Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Deck válasza w333 (#57999) üzenetére


Deck
titán

Hagyd rá túl sok Samsung reklámot nézett, biztos el is hiszi ;]

[ Szerkesztve ]

PS5

(#58002) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!

Szepen sorban a valaszok az elso hsz alapjan.
- Nem szamit az ar elofizuval veszem, 2 evet alairok, mindegy mire (UK-ban 30 vagy 35 font egy hora nem oszt nem szoroz de arban meg ennyi a kulonbseg a kozep es a felsokategoria kozott)
- Uj telefon kell.
- Mindegy milyen szolgaltato, jelenleg T-Mobile (EE kent is nevezett itt) nincs veluk bajom, maradok szerintem.
- Csakis hosszu tavra, ezert vettem Galaxy S III-at 2 eve, mai napig tokeletesen mukodik.
- Munkahoz es altalanos celra, napi 5-10 fenykepet kell csinaljak melo miatt, a LED light, vagy minek hivjak kell es hasznalom eleg sokat pl: ceges mailozas, termekek beszerzese, rendelesek, mar az S III akkuja is sokszor keves egy napra, igy van, hogy napi 2x lat toltot szegeny :)
- Androidos kell.
- Kialakitasra ugyan ilyet keresek mint amilyen volt.

Ami fontos, 3 GB belso ramja legyen, mert az 1GB-os Samutol herotom van, 3-4 app megnyitas utan ha visszalepek mindenem odavan, mert ujra betolt mindent.

Csak azert cserelek mert lejart a szerzodes, es mivel nem tervezem rovid idon belul a lelepest, igy ujabb 2ev nem gaz.

Otletek?

Koszi! :R

[ Szerkesztve ]

...

(#58003) kátú


kátú
őstag

A szinek jók

A felbontás elég

It still works!

(#58004) Deck válasza Devid_81 (#58002) üzenetére


Deck
titán

Ahol nincs rendes optimalizálás oda a 3gb is kevés.. Na meg az átszabott androidok is elég rosszak. Hosszú távra, frissítések sokáig, gyors, jó optimalizálás. Akkor nexus 5 ;) Ebben biztos nem csalódnál.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#58005) norbert1998 válasza Devid_81 (#58002) üzenetére


norbert1998
veterán

Veszel egy nem samsung telefont 1 gb rammal és máris lőn megváltás

G2, g3, z2, one m8. Ezek jók. A samsung bújjon el a twvel még a magazinnal

(#58006) kátú válasza Devid_81 (#58002) üzenetére


kátú
őstag

Nézz szét hátha látsz Galaxy S5 LTE-A t a boltokban abban 3 GB ram van a kamerája jó az akksi is elég egy napra

It still works!

(#58007) Deck válasza kátú (#58006) üzenetére


Deck
titán

Nem kell neki samsung.

PS5

(#58008) edem96 válasza Deck (#58004) üzenetére


edem96
senior tag

Én inkább akkor maradok a Nokia Lumia 925-nél vagy a Nexus 4/5-nél. Nekem az IPS a legjobb mivel napon nem kell vakoskodnom mint a Amolednél (csak hogy trollkodjak Amuled :DDD ). Éjjel meg nem zavar..... Én inkább választok egy tutkósan optimalizált rendszert mint egy lagg halmazt...... És igen.... túlszaturáltak a színei a Samsung-nak. :K

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#58009) Deck válasza edem96 (#58008) üzenetére


Deck
titán

Ennyi ;)

PS5

(#58010) kátú válasza edem96 (#58008) üzenetére


kátú
őstag

a mai napig is amoled panel van a telómban használtam már ips t is de ég és föld az amuled oldalára

It still works!

(#58011) minek?:S válasza Devid_81 (#58002) üzenetére


minek?:S
őstag

Hali! LG G2, Nexus 5, HTC One M8.. mehetnek bőven.

kátú

Örülnék, ha mellőznéd ezt a topicot, azért mert Samsung fan vagy, más nem az hál' Istennek.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#58012) Deck válasza minek?:S (#58011) üzenetére


Deck
titán

Én is már írni akartam neki de azt hittem észre veszi magát ;]

PS5

(#58013) edem96 válasza kátú (#58010) üzenetére


edem96
senior tag

Főleg az S Advance-ba :DDD ;] Na... de elég lesz mert nem kéne szét offolni a topikot.......

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#58014) Devid_81 válasza Deck (#58007) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ne vesszetek ossze rajtam azert :DDD
Amiket latok a boltban jo aron az
- The new HTC ONE (M8)
- Samsung Galaxy S5
- Sony Xperia Z2
- LG G3

De az LG kivetellel mindegyikben "csak" 2Gb ram van.
En csak ezekbol az altalanos ramkifutasoktol mar rosszul vagyok, tudom rosszul megirt app-ok stb, de hatha er vmit a 3GB a 2GB helyet.
Amugy ugy latom egyedul az LG a legerosebb ebben a mezonyben

...

(#58017) kátú válasza Devid_81 (#58014) üzenetére


kátú
őstag

a Z2 ben is 3 GB van de az melegszik

It still works!

(#58019) minek?:S válasza Devid_81 (#58014) üzenetére


minek?:S
őstag

Viszont az LG szeret picit laggolni, erős a HW, csak a kijelző erős neki. Az LTE-A verziót nézném meg inkább. Z2-re egy időben volt sok panasz, hogy beázik, meg.. ha beleolvasol a topicba talán most is ott van. HTC One M8, szerintem jó, HTC csinálja a legjobb ui-t, sajnos nem lett a legszebb, túl hosszú. Használhatóságban HTC vagy LG szvsz.

Üdv.:M.

(#58021) norbert1998 válasza Devid_81 (#58014) üzenetére


norbert1998
veterán

Valóban. A 3 gigás lg jelenleg szvsz az android csúcsa

and amuled is still on the throne, no matter there is not a thing like this ;]
Ladies and gentlemen!Let me introduce a new part of the human body! The fely. It is a brand new experiment by Kato. It makes you to be able to think like him! ;]
Bocsi, ezt nem hagyhattam ki

[ Szerkesztve ]

(#58027) Vandie


Vandie
tag

LG Optimus F6-ról mi a véleményetek?

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#58028) hitchins


hitchins
őstag

Sziasztok

én is készülék vásárlás előtt állok, (bár sajnos ez nem tervezett)
max 80-ig vennék készüléket, 4,5-5 kijelző, gyors rendszer, minimum erős közepes kamera.

eddig xperia z, zr van célkeresztben, de érdekelne mit érdemes még megnézni ebben a kategóriában.

Csak olyan gyártó, ahol normális szervizelésre számíthatok egy esetleges hiba esetén.
Emiatt a NOKIA KI VAN ZÁRVA!!!

(#58029) norbert1998 válasza Vandie (#58027) üzenetére


norbert1998
veterán

Jó cucc, de az sp jobb, kivéve, ha az f6 olcsóbb. Menyiért jutsz ahhoz?

Hitchins: nexus 4,5

[ Szerkesztve ]

(#58030) Vandie válasza norbert1998 (#58029) üzenetére


Vandie
tag

olcsóbb, T-nél 46 ezer Dominóban

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#58031) norbert1998 válasza Vandie (#58030) üzenetére


norbert1998
veterán

Hat ha tetszik, akkor az is elég lesz neked. Csak a komolyabb feladatoknál jön ki az sp előnye, mert az f6 is elég erős cucc

(#58032) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Koszi a segitseget mindenkinek, vasarnap veszek vmi telot :) :R

...

(#58033) Vandie válasza norbert1998 (#58031) üzenetére


Vandie
tag

mit értesz komolyabb feladatok alatt?

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#58034) quailstorm válasza Vandie (#58033) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyon játszasz. PC helyett használod a telót, azaz fájlcsomagolás, képkonvertálás, videókonvertálás. Google chrome sebessége valamelyest talán.

De tán még a videólejátszásban meg a nagyon ritka kodekeknél is kijöhet a különbség.

Ezt lehet alatta érteni.

[ Szerkesztve ]

(#58035) w333 válasza #40993792 (#58026) üzenetére


w333
félisten

Köszi ... :)) a felhasználók pénzével nem szép dolog játszani !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58036) norbert1998 válasza quailstorm (#58034) üzenetére


norbert1998
veterán

Pontosan. Meg a telefonkönyvnél komplexebb alkalmazások megnyitásakor is lehet azért érzékelni. Meg ugye a kijelző felbontása. Nagyjából ennyi.

(#58037) SidCorky


SidCorky
senior tag

Ha már szóba került az Idol 2S: ezt a készüléket miért nem ajánlja senki? :) A középkategóriában nem nagyon van ellenfele...lassan 2 hónapja nyúzom, és eddig a picit gyengécske kamerán kívül nem nagyon tudok belekötni. Szerintem 60 ezerért nagyon jó vétel :K

Persze a kollega S Advance-ét nem übereli, de hát na ;]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58038) quailstorm válasza norbert1998 (#58036) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ace 3 LTE-ből kiindulva azért annyira nem lesz rossz az LG sem. A megnyitásra meg azt mondom hogy a memóriától már itt jobban függ. Meg ugye ki mihez szokik hozzá, pici különbségekről van szó. Nem az a galaxy mini-S2 különbség.

(#58037) CyborGabe: jó kérdés. Talán mert Alcatel. Nem nagyon tűnik ki a mezőnyből a proci RAM duóban, de legalább 720p.

[ Szerkesztve ]

(#58039) Vandie válasza quailstorm (#58034) üzenetére


Vandie
tag

Semmi ilyen nem lesz, max youtube videó nézés.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#58040) SidCorky válasza quailstorm (#58038) üzenetére


SidCorky
senior tag

A Telenornál most Praktikumban 60 körül megy, ennyiért nekem azonnal kitűnt.
A márkanévvel igazad lehet, nem túl elterjedt brand, viszont ezt a gépet szerintem korrektül összerakták. Nem hittéríteni akarok, csak ötletet adok másoknak, nem nagyon foghatnak mellé ezzel a cuccal :)

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#58041) norbert1998 válasza Vandie (#58039) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor csak a design és a képernyő felbontása lehet ok az sp mellett . Meg a csodálatos neve.

Quailstorm: nagyon kicsi különbségekről van szó, mondjuk egy rr3 nyitáskor biztos van különbség

(#58042) kokaa19


kokaa19
csendes tag

Sziasztok.Telefon vásárlás előtt állok,és nem nagyon tudok dönteni e-három készülék között.
Huawei g630, Sony Xperia sp,Xperia M2? Szerintetek melyik készüléknek (röviden) mik a legnagyobb előnyei?és hogy szerintetek melyik készülék a legjobb a három közül.Nekem fontos az hogy elég nagy kijelző legyen,viszont a kijelző szép legyen,és hardverileg se legyen lemaradva,valamint a jövőbeli Android frissítések is fontosak lennének,hogy pl az SP az tavalyi kiadású,de attól függetlenül fognak kiadni rá később még ANdroid verziókat? Előre is köszönöm a válaszokat!

(#58043) w333 válasza kokaa19 (#58042) üzenetére


w333
félisten

Ezek közül az Xperia SP az amelyik a legerősebb / legjobb ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58044) quailstorm válasza SidCorky (#58040) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Azért annyira nem is ismeretlen, meg gagyi. Sajnos nekem nem a legjobbak jutottak ki eddig. 993D, Idol (sima qHD), de azok is meggyőzőek voltak. Nem rosszabb mint a hasonszőrű "elfogadott" gyártóé. Csak ők is elpofátlanodtak az árral, pl a sima Idolnál.

(#58041) norbert1998: jó de az nála nem számít.

(#58042) kokaa19: egyik se fog kapni már szerintem semmit, de úgy a jobb mert a nem CM11 kitkat egy kiállhatatlan börtön, egy fos.

SP másik liga. A Huaweit biztos nem venném, mostani Qualcomm belépőszint SoC-ja van. SP-nek meg minden a kijelzője csak nem szép.
Fátyolos.

[ Szerkesztve ]

(#58045) cs.zs. válasza kokaa19 (#58042) üzenetére


cs.zs.
addikt

A legfontosabb az, hogy tudomásul kell venni, még ha fájdalmas is :
ez az iparág rohamtempóban fejlődik, és amit ma megveszel, az már akár 8-9 hónap múlva is idejétmúlt lehet, másfél év múlva pedig már garantáltan az lesz.
Nekünk magyaroknak ez fájdalmasabb mint nyugatibb embertársainknak, nekik nem kell az átlagfizetés felét-harmadát elkölteniük egy készülékért, ami kis túlzással hamarosan a kukában végzi majd.

...

(#58046) quailstorm válasza cs.zs. (#58045) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A nagyobb gáz az hogy egy 3-4 éves készülékkel szó szerint nem sokat lehet már kezdeni, mert lelövik a netes szolgáltatásokat, a terméktámogatást, alkalmazásboltot, mindent... Azt is ami addig megvolt. De a firmware frissítés lehetőségét is megvonják ha buta gazdától veszed és ő nem frissített kellő időben.

[ Szerkesztve ]

(#58047) Kurcsatov


Kurcsatov
újonc

Uraim! Régimódi vagyok, de beszerezném életem első okostelefonját, a választásban kérném a segítségeteket! Megválaszoltam az összefoglaló kérdéseit az igényeimről:

- Árkategória: ~30, 35K max.

- Használt vagy új: Használt, feltételezem, úgy sokkal jobb fér bele a keretbe.

- Hol vennéd meg? lehetőleg itt aprón, megbízható eladótól, esetleg vaterán - de visszautasíthatatlan ajánlat esetén akár külföldről is.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Középtávra, a kereten belül a lehető legjobbat. Nem az kell, hogy 2 év múlva is versenyképes tudású legyen, de fizikailag legyen egy tartós darab.

- Mire használnád? Főleg zsebórának :) Kevés használat mellett főleg az elérhetőség a lényeges, telefon, SMS + kis böngészés is lenne, hamár okos.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Androidot erősen preferálnám, de más sem kizárt.

A következő extráknak örülnék, csökkenő fontossági sorrendben: hosszú üzemidő (jó lenne, ha gyenge használattal menne a 3 nap - vagy ezt felejtsem el?), GPS navigáció, strapabíróság, normális kamera.

Mire nem fogom használni: zenehallgatás, videotelefonálás, videózás, filmnézés, fészbukozás, chipes fizetés, 3d játékok, dual sim, és az adatkommunikáció sebességéből is hajlandó vagyok áldozni.

Mit tudnátok ajánlani? (Akár modell, akár konkrét hirdetés is jöhet - vagy ha az utóbbi hirdetésnek minősül a topicban, akkor privátban)

[ Szerkesztve ]

(#58048) Deck válasza Kurcsatov (#58047) üzenetére


Deck
titán

Ennyi pénzért nokia lumia 520 vagy 525. Esetleg moto e. Használtan talán: Xpetia sp

[ Szerkesztve ]

PS5

(#58049) minek?:S válasza Kurcsatov (#58047) üzenetére


minek?:S
őstag

Annyiért Xperia SP van talán, BB Z10 ha van(STL100-2es), az jó lenne neked :K Igaz nem android, de annál gyorsabb, nem fagy, nem laggol ás androidos appok is mennek rajta. Nem fog bebugolni telefonálás közben, telefon felvételnél. Vele nem fogod megutálni az okostelefonokat.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#58050) edem96 válasza Kurcsatov (#58047) üzenetére


edem96
senior tag

Én a Nokiából az említetteket vagy még a Navontól is tudnék javasolni ha a Navi a fontosabb....

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.