Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105001) dannyl válasza lezuvius (#105000) üzenetére


dannyl
addikt

Samsung kuka mindenképp ezek mellett? Illetve a Nexus + P9 lite 2GB RAM-ja aggaszt picit. Vagy nem kell vele foglalkozni?

(#105002) Hubzsi válasza dannyl (#105001) üzenetére


Hubzsi
tag

Memóriával kapcsolatban p9 lite:
Nekem speciel nem volt még vele gondom! 2GB ma még bőven megfelelő hétköznapi használathoz!

[ Szerkesztve ]

(#105003) dannyl válasza Hubzsi (#105002) üzenetére


dannyl
addikt

Csak, hogy nehogy félre értsem: Az 1. mondat mire vonatkozott? :D

(#105004) lezuvius válasza dannyl (#105001) üzenetére


lezuvius
őstag

Samu az a snapi 615 miatt nem egy liga ezekkel szerintem.
Nexusnal jobb a RAM kezeles, mig a Huaweinel nekem az volt az egyik gyengepont (a masik a gyengecske GPU).
Az akku+FM+SD bovithetoseg miatt, viszont nem tudom teljesen leirni a kinaiak telefonjat,mert ezek se elhanyagolhato tenyezok.

Esetleg ha a takarod elerne egy Honor 7-t, akkor azt nyugodtabb szivvel tudnam ajanlani, mivel minden hibajat kijavitja a P9 litenak. (Az elmult 3 hetben hasznaltam mind a ketto"Huawei-t" igy friss meg az elmeny veluk kapcsolatban :) )

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105005) dannyl válasza lezuvius (#105004) üzenetére


dannyl
addikt

Honor 7 még nem eget verő "távolság". Az jobb, mint a P8 vagy a P9 lite? Partnero-nál 86k. Vagy honnan érdemes még venni?

(#105006) csasaKKP válasza dannyl (#104997) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Pont ugyanebben a cipőben vagyok én is, pont ezeket a készülékeket nézegettem, Nexus 5X ár/érték arányban nagyon jó.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#105007) lezuvius válasza dannyl (#105005) üzenetére


lezuvius
őstag

Jobb naluk. Arra figyelj, hogy EU-s keszulek legyen es be legyen fizetve utana az AFA.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105008) dannyl válasza csasaKKP (#105006) üzenetére


dannyl
addikt

Csak se FM, se memória bővítés...

(#105009) Ájvé válasza dannyl (#105005) üzenetére


Ájvé
veterán

P9 Lite-nál sokkal jobb, P8-nál nem.
Már ha sima P8-ra gondoltál, P8 Lite-nál is jobb nyilván.

[ Szerkesztve ]

(#105010) csasaKKP válasza borshow (#104996) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Ha megelégszel 3GiB RAM-al, akkor ez a nyerő: Redmi 3s Prime
Van B20 benne!

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#105011) csasaKKP válasza dannyl (#105008) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Utóbbi nagyon fájó valóban, előbbi egyáltalán nem. Minden más viszont van, B20, jó SoC, ujjlenyomat olvasó, NFC, stb.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#105012) dannyl válasza Ájvé (#105009) üzenetére


dannyl
addikt

Sima P8, igen. Akkor P8 vs Honor 7? :)

(#105013) lezuvius válasza Ájvé (#105009) üzenetére


lezuvius
őstag

P8 gyengebb meg a P9 litenal is... (P9 lite a P8 fingerprintes es erosebb akkuval szerelt variansa...)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105014) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Üdv!
Követem a fórumot néhány napja, többször is elhangzik az eustock-os rendelés.
Felvilágosítana valaki erről az üzletről, mert még nem hallottam felőle másfelé. Illetve az árak más üzletekhez nézve igen barátiak.. Meizu m3 note 3gb-ot néztem, itt 55k más üzletben meg 70 körül.
Köszönöm válaszra méltattok!

Baggio

(#105015) kungzi válasza kungzi (#104977) üzenetére


kungzi
veterán

valaki pls segítsen köszönöm :)

(#105016) mateus válasza dannyl (#105012) üzenetére


mateus
senior tag

Sima P8-at ma láttam a westendes media-ban, 60.000 Ft, annyiért elég jó vétel lehet:)

(#105017) ttamashu válasza Baggio04 (#105014) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Nagyon gyér választék, de piszok jó árak. Magyar gari, sok pozitív visszajelzést olvastam gariztatással kapcsolatban, nekem még (kopp-kopp) nem kellett.

Tea az élet!

(#105018) Ájvé válasza lezuvius (#105013) üzenetére


Ájvé
veterán

Ember erről a Huawei P8-ról van szó. Akku kisebb, de SoC sokkal jobb (Kirin 650 vs 930), jobb kamera (IMX278), akku ez kisebb benne ez tény, de elég jól bánik vele, átlagos üzemidőt simán hozza. Ujjlenyomat olvasó nincs benne ez tény. De egyébként egy tavalyi csúcsmodellről beszélünk, P9 Lite meg az idei butított kis tesója, tudást tekintve P8 sokkal jobb.
Honor 7 még említhető vele egy lapon, de pl kamera abban is gyengébb, SoC kicsit jobb (Kirin 930 vs 935).

(#105016) mateus:
Az P8 Lite volt inkább. 113 a mediamarkt-ban a P8.

[ Szerkesztve ]

(#105019) dannyl válasza mateus (#105016) üzenetére


dannyl
addikt

Annyiért hármat is veszek :DDD Azért köszi :)

(#105020) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ezt láttátok már?
[link]
Sok értelme nincs váltani droid 5-ről.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#105021) mateus válasza Ájvé (#105018) üzenetére


mateus
senior tag

Számomra is hihetetlen volt, ezért lefotóztam:
P8 media markt

De pl. 7végén a Huawei Mate S volt 90.000, ami a weboldalukon szintén drágább volt.
Nem ugyanazok az árak vannak az áruházban és a weboldalon rengeteg esetben.

[ Szerkesztve ]

(#105022) lezuvius válasza Ájvé (#105018) üzenetére


lezuvius
őstag

SoC ugyanaz csak mas neven... Kamera a GSMarena szerint ua(OIS a P8 mellett szol az igaz)... Kozel se jobb a P8 a P9 litenal...papiron se...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105023) mateus válasza dannyl (#105019) üzenetére


mateus
senior tag

Szerintem kevered valamivel. Ennyiért még bolti garis sincs, nemhogy gyártói...
Max a P8 Lite, de azt ne keverjük ezzel:)

[ Szerkesztve ]

(#105024) dannyl válasza mateus (#105023) üzenetére


dannyl
addikt

Úgy értem, ha tényleg annyiért adják, akkor veszek hármat :D

(#105025) donceleger8


donceleger8
őstag

Sziasztok!

Most egy Lumia 930-at használok immár két éve. Most eljött a váltás ideje. Úgy gondolom, hogy kipróbálom az androidot, eddig nem volt és korábban úgy gondoltam nem is lesz, de mára már máshogy gondolom. Ennek okaiba nem mennék most bele. Ios nem játszik, nem szeretem az apple-t.
Csúcskategóriában gondolkozom, a lehetséges játékosok a Samsung Galaxy Note 7, Huawei P9 Plus és a Sony Xperia XZ. A sorrend egy kicsit a saját elképzelésemet tükrözi. Igazából számomra két dolog fontos most, a kinézete és a kamerás képessége. Az első szempont eléggé szubjektív de azért kíváncsi lennék pár véleményre. Esetleg van valami más ajánlás ezeken kívül, pl érdemes lehet megvárni a Mate 9-et? Mondjuk az már lehet nagy lenne.
Szóval várok pár véleményt, ajánlást evvel kapcsolatban. Köszi

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#105026) Baggio04 válasza ttamashu (#105017) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Az árak valóban jók. Szerintem bepróbálkozom, remélve a problémamentes mindent.
üdv

Baggio

(#105027) lezuvius válasza donceleger8 (#105025) üzenetére


lezuvius
őstag

Note 7 elott erdemes megnyomkodni egy Note 5-t vagy S6 edge+, hogy tud milyen az edge erzes 5'7colon. Kameraban es kijelzoben lehengerlo a tudasa. Egyetlen baj vele az, hogy kb. Novemberig nem kaphato hivatalosan :( igy mindenkeppen nezz ra a Mate 9-re is majd ha kijon, mert akkuban biztos nagyon komoly lesz es ha csak a kameraja lesz jobb,mint az elodjeben, akkor mar megeri benevezni ra. Valamint a OnePlus 3ra lehet meg erdekes ranezned, mert az arahoz kepest nem olyan rossz a kameraja.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105028) mateus válasza dannyl (#105024) üzenetére


mateus
senior tag

Jah bocsi, félreértettelek :R
Hát látod, belinkeltem a képet lentebb, ma fotóztam meló után :)

(#105029) dannyl válasza mateus (#105028) üzenetére


dannyl
addikt

Holnap hívom őket reggel :D THX ;)

(#105030) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Ha 50-60ezerért akarok telefont venni, és nem akarok romolgatni/kísérletezni stb, hanem működjön alapból, frissüljön OTA-n, akkor mit érdemes venni?

Illetve egy 35-ért kínált dualos használt P8Lite-nak mi lehet ellenfele a használtak között?

(#105031) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Sziasztok !
Arról tudtok , hogy várható-e a Samsung Note 7 - ből dual simes változat ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#105032) Ryoo válasza mateus (#105021) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez valószínű egy kiállított példány, ami megmaradt, lehet nincs meg a doboza, vagy egyéb tartozéka. Érdemes papírt kérni róla, és egy másik médiában árgaranciával megvenni egy bontatlan dobozos példányt, és máris jól jártál.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#105033) agabe válasza mateus (#105021) üzenetére


agabe
addikt

melyik MM ?

(#105034) dannyl válasza agabe (#105033) üzenetére


dannyl
addikt

Westend. Írta korábban :)

(#105035) mateus válasza agabe (#105033) üzenetére


mateus
senior tag

Westend.

#105033 Ryoo
Sajna nem kérdeztem meg, de sehol nem volt feltüntetve h "kiállított, utolsó darab", ugyanolyan árcímke volt rajta mint a többi telón. Na lehet holnap visszamegyek, bár nincs szükségem új telóra :D

[ Szerkesztve ]

(#105037) dannyl válasza mateus (#105035) üzenetére


dannyl
addikt

Ha visszamennél, légyszi' dobj már egy PÜ-t. El is tetetnék belőle. Köszi.

Cskv: 48k új Huawei P8 lite partnero-n. Karácsonyig eshet. Amire írtad, bőven kiváló.

[ Szerkesztve ]

(#105038) attiati válasza bencepapp10 (#104984) üzenetére


attiati
veterán

Lenovo Vibe Shot z90 beszerzésénél arra figyelj, hogy sztem az egyik legnagyobb haszonkulccsal dolgoznak azon a telefonon az itthoni webshopok.
Ha esetleg őt választanád.

(#105039) Tyrel


Tyrel
őstag

Olyan 5" - 5.2" körüli, 100 ezer Ft alatti droidos telót tudnátok ajánlani, aminek különálló / valós funkciógombjai vannak és (kategóriához képest legalább is) kiemelkedő a kamerája?

A külön gombokat eddig csak Samsung és Lenovo készülékeken láttam, a kameráik viszont jellemzően igen zajos képeket lőnek... Valami olyasmi amit a Nexus 5X kamerája tud már tök jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#105040) Ájvé válasza lezuvius (#105022) üzenetére


Ájvé
veterán

Hogy lenne ugyan az? Attól, hogy A53-as magok vannak benne azonos órajelen, még nem lesz ugyan az!
Ettől függetlenül tényleg elég erős, bár csak Mali T830MP2 van benne, de Mali T628MP4-el még ez is versenyezhet.
Kamera meg szintén nem azonos, attól hogy mindkettő 13 mpixeles. IMX219 vs IMX278, de ha már felhoztad a gsmarenát vess egy pillantást az összehasonlításra is. Ezek után is azt mondod, hogy ugyan olyan, akkor feladom.
Van különbség egy tavalyi flahship és egy idei felső-közép kategóriás (vagy inkább ide szánt) mobil között.

(#105021) mateus:
Hát basszus, nem linkeled tényleg nem hiszem el, nem semmi.

(#105041) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szeretnék telefont cserélni a közeljövőbe és szeretnék ezzel kapcsolatban segítséget kérni.
- az ár 130 ezer a plafon
- új vagy használt az mindegy, csak legyen még garis!
- hosszú távra egy megbízható készülék kellene, lehetőleg minél jobb
- nem ragaszkodok operációsrendszerhez, nyitot vagyok!
- ideális méret a 5"-5,5"
- fontosak az üzleti alkalmazások, mindig elérhető legyen a telefon, jó aksi, tisztán jól működjön a telefonálás, legyen rajta jack csatlakozó :) , biztonságos, megbízható működése legyen!

A segítséget előre is köszönöm

(#105042) dokee78


dokee78
félisten

Qualcomm MSM8974AC Snapdragon 801
GPU Adreno 330 erősebb,mint Kirin 650 Mali T830?

(#105043) Ájvé válasza dokee78 (#105042) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen erősebb, de maga a SoC régebbi, így például Nougat már nem (nagyon) lesz rá.
Nem vennék már újonnan S800/801-el telefont.

(#105044) MM válasza #00784640 (#105036) üzenetére


MM
őstag

Ha mar megszokta, es masra nem kell, Lumia640 8.1- el jo lehet. Here mukodik meg 8.1 alatt, Win10-el viszont mar uj szoftver van helyette. A kameraja nem felso kategorias, de az 520-hoz kepest jelentos elorelepes.

[ Szerkesztve ]

(#105045) Postas99 válasza Tyrel (#105039) üzenetére


Postas99
senior tag

Ha nem riadsz vissza egy ebay-es beszerzéstől akkor érdemes lenne elgondolkodni egy Motorola Droid Turbo-n. Nem mai darab de ami benne van az jól működik. S805, 3Gb RAM, 32Gb-64Gb tárhely (modelltől függően) NO B20!!
Fizikai gombok, 5.2" , 21Mpix kamera ami eléggé jó képeket lő.
Csak angol nyelv, kinti garancia, ha esetleg használtan veszed akkor kb 40e huf körül alakul az ára. Ha zavar hogy használt akkor nézz körbe az expansyson Moto MaXX után hátha akad még.

(#105046) lezuvius válasza Ájvé (#105040) üzenetére


lezuvius
őstag

Tènyleg nem ugyanaz a ketto, 650 meg fejlettebb is a 16nm-es gyartastechnologia miatt (930-935 28nm-vel szemben). GPU-ban is elonyt elvez a frisebb (Midgard 4th vs Midgard 2nd gen). Kameraban igazad van azt elismerem (itt latszik , hogy a P9 lite nem a felsohazba szant keszulek). Minden masban legalabb annyira jo, ha nem jobb is a P9 lite. Akkuban peldaul nem elhanyagolhato az az elonye. Ezek tudataban semmikeppen nem mondanam jobbnak a tavalyi csucsat a Huaweinek. Arakat nezve pedig szerintem egyertelmu, hogy melyik a jobb valasztas...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#105047) ghiottone válasza lezuvius (#105046) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+1
Volt nálam Kirin 650 és 930-as Huawei és sokkal jobb a 650-es. Kamerában van különbség az említett 2 modellnél, de minden másban a P9 lite az erősebb.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#105048) Ryoo válasza mateus (#105035) üzenetére


Ryoo
senior tag

Bármilyen terméknek, ha kerek ára van a Media Markt-ban, akkor az utolsó darab, 3 évet dolgoztam ott. Előfordulhatnak kivételek, de egyáltalán nem jellemző sajnos. :(

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#105049) chungee


chungee
addikt

Napot!

Huawei y550 telom van eddig. Szeretnék váltani. Ezt a 2 versenyzőt néztem ki HA!-on.

Xiaomi Redmi 1
Xiaomi redmi note 3G

Nem értek a telókhoz, csak az árat és puszta száraz adatot nézem. És úgy látom, hogy a 8 magos redmi note 3G ár/teljesítményben erős. De azért nem ártana az itteni szakik véleménye is :R

Másik nagyon fontos dolog, hogy át tudom-e vinni a HW-ről a cuccaimat biztonsági mentésként az új telókra:F Mert úgy van elmentve.

(#105050) Peterzon94


Peterzon94
tag

Sziasztok, iPhone 6 Plus, vagy Nexus 6P lenne a jobb választás? Árban ugyan annyi lenne, de az iPhone használt, Nexus pedig vadi új. Nehéz eldönteni, mert IOSnél nagyon jó az optimalizáció, viszont nem mai darab már az i6 :F

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.