Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) maggi1886076 válasza Travelos (#3849) üzenetére


maggi1886076
addikt

ezek közül mindenképpen a galaxy s advence.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#3852) Travelos válasza DS39 (#3850) üzenetére


Travelos
őstag

710 nincs a szolgáltatóm webshopjában, de 800-as van, ami egyárban van az S Advance-val.

Így a kör leszűkült:

Samsung Galaxy S Advance

vagy

Nokia Lumia 800

Szerintetek?

Remélem, hogy ez az ajándék napelemes töltő nem azt jelenti, hogy a sima töltő helyett napelemes!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#3853) golax


golax
tag

[link] Erre valaki? :) :R

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#3854) maggi1886076 válasza Travelos (#3852) üzenetére


maggi1886076
addikt

mindkettőt nyomkodd meg élőben!ezt már neked kell eldönteni, hogy melyik tetszik jobban.2 különböző rendszer.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#3855) DS39 válasza Travelos (#3852) üzenetére


DS39
nagyúr

ajándék, tehát plusz. nem az eredeti helyett van :)

mindkét telefon nagyon profi, azt kell eldöntened hogy melyik rendszer áll közelebb hozzád, az Android vagy a Windows Phone.

[ Szerkesztve ]

(#3856) Travelos válasza golax (#3853) üzenetére


Travelos
őstag

A mai telókhoz nem értek, de a sugárzással kapcsolatban annyit, hogy ha tartasz tőle, akkor szerintem használj headsetet!

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#3857) Travelos válasza DS39 (#3855) üzenetére


Travelos
őstag

mivel nem az enyém lesz, hanem ajándék, teljesen mindegy melyik áll hozzám közelebb.

melyiknek van élesebb képe?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#3858) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok, kis segítségre lenne szükségem:

Fontolgatom a készülékváltást. Jelenleg Samsung Galaxy Spica-m van, de elegem van belőle a folyamatos belassulások, hibaüzenetek, lefagyások, net eldobás, elfogyó memória, stb miatt.

A Samsung Galaxy S Advance-t néztem ki. Ugye ez már nem küzd ilyen gyerekbetegségekkel?
Felhasználás: klasszikus telefonálás, netezés, GPS, minimális fényképezés és zenehallgatás
Fontos a gyors, gördülékeny és stabil működés, ha a háttérben fut néhány weboldal, akkor se fagyjon le a GPS, testre szabható alkalmazások, jobb és kicsit nagyobb kijelző is jó lenne.

Jót választottam, vagy van még alternatíva max ebben az árban? Nem követem semennyire a telefonos témákat, és annyi fajta magam fajta laikus számára teljesen hasonló telefon van a piacon...

Remélem ezek ma nem magas, hanem alapvető igények.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3859) maggi1886076 válasza Travelos (#3857) üzenetére


maggi1886076
addikt

a galaxy s advence-nek nagyon sztem nagyon a szép a kijelzője.samsung nem csinál rosszat:)

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#3860) DS39 válasza Dorian (#3858) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem jól választottál ki, ez a telefon hatalmas teljesítménybeli ugrás a Spica után. :)

Travelos: nincs személyes összehasonlítási alapon ezen a téren, javaslom nézd meg őket saját szemmel megvétel előtt. PPI-ben a Lumia jobb (kisebb a kijelző azonos felbontáshoz), viszont a S Advance Super AMOLED, a másik csak sima AMOLED.

[ Szerkesztve ]

(#3861) Travelos válasza DS39 (#3860) üzenetére


Travelos
őstag

Köszönöm mindkettőtök hathatós segítségét, személyesen ránézek a telókra, utána döntök.

üdv,
Travelos

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#3862) axillar


axillar
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék a t-mobilnál telefont venni. Fontos a nagy hd kijelző, min 8 mp jó minőségű kamera, android oprendszer. Sokat hallgatok zenét telefonon, ezért legyen benne jóféle hangchip. Gondolkodtam az xperia T-n, de szívem szerint Nexus 4et vennék csak nem tudom lesz-e valaha a T-nél. Másik lehetőség, hogy nem veszek ilyen drága telefont es veszek egy zte grand x in-t. Arról vmi tapasztalat? Gondolom az nem szól annyira jól az olcsóbb hangchip miatt.

[ Szerkesztve ]

(#3863) Travelos


Travelos
őstag

áhh, jól látom-e, hogy a Samsung Galaxy S Advance-ban cserélhető az akksi, míg a Lumia 800-asban dobhatom el a telefont, ha tönkremegy az akksi?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#3864) bencurio96


bencurio96
tag

Üdv!

Régi kedves Alcatelem sajnos a végét járja, így igen csak aktuális egy új telefon vásárlása. A keret az max. 60k, 2 éves hűséggel, előfizetéssel. A T-nél jelenleg az alábbi készülékek vannak ilyen áron.

Alcatel OT-995
HTC One V
LG Optimus L7
Nokia Lumia 800
Samsung Galaxy S Advance
Sony Xperia U
Sony Xperia J
ZTE Grand X

Ami fontos: WP7-et nem ismerem, Androidom se volt, de szimpatikus.

Amire kell:

-zenehallgatás
-fényképezés - bárhova megyek, egy-két vállalható képet fel tudjak mutatni
-játékok, videók
-kevés internet, facebook
-strapabíróság - legalább 2 év múlva is vállalható-használható legyen
-enyhébb használat mellett (1 óra zene, fél óra net-játék) 2 napot bírjon
-elég szétszórt vagyok, legyen egy jó naptár benne, hogy össze tudjam fogni a tennivalóimat

Ami még fontos, hogy ne legyen "tepsifon", nekem a barátom 4,3"-os S2-je is már határeset.

Egyenlőre a Samsung és a HTC között vacillálok. A Samsung jobb paraméterekkel rendelkezik, de a HTC alu, erős a fotós és zenei oldala, Sense...de kisebb képernyő, gyengébb proci...

Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm!

„Hogyan lehet megállítani Messit? Lelőni nem lehet ugyebár, így aztán meg kell akadályozni, hogy átvegye a labdát” – morfondírozott a találkozó előtt Rio Ferdinand.

(#3865) zalan099


zalan099
csendes tag

Hello!

Melyik telefont vegyem?! Nokia lumia 800 vagy nokia n9. Egy ár kategoriában vannak.
Ahogy néztem a videókat róluk az n9 gyorsabbanak bizonyult és a kemerája is elég jó,ami nekem fontos. De azt mondják hogy a meego op. rendszer nagyon gagyi

(#3866) zalan099 válasza axillar (#3862) üzenetére


zalan099
csendes tag

Szia!
Max mennyit szeretnél költeni rá?

(#3867) ablack válasza bencurio96 (#3864) üzenetére


ablack
senior tag

Ezek közül egyértelműen Samsung Galaxy S Advance vagy ZTE Grand X .

(#3868) axillar válasza zalan099 (#3866) üzenetére


axillar
csendes tag

Az xperia T nekem úgy jönne ki, h egyszer 35 utána 12x7000. Ez még éppen belefér de örülnék ha kevesebb lenne.

(#3869) Veron válasza golax (#3823) üzenetére


Veron
őstag

Hello!

A sugárzás engem is érdekel, így az általam nézett telefonoknak tudom a SAR értéket. Az én és a te potenciális telefonjaimat tartalmazó halmaz nem esnek egybe, de hátha van metszete.
Samsung Ace 2 - 0.5
Samsung GS Advance - 0.5
Sony Sola - 1.2
HTC Desire X - 1.1
Sony P - 0.8
Értelemszerűen a kisebb érték a jobb. Egyébként a gsmarena.com oldalon találsz infot ezzel kapcsolatban, de a gyártók is megadják ezt a manual-okban.

Remélem, segítettem!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3870) golax válasza Veron (#3869) üzenetére


golax
tag

igen, nézegettem sokat a SAR - értékeket. Elég kellemetlen a gondolat, hogy nem a legkevésbé sugárzó darab van a kezemben, ha napi 1-2 órát biztosan a fülemen lóg...

S Advance lesz belőle valszeg :R

[ Szerkesztve ]

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#3871) HuMarc


HuMarc
addikt

@petyaaa6 (#3835): Igen, csak a fórum (és én is) elhatárolódik a warez-től...

@Travelos (#3849): Én a helyedben a Galaxy S Advance-ot választanám! :R

@golax (#3823): Xperia P, LG L9 vagy LG 4X!

@Dorian (#3858): Igen, jót választottál, nem nagyon van konkurenciája ilyen árban. (Esetleg ZTE Grand X IN...)

@axillar (#3862): ITT a topikja és ITT egy teszt róla @Zsolt_72 tollából. Ezekben a topikokban kérdezz! :R

(#3872) pipec


pipec
csendes tag

Hali!

100k körül szeretnék egy telót, de nem tudok dönteni, hogy htc one-x vagy lg optimus 4x HD esetleg egy S3 de az már kicsivel drágább és nem is tetszik annyira a kinézete. Szóval mi a véleményetek melyik fele lenne érdemesebb elmenni ?

(#3873) fury71


fury71
aktív tag

Most vettünk egy fehér Galaxy S Advance-t a T webshopban az asszonynak. Aranykártyára, meglévő előfizetésre 45.500. Mi 0Ft befizetéssel, 1900Ft havi részletre vettük. Amúgy reklámozzák is.
A teló nagyon jó, ennyiért meg főleg BEST BUY a középkategóriában.

Persze vannak apróbb hibái: Lassú a kamera autófókusza és nincs dedikált fotógomb.. Nincs vagy legalábbis nem látni értesítési ledet az előlapon és így a nem fogadott hívásokra és az sms-re semmi sem figyelmeztet.
Kicsit laggol, de nem vészes (android). Az ICS vagy a JB hiánya, amit remélem orvosolnak majd.

Ja és mis is kaptunk hozzá napelemes töltőt. :Y

[ Szerkesztve ]

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#3874) Švejk válasza pipec (#3872) üzenetére


Švejk
őstag

4X HD. De ennyiért csak bolti garis van, amitől az Úr óvjon téged, legalábbis a népek ezt beszélik, de tény, hogy a 4X nagyon jól összerakott telefon.

(#3875) pipec válasza Švejk (#3874) üzenetére


pipec
csendes tag

T-mobile-tól lenne előfizuval, csak nem tudom, hogy úgy mennyire lehet majd a softvert frissíteni rajta.

(#3876) jooker82 válasza pipec (#3875) üzenetére


jooker82
nagyúr

Lehet,a telefonon is meg van,hozzá egy egyszerű kis progi is...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3877) bobooo válasza fury71 (#3873) üzenetére


bobooo
addikt

Tudtommal nem lesz ICS az S Advance-re, se JB.

(#3878) pipec válasza jooker82 (#3876) üzenetére


pipec
csendes tag

olvastam olyanokat, hogy a t-sek belebuzerálnak a programba és ott nem biztos, hogy működik.

(#3879) jooker82 válasza pipec (#3878) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ilyet még senki nem irt a topicjába,szerintem mindenkinek sikerült frissiteni,de irj be a topicba és megirják neked... :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#3880) Dorian válasza HuMarc (#3871) üzenetére


Dorian
félisten

Egyelőre még próbálom újratelepíteni a Spicát Khan leírása alapján, hátha gyorsul ill. stabilizálódik valamennyit. Csak most utána néztem a lehetőségeknek, ha esetleg közben téglát csinálok belőle, mert kicsit sem értek hozzá. Jelenleg elvileg megcsináltam mindent,m de a telefon csak Recovery módban hajlandó indulni...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#3881) kali8n válasza bobooo (#3877) üzenetére


kali8n
tag

Ha ezek az információk hivatalos forrásból származnak, akkor bizony lesz rá JB.

(#3882) lsebestyen válasza kali8n (#3881) üzenetére


lsebestyen
addikt

Pontosan.

(#3883) bobooo válasza kali8n (#3881) üzenetére


bobooo
addikt

Elnézést. Összekevertem a Galaxy S Plus-szal. :R

(#3884) fury71 válasza bobooo (#3877) üzenetére


fury71
aktív tag

Azt tudom hogy ICS nem lesz rá, de jó lett volna azért írtam, de ha egyből a JB jön az még lehet jobb is, csak nehogy egyik se jöjjön. Volt már rá példa.

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#3885) zalan099


zalan099
csendes tag

Hello!

Melyik telefont vegyem?! Nokia lumia 800 vagy nokia n9. Egy ár kategoriában vannak.
Ahogy néztem a videókat róluk az n9 gyorsabbanak bizonyult és a kemerája is elég jó,ami nekem fontos. De azt mondják hogy a meego op. rendszer nagyon gagyi

(#3886) bobooo válasza zalan099 (#3885) üzenetére


bobooo
addikt

Lumia 800. A Meego op. tényleg elég ratyi...

(#3887) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Sziasztok! Bocs, hogy megint ezzel jövök de nem tudok dűlőre jutni.. Ma nyomkodtam egymás mellett az SIII-at és az Note2-t is, de nem tudok dönteni. Ami meglepett, hogy a telenornal lévő SIII-nak már be volt égve a kijelzoje gondolom mert a reklám cucc ami fut rajta non stop beegette.. De ez picit elrettentett.. Ami érv az SIII mellett, hogy 30al olcsóbb és nem olyan nagy.. Amin még elgondolkoztam, az a nexus4. Érdemes rá várnom? Titkon a szívem a Note II felé húz, de nagyon nagy és a közeli ismerőseim közül mindenki le akar róla beszélni éppen ezért vagyok bizonytalan.. Győzzetek meg legyetek szívesek :R

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#3888) Bdanyy válasza milanmylo (#3887) üzenetére


Bdanyy
addikt

Én lehet megvárnám a nexust. Kiváncsi vagyok azért milyen az a gorilla glass mindkét oldalt.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#3889) premete válasza Bdanyy (#3888) üzenetére


premete
veterán

Én is azt várom, hogy a google visszaigazolja a rendelést (UK-ban).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#3890) Geri985


Geri985
tag

Sony Xperia Tipo vagy Samsung Galaxy Mini 2?

(#3891) Epiph válasza DS39 (#3753) üzenetére


Epiph
tag

Köszi ZTE Blade III lett klassz kis gép!

(#3892) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok, újra itt vagyok. Mivel már mindenféle használt telefonnal, ami az árba belefér, illetve mindenféle új és hagyományos kivitelezésű készülékkel tisztában vagyok, most már csak egy kategória maradt hátra.
Full érintős, új, de nem okos telefonok (tehát lehet zárt rendszer is). Bóvli kategória ez, de vonz a nagyobb képernyő. A feltételek a régiek de gyorsan átfutok rajtuk:
- 25e forint, zsír új készülék
- megbízható társ hosszú időre
- viszonylag stabil és viszonylag gyors
- telefon funkciók + kihangosított zenehallgatás (erős és kellemes hangzású beépített hangszóró)
- net, gps, játékok nem érdekelnek
- jobb kamera minőség nem hátrány (de nem is nagy előny)

Szerintem ezekre nem is kell android. Én ezeket néztem:
- nokia asha 305/306 (itteni fórumon nagyon lehordják, de valamiért akárhol nézem eladási listák élén van a kategóriájában, nem lehet annyira rossz azért)
- samsung star egy és kettő (hármast és galaxy y-t nem ajánlják)
- lg gt400 / t385
- ha van jobb ennyiért, ezekre a dolgokra örömmel várom
ZTE és Huawei kilőve, errefelé irtó túlárazottak, példaképp az y200 átszámolva 47e forint kb.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#3893) rebbag


rebbag
tag

Sziasztok!

Okostelefont szeretnék venni, és a tanácsotokat kérném, mert nem értek hozzá. Hosszú távra terveznék vele.
Jelenleg -évek óta- egy Nokia e72-t használok, ezt cserélném le.
Operációs rendszer: teljesen mindegy. De ha lehet, ne kelljen vele machinálnom, cserélgetnem szoftvereket, meg frissítgetni stb. T-mobile, vagy hálózatfüggetlen készülék érdekelne.
Szempontok: ha lehet anyagminőség közelítse meg az e72-ét. Ár:180-200e Ft-ig belefér. Persze ha van olcsóbb, nem státuszszimbólumnak kell, tehát feleslegesen nem adok több pénzt.

Mivel munkám miatt nagyon sokat kell autóznom, sokszor a világ végén, fontos lenne a teljes értékű navigáció ( van gps-em, de jobb lenne, minél kevesebb készüléket használni) Ha a navigáció fizetős program, és nem ingyenes, mint a nokiámon, az sem gond csak hibátlanul működjön.

Fontos lenne, hogy tudjak vele e-mailezni, böngészni, mert akkor nem kéne mindenhova notebookot hurcolni munkacélra. Fontos,hogy tudjak olvasni vele office dokumentumokat. Ezek miatt gondoltam windows phone telókra. De mindenről meggyőzhető vagyok.

Utolsó kritérium a legkevésbé fontos, de ha lehetséges szögletes legyen, mint pl n9, lumia 800-920( ezek pl nagyon tetszenek), vagy sony xperia p,s. De márka nem érdekel, tőlem lehet zte, huawei, vagy bármi, csak legyen megbízható, és garancia legyen rá.

Bocs, ha sok a kritérium, de nem szeretném cserélgetni egy darabig.
A válaszotokat előre IS köszönöm:R

(#3894) bobooo válasza rebbag (#3893) üzenetére


bobooo
addikt

Szia,

Ezek közül szerintem egy iPhone 5, lenne a legjobb választás. Van rá teljes értékű iGO, Navigon stb. Office program még nincs, de az office fájlokat (.doc stb) bármilyen más, erre a feladatra kitalált programmal tudod használni. :) Vagy esetleg Galaxy S3, de az nem szogletes.

[ Szerkesztve ]

(#3895) minasm3


minasm3
tag

Sziasztok!

Én a Sony Xperia P, az LG L9 és a ZTE GrandX IN között vacilálok.
Szerintetek melyik lenne a legjobb választás megbízhatóság, UI, külalak (tehát ami nincs benne a specifikációkban) terén?
Előre is nagyon köszönöm!

(#3896) bobooo válasza minasm3 (#3895) üzenetére


bobooo
addikt

Ha megbízhatóság és külalak akkor Sony Xperia P.

(#3897) Krisz79


Krisz79
őstag

Sziasztok.
Érdemes még Galaxy SII-be gondolkodni?
2év gyártói garival 99ért találtam.
Igyazából a mérete miatt aggódom.
Eddig Desire S-t használtam.
Tudom,hogy tudásban 100x jobb.
Főleg a kamerája és a videója tetszik.
De a mérete?
Esetleg ezzel a tudással hasonló tudásút tudtok ajánlani?
Köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#3898) rebbag válasza bobooo (#3894) üzenetére


rebbag
tag

Szia, köszi a gyors választ. És a Nokia Lumia 920 vagy htc 8x (olvastam teszteket) pl lehet alternatívája az Iphonenak, mert külsőségekben nekem tetszetősebbek. B.nőmnek Iphoneja van, és megmondom őszintén, ez a csempés megoldás tán közelebb állna hozzám. De természetesen erről is lebeszélhető vagyok:)

(#3899) HuMarc válasza Krisz79 (#3897) üzenetére


HuMarc
addikt

Van nála jobb ajánlat, (Pl.: T-nél Domino-ban 98 000 Ft az LG 4X...) de alapvetően nem olyan rossz ajánlat. Csak 1,5 cm-rel nagyobb, mint a Desire S, az nem olyan sok... :R

(#3900) bobooo válasza rebbag (#3898) üzenetére


bobooo
addikt

Nekem nem tetszik a WP, de ez ízlés kérdése.

Nem tudom pontosan, de iGO meg navigon biztos nincs WP-re csak a Nokia térképe vagy bármi más. Meg WP-re nincs még sok alkalmazás se... :(

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.