Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109001) szalabzs


szalabzs
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni milyen telót vegyek?

Eddig kinéztem a Vernee Apollo Lite-ot az Eustock-on. Tudtok esetleg jobbat? (Xiaomi Redmi note 3 SE pl jobb lenne?)

- Árkategória. 50-60 ezer (Eustock-ról tudok NETTÓ áron vásárolni)
- Hosszú távra terveznék (minimum 2 év, de 3 év jobb lenne)
- Nem ragaszkodom op rendszerhez
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5.5" max

- fontos a multimédia (fotózás, zenehallgatás)

Köszi előre is!

Balázs

(#109002) Nordik


Nordik
őstag

Mit gondoltok egy kicsivel tobb mint 3 eves LG G2-t amiben lassan akku csere is esedékes lehet, érdemes lecserélni egy Huawei P9 Lite-ra?

(#109003) Ájvé válasza Nordik (#109002) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem lenne valami nagy előre lépés. P9 Lite kap Nougatot, talán ennyiben ki is merül az előnye. Processzor erősebb, GPU viszont gyengébb. Bővíthető a memóriája ez is még előnye.

(#109004) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv.!
Tőletek is megkérdezem, itt azért vannak tájékozottabb szakik :)
Huawei Mate 9-et szeretnék beszerezni, de a 6/128Gb.-os verziót, remélhetőleg ebben is van magyar nyelv illetve B20-as frekvencia :F
Tud valaki valamilyen beszerzési forrást?

(#109005) Nordik válasza Ájvé (#109003) üzenetére


Nordik
őstag

Akkor ha csak ennyim van telefon cserére inkább tartsam meg ameddig megy esetleg cseréljek benne akkut?

Egy Honor 8 már előre lépés lenne, viszont azt nem kapom meg ilyen jó arban. A P9 Liter szerintem nagyon jó árban van ezért gondolkodtam el a cseren. :U

(#109006) mulatosdj


mulatosdj
tag

Hello! Nézegettem telókat alsó kategóriába 45k-ig. Amit a legjobbnak néztem az a Vernee Thor. A következő lépcsőfok a Mi4c lenne. Az lenne a kérdésem hogy megéri e a 10ezer Ft felárat? Esetleg még a Meizu M3s lenne a Mi4c árában. Mit mondanátok,esetleg mást is meghallgatok.

(#109007) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Haveromnak kene droidos telo. Ami kell:
-6"+ kijelzo meret
-100k alatt alljon meg, akar kulfold is szoba johet
-Ennyiert a legjobb hardver

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#109008) sssirius


sssirius
tag

Sziasztok!

Gondolkodom új telefon beszerzésén. Néhány fontos szempont (sorrendben):

#1 min. 2GB RAM
#2 normális GPS legyen benne
#3 akksi minél többet bír, annál jobb (min. 4000mAh-ra gondoltam)
#4 a kamerája csináljon elfogadható minőségű képet, nem kell erre kihegyezett masina, de ne legyen a "legalja"

Telefonálni szeretnék vele, ezen kívül navigációra használnám és internetezésre, játszani nem szoktam. Jelenleg egy ZTE RedBull v5-öt nyúzok, nagy gondom nincs vele, a kamerája nem a legjobb, illetve az akksi bírhatná tovább. Ha ezeken lehetne segíteni, akkor invesztálnék egy új telefonba :)
Legalább 2 évre tervezném, preferált az új, a keret 50k környéke. (max. 60k belefér ha sokkal jobbat kapni érte) Külföldi rendelés is OK.

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#109009) haten válasza Buster17 (#108995) üzenetére


haten
tag

Mate 8 még pont belefér, kintről 112-ért vettem szállítással együtt.

(#109010) galuska95 válasza gianone (#108992) üzenetére


galuska95
aktív tag

igazad van:) meglátjuk mi lesz de tényleg a p9 lite vagy semmi alapon kéne dönteni

(#109011) Ájvé válasza Nordik (#109005) üzenetére


Ájvé
veterán

Hardver terén előre lépés lenne a Redmi Note 3 Pro, kamera mondjuk visszalépés, de ne legyünk telhetetlenek. 80-ért 2/32-es Nexus 5X van még, ez gyakorlatilag minden téren előre lépés lenne már, kamerája kiváltképpen jó.
Ha LTE B20-at tudod nélkülözni akkor Mi 4C szintén előre lépés lenne, kamerája is jó, memória nem bővíthető (mint az LG G2-nek). Ezzel annyi probléma lehet, hogy kell vele kicsit mókolni.

(#109012) Máté94 válasza tboy93 (#109007) üzenetére


Máté94
addikt

Xiaomi MI MAX?

(#109013) snecizero


snecizero
senior tag

Ma vettünk egy Huawei Y3 II. 21900 ft ért. Dual sim. Media Mark ban. Mindenhol legalább 8000 ft drágább.

MediaMark: 21900.
ExtremeDigital:29900.
Telenor: 34900.
Emag: 37000.

Ha olcsó ,de használható mobilt keresel.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#109014) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

LG G2-ről váltottam Zuk Z1-re. Nagyon korrekt telefon, csak B20 hiányzik, de az nagyon. Redmi 3S Primeot nézegettem, élőben sajnos nincs lehetőségem kipróbálni.
Snapdragon 801 után nagy visszalépés lenne Snapdragon 430? Csak ez tart vissza a cserétől.

Esetleg mit tudnátok ajánlani max 70e ft-ért?

Ami fontos lenne:
- nagy akksi (Ingressezek)
- napsütésben is jól látható kijelző,
- glonass támogatás,
- B20,
- 5-5.2" kijelző.

Köszi szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#109015) tboy93 válasza Máté94 (#109012) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszi, mutatom is neki :R

(#109016) Ájvé válasza pcnet (#109014) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha beleférne 5,5"-os kijelző akkor Redmi Note 3 Pro SE jó választás lenne. Hardver erősebb, leírtakat mind tudja, kamera lenne valamivel gyengébb talán.

(#109017) tvamos válasza pcnet (#109014) üzenetére


tvamos
nagyúr

En nem erzem visszalepesnek a Sony Z3 utan.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#109018) Gibo válasza harvy666 (#108997) üzenetére


Gibo
senior tag

Uuonline-on van Mi4c, még színt is választhatsz ;)
40e Ft-ig nem rossz a Cubot X17S, csak a frissitéseknek utána kell olvasni, mert a 2016 áprilisival voltak gondok. Ami az előnye, az a +1GB RAM, illetve elég jó a kamera szoftver, cserébe egy belépő szintű processzort kapsz egy nem túl acélos akku társaságában.
Itthonról pedig ott az Alcatel pop up 40e Ft-ért az eDigitalban.

Norbbika1985 a fentebb leírtak állnak a te kérdésedre is. A pop up jobb mint a pop4 plus. Ha nem fontos a b20, akkor egy Mi4c jó választás, esetleg kb 45e Ft-ért a Note 3 pro

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#109019) Gibo válasza sssirius (#109008) üzenetére


Gibo
senior tag

Eustockon van Xiaomi Redmi Note 3SE 65e Ft-ért. Ha nem fontos a magyar nyelv és a b20, akkor 200€ körül találni már Zuk Z2-t is, ami egy baromi erős telefon, főleg ennyi pénzért. Szintén nincs b20, de ettől még jó telefon a Xiaomi Redmi Note 3 140€-ért. Internetezésre és navigálásra jó egyébként egy Cubot X17S is, ez kijön ~40e Ft-ból, 5e Ftért pedig már elég jó powerbanket kapni :DDD Egyébként az oukitelnek vannak izmos aksival szerelt telefonjai, de azt nem tudom, hogy milyenek a telefonjaik....

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#109020) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi 2 telefont néztem ki: Huawei P9 Lite és Samsung Galaxy A5 2016. Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Galaxy S3-ról váltanék. Nagyon szeretem az S3-at van egy Galaxy Tab A 2016-om is. Tehát a Samsungot ismerem és szeretem is.

(#109021) sssirius válasza Gibo (#109019) üzenetére


sssirius
tag

Köszi!

Nekem is szembejött a fórum böngészése közben, hogy a Xiaomi Redmi Note 3SE és a 3 Pro is elég "populáris" ebben a kategóriában.
Ha jól láttam akkor a 3 Pro egy picit gyengébbnek tűnik hardverben, de nem hiszem, hogy olyan kirívó különbségről van szó, illetve kisebb kijelző van hozzá, ami engem azért is érdekelhet, mert így a hasonló akksival hosszabb üzemidő érhető el.
Jól gondolom, hogy kb ennyivel több a 3SE?

(#109022) Ájvé válasza sssirius (#109021) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát így nem egyértelmű miről beszélsz. Redmi Note 3 Pro és Redmi Note 3 SE? Kettő gyakorlatilag ugyan az, csak az utóbbi támogatja az LTE B20-at. Redmi Note 3 Pro Special Edition-nak szokták hívni a Redmi Note 3 Pro után (hivatalosan nincs Redmi Note 3 Pro telefon, csak Redmi Note 3 Snapdragon és MTK, hivatalosan viszont van Redmi Note 3 Special Edition, de ne menjünk olyan mélyen bele).
Szóval Redmi Note 3 Pro és Redmi Note 3 SE (ami ilyen elnevezésben Pro is), gyakorlatilag egy és ugyan az, különbség, hogy SE verzió tudja az LTE B20-at.
Kisebb kijelzőt nem tudom honnan szedted, mindkettő 5,5"-os, vagy Redmi 3-ra gondoltál esetleg?

(#109023) lezuvius


lezuvius
őstag

Eustock kupon kódot megadná valaki?

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#109024) sssirius válasza Ájvé (#109022) üzenetére


sssirius
tag

Igen, bocsi, valóban nem volt egyértelmű a dolog. Xiaomi Redmi Note 3 SE vs. Xiaomi Redmi 3 Pro

(#109025) kiskacz


kiskacz
senior tag

Kis segítséget kérek!

Csak azért akarok váltani, mert az ASUS ZF2-m nem tudja csak az első foglalatból a mobilnetet - a hetenkénti kártya csere meg nem az én világom. . Tehát olyan telefont keresek,ahol ez menűből megoldható.

Max 130 (+/- egészséges határ belefér.) 5,5 - de inkább 5,7 vagy 6,0 colos kijelző, 3-4 gb. ram, lehetőleg belföldi garancia.
(Fontos az érzékeny GPS, lehetőleg legyen benne FM rádió - és természetesen az, hogy tudja a mobilnet váltást...)

Nézegettem - de a bőség zavara...

Köszönöm! :R

Huawei Mate 8

(#109026) stefi68


stefi68
addikt

Igaz nem konkrétan telefonvásárláshoz kapcsolódik (azért is tettem off-ba), de mégis van hozzá köze:
Márciusban elvileg indul a 4. mobilszolgáltattó a Digi Mobile.
Akik vágják ezeket a frekvenciákat, elmondhatnák hogy ebben az esetben fog-e számítani hogy egy készülék tudja-e a B20-at vagy sem.

Idézet a cikkből: "A DIGI ebben az eljárásban sikeresen pályázott az „F” Csomagra, és 10 milliárd forintért az 1800 MHz-es frekvenciasávban szerzett 5 MHz-es párosított alapblokkot (2x5MHz). Az NMHH október 16-án kötötte meg a DIGI-vel az elnyert csomaghoz kapcsolódó hatósági szerződést. A szolgáltató október 21-én kapta meg a frekvenciakijelölést, amely alapján a 1725–1730/1820–1825 MHz (2x5 MHz, azaz 10 MHz) frekvenciatartományban hang- és adatszolgáltatásra is alkalmas rádióhálózatot telepíthet."

Én úgy értelmezem, hogy ők 1800 MHz-en fognak mindent sugározni. A kínai gyártmányok pedig ha jól emlékszem tudják ezt mind....

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#109027) Máté94 válasza stefi68 (#109026) üzenetére


Máté94
addikt

B3, tehát jónak kell lennie. :)

(#109028) Tomtotom válasza kiskacz (#109025) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Huawei mate 8? Április óta használom, legnagyobb megelégedetséggel. Az akksi brutál, a kijelző és a telefon gyönyörű, illetve dual aktív sim-es.

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#109029) outdoor


outdoor
aktív tag

Melyik a legkisebb dual sim android telefon?

Nagyon tetszene az apró Posh Micro X a telenor kínálatából, de csak egy sim kártyás. (Nem zavarna a Jelly Bean, 512 ram, dual 1000MHz, 2,4" kijelző. A készülék kb. bankkártya méretű, és 12mm vastag.)

A proper digital assistant could be my best friend

(#109030) Ájvé válasza sssirius (#109024) üzenetére


Ájvé
veterán

Így más, elég sok a különbség.
Redmi 3 Pro nem tudja a B20-at, gyengébb SoC, HD kijelző, akku idő viszont előbbiek miatt jobb.
Ha kell B20, de nagy a Redmi Note 3 (SE) akkor jó lehetne a Redmi 3S Prime. Ebben Snapdragon 430-as SoC van (CPU gyengébb, mint S616-ban de a GPU jobb viszont), szintén 4100-as akku, kiváló üzemidő, itt is "csak" HD kijelző, de szerintem azzal sincs baj.

(#109031) kiskacz válasza Tomtotom (#109028) üzenetére


kiskacz
senior tag

Köszönöm - az elsők között van a kinézett típusok között!!! :) :R

Huawei Mate 8

(#109032) Tomtotom válasza kiskacz (#109031) üzenetére


Tomtotom
senior tag

Nincs mit :), én nem bántam meg, de szerintem te sem bánnád :).

Samsung Galaxy Watch, OnePlus 8t

(#109033) sssirius válasza Ájvé (#109030) üzenetére


sssirius
tag

Köszi a segítséget!

(#109034) magortaltos


magortaltos
csendes tag

Sziasztok!
Vettem a fiamnak egy VR szemüveget és ijedten látom, hogy a Lenovo A6000 készülékemre a VR programok azt írják, hogy nincs benne giroszkóp. A teeter játék megy, pedig a golyó mozgása a billentésre igencsak a giroszkóp műve (programoztam már giroszkóp szenzort mikrovezérlővel). Nem inkább a gyorsulás érzékelő hiányzik? Na mindegy.

Kérlek segítsetek! Melyik az a legolcsóbban beszerezhető készülék (pl. használtan), amiben minden van a VR -hez (giro, gyorsulás, iránytű)? (Két mobiltelefon kereskedő sem tudta eddig megmondani... teljesen tanácstalan vagyok).

(#109035) istnag válasza magortaltos (#109034) üzenetére


istnag
addikt

Ha valamennyire élvezni is szeretnéd a VR szemüveget, nem csak kínlódni szeretnél vele, mindenképp felső kategóriás telefont érdemes nézni. Magas felbontás, komoly hardver, amúgy nem érdemes ilyen szemüvegre költeni.

[ Szerkesztve ]

(#109036) totron


totron
addikt

Létezik állítható kontrasztú telefon? 1:700 alatti érték a cél.

(#109037) lezuvius válasza magortaltos (#109034) üzenetére


lezuvius
őstag

Galaxy S6+ Gear VR ha elvezni is akarod a latvanyt.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#109038) diegho válasza magortaltos (#109034) üzenetére


diegho
nagyúr

Az olcsó VR szarok csak fejfájást tudnak nyújtani, rendes látványt nem. Még FHD kijelzővel is csak fenntartásokkal használható, QHD amoled kijelzővel az igazi, az pedig S6-tól felfelé, ami olyan 120k környéke.

(#109039) Viktor77 válasza diegho (#109038) üzenetére


Viktor77
titán

Vagy próbaképp LG G3 apróról, fillérekért.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#109040) diegho válasza Viktor77 (#109039) üzenetére


diegho
nagyúr

Nagyon fakók a színei egy amoled-hez képest.

(#109041) haten válasza diegho (#109038) üzenetére


haten
tag

Én vettem egy 6 ezer forint körüli VR cuccot. Mate 8-al próbáltam, a 6 colos fullHD kevés neki, nagyon pixeles a kép. Leszedtem a hullámvasutas programot, egy pillanatig se éreztem, hogy ott ülnék, nem kellett elrántanom a fejem, elég gyenge minőség a play áruházból letölthető Cmoar Roller Coaster VR-el.

(#109042) Viktor77 válasza diegho (#109040) üzenetére


Viktor77
titán

Ez ízlés kérdése. Arra viszont jó, hogy pár napig próbálgatni, nem-e okoz rosszulétet a használata, ami mondjuk egy boltban 10 perc alatt nem jön elő.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#109043) gytallian


gytallian
tag

Anélkül, hogy visszaolvastam volna.... Mobiltelefont vennék, a következő elvárásokkal:
Legalább egy színben értesítési led
FHD kijelző
2gb, vagy több ram
Valamilyen üvegvédelem, pl gorilla glass
mozgásérzékelő szenzor
2 sim kezelése
Ha az aGPS-en kívül tud mást is, ne adj isten az új európai rendszert is ismerni fogja az is előny, sokat kell tájékozódnom.
Ki mit ajánl, ami nem egy vagyon....

Ha nem itt kell ilyent kérdezni, akkor bocsi... :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gytallian

(#109044) Teszla_


Teszla_
senior tag

Korábban érdeklődtem, hogy milyen telefont vegyek barátnőmnek karácsonyra. Volt pár alternatíva, de végül, mivel többször is említve lett az uuonlineshop, ahol egész olcsón volt rosé gold Xiaomi Redmi 4a, így erre esett a választásom múlt héten. Eddig nem is lenne gond, 3-7 napos DHL-lel rendeltem meg, amivel simán ide kéne érnie a héten. Tegnap kaptam egy sms-t, hogy vámoltatni kell és küldjek el pár dolgot hozzá e-mailben. Már itt fura volt, hogy miért kell németorszagi cuccot vámoltatni. Ma megnéztem a DHL oldalán, hogy hol tart a telefon és érdekes módon itt köze nincs Németországhoz az útvonalnak. Úgyhogy csak fenntartásokkal rendeljetek innen, mert a végén a 100 eurós telefon annyiba fog kerülni, mintha itthon venném zug gsm boltban :(

(#109045) sejt


sejt
tag

Sziasztok.

Kedvesem telefonja ami HTC One 801e, úgy néz ki megadta magát. Neki kellene egy telefon fényképezéshez, netezéshez és telefonáláshoz. Javaslatom a számára Xiaomi Redmi 3S Prime az eustockról de sokkalja az árát.
A kérdés az lenne, hogy 35k-ért mi a most ajánlott vétel új ls Magyarországról rendelhető? Illetve van-e 55k-ért jobb mint a Xiaomi Redmi 3S Prime?

Mi az a telefon ami hasonlóan jó lenne hardverben?

Előre is köszönöm a választ.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2 Desolation

(#109046) Gibo válasza Teszla_ (#109044) üzenetére


Gibo
senior tag

Fontos, hogy megnézd, hogy melyik raktárról rendeled. Én a geekbuyingal jártam így, de én nem figyeltem a raktárra... A csomagküldésnél pedig ha jól látom az sf-express-nél nem kell további költségektől tartani, dhl-nél illetve ingyenes küldésnél írja, hogy további költségek várhatóak.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#109047) Gibo válasza sejt (#109045) üzenetére


Gibo
senior tag

Itthonról most az alcatel pop up van 40e Ft-ért edigitalban.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#109048) Gibo válasza Gibo (#109046) üzenetére


Gibo
senior tag

Bocsánat, én emlékeztem rosszul Uuonline nem rendelkezik német raktárral, viszont ha sf-express szállítást kérsz, akkor ők rendezik az egyéb költségeket.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#109049) laceb


laceb
tag

Sziasztok!
Telenornál melyiket válasszam?5000.-ft különbség van,ami nem jelentős.Fontos a szép kijelző,wifi erőssége.Két éves hűséggel.
Huawei P8 Lite
Lenovo Vibe S1 Lite
:R

Na és most miért jött Boborján? -Miért jöttem?Hát azért mert ha nem jövök, hanem megyek, akkor nem itt lennék, hanem ott!

(#109050) Gibo válasza laceb (#109049) üzenetére


Gibo
senior tag

A vibe valamivel erősebb hardweresen, viszont emlékeim szerint már 6.0át sem kapott.
Mennyit fizetnél ezekért a készülékekért ha szabad megkérdezni?

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.