Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#184001) juve600 válasza Ájvé (#183995) üzenetére


juve600
nagyúr

Edge 40 -nél mennyi a SOT ?
volte, 5g megy rendesen ? Én Yettel -nél vagyok ezért lenne fontos
:R

(#184002) Sungoo válasza angyall (#184000) üzenetére


Sungoo
addikt

Rövidesen újból találkozunk az IOS világában! ;]

(#184003) galervin93


galervin93
őstag

Urak!
Nővéremnek Samu A72-je van. Méretben ennél kisebbet szeretne, és jó(bb) fotós tudást. Utóbbihoz konyítok valamelyest, így ezért szerintem még a kora ellenére is játszik az S21 FE. Ő az S22-n gondolkozik. Szerintetek van-e érdemi különbség a két masina között? 2-3 évig használ egy telót, így a szoftveres támogatás szerintem mindkettőnél elegendő. Az S22 mintha emlékeim szerint melegedős lenne, méretben mondjuk meg nyer az FE-vel szemben. Mindezek ellenére én FE-t ajánlanék neki, ti mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#184004) Ájvé válasza juve600 (#184001) üzenetére


Ájvé
veterán

SoT-ot nehéz mondani, mert ugye használat függő (most éppen 4 óra 20 perc és 40%-on az akku), de gsmarena 98 órát mert az akku tesztjében, ez már jónak mondható szerintem. Nekem biztosan jó szó akku ideje, nehéz leírni időben, de egy napot minden gond nélkül kibírja, ha nem játszol vagy terheled teljesítmény igényes alkalmzásokkal, én tudom általában nap közben is tölteni, így nekem annyira nem volt szempont.
5G-t itthon nem sokat láttam, de külföldön viszont működött és nem volt probléma vele. Vodás vagyok szóval Yettel hálózatról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#184005) xfulop


xfulop
csendes tag

Emagos moto edge 40 szerintem is jó ár, én alzás újszerűként vettem 109-ért csak defektes :D Fogja magát aztán újraindul vagy kikapcsol, de nem akarok senkit elrettenteni amúgy aranyos jószág. Android fő frissítésekkel el van maradva a gyártó, nem árt tudni.

Elállás lesz de lehet újra veszem ennyiért. Pedig már a google pixeleit nézegettem helyére.
Használtan 200 alatt van hasonló kompakt mindenes telefon? A point n shoot kamerája elég meggyőző a google-nak. Most samu a70-em van, edge40 is már kézre állóbb bár az rugged tok nélkül.

(#184006) User05 válasza xfulop (#184005) üzenetére


User05
tag

Pixelekben sosem csalódik az ember.

(#184007) Ájvé válasza xfulop (#184005) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát azért ne egy visszaküldött hibás telefonból induljunk ki, az enyémek semmi baja és sosem volt ilyen gondja. 13-as Android van rajta, tény hogy nem kapkodják el a főverzió frissítést, de Pixeleken Samsungon meg talán 1-2 gyártón kívül nem igazán mondható el ez az aktualitás. Engem nem zavar ha néhány hónappal később jön, ha az már probléma mentes lesz, de ez persze igény kérdése.
Google Pixelekre is van panasz, ha rákeresel számos probléma volt mindegyik szériában (kisebb vagy nagyobb, de hiba mentesnek egyik sem nevezhető), újabb Pixelek is hajlamosak melegedni (nyilván használat függő is lehet) vagy mondjuk Magyarországon voda 5G probléma (de ügye hivatalosan nincs is Magyarországon így talán nem is csoda, de hamarosan javítani fogják). Úgyhogy nincs hibátlan készülék ez teljesen egyértelmű, kompromisszum van és ezzel kell együtt élni.
Pixel 7a lehetne jó választás 200 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#184008) Ájvé válasza User05 (#184006) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezt így biztosan nem jelenteném ki, nálunk eleve nincsenek hivatalosan jelen a Pixel telefonok, így pedig support hiánya megoldatlan problémákat hozhat, persze akinek van kedve ezekkel foglalkozni, annak nem biztos hogy ez visszatartó erő.

(#184009) otapi válasza vacs (#183994) üzenetére


otapi
tag

Ah, szóval snapdragon vs exynos amire érdemes figyelni. Köszönöm a tippeket majd nézem ezeket.

(#184010) Ájvé válasza otapi (#184009) üzenetére


Ájvé
veterán

Azért Snapdragon sem mindig kifogástalan, 8 gen 1 nem annyira ajánlott kategória például, de vannak kifejezetten jó SoC-ek, 8 gen 2 már javított. Mindig érdemes utána járni, így lehet legjobban elkerülni a kellemetlen meglepetést.

(#184011) juve600 válasza Ájvé (#184010) üzenetére


juve600
nagyúr

Nothing Phone 1 még nálam amin gondolkodom

(#184012) vacs válasza galervin93 (#184003) üzenetére


vacs
veterán

Az S22 kb 1 centivel magasabb és egy picit szélesebb.
Viszont az S21FE snapdragon procis, ami jelentős előny az S22 Exynos 2200-hoz képest.
Melegedés és fogyasztás (merülésben) is jobb az S21FE.
Az S21FE gsmarena-n 92 órát tud egy feltöltéssel, és 85 órát az S22.
Részemről is S21FE!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#184013) Ájvé válasza juve600 (#184011) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem jobb nála, úgy meg hogy Edge 40 kb 40%-al olcsóbb szerintem nem kérdés melyik éri meg jobban.

(#184014) juve600 válasza Ájvé (#184013) üzenetére


juve600
nagyúr

128k lenne az új NP 1

[ Szerkesztve ]

(#184015) Ájvé válasza juve600 (#184014) üzenetére


Ájvé
veterán

Az jó ár, bár nem tudom honnan lehet ennyiért beszerezni.
Így versenyképesebb, de hardver kicsivel gyengébb benne (778G vs MT8020), IP68 Edge 40-ben, üzemidő NP1-ben jobb azért. Újabb chipset újabb kiadás és várhatóan hosszabb támogatás Edge 40-nek kedvez, kamerában nehéz igazságot tenni, szerintem egyik sem rossz, külső pedig kinek melyik tetszik. Nem könnyű döntés.

(#184016) User05 válasza Ájvé (#184015) üzenetére


User05
tag

Bezony a NP1-ben kiemelkedő az üzemidő, a legtöbb középkategóriás telefont veri. Válaszd az edge 40-et, emagon most nagyon jó árban van.
Nothing is nagyra viheti majd a OnePlus volt CO-ja Carl Pei-el.

[ Szerkesztve ]

(#184017) Ájvé válasza User05 (#184016) üzenetére


Ájvé
veterán

Én már választottam, Edge 40 lett, de köszi :)

(#184018) galervin93 válasza vacs (#184012) üzenetére


galervin93
őstag

:R
Tavasszal nálam is játszott az FE, főleg a jó kamera miatt emlékeztem most rá, bár végül GT2 Pro lett. De asszonkának is lassan érik a csere...

De akkor már kérdeznék egy másikat is - 300.000-ig mi az, ami manapság ajánlott, ha kifejezetten a fotós képességek az elsődlegesek? Csak droid játszik, 6-6.5" körül, csak új.

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#184019) User05 válasza Ájvé (#184017) üzenetére


User05
tag

Te egyébként mit mondanál mondjuk 250-ért, használtan illetve újonnan egyaránt? Használtan az S22 Ultra fér bele legalább még 1 év garanciákkal.
Fontos a nagy méret (nem csak a nagy kijelző hanem akár kávákkal együtt) mert nagy kezem van, illetve ami még fontos az a 120hz, illetve esti fotózás/videózás minősége. Meg úgy ámblokk. Preferált márkák a Samu, Oneplus illetve Pixel lenne, max a Xiaomi.

(#184020) minilego


minilego
senior tag

Gyerkőcnek Nothing Phone 1 vagy inkább 2?

(#184021) sfdrakex válasza minilego (#184020) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha belefér a keretbe akkor nyilván a 2.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#184022) Ájvé válasza User05 (#184019) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ha engem kérdezel nem vennék 250-ért használt mobilt (talán nagyobb megbízható ismerőstől patika állapotban, de hát ezt ki kell fogni). Pixelt mondanám, de nekem sose volt szimpatikus a Samsung és inkább tiszta droidra szavaznék, Oneplus pedig a BKK miatt nem igazán játszik amíg meg nem egyezik meg a Nokiával szerintem (én nem venném, németből már kivonult, jön az olasz per és ki tudja lehet Európából is ki fog, ha nem egyezik meg így hosszú távon kétséges). Pixel 8 Pro több mint a kereted, dxo teszteken a legjobbak közt van (ezen a szinten már nehéz laikusként különbséget tenni a fotós képesség közt). Esetleg Pixel 7 Pro.

minilego
2-őt mondanám ha nem 8 gen 1-es lenne.

[ Szerkesztve ]

(#184023) minilego válasza sfdrakex (#184021) üzenetére


minilego
senior tag

Érdekelne, hogy a 2-es ér annyival többet? Sok videót megnéztem már ezekről es nem látom ezt a különbséget... :F

(#184024) TomMusic válasza minilego (#184023) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia,
Szerintem nem. Bár attól függ mire kell. Ha játékra (írtad hogy gyerkőcnek lesz), akkor jól jön a NP2 erősebb procija.
De ezt leszámítva szerintem nem ad semmi plusszt, vagy hogy jobb lenne.
Nekem NP1 van, és megnézve a NP2 videókat, tényleg csak annyival jobb, hogy erősebb a proci. De átlag felhasználásra bőven tökéletes a NP1 is.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#184025) tpeter77 válasza User05 (#183977) üzenetére


tpeter77
addikt

Köszönöm válaszod de sikerült egy remek ajánlatot elcsípnem és számlás, garis újszerű A52S lett amit vettem.

(#184026) D4v3


D4v3
őstag

Üdv!

Sikerült 2 év után először leejtenem szeretett Huawei P30 telefonomat, persze a fólia ellenére is hosszú, világos sáv fogadott, azóta meg csak terjed szét ilyen kékes cucc a kijelzőn.. Anno ezt használtan vettem röhejes áron (55k talán) és teljesen jól kiszolgálta minden igényemet, ami leginkább böngészésben merült ki, illetve email, discord, messenger appok használatban, napi átlag 10-20 percben. Szóval az igényeim nem túl nagyok :) Bírjon el sok böngészőfület, ne akadjon szét, ha egyik appból a másikba váltok. A keret most is hasonló lenne és nem riadok vissza a használt piactól sem (láttam pl. most Pixel 6A-t 85-ért, ami csábító azért..). Ti mikben gondolkodnátok ez esetben, főleg azt emelném még ki, hogy nem érdekel a kamera funckiója a telefonnak.

(#184027) minilego válasza TomMusic (#184024) üzenetére


minilego
senior tag

Hasznos információk, köszönöm. :R

(#184028) User05 válasza D4v3 (#184026) üzenetére


User05
tag

Hát... Ha csak a szimpla nyers erő számít, Motorola Edge 40, Poco F4...kb.. Ha használtban gondolkodsz akkor nem is tudom... Ahogy mondtad, Pixel jó vétel, xiaomi 12t... Igazából ennyi igényre mind jó, alkalmazás kezeléssel szerintem egyikkel sem lősz mellé. A használt piac eléggé jól beárazza magát. Volt összehasonlítás a Poco F4 és talán iphone között gyorsaságban, és elég jól teljesített az árához képest. Kamerában sem kell szégyenkeznie ha mégis lőnél egy képet.

[ Szerkesztve ]

(#184029) D4v3 válasza User05 (#184028) üzenetére


D4v3
őstag

Félreérthetően írtam szerintem :) Nem a P30 régi ára körül vennék most, hanem a használt (~55K) körüli összegért.

(#184030) User05 válasza D4v3 (#184029) üzenetére


User05
tag

Óhhh. Fuhh igen igy nehezebb, énis fórumra mennék xd
Mi 10T Pro esetleg..
Nehéz dolog mert 4 éve amilyen telefont vettem használtan, az kb 5 ezerrel olcsóbb ma😅
Galaxy A52s még talán ami használható sebességet nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#184031) okezsoke


okezsoke
tag

Sziasztok!
Samsung S20 telefonom beázott. Még lehet megjavíttatom, ha lehet és megéri, de ha nem, akkor a helyére kérek tanácsot. Tulajdonképpen megfelelt.
- Árkategória. 100-200 között. Tudom széles, de ha van szépen folyamatosan működő telefon 120-ért akkor elég nekem az.
- Használt vagy új?
Ez is használt volt, szóval használt némi garanciával jó lehet.
- Hol vennéd meg? Függetlenül vennék, bár nem is tudom van-e jelenléeg nem független telefon.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszabb távra terveznék, max nem hiszem el a vízállóságot. :D
- Mire használnád? A legfontosabb talán a fotó és videó, egy kétéves gyerek melett. De szeretem ha szép folyamatos a használat és nem receg, nem zizeg, nem idegesít. Amúgy internet, navigáció, néha netmegosztás laptopra munkához. A jelenlegi tapasztalat ellenére örülnék ha vízálló lenne bizonyos fokig, hogy egy zuhéban ne aggódjak.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android a preferencia, de ha van jó alternatíva az iPhone-tól sem riadok vissza. :)
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
A sima S20 mérete megfelelt nekem. Ha lehet nem szeretnék nagyobbat, de ebben tudok kompromisszumot kötni, mert látom., hogy egyre kevesebb a normális méretű telefon,. :S

Előre is kösznönöm a kommunának. :R

[ Szerkesztve ]

(#184032) okezsoke válasza okezsoke (#184031) üzenetére


okezsoke
tag

Na, már nem tudom szerkeszteni: szóval újat vennék szívesen, de használt is lehet. Így pontos. :)

(#184033) ghiottone válasza okezsoke (#184031) üzenetére


ghiottone
nagyúr

"A legfontosabb talán a fotó és videó, egy kétéves gyerek melett." - akkor Pixelek körül nézelődj. Méretben viszont azok nagyobbak kicsit. Használtan vannak 7-esek, 7a-k 150 körül.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#184034) Emu válasza galervin93 (#184018) üzenetére


Emu
őstag

Méret eléggé beszűkíti a lehetőségeket, esetleg sima Pixel 8-t nézted?

Más:
Xiaomi 13T és 13T pro között a legnagyobb különbség a VGA. Én nem játszok telón, DE ha tartósságot nézem (4 évre tervezek) érdemes befektetni egy pro verzióba? (szerk: vagy inkább hozzam egy évvel korábbra majd a cserét :F)

[ Szerkesztve ]

(#184035) Ájvé válasza Emu (#184034) üzenetére


Ájvé
veterán

Ugyan annyi a támogatás ideje a két készüléknek. Esetleg olyan előfordulhat, hogy erősebb és fejlettebb SoC (újabb utasítás készlet) miatt a Pro kap több főverzió frissítést, de 8200 ultra is elég erős, szerintem ugyan úgy megkaphat minden frissítést. (Én mondjuk kíváncsi leszek erre a 4 főverzió frissítésre, Xiaomi a saját kis rendszerét sokáig frissíti, de Android főverziót nem annyira erőltették korábban).
Egyébként CPU is jelentősen gyorsabb, RAM illetve UFS tárhely is, úgyhogy mindenben gyorsabb a 9200+ ha számít (mert 8200 is bőven elég általában mindenre).

(#184036) GregHolmes16


GregHolmes16
újonc

Sziasztok! Összetört a POCO X3 NFC telefonom, így szeretnék újat vásárolni, ami legalább hasonló funkciókat nyújt és még többet is. Szóval szeretném megcélozni a középkategóriás készülékeket.

Számomra fontos a gyors kijelző és hardver, a kép- és videó minőség, jó üzemidő valamint 256 gb tárhely, mert sok fájlt és fotót szeretnék tárolni. Lehetőleg olyan 150-170 ezerig céloznám meg maximum az árát, de ha ár-érték arányban olcsóbbat is tudtok ajánlani, annak még jobban örülnék :)

Eddig ezeket a telefonokat néztem ki:
Xiaomi POCO X5 Pro
Oneplus Nord 2T
Motorola Edge 40 (Neo, sima vagy ultra?)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#184037) User05 válasza GregHolmes16 (#184036) üzenetére


User05
tag

Poco F5 szerintem jobb mint az X5, amit felsoroltál mindent tud, nemrég jött ki, van benne optikai stabi is.
[link]
Edge 40 Ultra ahogy láttam nincs is Magyar forgalmazásban.
Oneplus is nagyon jó választás, nincs hatalmas eltérés köztük, F5-ben van jack ha az számít. Ajánlom youtube-on nézz róluk tesztvideót, amelyik jobban megfog azt vedd :)

[ Szerkesztve ]

(#184038) ghiottone válasza User05 (#184037) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Edge 40 Ultra az sajna amúgy se lenne 170-ig. Edge 30 Ultra van 190-ért alzán, de az 1 évvel ugye korábbi - bár az 2022-es felsőkategóriás készülékük volt.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#184039) GregHolmes16 válasza User05 (#184037) üzenetére


GregHolmes16
újonc

Köszönöm a válaszodat! De ha tudsz jobbat ajánlani, hasonló árban, akkor mondjad nyugodtan. Megnézem az F5-öt is.

(#184040) Ájvé válasza GregHolmes16 (#184036) üzenetére


Ájvé
veterán

Felsoroltak közül Motorola Edge 40 éri meg legjobban, főleg most 116-ért. Nord 2T nincs is csak bolti garanciával, hivatalos helyről nem nagyon lehet kapni, de ez se jobb egyébként, hasonló tudású mint az Edge 40. X5 Pro gyengébb mint az Edge 40.
F5-öt szintén nem nagyon kapni hivatalosan.

[ Szerkesztve ]

(#184041) okezsoke válasza ghiottone (#184033) üzenetére


okezsoke
tag

Több negatív véleményt is láttam térerővel, fogyasztással kapcsolatban. Mi lehet meg alternatíva?
oneplus nord 3, Realme 11 pro plus? Vagy más?

(#184042) vacs válasza GregHolmes16 (#184036) üzenetére


vacs
veterán

(#184043) Ájvé válasza okezsoke (#184041) üzenetére


Ájvé
veterán

Azt írtad S20-nál ne legyen nagyobb a készülék, ezek sokkal nagyobbak.

(#184045) Ájvé válasza csontosek (#184044) üzenetére


Ájvé
veterán

Rossz a link, de nem tudom te hogy vagy vele én biztos nem vásárolnék innen, vagy tiéd a bolt? 2023 júniusban indult.

(#184046) ghiottone válasza okezsoke (#184041) üzenetére


ghiottone
nagyúr

7a ilyen szempontból valóban rosszabb, mint a 7, mert cseppet módosítottak a processzort. Sima 7 szerintem rendben van amúgy. Volte van, 5g már van. De amiket te most írsz, azok meg még nagyobbak ennél.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#184047) csontosek válasza Ájvé (#184045) üzenetére


csontosek
csendes tag

Bocsi, tényleg elromlott a link!
Jó fiatal cég..., de ez eseteben kínai webshop-os áron szerintem gyorsabb és gördülékenyebb ügyintézés várható, mint monjuk a Gshopper-nél.
Sajnos valaki másé a bolt!

[ Szerkesztve ]

(#184048) okezsoke válasza Ájvé (#184043) üzenetére


okezsoke
tag

Ez igaz, de hajlok a kompromisszumra, ha cserébe hálózat eldobás van.

(#184049) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok !
Pixel 7 aksi ideje milyen ? esetleg valakinek volt előtte-utána iPhone 13/14 vagy Nothing Phone 1 , hogy azokhoz képest milyen ?
Most 200k Alzán ,2 év garival, az elvileg jó vétel ???
:R

(#184050) User05 válasza juve600 (#184049) üzenetére


User05
tag

Pixel 7 egy eszméletlen jó telefon, adaptív képfrissítéssel sokat lehet az akksin spórolni vele, de azért ha fullba használod akkor ez is merül.
Ha ez hasznos itt vannak a becsült üzemidők 7 órás AKTÍV használat mellett:
Nothing 1 34 óra
Pixel 7 31 óra
Iphone 14 33 óra
Azt hiszem ezeket úgy kell értelmezni, hogy 7 órás aktív használattal együtt ennyit tudnak. (Tehát a pixelt 31 óránként kell tölteni)
Ezek becsült adatok a DxOMark szerint, valószínűleg mindegyik jobban fog merülni ennél, mert kismillió dologtól függ, arra nem térnek ki, hogy ezt hogy érik el, gondolom minimális képfrissítéssel/felbontással/fényerővel/mobilnettel.
Iphone 14 illetve pixelnél is voltak akksi gondok, de ezeket szerintem már azóta kijavították.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.