Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) petyaaa6 válasza CharlieDrop (#3400) üzenetére


petyaaa6
tag

jo persze ez oes,nemis erre gondoltam:) hnem hogy valoban mobiln nezni. nem kivetiteni:)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3402) Spiggy


Spiggy
csendes tag

Sziasztok.

Megérett az idő a telefonom cseréjére, és szeretnék jól (jót) választani. A netes utánolvasások után két telefon felé hajlok, de biztos akadhat új variáció is. Jelenleg egy Galaxy 3-at használok.

Ami eddig közelít, ahhoz amit szeretnék:
LG Optimus 2X
Motorola Atrix

Tehát a megadott szempontok szerint:

-új telefont vennék, vélhetően függetlent (vagy T-mobilost)
-Android jöhet szóba
-kb 4"-os kijelző, valami normálisabb, szebb felbontás és kijelző
-Telefonálás, netezés, játék(Értekezleteken jól jön :-) ) amire használnám elsősorban
-Fényképező nem nagy kritérium, de azért egy 5 MP, autó fokusszal, villanóval nem ártana
-Videó felvétel nem nagy kritérium, de nem baj, ha lehet nézhető felvételeket készíteni
-Zene lejátszás nem lényeges
-Fontosnak érzem, hogy a telefon ne egy csiga tempójával üzemeljen, talán ezért is tetszettek meg a két magos telefonok, bár lehet, hogy nem igazán használnám ki.
-Nem gumitokos készülék kellene, de mivel iparban dolgozok, és a telefon erősen munkaeszközöm, azért nem hátrány ha nem túl érzékeny (IP65 nem kell, de nem baj, ha nem karcolódik meg mindentől)
-Árban kb. 50-60k HUF,amit rászánnék, de nem szeretnék no-name és támogatás mentes készüléket venni

Előre is köszönöm a jó ötleteket, javaslatokat. Üdv. Spiggy

(#3403) CharlieDrop válasza Spiggy (#3402) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Motorola Defy+?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3404) petyaaa6


petyaaa6
tag

olyan nemsokara lesz elado egyebkent nekem,ha erdekel:) (reszleteket pmben ha teleg erdekelne:)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3405) Spiggy válasza CharlieDrop (#3403) üzenetére


Spiggy
csendes tag

nem tudom, 2 kollégámnak az van és nem minden résszel elégedettek (nyílván olyan nem lesz,ami tökély). Tapasztalat szerint hajlamos belassulni, fényképező résszel nem elégedettek..

(#3406) Spiggy válasza petyaaa6 (#3404) üzenetére


Spiggy
csendes tag

új telefont vennék elsősorban, garisat

(#3407) Švejk válasza Spiggy (#3402) üzenetére


Švejk
őstag

2 telefont lehet ennyiért igazán ajánlani, ha 0,2 collal alábbadsz a képernyőméretből, akkor az Xperia Sola, vagy a Galaxy Ace II. Gyári garisan előbbi 65, utóbbi 62 ezer. Ennyiért mindkettő nagyon megéri.

(#3408) petyaaa6 válasza Spiggy (#3406) üzenetére


petyaaa6
tag

garis,par honapos eppen csak hasznalt( kullemben v ilyesmi nemlehetrola megmondani) csak papir irja h 1-2honapos

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3409) Spiggy válasza Švejk (#3407) üzenetére


Spiggy
csendes tag

A sola jól néz ki, tetszik, viszont az 512MB RAM miatt lehúzzák a tesztek (mondjuk a mostani 180MB után...).

A Galaxy Ace 2 annyira nem bejövős nálam :-(

(#3410) Švejk válasza Spiggy (#3409) üzenetére


Švejk
őstag

Az 512 valóban lehetne több, de igazából el lehet vele lenni.
Az Ace II 768-a az meg már tökéletes. De nem akarlak rábeszélni, szerintem ezek a legjobbak most.

(#3411) Spiggy


Spiggy
csendes tag

és az lg meg a motorola,amiket én néztem? érdemes ilyen célokra ilyet venni?

(#3412) lsebestyen válasza petyaaa6 (#3399) üzenetére


lsebestyen
addikt

HD kijelzőn azért már nem mindegy, h tvripet nézel, vagy hd-t :K

(#3413) Viper26 válasza lsebestyen (#3412) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ebben van valami...
Én is úgy voltam vele, hogy felesleges a HD film telóra, de most már a sorozatokat is úgy nézem. :DDD

Pixel 7 | FR955

(#3414) dwiss válasza nggabi (#3381) üzenetére


dwiss
csendes tag

köszi csakhogy ezeket már nem lehet kapni a tmobilenál
szóval a kérdés továbbra is fennáll, melyik telefont ajánljátok az aktuális t-mobile kínálatból olyan 30 ezer körül,előfizetésesen, 2 év hűséggel?
köszi

(#3415) unyadavid válasza dwiss (#3414) üzenetére


unyadavid
senior tag

Huawei ascend y200 vagy kicsit többért xperia tipo

Amúgy ez az a kategória amiért nem kötnék két év hűséget, mert a mostani felhozatalban már eléggé visszamaradt készülékek, viszont egy kategóriával feljebb 40-50-60 már sokkal időtálóbb telókat tudnál venni, ha számít.

[ Szerkesztve ]

(#3416) HuMarc válasza unyadavid (#3415) üzenetére


HuMarc
addikt

Xperia Tipo a több RAM, a nagyobb akku, a nagyobb ppi miatt (180 vs. 167, bár az is igaz, hogy a Tipo-nak kisebb a kijelzője és emiatt nagyobb a ppi) és a 4.0.4 miatt (ami akadás mentesen fut, respect érte a Sony-s srácoknak, hogy ilyen HW-n ilyet alkottak!) Más ajánlat nincs is ilyen árban a T-mobile-nál... Ja de persze van Galaxy Mini, ami TÁVOLRÓL KERÜLENDŐ!

Megj.: Az OFF = zárójel, csak így átláthatóbb az egész!

[ Szerkesztve ]

(#3417) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van valami best-buy androidos teló mostanában 30-40 körül?

Feltételek:

- min 800x480-as felbontás
- max 3,7 col
- min 512MB ram
- jó üzemidő
- alacsony meghibásodási arány

Kifejezetten előny, ha van rá stabil CM10.

Motorola Defy+-t akartam venni a T-nél, de elfogyott.
Használtan csak akkor jó, ha szinte új. T-Mobile-os kártyával szeretném használni.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3418) HuMarc válasza Bici (#3417) üzenetére


HuMarc
addikt

Így kapásból Alcatel OT-993(D), csak a Media Markt honlapján nem találtam meg (most) szóval lehet, hogy onnan már elfogyott..

(#3419) Bici válasza HuMarc (#3418) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, de sajna az 4 colos, és számomra az már kizáró ok, mert nem tudom egy kézzel használni. :(
Sajna kicsi a kezem, és a 3,7 colos telefon is már határeset.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#3420) Spiggy válasza petyaaa6 (#3408) üzenetére


Spiggy
csendes tag

és mennyi egy ilyen 1-2 hónapos szinte új garis? :D

(#3421) Krisz79


Krisz79
őstag

Kérhetnék segitséget,hogy a képen látható Samsung teló melyik tipús?
Köszi.

[link]

#3422) marcusa

Akkor ezért látszik a méretbeli különbség is.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#3422) marcusa válasza Krisz79 (#3421) üzenetére


marcusa
addikt

S3

:-)

(#3423) petyaaa6


petyaaa6
tag

Srácok,tudnátok segíteni?
xperia S - SL a kérdés. ua az a 2 csak sl ugye 2x200mhz-val gyorsabb. Melyik éri emgjobban? 2e ft a különbség. Mennyivel lesz gyorsabb és mennyivel lesz kevesebb azaksi ? Tehát hogy arányaiban megéri inkább az SL-t ? :)
Illetve hogy ha Fehéret veszek,lehet ebből bármi hátrányom? (könnyebb kopás,külső hatás jobban látszik elszíneződés stb.. de persze,vennék tokot, fóliát)
Köszönöm! :)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3424) ADAM1337 válasza petyaaa6 (#3423) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az SL frissített verzió, foltozott, ott nincs sárgulás esélye a kijelzőnek ami gyári hibás az első generációnál.
Szerintem megéri a 2e ft-ot az hogy tuti nem sárgul a kijelző illetve alapból magasabb órajel.
Az hogy fehér nem jelent semmit elhasználódás ugyanolyan mint a fekete színűnél max ha dohányzol számít talán.

(#3425) petyaaa6: az csak 200mhz ugye magonként.

[ Szerkesztve ]

(#3425) petyaaa6 válasza ADAM1337 (#3424) üzenetére


petyaaa6
tag

Dohányzás kizárva,elkötelezett személyiedző vagyok : ))
Szóval aztmondod a 2e-t simán megéri a +400mhz ? s ez szerinted aksiban sokat venne vissza?
Köszi :)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3426) petyaaa6


petyaaa6
tag

igen igen,tudom,köszi :) azért az úgy mégiscsak 400mhz :)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3427) Egon


Egon
nagyúr

Hi all!

A jól bevált Nokia 5800-asom sajnos elhalálozott a minap, az utódját keresem. Új készüléket szeretnék, 30-35K-t szánok a projectre (T-s vagyok, hűség nélküli feltöltőkártyás telefon szóba jöhet a kínálatukból). Első körben a Nokia 500-at szúrtam ki magamnak (eddig is elvoltam a Symbian-nal, nem vágom fel az ereimet, ha nem Android-os telefonom lesz). Zömében telefonálásra, SMS-re, pici netezésre (wi-fi), és némi játékra használnám.
Van esetleg valami más, használható alternatíva ebben az árkategóriában? 35K az nagyonmax, annál többet egy fillérrel sem akarom telefonra költeni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3428) HuMarc válasza Egon (#3427) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem ismerem a Nokia 500-at, de én a helyedben ránéznék az Xperia Tipo-ra is..

(#3429) s4tch válasza Egon (#3427) üzenetére


s4tch
veterán

Hátizé, ha szeretted az 5800-at, akkor bepróbálkozhatsz a Nokia 500-zal. Van egy a családban, használtam eleget, csomó erénye van: szép a kijelzője, baromi jól összerakták, az akksija sem rossz, imádom a felvevő-letevő gombját (ami droidokon sajnos nincs), szóval alapvetően jó a koncepció. Viszont a symbian érintős felületen egy kínszenvedés az androidhoz/windows phone-hoz/ios-hez képest. Ezt mondjuk csak akkor fogod megérteni, ha huzamosabb ideig használod a frissebb, modernebb rendszereket, úgyhogy a relatív tudatlanságban akár boldog is lehetsz egy Nokia 500-zal.

(#3430) Gabó75 válasza Spiggy (#3402) üzenetére


Gabó75
senior tag

Atrix 2-t ajánlom, ha bevállalod a bolti garit.

(#3431) HuMarc válasza Spiggy (#3402) üzenetére


HuMarc
addikt

Ajánlom a ZTE Grand X IN-t.

(#3432) Egon válasza s4tch (#3429) üzenetére


Egon
nagyúr

A sógoromnak van egy Lumia-ja, nézegettem a Windows Phone-t. Kábé 5 perc után úgy kellett lefognia, hogy össze ne törjem. Egy katasztrófa volt az 5800 után: ha görgetni akartam, programot indított, kilépni sem bírtam semmiből, halálra idegesített. Ha ilyen a többi is, akkor inkább visszaváltok butafonra... :U
Nem tudom mi a kínszenvedés egy Symbian-os, érintős mobillal.

HuMarc: köszi, megnézem azért azt is.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#3433) South Velen válasza Egon (#3432) üzenetére


South Velen
addikt

A "véletlen" programelindításra annyit tudok mondani, hogy szerintem a kapacitív kijelző volt fura a rezisztív után. A kapacitív sokkal "érzékenyebb" és szerintem 10000x jobb, nem véletlenül nem hoznak már ki rezisztív kijelzős telefonokat. De tény, h kell idő átszokni. Azt meg igazából elmondani sem lehet, mennyivel van előrébb az Android... nem véletlen tart most ott a nokia, ahol...

(#3434) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

Nincs valami tippetek ,hogy, hol lehet kapni legjobb áron gyári garis Sony Xperia P telefont?
Ugyanis én valahogy ódzkodom a bolti garanciás telefonoktól :U vagy esetleg nem kellene? :)

(#3435) descence


descence
tag

Sziasztok! Megint én vagyok, és megintcsak nem tudok dönteni. Szóval. Adott ez a 3 telefon.:

HTC One V (61 703)
Huawei Ascend G300 (23 655)
Sony Xperia S (85 490)

Amik közül nem tudok választani. Ha csak ezek közül lehetne választani, ti melyiket vennétek meg? (Djuice-os árak a zárójelben), vagy ha ezek közül egyiket sem, akkor hasonló kategóriából melyike(ke)t?

Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#3436) HuMarc válasza descence (#3435) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyértelműen Xperia S, az a legerősebb!

(#3437) petyaaa6 válasza descence (#3435) üzenetére


petyaaa6
tag

Szerintem is S,de akkor esetleg érdemesebb még 3-4et rászánni. Énis most fogok venni St,de nem St hanem SL-t. S enyhén fejlesztett változata(+200mh/mag),gyári ICSvel egyből(nemnagydolog mer updateolod az S-t azt ua az)

Viszont itt lenne egy kérdés : Androidos ismerősöm aztmondta, ne vegyek Xperiat mert eléggé szoftver hibásak. sokan jártak vissza vele hogy szar,hetenként. Mit gondoltok igaz ez? Mert én csak csupajót olvastam róla,sőt és többnapja nézegetem.

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3438) lsebestyen válasza petyaaa6 (#3437) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nekem a legutso frissitessel nincs gond az elozovel tenyleg voltak...

(#3439) petyaaa6 válasza lsebestyen (#3438) üzenetére


petyaaa6
tag

aztmonondod megeri megvenni az SLt?:)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3440) s4tch válasza Egon (#3432) üzenetére


s4tch
veterán

Tanulni és szokni kell mindent. Ha ragaszkodsz a symbianhoz, hajrá; de ha használnál 2 hétig valami mást, akkor azok után lassúnak, körülményesnek, logikátlannak tűnne. Pl. az miért van symbianon, hogy egyes dolgok dupla, mások szimpla pöttyintésre indulnak? Miért jegyzi meg a billentyűzet az utolsó állapotát, ha kikapcsolod a kijelző forgatását? Miért nincs egy normális, gyors böngésző az opera minin kívül? Miért logikátlan a hívásinfó? Stb. Ezen kívül az 500-nak van egy olyan kellemes szokása, hogy bejövő hívásnál random módon képes normálisan viselkedni, illetve csörögni, de a kijelzőt nem felkapcsolni; magyarul hallod, hogy hívnak, csak nem látod, kicsoda. Funky.

A barátnőm pár hónappal ezelőttig sosem használt érintős telefont. Kerítettünk neki egy Nokia 500-at, mondván, "szűz agynak" könnyen szokható lesz. Kb. két hét után azt mondta, vigyem a francba, ez használhatatlan, kéri vissza a gombos telefonját. A munkája miatt napi bő 3 órát lóg a telefonon, ez neki munkaeszköz. Mivel akkor vettem az Xperia P-t, felszabadult a régi Samsung Wave-em, mondtam neki, ezt még próbálja ki; augusztus óta elégedetten használja. Pedig az egy bada rendszer, nekem két év után a hajam hullott tőle, de még így is jobb, mint a symbian. Utóbbin sajnos nagyon látszik, hogy eredetileg nem érintőképernyőre készült, csak a szükség hozta, hogy azon használod.

(#3434) bara17
pl. http://sonymobilewebshop.hu/mobiltelefonok

[ Szerkesztve ]

(#3441) SziberTomi


SziberTomi
tag

Sziasztok a ZTE Grand X IN mennyivel tud többet mint az SGS Advance?

iPhone 5S

(#3442) s4tch válasza SziberTomi (#3441) üzenetére


s4tch
veterán

Nagyobb és jobb felbontású kijelző, jobb pixelsűrűség, több RAM, nagyobb felbontású fényképező, fullHD videó, gyárilag ICS (a Samsungra ez kimarad, egyből JB-t kap majd), NFC, meghát a ZTE-ben Atom processzor van, ami a teszteket elnézegetve nem is olyan hülyeség, mint amilyennek elsőre tűnik.

(#3443) SziberTomi válasza s4tch (#3442) üzenetére


SziberTomi
tag

:R :R

iPhone 5S

(#3444) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok
lányomnak (10 éves) keresek telefont
Samsung Galaxy Gio-ra gondoltam de más készülék is szóba jöhet
minden tanácsot megköszönök
Üdv

(#3445) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

20k körül keresek használtan egy jól kezelhető Androidos okostelót, alap feladatokra (telefon, sms, email, böngészés, gps), Vodafone függő vagy függetlenül. Mit ajánlotok? Az sem hátrány ha van rá még valami gari. :)

Let the Zone take me if I am.

(#3446) DS39 válasza tom_tol (#3444) üzenetére


DS39
nagyúr

ZTE Kis(Plus), Huawei Ascend Y200, Sony Xperia Tipo, Samsung Galaxy Mini 2
(ez így ár szerint növekvőben)

[ Szerkesztve ]

(#3447) tom_tol válasza DS39 (#3446) üzenetére


tom_tol
addikt

köszönöm
de ezek közül melyiket ?
a Mini 2 15-el drágább mint a Gio, megéri a különbség ?

(#3448) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Van egy HTC EVO 3D-m, aminek elgondolkoztam a cseréjén. Nem biztos, hogy leakarom cserélni, csak szeretném tudni, hogy milyen lehetőségek jöhetnének szóba.
Kártyafüggetlen okostelefont keresek.

A következő paraméterek lennének nagyon fontosak: 1 GB RAM, minimum 720p videórögzítés, esetleg egy kamera exponálógomb, FM-rádió, sokat bíró akkumulátor, minimum ICS támogatottság

Maximum 100.000 Forintot áldoznék rá, a mostanit ha lecserélném, akkor úgy is eladnám.

Én a következő telefonokat néztem:

Samsung Galaxy S II
Sony Xperia P
Samsung Galaxy S Advance

Mindnek van valami kisebb problémája, de sajnos tökéletes telefont nem gyártanak...

A fenti három közül melyiket éri meg a legjobban megvásárolni? Illetve a fenti hármon kívül mit tudnátok még esetleg javasolni?

Előre is köszönöm.

Üdv.

(#3449) ADAM1337 válasza Willie (#3448) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szerintem tartsd meg, ha ezek a választási lehetőségek csak.
Még a 4x talán belefér a 100-as keretbe az mindegyiknél jobb.

(#3450) Willie válasza ADAM1337 (#3449) üzenetére


Willie
őstag

Értem, köszönöm. :)

A Galaxy S II nem lenne jobb mint az EVO 3D? Vagy ennyire nem éri meg lecserélni?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.