Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171001) Sgr_A válasza slayernick66 (#171000) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az s20 fe-nek nem vészes az akkuja
Újonnan csak az sd865 kapható, 5-6 órát általában megvan

[ Szerkesztve ]

(#171002) magmakocka


magmakocka
aktív tag
LOGOUT blog

Milyen videó lejátszót ajánlotok androidra? Amely támogatja a hevc 10bit-t, mert nem hinném, hogy az S20 FE 5G Snapdragon ne tudná.... Bocsi az offért! Nem találtam ehhez topicot! (Anime miatt kérdem, mert a tömkelegük HEVC 10bit)

[ Szerkesztve ]

- Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

(#171003) Viktor0610 válasza magmakocka (#171002) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(#171004) st6969 válasza forceberg (#170998) üzenetére


st6969
őstag

A Redmi Note 10S sok mindenben eléggé hasonló a Realme 8-hoz. Nem rosszak ezek "általános" használatra (jelentsen ez bármit is :DDD), de nem sokkal többért sokkal jobbat kapsz (szerintem).

(#171005) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Huawei Mate 20 Lite telefonomat mire érné meg lecserélni 150K-ig?
Magával a telefonnal elégedett vagyok, néha egy picit be-be lassul a sok app miatt. Egyébként a fő ok a haldokló akksi, és már vágyom az újdonságra. :D

Samsung nálam teljesen kilőve, és bár nagyon szerettem a Huawei termékeit Google Play nélkül nem tudok élni, így az is kilőve.

Ami a legjobban hiányzik a mostaniból: makrofotók. Olyan telefon érdekelne, ami jó ebben és a fotózásban is. Játszani nagyon ritkán játszom csak, ez nem feltétlenül szempont.

(#171006) forceberg válasza st6969 (#171004) üzenetére


forceberg
veterán

Ennél többet nem ér nekünk egy telefon sem. Nem telefonfüggőkről beszélünk.
Net-FB-Viber-videónézés-navigálás, kb. ezekre kell. 4GB RAM elég lehet még pár évig?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#171007) slayernick66 válasza slayernick66 (#171000) üzenetére


slayernick66
tag

koszonom! mas otlet akkor nincs is? el tudom engedni a vizallosagot, ha kell

(#171008) kovacss72 válasza forceberg (#171006) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Redmi Note 10S -ből van 6GB RAM -os változat is, ami nem sokkal drágább a 4GB -osnál. Pár évre előretekintve csak azt érdemes venni.

(#171009) forceberg válasza kovacss72 (#171008) üzenetére


forceberg
veterán

Igen, a jövőállóság miatt, a 170098-ban írtam is, hogy a 10s jött még képbe, pont a 6-os RAM miatt.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#171010) st6969 válasza forceberg (#171006) üzenetére


st6969
őstag

"Ennél többet nem ér nekünk egy telefon sem."
Akkor ez a kérdés eldőlt szerintem. Esetleg használtan nézhetsz tavalyi komolyabb modelleket.

"4GB RAM elég lehet még pár évig?"
Én meglepődnék, ha elég lenne. Most sem elég mindenkinek.

80ezer Ft nem kevés pénz. Ha már egy új beruházásról van szó, akkor az én felfogásom szerint legyen benne némi tartalék.
4GB RAM-mal én biztos, hogy nem vennék telefont. Más meg 3GB-tal is elvan.
3 évvel ezelőtt 2/16-os telefonom volt (Remi 4A). Akkor elment, de a végére már kínlódás volt.
Párom most is 4GB telefont használ, elvan vele...most még...

(#171011) forceberg válasza st6969 (#171010) üzenetére


forceberg
veterán

A 10s 6GB lépett most az első helyre, az IP53-mal van előrébb a Realme 8-nál.
Használtat nem akarok, mert helytelen használattal le lehet strapálni az aksit. Aztán nem szeretnék kijelzőt lemelegítgetni :D

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#171012) kekedi válasza sellas (#170999) üzenetére


kekedi
senior tag

Ugyan ezzel a véleménnyel vagyok én is. Ha nem számít a méret, akkor egyértelműen az S21 FE.

(#171013) sellas válasza slayernick66 (#171000) üzenetére


sellas
tag

Teljesen jó az S21FE akksija is, meg az egész telefon. Én is olvastam korábban ott ezt, de én nem tapasztaltam, és eleve kb 2 ember írta.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3210 -> 3310 -> 3410 -> 3510 -> Sony Ericsson T310 -> Nokia E61i -> Iphone 3G -> Motorola Defy -> Samsung Galaxy S Advance -> Jiayu G4S -> Xiaomi Redmi 3S -> Mi 8 Lite -> Mi 8 -> Samsung Galaxy S21 FE

(#171014) orso0355 válasza st6969 (#171010) üzenetére


orso0355
őstag

Egyetértek, én öt éve nyúzom a 4/64-es Redmi 4X-emet (kínai belpiacost vettem anno), és mivel szeretek játszogatni is a többi dolog mellett, most már azért alapból 8/128-asokat nézek, főleg hogy láthatóan nem váltom évente a mobiljaim.

(#171015) Sanyabá válasza st6969 (#170988) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Így már teljesen világos!
Természetesen ennek fényében , kell a GSM! :)
Köszönöm, megint tanultam valamit.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#171016) petakpa1


petakpa1
őstag

Egy két hónappal ezelőtt segítettek Muteromnak telót választani, nagyon bevált köszönjük!

Most Anyós lenne a soros kicsit más igényekkel, ebben kérnék segítséget:
- Árkategória. 50-70, max 75 ezer Ft-ig, de ha olcsóbb az még jobb.
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan lehetőleg gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, kifejezetten hosszú távra, akár 5 évig is használná
- Mire használnád? Totál alap felhasználás: telefonálás webböngészés, Viber, google app, illetve alkalmanként Netlix és HBO Max, de utóbbiakat alapvetően okostv-n nézi, szóval csak működjenek a telón és ennyi.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6-6,5" képernyő, de nem gond ha csak Full HD felbontás
- Egyéb elvárások:
- Min 4 GB RAM, de inkább 6/8 GB. Az appok mérete egyre csak nő, nem optimalizáltak sem memóriahasználatban, sem CPU erőforrásban. Ezért 2-3 év múlva mind a RAM mind CPU kevés lesz.
Viszont mivel Anyós tényleg csak pár alap appot használ, nem multitaskingol, ezért azt gondolom az fontosabb lesz neki, hogy az általa használt pár app elférjen a memóriában, mintsem, hogy az appok CPU erőforrás igényesek és amiatt lassú a telefon. A meglévő és pár év múlva nyilván szűkössé váló CPU erő inkább az appok hajtására legyen felhaszálva mint OS általi folyamatos swappolásra a szűk memória miatt.
- Márka: Huawei-el jó tapasztalatok voltak a családban, de Google Play kell hogy legyen, azaz csak esetleg újrakidaott modell jöhet szóba ha jól értem a Huawei helyzetét. Samsung nekem nem annyira jön be, de Fater boldog az A40-vel, szóval nem zárom ki. Muternak vásárolt Xiaomi 11 Lite 5G NE felülmúlta a várakozásaimat, így jöhet ismét Xiaomi, de kicsit olcsóbb verzióban. Jöhet bármi más márka is ami nem nagyon unikum, valamiféle support van hozzá azért, értelmezhető darabszámban eladják EU-ban is.
Előre is köszi a javaslatokat!

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#171017) trebrona válasza petakpa1 (#171016) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nokia 5.4, Redmi 10, Realme 8i.
6-8 GB ramért nagyobbra kell nyitni a pénztárcát.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#171018) mqm


mqm
senior tag

Sziasztok!

110.000 Ft-ig bezárólag melyik telefont érdemes megvásárolni használtan?

Feltételek a megbízhatóság, stabil Bluetooth/wifi jel és a hosszú akkumulátor idő lenne elsősorban.

Xiaomi/Huawei nem játszik. (Egyiknél rossz tapasztalatok, a másiknál meg már sajnos nincs Google támogatás)

Köszönöm a segítséget!

Üdv,
P.

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#171019) PietPunto


PietPunto
tag

Sziasztok!

Mivel már lassan beleőrülök a telefonok összehasonlítgatásába, két eszközre szűkítettem a kört:

Xiaomi 12X
Xiaomi 11T

Azért ebből a két típusból szeretném az egyiket választani, mert mindenképp fém keretes telefont keresek.

Ki melyiket választaná, ha igen miért, ha nem miért!?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#171020) Orgi válasza PietPunto (#171019) üzenetére


Orgi
őstag

Ez egy elég érdekes összehasonlítás, az egyik egy féltégla, a másik meg egy emberi méretű teló, árban is azért van különbség, szerintem 12x egyértelműen.

(#171021) kekedi válasza mqm (#171018) üzenetére


kekedi
senior tag

Úgy láttam, egy S20 FE már beleférhet az árba. És még garancia is lesz rajta.
Csak Snapis legyen! Valamint gyártói gari.

[ Szerkesztve ]

(#171022) sfdrakex válasza kekedi (#171021) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

110 ezerért hol láttál S20 FE-t? A52s 5G is 130 hivatalos helyeken. 110 alatt csak rizikós garival van.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#171023) mqm válasza sfdrakex (#171022) üzenetére


mqm
senior tag

Igen, ebben az árban nagyon nem láttam garanciális s20Fe telefont.
Garancia nélkül, jó állapotú, nagyon rizikós?

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#171024) kekedi válasza sfdrakex (#171022) üzenetére


kekedi
senior tag

Hardverapró tele van vele. nem tudom melyik milyen garis. De az első oldalon kapásból 2db is van 115k-ért ami tutu gyári garis. (110k-ért lhet oda is adják.)

szerk:
Linkelni nem fogok. most néztem meg, nézzetek szét.

szerk2:

A kérdező használt telefont keres. Még most látom mire akadtál ki pontosan.....

[ Szerkesztve ]

(#171025) jeni válasza sfdrakex (#171022) üzenetére


jeni
félisten

Telekom A52S 5G 120ezer lista áron, semmi hűség. Ma is még akciós úgy az passz.

(#171026) sfdrakex válasza kekedi (#171024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bocs, többször is elolvastam direkt a kérdést, és a használt szót mindig sikeresen kihagytam :W . Így én újban gondolkoztam, ez zavart be. Mégegyszer bocs.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#171027) sfdrakex válasza mqm (#171023) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Félreolvastam, azt hittem újat keresel. Használtan, hardveraprón S20 FE és A52s 5G is lehet garisan. Amire figyelnék a helyedben, hogy ne előfizuhoz hűséggel vásárolt legyen, illetve, hogy hivatalos helyről származzon (Samsung saját üzlete, Media Markt, Euronics…)

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#171028) kekedi válasza sfdrakex (#171026) üzenetére


kekedi
senior tag

Nincs semmi baj! ;)

(#171029) kekedi válasza sfdrakex (#171027) üzenetére


kekedi
senior tag

+1

(#171030) mqm válasza sfdrakex (#171027) üzenetére


mqm
senior tag

Ezen a A52s 5G telefonon most megakadt a tekintetem. 110 már van bolti..
Ez akkor ajánlott darab?

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#171031) sfdrakex válasza mqm (#171030) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ajánlott darab. Ahol 110 ezerért látod, az lehet csak bolti garis, szürke importos. Ha a készülék hibátlanul működik nincs gond. Probléma esetén ha véletlen eltűnik a cég, buktad a garit.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#171032) jeni válasza mqm (#171030) üzenetére


jeni
félisten

Ennek nézzél utána
[link]

(#171033) Mik76


Mik76
senior tag

Sziasztok.

Kis segitseget szeretnek kerni.
Van egy lg v30-am ami felett eljart az ido. Cseren gondolkozok es egy altalanos kerdes ugrott be legeloszor.
Melyik gyarto ad software updatet a legtovabb?
Androidra gondolok, es az se baj ha valami csucs telo vagy felso kozep kategorias. Mondjuk valami egy generacioval oregebbet szoktam venni mint az aktualis.
Huawei, xiaomi, poco, meg egyeb sajat rendszerrel mukodo telefonokat en kihagynam.
Elore is koszi.

[ Szerkesztve ]

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#171034) trebrona válasza Mik76 (#171033) üzenetére


trebrona
nagyúr

Samsung.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#171035) Viktor0610 válasza trebrona (#171034) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De az is saját rendszeres. ;]
Vagy a saját rendszer = kínai gyártó? 🤔

Samsung Galaxy A54

(#171036) trebrona válasza Viktor0610 (#171035) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igazad van. Pixel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#171037) industry


industry
csendes tag

Sziasztok

Xiaomi 12X és Samsung Galaxy 20 FE között próbálok dönteni. Ami fontos lenne nekem az a fotózás és a telefon mérete. Előbbi e miatt szimpatikusabb, mert kisebb. De amiket írtak róla véleményeket az elég elrettentő. Alapvetően egy jól és sokáig használható telefont szeretnék. Max keret ~250e környéke. Sokszor leejtem sajnos a készüléket, szempont lenne az is hogy tolerálja amennyire lehetséges. 128gb tárhely elég, rendszer memória nem igazán érdekel. Amennyivel gyors és jól működik az adott modell. Nem játszom. Azt nem tudom ha 5g-s egy telefon akkor az egész országban jól használható e vagy problémás lehet esetleg a hálózat egyes részein. E52s E53 a nagy mérete miatt esik ki kb 50 másik telefonnal együtt. S20 is érdekes lehet ha nem Exynos. Vagy S21. Jó vételt keresek ami megéri. Egyre többet olvasok annál jobban belekeveredek.

Exynos processzoros telefonokat kerülném. [link] Ez a cikk érvényes minden Samura? Jelenleg Honor 10-em van ami 3,5 éves kora ellenére teljesen jó lenne nekem, ha nem fagyna napi néhányszor mióta sokadszorra leejtettem :W Bocs a regény miatt :R

[ Szerkesztve ]

(#171038) orso0355 válasza industry (#171037) üzenetére


orso0355
őstag

Egy teljesen off kérdés, tényleg csak érdeklődésképp: mitől ejti le valaki sokszor a telefont? Úgy értem, körülöttem is sokan törnek-zúznak, de nálam valamiért eddig minden teló megúszta, tehát hogy a "sokat ejtem le" milyen helyzetekben történik?
Volt, hogy lerúgtam a kanapéról szunya közben, de szőnyegre esett, meg minden. Valahogy én nagyon markolom, vagy nemtom. :F (Ismerősök is vesznek a tinédzser gyerekeiknek drága mobilokat, egy-két hét után pókhálós a többség.)

(#171039) blueye válasza orso0355 (#171038) üzenetére


blueye
veterán

Szvsz megvalaszoltad te is Életmód, munka, életkor, stb. függő.

(#171040) sfdrakex válasza orso0355 (#171038) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szállok ki a teherautóból, tárca, kulcsok, papírok, telefon a kezemben, kicsúszik, kőre esik, vége. Pulcsi zsebében a telefon, 70+ kiló áruval besétálok valahova, guggolva leteszem, telefon megfeszül, törik. Ülök a targoncán telefon a zsebemben, kiesik törik.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#171041) orso0355 válasza sfdrakex (#171040) üzenetére


orso0355
őstag

Aha, világos, értem! Köszi! :R

(#171042) Mik76 válasza Viktor0610 (#171035) üzenetére


Mik76
senior tag

Most megfogtal. :)
Nem vagyok a legkepzettebb a temaban, de sok rosszat hallottam az agressziv memoria kezelesrol es appok automatikus bezarasarol. Eddig htc es lg teloim voltak. Semmi ilyesmit nem tapasztaltam.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#171043) coco2


coco2
őstag

Sziasztok! Kotorászok egy kérdés ügyében: melyik lehet a legolcsóbb telefon, ami wifi 5ghz támogatást tud? Létezik esetleg brand, amiről tudni lehet, hogy már a nagyon olcsó okosokat is ellátják 5ghz wifi-vel? A tippeket köszönöm.

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

(#171044) Viktor0610 válasza coco2 (#171043) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, a WiFi ac szabványt kell ismerje a teló.
Pl.: [link]

Samsung Galaxy A54

(#171045) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok!

A következő infók alapján kérnék tőletek segítséget, a mostani Mi Max3-as telefonom cserélném le újabbra.

- Árkategória. 100-130k
- Használt vagy új? Lehet használt is, ha jobban megéri.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával vagy használt esetén hardveraprón.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Körülbelül 2-3 évente cserélek telefont
- Mire használnád?
- fontosak az üzleti alkalmazások, e-mailezés, hosszabb szövegek begépelése, munka
- fontos a multimédia (fotózás, videózás,)
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, Nem ragaszkodom
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Minimum 6,5" de inkább felette

Ahogy néztem a kínálatot, teszteket maradok a kínai gyártóknál, sajnos az alma nagyon drága.
Nagyjából ezek közül kellene döntenem, de nem egyszerű:
-Redmi Note 10Pro
-Poco X3 pro
-Redmi Note 11Pro
-Xiaomi 11T
-Poco F3
-Realme GT Neo2
Vagy ha van a fenti árban valami javasolt használt készülék.
Vezeték nélküli töltésre nincs igényem, jack csatlakozó jó lenne, de max megoldom átalakítóval. Nem bánnám, ha jó képeket (szelfit nem), videókat lehetne vele készíteni.
Nagyjából ennyi, előre is köszi a tanácsokat!

(#171046) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Sziasztok!

130e körül melyik a legjobb ár-értek arányú mobil? Fontos legyen a fürge rendszer, ne akadjon és valamennyire időtálló legyen. Jelenleg egy Xiaomi Mi 8 telefont használok, jó lenne, ha ehhez képest némi előrelépés lenne (SD 845). Félek, hogy ebben az árban nem nagyon lesz ilyen.

(#171047) Sgr_A válasza FrankMonzano (#171046) üzenetére


Sgr_A
addikt

Használtan s20fe

(#171048) FrankMonzano válasza Sgr_A (#171047) üzenetére


FrankMonzano
őstag

Használtat nem szívesen. S20fe-re már nem sokáig lesz frissítés. A52s? Itt is a frissítés lesz a gond + gondolom a SD 778g nem előrelépés a 845 után.

(#171049) Sgr_A válasza FrankMonzano (#171048) üzenetére


Sgr_A
addikt

Azon az áron nem igen lesz jobb felmentek az árak
Újonnan inkább 160 felett nezelödj
Realme Gt neo2
Mi11T

(#171050) Viktor0610 válasza FrankMonzano (#171048) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"gondolom a SD 778g nem előrelépés a 845 után."
De: [link]

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.