Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) Dryman


Dryman
aktív tag

Talán annyit még hogy a Samsung Galaxy J sorozatot előbb fogd a kezedbe, csavargasd meg óvatosan....a hardverről meg ne is beszéljünk.... :)

(#97002) Handball94 válasza Dryman (#97000) üzenetére


Handball94
aktív tag

Akkuidőben nem lennék biztos, hogy jobb, mert szinte ugyanaz az akksi van bennük (2200 vs 2300 mAh, viszont LG ugye nagyobb kijelzővel rendelkezik.)
Kevésnek tűnik nekem a 1,5GB RAM az LG-ben, de ezt leszámítva szerintem még vállalható a telefon.
[link]

Szerk.: Jól döntöttél, azért a kettő közül a P8 lite a jobb. :)

[ Szerkesztve ]

(#97003) Ájvé válasza Dryman (#97000) üzenetére


Ájvé
veterán

Snapdragon 410-es a K10 amit írtál, az úgy már jó, 1,5 GB RAM is hasznos. Ennél a P8 Lite se sokkal jobb. Igen elvileg GG3-as a P8 Lite.

(#97004) #70516736 válasza Dryman (#97000) üzenetére


#70516736
törölt tag

5h feletti SOT-ot nem nevezném szar akuidőnek

(#97005) istnag válasza #70516736 (#97004) üzenetére


istnag
addikt

Ilyeneket minek raktok be nem értem, minden ember más, minden ember máshol lakik, mást használ stb stb. Teljesen felesleges úgysem lehet megmondani melyik jó az 5 vagy a 3.

(#97006) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

Feleségemnek kellene cserélni a Samsung Galaxy S4 minijét (annó a kis méret és a jó fotózási képesség és a relatíve szép kijelző miatt vettük).

Ezekre használja telefonálás mellett:
- 2 pici fiunkat fotózza
- neten böngészik és Facebookozik állandóan
- dropboxra tölti fel a fotókat (S4 mini ezt már nem bírja, kegyetlen lassú lesz tőle)
- youtube néha

Maximum 5.1 colos, 4G-s, jó nagy akksival megálldott és/vagy egy napnál tovább tartó telefont (átlag felhasználás mellett) keresünk újonnan, nem csak szolgáltónál (Telenor).
Összeghatárt nem tudom, 100e forint legyen első körben, nem tudom ennyiért lesz-e ilyen telefon.

Előre is köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#97007) Elemerke23


Elemerke23
tag

sziasztok s6 edge plus vagy lg g5 miet tudnátok ajánlani?mejket vegyem?szeretem az élénk szineket!kamera selfi ilyesmi is lényeg meg kinézet!

(#97008) Dryman válasza Renok (#97006) üzenetére


Dryman
aktív tag

Mivel samsung-ja volt, ezért nem is mennék más irányba.....samsung galaxy A3 2016 arany színben vagy a rózsaarany színben a maga 4,7" kijelzőjével nőiesen szép és talán a hardver is megteszi a következő 2 éves váltásig. Ez a készülék 70K környéke, ha olcsóbb kell ott a kategória királya Huawei P8 Lite, szvsz ebből még a fehér sem nőies, de legalább ár érték arányban a legjobb hardvert kapod.

(#97009) Dryman válasza #70516736 (#97004) üzenetére


Dryman
aktív tag

Nem állítottam hogy a P8Lite-nak 'xar' lenne az akkuideje, fórumokban olvastam hogy éri egy-két panasz...persze ez a használati szokásoktól is bőségesen függhet... :)

(#97010) Dryman


Dryman
aktív tag

Kérnék egy kis segítséget.....böngészgetve a web-et ad egy találatot LG K10 LTE-re és LG K10 4G-re is
az egyiknél 2GB Ram, a másiknál 1,5GB Ramot írnak....mi az igazság a témában....ez 2 különböző típusú készülék lehet?

(#97011) MonRo válasza Ájvé (#97003) üzenetére


MonRo
tag

Sajnos nem GG-es az üvegje a Lite-nak. Fórumában jó párszor ki lett tárgyalva. A legtöbb helyen rosszul van kiírva...

[ Szerkesztve ]

(#97012) Dryman válasza Dryman (#97010) üzenetére


Dryman
aktív tag

LG K10-ből van 4-5 típus, ez kevert meg...sorry az előző értelmetlen kérdésemért....
P8 Lite-ra is azt mondta a telenor-os srác hogy GG3-as...ezért is kérdőjeleztem meg az előzőekben...közben meg ezek szerint mégsem....

(#97013) Renok válasza Dryman (#97008) üzenetére


Renok
senior tag

Köszi! :R
Egy kategóriával feljebb mik vannak ugyanezen szempontok alapján?
Az 1,5GB RAMot már picit kevésnek érzem 2016-ban.

(#97014) m1lan válasza Renok (#97013) üzenetére


m1lan
őstag

Honor 6 [link]

Nem a legfrissebb modell, de 3 giga RAM-mal és jó kamerával szerintem a célnak megfelelne :)

Kicsivel 100k felett van Galaxy A5 (2016), Honor 7, Huawei P8

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#97015) istnag válasza Renok (#97006) üzenetére


istnag
addikt

HTC A9. Partneronál: 99.000 Ft, Expansysnál 120 körül van.

(#97016) Dryman válasza Renok (#97013) üzenetére


Dryman
aktív tag

Honor 7-et nyúzok....hát ez sem éppen nőies 8,5mm vastag 157gramm...létezik arany színben, de ez akkor is inkább férfinak való telefon....kolléganőm Nilkin virágos fehér tokkal használja a sajátját...végül is nő felhasználónak is megfelelő lehet...ami engem meggyőzőtt a samu a5-tel szemben 3GB Ram és a 20Mpixel hátlapi kamera...processzor szempontjából rendben van, grafikus processzora a fórumok szerint régebbi, de nekem nem okozott eddig semmi meglepetést. 5,2" a kijelző Gorilla Glass 4 védelemmel...

Ha kapsz még valahol, akkor vegyél inkább LG G4-et 92-98K árban, meseszép képeket lehet vele lőni...pláne gyerekekről.... :)

[ Szerkesztve ]

(#97017) BenHans válasza Renok (#97013) üzenetére


BenHans
addikt

Szerintem a Nexus 5X is nagyon jó választás lenne. Van fehér is belőle, a 16GB-os 85k a 32-es 99k. [link] [teszt]

A felettem említett HTC A9 viszont jóval kecsesebb és nőiesebb, a készülékház is sokkal minőségibb, az is jó választás. :)

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#97018) Scytha


Scytha
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne: Alsó kategóriában 20 ezer forintig keresnék androidos telefont. Márka csak annyiban számít, hogy azért megbízható legyen, de nincs kikötés.
Szokásos alap netezésre, fb-ra, fényképezésre lenne használva, semmi extra nem kell.

Tudnátok pár modellt mondani kiindulópontnak?

(#97019) Elemerke23


Elemerke23
tag

az én kérdésemre is tudna valaki válaszolni? :)

(#97020) A guru válasza Elemerke23 (#97019) üzenetére


A guru
addikt

Az írásodból inkább egy iphone 6...

(#97021) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Egy kedves barátnőmnek keresünk érintőkijelzős telefont, tehát az ő kívánságait próbálom továbbítani az összefoglaló kitöltése után :) :

-200-300 euro között (100e Ft-ig)
-5.0"-ig
-új
-ebay/amazon
-függetlenül, újonnan gyártói garanciával
-legalább 2 évet bírjon ki hiba nélkül
-a legjobbat
-erős igénybevétel
-fontos a multimédia
-preferált márkák: Samsung, HTC, Sony (esetleg Motorola, LG)
-Android

Én személy szerint Nexus 5X-et ajánlottam ebben az árkategóriában, de kíváncsi lennénk, ha esetleg van titkos favorit. :)

Köszönöm a segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

(#97022) A guru válasza Máté94 (#97021) üzenetére


A guru
addikt

Nexus 5x ahogy te is nézted illetve ha kicsit feljebb lehet tolni a keretet egy S6. Vagy LG G4 viszont ez 5.5"-os.
Mivel hölgynek lesz ezért egy Htc One A9-cet is ajánlanék. :)

[ Szerkesztve ]

(#97023) zsirsámán


zsirsámán
újonc

Sziasztok,

új kártyafüggetlen telefont szeretnék venni Ebayről/Amazonról, a max ár 50000 forint körül van. Az elsődleges preferenciám a masszív akksi, emellett szeretnék bele fasza fényképezőt, DaulSIM-et, és nagy hatósugarú wifit. Preferálnám az 5"-os méretet. Egyelőre a Xiaomi Redmi Note 3 tűnik jó vételnek, bár az 5.5"-os. Szerintetek van ennél jobb választás ebben az ársávban?

Köszi nagyon,

Písz

(#97024) Meridius11 válasza BenHans (#97017) üzenetére


Meridius11
aktív tag

99? Jól fölment, egy hónapja nézegettem ebben a sávban telókat és akkor egy tízessel olcsóbb volt. :U

(#97025) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! Lassan telefon vásárlás előtt állok, ebben kérnék segítséget. Jelenleg Z1 compactom van, hibátlan állapotban, szeptemberben jár le a hűség és a törlesztő, akkor akarok majd venni egy újat, ebben az árkategóriában. Első kérdésem, a z1c-t mennyiért lehetne elpasszolni gari nélkül? Illetve jelenleg 2500ft/hó a teló törlesztő, és 1500ft a lebeszélhetőség, ugyanilyen paraméterekkel kellene a következő telefon is. Lényeg hogy gyors legyen, jó gps, szépen fényképezzen, és minimum 4,5 " legyen a kijelzője. Samsung kizárva. Legjobban LG, Huawei, Sony, HTC telefon tetszenek, de samsungon kívül minden jöhet. Remélem tudtok segíteni! :)

(#97026) #91905024


#91905024
törölt tag

Sziasztok!

Új / használt garanciás okostelefont szeretnék venni 40.000 Ft alatt. Amit kellene mindenképp: Dual sim, kártyafüggetlenség. Max 5"-os kijelző, jobb volna, ha elférne a zsebben, nem külön hátizsák kellene hozzá.
Úgy jó 2-3 évig használnám.
WP vagy android.
Netezésre, zenehallgatásra, fényképezésre, na meg telefonálásra :) használnám.

Tudtok valamit ajánlani?

(#97027) kurion


kurion
senior tag

Sziasztok!

Erősen gondolkozom azon hogy lecseréljem a Jelenlege 16GB iPhone 6s-em mert nem nagyon hozza azt amit vártam tőle :(

Fontos lenne a jó kamera, üzemidő. Megfelelő támogatottság, ujjlenyomat ovlasó(Ez az egy ami nagyon bejött az iphone-ban) és ugye a lsita is fix mert szolgáltatótól hoznám ki.

-Samsung Galaxy S7 32GB
-LG G5 32GB

esetleg azok a készülékek amiktől kifejetzetten tartok

-Lumia 950/XL
-Sony Xperia Z5

elsősorban olyan véleményeket várok akik esetleg mind a 2 készüléket kipróbálták.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#97028) lezuvius


lezuvius
őstag

Nezzd meg a Nexus 6p-t- remek kamera,roccenesmentes mukodes es remek kijelzo.

Vagy S7 :)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97029) Djmarko


Djmarko
tag

Sziasztok!
Most jelenleg egy Sony SP-m van és már beleuntam a lassúságába...
Mit ajánlotok?
Max 30.000ft
Használt
Op rendszer mind1 csak használható legyen!!
Főként youtube facebook messenger viber kis játék.
Legyen elülső kamerája és az is egész tűrhető képeket csináljon.

Előre is köszi!!

(#97030) Alastair' válasza Djmarko (#97029) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Doogee X5 pro. A kamera nem a legjobb, de ennyiért ez a legjobb hardver.

Alister from Hell

(#97031) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok!

Nekem van egy karcmentes Sony Z3 compactom, minden tartozékával, garanciával (telenoros). A kérdésem az lenne megéri-e cserélnem egy Samsung Galaxy S5re, aminek nincs garanciája, és a töltőfedele hiányzik, de amúgy szép állapotú.Köszi

(#97032) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Szeretett s4 mini-m 2 év után már használhatatlan állapotban van. (törött kijelző, lezáró+hangerő szabályzó sem működik) Az eszköz rootolva van és mindenképp rootolható telót szeretnék. Illetve eléggé ragaszkodom a samsungokhoz is az amoled kijelző és az ismerős interfész miatt de meggyőzhető vagyok másik márka felé is. Jó lenne ha nem lenne túl nagy max 5coll mondjuk. Örülnék ha pörgősebb lenne az s4 mininél. A keretem max 60-70ezer, használt is szóba jöhet. Nagyon örülnék ha tudnátok ajánlani egy hasonlót. Előre is köszönöm! :R

(#97033) Alastair' válasza hepibáb (#97031) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én tavaly egy M4 aqua-t cseréltem S4-re. Nekem megérte mert a Samsung sokkal jobban tetszik. Azóta is azt használom.

Alister from Hell

(#97035) koxx válasza kurion (#97027) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezek közül nekem egyértelműen S7. (LG G4 tulajként mondom)

(#97036) Handball94 válasza kurion (#97027) üzenetére


Handball94
aktív tag

S7, ez most a csúcsteló, ha nem ennyi lenne erre lecserélném az S5-ömet is, (S6-ra nem). :)

(#97037) 78zolika


78zolika
senior tag

Köszönöm a válaszokat .

(#97038) ingyom007


ingyom007
tag

Sziasztok!

Nem nagyon tudok dönteni a két telefon között. Ti mit választanátok? Használtan egy Nexus 5X vagy újonnan egy Xiaomi redmi note 3 pro? Igazából az akksi miatt a Xiaomi felé húz a szívem meg, hogy új készülék de nem tudom. Nem követem a dolgokat így a teszteket nézegetve nem jutok előrébb. Annyi van előttem, hogy a Nexus az Nexus a Xiaomi meg?? Sajnos ezzel a márkával annyira van csak ismeretem, hogy pár éve a piacon vannak és sok terméket adnak el de megbízhatóságra semmi.

(#97039) rookie8906 válasza ingyom007 (#97038) üzenetére


rookie8906
csendes tag

Sziasztok,
Note 4 vagy s6 a jobb?
Vagy a note 2évesen már annyira nem erős ajánlat?

(#97040) Dhampir válasza hepibáb (#97034) üzenetére


Dhampir
félisten

Jé, itt már szabad hirdetni is? :F

(#97041) BenHans válasza Dhampir (#97040) üzenetére


BenHans
addikt

Nem. ;)

rookie8906: A Note-nak jobb az üzemideje. Ha nincs szükséged a Note extráira jól jársz az S6-tal is, ha más nem jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#97042) A guru válasza hepibáb (#97031) üzenetére


A guru
addikt

Nagyon nagyon nem :)

(#97043) lezuvius válasza rookie8906 (#97039) üzenetére


lezuvius
őstag

Note 4-nek szebb a kijelzoje,SD-vel bovitheto,SPen,cserelheto az akkuja es ha N910C-t tudsz szerezni belole, akkor az uzemideje is jelentosen jobb. Viszont a rendszer sebessege bar jo de jatekoknal erezheto a regebbi SoC hatranya.

S6 mellett szol a maig eros hardver, valamivel jobb kamer es a kompaktabb meret.

Osszegezve szerintem ha fontos a remek kijelzo,eros hardver es az Spen, akkor tegyel meg hozza egy keveset es Note 5, de ha nem tudsz, akkor neked kell eldonteni hogy mi szamit jobban.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97044) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok. Tesóm szeretne készüléket venni vodafone flotta árlistából, és a Samsung Galaxy A3 (2016) az ő választása, én a Sony Xperia Z3 Compactot ajánlottam neki, nekem az van. Segítsetek ki, melyiket vegye meg az a marha.
Köszi
https://www.vodafone.hu/letoltes/flotta-arlista.pdf

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#97045) lezuvius válasza tutuhawer (#97044) üzenetére


lezuvius
őstag

+1 a Z3c-re

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97046) foxymaci válasza tutuhawer (#97044) üzenetére


foxymaci
senior tag

Egyértelmű z3c

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#97047) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Lecserélném az S5 minit, mert az agyamra megy már.
100k környékén nézelődök, kártyafüggetlen telefon érdekelne. Fontos az ujjlenyomat olvasó, a jó kamera, jó lenne ha egy napot kibírna nyúzva. Amire használom még az a Waze navigáció majdnem minden nap, szóval AMOLED kijelzősök kilőve a beégés miatt. Jó lenne, ha két évet azért kibírna. 5-5,5" ami megfelelő lenne méretben.
Nexus 5X-en és OnePlus2-n kívül van még esetleg olyan, ami megfelelhet? Utóbbihoz húz a szívem a 4 GB RAM miatt, illetve a OnePlus One-t nagyon szerettem. (Samsungból elég volt, az nem játszik.)

(#97048) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!
Telefont szeretnék venni és ebben szeretném kérni a segítségeteket.

- Árkategória: 80-120e Ft
- Új
- Lehetőleg Mo.-n. (rendelés játszik) Flottás vagyok de nem kifejezetten így venném, lehet független, de ha flottásként megéri és van jó ajánlat akkor természetesen az lenne a legjobb.
- Hosszabbra távra tervezem.
- Lehetőség szerint nagyon jó legyen a fényképezője, illetve sokat bírjon. Játszani nagyon nem szoktam telefonon, de néha 1-2 Hearthstone lehet menne rajta, de nem ez a fő tényező. Sokat messengerezek, hallgatok zenét és fontos, hogy ez ne nagyon merítse a telefont. ( A jelenlegi kínai jiayu telefonom eléggé rosszul bírja, kb folyamatos ~ 3 óra képernyő idő után ~50%-ot merül az akksija..).
- Android.
- Kijelző: 5-5,5"

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#97049) qbeer666


qbeer666
tag

Hát ha 50%-on már 3 óra kijelzőidőt produkál a mostani akkor az egykurvajó érték. :D A mostaniaktól se várj többet,sőt.

'However bad life may seem, while there is life, there is hope and only death have none.' (Theocritus)

(#97050) Scale válasza qbeer666 (#97049) üzenetére


Scale
őstag

Azért nem úgy kell elképzelni, hogy folyamatosan ment a kijelzője 3 órán át, a battery chartról csinálhattam volna képet. És ennél az is baj, hogy ha csak megy a mobilnet/wifi a háttérben, mármint úgy értem, hogy nem használom a telefont csak be ban kapcsolva kijelzőidő nélkül, akkor is nagyon durván merül..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.