Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) s4tch válasza Jowanson (#4050) üzenetére


s4tch
veterán

Az "ennyivel jobb" egy ilyen használati tárgynál nehezen értelmezhető. A Huawei funkcióiban többé-kevésbé azt tudja, amit egy Galaxy S3: lehet vele telefonálni, tud külön szoftverrel navigálni, van benne mail kliens, van benne wifi, tud voip szolgáltatásokat, lejátssza a videókat, lehet vele fényképezni, és a többi. Igen, kisebb és alacsonyabb felbontású a kijelzője, gyengébb a processzor, kevesebb a RAM, butább a fényképező, de ezt az átlagember nem tudja kihasználni - mégis a jóval drágább kütyü fogy sokkal jobban. Márkanév, dizájn, hype, meg ki tudja, mi befolyásolja a fogyasztó magatartását, amikor telefont választ...

Nyilván nem jobb a Sony 30%-kal, nem tud számszerűsíthető pluszt. Szebb a kijelzője, jobb minőségű és pofásabb a háza, ez sokaknak (pl. nekem, mint konzumidiótának) megérné a felárat.

Bővíthetőség: na, ez is egy egyéni dolog. Van, aki sok tíz giga nélkül el sem indul otthonról: film az útra, zene a munkahelyre, fotó éjjel-nappal, levideózni a világot, ehhez kell a tárhely. Nekem meg itt van az Xperia P-ben kb. 13GB gyárilag felhasználható tárhely, amiből úgy üres 5-6GB, hogy a foglalt részből 4GB-t elvisz a CWM és a Titanium Backup mentése. Van rendes tévém, tükrös fényképezőm, az autóban iPod, a telefon nulla multimédiás képességére van szükségem. Majd látjátok.

(#4052) Jowanson válasza s4tch (#4051) üzenetére


Jowanson
tag

Köszi a választ! :R :)) :R

(#4053) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Hello!
Segítséget kérnék mert két típus közt vacilálok. Részletre venném a telefont , de a szolgáltató miatt gondolkodom rajt igazából.
1. Sony Xperia U a T-mobilnál. 40K

2. Sony Xperia Sola a Telenornál. Ezzel az a bajom hogy a havidíj 50% telenor 50% más hálózatba beszélhető le. Gyakorlatilag mindenkim T-mobilos, valamint a percdíjak meg kapcsolási díj sem túl kedvező. 33k

A Sola nagyobb kijelzőjű és bővíthető az U pedig Tmobilos ami nekem jobban feküdne.
Szerintetek megéri bevállalni a "rosszabb" szolgáltatót a jobb telóért vagy nincs akkora különbség a két masina közt? Előre is kösz a tanácsot

(#4054) dokee78


dokee78
félisten

Mi a különbség a ZTE KIS és KIS Plus között?

ZTE KIS Plus vs. Huawei Y200 melyik lenne jobb nőnek.
Ahogy hardverileg néztem nagyon hasonlóak,de a Huawei elvileg IPS paneles.

Tudtok olyan oldalt ahol a közeljövőben megjelenő okostelókat lehet szemügyre venni esetleg tervek specifikációk.

(#4055) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, mi most a legolcsóbb fizikai billentyűs (hívásindítás, lerakás, joystick gomb, meg számok) Android-os (voip/sip képes) okostelefon?
Létezik esetleg olyan is amit egy álló dokkolóra helyezve (is) lehet tölteni? Tehát nem kell kábeleket dugdosni hozzá, így kényelmes lehet mindennapi munkahelyi használatra.

[ Szerkesztve ]

(#4056) texameter


texameter
csendes tag

Hello. Én alapvetően két telefon között nem tudok dönteni, ez pedig az LG Optimus L9 és a Sony Xperia P. Valaki, aki használta már mind a kettőt, tudna nekem segítséget adni? Visszaolvastam, de valaki az L9-et, valaki viszont az Xperia P-t ajánlja. Nekem az Xperiával csak a kinézete a bajom, nagyon más nem, nem tudom esetleg lehet e teljesen feketében kapni. Az L9-nél viszont a kamera az ami egy kicsit eltántorít. Előre is köszönöm a segítséget!

(#4057) Manitou válasza jooker82 (#3962) üzenetére


Manitou
addikt

Végül L9-et rendeltem. :R

(#4058) jooker82 válasza Manitou (#4057) üzenetére


jooker82
nagyúr

Amint látjuk jó telefon...szerintem nem fogod megbánni.. :)

Texameter: A kamerát javithatják,ha az épp nem az ideálod még eddig,a külsőt,viszont már nem..... :D Szerintem az L9-et vedd,nagyon jó az LG ICS-e...

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4059) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Tervezem egy Wave II cseréjét.
E között a kettő között filózom:

SGS II
X4 HD

Mindkettőt újonnan venném T-nél. Az SGS II 90K, az X4 pedig 100K.

Fő szempont:
- zene
- fotó/videó
- GPS
- játékok

Nekem az X4-ben tetszetős a 4,7"-os HD kijelző.
Viszont zene és kamera szempontjából elméletileg a Samsung jobb.
Sajna még egyiket sem fogtam a kezemben.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#4060) Cyberpunk válasza Klemens (#4059) üzenetére


Cyberpunk
félisten

4X kb mindenben jobb.:) Zenében az SGS2 is elég tré. ;]

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4061) Klemens válasza Cyberpunk (#4060) üzenetére


Klemens
őstag

Zenében egy Wave II-vel szemben milyenek?

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#4062) Cyberpunk válasza Klemens (#4061) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Olyat még nem hallgattam, milyen a hangchip?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4063) Klemens válasza Cyberpunk (#4062) üzenetére


Klemens
őstag

Fogalmam sincs. Google sem mondott semmit.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#4064) BoC1ka válasza Klemens (#4063) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Logikusabb lépés 4x et választani, hd kép 4 mag tehát sokkal időtállóbb lesz hosszútűvon..logikus, hogy megkapja a 4.2-őt. Az SGS 2 nek a 4.1 lesz a vége.

YNWA

(#4065) nggabi válasza Cyberpunk (#4060) üzenetére


nggabi
nagyúr

én samsungot vennék, bár nem s2-t :U

tzsolesz: uhh, el is felejtettem h itt vagy :DDD nyilván azért mert eddig még sose tetszett az amit láttam lg-t. még a black az úgy ahogy bejött, 2xet hagyjuk, 3d-sről inkább ne beszéljünk. 4x... áhh :))

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#4066) tzsolesz válasza nggabi (#4065) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

És ugyan miért? :F

Mondj egy HD kijelzős, 4 magos Samsungot, minőségi házzal, és kijelzővel 100K-ért, 2 év garral, vadi újan.

[ Szerkesztve ]

(#4067) beence


beence
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes egy Moto Razr i-re beruházni?
Vagy esetleg más alternatíva jobb?

köszi

(#4068) nggabi válasza tzsolesz (#4066) üzenetére


nggabi
nagyúr

az a hátlap minőség :F a 4xről beszélünk? a gyári szoftveren nem látszik h 4 magos, sőt kimondottan gyenge. gondolom aki ide jön kérdezni az meg nem haxolni akarja reggeltől estig :U

jooker82: mibe keveredtem :DDD már látom... megyek is odébb mielőtt én leszek a troll... :P

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#4069) jooker82 válasza nggabi (#4065) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mesélj már a 4x-ről...vagy L9...
Az,hogy neked nem tetszik,másokat mért beszélsz le róla... :F

Ezt komolyan mondod,h pl egy S3-nak jobbminőségű a hátlapja,mint a 4x-nek?? :C Szoftveresen is ott van a 4x,mintt az S3,testreszabhatóságra,meg még jobb,kijelző,bár szubjektiv,de az IPS- kicsit előrébb jár,mint az Amoled... ;)

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4070) Cyberpunk válasza nggabi (#4065) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Samsungot nem szabad venni a szerviz miatt ezt tudhatnád már. ;] ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4071) dkface


dkface
aktív tag

Sziasztok!

Androidos telefont keresek a 30-35ezres kategóriában , fontos számomra a használható fényképezőgép így sokat gondolkoztam nokia n8-on de végül letettem róla , mert az androidban sokkal több lehetőséget látok.

tehát: -3,5 -4 ' körüli kijelző semmiképp nagyobb , használható cam és mindenképpen használtat szeretnék.
Előre is köszi!

(#4072) bobooo válasza dkface (#4071) üzenetére


bobooo
addikt

Ebben az árkategóriában, ezekkel a feltételekkel nem fogsz Androidos telefont találni. :(

(#4073) kali8n válasza dkface (#4071) üzenetére


kali8n
tag

Galaxy S-t nézd meg, szerintem kamerában nem rossz.

(#4074) nggabi válasza jooker82 (#4069) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem beszélem le, de ha egy kicsivel többért már s3at kap :U

mondjuk pont az s3 hátlapja nekem se jön be :D

cyber: jahtényleg... :W

"szenyor dzsíííí"

(#4075) tzsolesz válasza nggabi (#4068) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Ne mondjál már ilyeneket légyszi.
Mit kell azon haxolni? Gyári szofttal is gördülékenyebb, mint az S3, az UI meg az elsők között van még a külföldi tesztelők véleménye alapján is.... A hátlap meg csak is jobb lehet attól az illesztési hibáktól hemzsegő, szappantartó alakú olcsójános szagú izétől.... De ezt te is tudod........

dkface LG Optimus Black. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4076) bobooo válasza tzsolesz (#4075) üzenetére


bobooo
addikt

:C

(#4077) jooker82 válasza nggabi (#4074) üzenetére


jooker82
nagyúr

Úgy látom te is tagja lettél annak ami az utcán zajlik..Gyerünkvegyünks3at....Nem rossz teló,de el ne vakitson már,minnt az ájfonistákat... :D

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4078) tzsolesz válasza jooker82 (#4077) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Pedig velük is ez lesz. Én néha sajnálom őket. Most tök mindegy ki minek érzi magát, de ez már túlzás...... :(

(#4079) Krisz79


Krisz79
őstag

kb 50-70e közt nézegetnék telót. akkor miket ajánlanátok.
Nem bánnán a 8mpxl kamerát. 1080p videófelvételt.
max:4" kijelzőt.
ezt android op rendszerrel keresem.
Páromnak nézegetek.
Eddig Desire X-amit néztem. /tudom Ő nem 8 illetve nem 1080p./
SŐT.

Köszönöm a segitséget.
K.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#4080) nggabi válasza jooker82 (#4077) üzenetére


nggabi
nagyúr

szó sincs ilyesmiről h ne látnám az s3 hibáit, de ettől függetlenül sztem jobb mint a 4x. de azért én se szaladok s3at venni ;)

tzsolesz: a hátlapokban nincs egyetértés, sztem gagyi az lg-é is. innentől meg értelmetlen a vita rajta :U

"szenyor dzsíííí"

(#4081) Cyberpunk válasza tzsolesz (#4078) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja nggabi is megy majd csövezni a bolt elé az SGS10 ért 1 héttel előre már ;]

Krisz79: LG Optimus 2X.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4082) Cyberpunk válasza nggabi (#4080) üzenetére


Cyberpunk
félisten

LG Optimus Vu. ;) Csak szeretne olyan hátlapot egy Samsung.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4083) nggabi válasza Cyberpunk (#4082) üzenetére


nggabi
nagyúr

igazi "kocka" vagy ;] :DDD

azért ott még nem tartunk h 1 hétre előre sorba kelljen állni.

"szenyor dzsíííí"

(#4084) batai15


batai15
félisten

Énis nézegettem most sonykat, olyan 70 körüli árban , függetlenül vagy tnél kártyásan.
Min 4 coll kijelző, viszonylag jó sebesség, kamera stb egy olyan jó kis közép erős telefon.
Szerintetek? (mindenre használom amire csak lehet)

(#4085) tzsolesz válasza nggabi (#4080) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Végül is mindegy, kinek pap, kinek a paplan.... :)

batai15 LG Optimus L9, Samsung Galaxy S Advance amik most nagyon megérik.

[ Szerkesztve ]

(#4086) batai15 válasza tzsolesz (#4085) üzenetére


batai15
félisten

Hát most hogy mondod lgvel mindíg megszívom , samsung nexuson kívül meg szóba se jöhet,
Hát akkor szerintem egy xperia p lenne a befutó.

(#4087) jooker82 válasza batai15 (#4084) üzenetére


jooker82
nagyúr

Neked,ha jól tudom az l7,nem jött be,aott az L9,próbára teheted,már van használó..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4088) tzsolesz válasza batai15 (#4086) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Van már rá ICS? Nekem annyira nem jön be ez a P. 76K-ért van kitéve. Ettől szinte mindenben jobb az L9, és olcsóbb. Te tudod. Én erősen meg gondolnám. 4.7" IPS kijelző, erősebb proci, szerintem jobb UI, gyári ICS (decemberben JB).

(#4089) Rei


Rei
csendes tag

Sziasztok!

Írtam egy wall of textet, "OK", lépjek be, hsz eltűnt... Nem vagyok ideges ^^

Szóval. Személyes vélemények érdekelnének a WP7 rendszerről. Okostelefonom még nem volt, Nokia N97 minim van 3 éve, nem nevezném okosnak. Utálom és szeretnék egy olyan telefont választani amit évekig használhatok és szeretem is. Az egyik szolgáltatótól fogom venni, mert kedvezményt ajánlottak fel.
Ma bementem és buzeráltam pár telefont, Lumia 800 nagyon tetszik (fekete, szép, egyszerű dizájn), Sony Xperia tipo se rossz. Árkategóriát úgy tudom belőni, hogy ezek beleférnek, egy S3 már nemigazán. Nexus-t ajánlották még régebben e topik elődjében, de az is drágának tűnik, meg kicsit nagy is. Lumia is nagy, tipo már szimpatikusabb méretben, de ez annyira nem fontos.

Az akaszt meg az egész döntéshozatalban, hogy nem tudom, van-e jövője a Windows telefonoknak, lesz-e rá sok app, frissítgetik-e, ilyesmi. Androidról tudom hogy nagyon megy a szekér, de túl sokat arról se tudok. Olvasgattam a témában, de személyes vélemények érdekelnek inkább, ha sokat feszegetett téma akkor linkeket szívesen elfogadok.

Próbálom röviden leírni, mi érdekel egy telefonban. Legfontosabb: legyen gyors. Menü, alkalmazások, boot, keresgélés, csatlakozás nethez, stb legyen gyors! Sírni tudnék mikor jön egy sms és 15 másodperc mire megnyitja. Vagy megnyitom az Operát, 1 perc betölt, még 2 perc mire keres wifit meg csatlakozik. Menü megnyitása is másodpercek. Leírja hülyén hangzik most, hogy másodperceken rinyálok, de szerintem itt mindenki megért.
Wifi, GPS, viszonylag személyre szabható felület/csengőhangok/ébresztőhang ilyen apróságok. Meg lehessen vele telefonálni :)

Ha valaki röviden leírja, hogy szerinte Lumia 800 vagy Xperia tipo, és megmagyarázza röviden hogy miért, már az is hatalmas segítség lenne. Vagy Android / WP.

Köszönöm a figyelmet, segítségeteket.

(#4090) ThePoweR válasza Rei (#4089) üzenetére


ThePoweR
senior tag

A Lumia 800 tényleg jól össze van rakva. Gyors is. A WP7 elég jól optimalizált. Viszont én azt tapasztaltam hogy appot nem nagyon gyártanak rá. Meg szerintem WP7-es telót nem éri meg már venni.

Hát a walloftext-edre jó kis választ írtam. Ez ömlött ki a fejemből most... :D Inkább ne írtam volna semmit. :W

[ Szerkesztve ]

(#4091) DS39 válasza Rei (#4089) üzenetére


DS39
nagyúr

lumia 800 árban a tipo-nál sokkal jobb androidost kapni.
WP7 re már nem nagyon fejlesztenek. WP8 vagy Android ha évekre tervezed.

(#4092) Rei


Rei
csendes tag

ThePoweR , ne aggódj, minden visszajelzés segít. :)
DS39, értem, esetleg tudnál említeni 1-2 telefont, mire gondolsz? (ami jobb tiponál, de Lumia árban akad) Köszönöm a válaszokat!

(#4093) btudos válasza Rei (#4092) üzenetére


btudos
veterán

Samsung Galaxy S Advance, ZTE Grand X IN pl.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4094) Rei válasza btudos (#4093) üzenetére


Rei
csendes tag

Sajnos egyik sem elérhető a szolgáltatómnál, plusz ha már WP7-et ne vegyek szerintetek, akkor Android 4.0 alá sem adnám. :)

(#4095) btudos válasza Rei (#4094) üzenetére


btudos
veterán

Öhm.... Én inkább vennék Lumiát mint Androidot (WP7-ről most váltottam WP8-ra bár HTC vonalon mozogva, szóval így viszonyulj az ajánlásomhoz), most egyre inkább úgy tűnik hogy a Nokia nem hagyja szarban a WP7-es vásárlóit :) Ha jobban érdekel a téma, olvasgasd el a mai WP-s híreket itt a Mobilarénán. ;)

Cyberpunk: Nincs bajom a droiddal, de másfél éve maradéktalanul elégedett WP tulaj vagyok, és azoknak, akik tisztában vannak a rendszer kötöttségeivel, és tudnak azokkal élni, bátran tudom ajánlani a WP7-et is, ha nem vágynak többre mint amennyit a jelenlegi állapotában tud :)

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4096) Cyberpunk válasza btudos (#4095) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azért a 7.8 nem 8. ;] De valóban szép gesztus. Ettől függetlenül jó a WP8, de a droid is egész jó, viszont persze nem az 50k-s kategóriát kell nézni itt sem.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4097) werszomjas


werszomjas
őstag

Tud valaki megbízható külföldi oldalt, ahonnan új, független, gyártói garis telefont lehet vásárolni??

Mondjuk valami német oldal, de jó másmilyen is, a lényeg, hogy postázzanak Hungary-ba.

:R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#4098) DS39 válasza Rei (#4092) üzenetére


DS39
nagyúr

a btudos által említetteken felül, Galaxy Ace 2 (megkapja a JB-t). ezt a Telenortól néztem mivel nem árultad el melyiknél vagy, de a T-Mobile kiesett, mint az előbb kiderült. :D

[ Szerkesztve ]

(#4099) istnag válasza DS39 (#4098) üzenetére


istnag
addikt

még ICS sincs rá... :DDD

(#4100) #30026496


#30026496
törölt tag

Köszönöm a segítségeteket
BoboDJ [link]

és

HuMarc [link]

:R

Elolvasva a mai ZTE tesztet, még inkább nehéz a döntés :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.