Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Grizzly87


Grizzly87
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni okostelefon választásban.

-Függetlenül lesz vásárolva
-Legjobb kamera
-Jó offline GPS

Hobbim a fényképezés, így számomra elsődleges szempont, hogy kamerából az egyik legjobb legyen a telefonban. Volt SE K800i, majd váltotta egy IPHONE 4.
Pár napja, 2év használat után, kihagyhatatlan ajánlatot kaptam az I4-re, így megváltam tőle. Amúgyis terveztem ezt a lépést, mert eléggé megkötve éreztem magam... Most ismét a K800i teljesít ideiglenes szolgálatot :)
Karácsonyra kompakt fényképező volt a terv, de akkor inkább egy jó fényképezős telefon a DSLR-mellé.

Mindennapos használat nálam ennyit takar:
Telefonálás,Ébresztő,SMS,Email írás és bejövők olvasása, Fényképezés, Navigáció, kis internetezés, nagyon kevés játék.

2 készüléket néztem ki:
-Nokia 808 (Symbian)
-Nokia 920 (WP)

-Tisztában vagyok azzal, hogy a Symbiannak "vége", kevés az appok száma, lassú, nem annyira smooth stb...
De, ahogy próbálgattam itt Pécsett a Mediaban, egész gyors és viszonylag minden megvan rá, amit használtam az I4-en is (Skype, Viber, TV24, AngryBirds stb...). Mondjuk I4 kijelző után, eléggé visszalépésnek érzem a 808-at. Nem vagyok egy gamer, az az 1-2 játék bőven elég, ha valahol várakoznom kell. Sokkal fontosabb számomra a jó offline gps!

-A WP-t is próbáltam, bár csak a Nokia 800-at. Furcsa, de biztos vagyok benne, hogy meg lehet szokni.

Symbian a múlt, WP a jövő. De a 808-ban ott a xenon villanó és 41MP PureView technika. Viszont a 920-nak sokkal jobb a kijelzője.Navigációból mindkettő jól áll tudomásom szerint. Teszteket elolvastam, teszt képeket átnéztem. Ez a kettő között kell döntenem.

Androidos tippet is szívesen fogadok, ha megfelel a kritériumoknak. (jelenleg T-mobile előfizető vagyok)

Előre is köszönöm!!! :R

[ Szerkesztve ]

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#4452) s4tch válasza Grizzly87 (#4451) üzenetére


s4tch
veterán

Ha a fotó annyira fontos, akkor a 808 mindennél jobb. Egyébként az egy nagyon drága telefon, tényleg elavult rendszerrel, de olyan kamera semmi másban nincs.

(#4453) Sanyig4 válasza premete (#4444) üzenetére


Sanyig4
tag

Jön erre frissítés? Ha jól látom 2.3-al adják.

(#4454) premete válasza Sanyig4 (#4453) üzenetére


premete
veterán

Nem valószínű, a hivatalos 4.0.4 az utolsó. Persze, nem hivatalosban minden lehetséges. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4455) tthom válasza tthom (#4449) üzenetére


tthom
senior tag

Eh, most olvasom, hogy a 4G-re nem lesz hivatalos ICS se, csak az Atrix 2-re.

(#4456) BoC1ka válasza Grizzly87 (#4451) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Navibol talan jobb a symbianos :) en nagyon meg vagyok elegedve enyemmel es az csak s60..

YNWA

(#4457) werszomjas válasza maggi1886076 (#4446) üzenetére


werszomjas
őstag

Galaxy Ace II Black - 24 Honap Gyartoi Garancia : 65ezer, az azért nem rossz ár :)

Én is szemezgettem az Atrix 2-vel, de sajnos csak szürke import van belőle, hiába olcsó, azért 60ezer is nagy pénz, én nem mertem bevállalni bolti garanciával :(

[ Szerkesztve ]

üdv

(#4458) maggi1886076 válasza werszomjas (#4457) üzenetére


maggi1886076
addikt

köszi.pont múlt héten kerestem.akkor még 72volt.saját részre kell.akkor megyünk is megvenni! :C

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4459) bara17


bara17
tag

Sziasztok!

Tudom, hogy már volt ez a téma, de mennyire megbízható a partnero gsm ?

Sony Xperia P-t vennék, és 65 ezer ára, ami elég baráti szerintem....

(#4460) choler.


choler.
tag

Üdv!
Esetenként több órán (5-6) át tartó autós útvonalrögzítésre (mytrack) keresek olcsó telefont a t-mobile kínálatából.
A Huawei Ascend Y200 -at találtam. (domino)
Vélemény illetve alternatíva?
Mint írtam, a GPS része a fontos. (256mb memória nem fogy el idő (útvonal mentése) előtt? )

[ Szerkesztve ]

(#4461) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Nexust.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#4462) nggabi válasza choler. (#4460) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha a gps fontos akkor tudja használni a glonass holdakat. pl samu ace 2 vagy advance. a mini 2 nem tudom h tudja e.

"szenyor dzsíííí"

(#4463) lsebestyen válasza choler. (#4460) üzenetére


lsebestyen
addikt

Mennyiért vennéd, hol, új/használt?

(#4464) dani786


dani786
tag

Sziasztok!

Kinéztem a HTC One X-et, már majdnem meg is vettem, de elbizonytalanodtam. Nem is a készülék miatt, hanem inkább a garancia aggaszt, mert elég rosszakat hallottam a HTC szervízéről (hiába a gyári garancia) Egyébként kártyafüggelten készüléket néztem 2 év gyári garanciával a Nextelnél, de bizonytalan az is, hogy németországból importált, Orange logós, amit elvileg nem bizots h bevesz az itthoni szervíz, illetve a frissítésekben is lehetnek problémák. (egy másik fórumtag véleménye szerint)

Ezért gondolkoztam és a másik lehetőség a Samsung Galaxy S3. Azért gondoltam rá, mert hasonló telefon, viszont rengeteg samsung szervíz van országszerte, van pl a Westendben is ami 5 percre van tőlem, így ott nem aggaszt a garancia, illetve az, hogy heteket, esetleg akár egy hónapot kelljen várnom a telefonra, ha gond lenne vele. Persze hallottam már a Samsungról is rémtörténeteket, de szervíz szempontjából mégis megbízhatóbbnak gondolom mint a HTC-t (személyes tapasztalatok alapján is)

Szerintetek jó döntés lenne-e a One X helyett az S3? Mit áldozok fel? Tudom, hogy kb. ízlések és pofonok a két telefon, de azért kiváncsi lennék, hogy tudtok-e valamit mondani ami az egyik irányába billenti a mérleget.

Jelenleg egyébként 130 ért tudnék S3-at venni és 139 ért olyan One X-et ami magyarországi kártyafüggetlen. (mind2-t a nextelnél néztem, eddig jó tapasztalatokat olvastam a bolttal kapcs. + egy munkatársam is tőlük vásárolt és eddig elégedett)

Köszi,
Dani

(#4465) lsebestyen válasza dani786 (#4464) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én amúgy is az s3-t venném, jobb akku, jobb hangzás, meg ahogy említetted jobb garanciális feltételek. Amúgy csak gyártói garisat vegyél, tehát amihez kapsz samsungos gari papírt, a többi sz@rt sem ér. :K

(#4466) dani786 válasza lsebestyen (#4465) üzenetére


dani786
tag

mindenképp gyári garisat vennék, azzal nincs is gond, csak aggódom a HTC szervíz miatt, de mondjuk ha a zene meg a kamera fontos, akkor gondolom jobban is járok az s3-al...?

(#4467) lsebestyen válasza dani786 (#4466) üzenetére


lsebestyen
addikt

Persze, hogy jobban. Mindkettőben veri. MEg azért azt se felejtsük el, h az akku is jobb.

(#4468) Sanyig4 válasza Swami (#4447) üzenetére


Sanyig4
tag

Jól gondolom, hogy ez a jelenlegi BestBuy ilyen árkategóriában függetlenül?

(#4469) Paulo81 válasza BoC1ka (#4442) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Szia!

Köszönöm a választ!
Teljesen nulla a tapasztalatom. Tehát nem tudom pl. az android és a win7/8 közül melyik lenne a jobb nekem. Kijelzőre sem tudnék nagyon adatot mondani, mert nem tudom mekkora az átlag :)
Árra mondjuk 50 ezer, de ez csak irányadó, mehet talán feljebb is.
Amit ajánlottál az külsőre nagyon tetszik, elolvasom a tesztet és még lehet, hogy kérdezek. :)

(#4470) HuMarc válasza Paulo81 (#4469) üzenetére


HuMarc
addikt

50 000 Ft felett egy kicsivel a T-nél ZTE Grand X IN, SGS Advance!

(#4471) akcsy válasza bara17 (#4459) üzenetére


akcsy
tag

Hehe, mintha magamat olvasnám :P Háát ami zavaró, hogy azt vettem le, hogy a srác nem nagyon akar gyártói garival adni, mert tettem is fel neki kérdést, hogy úgy mégis mennyi, de csak "bolti garival kapható" ami 1 év, szal így annyira mégsem venném meg... ;) De osztálytársam aki ott vette, mai napig tkéletesen működik neki...

(#4472) Paulo81 válasza Paulo81 (#4469) üzenetére


Paulo81
aktív tag

Jókat írnak róla, ez mennyire fog elavulni pár év múlva?

(#4473) nggabi válasza Paulo81 (#4472) üzenetére


nggabi
nagyúr

milyen pár év? inkább pár hónap :DDD de pár év múlva is alkalmas lesz mindenre amire most :U

"szenyor dzsíííí"

(#4474) HuMarc válasza nggabi (#4473) üzenetére


HuMarc
addikt

Kivéve, ha kimúlik az akksija/akármi más létfontosságú szerve....

(#4475) gabber01


gabber01
addikt

Hello!

Le szeretném cserélni a telefonomat, de mostanában nem követtem az újdonságokat. Mi lenne most a legjobb választás olyan 20-25k környékén (használt!)? Nokia e72-öm volt eddig, azzal teljesen elégedett voltam. Alapvetően telefonálásra kell, zenehallgatás, kamerázás annyira nem fontos. Nem baj, ha használható BT és WIFI van benne, de a net nem elsődleges, nem nagyon netezek telón, max. pár apróságot nézek meg néha (esetleg FB). GPS viszont nagyon fontos. Az e72-ben az tökéletes működött, nagyon gyors volt, pontos, ingyenes frissítési lehetőség, és adatforgalmat sem generált. Ja, és qwerty bill. is jó lenne. Ilyen feltételek mellett mi ajánlható?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4476) nggabi válasza HuMarc (#4474) üzenetére


nggabi
nagyúr

nyilván, a működés alapfeltétel :DDD

egyébként a játékok pl amik vagy menni fognak vagy nem. érdekességképp az sgs1emen amin gyári 2.3 fut az mc3 nem nagyon megy míg az új nfsw elindul és nem is rossz. szal ezt azért így nehéz megmondani h mi lesz.

gabber01: xperia mini pro (nem x10 mini pro) esetleg? persze ha nem baj az egérmozi :D

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#4477) HuMarc válasza nggabi (#4476) üzenetére


HuMarc
addikt

Modern Combat 3?

@gabber01 (#4475): Xperia Mini Pro... Az a gond, hogy offline navigációt ingyen nemigen kapsz Androidra... (nyilván a virágbolt nyitva van, de itt a fórum tiltott a téma...)

[ Szerkesztve ]

(#4478) nggabi válasza HuMarc (#4477) üzenetére


nggabi
nagyúr

most h így mondod lehet h a 2 nem ment és az 1 van fent rajta :DDD nah mind1, de az nfsw-t ma raktuk rá és egész tűrhető. igazából már nem az enyém, csak látom naponta meg néha karbantartom :)

"szenyor dzsíííí"

(#4479) gabber01 válasza nggabi (#4476) üzenetére


gabber01
addikt

hát, kicsit elegánsabbra gondoltam, nem ilyen kis kacat hatásúra.
az a baj, hogy egyébként van egy Samsung Galaxy Ace-em,de a GPS használhatatlan rajta, iszonyat lassan talál jelet és állandóan elveszti. meg egyébként is kicsit lassúcska az Androiddal. meg a qwerty bill sokat dob a használhatóságon. Nokiában vagy Blackberryben gondolkodom egyébként, mert ezekről tudom hogy a GPS-ük jó.

mondjuk ha nincs alternatíva, maradok az e72nél, csak gondoltam van azóta vmi újabb hasonló kategóriában.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4480) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Olyan telefont szeretnék venni, ami megfelel az alábbi kritériumoknak.

ÁRA: használtan 35K, nagyon max 40K
kijelző: 4col
CPU: legalább 1Ghz single-core
RAM: legalább: 512
kamera: legalább 5mpx, 720p videó, led villanó.

Én az Lg Optimus Black-et, illetve a 2X-et néztem ki.
A fent említetteknek mennyi lehet most a használt reális ára?
Illetve milyen teló jöhet még számításba az lg-ken kívül?
Üdv és köszönt, Zoli.

[ Szerkesztve ]

(*)(*)

(#4481) nggabi válasza gabber01 (#4479) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem rossz cucc az csak kicsi. viszont belefér az általad említett összegbe. ha nem ragaszkodsz a billentyűzethez akkor lww vagy talán már neo (v) is van ennyiért.

"szenyor dzsíííí"

(#4482) BoC1ka válasza Paulo81 (#4469) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Kérdezz nyugodtan, hisz ezért van ez a fórum :) Az árat tekintve -feltéve ha pl T mobilos vagy, és márkahű a nokiához - szerintem olvasd el a nokia lumia 800 tesztet is, 60-párezer forint újan.

lumia 800

Ebben van ingyenes navigáció, nagyon gördülékeny és gyors telefon. Viszont pl az Xperia S vagy SL hez képest kompromisszumot kell kötni:

-csak 720p videófelvétel
-kisebb kijelző, kisebb felbontás
-akksija gyengébb
-1 magos proci, kevesebb RAM, de ez nem feltétlen hátrány hiszen hasít a telefon.
-16gb háttértár
-az utolsó frissítést hamarosan megkapja, utána nem nagyon lehet számítani támogatásra

Emellett szól az ár, nokia, ingyenes navigáció, gyors rendszer.

YNWA

(#4483) haruspex válasza gabber01 (#4475) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szerintem azt mondanám, hogy tartsd meg az e72-t.

Megelőztek:

Esetleg xperia mini pro. De ott ingyen csak a google maps van.

[ Szerkesztve ]

(#4484) gabber01 válasza haruspex (#4483) üzenetére


gabber01
addikt

sajnos nem az én választásom volt, céges teló volt, de már nem dolgozom ott...
asszem keresek egy másikat ha jobb alternatíva nincs

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4485) haruspex válasza gabber01 (#4484) üzenetére


haruspex
aktív tag

Körülnéznék a szolgáltatói ajánlatoknál. Kártyásan a t-mobilnál a huawei y200 20 körül a telenornál a blade III 30 alatt van webshopból, és veszíteni nem veszíthetsz semmit, ha nem tetszenek akkor visszaküldöd.

Üzemidőben kamerában gyengébbek, de gps és wifi, van, a sebességük sem gáz szerintem, az alap játékok is elfutnak.

[ Szerkesztve ]

(#4486) gabber01 válasza haruspex (#4485) üzenetére


gabber01
addikt

hogy hogy visszaküldöm?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4487) bobooo válasza gabber01 (#4486) üzenetére


bobooo
addikt

Elállsz a vásárlástól..

(#4488) kali8n válasza gabber01 (#4486) üzenetére


kali8n
tag

Minden webshopból rendelt terméktől, 8 napon belül, indoklás nélkül elállhatsz.

(#4489) nggabi válasza kali8n (#4488) üzenetére


nggabi
nagyúr

azzal vigyázzatok h a telenornál ez nem működik. legalábbis pár hónapja ezt írták a topikjában... tudom h törvény meg blabla de akkor se... T-nél elvileg megy, de azért erre nem lehet alapozni. egyszerűbb elmenni kipróbálni valahol. :U

"szenyor dzsíííí"

(#4490) Grizzly87


Grizzly87
csendes tag

Szeretném kikérni az aktuális "ügyeletesek" véleményét is :F
Köszönöm!!! :R

[link]

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#4491) gabber01 válasza kali8n (#4488) üzenetére


gabber01
addikt

ha kifizettem, felbontottam, nyomkodtam, akkor is???

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4492) kali8n válasza gabber01 (#4491) üzenetére


kali8n
tag

Igen. Keress utána, ez egy törvény. Persze hibátlan állapotban kell visszaküldeni, minden tartozékkal együtt, ha minden okés akkor visszautalják a pénzt. De erre nem szabad alapozni, mert szerintem bunkóság az, ha valaki úgy vesz bármit, hogy majd úgyis visszaküldi...

[ Szerkesztve ]

(#4493) gabber01 válasza kali8n (#4492) üzenetére


gabber01
addikt

egyetértek...nem is szeretnék ezzel élni.

azt hiszem egyébként hogy csak maradok az e72-nél. használhatóságban még mindig az egyik legjobb sztem. csak az a baj vele, hogy a térképeket már nem nagyon fogják frissíteni hozzá. :S

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#4494) HuMarc válasza Grizzly87 (#4451) üzenetére


HuMarc
addikt

Egy DSLR mellé felesleges egy PureView 808, mivel a DSLR-hez nem ér fel, tehát mindegy, hogy 808, vagy 920... Én egyértelműen a 920-at választanám a WP8 miatt!

(#4495) G-lader válasza Swami (#4450) üzenetére


G-lader
tag

Erről esetleg vélemény, tapasztalat?

http://myaudioworld.com/myaudio/telefon/series-5/technikai-specifikaciok/

Az fontos lenne hogy számlával, illetve megfelelő garaival tudjam megvenni, mert nálam ami elromolhat el is romlik :)

(#4496) lsebestyen válasza HuMarc (#4494) üzenetére


lsebestyen
addikt

+1!

(#4497) HuMarc válasza G-lader (#4495) üzenetére


HuMarc
addikt

Én láttam a Media Markt-ban és azt kell, hogy mondjam, hogy a kis viszonylag kis ppi ellenére nem olyan borzasztó a képe és olyan árban, amiben adják, nem rossz választás! :R

(#4498) nggabi válasza G-lader (#4495) üzenetére


nggabi
nagyúr

ez el is fog duplán :DDD miért nem veszel note1et használtan 80ért? garisat nézz.

"szenyor dzsíííí"

(#4499) Švejk válasza Grizzly87 (#4451) üzenetére


Švejk
őstag

Szépen összefoglaltad! :C
Ha tényleg csak erre kell, akkor akár a 808 is jó lehet.
De Androidos fronton és WP fronton is van jobb ajánlat, szerintem. Előbb-utóbb úgyis megnőnek az igényeid, aztán hamar eleged lehet a 808 korlátozottságából. Én is így voltam vele, amikor megvettem a telefonomat, most már csak falom az okostelefon fílinget, sok alkalmazás, satöbbi :)) .
Így elsősorban tudom ajánlani a HTC 8x-et, szerintem sokkal frankóbb képeket csinál mint a 920. Androidos fronton a Galaxy SIII elég jó képeket csinál, de az olcsóbb árkategóriában szép képeket ló az LG Prada 3.0, és az Xperia S/P is. Tessék választani :) .

(#4500) Grizzly87 válasza HuMarc (#4494) üzenetére


Grizzly87
csendes tag

Köszi a választ!
Amúgy, ha nálam van a DSLR nyilván nem a telefont veszem elő... De a hétköznapokon, leginkább a telefon van velem, nem a nagy Nikon :) Szépen mutatnék, ha pl berohanok a könyvelőhöz és ott lóg nyakamban a gép, vállamon a teli táska :DDD Arra kell a Nokia, hogy ha látok vmit amit mindenképpen meg akarok örökíteni, akkor azt jó minőségben tudjam elkövetni.

Csak azért 920, mert WP van rajta?

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.