Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) biroatis válasza Bal85 (#9000) üzenetére


biroatis
tag

Ace 2 vagy S advance sztem , ace 2 -re már van JB frissités :D :D

lásd.: #8997

[ Szerkesztve ]

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#9002) istnag válasza HuMarc (#8995) üzenetére


istnag
addikt

Én nem tudom, ki várt tőle és mit,de az 1650 mah akkumulátor,sosem engedett arra következtetni,hogy ez a telefon tovább bírja,mint a társai. (igaz, kevesebbig sem)

(#9000) Bal85:
A Blade III -at és a Xperia J zárd ki, a maradék 3-ból válassz. ;)

(#9004) Wa2x_ válasza Bal85 (#9000) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ezek közül S Advance egyértelműen. :K

(#9003) Zsolt_72: arra is már van rég leak..

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9005) dokee78 válasza Bal85 (#9000) üzenetére


dokee78
félisten

Galaxy S Advance

(#9007) Wa2x_ válasza #40993792 (#9006) üzenetére


Wa2x_
veterán

Jah értelek, hát ez tuti, ahogy megszokhattuk.. :(((

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9008) driver18


driver18
tag

Sziasztok,

Segítséget kérnék.
2 éves Xperia X8-am már eléggé leharcolt állapotban cserére érett. Mit ajánlotok helyette? Ár max. 40e Ft, akksija viszonylag sokáig bírja. Főként telefonálásra (mily meglepő :D ), és böngészgetésre (WiFi és mobilnet is) használom.

Köszi előre is!

(#9009) Bogyó bá' válasza driver18 (#9008) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha tényleg "csak" erre kell, akkor legjobban szerintem egy WP-s Nokia Lumia 610-zel jársz: szép, karcálló üveg, nagyon hosszú akkuidő, WiFi-s internetmegosztás, ingyenes és profi navigációs programok, magyar nyelven gyárilag.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9010) Wa2x_ válasza driver18 (#9008) üzenetére


Wa2x_
veterán

Xperia Tipo, Galaxy Mini 2

Használtan: Ace2, Xperia U, Xperia Sola

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9011) driver18 válasza Bogyó bá' (#9009) üzenetére


driver18
tag

Erről sok negatívumot olvastam (többek közt a bluetooth probléma).
Blade 3-ról vélemény?

(#9012) batai15


batai15
félisten

üdv, hardver apróról kellene egy 2 magos 512 ram teló minimum. kijelző min 4 coll.
ár/érték arány legyen jó. És függetlenül, bár csak érdekelne hogy most ezeknek a kritériumoknak mi felel meg

(#9013) Wa2x_ válasza batai15 (#9012) üzenetére


Wa2x_
veterán

S Advance, Ace 2 (majdnem)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9014) Bogyó bá' válasza driver18 (#9011) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Két hete jött ki a frissítés rájuk (WP 7.8), azóta a BT fileküldés is megoldódott. De nem erőltetem, na!

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#9015) dokee78 válasza driver18 (#9011) üzenetére


dokee78
félisten

Blade 3-ban nincs vaku,esetleg az ikertestvére a Huawei G300 ami IPS kijelzős.

Ezt írtam,csak lemaradt,hogy abban van vaku,tesómnak is G300 van igaz hiába vakus a Minimhez képest elég gyenge a kamerája.

[ Szerkesztve ]

(#9016) nggabi válasza dokee78 (#9015) üzenetére


nggabi
nagyúr

annyira ikertestvérek h a kijelző 1:1ben ugyanaz :D meg úgy kb a többi is, a vakut leszámítva.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#9017) Blokkolnam0


Blokkolnam0
aktív tag

Sziasztok!

2011 óta egy Nexus S-t használok, amivel egyre kevésbé vagyok elégedett. Nagyon sokat bakizik a teló, pedig nincs telepakolva dolgokkal és nem fut túl sok minden a háttérben. Sose volt piszkálva/modolva az OS, gyári legfrissebb JB van rajta. Mégis sokszor nem lehet felvenni se letenni hívást, Facebook app úgy le tudja fagyasztani hogy akku kivétel segít csak, és nem igazán gördülékeny a böngészés sem...és még sorolhatnám. Ja, és persze nevetséges a wifi térereje, de a GSM vétel se szuper...

Erősen gondolkozom valami zártabb rendszeren, de iOS valahogy nem jön be, szóval most tökölök a Blackbarry-n és a WinPhone-okon is már...

Kb ezekre lenne szükségem/ illetve amikre nem:

-Zene hallgatásra és játékra sose használnám
-fotózással kapcsolatban nagy igényeim nincsenek
-Böngészésre sokat használom
-Google appok legyen gördülékenyek (Drive, mail, gtalk, maps, stb.), azt hallottam a WP-ok esetén sok a bug ezekkel?
-Skype
-Sok könyvet olvasok Kindle app-al (de más app is jó lehet e-bookokra, ez végülis minden platformon megoldott)
-Logmein munkavégzéshez/távoli monitorozáshoz (sajnos ez még nincs WP-kre, de akár ezt a funkciót egyelőre beáldoznám, hamarosan majd fejlesztenek erre a platformra is...)
-GPS csak nagyon ritkán, az is max "gyalogos üzemmódban"
-Akku idő annyira nem fontos, esténként semmiből nem tart töltőre dugni egy telót
-Wifi jelerősség ne legyen már bugos mint ennél a szerencsétlen Nexus S-nél.... :W

Összefoglalva egy megbízható jól összerakott telóra lenne szükségem, aminél nem kell buherálnom a rendszert, és nem káromkodok folyamatosan hogy ez bugos, az lagos, stb...

Első körben az ára nem számít, függetlenül venném, de persze lehetőleg legyen rajta 2-3 év garancia. 100-130 ezer HUF-ot nem szívesen adok 1 év garanciáért cserébe...

Köszönöm a tanácsokat előre is!

Motorola Moto x

(#9018) #95590400


#95590400
törölt tag

időjáráskamerában merült fel ötletként okostelefon.
semennyire nem értek az okostelefonokhoz, párszor volt pár a kezemben, illetve tabletet nyomkodtam.
az időjárás állékonyság megoldható, uv védelemmel, de az aktív hűtésről nem tudok gondoskodni, ezért 40, max 50 fokra, illetve -5 fokra lehet számítani környezeti hőmérsékletnek.
reggeltől estig menne, adott egy wines server, erre kellene mondjuk ftp-n feltolni a képet,
találkozott már valaki ilyen projekttel? how to-kat látok androidra, de a gyakorlatban milyen telefonokban gondolkodhatok?
van valakinek gyakorlati tapasztalata, adott modellek mit viselnek el ilyen szempontból?

[ Szerkesztve ]

(#9019) batai15 válasza Blokkolnam0 (#9017) üzenetére


batai15
félisten

az újj nexus 4re nem gondoltál?

(#9020) Blokkolnam0 válasza batai15 (#9019) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

nos utánaolvasgatok, de félek hogy veszek egy 100 feletti gépet, és pl. gyenge lesz a wifi jelerősség, meg hasonló bugok...

Motorola Moto x

(#9021) Blokkolnam0 válasza #95590400 (#9018) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

szerintem egy Liion akku nem fogja szeretni a túl hideget, meg a túl meleget sem. Szóval szerintem kéne aktív hőmérséklet szabályzás...Folyamatos tápellátás amúgy biztosított?
Nem teljesen világos mire akarod használni, mobil interneten át tolna a képeket? Vagy van utp kapcsolat kiépítve, akkor meg lehetne egy sima mezei kültéri IP kamerát használni....
pl:
http://www.cameradepo.hu/hu/termekek/22-ncb-543w-wifi-ircut-ip-kamera.html

Motorola Moto x

(#9022) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Igaz nem vásárlásos kérdés, de nem tudom hol illene megkérdeznem.
Van nekem egy 15 hónapos Samsung Galaxy S+ készülékem ami a magenta színű szolgáltatónál lett vásárolva és érdekes módon gyárilag független. De nem is ez a lényeg. Egy kollegámnak nagyon kellene az én készülékem és az lenne a kérdésem, hogy mennyire visszalépés ehhez képest egy Sony Xperia U. A Sony kb. 2 hetes és szintén megkímélt állapotú. Ami még érdekelne, ha mégis belemennék a cserébe mi az az összeg aminek a ráfizetését kérhetném az ügyletre.

A segítséget előre is köszönöm. :R

üdv.: smiti

(#9023) Blokkolnam0 válasza batai15 (#9019) üzenetére


Blokkolnam0
aktív tag

pár hét múlva Németországba utazok pár hétre, filózok rajta, hogy megvenném az ottani Mediamarktban:
[link]
Ha garanciális problémám van, azt érvényesíteni tudom itt Mo-on szerintetek? Pl. az LG szakszervízben?

üdv!

Motorola Moto x

(#9024) dokee78 válasza smiti (#9022) üzenetére


dokee78
félisten

Tárhely és kijelsző szempontjából visszalépés lenne.
Xperia U 5,5GB tárhely és LED TFT.

Minden másban előrelépés.

(#9025) smiti válasza dokee78 (#9024) üzenetére


smiti
addikt

Akkor ne zárkózzak el a cserétől? Összegben kérhetek rá vagy nem reális az igény? Ha netán nekem nem jönne be a Sony, kb. mennyiért lehetne eladni?

(#9026) dokee78 válasza smiti (#9025) üzenetére


dokee78
félisten

Ha elég neked az 5,5GB,akkor cserélhetsz,ugyanis bővíteni nem fogod.
Más alternatíva nincs?

(#9027) smiti válasza dokee78 (#9026) üzenetére


smiti
addikt

A mostaniban is csak egy 2 GB-os kártya van, azt sem használom ki. Csak egy pár csengőhang van rajta meg a telóval készült fényképet illetve egy két kisebb játék.
Cserélni nem én szándékozom, én elégedett vagyok a Samsungal, csak a kollegám cserégetne állandóan.

(#9028) Dhampir válasza Blokkolnam0 (#9023) üzenetére


Dhampir
félisten

Elavult technika lehet az FM-rádió, a Nexusok még most sem ismerik. Ez így eléggé fapados.

(#9029) dokee78 válasza smiti (#9027) üzenetére


dokee78
félisten

Cseréld el.
ROM-okat nem cserélgetsz ugye?

(#9030) smiti válasza dokee78 (#9029) üzenetére


smiti
addikt

Nem szoktam cserélgetni a romokat, vagy inkább úgy mondanám, hogy sosem cseréltem még le. A cserére még alszom egyet, pluszba kérhetek rá pénzt vagy egyáltalán örüljek neki, hogy lesz egy viszonylag új, korszerűbb készülékem.

Ezeken egyébként melyik android van ? Nem ilyen főzött ROM-ra gondolok hanem a hivatalosra.

(#9031) xtevo válasza w333 (#8998) üzenetére


xtevo
őstag

@w333 & istnag
Esetleg érveket is tudtok mondani, hogy a hármas listából (DesireX, GrandX, SGS Adv) miért pont azt mondtátok, ami? :)

(#9032) dokee78 válasza smiti (#9030) üzenetére


dokee78
félisten

4.0.4 a legfrissebb rá,de jön rá JB azt hiszem.
Nem tudom mennyi az árkülönbözet.

(#9033) batai15 válasza Blokkolnam0 (#9023) üzenetére


batai15
félisten

érdeklődd meg a topicjába
Nexus se lehet tökéletes.

(#9034) #95590400 válasza Blokkolnam0 (#9021) üzenetére


#95590400
törölt tag

sima hd időjárásfigyelés, amit a időképen is láthatsz pl.
felkerülne egy háztetőre, aránylag védett helyre.
van helyi háló, home server, arra kell csak kitolja, de a netre is mehet persze, az sosem baj, ha kiesik a szerver és van kép.
sajna ezek az ip kamerák ilyesmire ebben a felbontásban és minőségben nem igazán alkalmasak. ami meg igen, az 100 felett van. annyit nem szánnék rá, de egy belépő telefon képminősége már megfelelő. van egy ugyanilyen tudású ipkamerám, mint amit linkeltél, arra tökéletes, h a bejáratot figyelje, de semmi több. színek, felbontás, látószög, egyenként is rossz, így együtt meg tökéletesen alkalmatlan, vagy legalábbis nem felel meg annak, amit szeretnék.
tápellátás úgy terveztem, h telefon és meghosszabított töltővezeték. az akku igazából ebből a szempontból lényegtelen, akkora hőnek és napsugárzásnak nem lesz kitéve, h felrobbanjon. egy sima fölszintes ház cseréptetős padlásterét képzeld el, mindezt egy uv fény védett, fényvisszaverős és hőszigetelős dobozban, egy cserép alá berakva.
telefon ne legyen túl gagyi, elvigye ezt a percenként ftp-re feltolt képet, ne kelljen frissítgetni, legyen valami gyári stabil cucc. meg ne olvadjon szét. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9035) smiti válasza dokee78 (#9032) üzenetére


smiti
addikt

Köszönöm a segítségedet, tanácsaidat! :R Még azért alszom rá egyet és ha tényleg nem leszek elégedett vele akkor eladom vagy nekiadom a fiamnak. :U

(#9036) dokee78 válasza smiti (#9035) üzenetére


dokee78
félisten

Nincs mit,de azért hallgass meg másokat is ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

(#9037) probizz


probizz
tag

HTC One S vásárláson gondolkozok (más típus is szóba jöhet, ezért írtam ezt a hsz-t). Lényeges a fényképező / kamera minősége és nagyjából az árkategória is. Milyen készüléket javasoltok még? Köszi!

(#9038) Wa2x_ válasza probizz (#9037) üzenetére


Wa2x_
veterán

A legjobb a kategóriájában, de csak az S4-es verzió, úgyhogy nem javaslunk semmit. :P ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9039) probizz válasza Wa2x_ (#9038) üzenetére


probizz
tag

ok :D

(#9040) stilo18 válasza Blokkolnam0 (#9017) üzenetére


stilo18
addikt

Ha olvasás A fő szempont illetve, hogy erős legyen a wifi bátran nézd meg a One X-et. Olvasás szempontjából az SLCD2 tökéletes választás...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#9041) w333 válasza xtevo (#9031) üzenetére


w333
félisten

ZTE Grand X IN

Kijelző: 4.3" 540X960 felbontás
Proci: 1.6GHz Intel(R) Atom processzor Z2460
GPU: PowerVR SGX540
Memória : 1GB/Ram
Kamera: 8 MP autofocus, led flash
Video: 1080p full hd
Android 4.0.4 és hamarosan érkezik a Jelly Bean
Antutu : 11680 pont

Ár/Érték arányban a legjobb ami a közép felső kategóriában kapható :K
Szerviz nincs :N így ha valami baj van és visszaviszed új készüléket kapsz ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#9042) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!

Ti melyiket választanátok az alábbiak közül ?

HTC One X 114.000 Ft (Bolti garancia)
+jobb kijelző
+több játék indul el rajta
-gyengébb akku
-gyengébb szoftver támogatás

LG Nexus 4 110.000 Ft (Google garancia)
+jobb szoftvertámogatás
+erősebb akku
+kevesebb játék fut rajta, de azok jobban
-gyengébb kijelző (legalábbis azt mondják)

Játékra is szeretném használi, de nem tudok dönteni. Jobb kijelző+több támogatott játék VS erősebb hardver és jobb szoftvertámogatás :U

(#9043) HuMarc válasza Darth_Revan (#9042) üzenetére


HuMarc
addikt

Csinálj hülyét belőlem :DDD

Egyértelműen Nexus 4! Több ideig lesz támogatott, és tovább bírja az akkuja! És bolti garanciás telefon SOHA NE VEGYÉL!

De #0. hozzászólás:

"Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, fáradjon át ide: [link]"

(#9044) Wa2x_ válasza Darth_Revan (#9042) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nem lehet választani, legalábbis én csak szimpátia alapján tudnék dönteni..

Szerk.: az igaz, hogy az akku, meg bolti gari nem túl előnyös a One X-nek..

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9045) smiti válasza dokee78 (#9036) üzenetére


smiti
addikt

Jó lenne hallani más véleményét is de nem nagyon szól hozzá más. Majd holnap még visszanézek hátha lesz még valaki aki konyít valamit ehhez a kérdéshez. Ha nem akkor kérdezősködök még máshol is. :B

(#9046) Darth_Revan válasza HuMarc (#9043) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Miért mi a baj bolti garanciával? Kibújnak a javítás alól vagy ireállisan sok idő ? (általánnoságban)

(#9047) HuMarc válasza Darth_Revan (#9046) üzenetére


HuMarc
addikt

Mindig pont arra nem érvényes a garancia, ami meghibásodik. :U Egyébként vannak olyan GSM-boltok, ahol normálisan garanciáztatnak, de ilyenből kevés van.

(#9048) B1T3 válasza Darth_Revan (#9042) üzenetére


B1T3
addikt

+1 a Nexus 4-nek.

(#9043) HuMarc
Ott vagyunk. Vagy nem értem, miért idéztél. :D

Szerk.: közben átnéztem a másik topikba, értem. :D

[ Szerkesztve ]

(#9049) Wa2x_ válasza smiti (#9045) üzenetére


Wa2x_
veterán

Egy cserét mindenképp megér, többért el tudod adni esetlegesen az U-t, meg jön rá talán a 4.1.2..

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9050) HuMarc válasza B1T3 (#9048) üzenetére


HuMarc
addikt

Akkor jó :DDD Csak lusta voltam, és kimásoltam a forrásból az egészet :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.