Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) -B- válasza pinnacle (#4750) üzenetére


-B-
senior tag

Nincs tapasztalatom egyik készülékkel sem. Szerintem nézz be a topikjaikba, a tulajok biztosan szívesen segítenek, ha valami kérdésed van.

(#4752) thomeef válasza Rav3n02 (#4743) üzenetére


thomeef
őstag

A P sajnos csak átlagos minőséget kapott kamera szempontból. (Mondjuk a fém ház durván bejövős gépészmérnökként :DDD )

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#4753) brumi1024 válasza Cyberpunk (#4746) üzenetére


brumi1024
veterán

Nekem majdnem két év alatt nem égett be az SGS-em kijelzője...kopp-kopp... pedig nem ügyeltem erre olyan túlságosan.

(#4754) pinnacle válasza -B- (#4751) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Nextelnél ez "Amennyiben Ön személyes átvételt választ, akkor nem illeti meg a 8 napos elálláshoz való jog." a vásárlók megtévesztése. Leginkább a pixelhibától tartok, de legfeljebb kiszállítást kérek, ha nem akarok vitatkozni.

(#4755) Rav3n02 válasza thomeef (#4752) üzenetére


Rav3n02
senior tag

:DDD

Nem tudom, nekem a tesztfotók alapján elég meggyőző :U

(#4756) lsebestyen válasza brumi1024 (#4753) üzenetére


lsebestyen
addikt

Kék háttér, status bar se? Kétlem...Amúgy nekem is csak az égett be azt meg alig észre venni.

(#4757) Sanyig4


Sanyig4
tag

Dilemma előtt állok, segítsetek dönteni!

Androidos telefont akarok venni, számával.

Amire elsősorban használnám:
- GPS
- Wifi - VOIP

Alapvetően Blade 3 teljesen megfelelne, árban is nagyon vonzó. Viszont telenor miatt sajnos kiesik. (független, esetleg vodás kell)

A Blade 3-on kívül nem sok normális telefont találtam 40-50ezer alatt.
50-60 között lenne pár telefon ami szóbajött:

- Acer Liquid Gallant Duo - 1Gb Ram, 4,3" kijelző, 2 sim (felesleges számomra), 1 év gyártói gar - 54k

- Motorola Atrix 2 - 2 mag, 1Gb Ram, 4,3" kijelző, 1 év bolti gar (PartneroGsm) - 60k

- Sony Xperia Sola - 2mag, csak 512 Ram, csak 3,7", viszont 2év gyártói gar - 60k

Esetleg más?

(#4758) attiati


attiati
veterán

hány GB adatforgalmat visz el havonta egy okostelefon, ha úgy kényelmesen netezek rajta bármikor (amikor persze nem vagyok vezetékes net közelében) és nem ezt használnám letöltésre?

honlapokat nézegetek, android applikációkat töltenék le a telefonra, skype, msn, stb...
(tegyük fel, hogy nagyon minimálisan néznék online videókat)

(#4759) Cyberpunk válasza attiati (#4758) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát 1 GB-ba bele lehet férni, ha valami tömörítős böngészőt használsz. De ez nem igazán ebbe a topicba tartozik szerintem.:)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4760) -HajTömeg- válasza attiati (#4758) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Hát én 500m-ból még sosem futottam ki,bár az is igaz,hogy általában csak honlapokat nézek, emailezek, viberezek, skypeolok,facebookozok.
Alkalmazásokat is letöltök olykor,de nem gyakori,azokat inkább otthon wifivel.

[ Szerkesztve ]

Alias: Júzer error

(#4761) attiati válasza -HajTömeg- (#4760) üzenetére


attiati
veterán

Nem mondod! Azt hittem ilyen 3-4 vagy még több giga simán lefogy. :Y
Akkor egy 2 gigás csomag bőven megtenné? És ha jól nézem t-nél 2000 ft a havi díja aranykártyásoknak. :Y

Cyberpunk: és melyik topik való ennek? Van ilyen külön? Mert akkor azt elolvasgatnám.

[ Szerkesztve ]

(#4762) Cyberpunk válasza attiati (#4761) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Vannak szolgáltatós topicok, talán az célravezetőbb lenne, de mind1. :)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4763) brumi1024 válasza lsebestyen (#4756) üzenetére


brumi1024
veterán

Most, hogy mondod egyszínű háttérnél(zöld, kék) minimálisan lehet látni a statusbart. De normál használatnál abszolút nem észrevehető.

(#4764) #00562176 válasza Cyberpunk (#4762) üzenetére


#00562176
törölt tag

Sziasztok!

Segítségetekre lennék szorulva én is vacillálok a lumia 800 és az xperia p között. legjobban htc one v-t szeretnék ,de mivel a t-mobilnál veszem meg nem biztos hogy lesz készleten, mert sajnos már kifutó termék és korlátozottan kapható, de ha van természetesen emelet döntök! kíváncsi vagyok még ha van ötletetek ebben az árkategóriába másik készülékre. amire használnám a telefont: játékok zenehallgatás , néha navigálás, filmnézés fénykép készítés ,netezés.

előre is köszönöm a segítségeteket!

(#4765) Alliterato


Alliterato
csendes tag

Sziasztok

Melyik készüléket érdemes venni mostanság, ha 3,5" vagy alatta szeretnék olyat, ami használható még 1-2 évig?
Teljesen átlagos felhasználásra kell, játék, navi nem szempont.

(#4766) Kront


Kront
tag

szervusztok!

a kérdésem bizonyára meglepő lesz: melyiket?

új okostelefont szeretnék. valamely ismertebb gyártó csúcskészüléke tökéletesen megfelelne (pl. one x, s3, nexus 4, xperia t), azok viszont (ahogy tapasztaltam), mind péklapátok. nekem meg kis kezem van. amit keresek:

- igényes kivitel, minőségi anyagból
- nappali fénynél is jól olvasható kijelző
- 60 milliméter körüli szélesség
- android oprendszer
- ár lényegtelen (azért lehetőleg 200 ezer alatt maradjon)
- magyarországon be lehessen szerezni
- legalább egy napot kibírjon egy töltéssel (most egy nexus 4 van nálam kölcsönben, estig éppen hogy kibírja az akku, szóval ez lenne a minimum)
- multimédiás tulajdonságok (kamera, mp3 minőség, HD filmek stb.) nem igazán érdekelnek
- elsősorban telefonálni, sms-ezni, weblapokat böngészni, androidos programot futtatni kell
- itthon használnám telenoréknál, egzotikus hálózati funkciók (pl. LTE) nem érdekelnek

összegezve: egy igényes, szép, nem nagy készüléket keresek.

mindenképpen androidos kell, mert arra írok programokat. ha ez nem lenne kitétel, akkor az iphone pl. tökéletesen megfelelne.

előre is kösz az ötleteket.

(#4767) mohotol válasza Kront (#4766) üzenetére


mohotol
aktív tag

Sony P?

(#4768) premete válasza mohotol (#4767) üzenetére


premete
veterán

Olyan jó a kijelzője nappali fénynél ennek? Nekem csak előző szériás xperiám volt, annak a kijelzője botrányos volt szabad téren.
Többet tud ennek a Sony P-nek 1300 mAh-s akkuja, mint a versenytársaké, 1700-2000 mAh-s akkuval?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4769) s4tch válasza premete (#4768) üzenetére


s4tch
veterán

Még takarékos fényerőnél is tökéletesen leolvasható direkt napfényben is. Más technológia, mint a hagyományos LCD-k (van +1 fehér szubpixel a hagyományos RGB mátrixban, tehát tulajdonképp RGBW), és ez látszik.

Akku: mostanában 2-3 napot lazán elmegy, visszafogott használattal, bővített készenléttel, éjszakára leállított adatforgalommal. A kijelző a fehér szubpixel miatt takarékosabb a szokásosnál, és a chipset sem zabál. Kb. 1 hónap, míg az akksi "bejáratódik", addig naponta kell tölteni. Ezzel együtt ha valaki hardcore használatra keres telefont, inkább vegyen Razr Maxxot (bár annak meg a kijelzője elég tré).

[ Szerkesztve ]

(#4770) stilo18 válasza premete (#4768) üzenetére


stilo18
addikt

Szép kijelzője van, az egyik barátomnak az van. Egyetlen dolog, hogy annyira nem kontrasztos a display, mint a One X-nek. (Az volt ugye a viszonyítási alap)

[ Szerkesztve ]

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#4771) premete válasza stilo18 (#4770) üzenetére


premete
veterán

Direkt napfényben is látható a kijelzője? esetleg transzflektív? Hogy az 1300-as akku rém gyenge. az biztos. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4772) csacsi67 válasza premete (#4771) üzenetére


csacsi67
addikt

Jo beállitás mindent megold meg egy jo Rom.Nem kell minden telefonba Paksi Atomerömü. :D:D:D

(#4773) premete válasza csacsi67 (#4772) üzenetére


premete
veterán

Állíthatod akárhogy, az 1300 mAh-s akku nem fog annyit tudni, mint a 2000, vagy 3000 mAh.s.
Leszámítva, ha ibattery-d van, abban az 1500 mAh-s is felér egy 80 Wh-s Vartával. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4774) istnag válasza Kront (#4766) üzenetére


istnag
addikt

HTC One S,hogy ne hazudtoljam meg magam. :DD

[ Szerkesztve ]

(#4775) s4tch válasza premete (#4773) üzenetére


s4tch
veterán

Nem az akku tud többet, hanem a kijelző takarékosabb, mint egy átlagos kijelző. Ez saját:

[ Szerkesztve ]

(#4776) Heromark17


Heromark17
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam egy jóideje a fórumot, iphone 3g után szeretnénk ugrásszerű váltással egy minőségi androidos telefont venni:)

Max 90-ig tudok elmenni, +- 5 e Ft.(lehetőleg nem akarom szolgáltatónál venni, bár a T-s szeretnék maradni:))

Amire használnám: zenehallgatás, net, email, filmnézés, fényképezés (bár ez annyira nem releváns), + hasznos alkalmazások, szövegszerkesztés, stb.

Ahogy olvasgattam a fórumot a SGS2 és az Lg 4x között vacilálok, de sajnos nem találtam (vagy elkerülte a figyelmemet) olyan hozzászólás, amelyben ez a kettő össze van hasonlítva.

Fontos, hogy hosszú távra, megbízható, és gyors készüléket keresek, lehetóleg minél jobb support-tal.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv,M :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4777) istnag válasza s4tch (#4775) üzenetére


istnag
addikt

12 órán kersztül egy képet néztél kb. ennyire jó. Tök felesleges belinkelni,csak azokat téveszted meg vele,akik nem annyira hozzáértők,másra nem jó. + Edge hálózaton még netezni sem lehet,csak nyüglődni. :(((

(#4778) s4tch válasza istnag (#4777) üzenetére


s4tch
veterán

Oké, mondj egy jobb módszert arra, hogy a kijelző aktivitását mérje az ember.

Nem mindenhol van 3G az országban. A munkahelyemen nincs lefedettség, otthon van (bár ott meg wifit használok). Egyébként az edge időjárás-adatok, 2 mail fiók, fb, dropbox szinkronizálásra, viber üzenetekre tökéletesen megfelel.

(#4779) istnag: és ki fog órákon keresztül youtube-ot nézegetni? Ez valós vegyes használat, van benne mail, skype (wifin), telefonálás, igaz, multimédia általában kevés. Mondjuk aki 4 collon akar órákon keresztül filmet nézni, annak egyenesen ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#4779) istnag válasza s4tch (#4778) üzenetére


istnag
addikt

Indíts el egy videót,nézd meg adott idő alatt,adott fényerőnél meddig bírja. Youtube tele van ilyenekkel. :R

(#4780) -B-


-B-
senior tag

Sziasztok!

Egy félig off kérdésem lenne.
Ha egy webáruházból rendelek telefont és Pick Pack Pontba kérem a szállítást, akkor hogy működik ilyenkor az átvétel?
Fizetés előtt felbonthatom a csomagot, hogy megvan-e benne a készülék, illetve az összes tartozék?

(#4781) Cyberpunk válasza -B- (#4780) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ugyan úgy, ahogy futár esetén.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4782) -B- válasza Cyberpunk (#4781) üzenetére


-B-
senior tag

Ez igent jelent.
Nem rendeltem még eddig így, futárral sem. Szóval annyira nem vágom, hogy mennek ilyenkor ezek a dolgok.

(#4783) Cyberpunk válasza -B- (#4782) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja felbonthatod.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4784) maggi1886076 válasza Heromark17 (#4776) üzenetére


maggi1886076
addikt

A 2 telót nem lehet összehasonlítani.az S2-ben 2 magos a 4x-ben 4 magos proci van.supportja sztem eddig a samsung jobb.mind a gyári, mind a felhasználói.garancia meg egyértelműen a samsungra billenti választást.de neked kell eldönteni, hogy szükséged van-e a 4 magra.sztem jelenleg semmi sem használja ki.még az s2-t sem sikerült megakasztanom.de a legjobb lesz, ha mind a kettőt megnyomkodod.jó teló mind1ik és ebben az árban ezeknél jobbat nem kapsz.de ne feledd, csak gyári garisat vegyél!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4785) -B- válasza Cyberpunk (#4783) üzenetére


-B-
senior tag

Köszi a választ! :R

(#4786) Heromark17 válasza maggi1886076 (#4784) üzenetére


Heromark17
csendes tag

Köszi! :R

(#4787) stilo18 válasza Heromark17 (#4776) üzenetére


stilo18
addikt

Én az LG-t venném. Jobb kijelző, több nafta, elég korrekt fényképező.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#4788) Cyberpunk válasza stilo18 (#4787) üzenetére


Cyberpunk
félisten

+1 a 4X-nek, S2 lejárt lemez. Legalább is ha új készülékről van szó.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4789) csorba23 válasza -B- (#4780) üzenetére


csorba23
tag

Nem bonthatod fel!

http://www.pickpackpont.hu/gyakori-kerdesek

(#4790) axioma válasza csorba23 (#4789) üzenetére


axioma
veterán

Ellenben fizetheto sok ilyen ponton kartyaval, ami elony lehet. (Marmint a futarhoz kepest. Meg azert valoszinubb, hogy a futar iranyaban szallitas kozben nagyobb a rongalodas eselye. Plusz a futar elszalad, az elado meg ottmarad, ha fizetes utan kibontod, rogton ott egy tanu.)

[ Szerkesztve ]

(#4791) GLevi91


GLevi91
csendes tag

Sziasztok!
Barátnőm szeretne egy Motorola Pro Plus telefont venni magának, de sajnos már nincs ott ahonnan eredetileg vásárolta volna. Nézelődtünk neten és sajnos nem nagyon lehet már megtalálni sehol, kivéve a Zippzar Mobile-nál, de utánaolvasva elég sok negatív véleményt találtunk. Szeretném megkérdezni, hogy mennyire számít megbízható üzletnek, illetve tud valaki más helyet ahol lehet kapni ilyen telefont? (tudom, hogy nem konkrétan az okostelefonra vonatkozó az írásom, de nem találtam külön üzletekkel foglalkozó topikot)

(#4792) axioma


axioma
veterán

[4680]-ra senkinek nincs otlete?

[ Szerkesztve ]

(#4793) -B- válasza csorba23 (#4789) üzenetére


-B-
senior tag

Neked is köszi a választ!

Akkor ezek szerint csak reménykedni lehet, hogy nem lopják ki belőle útközben a telefont! :(

(#4794) Cyberpunk válasza -B- (#4793) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ha fel van nyitva a csomagolás, az látható! De ennyi erőből ne rendelj semmit online, mert kilophatják, sőt postán se adj fel csomagot.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4795) csorba23 válasza -B- (#4793) üzenetére


csorba23
tag

Ahol beteszik a kütyüt a csomagba, ott lezárják, aztán már csak te nyitod ki. Olyan tasakban kapod meg, amin látszana, ha útközben kinyitják. A belerakókat meg gondolom ellenőrzik rendesen, hogy mindent beletegyenek, amit kell :)

(#4796) -B- válasza Cyberpunk (#4794) üzenetére


-B-
senior tag

Jó, tulajdonképpen igazad van, csak épp mostanában láttam egy videót youtube-on, ahol a vadiúj iphone 5-t bontja ki a gyerek a szépen lezárt csomagolásból és csak egy fülhallgató van benne, telefon meg sehol.

(#4797) Cyberpunk válasza -B- (#4796) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Persze előfordulhat matematikailag megvan rá az esély. De kétlem, hogy nagyobb esélyed lenne rá mint, hogy agyon csap egy meteorit. Ja 1 a 100 millióhoz. Az is megeshet, de mégsem félünk kimenni a szabadba, sőt volt már rá példa, hogy megtörtént. Persze nem rakták fel a Youtube-ra.:D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4798) s4tch válasza Cyberpunk (#4794) üzenetére


s4tch
veterán

Ez azért annyira nem ilyen laza téma. Édesanyám nem túl rutinos netes vásároló, rendelt pár hónapja fehérneműt, és tiszta szerencséjére épp nála voltam, mikor jött a csomag. Megkért, hogy vegyem át a futártól. Gyanús volt, hogy könnyű a doboz, de igazából semmi nem látszott rajta: le volt tisztességesen ragasztva, nem volt rajta sérülés. Azért megkértem a futárt, bontsuk már fel együtt. Töküres volt a doboz. Mondtam, hogy vegyünk fel jegyzőkönyvet, amire nem volt hajlandó. Mondtam, hogy nekem úgy is jó, de akkor felírom a rendszámát, és még aznap este feljelentést teszek. Ekkor már előkerült egy jegyzőkönyv-minta, aláírta, elküldtük az eladónak, visszajött a pénz. Olcsón megúszta a futár; utólag úgy gondolom, fel kellett volna jelentenem. Anyám simán átvette volna az üres dobozt, és ki tudja, hogyan tudta volna bizonyítani, hogy tényleg semmit nem kapott.

Ja, ebayen bőven 200 vásárlás fölött vagyok, 1 csomag tűnt el, 1 sérült, és 1 eladó vert át, mindhárom zűrös esetet megoldotta a paypal vásárlóvédelem. Ez nem rossz arány. De egy noname webshoptól nem szívesen rendelnék, pláne úgy, hogy ki tudja, milyen csóri futárszolgálatra bízzák a szállítást.

(#4799) -B- válasza Cyberpunk (#4797) üzenetére


-B-
senior tag

Jogos! :)
Nem is fogok emiatt parázni, inkább csak kíváncsi voltam, hogy működnek ezek a webes rendelések.

s4tch:

A Nextel-től rendelnék, gondolom ez azért nem egy no name cég.

Rendelt amúgy már tőlük valaki innen?

[ Szerkesztve ]

(#4800) zsloti


zsloti
senior tag

Hát akkor marad a note 2
A nexus 4 -nek kicsi a kijelzője xd
Zs

Xiaomi max SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.