Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Sokimm válasza Dhampir (#33998) üzenetére


Sokimm
senior tag

big thx, megvan amit kerestem! :)

(#34002) harry3 válasza agabe (#33984) üzenetére


harry3
őstag

Köszönöm a válaszokat mindenkinek. Nem könnyű dönteni.

(#34003) kali válasza killzone1987 (#34000) üzenetére


kali
legenda

az a baj, hogy nem csak az akkumulátor kapacitása számít, az erősebb hardver, az eltérő kijelző...stb miatt nem arányosan alakul a fogyasztás akksi szempontjából.
amíg például csak telefonálásról vagy készenlétről van szó, addig nagyon jól teljesít a z1, de amint kijelzős használatra fordul a megmérettetés, a három telefon közül máris a z1 bírja legkevésbé.
a z után nekem is hiányzik a z alatt adott ip57, ez az egyedüli kompromisszum, pozitív dolog volt, hogy esőben is simán elővehettem, ha hívás vagy sms érkezett, illetve a párás fürdőszobába is bevittem egy fürdés/zuhanyzás idejére, ha fontos hívást vártam.

(#34004) dokee78 válasza quailstorm (#33996) üzenetére


dokee78
félisten

Aláírását láttad? :DD

(#34005) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok egy barátom kért tőlem segítséget telefonvásárlásban:
- Árkategória: 60-80ezer Forint (a 80 már nagyon felső határ, csak akkor ha nagyon nagy lenne a különbség)
- Használt vagy új: új
- Hol vennéd meg?: telenor, előfizetés (azt hiszem valami 4000Ft körüli csomag)
- Mire használnád?: sok netezés, facebookozás, fényképezés, játék. Tehát körülbelül amire egy átlag fiatal.
- Rendszer: Androiddal vannak rossz tapasztalatai egy Samsung nememlékszem mi személyében szóval WP is játszik.

Előre is köszi a segítséget! :)

(#34006) Ricsko :D válasza tvse1995 (#34005) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Sony Xperia SP: 66490-ért
Nokia Lumia 820: 56990-ért
LG 4X HD: 47490-ért

Én személy szerint nem bántam meg a 4X HD-t mert elégedett vagyok vele :D
Most csak párat soroltam fel amik sztem a legjobbak :)
Javítsatok ki ha nem mondok igazat...

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#34007) tvse1995 válasza Ricsko :D (#34006) üzenetére


tvse1995
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
820 volt egyébként tervben de minden itteni (Tatabánya) boltban elfogyott és hozatni sem tudtak. Vagyis egyet nagynehezen igen az meg hibás volt... :DDD

(#34008) Ricsko :D válasza tvse1995 (#34007) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Akkor esetleg: Nokia Lumia 720: 47490-ért

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#34009) quailstorm válasza dokee78 (#34004) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem néztem. Ettől függetlenül az egy jó készülék, csak a HVGA kijelző... Szerintem ő is azért adja el. Onnan már az SGS lenne az egyértelmű ugrás, esetleg egy Arc S. Csak manapság ilyen régen nem támogatott eszközt venni nem biztos hogy jó ötlet (gondolok az Xperiákra meg a bootloaderükre).

(#34010) Blackmirror válasza tvse1995 (#34007) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Online rendelést nem próbáljátok meg?vagy ez valami céges előfizetés amit személyesen lehet vásárolni?

iPhone X@R, iPad Pro

(#34011) killzone1987


killzone1987
senior tag

Hali!
ASUS PADFONE 2-ről van-e valakinek tapasztalata?
Nem igazán esik a választásaim körébe,csak kíváncsi vagyok :)
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#34012) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok , hol lehet egymás mellett megtapogatni egy Nokia Lumia 1020-at , 925-öt , HTC ONE-t és egy Samsung Galaxy S4-et ?

(#34013) #57919488


#57919488
törölt tag

Milyen telo(ka)t erdemes nezni ha a fenykepezes lenne az elsodleges szempont? Elegge lemaradtam a mostani keszulekekkel :B
Ja es a kisebb meret elonyosebb lenne.
Koszi :)

(#34014) tvse1995 válasza Blackmirror (#34010) üzenetére


tvse1995
senior tag

Az még nem jutott eszünkbe ( :U ), de majd megemlítem neki!

(#34015) Blackmirror válasza tvse1995 (#34014) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Még az optimus G belefér egyébként az árba amit írtál szerintem,ha mégsem a lumia mellett dönt.

iPhone X@R, iPad Pro

(#34016) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!
Kellene egy kis segítség okosteló ügyben.

A következőkre használnám (fontossági sorrendben):

- telefonálás
- jegyzetelés/naptár (valami olyan app kellene, amivel meg lehet azt csinálni, hogy mondjuk reggel felírom a napi teendőket, akár határidőkkel, hogy mikorra kell kész lennie, amit megcsináltam azt törlöm, de amit esetleg nem sikerült megcsinálni, az másnap/harmadnap/stb. reggel ott legyen a listán, amíg kész nincs)
- navigáció/GPS (főleg itthon, de néha EU szerte)
- e-mail (wifin)
-
- sms - játék/zene - internet, de ezek már nagyon ritkán és nem fontosak

A keret kb. 100k HUF. Olyan szerkezet kellene, ami kibír 2 napot azért. Most egy Nokia E52 van, azt heti egyszer kell tölteni, ha nagyon sokat használom :D
Nokia 920-at néztem, főleg az ingyenes offline navi miatt, de androidra is nyitott vagyok, csak ugye ott meg kell venni valami normális navi programot, aminek bele kell férni még az árba. (Google maps nem játszik, nincs net előfizetésem és nem is nagyon akarok, de külföldön amúgy sem pálya. Vagy van már offline útvonaltervezése? Nem tudom...)

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#34017) Švejk válasza pilóta (#34016) üzenetére


Švejk
őstag

Szerintem akkor Windows Phone, a 920 jó is lehet, de a 820-al se lenne baj, az meg még olcsóbb is.

(#34018) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Tudtok olyan oldalt vagy boltot mondani, ahol lehet részletre vásárolni?
Edigital nagyon drága, T-nél is jobban járnék némelyik boltban független készülékekkel.

Ezen kívül érdemes lenne még Samsung Galaxy S3 LTE készüléket vásárolni?
Jelenleg HTC Sensation-öm van 2 éve, és kellene az a 2 giga RAM, ami a Samuban van.
Bár az sem lenne hátrány, ha nem Android 4.0-ról indulna a készülék :)

Vagy esetleg van jó megoldás olyan 120-130 körül, amiben van 2 giga RAM és a kijelző olyan 4,3-5" és 4 magos?

(#34019) mikersz1 válasza Ricsko :D (#34006) üzenetére


mikersz1
senior tag

Nem kell félkövér betűkkel írni, általában a moderátorok használják ezt a funkciót. Árakat honnan szeded? Csak úgy 5 ezer forintos eltérésekkel szoktuk írni a lehetőségeket. Ezek vagy valami előfizetéses telefonok vagy csak kis sufni gsm boltok ajánlatai. :U

monstre: Ha jól tudom lehet a telenornál részletre venni. Én konkrétan a nexus 4-re gondoltam. Egy megerősítést, azért kérnék még a fórum tagjaitól.

Švejk: Mert felesleges.. Úgy is jelzi, ha van új hsz., és akkor megnézi a fórumozó, akkor látja, hogy neki írtak. Ne menjünk vitába, mert mostanában elég sok off volt itt.

[ Szerkesztve ]

(#34020) Švejk válasza mikersz1 (#34019) üzenetére


Švejk
őstag

NE hasogassunk már szőrszálat! Ha van lehetőség hogy félkövérben írj, miért is ne írhatnál úgy?

(főleg ha fontosnak ítéli meg az információt)

[ Szerkesztve ]

(#34021) Blackmirror válasza mikersz1 (#34019) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Ha elolvasod,hogy mire válaszolt akkor kiderül milyen árak ezek ;)

iPhone X@R, iPad Pro

(#34022) DonLaca@ válasza #54715584 (#34018) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Huawei Ascend Mate 90e Ft a Telenornál (független egyébbként) 2Gb ram, 4050mA akkú. 1 hónapja hasznok egy ilyet és semmi rosszat nem tudnék írni a telóról. Bár ez 6,1"

(#34023) #54715584 válasza DonLaca@ (#34022) üzenetére


#54715584
törölt tag

A 6 már túl nagy nekem, ráadásul T-s vagyok, a részlet meg mindenképpen jó lenne, de azért köszi :)

(#34024) cyberkind


cyberkind
félisten

Sony Xperia ZR telóról mi a vélemény ?
Fontos az is hogy könnyen lehessen frissíteni a telót, a Sonynál ez hogy megy és meddig támogatnak ?

Paranormal Cocktivity

(#34025) Land válasza Land (#33956) üzenetére


Land
veterán

Erre tud valaki okosat mondani?:)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#34026) mikersz1 válasza Blackmirror (#34021) üzenetére


mikersz1
senior tag

Valahogy a szemem átugrott azon a soron. :B

cyberkind: Topicjában kérdezd. Frissítéssel valamivel jobban állnak, mint eddig.

[ Szerkesztve ]

(#34027) Ricsko :D válasza mikersz1 (#34019) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Már elnézést de had döntsem el hogy hogy szeretnék írni... Amúgy nem azért húztam alá meg félkövéritettem ki azokat mert nekem úgy tetszik hanem azért mert úgy átláthatobb és jobban látja az akinek válaszolok!!

U.i Ha megnézed akkor láthatod milyen árak ezek... Inkább segíts annak aki kérdezte a kérdést ne velem kötekedj én válaszoltam neki legalább...

[ Szerkesztve ]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#34028) beneszilo


beneszilo
tag

Sziasztok!

Xperia SP és Galaxy S III LTE közül melyiket ajánlanátok? Előnyök, hátrányok?

Köszi!

(#34029) maggi1886076 válasza beneszilo (#34028) üzenetére


maggi1886076
addikt

S3 le. 2 giga ram. 4 magos proci.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#34030) Ricsko :D válasza beneszilo (#34028) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

S3 LTE : Mert szebb kijelző, 2GB RAM
SP: Mert erösebb grafikai gyorsitó, hiába 2 magos nagyon erős magok

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#34031) badh


badh
csendes tag

Sziasztok!

Új teló vásárlása előtt állok és szeretnék néhány kérdést magamban tisztázni, mert nem volt még okostelóm.

1. Az offline navi azt jelenti, hogy net kapcsolat nélkül tudsz a programban térképet nézegetni, vagy azt, hogy gps műholdak alapján navigál menet közben anélkül, hogy netre csatlakozna? A kérdés tudom hülye, de anno az E50-emre raktam navit ami offline semmit sem ért, nézegetni tudtál aztán passz :)

2. Wifi kapcsolatok közt a sebességen kívül hatótávolság különbség is van?

Köszi a segítséget :DD

(#34032) beneszilo válasza Ricsko :D (#34030) üzenetére


beneszilo
tag

Köszi mindenkinek! Az erősebb grafikai gyorsító számít ha nem játszok, csak böngészek? Illetve van számottevő különbség az akksik közt?

[ Szerkesztve ]

(#34033) Ricsko :D válasza beneszilo (#34032) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Hát.. Nem olyan sokat... :D Sztem ha böngészel akkor S3 LTE :)

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#34034) DonLaca@ válasza #54715584 (#34023) üzenetére


DonLaca@
senior tag

Én is T-s vagyok. Azért írtam hogy a Telenor függetlenül árulja. Egy óra allatt megszoktam a méretét. Mostmár kisebbre biztos nem cserélném. Netezés, játék nagy királyság.

(#34035) mikersz1 válasza beneszilo (#34032) üzenetére


mikersz1
senior tag

Ennél a 2 telefonnál nincs nagy különbség a böngészésnél, gyors mindkettő. Ha nem igazán játszol, akkor elég ott az SP is.

Ricsko, azért hozzáteszem, hogy nem írsz olyan hosszú szöveget, hogy átláthatatlan legyen, de jó, értem, hogy így hívod fel a figyelmét rá.
Próbálok segíteni az ide érkezőknek.

[ Szerkesztve ]

(#34036) beneszilo válasza mikersz1 (#34035) üzenetére


beneszilo
tag

Köszönöm! Kamera és akksi a másik 2 szempont, valamint fontos hogy hosszú távra venném a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#34037) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Elnézést mindenkitöl hogy ide teszem fel a kérdést de nem tudtam hogy hova tegyem fel!

Azt szeretném kérdezni hogy ez a dropbox hogy működik? Kell hozzá net vagy hogyan...? Még soha nem próbálkoztam vele csak azért kérdezem mert hallotam róla és gondoltam kipróbálom :D

Télleg elnézést mindenkinek hogy itt ilyen buta kérdést teszek fel...

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#34038) mikersz1 válasza beneszilo (#34036) üzenetére


mikersz1
senior tag

Akssiban jobb lehet az SP, nagyobb akksi, ott van a stamina mód is, amivel spórolhatunk energiát.
Kameránál majd nyilatkoznak a nálam jobban hozzáértők.

(#34039) harry3 válasza harry3 (#34002) üzenetére


harry3
őstag

Még esetleg annyit, hogy Galaxy S Advance(garanciás ) vagy inkább megéri az a +10000Ft és egy SII vagy Xperia P(ezek nem garanciásak)? Tudom nemrég volt ebből vita, de garancia nélkül félek az AMOLED-től, főleg hogy az SII nem mostani. Ezek alapján maradt a P vagy az Advance.
Igaz az Advance esetében nincs FHD videó és NFC, valamint kevesebb a memória. Kérdés, hogy mennyire érződik a kevesebb memória, mert még az NFC és a FHD videó nélkül lehet élni és a kisebb ár és a garancia kárpótolja.

(#34040) Tomi0703 válasza quailstorm (#34009) üzenetére


Tomi0703
őstag

Fejen talaltad a szoget. Telefonon legfokebb netezek, ezert is valtottam nagyobb meretre (no meg 70% :D ). Amugy jo telefon a LwW, csak kicsi. :D
Azert gondolkodtam ebben az arkategoriaban, hogy kb egy az egyben cserlhessek. Faternak kellene aki nem tud vigyazni a teloira. Ezert a Defy, Defy+ bejon amit ajanlottal, de SGS megjobb lenne, csak ugye az nem strapa... Mondjuk faternak telefonalason kivul nem kene sokkal tobbre, max egy kicsi net.

(#34041) pepe091 válasza Ricsko :D (#34037) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Parancsolj. Légy szíves ne szemeteld folyton a fórumot, a nem ide tartozó kérdéseiddel. A PH!-n szinte mindenre van külön topic. Csak használni kell a keresést.

(#34042) Siriusb válasza badh (#34031) üzenetére


Siriusb
veterán

1. Mindkettőt jelenti. Előre letöltöd a térképet, s mobilnet nélkül, csak GPS segítségével tudsz navigálni.

2. Ezt a kérdést nem tudom értelmezni.

(#34043) badh válasza Siriusb (#34042) üzenetére


badh
csendes tag

Úgy értem, hogy rootertől egyik 20 méterre vesz csak kapcsolatot, másik fajta wifi meg 200.
Wifihez telón írják, hogy n/g/b ... Ez csak sebességet jelent?

(#34044) Siriusb válasza badh (#34043) üzenetére


Siriusb
veterán

(#34045) badh válasza Siriusb (#34044) üzenetére


badh
csendes tag

Ezer köszönet és hála!

(#34046) quailstorm válasza Tomi0703 (#34040) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Akkor a Defy+Cm7 elég jó lehet. Sajna a 2.1-e avult nagyon, a 2.2 meg újraindul, crashel. Gyári ROM felejtős.
Viszont az se összetörhetetlen, bár nyilván többet bír mint az SGS.

(#34047) den dro


den dro
csendes tag

Sziasztok, lány ismerősömnek keresek androidos telefont, remélem tudtok segíteni!
Max 40 000Ft körül szánna rá, lehetőleg újonnan venné kártyafüggetlenül. Mivel elég szűkös a keret, igazából csak az számít, hogy használható legyen és nem ártana ha pofás is lenne vmennyire:)
Én amiket eddig találtam: Alcatel ot-992d, Huawei ascend y300 és talán még a zte blade V, ami belefér 40 körül...Várok új ötleteket is, meg, hogy ezek közül melyik érné meg jobban, valamint, hogy hol lenne érdemes megvenni! Köszönöm!

(#34048) Ricsko :D válasza den dro (#34047) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Ez nagyon jó telefon: Nokia Lumia 520
Mivel WP van rajta igy sokkal gyorsabb és laggmentesebb mint egy 40 ezres alsó kategóriás androidos... Szerintem ez jó vétel :D Egy piros vagy sárga hátlappal szerintem elég nőies telefon :) És a mérete se óriási :D

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#34049) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Egy kicsit off:

Sziasztok,
lenne egy vízkáros, Nokia Lumia 520-as készülék, ami a mai nap vízbe pottyant. (Az egész készülék elmerült a vízben.) Kérdésem: tudtok ajánlani MEGBÍZHATÓ helyet, ahol ultrahangosan kitisztítanák? Egyelőre be lett vágva a rizsbe, hátha az is helyrehozza.
Köszönöm előre is.

meg

(#34050) den dro válasza Ricsko :D (#34048) üzenetére


den dro
csendes tag

Köszönöm, ezt is átlinkelem neki, bár gyanítom amiatt keres androidost, mert több alkalmazás érhető el mint egy wp-re, de döntsön Ő;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.