Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, mi most a legolcsóbb fizikai billentyűs (hívásindítás, lerakás, joystick gomb, meg számok) Android-os (voip/sip képes) okostelefon?
Létezik esetleg olyan is amit egy álló dokkolóra helyezve (is) lehet tölteni? Tehát nem kell kábeleket dugdosni hozzá, így kényelmes lehet mindennapi munkahelyi használatra.

(#4102) andorfy


andorfy
csendes tag

Sziasztok!

Milyen telefont ajánlanátok a következő szempontok figyelembevételével:

Outlook 2010-el tudja a naptárat szinkronizálni, bluetooth-on, vagy kábelen, 3 különböző számítógépen is, (a névjegyek és az e-mailek nem kellenek),
Navigálni lehessen vele normálisan, netelérés nélkül
Nokia legyen lehetőleg

(#4103) Klemens válasza BoC1ka (#4064) üzenetére


Klemens
őstag

Értem.

nggabi: SGS III nem tetszik.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#4104) DS39 válasza istnag (#4099) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, azt nagyon okosan most már kihagyja a Samu. :)

(#4105) istnag válasza DS39 (#4104) üzenetére


istnag
addikt

Nem lesz arra semmi sem,már van egy fogadásom rá... :DDD

(#4106) Rei


Rei
csendes tag

Hali, Galaxy S2 miniről mit gondoltok? Elvileg megkapja a Jelly Beant (vagy már meg is kapta?). 800 MHz proci nem kevés picit (kérdem úgy, hogy nem értek hozzá)? 3-4 évre tervezek legalább telefont. Telefonálásra, smsre kéne, netezésre, játékra néha, pár app, gps, zenehallgatásra néha. Ja és nagyon fontos szempont, hogy gyors legyen.

(#4107) btudos válasza Rei (#4106) üzenetére


btudos
veterán

Van Galaxy S2 Mini? Én életemben nem hallottam róla :( 800 MHz most is kevés, nemhogy 3-4 év múlva. Mondjuk szvsz annyi időre a mai világban lehetetlen telefont venni, mert annyira gyorsan fejlődik az iparág.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4108) Rei válasza btudos (#4107) üzenetére


Rei
csendes tag

Upsz, sima Galaxy mini 2 a neve. Bocsi. Közben eszembejutott, hogy ez valószínűleg felejtős, csak az ára miatt csillant fel a szemem.

(#4109) tvse1995


tvse1995
senior tag

Sziasztok nővéremnek keresnék új telefont.
Szempontok:
-max 50k
-új
-T-mobile előfizetés
-androidra gondoltam de WP-ről meg lehet győzni

Mire használná:
-sok telefonálás és sms
-Sok-sok facebook és némi netezés
-nem lenne rossz ha a kamera értékelhető képeket csinálna

Egy monteről fog váltani szóval bármit is veszünk az megváltás lesz. :)

Lenne egy nem teljesen ide kapcsolódó kérdésem is: Flottás előfizetésre lehet hűséggel telefont venni?
Előre is köszi! :)

(#4110) Morris válasza tvse1995 (#4109) üzenetére


Morris
veterán

Ha a flottánál lévő illetékes írásban hozzájárul az új előfizetés megvásárlásához akkor igen, lehet.
Én most ugyanebben a cipőben járok.
Kértem egy hozzájárulásos papírt és azzal tudok vásárolni új előfizetést + készüléket. DE sajnos kedvezményt a készülékre nem fogsz kapni. (tehát nem annyi lesz a telefon ára mint ami a T honlapján van)
Én legalábbis nem kaptam, mivel azt mondta az ügyintéző hölgyike, hogy nekem a flottás díjcsomag a kedvezmény.

(#4111) tvse1995 válasza Morris (#4110) üzenetére


tvse1995
senior tag

Köszi szépen akkor így egy kicsivel bonyolultabb lett a dolog.
Akkor végülis melyik árat kell nézni?

(#4112) Morris válasza tvse1995 (#4111) üzenetére


Morris
veterán

Ha pl a SGS Advance telót szeretnéd megvenni, akkor a honlapon 47.304. Huf.
Viszont flottás új előfizetést nem tudsz venni honlapon, mert az egy külön akciós (nem publikus) csomag. Ebben az esetben ezért az árért fogod megkapni a telefont:
T-Pontokban és partnereinknél: 52.560.- Ft - j
szerk: ja és 2 év hűségről beszélünk. Az 1 év értelemszerűen magasabb árat eredményez.

Persze a részletfizetéses lehetőség működni fog nálad is!

[ Szerkesztve ]

(#4113) Bdanyy válasza Morris (#4112) üzenetére


Bdanyy
addikt

Én flottás vagyok, és emiatt alapáron kapnék csak készüléket, nekem 2 évre 45 576 -t ír. Ha 1 évig Go net L hűséget is kötök, akkor 39 312.

Vicces mert tavaly nyáron kb 20-25k kedvezményt adtak a nethűségért cserébe, mostmeg szinte semmit :)

(Az árakat webshopba belépve, meglévő havidíjas előfizetéshez tartozó árakat néztem, tavaly az ott kiírtért tudtam vásárolni)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#4114) Morris válasza Bdanyy (#4113) üzenetére


Morris
veterán

Oké, csak nem mindegy, hogy
új flottás előfizetést veszel új készülékkel vagy
előfizetést hosszabbítasz meg és így veszel mellé új készüléket.
Utóbbinál van kedvezmény, de az előbbinél marad sajnos a magasabb alapár. Én legalábbis így tudom, azaz ezt mondta az ügyintéző csajszi!

Én is flottás vagyok

[ Szerkesztve ]

(#4115) bbm76


bbm76
csendes tag

Segítsetek légyszi, melyik telefont hozza meg a mikulás nekem! :C
A ZTE Grand X IN majdnem mindent tud, amit elvárnék az új telefonomtól (kamera, memória, viszonylag friss android: legalább ICS)

DE: - Samsung mániás vagyok (eddig még nem nagyon csalódtam benne, semmilyen eszközt tekintve)
- mindenképpen egy megbízható, stabil telefont szeretnék
- nem akarom/nem tudom az alapszoftvert buherálni, csak letöltenék rá néhány alkalmazást

Beleszerettem a Samsung S3 minibe, de sokallom a 30 eFt-os árkülönbséget a ZTE GXI és közte.
Győzzetek meg, melyik a jobb választás!
Előre is köszi

(#4116) Kere83


Kere83
csendes tag

Hali mindenki!

Pont telefonkeresőben vagyok, és a mai piacot elnézve mindenhonnan hallani hideget-meleget
Amire nekem szükségem lenne, SMS (napi akár 100-200) telefonálás napi 3-5 óra, wifi, net, bluetooth, minimum 2 évre vennék telót (manapság ez már hosszú táv) autofocusos kamera, HD felvétel, e-mail, PDF kezelés, mp3, gps

ebben kérném a segítségeteket, előre is köszi

(#4117) bbm76 válasza Rei (#4106) üzenetére


bbm76
csendes tag

Nem S3 minire gondoltál?

(#4118) ADAM1337 válasza bbm76 (#4115) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az s3 minit messziről kerüld, túlárazott.
A Grand X IN elég jó telefon szerintem korrekt árban.

(#4119) bbm76 válasza ADAM1337 (#4118) üzenetére


bbm76
csendes tag

Köszi!
Az "elég jó" az a felszereltségére vonatkozik gondolom.
A rendszer stabilitása van olyan jó szerintetek mint egy Samsungé? Igazából ez a legfontosabb ami érdekel, mert a mostani telefonomat annyira nem lehet használni (állandóan lefagy, fekete képernyőt produkál és több óra mire életre kel), hogy ezt nem akarom még egyszer végigjátszani.

(#4120) Bdanyy válasza Kere83 (#4116) üzenetére


Bdanyy
addikt

Motorola razr maxx 3300-as akkuval :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#4121) istnag válasza bbm76 (#4119) üzenetére


istnag
addikt

Milyen telefonod van? Ilyet egynek sem szabadna csinálni...

(#4122) Kere83 válasza Bdanyy (#4120) üzenetére


Kere83
csendes tag

most is nokia S60 as telóm van nokia C7, és ettől 1 fokkal nagyobb kellene

de át fogom ezeket nézni, köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#4123) Bdanyy válasza Kere83 (#4122) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ezt most nem teljesen értem :)

Motorola Razr MAXX-et ajánlottam, mert a nagy akksi szerintem bírná jól a strapát.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#4124) bbm76


bbm76
csendes tag

istnag:
XPERIA X8, éppen szervízben van, mert szoftvercsere után is ugyanezt produkálta és már tölteni sem lehetett (nem a töltő volt rossz és szerintem nem is az akksi).
De a kolléganőmé ugyanilyen sz..r volt, szóval nem véletlenül kifogtam egy rosszat.

[ Szerkesztve ]

(#4125) Kere83 válasza Bdanyy (#4123) üzenetére


Kere83
csendes tag

köszi, utána járok

(#4126) istnag válasza bbm76 (#4124) üzenetére


istnag
addikt

Ha Samsung,akkor talán Galaxy S Advance. A költségvetést nem ártana tudni.. :))

(#4127) bbm76 válasza istnag (#4126) üzenetére


bbm76
csendes tag

Ha érdemes akkor költenék rá 80-at (S3 mini), de inkább kevesebbet ha lehet. Az S Advance-ra van /vagy lesz/ frissebb android már a 2.3-nál?

(#4128) Morris válasza bbm76 (#4127) üzenetére


Morris
veterán

Nekem is nagyon tetszik az S3 mini. Akármennyire is nem ajánlják, nekem nagyon bejön. Gondolom a szoftveres és multimédiás képességek megegyeznek a nagy testvérrel :U
viszont kisebb, kompaktabb, egyszerűen nem az a nagy tepsi. A hardver meg nekem bőven elég lenne. Csakhát ezt mind megkapom az S Advance-tól 30kval olcsóbban.

nagy dielmma... :( :W

istnag: T-nél adják

[ Szerkesztve ]

(#4129) istnag válasza bbm76 (#4127) üzenetére


istnag
addikt

Ezt nem tudom a topikjában érdemes lenne rákérdezni. Az S3 minit hol láttad 80-ért :F ,én akkor inkább vennék egy SII -t.

(#4130) HuMarc


HuMarc
addikt

@atillaahun (#4101): Kétlem, hogy ilyen létezne...

@andorfy (#4102): Lumia 710, Lumia 800, vagy az új Lumia 820. Mivel nem mondtál árat, így elég nehéz eldönteni, hogy mit ajánljunk...

@Rei (#4106): Nem értem, hogy milyen 800 MHz-s processzorról beszélsz, mert a Galaxy SII-ben egy 1,2 GHz-s, kétmagos Samsung Exynos processzor van... Mivel nem írtál árat, nem tudunk mit ajánlani az SGSII helyett, bár ez nem is szükséges, elég jó ajánlat az SGSII....

@bbm76 (#4115): A T-nél az Grand X IN-nel egy árban van az SGS Advance, az is egy elviselhető választás... :R Az SGS III Mini egyébként gyengébb ajánlat, mint a GXI vagy az SGS Advance..

(#4131) andorfy válasza HuMarc (#4130) üzenetére


andorfy
csendes tag

Köszi, az ár nem annyira számít, inkább az, hogy az outlookal ne legyen semmi gond szinkronizálásnál.

(#4132) bbm76 válasza istnag (#4129) üzenetére


bbm76
csendes tag

T-nél van 2 éves hűséggel webshopban 80991-ért S3 mini.
Még mindig az a bajom az SII-vel is, hogy 2.3 az android rajta és drágább a mininél. Én meg nem nagyon akarok frissítgetéssel bajlódni, de jó lenne egy olyan android, ami most még nem teljesen elavult...

(#4133) bbm76 válasza HuMarc (#4130) üzenetére


bbm76
csendes tag

Köszi neked is!

De még nem nyilatkozott senki a GXI stabilitásáról...

(#4134) BoC1ka válasza bbm76 (#4132) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Azzal ne aggodj, S 2 re lesz hivatalos jelly bean..:)

(#4135) bbm76

Jobb felul van olyan, hogy oldal mentese a kedvence koze, igy mindig lathatod ezt a topikot. De ha kilepsz es utana vissza, akkor jobb oldalt kis piros szammal jelzi az uj hozzaszolasokat attol a ponttol, ahonnan az utolsot olvastad. persze mindehhez be kell lepni.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#4135) bbm76


bbm76
csendes tag

Boc1ka
Köszi a felhomályosítást, ezekkel nem nagyon vagyok most még tisztában! :R

Előre is bocs, ha egyszer csak eltűnök és nem válaszolok valakinek, de ha felébred a kislányom akkor azonnal le kell lépnem...
Utólag mindent el fogok olvasni!

[ Szerkesztve ]

(#4136) 89BDave89


89BDave89
tag

Hali!

Olcsó, és jó. Tmobilnál elérhető. mondjuk jó lenne ha: 1GHz proci minimum, 4" kijelző (türhető felbontással), és mindezt úgy, hogy ne legyen lassú! ez a legfontosabb!, ha a kamera nem rossz (5-8 megapixel), HD videó? 720p is elég, ha szép. :)

Olcsóság alatt: hát ilyen max 50 kártyásan, de inkábbb kevesebb.
(teljesen előről kezdem a telefon vásárlási szándékom)

előre is köszi

Xiaomi Redmi Note8 PRO, iPhone 8, Xiaomi Mi A1, iPhone 5S, iPhone 5, Sony Xperia SP, Sony Xperia L, ZTE Grand X, ZTE Blade, Samsung 5230, Sony Ericsson K550i, Sagem MyX 3D

(#4137) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok!

Lassan szűkül a kör, de még mindig nem tudom melyik lenne a legmegfelelőbb telefon számomra. Továbbra is újonnan, függetlenül vagy Vodafone-nál vásárolnám a készüléket.

- Samsung Galaxy S Advance: többen is ajánlottátok. Ami negatívum számomra: az ára és a kinézete (kicsit olyan tepsinek tűnik), valamint ha jól tudom gyárilag csak 2.3-as android érhető el hozzá. Ami viszont tetszik: 768 MB RAM, gorilla glass, kamera minősége.

- Samsung Galaxy Ace 2. Ami tetszik benne: kinézet, 768 MB RAM, kompaktabb méret. Ami nem tetszik: nincs gorilla glass, csak 800 MHZ-es dual core proci, kamera gyenge minősége, csak 2.3-as android (kérdés mikor lesz ICS vagy JB frissítés).

- Sony Xperia Sola. Ezt is sokan ajánlottátok. Ami tetszik benne: kinézete, NFC chip, kompakt méret, könnyű, szép kijelző, 8GB belső tárhely,1 GHZ-es dual core proci, gyári ICS (kérdés lesz-e hozzá JB?), gorilla glass-hoz hasonló kijelző védelem. Ami viszont nem tetszik: csak 512 MB RAM (nem kevés ez ICS-hez és később JB-hez?), állítólag gyenge akksi (1 napot sem bír), viszonylag gyenge kamera.

- HTC One V. Ami tetszik benne: kinézete, kompakt méret, akkumulátor, minőségi burkolat, jó kamera, ára. Ami nem tetszik: 1 GHZ-es egy magos proci, 512 MB RAM, gyárilag bár van rá ICS, de pár napja jelentette be a HTC, hogy JB már nem lesz rá.

Nehéz a döntés. A négy készülék közül igazából 2 van ami komolyan elgondolkodtat: a Sola és az Ace 2. Sola mellett szól az NFC és jobb CPU. Ace 2 mellett igazából a RAM mérete és a jobb akksi szól. SGS Advance igazából az ára, kinézete és 2.3-as android miatt esik ki (pedig hardveresen nagyon rendben van), a HTC pedig a gyengécske HW miatt nem nyerő.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#4138) nggabi válasza Zsombe (#4137) üzenetére


nggabi
nagyúr

advancere lesz jb idővel. ha a fotózás is fontos én azt venném.

"szenyor dzsíííí"

(#4139) Zsombe válasza nggabi (#4138) üzenetére


Zsombe
senior tag

Na igen, csak Samsungot ismerve az az "idővel" akár jelentheti azt is, hogy soha. :( Fotózás is szempont, de nem az a döntő érv.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#4140) nggabi válasza Zsombe (#4139) üzenetére


nggabi
nagyúr

de inkább advance mint az ace2. :U

"szenyor dzsíííí"

(#4141) Zsombe válasza nggabi (#4140) üzenetére


Zsombe
senior tag

Csak árban is van különbség a kettő között, legalább 15 ezer Ft.... Na meg ott a Sony Xperia Sola. :)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#4142) HuMarc válasza Zsombe (#4137) üzenetére


HuMarc
addikt

Én a Galaxy S Advance-ot választanám, mert valamivel erősebb az Ace 2-nél. A HTC One V-t egyből dobnám a süllyesztőbe! Az Xperia Sola-ra nem lesz JB (csak ICS) ...

(#4143) Zsombe válasza HuMarc (#4142) üzenetére


Zsombe
senior tag

Ez tuti, hogy Sola-ra nem lesz JB? :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#4144) HuMarc válasza Zsombe (#4143) üzenetére


HuMarc
addikt

ESZERINT nem...

(#4145) Zsombe válasza HuMarc (#4144) üzenetére


Zsombe
senior tag

Szomorú. :( Főleg úgy, hogy a J és Go állítólag kapni fog JB-t, pedig ahogy nézem azok hardveresen gyengébbek.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#4146) HuMarc válasza Zsombe (#4145) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem, az Xperia Go csak felbontásban gyengébb a Sola-nál. (Tehát arányosan erősebb, mivel ugyanaz a HW kevesebb pixelt "mozgat") A J valóban gyengébb...

(#4147) atillaahun válasza HuMarc (#4130) üzenetére


atillaahun
veterán

Barátomnak Ilyen volt régen, ez tökéletes is lenne csak Symbian-os.
Tényleg nem gyárt már ilyen dokkolósat a Sony vagy bárki csak Android-osban?

[ Szerkesztve ]

(#4148) nggabi válasza atillaahun (#4147) üzenetére


nggabi
nagyúr

van a samsungokhoz dokkoló, amelyiken alul van az usb sztem azt tölti. s3hoz láttam ilyet de tuti h van univerzális is ebayen. a billentyűzet nehéz ügy :D de a dokkolóra lehetne kötni egy usb-s rendes billentyűzetet. ha ez megoldás esetleg...

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#4149) atillaahun válasza nggabi (#4148) üzenetére


atillaahun
veterán

Nem annyira billentyűzet kellene rá, inkább maguk a fizikai híváskezelő gombok. Meg persze nem 100k-ért hanem mondjuk 20-ért. :) Használt is tökéletes lenne, csak először találni kellene egyet.

(#4150) HuMarc válasza atillaahun (#4149) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát ilyen Qwerty bill.-zetesek jók? Mert akkor van pl. HTC ChaCha (amit egyébként semmilyen körülmények közöt nem ajánlanék) vagy a Motorola Fire XT311 (ami szintén egy rakás szilárd salakanyag...)

Vagy ha Slider-es Qwerty is szóba jöhet, akkor Xperia Pro/Xperia Mini Pro (ezekről igen jó tapasztalataim vannak! :R )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.