Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) maggi1886076 válasza regener (#4900) üzenetére


maggi1886076
addikt

A galaxy ace-t sztem nem szabad megvenni.800mhz-es proci van benne.alcatel ot995-nek vannak hibái, de egy moddingolással jó kis teló lehet belőle.1,4ghz-es proci van benne.a kijezője 4,3"-os. a lumia610 windows-os. sztem az utóbbi 2 közül kellene választani.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4902) Bdanyy válasza regener (#4900) üzenetére


Bdanyy
addikt

Szerintem a OT-995. De a kamera fotóknál nem les k750i minőség, de videóban sokkal jobb (annál nem nehéz :) )

Lumia esetleg jó, de nagyon gyenge a hw alatta, igaz folyamatos a működése, nem akad mint az android hasonló árban. De nem minden programnak elég a cpu meg a ram ami benne van.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#4903) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Ha amerikából hozatok Nexus4-est, az fog működni az itthoni hálózatokon (T-mobile)?

(#4904) feketeibiza


feketeibiza
tag

Hali HTC Evo 3D röl van valakinek vmi véleménye?

szeretnék beújítani egy ilyet..

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4905) nggabi válasza feketeibiza (#4904) üzenetére


nggabi
nagyúr

nekem van de itt nem merem elmondani :D sztem lépj tovább...

"szenyor dzsíííí"

(#4906) maggi1886076 válasza feketeibiza (#4904) üzenetére


maggi1886076
addikt

annyi pénzért már jobbat is kapsz.akkor inkább egy S2.újan vagy használtan?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4907) regener válasza maggi1886076 (#4901) üzenetére


regener
veterán

+Bdanyy:

Köszi a válaszokat, így Ace kizárva, mert kevés az androidnak és már nembiztos hogy kap támogatást (frissítést).

Lehetséges hogy az OT-995 lesz.

feketeibiza:
Telefonba felesleges még a 3D, szóval nem éri meg, majd pár év múlva.

[ Szerkesztve ]

(#4908) HuMarc válasza regener (#4900) üzenetére


HuMarc
addikt

Azt tudom mondani, hogy a Galaxy Ace-t MESSZIRE KERÜLD EL!
Az OT 995-nek sok a típushibája, ezekről olvashatsz @V.T.CS cikkében! :)
A Lumia 610-ről nincs túl sok tapasztalatom, de a HW-ja igen-igen gyenge... Persze ez WP fronton nem jelent semmit.

(#4909) feketeibiza válasza regener (#4907) üzenetére


feketeibiza
tag

nem hangzik valami biztatóan!

nggabi hát másodiknak szeretnék egy telót,Dual Core 1GB Mem volt az alap feltétel,a 3D puszta kovácsiság csatolmánya :)

maggi1886076 Gondoltam 50 rugót rászánok, abba pont belefér az evo,s2 tuti nem (s3 van)

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4910) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Na akkor még egyszer. :) A T-s ajánlatokat bővítve leszűkítettem a kört (Vodát és Telenort elvetem, most az övék nem jönnek be annyira). Nehéz döntés előtt állok, épp ezen agyalok. A havi keret, amit telefonra szeretnék költeni az 5 ezer forint. A díjcsomag a T-Mobile Like 300 csomagja lenne az 2690 forint, ehhez választok készüléket most. Ebben a konstrukcióban 0 forintért elhozható a Lumia 800 és a Grand X In, mind a kettőre 1990 forint a havi törlesztő, így megállna a költség 4680 forintból, ergo még alatta vagyok, ez pipa. Van még az Xperia P, amire 2990 a törlesztő, a költség így egy ezressel 5680 forintra emelkedik. (Szerintem ezt elvetem, nagyon jó készüléknek tartom, de ár/érték arányban a ZTE és a Nokia sokkal jobb.)

A mérleg egyik oldalán tehát a ZTE van, erősebb hardverrel, gyárilag is jól használható ROM-mal, amihez a sok közösség által összerakott szoftver is társul, ráadásul az eddig nem kis összegben megvásárolt droidos appjaim is futnának. A másik oldalon viszont ott a Lumia 800 sokkal jobb kamerával, jobb dizájnnal (szép az a telefon), kevésbé rugalmas, de ugyanakkor nagyon gördülékeny rendszerrel, jóval bővebb szoftveres szolgáltatáskínálattal. Bakker, ilyenkor legyen okos az ember. :D

(#4911) Švejk válasza feketeibiza (#4909) üzenetére


Švejk
őstag

Attól függ milyet fogsz ki. A haverom például jót fogott ki, semmi baja nincs, gyors jó, én meg irigykedem a Live with Walkmanemmel, hogy ugyanannyiét vettem egy gyengébb telefont, 2 hónappal a 995 előtt...ilyen ütemben fejlődik ez a piac, hihetetlen...

(#4912) feketeibiza válasza Švejk (#4911) üzenetére


feketeibiza
tag

szívesen rátesztelnék :) Saturn ban vagy Mediaban elképzelhető hogy ki van rakva nyomkodásra?

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4913) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni, hogy mostanság milyen telót érdemes venni kb 80 ezer pénzért?

Speciel 3 telót néztem ki magamnak:
1)[S.G. Nexus]
2)[LG O. L9]
3)[SXS]

Nagyságrendileg egyforma teljesítményű hardwer van mind3 telóban éppen ezért nem is ez lenne a döntő szempont, hanem:
Multimédiás képességek (zene, -videó lejátszás/hangszóró minőség, kijelző minőség/)
Szoftveres támogatottság (op.rendszer szinten és appokkal való kompatibilitás)
Talán még a kamera is, de az már mellékes.

Tehát főként filmnézés/zenehallgatás/játék és böngészés lenne a fő felhasználási terület.
Saját belátásom szerint a SG Nexus a legjobb választás, de azért ti csak többet tudtok a telókról, mint én. Esetleg érdemes lenne még várnom egy kicsit és akkor egy LG O4X-et beszereznem? Megéri a plusz 10-15 ezeres különbséget?

(#4914) tzsolesz válasza Cidan (#4913) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

LG O4X-et beszereznem? Megéri a plusz 10-15 ezeres különbséget?

Simán, azt vedd.

(#4915) feketeibiza


feketeibiza
tag

One X röl valaki tud valami jót írni? :) esetleg.. :R

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4916) Cidan válasza tzsolesz (#4914) üzenetére


Cidan
tag

Igazából a 4X és a GNex között vacillálok. A 4X mellett az erősebb hardware és persze az, hogy újabb kieresztés, a GNex mellett pedig az erősebb szoftveres támogatottság szól..Értem ezalatt, hogy arra már kint van a 4.2, 4Xen pedig még "csak" 4.0.4. És amennyire utána olvastam nem is nagyon töri magát az LG a frissítésért.

(#4917) asd_188


asd_188
csendes tag

Szeretnék új telefont venni!
-45ezer forintom van rá, semmivel se több, inkább olcsóbb legyen.
-ha lehet 5mp kamera, meg led vagy vaku.
-t-mobile, kártyafüggetlen telefonok jöhetnek szóba.

Valaki vmi javaslat?;)

(#4918) feketeibiza válasza asd_188 (#4917) üzenetére


feketeibiza
tag

elég széles skálát céloztál meg :)

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4919) jooker82 válasza Cidan (#4916) üzenetére


jooker82
nagyúr

Már úton van a 4.1.2...,de hidd el,h igy is tökéletesen működik.. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4920) feketeibiza válasza asd_188 (#4917) üzenetére


feketeibiza
tag

szűkíted a kört ha Wifi vagy GPS szükséged van

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4921) edward2 válasza feketeibiza (#4918) üzenetére


edward2
addikt

Ha olyan 5mpxeles kamerát akar amitől nem vakulsz meg akkor bizony leszűkül az a kör. :-)

(#4922) batai15 válasza Cidan (#4916) üzenetére


batai15
félisten

Gnex hidd el jobban jársz vele . 2mag vs 4 mag ide vagy oda.

(#4923) feketeibiza válasza edward2 (#4921) üzenetére


feketeibiza
tag

45 be tuti nem fér bele egy "komoly" képtudással rendelkező csodakütyübe :) arra inkább egy fényképező! (bár én mondom akinek nincs,és telóval tolja .)

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4924) ASRMartyn


ASRMartyn
tag

Sziasztok!

Új vagyok, bár ez látszik gondolom, pár napja viszont olvasgatom a fórumot naponta többször is. Három és fél éve használom már szegény Nokia E51-emet, karácsonyra szeretnék új telefont, 50 ezer forint körüli összegért (készülékváltással, T-nél). Két típust néztem ki, Lumia 800 vagy Grand X In. Fontos lenne nekem, hogy megbízható, gyors legyen, valamint két év körüli időre szeretnék berendezkedni vele. :) Suliban kb egy óra böngészés, fb, játék lenne porondon, otthon is hasonló (természetesen az alap funkciók mellett :D ), bár nem sokat, hisz ott a gép...Kijelző, kamera és az anyaghasználat/kényelem sem utolsó szempont.

Ti melyiket ajánlanátok ezek közül? Illetve, ha van egyéb javaslat, azt is leírhatnátok nekem! Segítségeteket előre is köszönöm. :R

ZTE Grand X -> Nokia Lumia 625 -> honor7 -> iPhone 7 Plus -> iPhone Xs

(#4925) asd_188


asd_188
csendes tag

na, nekem nem fontos mondjuk az 5mp kamera.... ha a kamera mindegy, wifi-re kéne jobban, fb, msn ilyenekre..
játékra, de nem komolyabbra...angry birds, ilyenek...
Vki vmit? ja és újjan kéne, és az ár 40-45ezer még mindig!:)) t-mobie, fügetlen!!:)

(#4926) Cidan válasza jooker82 (#4919) üzenetére


Cidan
tag

Ez valamelyest megnyugtató. :)

Batai15: Ezzel teljesen egyetértek, csakhogy min. 3 évre tervezek ezzel a vásárlással. Talán időtállóbb lenne még is csak egy "modernebb" hardware nem?

[ Szerkesztve ]

(#4927) batai15 válasza ASRMartyn (#4924) üzenetére


batai15
félisten

Wp tulajként a lumia 800 at mondanám, de nem fogom tenni. Mivel játszani is akarsz, jobb az android a sok virágbolti/ingyenes appal, mig wpn nem sok értelmes van. Szal grand x in.

(#4928) feketeibiza válasza asd_188 (#4925) üzenetére


feketeibiza
tag

na így már szüköl rendesen :) amúgy lehet jobban jársz egy alig használt garissal (mert azt kilehet jó árban fogni) mint egy zsír uj cumó

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4929) batai15 válasza asd_188 (#4925) üzenetére


batai15
félisten

Kijelző méret?ajánlanám az xperia mini prot, a hw számodra elég lesz, qwert, vakus kamera, ics.

(#4930) ASRMartyn válasza batai15 (#4927) üzenetére


ASRMartyn
tag

Pedig WP közelebb áll a szívemhez. :F Meg GXI-nél egyre többféle előforduló hibát olvasok. Játékok mennyire gagyik? Ha egy-két normális van, el tudok én lenni velük hetekig. :)

[ Szerkesztve ]

ZTE Grand X -> Nokia Lumia 625 -> honor7 -> iPhone 7 Plus -> iPhone Xs

(#4931) asd_188


asd_188
csendes tag

használtat semmiképp.:)
Amúgy zte blade III rol vki tud vmit? függetlenül nem lesz valahol?
Más ajánlat esetleg?:P

(#4932) batai15 válasza ASRMartyn (#4930) üzenetére


batai15
félisten

Nemis vitatom hogy nem jó, de a market elég soványka. Viszont! Baromira stabil, átlátható, gyors!0 akadás hetek óta, ujra inditva is jó régen volt. Igazából fényképezésre, net zene halgatásra, navira tökéletes. Ha valaki nem hiányolja az android mókolást akkor tökéletes. Persze vannak jó játékok, de azok fizetősek.. Igaz mindet ki lehet próbálni vasárlás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#4933) batai15 válasza asd_188 (#4931) üzenetére


batai15
félisten

Mondom xperia mini pro! 36 k tol láttam.

(#4934) jooker82 válasza Cidan (#4926) üzenetére


jooker82
nagyúr

Hosszabb távra,mindenképp a 4x-et vedd,eleve,egy igen jól összarakott massziv teló,meg a 4 mag az még jól jöhet 1-2 év múlva..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4935) edward2 válasza feketeibiza (#4923) üzenetére


edward2
addikt

Nem is komolyat mondtam hanem amitől nem egyértelműen vakulsz meg. Gsmarena összehasonlító képeken vicces, hogy újabb telefonokon szarabb a képérzékelő mint a 3 éves HTC desiren.

(#4936) ASRMartyn válasza batai15 (#4932) üzenetére


ASRMartyn
tag

Nem vagyok guru, szóval mókolást mellőzném ;) Ha vannak jó játékok, szerintem nem gond, hogy fizetős, gondolom nem kell érte csillagokat lehozni, akkor meg havi 1-2 belefér. Utolsó kérdésem az lenne, hogy már ugye 1 éves telefon, de szerinted el tudna látni engem két évig? :) Tudom, hogy ez felhasználófüggő, de a fontosabb tevékenységeket kiemeltem.

ZTE Grand X -> Nokia Lumia 625 -> honor7 -> iPhone 7 Plus -> iPhone Xs

(#4937) feketeibiza válasza edward2 (#4935) üzenetére


feketeibiza
tag

Pontosan! van mikor úgy érzem visszafele akarnak fejlődni,de tudjuk be annak hogy mindent elakarnak adni .)

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4938) stilo18 válasza feketeibiza (#4915) üzenetére


stilo18
addikt

Vedd meg nyugodtan, jó telefon. Erős hardver, napok kérdése és itt a JB, gyönyörű kijelzője van, jó anyaghasználat. Viszont egynapos az aksija, ebből a szempontból a Galaxy SIII jobb választás.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#4939) feketeibiza válasza stilo18 (#4938) üzenetére


feketeibiza
tag

Hát az S3 aksija sm birja nálam 2 napnál tovább :)

szemezek vele,tetszetős darab :)

Azt hittem már van Jailbreak hozzá :F

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#4940) batai15 válasza ASRMartyn (#4936) üzenetére


batai15
félisten

szerintem igen. bár akkora leher kevés lesz ez a proci a komolyabb játélokhoz,de mondjuk ugye ez a droidnál is ígyvan.de maga a rendszer akkor is smooth lesz. talàn a főzött wp 8 is meg lesz oldva. azt tudod hogy a média szinkronizàlás csa zune al megy?

(#4941) DS39 válasza feketeibiza (#4939) üzenetére


DS39
nagyúr

jelly bean az a JB :)

(#4942) ASRMartyn válasza batai15 (#4940) üzenetére


ASRMartyn
tag

Igen, olvastam róla, de a lényeg, hogy megy! :) Köszi a segítséget, most várok, hátha beteszik ebbe az adventi akcióba T-nél, bár már így is eléggé levitték. Ha lesz kérdésem, azt már a teló topikjába írom. Köszi még egyszer :K

ZTE Grand X -> Nokia Lumia 625 -> honor7 -> iPhone 7 Plus -> iPhone Xs

(#4943) batai15 válasza ASRMartyn (#4942) üzenetére


batai15
félisten

szivesen. ha kérdésed van engem is kereshetsz ha tudok segitek

(#4944) ASRMartyn válasza batai15 (#4943) üzenetére


ASRMartyn
tag

:R grazie mille

ZTE Grand X -> Nokia Lumia 625 -> honor7 -> iPhone 7 Plus -> iPhone Xs

(#4945) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok tudom nem idevaló a kérdésem de nagyon fontos azért irok mégis
vettem a unokatestvéremnek (7 éves) egy galaxy minit aki egyböl tett rá billentyüzár mintát ( 9 kis kör) és elfelejtette. Ma kapta szülinapjára használta 1-2 órát szegény
Hogyan tudom kiszedni belőle? már email címet kér de mivel le van zárva a wifire nem tudok csatlakozni az adatforgalom pedig le van tiltva rajta
Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#4946) HuMarc válasza attila199207 (#4945) üzenetére


HuMarc
addikt

Lehet, hogy hülyeség, de recovery-ből lehet resetelni, nem? Akkor visszaáll minden alapra, de legalább a billentyűzár eltűnik. (Ha jól gondolom) :B

(#4947) attila199207


attila199207
tag

recovery elvileg bekapcs+ hangerő le de akkor is bekapcsol és nem csinál semmit :S

(#4948) HuMarc válasza attila199207 (#4947) üzenetére


HuMarc
addikt

Nekem egyszer bejött a Recovery Galaxy Mini-n de sajnos nem tudom, hogy hogyan :(

(#4949) pezo00


pezo00
tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok és érdeklődnék hogy melyiket ajánljátok jobban Galaxy S Advance vagy Galaxy Ace 2. T-mobile-nál venném. Vagy esetleg más lternatíva?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4950) HuMarc válasza pezo00 (#4949) üzenetére


HuMarc
addikt

Az Advance mellett szól:

1. Hogy olcsóbb, mint az Ace 2
2. Hogy nagyobb a kijelzője
3. Az Amoled kijelző
4. Bár ez szubjektív, szerintem az Advance jobban néz ki, mint az Ace 2!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.