Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164001) inf3rno válasza ChrisGhost (#163993) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi!

Buliban hasznos! =]

(#164002) Scaletta válasza palfitom (#163972) üzenetére


Scaletta
tag

Durva listaárak vannak a Telenornál, néhány telefont megveszel ennyiért a Media-ban is.

(#164003) haypro válasza xhege (#163998) üzenetére


haypro
senior tag

A kamerában tévedsz. A main kamerája abszolút csúcskategóriás a Mi 10-nek. Az S20 FE szettje tényleg sokoldalúbb (van telefotó is), de képminőség terén a Mi 10 jobb, hála a jelentősen, ~33%-kal nagyobb szenzornak (1/1.33" vs 1/1.76").

Ez nagyobb szenzor, mint amekkora pl. a Oneplus 9 Pro-nak van, ekkora van például a Samsung S21 Ultrában i
A szenzorméret öngamában nem minden, de a hardveres specifikációk közül ez magyarázza a leginkább a képminőséget (gyors fókusz, kevesebb zaj, természetes és látványos bokeh, jobb éjjeli képminőség, több fény).
Ezzel szemben az 1/1.76" ma már teljesen középketegóriásnak számít.

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#164004) xhege válasza haypro (#164003) üzenetére


xhege
addikt

A hardveres specifikáció szempontjából igazad van. Az én véleményem azonban továbbra is az, hogy az elkészült képek jobbak a Samsunggal. A képalkotása jobb az S20 Fe-nek, sokkal természetesebb. A mobil fotós topikban érdemes megnézni a képeket.

(#164005) kutga válasza inf3rno (#163987) üzenetére


kutga
nagyúr

Neked egy 3310 kell. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#164006) palfitom válasza Scaletta (#164002) üzenetére


palfitom
félisten

Az nem érdekes, céges keret van rá (kvázi ingyen készülékek az előfizetés mellé).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#164007) inf3rno válasza kutga (#164005) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Alap. Amúgy pont múltkor találtam egy régi Nokiát valamelyik fiókban. El is gondolkodtam rajta, hogy szerzek hozzá aksit, aztán jó lesz buta telefonnak. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#164008) rasotamas válasza kutga (#164005) üzenetére


rasotamas
veterán

Múlthéten feltöltöttem a 3310-esem és beletettem bővítővel egy nano simet. Működött :DD
Használat nélkül még 3-4 napig elketyegett készenlétben.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#164009) kutga válasza inf3rno (#164007) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyébként kövezzenek meg, de nekem tetszenek az új Nokiák. :B

MOD
rasotamas
Nekem 3410 volt, valahol még megvan talán.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#164010) rasotamas válasza kutga (#164009) üzenetére


rasotamas
veterán

Az is van, működik. Meg 2db 3210, az egyikről sajnos az akkupinek zöldülés után letörtek.
Meg egy Iphone 3G, WhiteD00r OS-sel, home gomb sajnos nem működik így minden alkalmazásindítás után respring kell :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#164011) inf3rno válasza kutga (#164009) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egy időben szidták a Windows miatt, az kemény mellényúlás volt, de én attól még simán vennék Nokiát is. A Huawei mélyrepülése is valszeg csak arról szól, hogy az amcsik keresztbe akarnak tenni a kínaiaknak üzleti téren, szóval olyan mobilt is simán vennék. Rám kevésbé hat, hogy éppen mi a hype, sőt kifejezetten undorom van tőle, azért nem is vettem volna magamtól soha Apple terméket.

Buliban hasznos! =]

(#164012) rasotamas válasza macilaci78 (#163986) üzenetére


rasotamas
veterán

Nagyot hallónak mindenképp kihangosítós telefont vennék, itt kiullik a 3310 amit ajánlottak.
A mamatelefonok nagyja a 10-20 ezres kategóriában ipari hulladék minőség.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#164013) geleati


geleati
tag

Sziasztok! Egyelőre érdeklődés szintjén vagyok, feleségemnek keresek új telefont a meglévő Xiaomi Redmi 4x helyett.

- Árkategória. max. 50 ezer Ft - 70 ezer Ft
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszú távra, az előző is bírja még 4-5 évesen, de már lassúcska
- Mire használnád? - normál felhasználás, fényképezgetés, internet, fényképezésben kicsit jobb lehet
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Nincs preferencia
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 5"-nál jó lenne ha nem lenne nagyobb

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#164014) Kawauso válasza geleati (#164013) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Olcsó, kellőképpen erős, kis méretű telefont eléggé lehetetlen találni. Újonnan meg pláne.

Kellene egy méretbeli határ, ami még megfelelne. A Redmi 4 (4X) nemcsak 5 hüvelykes kijelzővel rendelkezik, de maga a telefon is kicsi mellette.

A Samsung Galaxy A41 játszhatna, de nem igazán lehet már kapni, vagy pont kifutott. A többi kisebb telefont pedig nem tudom egyszerűen ajánlani, annyira gyengék, hozzátéve, hogy a Samsung bár előrelépés, lehetne erősebb is. Egy jobb, kicsi telefon, mint a Pixel 4a pedig dupla áron játszik.

[ Szerkesztve ]

(#164015) haypro válasza geleati (#164013) üzenetére


haypro
senior tag

Sajnos a méretbeli elvárásokat ebben az árkategóriában mindenképpen el kell, hogy engedjétek. Csak a ~160 ezres iPhone SE (2) felel meg az elvárásaidnak.

Vagy esetleg használtan lehet ennyiért iPhone 8-at venni, ami még mindig egy szuper telefon. Valószínűleg egy akku cserére (~15.000 Ft) és egy mikrofon tisztításra (~3-5.000 Ft) szükség lenne egy ilyen, használt készülék esetében.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#164016) lnk


lnk
aktív tag

Sziasztok

Laikusként szeretném a segítségeteket kérni.
1. Ár: 70.000-90.000 ft maximum de ha egy picivel drágábban van jobb ajánlat akkor nem zárkózom el tőle.

2. Csakis új jöhet szóba.

3. Függetlenül újonnan.

4.Normál felhasználás, internetezés és néha játék.

5. Androidos telefont szeretnék. Ha jól tudom a Google megvonta a támogatást a Huaweitől ezért az sajnos a Honorral együtt kizárva számomra.

Jelenleg Honor Playt használok annak a 6,3-as kijelzője tökéletes számomra viszont a nagyobbtól sem zárkózom el. Kissebbet nem szeretnék. A vásárlásnál kiemelten fontos számomra az hogy a telefonnal tudjak egyszerre 2 sim kártyát és egy micro sd kártyát is használni.

Előre is köszönöm.

(#164017) csp01


csp01
tag

Nokia 3.4 tényleg annyira rossz, mint az itteni teszt mutatja?

(#164018) kutga válasza csp01 (#164017) üzenetére


kutga
nagyúr

Nekem 5.3 volt, az nagyon kellemes csalódás.

Let the Zone take me if I am.

(#164019) Kawauso válasza lnk (#164016) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Akkor ha jól értem, olyan telefon kell, amiben EGYSZERRE tudsz használni 2 SIM-kártyát és egy Micro SD kártyát, igaz? Tehát nem úgy, hogy vagy 2 SIM-kártya vagy 1 SIM-kártya + Micro SD?

Redmi Note 10 Pro, ha az EGYSZERRE esete áll fenn. Ha a másik, akkor Poco X3 Pro.

@csp01
Mennyire legyen rossz? Gyenge kijelző, gyenge proci, csak 3GB RAM egy olyan ársávban, amiben a riválisok jobbat adnak.

(#164020) Llew válasza lnk (#164016) üzenetére


Llew
senior tag

A két sim + micro sd együtt elég ritka. A 4G-s Samsung A32 tudja ezt és ~85 körül megkapod.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#164021) lnk válasza Kawauso (#164019) üzenetére


lnk
aktív tag

Kawauso, Llew köszi szépen megnézem mindkettőt.

(#164022) geleati válasza haypro (#164015) üzenetére


geleati
tag

Köszi szépen neked és Kawausonak.
Használtan iPhone 8-at venni itt az aprón mennyire kell félni? Nekem épp iPhone 8 van (céges), tehát tudom milyen.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#164023) lali2020 válasza xhege (#163998) üzenetére


lali2020
újonc

Köszi a tippet! Remélem, hogy szeptemberben tudok még venni SD verziót.

(#164024) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Sziasztok,

faternak vennék telefont legalapabb felhasználásra az alábbi kritériumokkal:

- 50k-ba jó lenne ha beleférne (új, független)
- legfontosabb, hogy az értesítésnél legyen villogó led, gondolom ennyiért még nincs aod
- befoglaló mérete a lehetőségekhez képest minél kisebb legyen
- napsütésben is olvasható legyen a kijelző

Nagyjából ennyi az összes igény, nyilván jó lenne ha minél tovább bírná.
Xiaomi, huawei és samukat nézegettem, de lassan 3 éve egyáltalán nem követem a piacot ezért szívesen fogadnék néhány ajánlatot.

Köszi előre is!

(#164025) Kawauso válasza Ochocinco46 (#164024) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Az értesítési LED eléggé kihalófélben van.

Azok a készülékek, amiket tudok ajánlani, és van benne, 50k felett vannak. És emlékeim szerint IPS kijelzősek kivétel nélkül.

Az AOD feltétele pedig az AMOLED kijelző. Ennyiért csak nagyon gyenge Samsung-okban jellemző, de értesítési LED nélküliekben.

(#164026) Kiskutya válasza Ochocinco46 (#164024) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én apósomnak vettem egy xiaomi note 10-et 4/64 és 67 volt. Tudom hogy több mint amit írtál de szerintem brutal jó teló, amoled kijelzős és valami gyönyörű szerintem odaver az én mate 10 pro amoled kijelzőjének. Szuper pörgős a rendszer én itt sem éreztem hogy csak 4gb van benne. És van benne aod igaz azt még nem teszteltem. (viszont nincs nfc)

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#164027) Kawauso válasza Kiskutya (#164026) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Értesítési LED nincs benne, ami a legfontosabb lenne számára.

Bár azt hiszem vannak alkalmazások, amik a szelfikamera kivágását villantják meg alternatív értesítési LED-ként, vagy a kijelző szélét. De ő alapjáraton hagyományos értesítési LED-ben gondolkodik.

(#164028) flurider


flurider
aktív tag

Sziasztok,

Munkatelefont keresek, a jelenlegi Mi A2 Lite eléggé belassult, most reseteltem és még így sem a legjobb.

Árkategória ~100k
csak új, függetlenül, garanciával, kb 2 év távra
OP: Android
Méret: 5,8"+
Munkatelefon =Teams, outlook, auth appok, chrome, (no gaming)
Ami nagyon fontos: gyors legyen, nagy aksival, ennyi
Ami nem fontos: kamera, felbontás, ujjlenyomatolvasó etc

Köszi szépen

Csillagkörü Litér

(#164029) Norbi. válasza flurider (#164028) üzenetére


Norbi.
őstag

Poco X3 Pro, árban fölötte F3

(#164030) Kiskutya válasza Kawauso (#164027) üzenetére


Kiskutya
veterán

Van benne aod azzal nem tudja kiváltani?

hmm...

(#164031) Kawauso válasza Kiskutya (#164030) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Az értesítési LED-et jelölte meg legfontosabbnak. Nem egyértelmű, hogy ÉS/VAGY AOD lenne még jó.

[ Szerkesztve ]

(#164032) Kiskutya válasza Kawauso (#164025) üzenetére


Kiskutya
veterán

legfontosabb, hogy az értesítésnél legyen villogó led, gondolom ennyiért még nincs aod

Így írta pontosan most nem értelek miért baj ha próbálok segíteni és az aod gondolom ki tudja váltani az értesítési ledet!?!? Látom mindenhol van valaki aki szeret kötekedni :DD :DD :DD :DD

hmm...

(#164033) Kawauso válasza Kiskutya (#164032) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Ha neked ez kötekedés, akkor nem irigylem az életed.

Az apjának lesz a telefon. Tesz egy kikötést, hogy a LEGFONTOSABB az értesítési LED megléte. És valóban kiválthatja ezt az AOD, de legyél gáláns és várd meg, hogy megerősítse, hogy így értette-e, vagy mindenképpen ragaszkodik a LED-hez.

(#164034) Kiskutya válasza Kawauso (#164033) üzenetére


Kiskutya
veterán

Gondolom el tudja dönteni hogy jó e neki az aod ha nem akkor tovább lép de én legalább próbáltam segíteni. Nézd csak [link] 10-én elég érthetően kértem segítséget itt és 1 db választ nem kaptam a mai napig. Természetesen utánanéztem a dolgoknak és választottam magamatol még aznap. Engem csak ez húzott fel hogy én legalább próbáltam segíteni de a reakció már egyből jött rá!

hmm...

(#164035) ncc1701


ncc1701
veterán

Segísetek pls. Kezd halódni a telefonomban a gps, néha nem találja a műhódakat. Lenovo vibe p2 az áldozat. Szeretnék tippeket kérni:
-minél nagyobb, annál jobb, súly nem érdekel, ideális a 7-8" lenne
-lehessen hozzá brutál masszív tokot kapni
-amoled kijelző
-átlag feletti akku/üzemidő
-gyors, pontos ujjlenyomat olvasó, lehetőleg előlapon
-nfc jó lenne
-átlagos kamera már ok, szelfiben még az sem, sosem használtam
-1 sim elég
-5g nem érdekel
-frissítés nem érdekel, ha az aktuális rom stabil
-nem érdekel a csillió giga ram, ezer giga belső tárhely. Nem kell, h görögdinnye mennyiségű mag legyen benne

Samsung/apple kizárva, bármi más jöhet. Új, 100-150k magasságában keresek. Ha nincs ilyen, akkor nyomok a jelenlegin factory resetet, hátha segít, bár rühellem utána hetekig állítgatni az alkalmazásokat.

Előre is köszi szépen.

(#164036) Ochocinco46 válasza Kiskutya (#164026) üzenetére


Ochocinco46
aktív tag

Nem gondoltam, hogy ekkora reakciót vált ki a hsz-em :D

Újdonság nekem, hogy az értesítési led kihaló félben van, így esetleg beadom neki, hogy kb nincs a piacon ilyen teló és akkor kénytelen lemondani róla :)

AOD is elég lenne, csak gondoltam ennyiért az még nincsen, de tényleg egyáltalán nem vagyok képbe 3 éve a piaccal azért is kérdeztem.

Alaposabb visszaolvasgatás után, ahogy nézem a maradék feltételnek a Xiaomi Redmi 9T bőségesen megfelel.
Esetleg még más elternatíva az ~50k-s keretnél maradva?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#164037) Kiskutya válasza Ochocinco46 (#164036) üzenetére


Kiskutya
veterán

Sajnos abban nem tudok segíteni de biztos lesz aki jobban ismeri az 50 ezres kategóriát. Aod-ot viszont csak amoled panelek tudják ha jól tudom szóval mindenképp értesítési ledes kell ha 50be benne akarsz maradni. Amoled + aod az lenne amit ajánlottam attól olcsóbban én nem tudok attól még lehet hogy létezik valami egyéb típus.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#164038) ncc1701 válasza ncc1701 (#164035) üzenetére


ncc1701
veterán

Nézelődtem, lehet nekem egy Redmi Note 10 Pro tökéletes választás lenne. Bele lehet kötni a telefonba?

(#164039) Kawauso válasza ncc1701 (#164035) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Poco F3. A Note 10 Pro kamerában jobb, de az nem érdekel, erőben viszont a Poco nyer elég vastagon.

@Ochocinco46
A Redmi 9T-ben nincs értesítési LED. :(
50eFt-on belül nem lesz győztes azt hiszem. Felette a Redmi Note 8 Pro-ban van, illetve ha AMOLED érdekel, akkor valóban jó választás a fentebb említett Redmi Note 10. Csak mindkettő 65-70eFt körül játszik.

[ Szerkesztve ]

(#164040) Lillyann


Lillyann
friss újonc

Sziasztok!

Miután majdnem elvesztem a Xiaomi okostelefonok sűrű erdejében, sikerült leszűkítenem a kört a Mi 11 Lite-ra és a Redmi Note 10 pro-ra, de közülük nem sikerül választanom. Érdekelne a véleményetek, melyiket érdemesebb megvennem? (Esetleg ha van jobb tippetek ebben az árkategóriában, azt is szívesen fogadom.)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#164041) Kawauso válasza Ochocinco46 (#164036) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Közben a Nokia 5.3-at találtam még, ami 50eFt alatti, és a bekapcsológomb funkciónál értesítési LED-ként.

Nyilatkozni a készülékről viszont nem tudok, de feljebb kutga írta, hogy kellemes csalódás volt neki. Viszont csak a 3GB-os modell van 50eFt alatt.

(#164042) ncc1701 válasza Kawauso (#164039) üzenetére


ncc1701
veterán

Köszi a választ. Esezmbe jutott egy telefonbuzimániás haverom, tegnap viberen lefaggattam, az is poco f3-at javasolt. Közben eszembe jutott, h anya mániája a fotózás, lehet mégsem utolsó szempont lenne. Fotó szempontból észrevehető a diffi a kettő között?

(#164043) kutga válasza Kawauso (#164041) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem elég neki a memória. Android One fut rajta mentes a gyártói extráktól.

Let the Zone take me if I am.

(#164044) Kawauso válasza Lillyann (#164040) üzenetére


Kawauso
aktív tag

A Redmi Note 10 Pro jobb. Viszont ha számít neked a "légiesség", akkor fontos tudnod, hogy a Mi 11 Lite jó 40 grammal könnyebb súlyra, és vékonyabb is 1,3 mm-rel.

@ncc1701
A Poco F3 kameráit középkategóriásnak mondanám, a Redmi Note 10 Pro-é egyértelműen jobb, kiemelkedik a kategóriában. De ha fontos a komolyabb fotózás, és hogy legyen OIS, akkor a Samsung-nál kell kopogtatni.

(#164045) Mirage


Mirage
tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy így 2021 augusztusában mennyire lehet jó vétel egy Snapdragon 865 processzorral szerelt készülék (konkrétan a OnePlus 8-ról van szó)? Megállja a helyét ez a processzor még mindig?

Szívesen fogadnám a tapasztalatait, meglátásait azoknak akik esetleg ilyen procis telefont használnak.
Lehet hülye a kérdésem, csak azért merült fel bennem mert nem vagyok teljesen up to date az androidos hardver tekintetében, hosszú idő után most gondolkozom újra droidos telefon vásárlásán.

(#164046) aprokaroka87 válasza Mirage (#164045) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Fogd fel úgy hogy a Snapdragon 865 egy szinte majdnem csúcs SOC még mindig :)

(#164047) xhege válasza Mirage (#164045) üzenetére


xhege
addikt

Ha droidot vennék (mostanában nem fogok) akkor én 865-öt keresnék kimondottan és nem 888-at. Simán vedd meg, ráadásul a az OP rendszere még piszok gyors is. :K

(#164048) Kawauso válasza Mirage (#164045) üzenetére


Kawauso
aktív tag

Jó vétel, és igen, megállja a helyét.
Az utód egy kazán, az ő utódja is az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#164049) Mirage


Mirage
tag

Köszi hogy megosztottátok a véleményeiteket.

Az utódban nem is gondolkozom, hiszen a OnePlus 9 közel 100 ezer forinttal drágább mint a 8, és azon túl hogy nem is szeretnék ennyit költeni most, úgy gondolom hogy nem is ér meg annyit.
Kb 120 ezer forintért viszont (relatíve laikusként) jó ár-érték arányúnak tűnik a OnePlus 8.
Akkor nem tartok tőle hogy gond lenne a procival :))

(#164050) kutga válasza Mirage (#164045) üzenetére


kutga
nagyúr

Teljesen jó.

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.