Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125001) AMD Power válasza hroberto (#125000) üzenetére


AMD Power
titán

De akkor megododott? Es kaptal egy 2 ev gyari garisat?

(#125002) pit stop válasza Balazs_ (#124985) üzenetére


pit stop
addikt

Én XZ-t venném. Videóban kiemelkedők a csúcs Sony-k, inkább automata fotózáson végeznek gyengébben. Nem a legfrissebb, de mivel csúcskategóriába készült szeirntem felülmúlja a többit.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#125003) hroberto válasza AMD Power (#125001) üzenetére


hroberto
veterán

Egy év garancia van csak a nem magyar piacra szánt Samsungokra. Ők elvileg EU-s modelleket forgalmaznak ami egy év garis. Kicserélték egy németre, úgyhogy megoldódott, de ha nem ha nem nézem meg a telefon régió kódját nem is veszem észre, hogy nincs garancia a telefonon.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#125004) AMD Power válasza hroberto (#125003) üzenetére


AMD Power
titán

1+1 eves gyari EU garanciaval nem? Hisz a + 1ev minden Samsung telefonnal regisztraciohoz kotott.

Amugy ennel a regisztracional ez is kiderult volna,nalad.

[ Szerkesztve ]

(#125005) hroberto válasza AMD Power (#125004) üzenetére


hroberto
veterán

Csak azt a telefont tudod regisztrálni a Samsungnál, amit hivatalos magyar forgalmazónál vásárolsz, és magyar piacra szánt. Az EU-ban forgalomba hozottakra csak egy év van, és nem tudod regisztrálni.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#125006) AMD Power válasza hroberto (#125005) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor eleve nem lehet gyartoi gari a telefon ami irva van az oldalukon.

[ Szerkesztve ]

(#125007) hroberto válasza AMD Power (#125006) üzenetére


hroberto
veterán

De igen. Ha EU modellt küldenek, arra érvényes az egy év gyári garancia.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#125008) zooltan93


zooltan93
csendes tag

Sziasztok!
Okostelefon vásárlása előtt állok, és ebben szeretném a segítségeteket kérni.
Válaszaim a bevezetőben feltett kérdésekre:

Árkategória: ~50e.
Új.
Telenor előfizetők vagyunk egy cégen keresztül, ezért előfizetéses konstrukció lesz.
Legalább két éves időtávlatra.
Telefon/SMS, Facebook Messengeren való kommunikáció, néha böngészés. Esetleg, ha a kamerája jó/jobb minőségű nem hátrány, mert néha engem is elkap a "selfie láz".
Android OS.
Mérettel szemben nincsenek elvárásaim. Lehetőleg ne akkora legyen, hogy ne férjen bele a zsebembe.

Összességében nincsenek nagy elvárásaim. 2013-tól egészen mostanáig egy Nokia Lumia 520 és később egy 625-tel éltem boldogan, azonban már iszonyatosan frusztrálóvá vált, hogy megszűnt a Messenger támogatása, mint alkalmazás, és 1 hónapja már a böngészője is annyira "unsupported", hogy léptem nyomon lefagy egy komplexebb weboldalnál vagy csak éppenséggel képtelen a dinamikus funkciókat tisztességesen lekezelni.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#125009) Alastair' válasza zooltan93 (#125008) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Galaxy J5 2017.

Alister from Hell

(#125010) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

60 ezerért a Xiaomi MI A1 van jobb választású telo?

風林火山

(#125011) AMD Power válasza zooltan93 (#125008) üzenetére


AMD Power
titán

80e van most A5 2017 MM-ben.

(#125012) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Jól látom, hogy idehaza 100e Ft alatt összesen 2 féle Androidos 5" alatti telefont lehet kapni újonnan? (Samsung A3 (2017) és CAT) Most komolyan, ennyire nincs más rajtam kívül, akinek már túl nagy az 5", hogy a gyártók teljesen hanyagolják ezt a szegmenst? :(

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#125013) #98880768 válasza Laslow (#125012) üzenetére


#98880768
törölt tag

Nem jól látod. Sony Xperia X Compact hogy csak egy példát mondjak

(#125014) AMD Power válasza Laslow (#125012) üzenetére


AMD Power
titán

Amigy igen. Szinte alig keresnek 5" kisebbet.

(#125015) w.miki válasza Laslow (#125012) üzenetére


w.miki
veterán

hanyagolják :(
most a 6", a kisebb káva, és a notch betüremkedés a trendi :(((
én se tudom, mire cseréljem az s4 minim...
Persze, hogy nem keresnek kis telefont, mivel nincs ilyen
úgy nehéz is...

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#125016) F-ECT$


F-ECT$
titán

Várható idén olyan telefon, mely az alábbiakat tudja:
-Snapdragon 845 vagy gyorsabb chipset
~5.5" kijelző (6-nál kisebb)
-6 GB ram
~4000 mAh aksi

És ha igen, mik?

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#125017) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szerintetek mikor érdemes venni Mate 10 Pro-t? Telekomnál venném részletre, mert ennyit egy összegben nem szívesen adok ki telefonra. És hosszú távra tervezek. Májusban vennék, és abban bízom, hogy ha megjelenik a P20, talán lejjebb megy az ára. Vagy ez hülyeség? Ahogy korábban is írtam már, a Mate 10 Pro és a View 10/V10 (sosem tudom, melyik az EU-s :)) közt dilemmázom, és leginkább az akku idő, és a tartósság (úgy értem, nem lesz elavult, lassú 1,5-2 év után sem) ami a Mate 10 Pro felé húz. Az ár, és az előlapi ujjlenyomat olvasó pedig a V10 felé. Bár nem tudom, melyik a kényelmesebb, most Honor 7-em van, és nincs nagy bajom a hátlapi leolvasóval, de autóban kétség kívül hasznosabbnak érzem az előlapit.

(#125018) #98880768 válasza Gabesz87 (#125017) üzenetére


#98880768
törölt tag

Novemberben 260 körül nyitott, mostanra 210 alá esett, biztos vagyok benne, hogy májusig még lejebb megy, pláne a P20 Pro megjelenése után

(#125019) F-ECT$ válasza Gabesz87 (#125017) üzenetére


F-ECT$
titán

Mi a különbség aközött, hogy egyben adsz ki érte ennyit vagy részletre? Ok, persze a részlet itt kamatmentes, így nyersz pár forintot azon, hogy nem kell előre odaadnod a teljes árat, de ettől még ugyanannyit adsz ki a telefonra.

Dive ever, work never.

(#125020) #98880768 válasza F-ECT$ (#125019) üzenetére


#98880768
törölt tag

Havi 15ezer Ft kiadást azért jóval többen megengedhetnek maguknak, mint egyben 218-at (a Mate 10 Pronál maradva), pláne ha kamatmentes, még annak is jobban megéri akinek egyébként nem probléma kicsengetni a teljes árat

(#125021) modulus válasza F-ECT$ (#125019) üzenetére


modulus
aktív tag

És aki nem tudja egyben kifizetni? Az már inkább ne is vegyen ilyen értékű telefont?
Elég sok embernek nincs ennyi a havi nettója, ha meg gyűjteni kell rá és úgy egyben kicsengetni, akkor mindegy, ha részletre veszi azonnal.
Ugyan ott vagy.

(#125022) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Most én kérnék egy kis helpet :D Szeretnék valami nagy képernyős, jó üzemidejű telót olcsón. Amiket kinéztem:

- Xiaomi Redmi 5 Plus
- Xiaomi Mi A1
- Meg esetleg még Talán a Honor 6x (A 7x tetszik de az már sajnos túl drága.)
- Talán még a Redmi 5A Prime is szóba jöhet, bár szerintem a 435 már kissé gyenge lenne.
- A Nokia 6-on is elgondolkodtam, igaz a kereten felül van, viszont nagyon jó a build qualityje.

A lényeg:
- jó de inkább kiemelkedő üzemidő
- játszanék is rajta
- dual sim és/vagy bővíthetőség
- mindenképp új legyen
- jó beszélgetési és fülesre jutó hangminőség (természetesen az árhoz mérve, plusz azért az S7-nél ne legyen rosszabb, az így se olyan kiemelkedő)
- ne legyen ergya a képernyő (fakó, rossz betekintési szögekkel, esetleg egy polarizáló réteg örvendetes lenne)
- ár max 60k

Igazából a 2 Xiaomi között vacillálok, egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen. A Mi A1 tetszett eddig nagyon, de valahogy most a Redmi 5 plus is elkezdett tetszeni (igaz a hátulja szerintem továbbra is sokkal szebb az A1-nek).

Szerintetek melyik vállalhatóbb? (Tudom, hogy ezt a Stock-MIUI preferencia döntené el, de tényleg tanácstalan vagyok :( )

Előre is köszi a helpet! :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#125023) SyMbioTe

Sziasztok!

Szükség volna egy telefonra, az összefoglalót kitöltve:
- Max 70k
- Új
- Hosszabb táv
- Dual sim fontos, jó kamera, 1-1,5 napot bírjon ki az akku, hálózat és telefonálási szempontból megfelelő legyen.
Amúgy net, telefonálás, email olvasás, zenehallgatás, esetleg gps lenne rajta. Játék az szinte kizárt, max. minimális.
- Droidos

Igazából a Xiaomi Mi A1-et néztem, ez ~60k lenne. Ezenkívül még a Honor 8-on akadt meg a szemem 75-80k között begyűjthető. Melyik lenne jobb választás? Android One miatt gondolom Mi A1 még kap főverzió frissítést, Honor meg EMUI-t kap :D.

Illetve ezen a kettőn kívül van még alternatíva?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#125024) juuzer válasza SyMbioTe (#125023) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

A Honor 8 jobb kamerában meg erősebb hardvere van, ha ez szempont. Akksiban szerintem a Mi A1 picivel jobb :)

A hosszabb táv miatt a Mi A1-et mondanám :) :)

Vamos a la playa.

(#125025) DrDante666 válasza BenHans (#124499) üzenetére


DrDante666
tag

Hosszas olvasgatás és tanakodás után a OnePlus lett a befutó.
Időközben viszont out of stock lett a hivatalos oldalon, gondolom a hamarosan érkező OnePlus 6 miatt. Az nálam annyira nem opció, mert gondolom drágább lesz és már így is többet tud, mint ami nekem kell, nincs szükségem további feláras extrákra.
Nézegettem a használtakat, akár a 3T-ig visszamenűleg, de szerintem túl vannak árazva, főleg mióta megtaláltam külföldről az 5T 6/64 GB verzióját és 8/128 GB verzióját ÁFA mentesen ugyannnyiért ill. olcsóbban (130K és 155K). Megtenné valaki, aki járatos ilyen rendelésben, hogy ránéz az előbbire mielőtt megrendelem, hogy valóban jót néztem ki és nagyobb hátrány nélkül ténylegesen megéri, a nemzetközi verzió és megvan a B20 támogatás is. Vagy van esetleg ajánlott alternatív beszerzési forrás?

[ Szerkesztve ]

(#125026) Siffredi válasza DrDante666 (#125025) üzenetére


Siffredi
senior tag

Én inkább a hivatalos oldalról rendelnék (vagy olyat vennék, amit onnan rendeltek), a gyári 2 éves garancia miatt.

(#125027) SyMbioTe válasza juuzer (#125024) üzenetére

Erősen gondolkodom még. Honornál ugye ott a 2 év garancia + 3 hó kijelző gair is még.
Mi A1 meg frissítések miatt. Áh, borzasztó. Egyik ebben jobb, a másik abban. :D

Másoknak még mi a véleménye? :))

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#125028) AMD Power válasza Gabesz87 (#125017) üzenetére


AMD Power
titán

Mi eleg sokat eladtunk belole. Nem rossz telo de a kijelzo ennyi penzert keves. Illetve telenoros kartyakkal volt net problema veluk rendesen. De ez nem a telefon hanem a telenor hibaja.

(#125029) Shamat


Shamat
aktív tag

Üdv!
YotaPhone 2-t keresek már egy ideje, de egyik webshopban sem találok. Létezik ez, vagy rossz helyeken keresgélek? :U

DEAD LIKE ME

(#125030) Skillet válasza #98880768 (#125013) üzenetére


Skillet
addikt

Hogy csak egy példát? :D miért, annyi példát tudnál mondani? Erre kíváncsi lennék ;)
Én is 5" alatt maradnék, de nem tudok, mert nincs igazán opció.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#125032) Skillet válasza #05304832 (#125031) üzenetére


Skillet
addikt

Mint 100e alatti telefon? :B
Az eredeti kérdés ugye az volt, hogy 100e alatt milyen 5" alatti telefon van. De igazából, ha valakinek majdnem mindegy az ár, akkor sincsen túl sok alternatíva.
A sony felületét én pl utálom, ahogy a samsungokét is.
Apple nálam eleve felejtős... mi marad? Költői kérdés. :B
De tényleg, 5" alatti telefonok listája... talán egy kezemen meg tudom számolni őket :DDD

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#125033) axioma válasza Skillet (#125032) üzenetére


axioma
veterán

Sony/Samu +launcher? Amugy ja, nincs sok, en is fel kellett mereszkedjek 5.2-ig.

(#125034) Gabesz87 válasza F-ECT$ (#125019) üzenetére


Gabesz87
addikt

Az érzés! :)

Nem mintha nem tudnám megvenni egyben, de nem szívesen adok ki ennyi pénzt egy telefonért. Akkor már inkább tényleg megveszem részletre. Egyébként ha a T-nél veszem meg, teleb...ák a saját hülye alkalmazásaikkal+magenta színű felülettel? Mert korábban ez volt jellemző.

(#125028) AMD Power:
Mert, mi a baj a kijelzővel? Telekomos vagyok, úgyhogy ez a probléma nem fenyeget.

[ Szerkesztve ]

(#125035) F-ECT$ válasza #98880768 (#125020) üzenetére


F-ECT$
titán

220e Ft az akkor is 220e ha egyben fizeted ki, vagy ha 22 hónap alatt havi 10e Ft-onként. Ahogy írtam is, itt a kamatmentesség ér pár ezer Ft-ot, tehát akár annak is megéri részletre venni, aki zsebből ki tudja fizetni a teljes összeget, de a hozzászólásom arról szólt, hogy havi bontásban kevésbé érzed soknak, de attól még ugyanannyi.

@modulus: hol írtam, hogy ne vehetné meg bárki?

@Gabesz87: hogy ennél hogy van azt nem tudom, de jellemzően telerakják T-s appal még mindig a telefonokat, amik nem is mind törölhetőek (csak root után).

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#125036) bencze válasza F-ECT$ (#125035) üzenetére


bencze
senior tag

Azért nem tudom, nekem s7 edge van, csak a telekom app van amit számlafizetésre használok (a család van beregisztrálva hogy lássam a hozzám tartozó számlákat), meg a tvgo amit szintéve évente legalább egyszer megnyitok. Találtam még egy műsorújságot meg egy mobilfizetést amit uninstalláltam. Rootom nincs, hál'Istennek nem foglalkoztam ilyesmivel az S óta.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#125037) Fall-N válasza Gabesz87 (#125034) üzenetére


Fall-N
veterán

Android 4.0 óta le lehet tiltani a gyári törölhetetlen alkalmazásokat. Teljesen a ROM-ból törölni természetesen nem tudod, de nem is mennél sokra vele, mert tárhelyed nem lesz több tőle és a helyére telepíteni sem tudsz. Letiltással meg ugyanazt éred el. Se látni, sem elindulni nem fog az alkalmazás.

Frissítéseket nem fogja befolyásolni, az amúgy is a Telekomon múlik, hogy mikor adja ki.

Magam részéről én nem venném szolgáltatónál meg, mert általában semmivel sem olcsóbb, mintha kártyafüggetlenül veszed meg máshol. Részletre meg akármelyik nagyobb üzletekben meg tudod venni. Van amikor van 0%-os kamatra is.

(#125038) #98880768 válasza Skillet (#125032) üzenetére


#98880768
törölt tag

Motorola Moto G5, Xiaomi Redmi 4X, 5ösök,
vagy ha nem ragaszkodunk az Androidhoz akkor Iphone SE

Szerk. látom iOS az nem

[ Szerkesztve ]

(#125040) Skillet válasza #98880768 (#125038) üzenetére


Skillet
addikt

5"-os van egy pár, tény. De 5" alatti telefon volt az eredeti kérdés. És ha még a 100e alatti kritérium is befigyel, akkor a választék majdnem nulla. Szerintem ez amúgy nem normális dolog, akárki akármit mond.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#125041) Gabesz87 válasza Fall-N (#125037) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, tudom, csak a T-nél nem kell szarakodni munkáltatói igazolással meg bankszámla kivonatokkal....
Na majd meglátom, hátha meg tudom győzni a feleségemet, hogy inkább tudjuk le egyben. Ha mondjuk leesne az ár 150 körülre, akkor nem is gondolkodnék. Bár ez az ár még valószínűleg nem májusban lesz.

(#125042) #98880768 válasza Skillet (#125040) üzenetére


#98880768
törölt tag

Igaz, amit mondasz, de azért azt vegyük figyelembe, hogy az okostelefonok lényege elsősorban a multimédiás tartalmak fogyasztása pl. képek, videók, játékok akár...
amik nagyobb képernyőn sokkalta élvezetesebbek, mint nagyítóval böngészni
a másik fele meg az, hogy oké, megnőttek a kijelző méretek, de a kávátlanítás által maga a készülék nem lett nagyobb

(#125044) F-ECT$ válasza #05304832 (#125043) üzenetére


F-ECT$
titán

Mondjuk érdekes hogy a 4"-os SE az elég népszerű, de lehet hogy csak másodtelefonnak használják.
Vagy simán csak telefonnak, főleg ha van mellette tablet.

Dive ever, work never.

(#125046) Laslow


Laslow
senior tag

A telefon helye egyesek szerint tokban és táskában van, mások szerint meg a farmernadrág zsebében. Én és a feleségem ez utóbbi csoportba tartozunk. Na most el lehet képzelni, ahogy berakja az 50 kg alatti feleségem a zsebébe bármelyik 5" telefont: egyszerűen nem férnek bele, 4,7" a max! És mi úgy érezzük, hogy a 4,7" tökéletesen elég fotózni, videózni, Facebookozni, Messengerezni, és olykor weboldalakat megnézni. Nem kell ezekhez 5,0", 5,2", vagy nagyobb. Játékhoz lehet, hogy valóban jobb a nagyobb, mert kényelmesebb és nem takarod el az ujjaddal a fele képernyőt, de mi nem játszunk telefonon. Mi telefonálunk, social mediázunk és fotózzuk az izgő-mozgó gyerekeinket. Erre pedig jelenleg nincsen megfelelő telefon, legalábbis 100e Ft alatt biztosan nincs.
A feleségem még egy régi Lumiával nyomja, de azon már sem a Facebook, sem a Messenger nem használható (és a böngésző sem igazán), így sajnos le kell cserélni.
Nekem Samsung A3 (2017)-em van, ami tök jó lenne, ha értékelhető képeket/videókat tudna készíteni. Sajnos nem tud. Videózás közben folyton behomályosodik a kép 1-2-3 másodpercre ahogy szenved a fókuszálással, fotózás közben pedig egyszerűen minden kép elmosódott (a gyerekek a fotózástól nem dermednek meg egy pillanatra sem, mozognak ezerrel). Érdekes, hogy a régi és olcsó Lumiák valahogy mégis tudtak mozgó gyerekekről éles képeket lőni, a mai hasonló kategóriás telefonok meg valamiért nem. :( Esetleg szabadtéren nappal igen, de szobában nem, hiába ég akár az összes lámpa. Szóval ugyanolyan körülmények között amit ma kapnék 5" és 100e Ft alatt, az nyomába sem ér kamerában annak, amit mondjuk 5 éve kaptam 5" és 50e Ft alatt.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#125047) Viktor0610 válasza Laslow (#125046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor nem találkoztál még az én kolléganőimmel. :D
Többen közülük hatalmas kávás 5,5 colos készülékekkel a zsebükben mászkálnak (hasonló súlycsoport). ;)

Samsung Galaxy A54

(#125048) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

céges telefonnak vásárolnék új,független készüléket.
Szinte csak telefonálok rajta, illetve emaileket nézek,továbbá néha céges úton navigációt használnék rajta.
Használatból adódóan erős akkus készülék kellene, jó hangminőséggel, stabil rendszerrel.
Bruttó 45 ezer forint a keret. (nem én határozom meg, szóval nem lehet több)

A Xiaomi Redmi 4X DualSim 3/32GB B20- puremobile-től lenne ennyiért,amit nekem választottak.

Van esetleg most jobb a kívánalmaknak megfelelő best/ jobb buy? :DDD

Előre is köszönöm a segítségeteket. :C :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#125049) Viktor0610 válasza m3tr0 (#125048) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nincs. :N

Samsung Galaxy A54

(#125050) Sgr_A válasza m3tr0 (#125048) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ebben a kategoriában nincs
Bár inkább hozzá tennék 3k-t és az eustock-tól vennék egy redmi 5 plusz telót 48k-ért

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.