Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#179001) Menadrin


Menadrin
kezdő

Sziasztok, xiaomi redmi note 9 pro frissítés után meghalt, nem fut fel, csak megy körbe körbe a bekapcs kikapcs, így kénytelen vagyok új telót nézni, mert nem értek a bootoláshoz meg semmi ilyen dolgokhoz és szervizbe nem akarom vinni.
Na de néztem a gt neo 2t,a gt 5gt, a gt2-t, poco f3at és a xiaomi mi 11it. A kérdés az lenne, hogy melyik éri meg a legjobban?
Amik érdekelnek egy telefonban az a jó gyors erős proci, kamera (note 9 pronal jobb legyen azért), üzemidő, wifi jelet jól fogja, gyorstöltés és ár érték. ja és idegesítő bugok ne legyenek, mint pl a beszélgetés közben kihangosíítom vagy lerakom a telefont, meg az értesítések ne csak akkor jöjjenek meg, ha rámegyek az appra. frissítések nem érdekelnek, mert ahogy azt észrevettem, csak és kizárólag azt akarják azzal elérni, hogy minél hamarabb belassítják és kinyírják a telefonokat.

A használat: Egy két könnyebb játék, semmi cod meg asphalt, csak ilyen mobile legends napi max 1-2 óra, netes böngészés, videó film nézés, face insta át tekerés meg hébe hóba fotó videó note 9 pro kamera minősége nem tudom jónak e számít, nekem kb nem volt gondom vele, kivéve sötétben, azt a szintet elvárom, vagy jobb legyen.

Ettől függetlenül a jó proci mindenképp elvárás SD 870 re gondoltam, mert jónak mondják takarékos, de 888 véleményeket is meghallgatok, a minimum a 870 tudásban.

Ajánlások jöhetnek a fent említett telefonokon kívül is 150ezerig. Tudom az mi11i nem is fér bele, ezt használtan venném, nem szívesen. Külföldi vagyok, nálunk ezeket forgalmazzák. Köszönöm az ajánlatokat előre is.

(#179002) kutga válasza nemethbalazs (#178997) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem A34 van, nincs baj vele. Előtte volt S22, az is csinált butaságokat pedig abban dedikált szenzor van.

Let the Zone take me if I am.

(#179003) Viktoár


Viktoár
addikt

Használt piacon 30k körül már van vállalható készülék? Itthon senki nem akar új telót venni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#179004) wdarty válasza wdarty (#178904) üzenetére


wdarty
tag

Poco X5 Pro 5G-vel kezdtem el szemezgetni.

Vannak esetleg alternatívák még? Nem fontos a fényképező minősége, inkább legyen gyorsabb az egész telefon.

(#179005) vacs válasza Viktoár (#179003) üzenetére


vacs
veterán

30 alatt használható ... csak akkor, ha az igényetek kb nulla! :))

(^)(>.<)(^)

(#179006) Viktoár válasza vacs (#179005) üzenetére


Viktoár
addikt

Hát nem tudom, soknak számít az én igényem? Úgy voltam vele hogy nézek magamnak valamit a törött helyett de ahogy én használom a telefont azért kár újat venni. :D Aztán oda jutottam hogy hátha az asszony vagy gyerek éppen akar másikat én meg megöröklöm a használtat mivel nekem az is bőven megteszi. :)) De egyiknek sem kell új, pedig arra szántam volna 70-80k-t is így marad az hogy használtat veszek magamnak max 30k körül.

Üdv:Viktor

(#179007) Sgr_A válasza Viktoár (#179006) üzenetére


Sgr_A
addikt

Samsung a8
[link]

(#179008) Viktoár válasza Sgr_A (#179007) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszi szépen a tippet. Tegnap írtam egy eladónak megvárom mit válaszol, mert az itt lenne a szomszédban. [link]

Ha nem jön össze akkor megpróbálom amit ajánlottál. :R

Üdv:Viktor

(#179010) sfdrakex válasza Wallenberg (#179009) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az oldal nem található.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#179011) sfdrakex válasza Viktoár (#179008) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Realme C21Y-t nézd meg. Nem egy vadállat, de amit írtál arra szerintem jó lehet. A 7 éves fiamnak ilyen van. Youtubeozik és játszik rajta.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#179012) jeni válasza sfdrakex (#179010) üzenetére


jeni
félisten

Ott volt korábban

(#179013) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Telekomos vagyok. A jelenlegi Xiaomi 11 lite 5G -t szeretném lecserélni szolgáltatónál.

Amiket kinéztem:

S22: itt a viszonylag kisebb méret a mostanihoz képest és a gyengébb akku / töltési sebesség

S22+ lenne a legmegfelelőbb de az meg nincs a szolgáltatónál ahogy látom

Xiaomi note 12: kamera gyenge proci is

- Használt vagy új? ÚJ

Tudtok ajánlani valamit amire érdemes váltani? Esetleg kivárni?
:R

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#179014) Sgr_A válasza cintula187 (#179013) üzenetére


Sgr_A
addikt

S23 vagy s23+
xiaomi 13 család
vagy iphone

(#179015) cintula187 válasza Sgr_A (#179014) üzenetére


cintula187
addikt

Azért ezek árban már nekem eléggé neccesek. :))
Esetleg kompromisszumokkal valami féluton? :DDD

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#179016) Viktor0610 válasza Sgr_A (#179014) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az a baj, hogy a felsőkategóriában az akku nem olyan jó, plusz töltési sebességben a kínai márkák jók, a többiek annyira nem nyomják.
Plusz az sem világos, milyen telót keresel. Nagyon nem mindegy, hogy közép- vagy felsőkategória.
Kompromisszum: Samsung Galaxy A54, Redmi Note 12 Pro, Xiaomi 12T.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#179017) cintula187 válasza Viktor0610 (#179016) üzenetére


cintula187
addikt

A jelenlegi szerintem közép -alsó kategória. Elsősorban samsungot akartam mert szerettem volna az okosórát is samsungra váltani. LEgrosszabb esetben marad az s22 mert a 23 már lehet necces. Köszönöm a tippeket
kalkuláltattam árat a xiaomi 13 -ra és duplája lenne a törlesztő mint a samu s22 nek. azért az pofátlan

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#179018) Viktor0610 válasza cintula187 (#179017) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sajnos, ennyit nőttek az árak egy év alatt. :(
A "jó" forint, meg a többi...
Amiket utólag írtam típusok, jók lehetnek szerintem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#179019) sline


sline
csendes tag

Sziasztok!

Samsung A54 és Nord 2T közül melyiket ajánlanátok inkább?
Ha van egyéb más opció is ebben az árkategóriában, akkor azokat is szívesen veszem!
Jelenleg főként netezésre és videónézésre használnám.

Köszi előre is!

(#179020) Viktor0610 válasza sline (#179019) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Teljesítményben a Nord 2T jobb, akkuban az A54, plusz es tovább kap támogatást.
Amiket írtál, arra bármelyik megteszi.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#179021) sfdrakex válasza sline (#179019) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A54.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#179022) cintula187 válasza Viktor0610 (#179016) üzenetére


cintula187
addikt

köszi megnézem ezeket is. az bosszant hogy t-néál tegnap ugyanarra a telóra feleannyi törlesztőt kalkuláltak ki ugyanarra a csomagra mint ma. email is megvan a chat párbeszédről. gondolom kitörölhetem vele mert nem hivatalos ajánlattétel.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#179023) Viktor0610 válasza cintula187 (#179022) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Yettelnél 5 napig ezek visszadátumozhatóak, hátha ott is. Kérdezz rá náluk.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#179024) sline válasza Viktor0610 (#179020) üzenetére


sline
csendes tag

Köszi!
Nekem is az akksi + támogatottsági ideje miatt szimpatikusabb az A54.
Csak amiatt tántorottam el kissé, mert több helyen is azt olvastam, hogy ebben az árban jobb hardverrel ellátott telefont is kapni, csak konkrétumot nem írt senki.

(#179025) Viktor0610 válasza sline (#179024) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Általánosságban a kínai márkák jobb ár/érték aránnyal bírnak, cserébe a Samsung jobb, hosszabb támogatást biztosít, plusz általában vízállók a telói.
Az op.rendszereket nem minősítem, nekem nincs bajom a MIUI-val sem, sőt a Samsungéból hiányoztak dolgok.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#179026) Menadrin


Menadrin
kezdő

Sziasztok fentebb tettem fel egy kérdést, tudom elég hülyére sikerült. Viszont nézegetek pár telefont és a kérdés a következő ami eléggé sokat segítene a választásban!
Tapasztalatok vélemények érdekelnének melyik a jobb proci?
Mediatek dimensity 1200 vagy 1300
Snapdragon 870 vagy 888
Felhasználás kevés játék video, film, közösségi oldalak porgetese nagyjából ennyi, ha a képernyő kibirja, akkor 3-4 evre tervezek, a frissítés hiánya számomra nem negatívum. A proci melegedes megbizhatosag sebesseg érdekel.
Gyorsasagban interneten a 888at mondtak leggyorsabbnak aztán a 870 kicsit elmaradva, 1300 viszont szorosan követi a 870et, ahogy a 1200 is az 1300asat. 1200 annyira nem érdekel, de ha van valami érv mellette tapasztalatból akkor persze meghallgatom.

(#179027) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. S20FE telefonomat váltanám valamire. a határ 250e nagyon maximum 300e. Egyszerűen nemtudom nyomonkövetni annyi lehetőség van. Xiamitól a Realmeig sokminden van ami tetszik. Legszívesebben Samunál maradnék, de az S23 kicsike a + meg 300 felett rohangál. Néztem a Realme GT2 Pro-t viszont ahogy néztem a fórumát megy a mókolgatás szoftveresen házilag hogy használható legyen, viszont ez nekem nem fér bele. Oneplus 10 Pro, Xiaomi 12 Pro, vagy akár éppenhoghy a 13, Oppo Reno 8 Pro stb stb. Lényeg a lényeg, a legjobb ajánlat mi lehet most ilyen áron? Fontos a fényes lehetőleg minimum 6.5" kijelző, jó kamera és ami ahogy elnézem mostanában a legnagyobb probléma a túlzott melgedés némi játéktól. És természetesen új készülék érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#179028) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok!

15 éves leányzónak keresek egy un. belépő telefont, neki ez lesz az első saját telefonja.mi.

- Árkategória.
Kp-re venném, és mindenképpen új, kártyafüggetlen készüléket akarok, 35.000 Ft-ig karok elmenni
- Hol vennéd meg?
Itthoni (számlás) vásárlás.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel?
Max. 4 - 5 évre.tervezek
- Mire használnád?
Hang és videó hívások, fényképezés, videó készítés, chat, appok, tanuláshoz internet böngészés kb. ennyi.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Maradok az Androidnál
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Un. "csajos méret", max. 13 cm hosszúság
Elsősorban egy SIM kártyás telefont keresek, de lehet dual SIM is, max. memóriakártyát teszek bele
A Redmi 9A, Samsung Galaxy A03, Alcatel 1 (2021)-et néztem, árban nem akarok tovább elmenni. Ezekkel az a gondom, hogy egy fiatal lánynak "tepsi" nagyságúak, illetve a Redmi 9A tesztje eléggé lesújtó.

Nekem Xiaomi Redmi Note 7 telefonom van, ez most lesz 3 éves és azon kívül, hogy megérett az akkumulátor cserére, illetve a Bluetooth-t rakoncátlankodik (nem hajlandó felvenni a hívást) más bajom nem volt vele.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!

Samsem

(#179029) BiP válasza SamSem58 (#179028) üzenetére


BiP
nagyúr

Röviden, az igények és a keretösszeg nincs átfedésben.

Olvass kicsit vissza. Újan használható készülék se nagyon van 35e-ért, nem hogy olyan, ami 4-5 évig jó, meg teljesíti az egyéb igényeket. Vagy bármi igényt.

De persze, ha elírtad, és 350e a keret, akkor máris más a helyzet :)
De 130mm-es méretben szerintem nem létezik ma már Androidos telefon.

Apple vonalon az iphone 12mini, 13mini hozza ezt a méretet, az biztos jó lenne 4-5 évig, a felhasználási igényeknek is megfelelne, csak hát nem Android és nem 35ezer.

Amúgy ha első telefonja lesz, akkor lehet, hogy nem is feltétlen kell ragaszkodni ah Androidhoz, nem?

[ Szerkesztve ]

(#179030) sfdrakex válasza SamSem58 (#179028) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ilyen telefon nincs.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#179031) szs85 válasza SamSem58 (#179028) üzenetére


szs85
tag

A te Redmi Note 7-eddel járna a legjobban.

(#179032) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Röviden: Nincs Gmail fiók, új teló első bekapcsolásakor pedig még nem él a SIM (?), tehát szám sincs, ami kéne a fiók létrehozásához?

Továbbá: Új teló első bekapcsolásakor már kell, hogy legyen Gmailod, amit hozzárendelsz, vagy felajánlja, hogy hozz helyben létre egyet?

(Redmi Note 12 Pro 5G, Android 12, MIUI …)

Továbbá: az említett teló leírásai Jack KIMENET-et írnak, ez kombinált (ki-be) menet, tehát kombinált (fülhallgató+mikrofon) egy jack csatlakozóval támogatott? (Bratyó fél a Bluetooth sugárzásától, csak vezetékesben gondolkodik...)

Minden segítséget előre is köszönök!

(#179033) SamSem58 válasza BiP (#179029) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, de a görcs vesz Apple-t és nem én! Az Apple egy mesterségesen felfújt valami, nem ér annyit, amennyibe kerül!
Az élettartam: oké, max. 3 év, ha addig nem bírja ki egy nyomorult okostelefon, akkor baszús!! :(((
No, de akkor mi a helyzet a Redmi 9A-val, a Samsung Galaxy A03-al és az Alcatel 1 (2021)-el, ezek tök gagyi készülékek, vagy tudják az alábbiakat?
Hang és videó hívások, fényképezés, videó készítés, chat, appok, tanuláshoz internet böngészés kb. ennyi.

Te írtad: "Amúgy ha első telefonja lesz, akkor lehet, hogy nem is feltétlen kell ragaszkodni ah Androidhoz, nem?"

Mi más op. rendszer jöhet szóba, hiszen már az elég gyengécske Nokia 1 is Androidra váltott!

Samsem

(#179034) vacs válasza SamSem58 (#179033) üzenetére


vacs
veterán

Feltételezem, hogy te is tapasztaltad az inflációt, ez a telefonokat is érintette! Ajánlom figyelmedbe mobilarena.hu Bog telefonajánlóját (kb első 10-15 perc)! :K

(^)(>.<)(^)

(#179035) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Srácok, Z Flip 4 e kinek van itt? Hogy bírja, mik a tapasztalatok?

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#179036) SamSem58 válasza vacs (#179034) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Infláció??? :Y
Hiszen Magyarország Jobban teljesít! :DD
Amúgy meg, bocs de azt kérdeztem, hogy mi a véleményetek az alábbi készülékekről:
Redmi 9A-val, a Samsung Galaxy A03-al és az Alcatel 1 (2021)-el, ezek tök gagyi készülékek, vagy tudják az alább írtakat?
Hang és videó hívások, fényképezés, videó készítés, chat, appok, tanuláshoz internet böngészés kb. ennyi.

Samsem

(#179037) sfdrakex válasza SamSem58 (#179033) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sok telefon kibír 3+ évet, de amiket írtál már most is döcögősek, idegesítően lassúak. Nyilván lehet velük fotózni, videózni, de nagy minőséget ne várj.

Az iPhoneok sem drágábbak mint más márkák azonos tudású készülékei. Ne gondold, hogy bármely márka olcsó készülékei is ugyanazt nyújtják mint a csúcs telefonok.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#179038) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

179032 Valaki?

(#179039) Viktor0610 válasza aquark (#179032) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az biztos, hogy Gmail fiók nélkül is használhatsz droidos telefont.
Emlékeim szerint (bár már rég csináltam ilyet) a beállítás közben létre is hozhatod az új emailcímet.
A jackes kérdést nem értem. Rádughatsz csak fülhallgatót is. Ez esetben a teló mikrofonja használható beszélgetés esetén.

Samsung Galaxy A54

(#179040) zfarkas


zfarkas
senior tag

Sziasztok!

Lassan 7 éves lesz a OnePlus 3 telefonom, és bár nagyon szeretem, lassan látszódik rajta a kor (halk, akksi alig bír ki egy napot, gyakran melegszik és újraindul), cserélnék egy új készülékre.

Sarokpontok:
- keret: 200e Ft/500 EUR körül
- gyártói garancia fontos lenne
- mindenképpen hosszabb távra terveznék (az Op3 7 évét nem is remélem, de egy 4 év jó lenne) - vagy gyártói támogatás, vagy LineageOS support
- használat: telefonálás/chat, fényképezés, navigáció
- 8 GB RAM, 128/256 GB tárhely, utóbbi preferált
- dual sim (vegyesen HU és AT használat)
- ne melegedjen.

Egyelőre egy Samsung Galaxy A54 a kiszemelt, gyári garanciával bőven a kereten belül lehet maradni, az elvárásoknak eleget tesz. Van esetleg más javaslat?

Köszi,

Zoli

Raw Dark Pure

(#179041) SPeti1984 válasza Barell (#179027) üzenetére


SPeti1984
senior tag

(#179042) zfarkas válasza SPeti1984 (#179041) üzenetére


zfarkas
senior tag

Olyan 40%-kal túllépik a keretet, ennyit telefonra nem áldoznék.

Raw Dark Pure

(#179043) Viktor0610 válasza zfarkas (#179040) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Támogatás a Samsung a legjobb.
Talán még a Google-t is leelőzi.
Jó az az A54. :K

Samsung Galaxy A54

(#179044) SPeti1984 válasza zfarkas (#179042) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Az ajánlás Barell-nek szólt, ő keres ebben az ársávban. Én amúgy épp ma váltottam Oneplus 3-ról Oneplus 10T-re (ma jött meg). Hét elején 185 volt Alzánál, de sajnos már nincsen annyiért. A másik befutóm a Motorola Edge 30 Fusion volt, amit szintén megrendeltem Emagról (170), de végül nem azt vettem át.

Emag
Notebook.hu itt 3 év garit írnak

[ Szerkesztve ]

(#179045) zfarkas válasza SPeti1984 (#179044) üzenetére


zfarkas
senior tag

Uh, ezt benéztem, bocsi :DDD

Raw Dark Pure

(#179046) Orgi válasza Viktor0610 (#179039) üzenetére


Orgi
őstag

Nekem úgy rémlik, de lehet már rosszul emlékszem, hogy mikor zsír új telót bekapcsolsz, akkor vmit meg kellett adni neki, mint azonosító (vagy bármi a neve) és az amúgy automatikusan egy Gmail fiók is lesz. Vagy már mindenre lehet kihagyást nyomni?

(#179047) Orgi válasza Barell (#179027) üzenetére


Orgi
őstag

Mivel szintén Realme telefont használok, kíváncsiságból beleolvastam a GT2 Pro topicba, az utolsó 2 oldalt. Én nem látom azt benne, amit írsz. Ha jól értem 2 embernek a legutolsó hivatalos szoftverrel gyorsabban merül a telója, mint eddig és valaki felrakott egy XDA-s custom romot. Nem látom, milyen házilag mókolgatásról lenne szó benne, hogy használható legyen...

(#179048) i400


i400
senior tag

Sziasztok! Planet GSM-ről van vkinek tapasztalata?

(#179049) kutga válasza i400 (#179048) üzenetére


kutga
nagyúr

Nincs, de talán jobb is. :)

Let the Zone take me if I am.

(#179050) wdarty


wdarty
tag

Redmi Note 7-ről váltanék, és tanácstalan vagyok. (Annyi, hogy Samsungot nem szeretnék)
Poco X5 Pro 5G vagy Realme GT 2?
Az a lényeg, hogy gyors legyen sokáig, kicsit "irodai" felhasználásra kell, fotózás nem fontos.

Tudtok valamit ajánlani kb. ebben az árkategóriában?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.