Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) lsebestyen válasza #40993792 (#3948) üzenetére


lsebestyen
addikt

Általánosítva mondtam, nem kell magadra venni..

(#3952) nggabi válasza #40993792 (#3948) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem is volt leminősítés de ha egyszer hasonló árban van... most ezen nem kell megsértődni.

"szenyor dzsíííí"

(#3953) stickermajom


stickermajom
addikt

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat! Olvasok pár tesztet a két említett telefonról, aztán meglátjuk.

(#3955) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Egyik barátom, most gondolkozik egy új telefonon, eddig x6-a volt.
Ő most N8 illetve lumia 800-on gondolkozik.
Ti melyiket vennétek, vagy milyen más hasonló tudású telefont ajánlanátok?
köszönöm!

(#3956) HuMarc válasza matyi19 (#3955) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha jó kamera kell, akkor N8, ha ingyen navigáció, akkor Lumia 800... Mivel igen különböző a két telefon, szerintem fogdossa meg mind a kettőt és a személyes tapasztalat döntsön! :R

(#3957) Bdanyy válasza HuMarc (#3956) üzenetére


Bdanyy
addikt

N8-ban is van navi ingyen.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#3958) matyi19 válasza Bdanyy (#3957) üzenetére


matyi19
őstag

Pontosan, mindkettőben van ingyen navi...

Várom a további véleményeket :D

[ Szerkesztve ]

(#3959) Manitou


Manitou
addikt

Az alábbi telefonok között vacilálok:

Samsung Galaxy S Advance (tmobil függően)
Samsug Galaxy S2 (bolti garival)
LG Optimus L9 (tmobil függően)
LG Optimus 4X HD ( sajna csak bolti garival férne bele a keretbe )

Szimpatikus ez az L9, csak a nem túl jó kamera miatt van bennem rossz szájíz vele kapcsolatban.
S2-m volt egy napig, végülis tetszett.
LG optimus 4x lenne az igazi, csak nem tudom meg merjem e venni bolti garival.

Megnéztem élőben az S advance-t , nem rossz, és az ár is egész korrekt, de S2 után picit visszalépés lenne.
Igazából leginkább S2 vs L9-en örlődök leginkább.

(#3960) HuMarc válasza Manitou (#3959) üzenetére


HuMarc
addikt

Én nem vállalnék be bolti garanciát, tehát marad az LG L9 és az S Advance. Ezek közül erősebb az L9, én ezt választanám. Ha te bevállalod a bolti garanciát, akkor azt válaszd, amelyik személyes megtapogatás után a legjobban tetszik... :R

(#3961) lsebestyen válasza Manitou (#3959) üzenetére


lsebestyen
addikt

S2-t bolti garival semmiképp ne vegyél, mert az usb hibát, és a beégést tuti nem orvosolják...De úgy általánosságban sem éri meg semmit venni bolti garral.

(#3962) jooker82 válasza Manitou (#3959) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én az L9-et bevállalnám a helyedbe...de persze a 4X,az jobb teló,szervizelni még nemigen kellett senkinek,gsm boltbantehát a bolti garit is bevállalhatod..persze előbb érdeklődj a topicjában.. :K

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3963) jooker82 válasza #40993792 (#3954) üzenetére


jooker82
nagyúr

Telefonra gondolt a kolléga. :C .pl ilyenre..L9 a 1,5 ghz-eseket megszégyenitően mozog... :K

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3964) nggabi válasza #40993792 (#3954) üzenetére


nggabi
nagyúr

valóban, elnézést érte. de kérlek maradj még, ne menjen csődbe a zte miattam :O

"szenyor dzsíííí"

(#3965) Tim válasza HuMarc (#3899) üzenetére


Tim
csendes tag

Jó az 117 ezernek is.

(#3966) HuMarc válasza Tim (#3965) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem nagyon értem, hogy mire célzol. :F Igen, elnéztem, a két éves hűségnyilatkozattal annyi az ára :W Bocsi az érintettektől :B

[ Módosította: 7 ]

(#3968) dmaty06


dmaty06
csendes tag

Hello!
20 és 50 ezer közötti árkategóribána keresek új telefont barátnőmnek. A telefonáláson túl rendszeresen használná e-mail nézésre (néha írásra), netezésre (e miatt a nagyobb kijelző preferált), zenehallgatásra, alap alkalmazásokra. Hosszú távra lenne, ezért fontos a megbízhatóság. (Jó lenne android és persze kapacitív kijelző...)
Mit javasoltok?
Kösz a válaszokat! :)

(#3969) bobooo válasza dmaty06 (#3968) üzenetére


bobooo
addikt

Grand X IN? Nem tudom pontosan mennyibe kerül, de talán bele fér a keretbe. :K

(#3970) HuMarc válasza dmaty06 (#3968) üzenetére


HuMarc
addikt

Milyen szolgáltató?

Olcsóbbak között ZTE Blade III a telenornál, vagy kicsit drágábban LG L7.
Most nézem, hogy a T-mobilenál az Xperia U ára 50 000 Ft alá esett. Érdemes lenne azt megnézni, mert mérföldekkel az LG L7 előtt jár HW szempontjából....

50 000 Ft fölött van ugyan egy kicsivel, de a ZTE Grand X IN és az SGS Advance is nagyon jó ajánlatok! :R

[ Szerkesztve ]

(#3971) dmaty06 válasza HuMarc (#3970) üzenetére


dmaty06
csendes tag

Kösz a tippeket! Amúgy telenornál lenne. Sonykról és Nokiákról mit gondoltok?

(#3972) bobooo válasza dmaty06 (#3971) üzenetére


bobooo
addikt

Nokiát ebben az árkategóriába ne (bár egyikből se :DDD) Sony-k egész jók, nem véletlenül bronzérmes mobilgyártó

(#3973) Krisz79 válasza bobooo (#3972) üzenetére


Krisz79
őstag

Kaphatnék 1 listát,gyártókat felsorolva?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#3974) bobooo válasza Krisz79 (#3973) üzenetére


bobooo
addikt

Hűha, nem tudok ilyet linkelni, de mintha ezt a Sonysat itt a PH lapcsaládon olvastam volna. :S

(#3975) HuMarc válasza Krisz79 (#3973) üzenetére


HuMarc
addikt

ITT a toplista, csak ekkor a Sony még nem zárta a negyedévét. A Sony 3. helyéről ITT olvashatsz! :R

[ Szerkesztve ]

(#3976) joe297


joe297
csendes tag

Sziasztok

Szeretnék venni magamnak egy telefont körülbelül 40.000Ft-om van rá. Új telefonra gondoltam, a Vodafone hálózatán szeretném használni. A vodafone árlistában a vip előfizetéses árak vonatkoznak rám, de ha esetleg olyan telefont ajánlotok ami náluk nincs az is érdekel. Használat szempontjából email olvasás írás, rss olvasás, kisebb játékok(snapszer, zsír ilyesmi) és navigáció ez miatt lehetőleg 4" körüli kijelző kellene. Illetve nem szeretném cserélni a következő egy két évben lehetőség szerint. Jelenleg egy x8-ast használok, ezzel kapcsolatban a kijelző méret és a 2.1-es android(ezt persze megoldottam) jelentett problémát egyébként meg voltam vele elégedve. Köszönöm a segítséget.

(#3977) petyaaa6 válasza HuMarc (#3933) üzenetére


petyaaa6
tag

az ui sebessége stb..oprendszer optimalizáció. az hogy a játék hogyfut,játék optimalizáció. Pl sony Neon fut a gta ;)
Htc sensaton xe-vel hangproblémák ?:D az pont hogy hangban menő! majdnem olyan mintha aztmondanád hogy a xy 3d-s telefon gyenge a 3dben :D (érted mire gondolok)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3978) HuMarc válasza joe297 (#3976) üzenetére


HuMarc
addikt

Ilyen árban egyedül az Xperia U éri meg, én azt mondom, hogy dobj még rá 15 000 Ft-ot egy Desire X-ért! Megéri! :R

(#3979) HuMarc válasza petyaaa6 (#3977) üzenetére


HuMarc
addikt

Mondom, nem emlékszem, de valami gond van vele... Ugye tisztában vagy vele, hogy a Beats Audio egy bazinagy parasztvakítás? :U

És mi van, ha fut rajta? SE Xperia Play-en is fut. Hát akkor mi van?
Még mindig nem értem, hogy mit mondasz, ugyanis a programok optimalizálása még mindig a fejlesztők feladata és nem a készülék gyártójáé :U
A fejlesztők általában a leggyakoribb SoC-okra optimalizálják a játékokat. Ezért van az, hogy pl. ZTE Grand X IN-re nincs GTA III (pedig azon is elfutna..), míg Xperia Neo-ra van.

Egyébként a SoC nem csak azért olyan, amilyen, hogy ultrabrutálatomzsírkirály játékokat tudjon futtatni a felhasználó, hanem pl. a Snapdragon S4 Krait sorozat azért 28 mm csíkszélességű, mert így kevesebbet fogyaszt a telefon.

Egy telefon nem attól erős, hogy fut rajta a GTA III. Egy telefon akkor lesz erős, amikor a böngésző 5 lappal van megnyitva, megy a zenelejátszó, háttérben több adatszinkronizáció folyik, a szövegszerkesztő/pdf olvasó fut a háttérben és közben Asphalt 7 is fut a készüléken.... Na akkor lesz erős, ha ezt mind meg tudja csinálni Full HD kijelzőn és viszonylag alacsony fogyasztással...

[ Szerkesztve ]

(#3980) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Feleségemnek szeretnék telefont vásárolni,. Ez lenne az első okostelefonja. Nem tudom, hogy melyiket lenne érdemes megvenni:

Az alábbiak lennének az elvárások:

- 3,5 - 4 "-os kijelző
- esetleg valami nőies formatervezés
- Telenoros, vagy független, de inkább a Telenor kinálatából választanék
- minél hosszabb üzemidő
- max 50k lenne a keret rá, de nem baj, ha olcsóbb ;]

Előre is köszönöm a segítséget :R

(#3981) maggi1886076 válasza Jim74 (#3980) üzenetére


maggi1886076
addikt

Galaxy Ace2, Galaxy S Advence

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#3982) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Üdv!

"dual active standby"-t támogató okostelefont keresek. Eddig egyet találtam magyar forgalmazónál:[link]

Az ára igen borsos... :U

They drew first blood....

(#3983) Jim74 válasza maggi1886076 (#3981) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm, de ettől olcsóbbat keresnék. Az Ace 2 praktikum csomagban több, mint 66k.

[ Szerkesztve ]

(#3984) Veron válasza SZN (#3936) üzenetére


Veron
őstag

A T-Mobile-t leszámítva, van valahol azonos áron a két telefon ?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3985) ígyvanferi válasza maggi1886076 (#3981) üzenetére


ígyvanferi
addikt

S Advance nincs is a Telenornál.

(#3986) rdi


rdi
veterán

Sziasztok,
tudom, hogy nem a gps a legfontosabb egy telóban, de nekem most egyéb problémák miatt olyat kellene választanom, ahol normálisan működik (mondjuk nem kell öt perc, amíg megtalálja a műholdakat) :)

Szerintetek az alcatel, vagy az LG telefonjai esetleg zte jók?

Fej! Tor! Potroh!

(#3987) tzsolesz válasza rdi (#3986) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Lényeg, hogy mekkora kijelző méret ami neked szimpi, és hogy mennyit szánsz rá? szolgáltatónál vennéd-e, vagy GSM boltban? Gondolom android vonalat nézted. Az LG "L" szériájában elég megbízható a GPS, legalább is a topicjaikban nem panaszkodtak még rá.

(#3988) Jim74 válasza ígyvanferi (#3985) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ja hát igen, azt már nem is írtam le :DDD

Lehet, hogy Balde III lesz belőle.

(#3989) Tommy7


Tommy7
tag

Üdv, azt szeretném tudni, h az alábbi 3 készülék közül melyiket érdemesebb megvenni, és igazából mindegyiket mindenre használnám :) Tapasztalatok, vélemények?
-Galaxy S3
-Sony T
-Iphone 5

[ Szerkesztve ]

<< Vezess lassan és élvezd a tájat, vagy vezess gyorsan és épülj bele! >>

(#3990) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Készülékgariztatás idejére kellene valami telefon ideiglenesen, amit azért lehetne viszonylag kényelmesen használni, illetve könnyen újra eladni. Gyári garis használt Xperia Mini, Mini Pro, Live With Walkman jó választás lehet? Újonnan egy éve mind eléggé best buy volt.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#3991) #30026496


#30026496
törölt tag

Sziasztok,

az ügyben kérem a jelenlévő szakavatott mesterek véleményét, hogy maximum 70 ezerért mi lenne a legjobb vétel nagyrészt multimédiás felhasználásra (zene, böngészés, játék, filmek)? Csak független, vagy t-mobilos készülék jöhet szóba, illetve nem árt, ha azért az akksi is jól bírja :)

- SGS Advance, dominóval - legkisebb méretű kijelző, de csak 768Mb ram, JB alá elég lehet?

- ZTE Grand X In, új, dominóval - relatíve jó készülék, hátrány a rádió hiánya és kompatibilitási gondok is akadnak

- SGS II - 1 éves, samsung garis használt készülék - legerősebb fotózás terén, de gyenge hangzás, illetve mégiscsak használt...

Előre is köszi a segítséget. :R

(#3992) bobooo válasza #30026496 (#3991) üzenetére


bobooo
addikt

Ha mindenképp új kell akkor Grand X IN, ha jó a használt is akkor természetsen SGS II. :)

(#3993) nash2 válasza rdi (#3986) üzenetére


nash2
tag

Szia,

lehetőleg olyat vegyél amiben van glonass támogatás, sokkal gyorsabban és több műholdat látva fognak jelet.

Glonasst használó mobilok : ITT

Nash

(#3994) dokee78


dokee78
félisten

Nőnek melyik okostelót ajánljátok?
Nem egyébb ajánlatokat várok,hanem a 2 közül valamelyik!

Alcatel OT-918 vs. ZTE Kis Plus

(#3995) bobooo válasza dokee78 (#3994) üzenetére


bobooo
addikt

Alcatel OT-918 :)

(#3996) dokee78 válasza bobooo (#3995) üzenetére


dokee78
félisten

Van valami amiért épp ez?
Azt most tegyük félre,hogy cserélhető hátlap. :P

MTK MT6573 vs. Qualcomm MSM7225A(ARMv7)

[ Szerkesztve ]

(#3997) bobooo válasza dokee78 (#3996) üzenetére


bobooo
addikt

Hát azt mondtad, hogy nőnek lesz szóval cserélhető hátlap miatt írtam az Alcatelt. Egyébként, ha az nem számít akkor ZTE.

[ Szerkesztve ]

(#3998) dokee78 válasza bobooo (#3997) üzenetére


dokee78
félisten

Sejtettem,mert most,hogy utána olvastam a ZTE erősebb azért.

(#3999) HuMarc


HuMarc
addikt

@Tommy7 (#3989): Mivel a három telefon közül mindegyik Hi-end, mindegyik jó választás lehet. Egyik telefonnak sincs olyan jelentős hátránya/előnye, ami miatt az jelentősen jobb/rosszabb lenne a többinél. Azt ajánlom, hogy tapizd meg az összeset, és amelyik első benyomás alapján a legjobban tetszik, azt vedd meg! :R

@Bdanyy (#3990): Igen, jó választás lehet! Igaz, vannak, akik azt mondják, hogy ezek a modellek túl kicsik, de ha nem zavar a méretük, akkor teljesen megfelelő társak lehetnek. Ha kell a Qwerty, akkor Xperia Mini Pro, ha nem, akkor LwW... :R

@Zsül123 (#3991): Én a ZTE Grand X IN-t választanám, mert használtat (ez az én véleményem!) nem vennék, a S Advance, meg nem tesztik annyira, mint a ZTE Grand X IN! Tehát a legfontosabb az első benyomás! Próbáld ki a készülékeket és azt válaszd, amelyik élőben a legjobban tetszik! :R

(#4000) rdi válasza nash2 (#3993) üzenetére


rdi
veterán

Akkor ebből Alcatel 995 -ös lesz (az szolgáltatónál 0 forint)
Köszönöm a segítséget, neked és tzsolesz - nek is.

Fej! Tor! Potroh!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.