Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85001) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

40 ezres keretből hölgynek milyen androidos teló ajánlott most? Nagyon maximum 5" de inkább legyen kisebb.

(#85002) Ájvé válasza TeebyKay (#85001) üzenetére


Ájvé
veterán

LG Leon esetleg.

(#85003) viano válasza Ájvé (#84999) üzenetére


viano
aktív tag

Ilyen helyzetekben soha nem szoktál utána nézni dolgoknak?

Amíg ezt a zagyvaságot itt összehordtad, sokkal értelmesebb lett volna kicsit olvasgatni.

Tehát a jelenlegi információk alapján (ami hivatalos bejelentésen alapul)

- a mobiltelefonos divíziót a Motorola integrálja, azaz lenyeli,
- nemhogy prémium, de semmilyen Lenovo okosteló nem lesz, mert jó része a Motorola márka alá kerül,
- az olcsóbb szegmenst új név alatt viszik tovább.

A Lenovo név természetesen nem szűnik meg, de marad a számítástechnikánál.
Ez a mostani helyzet és irányzat bármennyire is nem tetszik neked, de ez van és eldöntött tény.

A Lenovo prémium álmaidat pedig elfelejtheted, mert a Motorolának épp elég van, épp a napokban fog piacra kerülni a
Moto X Style 5,7"-os készülék, közel 20 féle hátlappal (köztük különböző fa és bőr is) és egyéb dolgok is konfigurálhatók lesznek rajta. Induló ár 500 € -tól.
Egyébként pedig nem ez a motorola legdrágább telefonja, szerintem még ebben az évben piacra kerülhet a Droid turbo, Moto Maxx utódja is.
Szóval a prémium kategóriában foglaltak a helyek, nincs felvétel.

[ Szerkesztve ]

(#85004) fulton


fulton
addikt

Sziasztok Mobilt szeretnék vásárolni, Nokia lumia 730 gondolkodom.

Azt szeretném kérdezni mi a különbség a 730 és 735 között? mive az egyik 5-10e olcsóbb.
Illetve ti mit ajánlanátok?

Sajnos a mostani lumia 635 folyamatosan ujraindul lefagy, akadozik nem tudom mi van vele.
Próbáltam már hard reset uj szoft mindent, nem javult, gari már nincs rajta.

Ár olyan max 60e ig. Nem játékra kell, inkább hogy megbízhatóan menjen.

(#85005) MeGabee válasza viano (#85003) üzenetére


MeGabee
senior tag

Fejezd be ezt az egészet légyszives.

Fogalmad sincs miről beszélsz,ráadásul azt is felettébb arrogánsan teszed.Kicsit unalmas vagy,mert az ostobaságod egy hatalmas hibás küldetéstudattal párosult.Folyamatosan önmagadnak is ellentmondasz egy-egy kommentedben,de még észre sem veszed.Te minősítesz másokat,hogy informálódjanak,holott fogalmad se volt róla például,hogy a Honor 6 dual aktív telefon.Nagyon okosnak képzeled magad,csak itt ezzel senkit nem tudsz megetetni.

"- a mobiltelefonos divíziót a Motorola integrálja, azaz lenyeli,
- nemhogy prémium, de semmilyen Lenovo okosteló nem lesz, mert jó része a Motorola márka alá kerül"

Tételesen megcáfollak,mert zavar a tudatlanságod.
- A Motorola a Lenovo tulajdona,így az nem tudja integrálni az anyavállalatát,ez ugyanis fizikailag képtelenség.A Lenovo a eddigi mobilos részlegét összeolvasztja a nemrég felvásárol Motorola mobilos részlegével,ami logikus lépés,minek tartsanak fent két azonos részleget.A még nem kiadott,de a fejlesztés utolsó stádiumban lévő telefonok Lenovo néven fognak kijönni,ha tetszik,ha nem.Ezután viszont a Motorola név,mint brand lesz a Lenovo jövőbeni megjelenése a mobilpiacon.
-Halottál már a Zuk-ról?Persze nem a jóféle KGST teherautóról,hanem a Lenovo frissiben elindított prémium almárkájáról?Na erről annyit,hogy a Lenovo nem jelentkezik a prémium szegmensben semmivel.A neve: Lenovo Zuk

Jobb lenne,ha kicsit visszavennél a tempóból,és a későbbiekben nem sértegetnéd a fórumtársaidat.

Részemről lezárva a téma,és felettébb hálás lennék a topikgazdának,vagy valamelyik moderátornak,hogy az ide nem illő kommenteket a jövőben a szabályzat értelmében törölje.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85006) fulton


fulton
addikt

Még annyit , nem tudja valaki az emag nál gyártói garanciát kapok a készülékre?

(#85007) Ájvé válasza viano (#85003) üzenetére


Ájvé
veterán

" a mobiltelefonos divíziót a Motorola integrálja, azaz lenyeli"
-"A kínai gyártó úgy döntött, hogy a Motorola márkanév jóval erősebb vonzerőt képvisel, így innentől kezdve az amerikaiak lesznek felelősek a telefonokért."
Beolvasztják a Lenovo mobilrészlegét, de nem a Motorola döntötte ezt el, hanem a Lenovo (kettő közül Lenovo a kínai gyártó), most akkor ki a ló és ki a a zsoké?
Ez mellett ezt ecseteltem neked eddig:
"A Lenovónál egyébként úgy gondolkodnak, hogy a Motorola, mint márkanév sokkal nagyobb húzóágazat a telefonos piacon, így inkább erre támaszkodnak majd."
Vagyis csupán annyi a történet, hogy két matrica közül a Motorolát tartják meg.

"nemhogy prémium, de semmilyen Lenovo okosteló nem lesz, mert jó része a Motorola márka alá kerül"
"A Lenovo ZUK, ahogy ők nevezik, egy "internetes zászlóshajó brand" lesz (pontos jelentését még nem közölték)"
De itt az eredeti is:
"ZUK will work on the international scene and wants to become known for its high-end phones."
ZUK-to meg high-end phones-t gondolom érted.
Persze ez igaz, Motorola alá kerül, idővel, sehol semmilyen szó nincs róla, hogy a mostani portfóliót eltörölnék vagy kidobnák az ablakon, ahogyan azt te elképzelted. Ez egy átmenet, újabb készülékek most már Motorola néven jönnek, a mostaniak pedig szépen kifutnak majd, ez egy váltás lesz, nem pedig egy érvágás!

De ha esetleg tudsz még kicsit angolul:
"Lenovo Mobile will cut down the number of models it produces until eventually all new models come out under the Motorola brand."
Szóval csökkentik a Lenovo mobile név alatt érkező mobilok számát, még az új készülékek már Motorola brand alatt jelennek meg.

Ez pont ugyan az, mikor Microsoft megvette a Nokia mobil részlegét, használhatta volna még pár évig a Nokia nevet, de Lumiáknál elhagyta, olcsóbb készülékeknél meg meghagyta a még mindig jól csengő Nokia nevet (hiszen Nokia még sokakban így él, mint olcsó és megbízható nyomógombos telefonok, sokkal előbb megveszik, mint mondjuk Samsungot, itt eladásokban még mindig Nokia a piacvezető).
Na körülbelül ugyan ez játszódik le most is, annyi különbséggel, hogy szakmai irányítást Motorola mobil divíziója veszi át.
Semmi nem változik az eddig és ez után megjelenő Lenovo készülékek kapcsán, ezt csak te mesélted be magadnak.
"az olcsóbb szegmenst új név alatt viszik tovább."
Na ezt honnan szedted, látod ezt tényleg nem tudja rajtad kívül senki sem. Egyáltalán minek új név, ha van már kettő is? De tényleg, nagyon kíváncsi vagyok, leránthatnád a leplet itt ph fórumon, világklasszis lenne az biztos.
Ha ezek után sem érted, akkor feladom. Köszöntem a nem túl konstruktív társalgást.

(#85006) fulton:
Nem emag saját garanciát biztosít, de unokabátyám téglázott Redmi 1s-ét simán kicserélték, de azért persze ültek rajta pár hetet. Ettől függetlenül nem állítom, hogy nagyon megbízhatóak, de van velük pozitív tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#85008) fulton válasza Ájvé (#85007) üzenetére


fulton
addikt

És futár jött a telefonért? volt dija a szállításnak?

(#85009) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Gyors kerdesem lenne.
Kaptam a Xiaomi Mi4i keszülékemez egy "5V 2.0A" töltőt, viszont nem eu szabványos ezért nem arról töltöm hanem egy "5V 1.5A" erősségű töltőről.

Ebből származhat valamiféle baj?
Vagy minél előbb szerezek be egy EU-s átalakîtót és a gyári töltőjéről töltsem?

Köszi

(#85010) Ájvé válasza fulton (#85008) üzenetére


Ájvé
veterán

Azt már nem tudom, de holnap megkérdezhetem.
Mall-nál van garancia futár az biztos, ők is saját garanciát adnak viszont.

(#85009) AsusBoy:
Bármilyen szabvány micro USB töltőt használhatsz hozzá, nem lesz belőle semmilyen problémád. Én Mi3-hoz is Huawei töltőt használok (gyári töltő egyébként is kritikán aluli).

[ Szerkesztve ]

(#85011) AsusBoy válasza Ájvé (#85010) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Köszi

(#85012) BenHans


BenHans
addikt

Úgy látom eléggé elterelődött a téma. Nem szeretném ha a vita veszekedéssé fajulna, mert a stílus helyenként már így is lekezelő.
Feltételezésekről pedig kár vitatkozni, pláne hogy a kérdezők számára félrevezetőek lehetnek a fél és fals információk.

:R

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#85013) Smile8822


Smile8822
senior tag

Sziasztok.
Telefont szeretnék vásárolni és érdeklődni szeretnék hogy esetleg van valakinek valami tapasztalata erről a helyről ?
Egyáltalán érdemes e innen vásárolni .
http://supergsm.hu/Samsung-C115-Galaxy-K-Zoom-LTE---Magyar-nyelvvelos

Ezt szeretném vásárolni ...
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#85014) TeebyKay válasza Ájvé (#85002) üzenetére


TeebyKay
őstag

Köszi, h320 és h340-es sorozat között van valami jelentős különbség?

(#85015) Ájvé válasza TeebyKay (#85014) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen elég sok is, 340-er vedd mindenképp, az LTE és Snapdragon 410-es, még a 320 MT6582-es ami jóval gyengébb SoC.

(#85016) TeebyKay válasza Ájvé (#85015) üzenetére


TeebyKay
őstag

Rendben, köszi. Alternatíva van, ha esetleg nem tetszik neki?

(#85017) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Sziasztok!

2 telefon között vacillálok. Mindkettő Samsung, mindkettő tavalyi modell, hasonló árban, nagyjából hasonló tudással. Az egyik a Note 3, a másik az S5. Egy LG G3-t kellene leváltaniuk, aminek egyre több apró, bosszantó hibája jön elő (pl. a bluetooth nem hajlandó együttműködni az autó OBD-olvasójával, a képernyő széle érdekesen elszíneződött, pedig tokban nem sérülhetett meg, stb.), ezért gondolkodunk a cserén.

A Note 3-t már alig lehet beszerezni, nem tudom, hogy azért, mert annyira viszik, vagy mert ilyen gyorsan kifuttatták. S5 elég sok helyen kapható még.

(#85018) Ájvé válasza TeebyKay (#85016) üzenetére


Ájvé
veterán

Most találtam, ez még jobb lenne összeségében.
HD kijelző, jobb kamera, SoC kicsivel gyengébb (az előd Snapdragon 400-as mondjuk emelt órajelen). Nem túl nőies mondjuk.
Asus Zenfone C is van még, de abban gyengébb a kamera és Intel SoC se mindig előny, de azért legtöbb program gond nélkül fut rajta.

(#85019) MeGabee válasza Ájvé (#85018) üzenetére


MeGabee
senior tag

Emeld ki,hogy ez nem tudja a 800MHz-es LTE-t,mielőtt megint kapsz egy pár pofont ;)

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85020) Ájvé válasza MeGabee (#85019) üzenetére


Ájvé
veterán

Tényleg igaz :) csak 3G-s.

(#85021) TeebyKay válasza MeGabee (#85019) üzenetére


TeebyKay
őstag

Nem igazán igény a 4G-s hálózat, de köszi :) A kettőből melyik nem alkalmas rá?

[ Szerkesztve ]

(#85022) MeGabee válasza TeebyKay (#85021) üzenetére


MeGabee
senior tag

Tudja a m.o.-i 4G hálózatokat a 800-as kivételével.A 2600 és 1800-as freki megy rajta.
A Redmi 1s-ről beszéltem természetesen.Az LG Leon 4G tudja az összeset.

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85023) TeebyKay válasza MeGabee (#85022) üzenetére


TeebyKay
őstag

Értem. Gyakorlatban mi ennek a hátránya?

(#85024) tresh válasza TeebyKay (#85023) üzenetére


tresh
addikt

Vidéken nem lesz 4g-d ;]

(#85025) MeGabee válasza TeebyKay (#85023) üzenetére


MeGabee
senior tag

Elvileg a kék és magenta szolgáltató vidéken,főleg a nagy és egybefüggő sík területeken (Alföld,Dunántúl nagy része) a 800MHz-es frekin szórja az LTE-t.Esetleg ott,ahol nincs 3G-s hálózata megfelelően kiépítve,nem fog tudni gyors adatkapcsolatot létesíteni a telefon.
De érdemes benézni a Redmi vagy valamelyik Xiaomi topikjába,valahol olvastam,hogy kis mókolással beállítható,hogy mégis kezelje,mert a SoC képes rá,csak szoftveresen van korlátozva.Magyarán áthidalható a probléma.De ezt inkább a hozzáértőbbek fogják tudni megmondani.

(#85024) tresh: Ne gonoszkodj,lesz neki,max nem mindenhol :P

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85026) TeebyKay válasza MeGabee (#85025) üzenetére


TeebyKay
őstag

Ilyennel én nem babrálnék pláne nem egy informatikai analfabéta hölgy telefonjánál. De jó is a dunántúlon élni ;] Akkor szerintem a leon lesz a legjobb választás, köszönöm :)

(#85027) tresh válasza MeGabee (#85025) üzenetére


tresh
addikt

Nem hagyhattam ki na :DDD :DD

(#85028) MeGabee válasza TeebyKay (#85026) üzenetére


MeGabee
senior tag

Azért nézzétek még meg a Galaxy Core Prime-ot,lehet belefér a keretbe.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85029) Ájvé válasza MeGabee (#85025) üzenetére


Ájvé
veterán

Redmi 1S nem 4G képes, semmilyen frekvencián se.
LG Leon LTE pedig tudja a 800(B20)-at is.

(#85030) Y72


Y72
aktív tag

A mobilarena tesztjeire lehet szűrni minősítés alapján?
Pl.: hogy az összes ajánlott telefonról készült tesztet listázza ki?

(#85031) MeGabee válasza Ájvé (#85029) üzenetére


MeGabee
senior tag

Bakker,én f@sz valamiért a Redmi 2-őt mondtam :W

Mea culpa,még elégé reggel van :D :R

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85032) tresh válasza Y72 (#85030) üzenetére


tresh
addikt

Nem tudok róla :( Valaki linkelt nem rég logout bejegyzést de az se túl friss.

(#85033) TeebyKay válasza MeGabee (#85028) üzenetére


TeebyKay
őstag

Samsungot szinte helyből kizárta és én se szeretem annyira, de felírtam a listára :)

(#85034) Y72


Y72
aktív tag

Akkor szeretnék kérni ajánlást telefonra az alábbi paraméterek szerint:

Ár: max 60.000 Ft
4"-5" kijelzőméret
android, GPS; wifi; 3,5mm-es jack
Hosszú üzemidő (nagy akku)
Elfogadható hátlapi kamera leddel
Akadásmentes működés, 3d játék nem lesz rajta.
*szerk: micro sd kártya hely
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#85035) Smile8822 válasza Smile8822 (#85013) üzenetére


Smile8822
senior tag

:U :))

[ Szerkesztve ]

•19Christian88• http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_-  {" John Digweed - Heaven Scent "} ~ Apple iPhone 14 Pro ~

(#85036) Ájvé válasza Y72 (#85034) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor 4C, akku ideje mondjuk nem kiemelkedő, de egyébként jó készülék.

(#85037) vas78adi


vas78adi
újonc

Sziasztok! A véleményeiteket kérném! Telefon vásárlás előtt állok,tele ?-jelekkel.Egy ismerősöm a honor 6-ot ajánlotta,de Én már a 7-el is szemezek.Hosszú távra akarok telefont, és ott a kérdés bírja e azt az időt,amit mondjuk egy samsung teló.Nekem amik szempontok: jó kamera, ne fagyjon ha játszani akarok,vagy intrenetezni . Elég jól pörögjön.És az sem baj ha gyorsan talál offline GPS jelet.Viszonylag sokat fotózok.Mindenféle körülmények között,van fényképező gépem,de mondjuk egy bringa túrára nem vinném magammal.ezért jó lenne ha a telefon ha nem is teljesen de helyettesítené.Válaszotokat
előre is köszönöm üdv.: vas78adi

(#85038) tresh válasza Ájvé (#85036) üzenetére


tresh
addikt

Nem olyan rossz az ha jól beállítja 4-5 óra kijelző időt lazán lehet vele csinálni :))

(#85039) Ájvé válasza Smile8822 (#85035) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem erőltetném.

(#85040) Linda1 válasza Ájvé (#85036) üzenetére


Linda1
aktív tag

Szerintem nem is annyira rossz, ezért paráztam én is, míg meg nem vettük. Semmi probléma nem volt vele eddig, nem tapasztaltunk hírtelen merülést sem, igaz, ahogy megjött beállítottam, ahogy a topikjában is javasolták.
Míg én nyomkodtam itthon (kártya hiányában) kibírt 2,5 napot, igaz nem állandó wifivel, mióta a férjem használja, nála 3 nap, 5 órát bírt és éjszaka sem állít rajta, nem kapcsolja ki sem, ( bezzeg én, ha olyanom van, egy nap alatt lemerítem a Lenovómat...)
Mivel ő munkahelyén számítógéphez van kötve, nem igényel internetet a telón, viszont egész nap telefonál.
A topikjában még megemlítették a visszalépés gombot, hogy nem mindig reagál rendesen, nálunk ez is tökéletes, úgyhogy összeségében, 4G nélkül is, szuper kis telefon , pláne ennyiért. :DD

(#85041) odiasz195610


odiasz195610
csendes tag

Üdv sziasztok
Két telefon között vacillálok és nem tudom eldönteni melyik lenne a befutó, esetleg személyes vélemény tapasztalatokra lenne szükségem melyiket válasszam.köszi
-samsung galaxy a5
-huawei p8 lite

(#85042) Ájvé válasza Linda1 (#85040) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem kiemelkedő csak azt írtam, nem fikáztam le.

(#85043) Linda1 válasza Ájvé (#85042) üzenetére


Linda1
aktív tag

Tudom, nem is azért írtam, ne értsd félre, csak a topikjában volt aki ezért vitte vissza és mindenkiben ez maradt meg, hogy üzemidőben nem annyira jó. :)

(#85044) MeGabee válasza odiasz195610 (#85041) üzenetére


MeGabee
senior tag

Erősen szubjektív leszek,nekem nem érne meg 25K-val többet az A5 fémháza meg sAmoled kijelzője,valamint a kicsivel jobb üzemideje.Ráadásul gyengébb az s410 a Kirin 620-hoz képest.
De ez én vagyok,lehet neked mások az igényeid.

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

(#85045) Bdanyy


Bdanyy
addikt

A nagy belső tarhely vs kicsi + micro sd témához egy kis adalék.

Összehasonlítottam a Z2 belső tarhelyet illetve egy kingston u3-as micro sd ([link]) sebesseget titkositassal .:

Az a random írás megmagyarazza a másodperces lagokat :((

Ha nem csak zenére meg filmre van az sd, hanem appok appok is vannak rajta, akkor inkább érdemes a drágább nagyobb belső tarhely (már ha van egyáltalán olyan az adott modellből)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#85046) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok!
50-100e Ft között keresek droidos készüléket sok e-mail, naptár, waze, telefonálás használatra.
Fontos a rendes 4G támogatás, tárhely elég 16 giga, ha bővíthető, itthon, nem bolti garanciával venném meg, függetlenül, újonnan.
Lumia820-at vált, legalább annak a sebességét kellene hoznia.
Még mindig Honor6 a befutó ebben a kategóriában?

Előre is köszi!

(#85048) Kbali válasza #46372352 (#85047) üzenetére


Kbali
nagyúr

Honor6-ban is teljes az LTE, Nexus5 pedig hol kapható újonnan, garanciával?

(#85049) MeGabee válasza #46372352 (#85047) üzenetére


MeGabee
senior tag

Mert nem egy kategóriában indult a két versenyző :U
Mi az hogy teljes LTE???A Honor 6 is kezeli az összes frekit.

(#85045) Bdanyy: Sajnos ezt tudtuk,ezért is nem szereti a gugli (és tiltotta meg a mocska),ha valaki az sd-ről szeretne app-okat futtatni.Majd ha az alsóbb szegmensben is alap lesz a 16 giga,a középben meg a 32,akkor senki se fog panaszkodni :D

[ Szerkesztve ]

"Ha az ember elegendő információ nélkül dolgoztatja az agyát, az éppolyan, mintha üresen pörgetné nagy fordulatszámmal a motort."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.