Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114001) stevve válasza lezuvius (#113992) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi szépen! :R

(#114002) #08205312 válasza tvamos (#113949) üzenetére


#08205312
törölt tag

Moto G5 plusz használok 1 hete: nagyon ott van!

(#114003) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok, felteszek nektek némi "dilemmát"..

Az alábbi készülékeken gondolkodnék főleg:
- Sony XA1 ( 90k )
- Honor 8 64 GB verzió ( normális garanciával 140k körül van )

Mind felé van pro és kontra a részemről.

Általában kellene:
2 sim kártyával használnám a készüléket, így olyat keresek ami eleve képes rá.
Erős pozitívum ha a 2. sim kártya foglalat nem hibrid az sd kártyával, az XA1 tudja ezt.
Szeretem ha a kamera képe jó (mondhatni, számomra az elsődleges szempontok közé tartozik).

felsorolom a számomra lényegesebb pro-kontra érveket.

XA1 pro:
- keskenyebb, könnyebb fogni
- jobb ár (90k)
- 2sim és SD kártya egyszerre
- igaz csak szoftveres de jobb "remegés szűrés" mozgás közben videózáskor
- FM rádió (igen, néha használom)

XA1 kontra:
- kis akku 2300mah (bár azt mondják kibír egy napot közepes használattal.. általában napközben nem érek rá nyomkodni a készüléket így valószínű nem lenne gond)
- nincs új-lenyomat olvasó (bár ez.. annyira nem biztos, hogy számít, eddig is elvoltam nélküle, a mi bandom úgy is "trusted device" az meg kb. helyettesíti számomra)
- csak 1080p30 a videó
- 3GB ram
- gyengébb SOC (bár elvileg viszont igen takarékos is Helio P20)

-------------------------------------

Honor 8 pro:
- nagyobb aksi
- nagyobb kijelző
- nagyobb felbontás
- 1080p60 videó mód
- az éjszakai és beltéri képek jobbak a sonyhoz képest ..
- infra port (jópofa extra TV irányításra.. bár valószínűleg csak próbaképpen használnám, azt sose néznék a funkció felé)
- 4GB ram
- erősebb SOC

Honor 8 kontra:
- nagyobb fizikai méret
- drágább ( 140k )
- hibrid 2. sim foglalat
- FM rádió

De egyszerűen nem tudom eldönteni megéri e a többletet a honor .. az az 50% körüli árkülönbözet azért nem kevés arányaiban.. Ugyan a honor 8 erősebb, de annyira nem látom szükségét a többlet erőnek, ritkán játszom a telefonon, amit igen azt meg elbírná bőven az XA1 is. A honorban több a memória, de egy 2-3 év max amire tervezek a telefonnal, nem hiszem, hogy addigra kevéssé válna a 3GB.

.. tényleg tanácstalan vagyok.. ti melyiket vennétek? vagy ha tudtok valami "favoritot" ezen ársávban ami jó lehet, ne tartsátok magatokban.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#114004) lezuvius válasza DraXoN (#114003) üzenetére


lezuvius
őstag

Ha ezeket az arazak nezzuk, akkor a Sony. Viszont ha lemondasz a 64gb belsorol, akkor 115e korul kapsz Honor 8-at...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#114005) Goldguy válasza Goldguy (#113994) üzenetére


Goldguy
tag

Nos, ki tud erre javaslatot tenni?

(#114006) diegho válasza DraXoN (#114003) üzenetére


diegho
nagyúr

A Honor8 normális garanciával 110k körül van.

(#114007) DraXoN válasza diegho (#114006) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

a 64GB-osból nem találtam annyiért.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#114008) diegho válasza DraXoN (#114007) üzenetére


diegho
nagyúr

Már én sem. Hétvégén 113k volt valahol a Honor8 prémium, nem tudom már, hogy hol láttam. Mondjuk 125k most is a notebook.hu-n.

(#114009) MM válasza DraXoN (#114007) üzenetére


MM
őstag

Egy kis "reszeléssel" elfér 2 SIM mellé egy SD is a Honor8-ban.

Így nem lenne elég a 32 GB-os?

(#114010) BenHans válasza Goldguy (#114005) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Ha ragaszkodsz az IP védettséghez, akkor Galaxy A3 (2017).
Ha nem, akkor egy jobb telefont, a Honor 8-at ajánlanám.

Ha tudod bővíteni a keretet, akkor az IP53-as HTC 10 lenne a legjobb választás. 130-135k körül beszerezhető két év gyártói garival (EU régiós készülék esetén), ez egy tavalyi flagship esetében eléggé best buy.
Ezzel a jó hangszórókat mint kitételt is kipipálhatod, fotózásban tavaly top5-ben volt és az XDA-n sem leszel vele elveszett ha arra kerül sor.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#114011) pit stop válasza DraXoN (#114003) üzenetére


pit stop
addikt

Saját magadnak készíts egy fontossági sorrendet a nélkül, hogy néznéd a két típust. Minden szempontot figyelmbe véve amit pro és kontránál írtál. Ha megvannak a súlyok, akko utána nézd meg pro-kontrát, és súlyozva el tudod dönteni számodra melyik lenne jobb :)

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#114012) BenHans válasza BenHans (#114010) üzenetére


BenHans
addikt

Goldguy: + lehetőség az A5 2017 ami most edigitalban 103k.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#114013) Goldguy válasza BenHans (#114012) üzenetére


Goldguy
tag

A HTC 10 és a Galaxy A5 tetszik, a Honor 8 nem igazán.

Milyen lenne egy Sony-tól választani valamit?

(#114014) Vinous_89


Vinous_89
tag

Sziasztok!

Páromnak szeretnék egy új készüléket venni, a jelenlegi Lumia 640-ét a szoftver hibái miatt lassan csak „butatelefonként” tudja használni. Jó lenne, ha 2/3 GB memóriája lenne, 16 GB vagy nagyobb tárhely, dual sim, 5” kijelző, jó kamera stb ….nem fogja egész nap nyúzni, különböző játékokkal és egyén appokkal terhelni.
Amire én először gondoltam azok a:

- Xiaomi Redmi 4A / 4A PRO
- Samsung Galaxy A3 (2016. v 2017)
- Lenovo Moto G5 / G6
- iPhone SE

Ezek közül melyik lenne a legjobb választás, valamint van-e más készülék, amit ajánlanátok?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#114015) gianone válasza Vinous_89 (#114014) üzenetére


gianone
őstag

Huawei Nova

Miután elég nagy a szórás, amiket megadtál, simán belefér. 3/32, fémház, elegáns, kompakt 5 colosban. 83-ért van gyári garival.

[ Szerkesztve ]

Nokia 1610i Huawei Nova

(#114016) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Redmi 4 Prime árában (~60 Ft / €180) van olyan teló most a piacon, ami semmiben sem rosszabb? (akksiidő, kijelzőfelbontás, SoC, RAM, tárhely)

Köszi :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#114017) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok.

iPhone 6-ról váltok, a telefon már nincs meg. 8 éve iPhone-t használok, de már egy ideje gondolkodom a váltáson, de eddig a gari (és hogy kábé minden apróságért cserélik a telót) az iPhone mellett tartott.
Viszont, újabban a céges telefonnál (hiába magyarországi vásárlás) nem indul újra a gari, így lényegében újabb egy érvvel kevesebb az iPhone-nál....

1. opció: SufniGSM-ből független iPhone7 177-ért: Lényegében ugyanaz, mintha cégesre venném, még kicsit olcsóbb is. Bár nem indul újra a gari, de 1 évig "védve" vagyok (tehát bármi baj van, cserélik vadi újra), illetve ami még mellette szól, hogy a 8 évnyi mentésemet egyszerűen be tudom állítani, illetve jól tartja az árát használtan.

2. opció: Huawei P10 - ez azért lenne szimpi, mert Dual SIM-es; jól tudom, hogy menüből váltható, hogy melyiken fusson a 4G? Illetve, van bármi hátránya a szimpla SIM-eshez képest?
Nagyon szimpi a 3-3-3 gari, ez milyen feltételek teljesülése mellett érvényes? Ez nemzetközi gari, mint az Apple (tehát ha Ausztriában, Németországban viszem el, ott is szervizeltethetem?)

Más alternatíva nem merült fel.... Szívesen várom tanácsaitokat, ajánlásaitokat :)

(#114019) diegho


diegho
nagyúr

LG V20-al van valakinek tapasztalata? 120k most Partnero-nál és nagyon jónak tűnik.

(#114020) odipapa


odipapa
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani "jó" dualsimes telókat amikben megvan a három különálló slot (2 sim+1 micro sd)
Azért nem írok több tulajdonságot mert szerintem alapból nem sok telót gyártanak így manapság.

(#114021) lezuvius válasza diegho (#114019) üzenetére


lezuvius
őstag

Szerintem siman megeri. Parom hasznalja mar egy ideje es eddig csak pozitivan nyilatkozott rola (nem ugy, mint a Mate 9-rol, amit elotte hasznalt)

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#114022) BenHans válasza Goldguy (#114013) üzenetére


BenHans
addikt

Sony XZ lenne kicsit drágábban mint a HTC 10, de a HTC jobb nála. Ha van a 10-esre keret, én azt venném, időtállóbb is és az írt igényeidnek is megfelel.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#114023) Goldguy válasza BenHans (#114022) üzenetére


Goldguy
tag

És milyen volna egy Z5 115 ezer körül?

(#114024) diegho válasza lezuvius (#114021) üzenetére


diegho
nagyúr

Összehasonlítva a HTC10-el és az OP3-al is megállja a helyét? Erősen gondolkodok rajta, hogy eladom az összes telefonomat (Note3 és Xperia X) és inkább veszek egy tavalyi flagship-et, mert úgy látom az idei csúcskategória nem mutat nagy előrelépést. A V20, HTC10, OP3, S7 négyest nézegettem. V20=120k, HTC10=118k (flottámban), OP3=135k (vagy használtam 100k), S7 150k (használtan 100k, vagy 1 év garral újonnan 125k).

(#114025) lezuvius válasza diegho (#114024) üzenetére


lezuvius
őstag

Htc 10 jo telo de olyan "fapad" mindene okay de igazan nem kituno.
OnePlus 3 szemelyes kedvencem tavalyrol, igy inkabb nem irok rola semmit :)
V20 remek telefon, egyedul akkuban lehetne jobb ~Htc 10 szint
S7 tavalyi bestbuy, nem nagyon tudok fogast talalni rajta.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#114026) diegho válasza lezuvius (#114025) üzenetére


diegho
nagyúr

Na pont hasonlóan vélekedek én is.
A HTC10 all round jó, de semmiben nem a legjobb (front facing ois-en kívül, de még életemben nem lőttem előlapi kamerával)
OP3 nagyon impresszív hardver, jó support, de a kamera nem tudom... az még mindig nem az igazi
V20-nál nekem is az akksi tűnik gyengének, valamint az, hogy automata módban nem tul jók a képek, a manual mód tök jó, de az előkapom fotózok módra nem a legjobb
S7 nem tudok mit mondani, vízálló, jól néz ki, gyors, szuper kamera és videó

Igazából az OP3 és az S7 az a kettő, ami nagyon szimpatikus, használtan kb ugyanannyi, újonnan az S7 15k-val drágább.
S7-re lehet a garanciaidő lejárta előtt extra garanciát vásárolni a Samsung-nál?

(#114027) lezuvius válasza diegho (#114026) üzenetére


lezuvius
őstag

V20-nak jo az automataja :) bar teny, hogy abban az S7 veri.
Sokat fotozol, akkor inkabb a 3T. Sokkal jobbnak ereztem annak a kamerajat (videonal kimondottan fasza).
S7-nel garit nemtudom, igy azt kerdezzd meg a Samutol.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#114028) iPetras99


iPetras99
kezdő

Sziasztok!
Vásároltam egy új Galaxy S4-et, Samsung Experience Store-n, 50.000 Ft-ért. Nagyon gyors, szép a kijezője, rosszabbra számítottam. :D Aki esetleg fontolóra vette ezt a telefon, annak ajánlom.

(#114029) hegege27


hegege27
csendes tag

Sziasztok!

Már jó ideje telefon vásárlás előtt állok. Most egy LG G2 telefonom van ennél szeretnék jobbat venni, mind GPU mind CPU terén.

Elvárásaim a telefonnal kapcsoltban:

- 16 Megapixeles kamera
- Minimim 3 Gb RAM
- Maximim 5,5 " -os kijelző
- Maximim 90.000 Ft ár

Amiken én gondolkoztam:
- LG G4
- LG G5 SE
- Huawei P10 Lite

Köszönöm a segítő hozzászólásokat :)

(#114030) Carte


Carte
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítség kéne. Most cserélném Galaxy Note 3 telefonomat egy újabbra.
Mindenképp kisebb méretű kéne, megelégeltem hogy egy féltéglát hordok magammal :DDD

Pontokba szedve:
-Android
-Használt (pl. apróhirdetés)
-Max keret: 95.000 Ft
-Független
- Kiszemelt : Galaxy S7 (sima, nem Edge). Egy a baja: elöl-hátul üveg.
-Összességében felülmúlja specifikációban a Note 3-mat
- Inkább 1 éves flagship telefon legyen mint új középkategóriás. Főleg anyaghasználat, update miatt.

Egy mondatba foglalva: S7 alternatívát keresek - méretben is - ami nem törik ripityára (nem üveg mindkét oldalán a borítás).
Illetve ha valaki erre rá tud cáfolni és egy normálisabb tok megvédi ettől az s7-et, persze szóba jöhet. A note-ot párszor sikerült repülésre bírnom, ezért fázom ettől :W .

[ Szerkesztve ]

(#114031) iPetras99 válasza hegege27 (#114029) üzenetére


iPetras99
kezdő

Szia!
Xperia XA1 készüléket nézd meg! Pont ma jött ki a Mobilarena-teszt. :)

(#114032) istnag válasza iPetras99 (#114028) üzenetére


istnag
addikt

Számolj be majd olyan 6-8 hónap múlva.

Carte
HTC 10.

[ Szerkesztve ]

(#114033) BenHans válasza Goldguy (#114023) üzenetére


BenHans
addikt

Nem éri meg szerintem. Kb mindenben gyengébb és idősebb.

lezuvius & diegho: All round jó a 10, de azért van ami kiemelkedő, ilyen pl az audio, felvett és lejátszott hang is. Csak az LG V széria hoz hasonló szintet.
Ezen felül van rendszer szinten amit még mindig eltanulhatnának mások is, de ez átlagfelhasználónak nem feltétlen szembeötlő.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#114034) Dareiosss válasza iPetras99 (#114028) üzenetére


Dareiosss
senior tag

Te jó ég, 4 éves modellért 50 ezret adtál? Elavult androiddal, 2 gb rammal, mai szemmel gyenge hardwarrel.
Hibát követtél el, de a te pénzed...

(#114035) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok. Aki jó phabletet akar nagyon jó áron, annak bátran ajánlom a Xiaomi Redmi Note 4-et!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#114036) ZolkoW válasza odipapa (#114020) üzenetére


ZolkoW
őstag

nem tudom, mik vannak ilyenek, de a Moto-k közül mintha több is tudná (Z play például).

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#114037) diegho válasza lezuvius (#114027) üzenetére


diegho
nagyúr

No meglátjuk mennyiért megy el az Xperia X, aztán döntök mi legyen, lehet pár hétig visszatérek a Note3-ra.

(#114038) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Ismerősömnek lenne szüksége egy 40k-s keretből kihozható lehető legnagyobb kijelzős új és független okostelóra. A kijelzőméret azért fontos mert kamionozik és gps-ként is használná. Tudtok ajánlani jó ár/értékű, megbízható telefont?

[ Szerkesztve ]

(#114039) okezsoke


okezsoke
tag

Sziasztok!

Tesómnak szeretnék venni egy nagyon belépő szintű telefont. Szerintem nem igazán fontos neki a dolog, csak unom, hogy nem lehet elérni a régi 1000 éve smobilján. :)
Szóval nincsenek nagy igények, de tapasztalataim szerint akár a normál használat is nehézkessé válik egy gyenge telefonnal. Illetve ha már kap telefont, akkor hozzuk ki ebből amit lehet.
Az árszint 20-25 ezer Ft. Újat, szeretnék, mégiscsak ajándék.

Van olyan telefon, ami használható ebben a kategóriában?

(szerk.: azért nem butafon, mert egy Viber azért jó lenne ha menne rajta, hogy el lehessen érni úgy is)

[ Szerkesztve ]

(#114040) Deck válasza okezsoke (#114039) üzenetére


Deck
titán

Nincs.

PS5

(#114041) Sgr_A válasza okezsoke (#114039) üzenetére


Sgr_A
addikt

Eustocktól a homtom ht16 pro[link] esetleg még elmegy

[ Szerkesztve ]

(#114042) G@ben


G@ben
addikt

Lassan ideje cserélni a telefonomat, de már a sima 5"-os telefonok is nagyok nekem, mivel a felső sávot nem érem el, csak fogásváltás után, ami nem jön be. A Xiaomi telefonok tudják azt, hogy ha a képernyő közepétől lefelé húzom, akkor a felső sávot lenyitja, nem kell felnyúlni érte. Ezt más márkák is tudják? A képernyőkicsinyítő sem tetszik, mert egy mozdulattal szeretném lehúzni a sávot, nem kisebb képre váltani, lehúzni, majd visszaváltani nagy képre.
A nagy márkák (pl Samsung) kiesnek, mert annál azért olcsóbban kéne. A Xiaomi-tól tudnék válogatni, csak a topikokat olvasva elég sok, bosszantó hiba van. Mik azok, amik tudják ezt a felső sáv lehúzást a képernyő közepéről egy mozdulattal?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#114043) Yany válasza Carte (#114030) üzenetére


Yany
addikt

Neo Hybrid tokban az S7 tökéletes biztonságban van.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#114044) okezsoke válasza Sgr_A (#114041) üzenetére


okezsoke
tag

Köszönöm. Ahogy nézegetem a teszteket, igazatok van, ennyi pénzért nincs értékelhető telefon. Már csak a családomat kell meggyőzni, akik kitalálták ezt. :S

Ha kicsit feljebb megyünk, ez elég jó készüléknek tűnik:

Mi a véleményetek?

Látom ez ajánlott a fórum szerint. Meglátjuk mit szól a család. :)

[ Szerkesztve ]

(#114045) Perijon


Perijon
tag

Halihó!

Új telefon vásárlása előtt állok. A következő feltételekkel szeretném a következő készülékemet:

- Max 100 ezer Ft
- Az árfekvésben a lehető legjobb kamera
- Minőségi anyaghasználat
- Új
- Sufni GSM kizárva
- Kínai oldalról is jöhet, de csak EU raktárról.

Kijelző kapcsán teljesen megfelelő a Full HD felbontás, a kijelző mérete pedig nem számít. RAM minimum 3 GB.

Már sok órát szántam a keresgélésre, de még mindig bizonytalan vagyok. Mi a véleményetek?

(#114046) diegho válasza Perijon (#114045) üzenetére


diegho
nagyúr

Honor 8.

(#114047) MeszarosG


MeszarosG
csendes tag

Sziasztok!

Édasanyámnak szeretnék okostelefont vásárolni az elhunyt Moto G 4g helyébe. Egy hasonló tudású telefont keresek.

Keret: lehetőleg minél olcsóbban totális maximum 50k. Ideális 25 - 40k.
Használt vagy új: Mindegy.
Hosszú távra, megbízható vagy garanciális érdekel.
Használat: telefonálás, Messenger, böngészés Whatsapp. Képminőség nem a legfontosabb, hosszú üzemidő előny. Bővíthetőség és FM rádió fontos.
Android rendszerrel. Fontos a magyar nyelv és előny ha minél közelebb van Stock-hoz vagy nyitható a bootloader és elérhetőek custom ROM-ok.
4.5 - 5.5" körüli méretben.

Az eddigi hozászólások alapján a Xiami Redmi 4A Pro-t látom de nem tetszik a teljesen átcsicsázott kezelői felülete miatt, bár ha ebben az árkategóriában nincs más opció akor annál maradok.

[ Szerkesztve ]

(#114048) w.miki válasza G@ben (#114042) üzenetére


w.miki
veterán

Nova, vagy más Launcher, amiben van gesztus vezérlés.
Lefele húzásra az értesítési sávot nyitja le.
Sajnos 5" alatt már nincs is teló :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#114049) G@ben válasza w.miki (#114048) üzenetére


G@ben
addikt

Olyat keresek, amiben gyárilag van, nem akarok mókolni, rootolni, stb. Fogalmam sincs, hogy a Launcherhez mi kell, nem használtam még olyat.
Nekem ami egy kézzel még kényelmes lenne, az a max 130mm-es magasság, abba legfeljebb 4,7" fér bele, ott meg finoman szólva is kicsi a választék, úgyhogy keresem 5"-ban azt, aminél így lehúzható az értesítési sáv, az a kritikus pont, a többit meg tudom oldani.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#114050) Kolty


Kolty
aktív tag

Vásárolt már valaki innen telefont?
Megérné?
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.