10-pro-128gb-6gb-ram-dual-p653505078,xiaomi-redmi-note-11-128gb-4gb-ram-dual-p763881576,xiaomi-redmi-note-11-pro-128gb-6gb-ram-dual-p768661590,xiaomi-redmi-note-11s-128gb-6gb-ram-dual-p765637332,xiaomi-redmi-note-11-pro-5g-128gb-8gb-ram-dual-p726022275,xiaomi-redmi-note-10-pro-256gb-8gb-ram-dual-p879491334,xiaomi-redmi-note-11-128gb-6gb-ram-dual-p765637293/

https://xre.hu/termek/68505

(#177013) juve600 válasza Faqultació (#177012) üzenetére


juve600
nagyúr

(#177014) luciferc válasza Rhino82 (#177009) üzenetére


luciferc
őstag

Azt hiszem félreértettél. A hátlapból kiemelkedő kamerákból nem kérek. Van-e olyan telefon, aminek sík a hátlapja.

(#177015) sfdrakex válasza luciferc (#177014) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem utóbbi évekből nincs.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177016) vacs válasza luciferc (#177014) üzenetére


vacs
veterán

Pixel 7 - 7 pro, de ez is kiemelkedik, viszont mégsem billeg a telefon.

(^)(>.<)(^)

(#177017) PROTRON válasza luciferc (#177014) üzenetére


PROTRON
addikt

Én Blackview BV9900 pro-t vettem több mint 1 éve, van benne hőkamera és hát az optikája nem a legszuperebb, 4k képeket kell csinálnom hogy olvashatóak legyenek a feliratok vele, de nem emelkedik ki a hátlapból..."flagship" telefonja volt 2020-ban az adott márkának, de egyébként szokásos kínai életérzés. De legalább üthetem vághatom, arra van, viszont már nem kapható-

Ennek az "E" jelű, fapadosabb változata most pl 130k idehaza, de egyébként csak 4G-t tud, 2020-as fejlesztés, szal nem túl időtálló.

Van a gyártónak újabb pl BL6000 PRO készüléke, általános használatra a paraméterei alapján elvileg elégséges, cserébe nem türemkedik ki az optika. Ez már tud 5G-t, de szintén csak 10-es android van rajta, de legalább tud "HDR Night mode"-ot.

Ha csak ez számít, akkor a lehetőség megvan.
De egyébként nem feltétlen ajánlom ezt a készüléket. Nem merek megbízni ezekben a kínaiakban annyira hogy pl a mobil bankomat rá merjem erre telepíteni, ahhoz másik készüléket használok.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#177018) Rhino82 válasza luciferc (#177014) üzenetére


Rhino82
tag

Igen, akkor kicsit félreértettem.
Olyan telefont viszont sajna nem tudok most így hirtelen.

(#177019) setup


setup
junior tag

Bocs, ha picit off, de létezik nem túlárazott üzlet készülék csereprogrammal?

Csak rákerestem próbaképpen a Xiaomi 11T-re, "n" számú üzletben 150-160k között szór, oké, de MM-ben ahol van csereprogram is ott már 217 az ára és akkor abból kapok vissza 40-et az államtól "hülye azért nem vagyok" jeligére. Vicces gyerekek ezek a friccek.
Most akkor én kapom a támogatást, vagy az üzlet? :U

(#177020) szabonagyur válasza setup (#177019) üzenetére


szabonagyur
félisten

MM-ben a 11T Pro 217, sima 154e és ezzel elég jó áron is fut.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#177021) sfdrakex válasza setup (#177019) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mm hivatalos viszonteladó, a sok olcsó bolt pedig nem, szürkeimport, áfa csalás, dobós cégek. Bog videóját nézd meg erről.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177022) m1lan válasza setup (#177019) üzenetére


m1lan
őstag

A 128 gigás 155.000 Ft, a 256 gigás 170.000 Ft a Media Marktban. :F

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#177023) setup válasza szabonagyur (#177020) üzenetére


setup
junior tag

Valóban. A kapacitást átkattintva 128-ra én is megtaláltam ennyiért. Ideje lenne eldöntenem legalább a típust. Ez biztos elég, de lehet hogy már sok is.
Fú, állati körülményes ez így, hogy az árösszesítő oldalak sem tudják mindet listázni. Fényképre és tőzsdézésre kéne legfőképpen valami jó minőségű telefon. Utóbbi miatt kéne biztonságosra konfigolható szoftverkörnyezet, normális net és rövid válaszidő. Előbbi miatt pedig magas felbontás és ha nagyítóként használom, akkor olyan auto fókusz, ami akkor dolgozik, amikor kell és nem szerencsétlenkedik bele. A minden más az inkább lehet "majd megoldom".
Vajon elég e erre valami olcsóbb mobil, de száz körül már csak 4GB ramot látok, nem tudom mikor lesz az kevés, de nagyon ritkán cserélek telefont.
Gumi tok mindhez van? Az sem lenne rossz, ha a kevésbé sérülékeny végeredményhez nem külföldről kéne vadászni valami szilikon tokot a végén.

[ Szerkesztve ]

(#177024) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

Egy Mate 20 Pro-t cserélnék le. Baba született, úgyhogy mások lettek az igények. Ha a kamera képességeket nézem, melyik telefon lenne a érdemi ugrás 300-350ezer forint magasságában?

(#177025) setup válasza sfdrakex (#177021) üzenetére


setup
junior tag

Normális srác, köszi. Picit túlragozta a számviteli oldalt, de kritizálni persze könnyű, viszont próbáltam már kamera előtt beszélni és ha nincs megírva a szöveg... én sem tudok igazán jót, meg kell írni, hogy ne legyen terjengős, hát ez is egy szakma.

(#177026) sfdrakex válasza setup (#177025) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, normális. Övé a Mobilarena. Én kedvelem a stílusát.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177027) setup válasza sfdrakex (#177026) üzenetére


setup
junior tag

Sokféle oka lehet azért ennek. Én informatikusként léptem be szállítmányozó cégnél egy olyan szobába, ahol egyszerre dolgozott vagy egy tucat speditőr. Pár percig álltam csak a szobában, memóriát kellett csak cserélnem egy gépben.
Hangzavart képzelj el, mint egy piactéren. Mindenki fennhangon telefonál egyszerre, ráadásul szinte ahány asztal annyi féle nyelven. Felkiabál az olaszul beszélő srác, hogy óóóó és közben a fejéhez kap, ránézek és odakacsint, leesik, hogy éppen alkudozik, hogy fú az miyen sok! :) Aztán leteszi a telefont és bekiabál, hogy „Kéne 8 kóli olaszba!”.
És látom, hogy a hangzavarban azt valaki úgy vette, nem pontosan esik le, hogy az a kóli az valami mértékegység vagy szleng, de a lényeg átjön: Bármi megy, bárhonnan bárhová ezek annak a rakterével csencselnek és a minden a másodpercek alatt.
Tehát én simán el tudom képzelni, hogy akár maga a speditőr is játszik saját céggel, ha azt látja, hogy valahonnan valahová (azt gondolnád érdekes honnan hová, de valójában tökmindegy) ha valahol rendszeresen és visszatérően rakteret lehet tölteni, mindegy, hogy magának vagy másnak a dobozát pakolják oda, ő arra rárepül.
Neki csak az számít, hogy abban a pillanatban, amikor az a kamion indul legyen 1 ügyfele, akinek a cucca olyan, hogy annak a legkisebb doboza abba a szabadon maradt raktérbe oda befér és az a jármű az padlótól plafonig legyen pakolva teljesen mindegy, hogy mivel vagy hogy az egy kamion, egy hajó konténere, tehervonat kocsija bármi lehet.
Illatszer, mobil stb. tehát pici doboz és kvázi nagy érték, aminek alternatív útvonalakon rendszeresen helyet találnak? Nem lep meg.
Szerintem óriási veszteséget okoznának a fehér gazdaságnak is, ha a szürkét jobban megpiszkálnák. Mindennel ez van. Ahogy bele látsz valaminek a sűrűjébe akkora pénzek forognak pillanatok alatt, hogy nem lehet csak úgy belenyúlkálni, mert ha belenyúlsz másnap ott lesz valaki, aki gazdag, befolyásos és qrva pipa rád.

(#177028) sfdrakex válasza r6man123 (#177024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt nem értem. Milyen igényeknek nem felel meg a Mate 20 Pro egy baba miatt?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177029) sfdrakex válasza setup (#177027) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze, csak ha veszel egy szürkeimportos telefont, egy dobós cégtől, ami fél év múlva mrgszűnik, skkor garanciád nincs, mert ilyenekre csak bolti garancia van, ami a bolt hiányában már nincs.

A szállítmányozás az ilyen, nem szeretnek üres járműveket mozgatni. Az a jó ha mindig tele van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177030) setup válasza sfdrakex (#177029) üzenetére


setup
junior tag

Nagykeres bekötés nélkül nem szabad szürke hardvert venni. Tiszta sor. A gari kiskeres "közvetítését" én teljesen fel is számolnám nagyobb városokban. Semmi értelme szerintem, csak az átfutási időt növeli.
Igen, a szállítmányozás ilyen, csak ott azért mindig mosolyogni szoktam, amikor valaki azt gondolja, hogy „szándékosan megjáratják nemzetközi bűnszervezetek több országon át a szajrét” Ennél azért sokkal pitibb is lehet a valóság. A valóságban a szállítmányozó cég az egyedül, aki belelát a raktérbe és simán lehet, hogy az egyetlen a történetben, aki tényleg nemzetközi. Cégen belül neki kvázi közel ingyen jön az áru, ha a szabadon maradt raktérben „a legolcsóbb lyukban” fog vándorolni. Ha senki nem indít miatta új járművet, nincs többlet üzemanyag, ugyanannyi alkalommal pakolnak ugyanannyi járművet tele stb. és ha ilyen raktérlyuk csak úgy képez útvonalat Magyarországra a gép szerint, ha először éppen elviszik kamionon a románoktól törökbe, onnan olaszba és így tovább azt is pont leszarja a speditőr, ha a végén valahogy kilyukad a lyukakban Magyarországon és a vevőjének meg így is jó. Ki fog az ilyen lassú szállításnak örülni, kinek lehet eladni az ilyen rakteret legnagyobb haszonnal? Máris összeér a szürke a fehérrel, de attól még nem lesz nemzetközi bűnszervezet része valami aluljárós ügyeskedő, csak mert ismer valakit, aki úgy hozza ide neki a cuccot, hogy a fél világot bejárja mire ideér. Nem is bűnöző akit ismer csak valaki, aki eladja annak a rakteret, aki megveszi. Ez teljesen tisztességes üzlet :)

(#177031) sfdrakex válasza setup (#177030) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A bűn szervezetek csak papíron járatják az árut, hogy az ÁFát 3-4-5 ször visszaigényeljék, így nekik az áru már ingyen van, eladják olcsóbban mint vették, mivel az már tiszta haszon nekik.

A speditőr az ilyen üres, ingyen helyeken főleg magának fog hozni valamit ingyen, másoknak teljes áron adja a helyet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177032) kolyok32


kolyok32
csendes tag

Sziasztok!
Telefont keresek, normál felhasználásra (telefon, fotó, net...) 2 fontos szempontnak viszont mindenképp meg kell, hogy feleljen: legyen kisebb , mint 6,5 col a kijelzője, és max. 160.000 Ft lehet a vételára. Erre szeretnék ajánlásokat érni. Amik szóba jönnek: Realme 9pro+, Poco M4 Pro, Oppo Find x5 lite, esetleg Redmi Note 11S. Ezek közül melyik a legjobb döntés? Van esetleg jobb, amit nem vettem észre?

(#177033) Orgi válasza kolyok32 (#177032) üzenetére


Orgi
őstag

A többit nem ismerem, de ezeknek a Realme 9 Pro+ biztosan bőven megfelel.

(#177034) karlkani válasza mzso (#177010) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szia!

Én is hasonló cipőben járok, s egyre közelebb a csereprogram vége...
Mivel még sosem volt okostelefonom (használni már használtam :DDD), így bármi jobb lehet, mint a mostani. 5G számomra nem létszükséglet jelenleg. Memóriából már én is minimum 6GB kapacitással rendelkező telefont szeretnék. NFC nem érdekel, bankkártyám adatait nem szívesen tarolnám telefonon.

Ismét elérhető eMAG-on a Realme 9 6GB-os változatban (sárga színben) 92990 Ft-ért. Én erősen gondolkodom rajta.

(#177035) atillaahun


atillaahun
veterán

Tiszteletem, szeretnék egy jó telefont! :K

- Árkategória: 200 e környéke.
- Használt vagy új? Jó használt is.
- Hol vennéd meg? Bárhol magyar garival.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú, kb. 5 év.
- Mire használnád? Kevés, alap használat: böngészés, térkép, telefonálás, jegyzetelés, fényképek, bankolás, fizetés, emailek, messenger.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Android.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minél kisebb.
- Kérek még: Dual SIM-et, vezeték nélküli töltést, ujjlenyomat érzékelőt.

Kijelző, kamera minősége, tárhely nem érdekel. 100 év támogatást szeretnék rá, megbízható, villámgyors, örökéletű rendszert szemetek nélkül (ha kell mod-olom). :D

LG G6-ot használok kb. 5 éve, kiváló telefon, egyetlen bajom van csak vele, a 9-es Android-nak már 10-20 mp mire betölt egy programot, minden csak vánszorog rajta. :(
Alapvetően a Google Pixel-lel szimpatizálnék, csak olvastam hogy vannak bajai az eSim, ujjlenyomat, meg nem emlékszem még mikkel.

Köszönöm. :)

(#177036) vacs válasza atillaahun (#177035) üzenetére


vacs
veterán

Kolyok32: Realme 9 Pro+

Ha hosszú támogatást szeretnél, akkor Samsung.
De a vezeték nélküli töltés eléggé lecsökkenti a lehetséges jelöltek számát.
Neked egy Samsung A33, A52s, A53 bőven elég lenne, de ezekben nincs qi töltés!
Használtan pl egy Samsung S21, S22.

(^)(>.<)(^)

(#177037) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!
A lassan 5 éves Huawei P10 Lite-omat (4/32) szeretném lecserélni.

- Árkategória 50-80 használtan, 120-180 újonnan
- Használt vagy új? lehetőleg új, de használtan csak flagship
- Hol vennéd meg? újonnan valamilyen webshopból, akár külföldi is lehet. Használtan csak hardverapróról.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Nem érdekel a divat, működjön most is és lehetőleg 4-5 év múlva is
- Mire használnád?
Vállalkozóként rengeteg hívás, rengeteg navigáció, nfc fizetés, fotózás dokumentálás gyanánt, sms, viber, messenger, whatsapp, némi böngészés. Por, víz érheti, úgyhogy az IP68 előny, az akksi pedig folyamatos használattal is bírjon ki egy hosszú napot.
Egy sim, vezeték nélküli töltés nem kell, játszani pedig nem szoktam.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
A 6,0 - 6,3 közötti lenne a legjobb. Minél kompaktabb. A káva különösebben nem érdekel, sőt, örülök ha van.

Remélem, mindent sikerült leírnom

Előre is köszönöm a segítséget! :R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#177038) janes1976


janes1976
őstag

Szeretnék egyet kérdezni, aki tudja a választ, ne fogja vissza magát. Amoled kijelző vs amoled kijelző. Észrevettem, hogy a Samsung telefonokba lévő Amoled kijelzők sokkal élesebbek és színgazdagabbak mint pl. egy xiaomi telefonba lévő Amoled kijelző esetében ugyanazzal a beállítással. Kipróbáltam. Ez miért van? :Y

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#177039) szegnyereg


szegnyereg
csendes tag

Üdvözletem mindenkiNET!

Jelenlegi céges Samsung Galaxy A22 5G készülékemet szeretném végre véglegesen visszahelyezni kifutási idejéig a gyári dobozába és újra egy "élhetőbb" mobilt használatba venni hosszabbb távra.

Kamera: Legyen jó. Nagyon jó. Mivel minőségellenőrzésben dolgozom, jó lenne ha közeli hibákat is élesen tudna megörökíteni akár számítógépen visszanézve is, és egy családi kirándulás képeit se keserű szájízzel kelljen visszanéznem azt nyugtázva, hogy a tizenhat évvel ezelött használt mobilom is minőségibben örökítette meg a felejthetetlen pillanatokat mint némelyik mai modell.

Méret: Ne legyen nagy. (Oké, ez ma nehéz kérdés mert szakadó zsebek lelkei száradnak a tartalomfogyasztásnak nevezett néphülyítés oltárán.) Tudjam kezelni úgy, hogy a másik kezemmel akár egy műszaki rajzot nézek, vagy akár egy vadaspark kilátójának a korlátját fogom.

Márka: 11 éve Samsungot használok, nagyrészt az S, elvétve az A szériából. Más márkák ismeretlenek. Hallani mindegyikről ezt-azt, a tapasztalat hiányában nem ítélkezek. Android rendszer, mint egyetlen fix opció.

Mire használnám még? A fent említett két fontosabb kérdésen felül otthoni netezésre, gyerkőcökkel rövidebb mesék, videók megtekintése - sztereó hang nem hátrány- valamint telefonálás, ezáltal az üzemidő sem utolsó szempont.

Árkategória: Nincs megkötve, nagy vonalakban racionális keretek között maradva jelenlegi új Telekom, vagy egyéb műszakicikk áruházak kínálataiból venném.

(#177040) Viktor0610 válasza janes1976 (#177038) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ugyanolyan kategóriájú telefonoknál nem kéne legyen nagy különbség, de nyilván AMOLED és AMOLED között is lehet eltérés. Főleg, ha az egyik készülék sokkal olcsóbb/drágább, mint a másik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#177041) sfdrakex válasza szegnyereg (#177039) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Galaxy S23.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177042) Sgr_A válasza szegnyereg (#177039) üzenetére


Sgr_A
addikt

S21fe

(#177043) sfdrakex válasza Sgr_A (#177042) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Méretben kisebbet szeretne S21 FE 6,5 col, az már 1 kézzel bajos.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177044) tescosjogi


tescosjogi
csendes tag

Árkategória. 150k körül
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Bárhol, pl emag, nem kötöm magam előfizuhoz.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 2-3 évre tervezek, de nem baj, ha hosszabb lesz.
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod) Net, net, és net, meg fénykép és persze telefon. Játék nem.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem, bármi ok, ami jó.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Igazából mindegy. Most xiaomi redmi note 8 pro van, ez kb megfelelő méret.

Ami szimpi: realme telók. 150 körül mi most a best buy? Neo 3t, pro+, vagy samu a52s?

(#177045) sfdrakex válasza tescosjogi (#177044) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jó felé nézelődsz szerintem, Neo 3T vagy Galaxy A52S 5G vagy A53.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177046) Sgr_A válasza sfdrakex (#177043) üzenetére


Sgr_A
addikt

Csak 6,4

(#177047) mm89


mm89
őstag

Sziasztok
Kia segítséget szeretnék kérni. Feleségem telefonját szeretném leváltani mert már engem zavar hogy milyen lassú tud lenni, illetve ő szeretne szép képeket készíteni. Nem Pro módban, csak simán zsebből elő és automata módban gyerekekre lő. (iPhonet nem szeretnék)
A fotón kívül fontos még neki , hogy ne legyen nagyobb mint a redmi note 5. Nekem pedig az hogy tudjam rootolni, a reklámok miatt.
- Árkategória. 100e alatt
- Használt vagy új? Lehet használt is, de max 2 éves
- Hol vennéd meg? Mindegy
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú
- Mire használnád? Facebook, messenger, fényképezés.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Jelenleg redmi note 5 van, max ekkora vagy kisebb
Én a redmi note 10 prot néztem ki neki, de phonearena.com - os size comparison alapján nem tetszik neki..
Köszönöm szépen :R

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#177048) Sgr_A válasza mm89 (#177047) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ebben az árkategóriában nem igen van kisebb
talán a realme 9

[ Szerkesztve ]

(#177049) sfdrakex válasza mm89 (#177047) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a GMS hiánya nem zavarja, akkor Huawei P40 használtan. Ha kell a GMS akkor Galaxy S20.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#177050) Obilia


Obilia
csendes tag

Üdv!
Én is már gondolkodom új telefonon. Furcsa vagy sem, P8-am van 6 éve és még mindig jó, bár felül repedt a kijelző üveg és néha újraindulgat 50-60% alatt fényképezéskor, úgy is hogy nemrég akksicsere volt. Stb. stb. Ez utóbbi zavar a legjobban.
Igényeim nagyjából: legalább közepesen, ha nem is csillagos 5-ösen jó fényképezés, játék ugyanez, videózás is, akadásmentesség, Nova Launcher jó kezelése. A lenti opciók közül több van, amiről kiderült, nem microSD-s, amivel még nem teljesen tudok megbarátkozni.
Árkategóriában max 160-ig mennék. Fontos, hogy a támogatottságtól függetlenül ne a "gyorsan lassulós/lejárós" kategóriában legyen (persze az újabbakról még nehezebb megmondani)
Már kaptam 1-2 ismerőstől véleményt, akik közül egy tényleg jól otthon van a technológiai, áramköri dolgokban. Főleg Samsung vs kínai témában kaptam mindkét verziót. Hogy Xiaomiból minimum 11T Pro, hogy kínai nem támogatott és inkább Samsung, hogy a MIUI-val lehetnek gondok és BBK (Oppo, Realme stb.) telefonjainak a szoftverei tisztábbak, hogy Huaweiből max Googleset érdemes (ezt meg is értem), így szóba jött a P30 Pro (egy ismerősnek P30 van, meg van elégedve vele). GSM-ből 1 év garanciával kb 80-ért tudnék venni, ill. volt, aki ajálotta a rejoy.hu-t, ahol azt írják, minden hozzájuk kerülő telefont bevizsgálnak, jó-e...
Ajánlották még ebben az árkategóriában a Google Pixel 6a-t és a Honor 50-et és utánanéztem a Samsung A52s-nek. No és fentiek közül csak az A52s-nek ill. a P30 (Pro)-nak van microSD bővíthetősége. Amin picikét még le vagyok ragadva, mert jobban bízom abban, ha van egy kivehető kártya az adatokkal, mintha a belső memória állapotára bíznám magam csak. Persze lehet felhőzni és másolgatni. A felhő pártján nem nagyon állok, akkor inkább másolgatok Wifin vagy OTG-vel, ezek is opciók. Az A52s picikét kevesebbet nyújt az áráért a többiekhez képest, de most tényleg nem 200e+-ban gondolkozom az árat illetően.
Számít természetesen a legalább fél/egyéves garancia is.


Köszönöm előre is a segítséget, túl nagy leckét persze nem szeretnék feladni. :(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.