Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) deathtania válasza csaba1203 (#42995) üzenetére


deathtania
senior tag

szerintem előbb megveszem az y300-at (kemény 500ft), és ha nem jönne be, akkor még mindig van lehetőségem megvenni a lumia 520-at... :D

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#43002) susu88


susu88
csendes tag

Hello mindenki!
Az lenne a kérdésem, hogy mire lenne érdemes cserérlni egy ZTE Blade-et (régi, első generáció)? Hasonlóan olcsó kategória kellene (20-30ezer), méretben is hasonló (4" körüli), android. Sima hétköznapi használatra kellene, max egyszerűbb játékokkal néha. Az se baj, ha használt, sőt...
Szóval a Blade tök jó volt, de elférne már egy újabb/gyorsabb/modernebb.

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#43003) atosan válasza s3toraph (#43000) üzenetére


atosan
addikt

Általános dolgokra használom mint fb, net, angry birds játékok, két napot ki szokott birni, igaz ünnepek közt csak egy nap, mindent erről csináltam. Most kb 500 mega van szabadon, elég sok appot próbálgatok, ha van időm, aztán rajta marad a telefonon, de nincs lassulás. Nagyon kellemesen csalódtam benne. Annyit még hozzátennék, hogy a google+, google térkép, google keresés le vannak tiltva, úgy sem használom.

Maine coon

(#43004) aliens69


aliens69
csendes tag

Valakinek valamilyen tapasztalata van a következő telefonokkal?
- Samsung Galaxy Ace 3 lte
- Lg Optimus F6

esetleg
- Sony L
- Sony M
- Samsung s3 mini

gondolok itt a sebességre, melegedésre valamint SD kártyára való mentésre.

[ Szerkesztve ]

(#43005) szentkuti11 válasza aliens69 (#43004) üzenetére


szentkuti11
addikt

Az F6 szerintem egy nagyon jól sikerült készülék, ezek közül azt ajánlanám.

(#43006) rantottsajt


rantottsajt
tag

Sziasztok!
Korábban már kértem a segítségeteket, de azóta teljesen átvariálódtak a preferenciáim, ezért ismét szeretnélek titeket megkérdezni.
Két készülék között vacilálok, a Nexus 4 és a Motorola Moto G között. Tudom, hogy nem egy árkategória, és hogy az elefántot nem lehet az oroszlánnal összehasonlítani, de nem tudok a kettő között dönteni.
Ami eltántorít a nexustól az az, hogy az már egy egy éves készülék, és emiatt nem tudom, hogy lassan nem szűnik-e meg a támogatottsága. Ami a Moto G-től tántorít el, az az, hogy ha az árára rádobnék egy 10est, akkor lehet belőle nexus 4, de nem tudom, mivel nem értek hozzá, hogy mennyire számít a 2gb ram és az 1,5ös processzor. Még érv a nexus mellett: számomra szebb, van led értesítője.
Egyébként facebookra, játékra, zenehallgatásra használnám, és nálam nem hátrány a Moto G kisebb kijelzője, mivel a 4,7et így is nehezen érem át.
Ti melyiket választanátok?

(#43007) s3toraph válasza atosan (#43003) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszönöm, sokat segítettél! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#43008) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok!

Új telefon vásárlása előtt állok, (az Xperia P-m más családtaghoz kerül) jelenleg 3 készülékből: Xperia SP, Hauwei Ascend P6, Samsung G. S3 (LTE nélküli), így ebben a sorrendben az Xperia vezet. Tehát eddig összeszedett információim alapján ezt választanám. A Hauwei készüléke nagyon szép, kívül belül, csak épp a hibái tántorítanak el, én főként wifiről neteznék, és ez az egyik leggyengébb pontja. Az S3-as Galaxy meg már elég kifutó darab, ha jól gondolom vége is a támogatásának, tehát újabb droid nem igen lesz rá az 4.1.2-nél.
Ti melyiket választanátok és miért?

no brain, no problem

(#43009) Krisz79 válasza rantottsajt (#43006) üzenetére


Krisz79
őstag

Pont azt ebédelek!
:C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#43010) ZolkoW válasza Zolee11 (#43008) üzenetére


ZolkoW
őstag

S3-ra 4.3 az aktuális tudtommal.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#43011) -Faceless- válasza rantottsajt (#43006) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ez viszonylag egyértelmű nexus 4 gyakorlatilag minden területen jobb, mint a Moto G.

(#43012) oliwire válasza Zolee11 (#43008) üzenetére


oliwire
őstag

Nekem Xperia SP-m van és én Xperia P-ről váltottam, és én elégedett vagyok. Elvileg meg kellett volna már érkeznie erre a telefonra is a 4.3-nak, de csúszik, viszont most sincs vele egetrengetően baj. Három "hibát" tudnék erről kiemelni, amiből kettő orvosolható is. Első az, hogy a WiFit hajlamos közelebbről már eldobni, mint a P tette, de root után könnyen kalibrálható. Második, hogy a háttérben az alkalmazásokat hamarabb bezárja, agresszívebb a task managere (rootal megoldható). Harmadik, a kamerája nem jobb mint a P-é, de nem is mindig rosszabb. Ennél hajlamosabb jobban mosni az éleket. Viszont várjuk a 4.3-mat, elvileg ezek mind javítva lesznek. Volt egy olyan kis célzás is a Sonytól, hogy megkapjuk a 4.4-et is. De a 4.3 tuti.
Viszont a Galaxy S3-ra van 4.3-mas Android, az sem rossz választás.
A Huawei-nél én tartanék az egyedi chipsettől, kevésbé optimalitálják rá a fejlesztők az alkalmazásaikat, de amúgy az sem rossz telefon.
Én maradnék az SP-nél, külsőre szerintem ez a legszebb, de az S3 se rossz, ha valakinek az tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#43013) csernak75


csernak75
senior tag

Helló!

Telefont szeretnék vásárolni a keret max. 100k lenne. Eddig egy HTC One X-em volt ami 1,5 év használat után beadta a kulcsot(alaplap hiba :U )! Mivel gsm boltban vettem csak 1 év gari volt rá.

Tehát max. 100k, valami normális bolt-ból gyári gari-val, márka kb. mindegy (mire mentem vele a prémium HTC nél is..)

Technikai elvárások:
- 4,5-5 col 720-1080p kijelző
-4 magos proci
-2gb ram( ha belefér az árba)
-min. 8-16gb tárhely(bővíthetőség lehetőleg)

Ha 3-4 telefont tudnátok ajánlani nagy segítség lenne. Előre is köszönöm.

(#43014) Zolee11 válasza oliwire (#43012) üzenetére


Zolee11
senior tag

Értelek. Valamit elnézhettem a droid verzióval kapcsolatban, az S3-as kapcsán. Külsőre ez tetszik a legkevésbé, de az amoled kijelzője miatt szóba került.
Nálam az Xperia P-vel nem volt gond soha wifi terén, otthon egy WR841ND van, közvetlenül az antenna mellett sem dobálta el a kapcsolatot. Az SP-nél állítólag gyengébb a wifi vétel az átlagosnál, de a P-nél sem a legjobb, ennél még nem láttam gyengébb jelerősséget, akármikor összehasonlítottam más telefonnal amivel ugyanazon a hálózaton lógott, mindig nekem volt a legkisebb a jel (persze kérdés melyik telefon mennyit "hazudik"), igaz így is működött az elvárható szinten.
Nem igazán használok olyan programot aminek a háttérben futnia kellene, így ez sem gond, képeket meg nem telefonnal gyártok, csak ha épp más nincs kéznél, így ez sem igazán mérvadó számomra. A Hauwei viszont érezhetően szebb képeket csinál, legalábbis pár teszt kép alapján. A kezelőfelülete is tetszik, csak elég sok szoftveres, vagy hardveres problémája van, ezért inkább az Xperia SP felé hajlok.
Hacsak újabb eget rengető infót nem találok, akkor marad az SP. :)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

no brain, no problem

(#43015) oliwire válasza Zolee11 (#43014) üzenetére


oliwire
őstag

Szívesen! Amiket még most leírtál pluszban, akkor még jobban az SP-t lehetne neked javasolni. A 4.3 meg hogy miképp sikerült, majd kiderül, de reméljük ennél csak jobb lesz a telefon, így is szerintem ég és föld a P-hez képest :)

(#43016) bubblepop


bubblepop
újonc

Hello! Szerintetek melyik éri meg jobban, használt iphone 5 130 ezerért, vagy inkább újonnan egy iphone 5 s 254 ezerért?

[ Szerkesztve ]

(#43017) sNake^ válasza bubblepop (#43016) üzenetére


sNake^
tag

Nem tudom M.o-n hogy van, de felénk a neverlocked iPhone-ok 100-110k körül mozognak, de ha mindenképp iPhone kell , és nem akarod rögtön kicserélni szeptemberbe ahogy kijön az új (szeptember tájban szoktak ha jól tudom) , akkor várd meg míg az I örültek cserélni akarják, akkor esik az ára az 5s-nek aminek a kamerája egész jó:)

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#43018) -Faceless- válasza csernak75 (#43013) üzenetére


-Faceless-
őstag

Attól függ mire kell, ha Wp is jöhet, akkor 920 / 925.
Ha csak android, és nem kell kifejezetten játékra, akkor Huawei P6. Ha kell játékra, akkor Galaxy S III LTE, esetleg xperia SP (csak 1 GB ram, de jó kis teló). Mást így gyári garival nagyon nem merek mondani, de ha egy szolgáltatónál bevállalod az előfizut, és futja rá, akkor Lg G2 magasan veri ezeket.

(#43019) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Motorola Moto G-t szabad venni innen? Eléggé jó árban van. Alternatívák ennyiért? Általános felhasználásra kell, nem játékra.

[ Szerkesztve ]

(#43020) fntastic válasza krypton (#43019) üzenetére


fntastic
aktív tag

Ha már ennyit kiadsz telóra, akkor picit többért Nexus 4 :)

(#43021) Algotis válasza krypton (#43019) üzenetére


Algotis
addikt

Igen, jo telefon, kellemes meglepetes lehet!:K
Az expansys amugy rendben van!

Androidos Outlookból küldve

(#43022) mtcob válasza bigmafa (#42999) üzenetére


mtcob
senior tag

Nagyon nem lehet beállításokkal variálni, én abból indultam ki hogy ha egy Gmail, Naptár, vagy Üzenetek alkalmazás ha lockscreen-ről indítom, kéri a kódot, akkor egy gyorshívó widget is....
Ha esetleg linkelnéd az appot, amit használni szeretnél lockscreenen, kipróbálhatom :)

[ Szerkesztve ]

(#43023) torque12


torque12
csendes tag

Sziasztok ismételten.

Szereztem egy Huawei Y300-at és szeretném bővíteni a memóriáját.
A kérdésem az lenne, hogy bírja-e a 32 Gb-os memória kártyát vagy csak a 16 Gb-osat ajánlatos beletenni?

Köszönöm.

(#43024) kali válasza torque12 (#43023) üzenetére


kali
legenda

szia,

a telefon témája itt; link
kezeli a 32 gigabyte kapacitású memóriakártyákat.

(#43025) silvergod válasza torque12 (#43023) üzenetére


silvergod
őstag

huha! más nem volt?.... :D

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#43026) csaba1203 válasza deathtania (#43001) üzenetére


csaba1203
addikt

Így folytatod akár GSM boltot is nyithatnál a végén :D :DDD :DD

(#43027) bigmafa válasza mtcob (#43022) üzenetére


bigmafa
tag

Kösz - erről lenne szó:

Simple dialer (mycolorscreen) - https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.dialerWidget

(#43028) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Hali!

Én is új telón töröm a fejem. Ami kellene: android, min 1 giga ram, min 2 magos cpu 1.2 GHz, 4-4.5" kijelző, a telefon maga ne legyen nagy, szóval max 130mm magas, 65mm széles. Előny, de nem elváráa a 2 simkártya.
A telóra lenne 40 ezer, lehet új, használt és jöhet akár Kínából is.
Jelenleg egy lenovo a706ossal szemezek. ami olyan 170 dollárért az enyém lehet. Kicsit nagynak találom, de ez az egyetlen gondom vele.

Mit ajánlotok? Hol lehet normálisat venni?
Itt a hardveraprón az a gond, hogy mindenki azt hiszi, hogy sz Ő motyója mindent megér. Kb boltban új dolgokat olcsóbban lehet venni, mint egyes hirdetésekben, ami szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#43029) mtcob válasza bigmafa (#43027) üzenetére


mtcob
senior tag

Működik anélkül hogy kérné a jelzárat 4.4.2-n Nexus 4en, akkor vélhetőleg 4.2-n is tökéletesen megy :R :K
Egyébként mennyit szánnál telefonra?

[ Szerkesztve ]

(#43030) norbert1998 válasza SSlyTR (#43028) üzenetére


norbert1998
veterán

az az igazság, annyiért olyat, ami megfelel a krotériumoknak, csak használtan vagy kínából tudsz venni

(#43031) bigmafa válasza mtcob (#43029) üzenetére


bigmafa
tag

Király, reméltem hogy sikerül a próba :) Kösz.
50 körüli lenne rá a keret max...

(#43032) SSlyTR válasza norbert1998 (#43030) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

És tudsz adni tippet, milyen típusokat keressek? A kínai nóném telefonokat inkább kerülném.
Használtan milyen készülék felehet meg nekem?

Reméltem, hogy itt is van pár bejáratott gyártó, mint a füles/fejhallgatós topic-okban, melyet egyből rávágtok az érdeklődök kérdésire.

(#43033) pècsimunkás válasza SSlyTR (#43032) üzenetére


pècsimunkás
addikt

[link]

Nèzd meg ezt. Ez nem no name. Bár ,ha kell Áfa-t fizetni több mint 40.

Vmièrt nem jó a link, de a lènyeg, h a tmallboxnál van Honor2 2 Gb RAM-al 189 dollárèrt.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#43034) mtcob válasza bigmafa (#43031) üzenetére


mtcob
senior tag

Ez esetben egy használt galaxy nexus-al járnál a legjobban, arra gyárilag van már 4.3, custom rommal atomstabil 4.4 is :K
Annyi hogy nem árt ha van rá gari az AMOLED kijelző miatt ;)

[ Szerkesztve ]

(#43035) Viktor0610 válasza pècsimunkás (#43033) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lemaradt a http utána a kettőspont. :P

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#43036) SSlyTR válasza pècsimunkás (#43033) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Jónak tűnik. Ilyet szoktak hamisítani? mert találtam olyat, hogy ki lehet választani, hogy 1 vagy 2 giga rammal legyen :F
170 dollárért találtam meg, ami annyi mint a lenovo tokkal vonóval (áfa, szállítás, kezelési költség). Ez a hauwei így 48-50 ezer forintra jön ki. És sajna ebbe csak 2 sim megy bele. :(
pedig tetszik, nagyon bejövős

(#43037) SSlyTR válasza SSlyTR (#43036) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

elírtam, csak 1 sim menne bele a huaweibe

(#43038) scope2007


scope2007
addikt

Hali!

Véleményetekre lennék kíváncsi..
Jelenleg egy xperia arc s telóm van, de már a memóriája nem sok mindenre elég..
Elsőnek kinéztem az xperia z-t, de láttam nincs vaku, meg a kijelzoje se lett felsőkategorias. Z ultra szintén kiesett
Jelenleg a Z1 a kiszemelt, de tudnátok hasonló kaliberű telót ajánlani? Egyiket se ismerem htc, Samsung téren pl

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#43039) norbert1998 válasza scope2007 (#43038) üzenetére


norbert1998
veterán

szia. A z-ben van vaku, a kijelzője sem vészes, csak mondjuk egy s4 mellett, ami lehet alternativa esetleg, vagy ha nem számít, hogy a htc one-nak a kamerája kb egy nokia 3110c-nek felel meg, akkor az is xperia z fajta. A z1 üt, ha érdekel még az.

[ Szerkesztve ]

(#43040) SSlyTR


SSlyTR
aktív tag

Erről a xiaomi red rice telefonról mi a vélemény? Szerintetek 160 dollárért eredetit árulhatnak?

(#43041) pècsimunkás válasza SSlyTR (#43037) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Azt ìrtad, előny , de nem elvárás a 2 sim foglalat. Azèrt mondtam a Honor 2 -őt. De van 1GB RAM -os változata 5 dolláral olcsóbban. De szvsz az nem tètel.
A Hongminak van fóruma olvass bele kicsit. Az nekem is tetszik, de nincs a gomboknak világìtása, ìgy nekem nem kell.
Meg nèzd meg azt is, h tudja-e az európai 3G-t 160 dollárèrt.

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#43042) padi68 válasza pècsimunkás (#43033) üzenetére


padi68
senior tag

az elején a 20% miatt

így már ok huawei-u9508

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#43043) pècsimunkás válasza padi68 (#43042) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Aha :K ! Köszi!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#43044) SSlyTR válasza pècsimunkás (#43041) üzenetére


SSlyTR
aktív tag

Közben elvárás lett. :)
Nem az olcsóság miatt kérdeztem az 1 giga ramot, 5 dollár nem tétel. Hanem azért, mert így meg lehetne állapítani, hogy az hamis vagy nem.
Szerintem a gombokat helyét kb pár nap alatt meg lehet szokni. Jelenleg egy defy+ és egy kisebb nokia készülékkel járkálok. Nem is lenne gond az újabb teló mellett a kis nokia használata, de annyira nagyok ezek az újabb okostelók, hogy nem férnének be egy zsebbe, vagy dörzsölődnének és karcolódnának. És ekkor az okosteló húzná a rövidebbet.
Persze nagyon vonzó az a 2 giga ram és nem is vetettem el teljesen.
Viszont az nagy para, hogy hamisítják ezeket. Lehet olvasni 1-2 esetről, hogy valaki pórul járt.

(#43045) Donnos


Donnos
tag

Sziasztok kis tanácsot szeretnék kérni.
Telefont szeretnék venni 80.000Ft körül viszont csak vadonat új kártyafüggetlen jöhet szóba.
Nincsenek nagy elvárások legyen viszonylag gyors, élvezhető méretű kijelző.
Mit tudtok ajánlani ilyen árkategóriában?
Köszönöm-

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#43046) fntastic válasza Donnos (#43045) üzenetére


fntastic
aktív tag

Nexus 4

(#43047) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Sziasztok!

Kellene egy Samu Galaxy-t levalto telefon ismerosonek.
- Arban max 200 font (kb 70.000Ft)
- Csak uj erdekelne.
- Netrol lesz megveve, bar epp jo ajanlat eseten lehet helyi bolt is.
- Hosszu tavra kell (legalabb 2 ev, ha ez hosszunak szamit)
- Net-bongeszes, zene, skype, GPS, bar utobbibol a Google fele tokeletes.
- Nincs marka huseg, barmi johet, csak jo minosegu legyen.

Ami meg jol johet minimum 2 mag, de jobb fele, ha 4 mag van sem lesz harag :)
Minimum 1GB ram, es vagy 8GB esetleg 16GB tarhely, jah es SD bovithetoseg.
Mivel noi tulaj lesz nem feltetlenul kell 4.5 inches feletti kepernyomeret.

Van-e barmilyen otlet?

Koszi elore! :R

...

(#43048) takacsbotond válasza Devid_81 (#43047) üzenetére


takacsbotond
őstag

Sony Xperia SP?Az megfelel ezeknek az elvárásoknak.

Próbáltad már kikapcsolni-bekapcsolni?

(#43049) pit stop válasza Donnos (#43045) üzenetére


pit stop
addikt

Xperia L, vagy Samsung Ace3 LTE.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#43050) Donnos válasza pit stop (#43049) üzenetére


Donnos
tag

Köszönöm szépen a tippeket:)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.