Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!
Valaki ismeri a mysaga m2 telefont??
Jó telefon??
L.925 csere lenne,de meg nem is hallottak erről a telefonról.

(#61002) batai15 válasza soultrapp (#61001) üzenetére


batai15
félisten

Ha szívni akarsz akkor igen.

(#61004) soultrapp válasza batai15 (#61002) üzenetére


soultrapp
senior tag

Latom csak 1gb van benne.
Nem is érdekel már..

Most ilyet ajanlottak fel,de nagyon nem akar elmenni ez a telóm....

Szivem szerint redmi notera cserélném :)

[ Szerkesztve ]

(#61005) batai15 válasza soultrapp (#61004) üzenetére


batai15
félisten

Az nem rémlik hogy semmi értelmest nem találtál róla? Arany szabály: ha pnh nincs topikja nem érdemes foglalkozni vele.
Lehet drágán adod.Nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#61006) papesz5


papesz5
tag

A hamarosan lejáró hűségemet (Telenor)szeretném megújítani,vagy számot hordozni ( T-mobile).
Nem akarok sokat áldozni a telefonra,max. 50-55 ezret.Nem igazán értek hozzá,már kérdeztem itt is,de egyre nagyobb a katyvasz a fejemben.A Telenornál nézegetem az Idol 2 S-t,de a garanciás dolgok miatt elment a kedvem (nem kell elromlania tudom).G2 mini , F70 , Galaxy Core LTE .A T-mobile-nál a Huawei G6 , LG F6 .

Ezek közül mi volna a legjobb választás? Telefonálás, sms, játék néha, fotózás, wifis netezés, navi néha.

A 2 mag,4 mag mennyire lényeges?(F6 2 mag Krait G2 mini 4 mag Core LTE 2 mag)

Köszönöm előre is a válaszokat.

Bazinga!!

(#61007) Troll56


Troll56
tag

Vélemények a galaxy mega 6.3ról?

Troll56 felhasználónak 2 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#61008) norbert1998 válasza papesz5 (#61006) üzenetére


norbert1998
veterán

ezek közül p6, g2 mini és 2s az ajánlott szerintem

(#61009) papesz5 válasza norbert1998 (#61008) üzenetére


papesz5
tag

a három közül kéne,akkor melyiket miért? Ha nem vagyok kukacos :)

Bazinga!!

(#61010) norbert1998 válasza papesz5 (#61009) üzenetére


norbert1998
veterán

Szubjektiv listam 2s, p6,g2 mini. Design, belső, kijelzo

(#61011) hegedusadam


hegedusadam
csendes tag

Sziasztok!

Idén januárban vásároltam egy Huawei Y300-at 3 hónaposan, T-függőn, női tulajtól 25ért. Megfordult a fejemben a váltás (mostanában akárhogy variálom a ROM-okat akad szaggat lassú), hisz ugye a T-nél 30ért lehet most kapni webshop áron a SONY Xperia M-et. Az Y300-at 20-22 körül tudnám nagyjából elpasszolni, megéri rááldoznom cirka tízezret hogy legyen egy dupla annyi RAM-os telefonom kicsivel erősebb grafikus vezérlővel? Nem szeretek gyakran telefont cserélni és túl sokat sem szeretnék rááldozni. Tehát 35 a határ, többet nem költenék az újra és mindenképpen androidot szeretnék. Esetleg valakinek van tapasztalata az Xperia M-ről? Más ötletet is szívesen fogadok, kicsi játék, folyamatos mobilnetezés, wifi-zés, telefonálás szóval alap használatra kellene, lehetőleg hosszabb távra, nagyjából 1,5-2 év távlatra gondolok. Mit ajánlotok? Maradjak az Y300-nál vagy váltsak? Használtat nem szívesen vennék most, maximum néhány hónaposat. Nincs ínyemre a folyamatos telefoncserélgetés de most elgondolkoztam rajta, főleg a SONY nagy árcsökkenése miatt. A specifikációkat ismerem, de minden építő jellegű hozzászólást szívesen meghallgatok! :)

Köszönöm előre is, üdv!

(#61012) tvamos válasza norbert1998 (#60923) üzenetére


tvamos
nagyúr

Udvozollek a WP hate club-ban! :))
Nekem is csalodas a rendszer, pedig alapbol tetszettek a csempek, meg orultem (volna) a Nokianak is...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#61013) Goblin12


Goblin12
őstag

Lehet nem témába vágó, de azért jó ha olvassátok: Nvidia feljelentette a Samsungot és a Qualcomm-ot. Popcornt lehet készíteni. :(((

(#61014) mankimen


mankimen
újonc

Amiért megnyílt a toppik hát felteszem a kérdést ,mit ajánlotok:

Tehát a saját paramétereim:

-Ár: mindegy
-Álapot: új
-Vásárlás hely: Anglia (eBay)
-Táv: Hosszú távra
-Célja: Erős felhasználásra (4G korlátlanul elérem) / (multimédia teljes ágazata, navigásió, játékok, ...)
-OS: Elsősorban Android, de a kiváncsiság miatt nem zárom ki a többit.
-Kialakítás: itt már csak a kompaktok (egyterűek :P ) jönnek szóba.

Egyéb: Futár vagyok így nem feltétlen szükséges ,de biztos megnyugtatobb a vízállóság.
ui.: Samsung galaxy S3 volt eddig (első szériás a tipikus belasulásokkal), Átnyálaztam már a kinálatot ,de hátha valamin átsuhantam ,vagy csak megerősítésre várok pár modellel kapcsolatban.

Köszönöm és kíváncsian várom a javaslatokat. :)

(#61015) tvamos válasza mankimen (#61014) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vard meg a Samsung Galaxy Note 4-et!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#61016) mankimen


mankimen
újonc

A Note 4 már lehet nagy lenne méretileg.
Meg amire elvileg megalkották ,hogy szervezd a saját életed ,naptároz, mailezges ,jopofiz ,meg ilyenek ezek pont nem érdekelnek engem :) Van egy tab2 esem ,szeretem is ,de ha 2 év alatt ha 2 órára használtam a ceruzát akkor sokat mondok. A note meg erre alapoz.

(#61017) w333 válasza mankimen (#61014) üzenetére


w333
félisten

HTC M8 ! ha ettől kisebb méret kell akkor várd meg a Z3 Compact ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61018) mankimen


mankimen
újonc

Miért ajánlanad a HTC-t vagy a Z3 kompaktot .

Szeretnék érveket is a tipusok mellé :)

(#61019) pengwin válasza hegedusadam (#61011) üzenetére


pengwin
addikt

A Sony sokkal minőségibb, egyedül talán a kijelző színei lehetnek fakóbbak a Huawei-nél.
1GB RAM kell, ha nincs elég RAM, akkor swap-ol, újratöltöget... ez jobban igénybe veszi a hardvert. Ebben az árban az Xperia M újonnan nagyon bestbuy, használtan akkor kaphatsz ennyiért valamit, ha valami baja van, vagy mondjuk 2 éves csúcsmodell. Függő telefont nem mernék használtan venni.

Üdv, pengwin

(#61020) pengwin válasza mankimen (#61018) üzenetére


pengwin
addikt

Mindkettő jó gép, de szerintem a te igényeidet praktikusabban (és lehet olcsóbban) kielégítené az Xperia Z sorozat. Én preferenciám emelkedő sorrendben: Xperia Z1 - Xperia Z2 - Xperia Z1 Compact - Z3 Compact. Z3C mondjuk még csak előrendelhető, meg nézd meg a méreteket, Galaxy S3 után szerintem a nagyobbak is beleférnének. Elegánsak, vízállóak, nagyon jó az audiókimenet minősége (bár talán kicsit halk).
One M8 sokkal kényesebb külsőre, és nagyon nem praktikus a kialakítása azokkal a múkosvakítós hangszóróival. Audiója annak is jó, de szerintem fülhallgatóval a Sonyk is hozzák a szintjét.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#61021) Metal213


Metal213
tag

Hellóka!

30k körül szemezgetünk telefonnal. Nem vagyok otthon a témában, plz help! Lehetséges befutók:
- Sony Xperia M
- Samsung Galaxy Trend Plus
- Nokia Lumia 530

Persze más is szóba jöhet. OP nem számít :)
A készülék 40-es hölgynek lesz, általános használatra.

Köszi előre is! :R

archaic.bandcamp.com

(#61022) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Feleségnek keresek androidos telefont. 2 lehetőség van: új előfizetés mellé (Telenor All in M)
vagy használtan.
Amik a Telenornál szóba jöhetnek:

- Samsung Galaxy Ace 3 - 8990
- LG F70 - 14990
- Sony Xperia L - 16990
- LG Optimus F6 - 22990 -bár ez már nem rendelhető, talán van valahol készleten

vagy használtan vennénk.

Az elsődleges szempont a megbízhatóság, és a jó fotózási minőség.

Mit tudnátok ajánlani?

Köszi

(#61023) fkrinya


fkrinya
tag

Sziasztok!

Max 40k-ig keresnék barátnőmnek telefont.
T-mobile-nál nézelődtem eddig és a Sony Xperia M-et találtam, illetve az Alcatel Onetouch Idol 2 mini S-t.
Ezek közül melyiket lenne érdemesebb választani?
Az Alcatel kicsit jobb, de drágább is.
Esetleg más ötlet?

Köszi előre is!

(#61024) Viktor0610 válasza Simtu (#61022) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én ezek közül a Samsung Galaxy Core LTE-t venném. Az most nulláért felvehető akcióban. :)

(Tudom, nem soroltad fel, de ár/érték aránya jó az akció miatt. :D )

Ha nem az, akkor az LG F70. Nagy kijelző, erős akku.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#61025) student


student
őstag

Hali tudnátok telefonokat ajánlani 30-60e körül amiben tudnék használni magyar és német sim kártyát?
skype-t és szótár, offline navi mindenképp használni szeretnék rajta
amit helyben tudnék németországban gariztatni ha gond van vele nekem ez a kinából rendelt nem oké.
samu lg nokia stb ilyesmire gondoltam
most épp lumia 630-cal szemezek 130€ a dual sim , de nem android nem ismerem azt a rendszert
van már windows áruházba is millónyi program mindenre?
és a galaxy s3 neo 200€

(#61026) Simtu válasza Viktor0610 (#61024) üzenetére


Simtu
senior tag

Köszi, ez tényleg kimaradt, bár tesztet nem igazán találtam.

(#61027) Dave™ válasza student (#61025) üzenetére


Dave™
nagyúr

320k app van a WP storeban, és mindenre ugyan nincs, de azért elég nagy a kínálat. Ha elmondod mikre kellene akkor jobban lehet szűkíteni. Vagy rákeresel magad a windowsphone.com-on. 630 szerintem jó választás, elég fürge, elég nagy, emelett olcsó is és bővíthető.

(#61028) student válasza Dave™ (#61027) üzenetére


student
őstag

skype
viber
angol-német-magyar szótár
offline navi
gmail
google maps
youtube
mx player
camscanner

Ez mind van vagy alternativa?

(#61029) Dave™ válasza student (#61028) üzenetére


Dave™
nagyúr

-skype van, natív, beépül
-viber van, most már elég megbízható is, de sokáig nagyon szar volt - még most is akad egy-két ember, aki panaszkodik rá, de a többségnek azért megy rendesen
-offline navi: Here maps/Here Drive+ (ez utóbbi a hangos navi), ingyenes az egész világra kiterjedően
-gmail: tudja a gyári email kliens kezelni a gmailt, de van 3rd party app is kifejezetten gmailhez (google által fejlesztett viszont nincs, mivel a kugli érdekeivel ellenkezik ugye)
-google maps: szintén 3rd party van, de a Here maps szerintem jobb, tehát nem kell ezt használnod
-youtube: ugyanaz mint az előző kettőnél, 3rd party app, pl. Metrotube, ami sokkal többet kínál egy gyári youtube appnál, de böngészőből is mennek a youtube videók teljes képernyősen is
-mx player nem tudom micsoda, van gyári beépített zene/videó app, ha az nem jó akkor a moliplayert szokták ajánlani, az minden formátumot lejátszik, de ez fizetős (pár száz Ft)
-camscanner: ez gondolom valami scannelős cucc, ezt tudja a gyári Office suite, van karakterfelismerés is

[ Szerkesztve ]

(#61030) Keil Walker válasza Simtu (#61026) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Ha lenne róla teszt, akkor lehet, hogy nem tudnák eladni :D
Valami noname proci van benne. 0 Ft-ot azért lehet, hogy megér, de én az f70-et választanám

(#61031) student válasza Dave™ (#61029) üzenetére


student
őstag

:R

közben én elovastam a technikai jellemzőit
ez elszomorított hogy nincs vaku, ennek alapnak kellene lennie, mert nincs fényképezőm +előlapi kamera sincs skypenak
a másik a 512mb ram, én csak a defymből indulok ki de ez nagyon döcögős tud lenni androidon

ezek miatt neo felé hajlok, még nézelődök

(#61032) Smile8822


Smile8822
senior tag

üdv.
Szeretnék vásárolni bátyámnak valami normális mobiltelefont 80k ig.
Az lenne a kérdés hogy mit ajánlanátok ?
Amire használná_: Telefonálás,internet-fontos a 4g,zenehallgatás,kamera,és még néha játszik is.
Mi lenne a legjobb választás ?
Lényeg hogy erős Stabil hardvere legyen.
Nagyából ennyi :)
Én galaxy s4 re gondoltam .....
Köszi előre is...

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#61033) Simtu válasza Keil Walker (#61030) üzenetére


Simtu
senior tag

Mondjuk az F70-ről sem nagyon találtam tesztet... :DDD

Akkor lehet szavazni: F70 vs Galaxy Core LTE :DD

[ Szerkesztve ]

(#61034) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Sziasztok!

S3 neo árában van valami más?
Lehetőleg ne sufnigsm-es legyen. Az s3 neo mediaban pl 77k.
Nézegettem még a xiaomi 1s-t is, az az edigitalnal 56k és az lg g2 minit.

Méretben kb ilyenekre gondoltam. Van esetleg valami más?

Köszi előre is.

(#61035) student válasza zsoltyyy (#61034) üzenetére


student
őstag

Pont ez a xiaomit nézegetem ennek tűrhető az ára is meg a jellemzői is jónak tűnnek.

(#61036) zsoltyyy válasza student (#61035) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ha minden igaz, akkor még a MIUI is elég frankó. Én már nem tudom, h melyik lenne a jó. :DDD

(#61037) Dave™ válasza student (#61031) üzenetére


Dave™
nagyúr

Vaku: a 630 belépő telefon, és mivel sebességben kiemelkedik a kategóriájából, muszáj ilyen mesterséges butításokat alkalmazni, hogy ne legyen házon belüli konkurencia. Nyilván nem az 5 cent spórolás a lényeg, hanem a paletta skálázása. A 625, 720, 730-as modellekben van.

512MB RAM: az Andorid és a WP két teljesen eltérő platform, teljesen más erőforrás menedzsmenttel. Míg droidon a legtöbb dolog valójában fut a háttérben és foglalja a memóriát, addig WP-n ez csak néhány alkalmazás privilégiuma, aminek valóban szüksége is van rá, a többit hibernált státuszba teszi a rendszer, amire bármikor vissza tudsz váltani, és ugyanott lesz minden mint volt. A WP-s telefonok 512MB rammal majdnem azt a szintet hozzák, mint a droid 1GB-tal, tehát ne ebből indulj ki.

Itt egy összehasonlítás a Moto G-vel, ami 1GB ramos, stock android, nem bővíthető és drágább is. Ugyan pár másodperccel gyorsabban tölti be a játékokat a Moto, de szerintem nincs nagy különbség. És akkor képzeld el hogy menne ez egy nem stock Samsungon, vagy ha már pár dolog ott fut a háttérben a droidon... Plusz a WP nem fog belassulni később sem, a fent részletezett okok miatt.

(#61038) Ordeal


Ordeal
újonc

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, mivel eddig SOHA nem volt okostelefonom (sajnos hozzáértésem ebből adódóan egyenlő a nullával),most szeretnék ezen változtatni, ismerősöket kérdezve pedig mindenki abszolút ellentmond egymásnak, így kicsit nehéz a választás. Ha valaki veszi a fáradtságot és adna ötletet, azt nagyon megköszönném.

- Árkategória: maximum 80.000HUF-t szeretnék rákölteni, persze ár/érték arányt nézve az sem bánom ha 30.000-ért tudnék venni valamit az igényeimhez mérten :)

- Használt vagy új: Mindig is féltem használt dolgokat venni, de nem zárkózom el a gondolattól.

- Hol vennéd meg? -Előfizetéssel szeretném, a T-mobilenál vagyok jópár éve, de jó ajánlat esetén nem gond ha váltanom kell.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel? -Semmiképpen nem szeretnék olyan telefont amit pár hónap múlva le kell cserélnem, ha lehetséges akkor több évre szeretném.

- Mire használnád? -normál felhasználás, fényképezgetés, zenehallgatás, valamint napom jelentős részét fitness termekben töltöm, szóval nem bánnám ha kicsit 'ütésállóbb' lenne a telefon, valamint ha nem kellene óránként tölteni...

Op.rendszer: Android

Pár telefon amiket magamtól néztem ki (persze ezek csak saját ötletek, örömmel fogadok egyéb javaslatokat)

-Sony Xperia M (T-mobilenál online kedvezménnyel alig 29.000HUF)
-Samsung Galaxy S3
-Samsung Galaxy S4 mini

(#61039) student válasza Dave™ (#61037) üzenetére


student
őstag

:R még alszok rá egyet

(#61040) HRicky


HRicky
tag

Melyik a jobb?

S3 LTE vagy 20k-val drágábban Sony Xperia Z1 Compact?

(#61041) Viktor0610 válasza HRicky (#61040) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Z1 Compact.

Samsung Galaxy A54

(#61042) batai15 válasza Ordeal (#61038) üzenetére


batai15
félisten

Most nem tudom megnézni a honlapot, és ha kitellik g2 ,z1c akkor azok.s3 samsung felejtős

[ Szerkesztve ]

(#61043) w333 válasza HRicky (#61040) üzenetére


w333
félisten

Szerintem hasonló árban már az LG G2 -t is megkapod ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#61044) Guargumi


Guargumi
tag

hello

szeretnék venni egy okos telefont, ez lesz az első, nem tudom milyen lesz a viszonyunk, ezért nem szánnék rá nagy összeget, max 30k ft.

elvárások:
- android
- használható gps ( nem tudom, hogy ezekben van softver már előre telepítve, vagy nekem kell)

kb. elsőre ennyi
felőlem lehet valami kínai is

köszönöm

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#61045) s4tch válasza Guargumi (#61044) üzenetére


s4tch
veterán

Ezeket a nagyon olcsó androidokat könnyű megutálni... Talán a legolcsóbb vállalható droid a Jiayu G2F. Lehet, hogy picit több lesz, mint 30, de ezt legalább csípni fogod.

(#61046) kyle16


kyle16
tag

sziasztok. mondanátok egy olcsó mikro simes telót?! köszönöm

(#61047) batai15 válasza kyle16 (#61046) üzenetére


batai15
félisten

Iphone 4s.

(#61048) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Betelt sajnos a pohár nálam a Sonyval kapcsolatban, mivel két év alatt a negyedik készülékem van. Kettőt lecseréltem, kettőt ők cseréltek le,minden esetben a folyamatos hibák miatt (sorrendebn Xperia Neo, Xperia P, Xperia Z, Xperia Z1).

Eladom a Z1-et, ha kijön a szervizből, és vennék valami mást.

Koreai telefonokat kerülném, Apple-t szintén. Esetleg valami kínai lehetne, vagy Nokia. LTE, HD kijelző és kamera feltétel. Na és jó gyors legyen. Pénzben 150-160-ig.

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#61049) Keil Walker válasza Hegyirabló (#61048) üzenetére


Keil Walker
aktív tag

Lumia 930. Vagy lehet érdemes megvárni a Lenovo újdonságait. Jönnek hamarosan hivatalosan hazánkba is.

(#61050) Dave™ válasza kyle16 (#61046) üzenetére


Dave™
nagyúr

Lumia 530.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.