Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#172001) Sgr_A válasza Kro (#172000) üzenetére


Sgr_A
addikt

Samsung A52s
Realme 9 pró+

(#172002) Orgi válasza Kro (#172000) üzenetére


Orgi
őstag

Én egy hónapja váltottam Honor 20-ról, az A52s-re szerintem onnan nem éri meg váltani egy csomó pénzért, az s20fe épp beleférhet, amire már igen, viszont ha nem akarsz Samsungot bármiért (hozzám hasonlóan), akkor én elégedett vagyok a Realme 9 Pro+ -al.

(#172003) Kro válasza Orgi (#172002) üzenetére


Kro
tag

Köszi az infót. :) Nem voltam sosem samsung párti. Most is csak az ajánlás miatt néztem utána az a52- nek, olvastam a tesztet róla, már kezdtem barátkozni vele, mikor jött a hozzászólásod... :) Igazából a váltás oka csak az lenne, hogy legyen egy korszerűbb készülékem, főként az amoled kijelző és esetleg jobb kamera vonz. De nem tudom megér-e ennyi pénzt ez az előrelépés. :F

(#172004) puritan


puritan
csendes tag

Melyik Xiaomi (redmi, poco, stb...) telefonnak jó a közelségérzékelője?
120K alatt.
Eddig ahány Xiaomi telefonom volt, mindnek sz@r volt.

(#172005) xhege válasza puritan (#172004) üzenetére


xhege
addikt

Ez bizony ilyen. Bármelyik Xiaominak lehet sz@r (elég gyakori hiba) és van akinek meg jó.

(#172006) st6969 válasza xhege (#172005) üzenetére


st6969
őstag

Gondoltam már rá, hogy a Csodák palotájában kiállíttatom a Mi8-asomat, mert - bár én sem értem hogyan - de annak jó ;]
Van a családban jó pár Xiaomi, konstans xar mindnek. Szegény asszony, hányszor lecsesztem, hogy biztos nem jól tartja a füléhez, mert boldog boldogtalant felhívott a fülével, pedig a hiba csak annyi volt, hogy Xiaomival telefonált...
Leginkább emiatt, meg a csúcsmodellek indokolatlanul megugrott ára miatt nem nagyon nézegetem a saomikat, mint következő telefon, de ki tudja még...

(#172007) Viktor0610 válasza puritan (#172004) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Próba, cseresznye.
Nálam nem szokott vele baj lenni (az ismeretségi körben van Mi10T, annak rossz), de engem szeret a Xiaomi. ;]

A telók topikjában szoktak panaszkodni a userek, ha rossz.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#172008) xhege válasza st6969 (#172006) üzenetére


xhege
addikt

Nálam ugyanez volt. Asszonynak és a két gyereknek is szórakozott a Xiaomi. Nekem volt Mi 8 az sem volt jó, de a Mi Mix 2s igen.

(#172009) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Bármilyen hálózati Samsung töltőt vehetek Galaxy A5-höz? (nincs kompatibilitási probléma?) Pl. ezt:?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#172010) sfdrakex válasza VÁMpír (#172009) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, jó lesz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172011) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

A feleségemnek kéne telefont cserélni, igazából csak két elvárás lenne:

- 5000-es akksi, sokáig bírja
- jó kamera, sokat fényképez

Nem kell oled kijelző, meg semmi extra, csak ezt a kettőt tudja. Ezeken kívül csak telefonálásra meg üzenetírásra használja semmi másra.
Nyilván szeretném megúszni amilyen olcsón csak lehet.
Tudnátok ajánlani valami ilyesmit? Esetleg valami lightosabb Samsung galaxy? :R
Én nemrég vettem magamnak Redmi note 11-et, az jól bírja, de a kamerája elég foscsi, uh azt kihúztam.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#172012) sfdrakex válasza LLKobe (#172011) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Galaxy A52S 5G. Galaxy S20/21 FE. Egyébként nem csak az akku méret számít, egy jól optimalizált rendszer is sokat számít a fogyasztásnál.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172013) TeeJay


TeeJay
félisten

Sziasztok

Huawei P20 Pro-ról szeretne egyik kedves ismerősöm váltani új telefonra
Ha a hátlapi kamera nagyon fontos neki akkor mit érdemes most nézni 400ezerig? ájfón kilőve tehát azon kívül!

Xiaomi Samsung fronton 50MP kamerák viszik most a top minőséget?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#172014) ginola válasza xhege (#171993) üzenetére


ginola
addikt

Hála égnek már nincs MIUI rendszerű telefonom.

(#172015) Ricardo válasza TeeJay (#172013) üzenetére


Ricardo
félisten

Ha a kamera fontos, én inkább pixelben gondolkodnék.

(#172016) TeeJay válasza Ricardo (#172015) üzenetére


TeeJay
félisten

Hölgynek lesz sajnos
Ájfón kilőve, Samsung Xiaomi fronton valami OIS bitang jó nagy szenzoros kamerás telefon nem lenne rossz

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#172017) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Strandra kellene olcsó, de 4g internetet tudó Android mobil. Könyvet olvasnék rajta és böngésznék.

Vízálló előnyben, de ha nagyon olcsó, nem kell vízállónak lennie (akkor kint hagyom).

(#172018) juve600


juve600
nagyúr

sziasztok !

realme store lurdy -val kapcsolatban kérdeznék :
[link] ezt ennyiért ott is meg tudom venni ?
:R

(#172019) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Mit érdemes vajon venni Samsung S7 után, ami
- új és garanciális készülék
- fizikailag nem nagyobb ennél (vagy sokkal kisebb)
- kamerában hozza minimum ennek a szintjét (félhomályban mozgó témát fotózva)
- Árukeresős ára pedig bőven 200k alatt van?

Felhasználása:
- családi fotózás/videózás
- Facebook/Messenger/Viber
- Waze

Egyetlen fizikai SIM kártya (Telekom) kezelése elég.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#172020) dj79 válasza Laslow (#172019) üzenetére


dj79
senior tag

Szerintem nem nagyon lesz ilyen kisméretű új készülék 200 alatt.
Ami videóban/fotóban jó, az az iphone 11, ez nagyobb a tervezettnél, az iphone 12 mini meg drágább.

(#172021) Laslow válasza dj79 (#172020) üzenetére


Laslow
senior tag

Egyébként nagyon nem kicsi az S7. A készülék a feleségemé, nekem iPhone 13 Minim van, és hát kézbe vennem az S7-et (vagy a régi Pixel 3a-mat), hát, baromi nagy. A feleségem meg a zsebében hordja a telefont, és már az S7 is túl nagy volt. Esetleg aki táskában tartja, annak ez nem számít. Vagy annak, aki 2 méteres, 100 kilós férfi. :)

Néztem az iPhone 11-et, hát az még az S7-nél is jóval nagyobb. :( A 12 Mini meg elég drága, és szerintem kamerában sincs a topon (legalábbis ha monitoron nézek nem ideális viszonyok között készített nem állóképet). Nem tudom... Szörnyű, hogy nincs egy normális méretű telefon a piacon, főleg nem több százezres árcédulával.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#172022) dj79 válasza Laslow (#172021) üzenetére


dj79
senior tag

Tudom, ugyanezzel a problémával küzdöttem nemrég az i11 lecserélése miatt

(#172023) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!

Első körben skippelném az összefoglalós kérdőívet, mert specifikus kérdésem van:

Két telefon közül vacilálok, és nem tudom, melyik jobb nekem:
Xiaomi Mi 11
Xiaomi 12

Árban azonosak lennének nekem, fő eltérésben a kijelző felbontását és a processzort tekinteném.

Van annyival erősebb a Mi12, hogy a jobb felbontású Mi11 ellenére azt válasszam? Vagy ezen a szinten már úgyis mindegy a tempó?

Böngészek, közösségi média, kamera, néha YT. Játék nincs!

Most egy Mix 2S tulaja vagyok, 4 éves már a telefon, örülnék, ha az utód is bírna ennyit. Nem érzem lassúnak igazából, de a kijelző és a kamera az szörnyű, az akkumulátort ne is említsem (pedig többször is cseréltem már, egyszerűen újkorában is szar volt).

A kijelzős témához: Volt nekem korábban 2K IPS kijelzős telefonom, LG G6, ami után érkezett gy Oneplus 3, 1080p AMOLED, és én attól fejvesztve menekültem, annyira életlen volt a képe az LG-hez képest.

Most Galaxy A52 céges telefonom is van, szintén 1080p AMOLED, azért érzek némi zavart a felbontásban, és nem kell az orrom hegyéig húzni a kijelzőt ehhez. A betűk élei recések nekem, de szerintem meg tudnám szokni ennyi idővel az LG után.

Szóval ti mit választanátok e kettő közül?

[ Szerkesztve ]

(#172024) ollie válasza Laslow (#172021) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha találsz még újonnan Galaxy S10e-t, az pont ugyanakkora, és akkuban is kb annyit bír. Az S22 csak kicsit nagyobb, de persze jóval drágább a limitednél (1-2 hete még le lehetett volna vinni az új árát kuponokkal 200 alá, de már nem megy).
iPhone-t nem javaslok.

***

(#172025) thebigK válasza Laslow (#172019) üzenetére


thebigK
addikt

s21 fe lenne a megoldás, csak az is nagy sajnos ezek alapján. tavalyi iphone se felejtős?

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#172026) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok!

Gyengélkedő Xiaomi Mi8-at szeretném lecserélni. Elsődleges az üzemidő és a Mi8-nál jobb kamera. Amit újonnan néztem: Realme Gt Master Edition, Samsung A52s 5g, vagy használtan Xiaomi Mi10. Keret max 130 e Ft, android, Nfc fontos, cseppálóság előny (motoron is használnám). Esetleg van más alternatíva?

(#172027) Grg


Grg
tag

Sziasztok!

Galaxy A13-al szemezek, de nem tudom eldönteni, hogy normál használathoz (nem játszom, videózok, ilyesmik) vajon elég-e a 3GB-os, vagy kb. +10000-ért inkább a 4GB?

(#172028) ollie válasza thebigK (#172025) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én mondjuk nem értem ezt a húzódzkodást a nagy telefonoktól. Sokkal nagyobb élmény a tartalomfogyasztás velük. Kb 1 hónapja cseréltem le a feleségem S10e-jét egy Z Flip 3-ra, aminek sokkal nagyobb a kijelzője, és el van ájulva, hogy mennyire jobb használni, szinte bármit is csinál vele, és épp a nagyobb kijelző miatt.

***

(#172029) dj79 válasza thebigK (#172025) üzenetére


dj79
senior tag

mármint az idei, harmadik generációs, az is 200 alatt van (z előző akkuban sovány), de félhomályban a kamerája nem túl acélos, ez tapasztalat.

ollie: én kifejezetten utálom a nagy méretű készülékeket, az i11 is nagyobb volt valamennyivel, mint előtte a p20. Az SE3 meg jóval kényelmesebben elfér pl futásnál a legkisebb övtáskában, hétköznap a szövetnadrág zsebében vagy túrázásnál a karpántban.

[ Szerkesztve ]

(#172030) perempe válasza norbert1998 (#172023) üzenetére


perempe
addikt

A kamera egész jó, ha ilyen képeket készít.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#172031) thebigK válasza dj79 (#172029) üzenetére


thebigK
addikt

ja igen, arra gondoltam, nemtudom miért hittem, hogy már 2023at irunk :U
én perpill most s10+-t nyúzok, én erre mondom, hogy nekem ez a tökéletes méret

“Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.”

(#172032) norbert1998 válasza perempe (#172030) üzenetére


norbert1998
veterán

Fakó, halott képeket készít. A dinamika tartomány a kanyarban sincs. A szerencsétlen A52 is sokkal szebb képeket csinál. Sokkal ehetőbbek, élőbbek a képei.

Lényegében az érdekelne, hogy a 888 és a 8gen1 mennyivel tér el egymástól. Feltételezem, hogy a miui frissítések jó ideig mindkettőre adottak lesznek még, főleg, mivel ugyanazzal a verzióval jöttek ki.

(#172033) Rag


Rag
csendes tag

Új és független telefont vennék hosszú távra.
Nagy igényem nincs, böngészek, meg waze megy. 4/64G elég lehet. Méretben sem kell a nagy, inkább "normál méret".
DE NFC-t és 5G szeretnék mindenképpen.

Mit ajánlotok? Esetleg 100eFt alatt.

(#172034) Rathrol


Rathrol
aktív tag

Sziasztok!

Max 240ezer ft milyen készüléket ajánlotok? Idei telefon legyen, dual SIM-es, jó kamera adottsága legyen, legalább 3 éves szoftver frissítést kapjon.

[ Szerkesztve ]

(#172035) sfdrakex válasza Rathrol (#172034) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Galaxy S21 FE.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172036) ollie válasza sfdrakex (#172035) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

+1

***

(#172037) korcsev


korcsev
újonc

Sziasztok!

A legalább 5-6 éves Samsung A5 képernyője sajnos végleg befuccsolt, mert újfent leesett.
Nem cseréltem volna még le, nekem szuperül bevált, még cseppálló is volt.

Samsungot szereretnék (vagy valami elképesztően szuper ár/érték arányú androidost, ami nem kínai. Motorola minek számít?)

- Árkategória. max 110e, de akár 70e is megteszi.
- Hosszú távra tervezek, legyen tartós, az aksi inkább erős.
- Mire használnád? Semmi extra, cseppállóság legyen. A kamerája biztos megteszi, ha az A5 is jó volt nekem.
-Függetlenül újonnan gyártói garanciával vagy használtan, na ezt nem tudom, talán inkább újonnan.

Alapvetően a gyengébb, de talán már középkategóriás Samsungok között szeretnék választani.

Köszönöm!

(#172038) Mauzes válasza ollie (#172028) üzenetére


Mauzes
őstag

Egykezes használatra jobb, zsebben jobban elfér, könnyebb, kézben tartani kényelmesebb, általában olcsóbb.

(#172039) piocasember


piocasember
tag

Sziasztok! Két telefon között vacillálok. Realme GT2 Pro vagy Samsung S21 Plus. Főleg a kamera és az üzemidő a fontos. Tudom, hogy a Samsung drágább és többet tud, de nekem annyira nem fontos a vezeték nélküli töltés és az IP védelem.

(#172040) perempe válasza ollie (#172028) üzenetére


perempe
addikt

Nekem nem kényelmes a batár Realme C11-et hordani, kézbe venni Samsung S3 után. Mindenki maga dönti el, hogy méretre jó-e, valószínűleg sokkal fontosabb szempont a sebességnél és a kameránál.

korcsev:
Ma már az én belépőm is gyorsabb egy A5-nél, bár felbontásban csak 720p.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#172041) m1lan válasza korcsev (#172037) üzenetére


m1lan
őstag

Szia!

A52 LTE most kifutó áron 99.990 Ft a legtöbb hivatalos viszonteladónál. Ez alatt nincsen IP védettség, de a jó support is innen kezdődik.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#172042) perempe


perempe
addikt

Ha vennék cserével újra telefont, akkor melyiket ajánlanátok? Van 4. versenyző is?
- Redmi 10 2022 4GB/64GB
- Samsung A13 3GB/32GB
- Realme 8 4GB/64GB (ha még kapható)

Ezek vannak 60k körül, cserével lejön 20k.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#172043) st6969 válasza T 1000 (#172026) üzenetére


st6969
őstag

Szia,
nem lesz könnyű dolgod. Én pl. ezek egyikére sem cserélném le a Mi8-amat. Félelmetesen jó a kamerája OIS-sel, gyors, megbízható.
Nem rossz készülékek ezek, amiket kinéztél, de ne felejtsük el, hogy a Mi8 az "flagship", szóval ilyen élményhez nagy eséllyel most is csúcskészüléket kell választanod.
Én nem találtam meg az utódját még 200ezerig...

(#172044) sfdrakex válasza perempe (#172042) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Realme 8

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#172045) Kristof_94


Kristof_94
nagyúr

Sziasztok!

A párom szeretne egy új telefont venni. 100 ezres limitet határozott meg, így ebben a kategóriában érdekelne a legjobb fényképezési "képességgel" rendelkező eszköz!
Előre is köszönöm! :R

(#172046) monci


monci
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni, hogy ha a Gshopper oldaláról akarok rendelni, paypalon keresztül, akkor mennyi lesz a végleges ár. Pl. ez a telefon: [link] 66.500 Ft. Az átváltás miatt ez nagyobb lesz? A paypal még tesz rá valamilyen díjat? Bocs a hülye kérdésért, de ez nem teljesen tiszta.

(#172047) Viktor0610 válasza monci (#172046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha a PayPallal váltatsz (emlékeim szerint a fizetés közben, a belépés után tudod ezt beállítani), akkor általában jobb rosszabb az árfolyam.
További infók a PayPal topikban: [link] .

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#172048) ollie válasza Viktor0610 (#172047) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont fordítva, nem szabad a PayPallal váltatni.

***

(#172049) Viktor0610 válasza ollie (#172048) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, tényleg! :R

Samsung Galaxy A54

(#172050) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Párom szeretném meglepni egy okostelefon frissítéssel.
Sorban amik voltak neki:
Samsung SGH-X450
Huawei U8160 (Az első okostelefonunk Yeah!)
Samsung Galax S3 Mini
Samsung Galasy S7

Úgy eléggé kilátszik a sorból, hogy Samsung lesz a következő kiszemelt célpont.
Amit nagyon szeret(ne), az a nagyobb képernyő (6.5"+), és azt mondja, hogy nem feltétlenül kell a vezeték nélküli töltés, de állandóan azt használja.

Szóval csak telefon, facebook, és hírolvasásra használja, valamint nagyon fontos, hogy a videók, képek jó minőségűek legyenek.

Lőjjünk be 2 kategóriát:
100K Ft-ig mi ajánlható
200K Ft-ig mi ajánlható.

Nem kell hogy 5G-s legyen, de a hosszú üzemidő, jó képek, DUAL SIM! 6.5"+, lehetőleg Samsung. Nem bánnám ha tudná az NFC-t, Wireless Chargingot, Type-C-s lenne.

MIt lehet javasolni?
Ezek a mostani A szériás telók milyenek? Stabilak, jó a szoftverük?
Vagy Galaxy S20 FE?
Esetleg valami más márka lenne jobb választás?

Csak és kizárólag új, normális, nem szürkeimportos bolttal rendelkező cégtől, vagy gyártótól vásárolnék!

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.