Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153001) FraFer82 válasza st81 (#152991) üzenetére


FraFer82
tag

Megmarad, ez szinte biztos. Lehet, hogy később is még fogjuk őket látni más névvel, kicsit más köntösben, de ugyanezekkel a specifikációkkal. Pont azért, mert ezekre megvan a GMS-licenc. A Huawei P-szériája jellemzően erősebben támogatott telefonok, mint a Honorok, de a Honor 20 Pro jobb vétel 130 ezer forint körül mondjuk a Turbadónál. (A fekete színű valójában inkább lilás, a kék meg zöld, de ilyen színjátszós árnyalatokra gondolj.)

(#153002) RoBos válasza FraFer82 (#153001) üzenetére


RoBos
senior tag

Hát a P Smart sorozat pl. már csak HMS-sel jön, épp most jelentették be a P Smart S-t!

(#153003) Orgi válasza FraFer82 (#153001) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk ez a Honor 8 - P9-nél tuti nem volt igaz, előbbire kijött az Oreo, a P-re meg nem, pedig egymás testvérei.

(#153004) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!
Tanácsotokat kérném átmeneti telefon vásárlás ügyében.
40.000Ft ig kertesek használt telefont. Ebay en nézelődnék.
2-3 hónapig lennbe szükségem rá maximum.
Használnám: telefon funkción túl, böngészésre, dokumentumok olvasására, olykor YT... Androidot szoktam meg.
6" os készülék lennen kb ideális.
Ajánlásotokat előre is köszönöm! :R

(#153005) TeeJay válasza Kingcold (#153004) üzenetére


TeeJay
félisten

hardverapró --> android --> xiaomi --> redmi
vannak 40alatt Redmi Note 7 sőt Note 8 telefonok is
az bőségesen tökéletes

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#153006) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! :R Megnézem milyenek az ajánlott telefonok személyesen (Honor 20, 20 Pro / Huawei P30 / Samsung S10e), és mérlegelek hogy melyik lenne a legjobb. :)

Köszönöm még egyszer a tippeket. :)

(#153007) FraFer82 válasza RoBos (#153002) üzenetére


FraFer82
tag

Ez nem, de a P30 Pro meg kijött ugyanezen a néven, gyakorlatilag csak más színben 2020-ban, GMS-szel. :U

(#153008) FraFer82 válasza Orgi (#153003) üzenetére


FraFer82
tag

Igen, ezért írtam, hogy jellemzően, mert általában véve a Huawei P sorozata (nem a Lite, nem a Smart) előrébb rangsorolt náluk, mint a Honor, de nem mindig igaz. ;)

(#153010) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Hello!

Telefont kell ajánlanom, de nem igazán tudok bestbuyt az utóbbi évből a csúcskategóriában

- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül gyártói garival
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresem hosszútávra
- Mire használnád? 1-2 óra telefonálás, sok fotó (Beltér, gyengébb fényviszonyok közt is, illetve tájképek, növények legtöbb esetben. Ultrawide, zoom jó ha van, night mode nem annyira szempont), 4K60fps, navi, net, youtube stb. Legyen vízálló
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Nagy :)

Első körben nekem ezek jutottak eszembe, de mindnél van valami hátrány:

iPhone 11 pro max
+ Kamera. Videóban az összes telefon közül talán ez a legjobb. Megbízhatóan jó képeket készít (tudom a tele csak 2x, illetve éjszakai képekre is vannak jobb alternatívák). Talán a pixel 4 képei tetszenek jobban, de az kiesik a gyártói gari meg ultrawide hiánya miatt.
+ Valszeg jópár évre elég a hw a zökkenőmentes működéshez, iOS updatek is sokáig lesznek rá
+ FaceID
+ Akkuidő
- iOS :D Igen, ez egyszerre előny és hátrány is. Mennyire stabilak és jók a google appok rajta? Hangouts, maps, google photos, drive mindennap kell, illetve keepassdroidra van jó alternatív megoldás (mármint valami keepass kompatibilis app, nem keychain)? Az is az adatbázist pl driveból éri el.

S20 Ultra
+ Képernyő
+ Akku
+ Ultrawide + Periszkópos kamera
+ Sok ram
+ One UI
+ Android sok rammal
- Exynos
- Főkamerán nincsen dualpixel autofókusz, tartok az emiatt rontott fotóktól, illetve közeli tárgyak fotózásánál nem előny a mélységélessége

S20 plus

Ultrahoz képest akku és kijelző gyengébb, de talán jobb főkamera. Ha valóban jobb, az többet érne mint a periszkópos zoom.

Note10 plus
- Hamarosan itt az utód, ami valszeg egy évvel tovább lesz támogatva
+ Képernyő
+ Talán a legjobb Samsung főkamera (F1.5 és 2.4)
+ Stylus
- Stylus miatt kisebb akku

Esetleg valami más? :) Xiaomi mi 10 pro a miui, p40 pro a hms, oneplus 8 pro meg még mindig a kamera illetve az elérhetősége miatt esik ki.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#153011) TunerJoe válasza Bdanyy (#153010) üzenetére


TunerJoe
senior tag

iOS-en tökéletesen működik minden Google alkalmazás, szóval, ha az szimpatikus, akkor ez ne tartson vissza.

instagram.com/albert__gyorgy

(#153012) FraFer82 válasza Bdanyy (#153010) üzenetére


FraFer82
tag

Sony Xperia 1 II? Szerintem a legszebb készülék. :)

https://mobilarena.hu/hir/elorendelheto_az_xperia_1_ii.html

(#153013) #50192640


#50192640
törölt tag

Sziasztok,
XS Maxot használok most, leginkább céges email, csevegőappok, navigálás (bár mostanában CarPlayen keresztül), persze telefonálás és ha időm engedi, médiafogyasztás a felhasználás (kb fontossági sorrendben).
Sajnos nem jött be a Max, túl nagy :) Előtte sima XS volt, előtte meg XR. Most azon gondolkozom, cserélnék, de nem tudom, mire.
XS, 11 vagy (most figyelj!) SE 2020 jutott eszembe. Utóbbi onnan, hogy az asszony XR-jét vittem gariztatni és kapott cserének egy 7-est, aztán azt kézbevéve olyan érzés fogott el, mintha egy kisgyereket fognék, vagyis kb a JAJJDECUKI reakció jött elő :) De nem vagyok benne biztos, hogy hosszú távon hogyan viselném a jóval kisebb kijelzőt (42 vagyok és szemüveges). 11 Pro jó lenne, de smucig vagyok annyit költeni rá...
Tapasztalai vagy egyéb javaslatokat várnék, mit gondoltok, mire váltsak? Köszi!

(#153014) wihay válasza #50192640 (#153013) üzenetére


wihay
tag

Üdvözlettem forúmtárs, hát én megmondom az őszintét 11 Pro-ra váltás hogy most XS Maxod van nettó felesleges lenne..
Esetleg olyat tudnék elképzelni hogy valamelyik bolt esetleg beszámítaná a jelenlegi telefonod..

Ezek a felső kategóriás iOS rendszerek abszolút nem rosszak, de lényegi fejlődés nem történt.. Amik miatt nálam abszolút nem jöhetnének szóba, az a nagyon kicsi akkumlátor..

(#153015) TunerJoe válasza #50192640 (#153013) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ha a nagyobb teljesítmény fontosabb, és nem zavar a kisebb felbontás meg az LCD, illetve számodra hasznosabb a széles látószög, mint a duplazoom, akkor 11.
Ha neked elég az XS teljesítménye, kicsit kisebb telefont szeretél, számít, hogy nagy felbontású és OLED kijelző legyen, és/vagy hasznosabb a hardveres duplazoom, akkor XS.
XS Max után az SE szerintem eléggé visszalépésnek érződhet, attól függetlenül, hogy gyorsabb és erősebb hardvere van.
Szóval szerintem inkább a 11 vagy az XS közül válassz, ha engem kérdezel, talán az XS jobb választás lehet, ha médiafogyasztásra is használod, meg az kisebb is egy kicsit. Meg látom gyakran cserélgeted, tehát a szoftveres támogatás hossza annyira nem szempont, bár nem tudom, hogy ezután is szeretnéd-e cserélgetni.

[ Szerkesztve ]

instagram.com/albert__gyorgy

(#153016) #50192640 válasza TunerJoe (#153015) üzenetére


#50192640
törölt tag

köszi, wihay és TunerJoe!

(#153017) Sgr_A válasza #50192640 (#153013) üzenetére


Sgr_A
addikt

pedig neked kell tudnod
volt mind a 3 méreted számodra melyik volt a legkényelmesebb
az xs akkuidőben kevesebb mint az xr vagy a 11
a 2020SE szerintem visszalépés mind kamerában mind kijelzőben mind akkuban a többihez képest
ha kicsi kell akkor xs vagy 11pro
esetleg megvárod az új szériát (i12) ott ha minden igaz lesz egy 5,4" teló is valahol az i8 11pro közötti méretben

(#153018) RWD


RWD
tag

Sziasztok. Anyumnak keresek DUAL SIM-es mobilt, kb csak telefonálásra használja. Nincs semmilyen extra igényünk, egyedül a DUAL SIM lényeges.

- Árkategória. Nettó 60 ezer max (bruttó 80 körül).
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan, gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Nem akarjuk 1 év után kidobni, 2-3 évet azért bírjon ki...de tudom hogy az erkölcsi avulás bezavarhat.
- A legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Best buy.
- Mire használnád? Telefonálás, DUAL SIM.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem érdekes.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5,8"-6,x" körül, asszem manapság ez az átlagos méret

Köszi előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#153019) wihay válasza RWD (#153018) üzenetére


wihay
tag

Üdv, erre a Redmi 8A Dual best buy..

(#153020) xhege válasza RWD (#153018) üzenetére


xhege
addikt

Ha a felhasználás tényleg semmi más csak telefonálás, akkor miért nem egy nyomógombos "buta" telefont vesztek neki? Olcsóbb is, az akksi is többet bír, és kevésbé törékeny is. Ott is vannak duál simes készülékek.

(#153021) Raion


Raion
újonc

Sziasztok!

Lassan, de biztosan mobil váltásra kell elszánnom magam.
A jó öreg p10 lite-om már kezdi a megadás jeleit produkálni és nem szeretném eljátszani megint azt, amit az ez előtti mobilommal végig zongoráztam. :)

A bevezető után jöjjön is a lényeg.
A fő elvárásom a leendő mobilommal kapcsolatban az az, hogy tudja minimum azt nyújtani, mint amit a p10 lite 2017-ben, és lehessen vele tervezni min 3-évre.
A keret, amit rászánok az kb 100-120 ezer max. Nagyon nem akarok többet. Használtat nem akarok venni.

Ezért is a jelölteket a Redmi Note 8-as és 9-es szériából nézegettem.
És a nagy dilemmám az az, hogy Redmi Note 8 pro vagy Redmi Note 9 pro?
A részemről a 9 pro mellet szól, hogy valamivel nagyobb akkumulátor és gyorsabb töltés és még az, hogy 2020-as.
A 8 pro mellet pedig az, hogy erősebb a processzor (Ha igazak azt amit olvastam), olcsóbb 25 ezerrel és valamivel kisebb fizikai mérete.

Szóval a kérésem az felétek, hogy ezt a dilemmámat segítsetek valamelyik irányba eldönteni. :) Esetleg más alternatívát ajánlani.

Segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#153022) RWD válasza xhege (#153020) üzenetére


RWD
tag

Jogos, lehet túloztam. Néha neteznek rajta, 1-2 app hasznos azért. De javarészt telefonként funkcionál a cucc. Meg ja, lehet lőnek pár fotót is :) De nem kell nekik 3 kamera, stb.

(#153023) RWD válasza wihay (#153019) üzenetére


RWD
tag

Köszi!

(#153024) xhege válasza RWD (#153022) üzenetére


xhege
addikt

Hát akkor tényleg Redmi 8A mondjuk. :)

(#153025) Sgr_A válasza RWD (#153022) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ha hosszú távra veszed inkább a rebmi 8 4/64 et venném a 8 a 2 gb ramja hamar kevés kehet

(#153026) garam93 válasza Mr.Grincs (#152915) üzenetére


garam93
csendes tag

Én 3 évvel ezelőtt náluk vásároltam a mostani telefonomat, illetve azóta többször is voltam náluk, véleményem szerint korrekt bolt, segítőkész eladókkal. Nem tudok mondani semmit, ami ellenük szólna. Garanciával nem volt dolgom, így arról nem tudok mondani semmit.

(#153027) knoxhu


knoxhu
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi specifikációk mentén keresnék telefont:

- Árkategória. Maximum 150.000 Ft, ha tudom részletre venni Telekomnál.
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Szolgáltató, Telekom.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? 3-4 évente cserélek telefont, az már talán hosszabb táv.
- Mire használnád? Normál felhasználás, fényképezés, internet, nem szeretnék játszani rajta. Egyetlen fontos szempont talán, hogy jobb minőségű kamerával legyen szerelve.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nem ragaszkodok operációs rendszerhez. (iOS és Android is megfelel)
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Boldog lennék ha 6" alatt tudna maradni a telefon. iPhone SE készülékről váltok, így elsőre amúgy is minden nagy lesz. (Ha jobb kamerával szerelt telefon van 6" felett, akkor mehet az is esetleg.)

Köszönöm.

(#153028) RaMa96


RaMa96
csendes tag

Sziasztok! Édesanyámnak keresek új telefont a meglévő Redmi 4X helyett.

Árkategória: 60e körü
Használt vagy új? Új, kártyafüggetlen
Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú távra
Mire használnád? Facebook, internet, néha fotózás

Az eddigi keresés alapján a Redmi Note 8T, Motorola G7 Power, esetleg a Motorola One Macro merült fel komoly lehetőségként.
Papíron a Redmi lenne a legjobb, de édesanyám nem használná ki a több kamerát, az erősebb hardvert, és a meglévő Redmi 4X-szel is sok szoftveres gond van (nem tudom mennyit fejlődött azóta a MIUI).
A Motorolákban a stock android tetszik, illetve az One Macro android one támogatása. Ezekről van valami tapasztalat?
Ha bármi más típust ajánlotok, azt is köszönöm!

(#153029) nyisziati válasza RaMa96 (#153028) üzenetére


nyisziati
veterán

Galaxy A40-re nézz még rá szerintem.

(#153030) Kingcold válasza TeeJay (#153005) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszönöm! Redmi Note 7 et találtam. :R

(#153031) FattyDove válasza MASSlag (#152940) üzenetére


FattyDove
őstag

Azért olcsó, mert szar a kamera. Maga a telefon jó, de a kamera az szerintem szörnyű (mármint a hátsó, a selfie-t sosem használom). Kb 3 hónapja van meg a telefon

[ Szerkesztve ]

(#153032) Sgr_A válasza knoxhu (#153027) üzenetére


Sgr_A
addikt

Mennyiért adja a telekom az 2020-as SE-t?

(#153033) osonte válasza MASSlag (#152928) üzenetére


osonte
senior tag

Én ezt venném:

link

Nekem volt fél évig, nagyon szerettem. Jó kamera, dokumentálásra 64MP tökéletes, erős fényerejű kijelző 500nit (az újabb sorozat már csak 450nit), nfc, pontos GPS, 4500mAh akksi, belefér az általad írt méretbe és árkategóriába. Egy hátrány, hogy van kicsi notch, de feketére tudod venni a sávot és ott középen nem zavar semmit... Amúgy baromi gyors telefon. Az esetleges reklámokat meg ki kell kapcsolni az elején és utána nincsenek.

Xiaomi 14 + Redmi Watch 4

(#153034) knoxhu válasza Sgr_A (#153032) üzenetére


knoxhu
senior tag

Elég sokba, 166.760 Ft.

(#153035) Sgr_A válasza knoxhu (#153034) üzenetére


Sgr_A
addikt

A p30 van olcsóbban esetleg honor 20pro
ha hosszabb távra kell lehet hogy az új se lenne a legjobb meg ha egy kicsit túl lóg a kereten

(#153036) knoxhu válasza Sgr_A (#153035) üzenetére


knoxhu
senior tag

Köszönöm megfontolom. SE-től az tart vissza, hogy nincs night mode és low light környezetben nem muzsikál túl jól. Vagy ezért az összegért ez még nem is várható el?

(#153037) FraFer82 válasza knoxhu (#153027) üzenetére


FraFer82
tag

Ez függ a havi díjadtól nagyban, de Samsung S10+ (512 GB-os van belőle nagyjából az SE árán még pár darab, de ez a legnagyobb, 6,4 inches), Honor 20 Pro (alapból 256 GB-os, nagyon jó kamerával, 6,26 inches), Huawei P30 (csak 128 GB-os, de jó a kamerája és jár hozzá most okoskarkötő, 6,1 inches) és mondok egy merészet: van még Nokia 9 Pureview-juk pár darab, aminek jó a kamerája, 6 inch alatti/körüli a kijelzője és nagyon jó áron van náluk, a te igényeidhez ez passzol talán a legjobban. Én biztos nem a 2020-as SE-t venném. :U

(#153038) Croft-21


Croft-21
őstag

Sziasztok
Idén szeretném lecserélni a mobilomat, xiaomiban gondolkodom. Nagyon tetszenek a pop up kamerás telefonok. Tudtommal a M9T az ilyen, viszont tavalyi. Van idei xiaomi mobil, ami szintén pop up kamerás? Ami még szóba jöhetne az a Redmi Note 9 Pro, de az nem ilyen. Köszi

(#153039) TunerJoe válasza Croft-21 (#153038) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Poco F2 Pro, de az más árkategória, mint a másik kettő. Ebben az évben nem nagyon jelent meg ilyen telefon, szóval erről valószínűleg le kell mondanod, ha mindenképp ideit akarsz. Egyébként a Mi 9T még mindig egy jó telefon, én még simán vennék, akkor meg főleg, ha fontos a pop-up.

instagram.com/albert__gyorgy

(#153040) Croft-21 válasza TunerJoe (#153039) üzenetére


Croft-21
őstag

Igen arról is olvastam köszi, bár nem értem az elnevezést, mert az eredetileg a Redmi K30 Pro.

(#153041) Ádám16


Ádám16
addikt

Van olyan a topikban, aki Mate 20 Pro és S10+ vacillált, esetleg mindkettőt birtokolta?
Miért és melyiket választotta végül? (Az ár jelen esetben lényegtelen).

(#153042) TunerJoe válasza Croft-21 (#153040) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Csak Kínában hívják úgy, a világ többi részén Poco F2 Pro a neve.

instagram.com/albert__gyorgy

(#153043) knoxhu válasza FraFer82 (#153037) üzenetére


knoxhu
senior tag

Persze, direkt arra a havidíjra néztem, amit én hajlandó lennék fizetni :)
S10 + és a Honor 20 Pro között nehéz dönteni kamera ügyben.

(#153044) ClayMore


ClayMore
aktív tag

Sziasztok!

Huawei p30 -at szeretnék venni. Hol a legolcsóbb amihez rendes gyártói garancia van és nem GSm gari (amit csa ka GSM-en keresztűl lehet érvényesíteni)?

előre is köszönöm!

Üdv,

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#153045) #12901120 válasza ClayMore (#153044) üzenetére


#12901120
törölt tag

Szia!
Firstphone-ban ~150k, de készlethiány van. Emag és edigital 155k-ért adja.
Az én személyes véleményem az, hogy drága. Alternatívaként a Honor 20-at tudnám javasolni 100k-ért.

(#153046) Ádám16 válasza #12901120 (#153045) üzenetére


Ádám16
addikt

Én pedig maradnék a P30-nál a kijelző miatt.

(#153047) ClayMore válasza #12901120 (#153045) üzenetére


ClayMore
aktív tag

Hát ez az, hogy rendes garival én sem találok sehol 150 alatt. Ez a bajom. Azért az a GSM-es szürkeimport árához képest már szignifikáns különbség.

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#153048) Balinov válasza ClayMore (#153044) üzenetére


Balinov
félisten

Német amazonrol 419euroert vettünk pár hete asszonykának, amazon seller, nem marketplace

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#153049) Tin válasza Balinov (#153048) üzenetére


Tin
veterán

Nekem itt kint céges kedvezménnyel 389€, csak az a gondom, hogy nincs GMS benne... Kéne valami telefon, de mind rohadt drága....

(#153050) Balinov válasza Tin (#153049) üzenetére


Balinov
félisten

Claymore sima P30-at kerdezte, abban meg van GMS

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.