Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148001) juuzer válasza Ájvé (#147989) üzenetére


juuzer
addikt

Tudtommal a 4 nem a 7.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#148002) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Szeretnék egy megbízható strapamobilt, amit munkahelyen, építkezéseken használnék. Olyanra van szükségem, ami mindent kibír, ellenáll hidegnek és melegnek, víznek és sárnak, és leginkább ami fontos, hogy ütődések, leesés és hasonló behatásoktól védve legyen.

- Árkategória: Maximum 120K.

- Használt vagy új? Csakis új kell.

- Hol vennéd meg? Független készülék kellene, amibe bele tudnám tenni a jelenlegi kártyámat (Nano SIM) és az SD-kártyát is.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel? Hosszú távra, minimum 5 évig jó lenne, ha kibírná.

- Mire használnád? 95%-ban a szabad ég alatt, építkezéseken és egyéb munkaterületeken használnám. Ebből adódóan bírnia kellene télen a - 20°C-os hideget (az alatt már nem dolgozunk), nyáron pedig a 40°C-os meleget is. Álljon ellen mindennek, ütődés, por, sár, víz - izzadtság!!! - és hasonló behatásoktól védve legyen, valamint lehetőleg kesztyűben és piszkos kézzel is jól lehessen használni. 5"-os kijelző elég, mert egy kézzel is tudnom kell kezelni, de annak lehetőleg nagy felbontása legyen (FullHD), mert képeket is szeretnék vele készíteni, és lehetőleg napfény mellett is jól lássam a kijelzőt, az is fontos szempont. Végül pedig az akkumulátor jól bírja a strapát, sűrűn dolgozunk lakott területektől távol, ahol a lefedettség nem a legjobb, a jelenlegi készülékem gyorsan lemerül ilyen körülmények között, jó lenne, ha legalább két napot kibírna.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Androidos kellene.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? A strapabíróságból adódóan a méret és a súly nem elsődleges szempont, bár azért nem szeretnék egy féltéglát sem hordani a zsebemben.

Mire szeretnéd használni, mi a fontos? Nem használom Facebook-ra és hasonló internetes szarságokra, egyedül fórumozni szoktam néha, vagy időjárás-jelentést, hasonlókat nézni, nekem főleg munkába kell, ami a legfontosabb, hogy mindenféle zord körülmények között is működőképes maradjon, valamint jól bírja az ütődéseket, mert sajnos abból elég sokat fog kapni, hiába vigyázok, ez ilyen meló...

Egyelőre a Caterpillar S41-et néztem, de gondoltam, előtte megkérdezlek titeket is, hogy szerintetek melyik lenne számomra a legjobb. Márka szempontjából én szeretnék CAT-ot, de ha van másik márka, ami hasonlóan megbízható és minőségi, ha védelemről van szó, akkor nyugodtan ajánlhattok mást is.

A CAT S41 jelenleg 110-120K körül kapható, ami még beleférne a keretbe, de ha van megfelelő alternatíva olcsóbban, akkor nyugodtan ajánljatok mást, megnézem.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#148003) tibbike01 válasza Arween (#147997) üzenetére


tibbike01
őstag

Ott van még a jófogás is. Van már adásvételi szerződés telefonhoz is.

(#148004) jeni válasza tibbike01 (#148003) üzenetére


jeni
félisten

Csak mértékkel!
Az adás vételi sem minden, főleg a jófogáson ahol nem ellenőrzött eladók vannak. Tisztelett a kivételnek.
Természetesen más eladási topikra is igaz a fenti állítás. Legnagyobb krizikó ott van ha előfizetéses az adott mobil.

[ Szerkesztve ]

(#148005) jeni válasza Vistaboy (#148002) üzenetére


jeni
félisten

Érintős képernyős mobilt hivatalosan ennél Ft mellett kevesebbért nem nagyon tudsz venni. Szürkeimportosat talán olcsóbban.
S60 jobb lenne de az 160000Ft felett van.

[ Szerkesztve ]

(#148006) sfdrakex válasza jeni (#148005) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

120 ezerből?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148007) Vistaboy válasza jeni (#148005) üzenetére


Vistaboy
veterán

Sajnos nálam már ez a 120K is a lélektani határ felett van kicsivel, eddig 100e forintnál többet még nem költöttem telefonra, most is csak azért vagyok hajlandó elmenni 120-ig, mert tényleg kellene a strapabíróság, és a CAT, mint márka, ezt tutira hozza. De 160K, az már teljesen ki van zárva, hogy annyit adjak ki telefonért...

Akkor úgy néz ki, hogy marad a CAT S41... Nekem ez is megfelel, ha lehet hinni a tesztnek, viszont annak örülnék, ha esetleg valakinek már van/volt ilyenje, és elárulná, mik vele a tapasztalatok... :)

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#148008) Sgr_A válasza Vistaboy (#148007) üzenetére


Sgr_A
addikt

Kollégámnak s60 van hát a strapabíróságon kívűl egy hulladék
gyorsan merül lefagy már 2x volt szervízben

(#148009) Vistaboy válasza Sgr_A (#148008) üzenetére


Vistaboy
veterán

S60 nekem nem is lesz, mert drága. Az S41 is ilyen szar lenne?

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#148010) TunerJoe válasza Vistaboy (#148009) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Igen, az összes Caterpillar telefon ilyen.

instagram.com/albert__gyorgy

(#148011) sfdrakex válasza Vistaboy (#148009) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Helyedben vennék 60 körül egy telefont, és rá valami brutális körbevédős strapa tokot. A strapa telefonokkal eddig ahogy olvastam sok a baj.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148012) Orgi válasza sfdrakex (#148011) üzenetére


Orgi
őstag

Én is ezt tenném, ha körül nézel ebayen már nagyon brutál tokok is vannak, egy 60k körüli Redmi 8 egy ilyen tokkal és kész...

(#148013) sfdrakex válasza Orgi (#148012) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jaja, egy Redmi Note 8T, egy brutál tokban, és nem lesz gond. Ha meg nem munkában van, kiveszi a tokból.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148014) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Srácok/Lányok!

75-80 körül mit érdemes venni?

Legyen gyors könnyen olvasható stb.

Igazából semmi nagyon extra követelmény nincs.

THX

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#148015) sfdrakex válasza Vangelis (#148014) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Redmi Note 8T és pénzed is marad. 😃

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148016) TXT


TXT
őstag

Tudnatok segiteni sracok?
Egy idosebb csaladtag szeretne venni masik telefont a Galaxy A5 2016 helyett, ami gyorsabb, joval nagyobb a kijelzoje (akar a mostani szeltol-szelig terjedo), igazan jo akksiidovel rendelkezik. Netezik is rajta es telefonal is. Mobil es otthoni elofizu is van a T-nel, igy akar az ottaniak is szoba johetnek, ugyis gyogyitjak valami kamatmentes es husegido nelkuli reszletu telefonra, de nem emlekszik ra, melyik. A lenyeg, hogy akar onnan levo is szoba johet, de a lenyeg, hogy uj telefon vasarlasa lenne. Mi lenne az ajanlat, ami a leheto legjobb arban tudja mindezt?
Elore is koszi a segito hozzaszolasokat!

(#148017) sfdrakex válasza TXT (#148016) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt szerintem kb bármi tudja. Redmi Note 8T telekomtól .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148018) Vangelis válasza sfdrakex (#148017) üzenetére


Vangelis
nagyúr

pro??

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#148019) sfdrakex válasza Vangelis (#148018) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az nincs a Telekomnál, továbbá szerintem netezésre, telefonálásra bőven elég.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148020) TXT válasza sfdrakex (#148017) üzenetére


TXT
őstag

Koszi az ajanlatot.
Esetleg olyan, ami nem a legujabb epp? Valami olyasmit emlitett, hogy azt mondta az ottani uzletkoto, hogy nem “kifizetodo” a legujabbakbol valasztani, hanem inkabb a kifutonak jelolt modellekbol, mert allitolag azokra nem kell huseget alairnia. Tudom, sovany info ez igy, de ennyit tudtam meg. Csak nem akarom, hogy valami xart sozzanak ra. Bar az A5-nel talan meg a kifuto modellek is jobbak :DDD
Nyilvan nem egy telefonguru, de sokkal jobb akksiido es joval nagyobb kijelzo az, ami biztosan kellene neki. :K

[ Szerkesztve ]

(#148021) sfdrakex válasza TXT (#148020) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hűséget nem akar aláírni? Gondolom úgy is marad a Tnél.

Nem tudom a Tnél mik a kifutó modellek.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148022) Vangelis válasza sfdrakex (#148019) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De nekem nem telekomtol kellene. 80 a pro is ott ahol tudnám venni

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#148023) sfdrakex válasza Vangelis (#148022) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Jaa, csak nem a neked szánt hszre válaszoltál. Neked kell tudnod, hogy kell-e a pro vagy elég a T. A T van ahol 55 körül van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148024) TXT válasza sfdrakex (#148021) üzenetére


TXT
őstag

Hat ha nem muszaj, akkor nyilvan nem. En azt neztem, hogy minden szolgaltatonal kismillio telefon van, 0 Ft-tol, sok szazezerig, viszont en tuti nem tudok kiigazodni rajtuk, nem kovetem a telefonokat napi szinten. (En elvagyok az Iphone-nal sok eve, azon belul valtogatom a modelleket es mivel az Android es a tobbi nem mozgat, igy idot sem toltok veluk, ezert kerdezlek titeket, szakikat! :R )

(#148025) #94529552 válasza Vistaboy (#148007) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ulefone Armor esetleg[link]? 6E-ről már van elég vélemény, vagy 7.

(#148026) Ájvé válasza TXT (#148020) üzenetére


Ájvé
veterán

Csak akkor nem kell hűséget vallania ha lista áron veszi, de az igen drága szokott lenni. Ha úgy is aláír 1-2 évet akkor úgy már érdemes lehet készüléket kihozni.

(#148027) sfdrakex válasza TXT (#148024) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

0 Ftért 2 év hűséggel, bizonyos csomagokhoz van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148028) Vangelis válasza sfdrakex (#148023) üzenetére


Vangelis
nagyúr

U11 után kellene valami.... de csak a dual sim miatt.. egyébként nem cserélném.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#148029) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Tudnatok abban segíteni, hogy szeretnék a gyereknek venni egy xiaomi telefont.
Nem tudok dönteni. 50ezer körül néznék, redmi note 7 lenne az egyik kiszemelt.
Mit tudnátok ajánlani?

(#148030) sfdrakex válasza seger (#148029) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

55 ért már olcsóbb helyeken van Redmi Note 8T. Inkább azt venném. Hardveraprón is van aki Xiaomikat árul garival, számlával, nála 56ért láttam.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148032) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Es Note 8pro vagy Mi9 lite?
( havernak mondtam a 8pro-t de kepbe jott meg a Mi9 lite is )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#148033) Ájvé válasza sfefe (#148032) üzenetére


Ájvé
veterán

Én Mi 9 Liteot venném.

(#148034) seger válasza sfdrakex (#148030) üzenetére


seger
addikt

Valóban. Ha jól olvastam róla, akkor 2019 novemberi. Jobb a felbontása mint a redmi note7-nek. Ez már 4 kamerás...

Köszi az infót!!

(#148035) trident1


trident1
tag

Sziasztok!

Segitsetek dönteni:

Huawei P30 Pro
Samsung Note 10
Oneplus 7 T Pro

Az első kettőt megnyomkodtam de a Oneplus-ra nem volt lehetőségem. Pesten meg lehet valahol tapicskolni?

(#148036) sfefe válasza Ájvé (#148033) üzenetére


sfefe
őstag

Fotozas szamit neki abban nem jobb a note8 pro?
( abban van eis )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#148037) Ájvé válasza sfefe (#148036) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem, Mi 9 Liteban jobb az IMX576 de nézz teszteket. EIS nem sokat ér.
Redmi Note 8 Pro mellett a SoC szól, mert az erősebb, szóval játszani akar akkor jobban jár vele.

(#148038) Vistaboy válasza #94529552 (#148025) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, ez a Ulefone Armor 6E is jónak tűnik, ahogy nézem, QI-töltő is van rajta, ami nagon jól jön, mert a gépházamon van ilyen, legalább ki lesz használva. :)

Bekerült a lehetőségek közé, meglátjuk, hogy sikerül összehozni. Köszi. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#148039) HunPro


HunPro
csendes tag

Mi 9 Lite Amazon prime-on 66.000 kékben!

[link]

(#148040) cooi11


cooi11
senior tag

A kinézet radmin 8, túl nagy,
estetleg 5 max 5,5" méretben lenne
új proc.(kis fogyasztású) nagy aksival
hasonló árban teló?
Igényeim:
-hosszú-hosszú üzemidő.
--.

(#148041) sfdrakex válasza cooi11 (#148040) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kis méret, nagy akkuval nincs. Illetve kis méret, sehogy nincs, régebbiek vannak, nyilván nem új procival. Nyomkodtál már élőben 6 col körüli új telót? Fizikailag nem nagyobbak, mint egy nagy kávás régi 5 colos.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148042) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Kérnék egy kevéske segítséget a választáshoz. Az igények nem nagyok, idősebbnek lenne a telefon, elsősorban telefonálásra, kevés SMS írás, időnként vagy alig egy-két fénykép és annak az elküldése.
UPC-nél vennénk a meglévő vezetékes mellé mert így akciós és lehet részletre. Talán a legfontosabb a minél hosszabb üzemidő lenne egyedül.
A Kiszemelt telefonok:
Huawei Y6 2018
Huawei P Smart 2019DS
Huawei Y7 Prime
Huawei P Smart Z
Huawei Y7 2019 DS
Nagyjából ezek amik beleférnének az árkategóriába, és részletre lennének. Melyiket javasoljátok? Én nem vagyok otthon ezekben ezért kérek segítséget.
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#148043) sfdrakex válasza Jenne (#148042) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P Smart Z.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148044) Ájvé válasza cooi11 (#148040) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi A3 esetleg, készülék méretét nézd ne a kijelző méretet, mivel nagyon kicsik lettek a kávák a régebbi készülékekhez képest.

(#148045) elfelejtette válasza sfdrakex (#148041) üzenetére


elfelejtette
veterán

Igazából ezzel "a mai 6 col körüli telefonok nem nagyobbak, mint egy nagy kávás régi 5 colos" dologgal az a baj, hogy nem igaz, több szempontból is. Gondolom aki hozzám hasonlóan kis méretű modellt keres, az egy kézzel szeretné használni. Ennek egyik alapfeltétele a 70mm körüli szélesség, ami véget ér a Samu A40 és S10e modelleknél. A másik probléma pedig ugyebár a magasság, és nálam is a Redmi 3S 5colos kijelzője fölött van 14mm káva, de így is alig érem el a kijelző tetejét fogásváltás nélkül, miközben pl. a Mi A3 még 14mm-rel magasabb!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#148046) sfdrakex válasza elfelejtette (#148045) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egy Huawei P30 6,1" és alig nagyobb az 5,2" P9nél. 4 mmvel nagyobb minden irányban. Nyilván a kijelző jóval nagyobb. Nem nagyon vannak kisebbek. Olyan hogy kis méret nagy akku, fizikai képtelenség.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#148047) elfelejtette válasza sfdrakex (#148046) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem lenne az, ha pl. nem a sok szar kamera venné el a helyet. A Redmi 3A 139*69*8.5-ös méretébe is befért a 4000mAh-s aksi. :U
De ugye manapság a Xiaomi kívül a többi gyártó inkább 7.5mm körüli telefont csinál, amiből 2mm-re kilóg a kamera. :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#148048) cooi11 válasza Ájvé (#148044) üzenetére


cooi11
senior tag

Most LG G2-t használók.

(#148049) cooi11 válasza sfdrakex (#148046) üzenetére


cooi11
senior tag

LG G2= 138.5 x 70.9 x 9.14 mm
Mi A3= 153,48 x 71,85 x 8,475 mm
Kompromisszummal elmegy.
Mi A3. Akkor most a legjobb vétel?
-Processzor fogyasztás alacsony legyen
-Nagy akkumulátor.

(#148050) benjoe1 válasza HunPro (#148039) üzenetére


benjoe1
aktív tag

És hogy lesz 66e az ára?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.