Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#112001) goldmaster07


goldmaster07
újonc

Sziasztok!
Új telefont szeretnék venni. Lehetőleg128 gb rom, jobb fenyképező modullal, elfogadható üzemidővel, esetleg memória bővítési lehetőséggel. A Samsung s7 edge, a Oneplus3T és a Huawei P10 Plus került képbe, de más is szóba jöhet. Konzervatív vagyok, kedvelem a fizikai home gombot.
240000 Ft ertékig mit ajánlanátok?
Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#112002) Martin97


Martin97
aktív tag

Kinéztem néhány jelöltet:

p9 lite, galaxy a5 2016, (galaxy a5 2017, galaxy a7 2016, már túl drágák, de ha lényegesen jobbak, akkor megfontolom.), acer liquid jade primo

Ezek közül melyik lenne a legmegfelelőbb a fentebbi írt igényekhez?

(#112003) w333 válasza Martin97 (#112002) üzenetére


w333
félisten

A5 2016 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#112004) Darellus92 válasza goldmaster07 (#112001) üzenetére


Darellus92
aktív tag

Ilyen árkategóriában már nem tudsz mellényúlni megmondom őszintén. Azok az idők elmúltak. A három közül bármelyik maximálisan ki fog szolgálni, én az S7-et nem választanám a TouchWiz miatt de ez szubjektív.

HTC = Help This Company

(#112005) Darellus92 válasza kovacsroli (#111971) üzenetére


Darellus92
aktív tag

A Xiaomi az ötödik legnagyobb gyártó a világon. Nem kevésbé ismert, csak a környezeted nem ismeri.

(Szerk.: Bocsi a dupláért.)

[ Szerkesztve ]

HTC = Help This Company

(#112006) kovacsroli válasza Darellus92 (#112005) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Erdekes a táblázat. Az oppo-rol meg pl. soha nem hallottam. Jol gondolom hogy ezek a gyartok nem is elsősorban europai, inkabb ázsiai piacra termelnek?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#112007) hroberto válasza kovacsroli (#112006) üzenetére


hroberto
addikt

Kína nagyon nagy piac...

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#112008) diegho válasza hroberto (#112007) üzenetére


diegho
nagyúr

Indiát se felejtsük ki.

(#112009) utomi


utomi
senior tag

Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni. Telefonvásárlás előtt állok és a HTC U Ultra lett a kiszemeltem. Nem tudom , hogy esetleg vett-e már ilyet valaki itt de elég korrekt áron tudnék hozzájutni egy független 2év garis változathoz. (194e). Először is az lenne a kérdésem, hogy van-e valakinek tapasztalata vele?
Másodszor pedig szerintetek mennyire eladható ez idehaza? Mármint nem eladási céllal veszem de ismerem magam, hogy előbb utóbb túladok rajta. Valamikor a HTC-ket nagyon szerették itthon is de most nem tudom , hogy áll a dolog.
A másik lehetőségem egy szintén vadi új 1 év garis S7 Edge lenne olyan 160e körül. Azzal csak az a bajom, hogy egyrészt már volt és hát tudom, hogy ez nem indok de mégse nőtt valahogy a szívemhez másrészt pedig most, hogy jön az S8 nem tudom , hogy szabad-e egyáltalán S7 Edge-t venni hiszen gondolom le fogja nyomni az árát!

Még ugye az LG G6-ot és a P10 Plust nézegettem mindkettő jó lenne csak éppen kitudja mikor lesz elérhető idehaza és nekem meg a jövőhéten kellene telefon.

A segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#112010) diegho válasza utomi (#112009) üzenetére


diegho
nagyúr

MKBHD tesztjét érdemes megnézni.

(#112011) utomi válasza diegho (#112010) üzenetére


utomi
senior tag

Köszi. Megnéztem de az a bajom, hogy mindenhol ugyanazokat az indokokat hallom , hogy miért ne:
-nincs wireless charge, nem érdekel
-nincs jack, nem érdekel nem zavar
-nincs vízállóság, nem érdekel nem zavar
-kicsi az akksi a méretéhez viszonyítva, igen ez igaz és zavar is de én így is úgy is naponta töltöm minden telefonomat és akkor meg mindegy mert azért 1 napot kibír!

Meg, hogy drága és 20 usd-vel többért ott a Pixel ami semmiben nem jobb de ugye kisebb és ottt van headphone jack de EU-ban az nem 20USD hanem úgy néz ki , hogy ez nekem 194e lenne mígy a Pixel 300e a legolcsóbb helyen is a 128GB-os mert MicroSD nincs akkor meg a 32GB felejtős. Ráadásúl az összes ilyen teszt a még meg sem jelent telefonokhoz hasolítja S8 és G6 ami szép és jó de azok sehol nincsenek még.

[ Szerkesztve ]

(#112012) tvamos válasza kovacsroli (#112006) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, Kina nagypiac, de nekeik egeszen mas dolgok a fontosak, mint nekunk.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#112013) diegho válasza utomi (#112011) üzenetére


diegho
nagyúr

Mihez kellene hasonlítani? Az 1 évesekhez? Ennyi pénzért kapsz S7 edge-t, az sokkal jobb vétel.

(#112014) utomi válasza diegho (#112013) üzenetére


utomi
senior tag

Miért jobb vétel? Mert Samsung? Nem vitatkozom csak szeretném megérteni a miértet. Mégis miben sokkal jobb? Mert A HTC-ben jobb a SOC, van második kijelző ami valakinek számít valakinek nem. A Samsung SAMOLED ami talán jobb de az SLCD is nagyon szép. Ezen kívül mi az ami miatt annyira egyértelműen jobb a Samsung?

Ráadásul tele van a hardverapro is S7 Edgel ami azt jelenti, hogy mire itt a S8 még több lesz és jó ha 100-110e között eladható lesz. Márpedig ha S7 Edget vennék az mindenképpen csak átmeneti megoldás lenne. Igen tudom várjak 2 hónapot de nem tudok mert úgy adódott, hogy most kell telefon.

[ Szerkesztve ]

(#112015) diegho válasza utomi (#112014) üzenetére


diegho
nagyúr

Ha eldöntötted, hogy mit veszel minek kérdezel?

(#112016) utomi válasza diegho (#112015) üzenetére


utomi
senior tag

Ne haragudj de még egy darab gondolatot sem hallottam tőled azon kívül, hogy beböffentetted , hogy az S7E jobb vétel de, hogy szerinted miért az már nem derült ki. Nem döntöttem el csak sokkal jobban tetszik a HTC U Ultra mint mondjuk az S7E. Csakhogy látom a hátulütőit is és nem nagyon tudom eldönteni, hogy melyikkel járnék jobban. Ebben kértem segítséget. :R

(#112017) diegho válasza utomi (#112016) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem haragszom, vedd meg az U-t, ha neked tökéletesen megfelel.

(#112018) utomi válasza diegho (#112017) üzenetére


utomi
senior tag

Hát basszus ahogy egyre több tesztet olvasok úgy megy el a kedvem tőle. :F Leginkább azt találtam ki, hogy veszek valamit amivel el leszek 1-2 hónapot aztán addigra kint lesz a G6 meg az S8 aztán majd valamelyiket.

(#112019) diegho válasza utomi (#112018) üzenetére


diegho
nagyúr

Az egy ronda, nagy, teljesen feleslegesen elkészített telefon. Semmi olyant nem tud, amivel kiérdemelné az árát.

(#112020) utomi válasza diegho (#112019) üzenetére


utomi
senior tag

Igen sajnos egyre inkább úgy tűnik igazad lesz. Sajnálom mert szerettem a HTCket de basszus majdnem 5mm-el magasabb mint a 7Plus. Az azért kicsit erős! Nagy kár de tény, hogy a G6 vagy az S8 jobb vétel lesz. Addig kihúzom valamivel, lerakom a pénzt aztán vagy S8 (csak ott az árazástól félek) vagy G6 lesz!

[ Szerkesztve ]

(#112021) felyx


felyx
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék venni egy új telefont és ezek között vacillálok:

- Samsung Galaxy S7 (esetleg S7 edge, de azt túlzásnak tartom már)
- Huawei P9
- Xiaomi Mi 5

Gondolkodtam a Huawei P9 Lite-on és a Nova-n is de teljesítményben nem akarok gyenge telót. A fenti telók közül melyiket ajánlanátok? Ha esetleg mást ajánlanátok az is érdekelne. Előre is köszi!

(#112022) Kali4


Kali4
tag

Sziasztok!
Redmi 3s prime beszerzésére van még lehetőség jó áron megbízható boltból?
Tudnátok esetleg alternatívát ajánlani? ~50k

(#112023) diegho válasza utomi (#112020) üzenetére


diegho
nagyúr

Na látod, tudtam én, hogy rájössz majd, pedig majdnem elküldtelek oda, ahová gondolod! :)) Nem értem a HTC mit gondolt, amikor ezt megalkotta. Az elmúlt 1 évben rengeteg olyan terméket adtak ki, ami teljesen értelmetlen. Én nagyon gondolkodtam a HTC 10-en, de én nem fogok annak a cégnek 1 fillért se adni, amelyik képes 2016-ban Snapdragon 400-al telefonokat kiadni.

(#112024) utomi válasza diegho (#112023) üzenetére


utomi
senior tag

Hát jogos. Arról nem is beszélve, hogy még annyira sem képesek , hogy egy USB-C Jack átalakítót a dobzaba rakjanak. Ezt hogy? Még az Apple is mellékeli. Áhh. Ennyit a HTC-ről. Mondom sajnálom de ezzel csak maguk alatt vágják a fát.

A G6 egyre jobban tetszik de az S8-at most már kivárom, hogy bemutassák és akkor majd kitalálom, hogy a kettő közül melyik legyen.

(#112025) istibond


istibond
tag

Sziasztok! Samsung A3 2017 vagy Sony x compact? Melyik a jobb?
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#112026) diegho válasza istibond (#112025) üzenetére


diegho
nagyúr

X Compact 7.0-val baromi jó lett.

(#112027) istibond válasza diegho (#112026) üzenetére


istibond
tag

Bovebben kifejtened miben pl? Mit szeretsz benne?
Egyenlore nekem is az a szimpibb a samuval szemben hiszen erosebb hardver, jobb kamera(ebbe nem vagyok biztos) , tobb ram, hattertar.
De azert kivancsi vagyok mas velemenyere is.

(#112028) diegho válasza istibond (#112027) üzenetére


diegho
nagyúr

7.0-val baromi gyors lett, a hangminőség is jobb, a több memória miatt később is jó lesz. Tény, hogy vastag és nem üveg, de flagship szintű sebessége van most.

(#112029) istibond válasza diegho (#112028) üzenetére


istibond
tag

Okes koszi! Ez meggyozo!

(#112030) DS39 válasza diegho (#112028) üzenetére


DS39
nagyúr

picit fura helyre sikerült rakni a hangerőszabályzót, nem?

(#112031) diegho válasza DS39 (#112030) üzenetére


diegho
nagyúr

Napi 1x ki lehet bírni nem?

(#112032) DS39 válasza diegho (#112031) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom, kérdezem, hogy használat közben, pl hívás közben mennyire áll kézre, ha alapból közepes hangerőn van (nekem úgy szokott lenni) és csak utcán veszem feljebb a zajban.

amúgy nagyon szép telefon és tényleg kompakt, de a sim/microsd tartóval megcserélhették volna ezt.

[ Szerkesztve ]

(#112033) diegho válasza DS39 (#112032) üzenetére


diegho
nagyúr

Nincs X Compact-om, hogy megmondjam mennyire zavaró, viszont nem is szoktam telefonálás közben hangerőt állítani (sőt van, hogy hetekig hozzá se nyúlok), a hüvelyujjal amúgy simán lehet állítani, meg lehet szokni és a digitális zoom miatt van az ott ahol.

(#112034) DS39 válasza diegho (#112033) üzenetére


DS39
nagyúr

értem, csak úgy írtad, hogy milyen gyors lett 7.0-val, hogy azt gondoltam ilyen telód van.

(#112035) diegho válasza DS39 (#112034) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem, csak jól informált vagyok :) most nézek én is telefonokat, éppen egy Xperia X van a kosaramban 289€-ért 2 év gyártói garanciával :Y még nem biztos, hogy megnyomom a vásárlást, de esélyes.

(#112036) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Xiaomit szeretnék mindenképpen. A Redmi 3S készüléket néztem ki, de igazából már nem nagyon lehet kapni jó árban. Néztem a Redmi Note 3 SE készüléket is, de félek, hogy az nagy lesz nekem, ráadásul csak arany színben van az Eustocknál.
Van esetleg ötlet, hogy hol lehet kapni Redmi 3S készüléket jó árban?
Vagy esetleg van valakinek Redmi Note 3 SE arany színben? Mennyire gáz férfi ember kezében? És nem túl nagy? Köszi a válaszokat.
Ja, 3 GB mindenképpen kellene, így a Redmi 4A Pro nem játszik. :N

[ Szerkesztve ]

(#112037) tvamos válasza diegho (#112035) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na, az milyen jó vétel. Olcsóbb, mint a compact?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#112038) diegho válasza tvamos (#112037) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen, kint néztem németországban.

(#112039) chros válasza felyx (#112021) üzenetére


chros
őstag

" Xiaomi Mi 5"
Ez engem is erdekelne (mivel a kinabol erkezo 3s eltunt az eterben :) ), van ezekbol EU verzio? Hol lehet oket beszerezni EU-ban?

[ Szerkesztve ]

(#112040) Thomboy83


Thomboy83
csendes tag

Sziasztok!
Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok,hogy kinéztem 2 telefont,az egyik a Lenovo P2, a másik a Lenovo Moto Z Play. Mindkettőt ugyanúgy a Lenovo gyártja és a P2 teló hátlapján legalul említés is van a Motorolára is "Manifactured by Motorola Mobility LLC". MM-ben láttam,de ahogy nézem a P2 Mobilarénás tesztben a fotón is ez áll a készülék hátlapján a Lenovo felirat alatti két sor második sorában.
Méretileg azonosak,specifikációban is azonos felszereltségű, P2 mondjuk 4Gb,a Moto 3Gb ram de a Moto stock android miatt azonos sebességet mutat a P2-höz viszonyítva.
Mindkettő meg fogja kapni a 7.0 androidot, a Moto az alapból ahogy hallottam,és P2 is meg fogja kapni áprilisban hivatalos hírek szerint, így támogatottság megvan mindkettőnél. Ahogy néztem majdnem egyszerre jött ki ez a két készülék az internetes oldalak szerint.
P2 5000 mAh feletti akksival bír, de ahogy olvastam a Moto is rendkívül jól bírja és readásul a Motoban gyorstöltés is benne van.
Teszt videókban azonos gyorsasággal bír mindkettő, néhol a P2 nyitja meg gyorsabban egy játékot, néhol a Moto, de alapvető feladatokban azonos.
A P2 100000Ft míg a Moto Z Play 130000Ft. Megéri ezt az árkülönbséget?
Tudom mindenkinek a saját készüléke felé hajlik a keze,de kíváncsi lennék azok véleményére akik használják.

(#112041) diegho válasza Thomboy83 (#112040) üzenetére


diegho
nagyúr

A Z Play kamerája elég jó, míg a P2-nek max közepes, ezt akár döntő érv is lehet.

(#112042) felyx válasza chros (#112039) üzenetére


felyx
csendes tag

Én árukeresőn találtam boltot hozzá, mást nem tudok ajánlani.

(#112043) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

50-60k között keresnék lehetőleg fehér 5" körül új, független telefont. Tudnátok ajánlani ilyet?

(#112044) chros válasza felyx (#112042) üzenetére


chros
őstag

Koszi. Veletlenul lattam egy utube teszt vegen, hogy kicsivel tobbert a ZTE Axon 7 Mini jobb valasztas, es konyebben beszerezheto (oled display, bovitheto microsd, stb...).
Most ezt nezegetem.

(#112045) felyx válasza chros (#112044) üzenetére


felyx
csendes tag

Én már nem tudom mit nézzek. 100k felett nem akarok telóra költeni, az alatt meg annyira nehéz dönteni mit lenne érdemes. Most a Samsung Galaxy A5 2017-t nézegetem de annak is sokallom az árát kicsit és a kamerája annak se nagy szám. Huawei Nova volt a másik amit néztem de azzal vannak rossz tapasztalatok, páromnak van Nova-ja de néha nem jelez smsnél, sőt néha telefonálni se lehet vele normálisan stb. Egy szó mint száz fogalmam sincs melyik telót lenne érdemes megvenni. :D

(#112046) PTomi92


PTomi92
aktív tag

Sziasztok!
100 ezer Ft körüli összeget szánnék új telefonra, Nexus 4 helyett.
5.2-es képernyőméretet tudok kényelmesen használni, de a maximum az 5.5.
Fontos lenne a lehető legjobb kamera, mert ezt használnám kirándulások alkalmával, valamint a stock android közeli szoftver.
Valamint jó lenne az USB-C mivel utálom a micro USB portot, csak a problémám volt vele eddig.
Egyéb exra nem szükséges, elég alapfelhasználó vagyok.
Első körben az LG G4, és Nexus 5X-et néztem ki. A gond az, hogy rengeteg problémáról hallani, ha lehet akkor nem szeretnék egy ilyen "üzemórás" telefont venni.
Xiaomiknak nem tetszik a kezelőfelülete
Most eljutottam oda, hogy inkább veszek egy P9/Honor8-at és megpróbálom megszokni annak a kezelőfelületét mivel jókat hallottam róla.
Ezek között egyáltalán van különbség ami miatt egyiket-másikat érdemes venni?
Tudnátok mondani más alternatívát? Esetleg Oneplus 3? (nem igazán bízom benne, nem tudom mennyire lenne megbízható a hardvere/szoftvere)

(#112047) chros válasza felyx (#112045) üzenetére


chros
őstag

:) Udv a klubban.
Akkor mit szolsz, dolgozzunk ossze!
Nekem ami fontos:
- hardver: a meret (5-5,2''), oled kijelzo, sdkartya bovithetoseg
- szoftver: mukodnie kell mindig! :)
- az ar igazabol nem, de minel olcsobb annal jobb

Eddig a fent emlitett Axon 7 mini erdekes, de itt egy randa bugrol olvastam, nem todum, hogy 4 honapja javitva van-e mar.

(#112048) felyx válasza chros (#112047) üzenetére


felyx
csendes tag

Néztem review-t az Axon 7 miniről, de azért a pénzért szerintem kevés amit tud. Annyiért már lehet Samsung Galaxy A5 2017-et venni aminek mondjuk a kamerája szar, de amúgy jobb szerintem a többi tekintetben. Sőt annyiért már kapsz P9-et is ami szintén nagyon jó. Amúgy nálam is hasonlóak az evárások, de szeretném ha az appok a telon gyorsan futnának, a játékok nem igazán érdekelnek. Arról már lemondtam hogy csúcskategóriás telefont vegyek mert kb minden második héten kijön egy új és méregdrágák ahhoz képest amire használnám őket (telefonálás, sms, facebook, whatsapp, email ilyesmi)

[ Szerkesztve ]

(#112049) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Huawei P9 vagy HTC 10?
Ki melyiket venné és miért?

Kamera melyikben jobb?

(#112050) L-e-f-i-e


L-e-f-i-e
senior tag

Sziasztok

Ha kizárólag a jó minőségű zenehallgatás az elsődleges cél, melyik okos telefont ajánlanátok (elsősorban 100e ft alatt)?

Leginkább Spotify, Insta, facebook, netezés ilyesmire lenne egyébként használva.

Előre is köszi a tippeket. :)

=^-^=

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.