Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170001) yuing válasza jeni (#169998) üzenetére


yuing
őstag

Nyilván nem a Prót néztem, hanem valamiért a nagyobb tárhelyes verziót belőle, az kavart be. A 8/128-as kapható GSM-ből olcsóbban, de ilyen pici pluszt simán megér a gyári garancia.

(#170002) perempe válasza perempe (#169989) üzenetére


perempe
addikt

Senki se navigál hosszabb ideig töltő nélkül?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#170003) sfdrakex válasza perempe (#170002) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Útvonalrögzítés? Navigálni szoktam, Wazet használok, de még nem néztem hány órát megy a telóm navival. Az biztos, hogy a navi nagyon merít minden készüléket.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#170004) AttilaMvh válasza perempe (#169989) üzenetére


AttilaMvh
tag

A régi Xiaomi Mi max3 az 5000-es akkujával egy 8 órás hegyi túra alatt lemerült kb 55%-ra, de ez a telefon már a múlté. A jelenlegi Samsung Galaxy A52 5g (nem A52s) a 4500-as akkuval jóval szerényebb, 6 óra túrázás alatt 40% körülire apasztotta a töltöttséget. Locus Mappel nyomvonalat rögzítve nonstop GPS használattal, ritkán bekapcsolt képernyővel, de memóriában lakatolva, és időközönként fotózással (filmezés nem) produkálta ezeket.

(#170005) perempe válasza AttilaMvh (#170004) üzenetére


perempe
addikt

Nagyon szépen köszönöm. :R

sfdrakex:
igen

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#170006) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék egy nagy telefont, új kiadásút "mert hosszútávra tervezem",
streaming, böngészés és telefonálás.
(Volt egy Xianomi Redmi note 9, egy átok volt telefonálás közben újra indult!)

(#170007) sfdrakex válasza cooi11 (#170006) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

iPhone 13 Pro Max.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#170008) wdarty


wdarty
tag

Köszi DS39, sfdrakex!

(#170009) Sungoo válasza sfdrakex (#170007) üzenetére


Sungoo
addikt

;]

(#170010) xhege válasza sfdrakex (#170007) üzenetére


xhege
addikt

Esetleg egy S22 Ultra :)

[ Szerkesztve ]

(#170011) cooi11 válasza sfdrakex (#170007) üzenetére


cooi11
senior tag

Már elfogadtam hogy nem biztos hogy 80k-ból megúszom, de sajnos egyszerű olcsó melós vagyok.
Nehezen szánom magam rá egy 450k telóra.
Tudom hogy az IPhone 6-7 évig tel. de megkockáztatatnék egy feleannyiba kerülő telefont.

(#170012) patyil válasza cooi11 (#170006) üzenetére


patyil
tag

Szia Így ár nélkül nehéz.
Ha tényleg csak alap dolgok, és a nagy szép kijelző a fontos, nem akarsz xiaomit
akkor Samsung A52s 5g elég, de felfele tényleg a csillagos ég a határ.

(#170013) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok :)

A páromnak szeretnék venni egy telefont, ebben kérném a segítségeteket.

- Árkategória. 80.000-100.000

- Használt vagy új? Új

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával

- Hosszú vagy rövid távra tervezel? 2-3 évre kb

- Mire használnád? semmi extra dologra, csak az alap dolgokat tudja. Messenger, FB, Viber stb.. Az jó lenne ha vállalható képet lehetne vele csinálni illetve ne legyen lassú.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Páromnak lenne szóval nem kell olyan nagy készülék, valami kisebb csajos telefon kéne.

Mire szeretnéd használni, mi a fontos? Telefonálás, sms, normál felhasználás, fényképezés, videózás, internet.

Samsungra gondoltam elsősorban, de szóba jöhet Xiaomi is!

Köszi a válaszokat előre is!

[ Szerkesztve ]

(#170014) cooi11 válasza patyil (#170012) üzenetére


cooi11
senior tag

Nagyon szerettem a xiaomit, de hogy telefonálás közben újraindult rendszeresen ! És nem volt rá megoldás.

(#170015) patyil válasza cooi11 (#170014) üzenetére


patyil
tag

Hogyha maradnál a xiaominál, 80-100e körül akkor
ezek nagy telefonok vállalható kijelzővel nagy akkuval.

Xiaomi redmi note 10s
Poco X3 pro

esetleg
Realme GT master is szép kijelző

kicsit feljebb
Redmi note 10 pro

az összefoglalóban is találsz még modelleket ár szerint, nem tudom mi még ami fontos neked egy mobilban..

(#170016) cooi11 válasza patyil (#170012) üzenetére


cooi11
senior tag

Az 52 és a 52s között mi a különbség?
Van különösebb oka hogy az s típust ajánlottad?
Mert ha nincs akkor lehet inkább a nagyobb 52 típust
választanám.

(#170017) s4tch válasza cooi11 (#170016) üzenetére


s4tch
veterán

Különbségek itt.

Röviden: kijelző, proci, kamera, wifi, üzemidő. Az A52s-t venném ezek közül.

(#170018) cooi11 válasza s4tch (#170017) üzenetére


cooi11
senior tag

Benéztem!
Én A 52s be M52 különbségre gondoltam!
Az M jobban bejön a nagysága végett!
Még nem volt Samsung készülékem,
M a legolcsóbb de mennyivel rosszabb?

[ Szerkesztve ]

(#170019) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!

Eldöntöttem, hogy A52S-t veszek ajándékba, bementem a Telekomhoz (sufniGSM-nél sem sokkal olcsóbb), ahol is listaáron 120k és a honlap szerint "Amennyiben szolgáltatás nélkül szeretnél készüléket vásárolni, azt csak üzleteinkben tudod megtenni.". Na már most sajnos az üzletben (kettőben is voltam) nem adnak ki készüléket meglévő előfizetés vagy kártya vásárlása nélkül. Írtam a központi ügyfélszolgálatnak (kétszer), mindkét esetben azt válaszolták, hogy ki kellene adják, kérjem a boltvezetőt... sajnos ezzel sem voltam előrébb...

Van valakinek ezzel tapasztalata esetleg?

Előre is köszönöm!

PS: sosem voltam Telekom-os, de ezek után biztosan nem is leszek. :(((

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#170020) s4tch válasza cooi11 (#170018) üzenetére


s4tch
veterán

Az A52s IP67 védettséggel rendelkezik, jobb a kamerája, sztereó hangszórói vannak, az M52-nek meg nagyobb a kijelzője és az akksija. Egyébként nagyjából ugyanazt kapnád mindkettőtől.

(#170021) jeni válasza apholyon (#170019) üzenetére


jeni
félisten

dominó kártyára megveszed az plusz 1000Ft és utána eldobod a símet,utána a kutya sem fog téged keresni.

[ Szerkesztve ]

(#170022) cooi11 válasza s4tch (#170020) üzenetére


cooi11
senior tag

Elkapott a gépszíj.
Ez az árkülönbség !
Valaki járt már pórul a BravoMobil üzlet Garival?

(#170023) cooi11 válasza cooi11 (#170022) üzenetére


cooi11
senior tag

Samsung [link] s21fe [link]

(#170024) blueye válasza apholyon (#170019) üzenetére


blueye
veterán

Van. Kiadjak.
Esetleg probalj meg egy NEM partner uzletbe menni, nekem is ilyen helyen adtak ki.

(#170025) xhege válasza cooi11 (#170023) üzenetére


xhege
addikt

Az olcsó sufni gsm esetén az üzlettől ne várj garanciát. Ha nem lesz garanciális gondod a telóval, akkor megérte, ha lesz, akkor nem biztos :)

(#170026) forzaroma válasza apholyon (#170019) üzenetére


forzaroma
tag

Ugyanígy jártam, csak én nem mentem be másodszorra "pofonért". Az ügyfélszolgálatos nekem is azt mondta miért nem beszéltem az üzletvezető el, kötelesek adni!

Realme GT2

(#170027) Rotyi


Rotyi
aktív tag

Sziasztok, újra itt.

Céges (Samsung Galaxy A5 2017) telefonomat kellene lecserélnem.
A lényeg a stabil, gördülékeny üzemelés.
Napi kb.1,5-2,0 óra beszéd, céges levelezés, fényképek.
Egy töltéssel sokáig kell bírnia.
A keret kb. 100 ezer Ft, mindenképpen számlás. Ha szolgáltató akkor Telekom, de ahogy néztem a listaáraik szinte minden helyen elérhetőek, ami nem sufnigsm szint.
Samsung Galaxy A52-t nézegettem (igen az 119 ezer a legtöbb helyen), de nem tudom ebben az árkategóriában van-e ami jobban megérné.

Segítségeteket előre is köszönöm. :)

Ami majdnem az, az nem az!

(#170028) perzeus


perzeus
tag

Sziasztok

Véleményeket szeretnék...pro kontra

Xiaomi Redmi Note 10 pro 6/128gb vagy Xiaomi Mi 11 lite 5G 6/128gb?

Köszi

Gábor

(#170029) sfdrakex válasza perzeus (#170028) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Xiaomi 11 Lite 5G NE-t venném. Fiamnak nézegettem ezeket karácsonykor, és azt kapta. Szereti.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#170030) apholyon válasza Rotyi (#170027) üzenetére


apholyon
aktív tag

Jó az csak arra figyelj, hogy A52S legyen.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#170031) miben89


miben89
csendes újonc

Sziasztok,
Teló vásárláson gondolkodom és Mi 11lite 5g NE vs. Mi 11t a két jelölt.
Arra lennék kíváncsi kinek mennyit bír a teló akksija, mennyi SOT jön ki a gyakorlatban?
(Netes teszteket olvastam, de a valóságra lennék kíváncsi 😀)
Előre is köszi.

(#170032) sfdrakex válasza miben89 (#170031) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Erre nem kapsz jó választ. Nem mindegy ki, mire használja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#170033) Viktor0610 válasza miben89 (#170031) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy emlékszem, egy másik topikban válaszoltam neked.
Az a maximum, amit lehet írni, mert -ahogy sfdrakex is írta- a kijelzőidő nagyon sok mindentől függ.

Samsung Galaxy A54

(#170034) krizoli


krizoli
tag

Sziasztok!

Cserélném Xiaomi redmi 4x-emet. A kezdeti árat elengedtem nagyjából, mert látom eléggé elszálltak. Inkább a méretet részesítem előnyben (minél kisebb annál jobb, de mindenképp 160mm magasság alatt) és szűrtem egyet, hozzátéve hogy maximum egy éves legyen és elszomorodtam, hogy nagyjából van iPhone 13, Samsung 21/22 illetve az új Xiaomi 12 amit még nem találtam itthon.

A kérdés, ha ugyan ilyen hosszú távra terveznék (5-6 év), mit ajánlanátok? Mi az ami tovább támogatott, kevésbé lassul be az évek alatt, könnyebb esetlegesen cseréltetni hivatalosan akksit?
Hivatalos helyről venném. Alap felhasználás,böngészés, netflix/twitch, spotify, esetleg néha valami játék. Szeretném ha minél stabilabb lenne.

A segítséget előre is köszönöm

(#170035) trebrona válasza krizoli (#170034) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nagyjából jól belőtted, de még az iPhone 12 is mehet nyugodtan a kalapba. Bár ezek közül mindegyik hiperugrás lenne a R4X után. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#170036) Ochocinco46


Ochocinco46
aktív tag

Sziasztok,

Rendeltem a samsung.com-on egy Galaxy Z Flip 3-mat, de az oldalon nem lehet biztosítást kötni, illetve a sestore-ból is azt a választ kaptam, hogy nem tudnak máshol vásárolt készülékre biztosítást adni, hiába viszem be bontatlanul.

Hol tudnék törés biztosítást kötni a még bontatlan készülékre?

köszi előre is

(#170037) #16377600 válasza Ochocinco46 (#170036) üzenetére


#16377600
törölt tag

Yettelnél pl. lehet. "Nem számít, hogy mobiltelefonodat a Yettelnél, vagy máshol vásároltad-e!"
A listán nincs rajta,de szerintem csak nem frissítették..ott még a név is Telenor..

(#170038) ghiottone válasza Ochocinco46 (#170036) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha használsz OTP Simple appot, akkor ott pl. van lehetőség készülékbiztosítást kötni.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#170039) kekedi válasza ghiottone (#170038) üzenetére


kekedi
senior tag

Csak a saját telefonunkat tudjuk megnézni? (azt sikerült) Ha mondjuk kíváncsi vagyok egy másik telefonra? (vásárlás előtt állok még)

[ Szerkesztve ]

(#170040) s4tch válasza kekedi (#170039) üzenetére


s4tch
veterán

Ott van a link a ghiottone által linkelt oldalon: https://simple.hu/biztosithato-keszulekek/#kereso

(#170041) kekedi válasza s4tch (#170040) üzenetére


kekedi
senior tag

Az aplikaciot néztem meg, ott nem találtam.
Köszönöm! :R

(#170042) jeffo


jeffo
tag

Érdeklődnék, a Realme C21Y telefonnak lehetséges, hogy 2 változata van?
Ugyanis olcsóbb árral, 50e Ft alatt forgalmazó webshopokban a processzornál Unisoc T610 1.8 GHz van feltüntetve (pl. [link]), 50e Ft feletti ár esetében pedig MediaTek Helio G35 processzorral találtam (pl. [link]).
Egyébként hivatalos forgalmazótól szerettem volna Xiaomi Redmi 9C-t, de azt a választ kaptam, hogy nem beszerezhető, és helyette ajánlották a Realme C21Y-t, amiben fura, hogy ugyanolyan proci van, mint a Redmi 9C--ben

[ Szerkesztve ]

(#170043) Rotyi válasza apholyon (#170030) üzenetére


Rotyi
aktív tag

:R
S az lett. :)

Ami majdnem az, az nem az!

(#170044) Joker88


Joker88
őstag

Melyik új telefont ajánlanátok, olyan , 80-100.000 Ft tartományig, ami időtálló legalább két évig még :D
kikötés az AMOLED (vagy Superamoled,ki hogy hívja) és a lehetőleg jó fotózási képességek.

Méretileg,most egy Xiaomi Redmi Note 9-et használok,tehát kb. ekkora telefont keresek..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#170045) kekedi válasza Joker88 (#170044) üzenetére


kekedi
senior tag

Tudom, hogy keret felett van, de más is ajánlani fogja :
Samsung A52S

(#170046) seedorf88


seedorf88
tag

Sziasztok.
Továbbra is keresem milyen telefont vegyek olyan 100000 ft körül + - pár ezer ft még belefér.
A lényeg pár évig használható legyen 6 de inkább 8gb ram-al.
Elsősorban netezés pici játék meg persze telefonálásra.
A xiaomi-t favorizálom.
A xiaomi mi 11 lite 5g gondolkodom.
Szerintetek milyet vegyek ?
A segítséget előre is köszönöm.

(#170047) gmark247


gmark247
tag

Sziasztok!

OnePlus 6 készülékem cserélném a közeljövőben és érdekelne tőletek pár ajánlás! :)

Árkategória: premium készülék, de jó lenne 300k alatt.

Új vagy használt: Új

Hol venném: független készüléket szeretnék.

Hosszú / rövid táv: hosszú táv ( 4 év legalább )

Lehetőleg androidos. Tisztában vagyok az iphone adta szoftveres előnyökkel, de nekem egy nagyon zárt rendszer.

Nézegettem már a Galaxy s21 és s21+ illetve az idei s22+ modelleket, az ultra elég drága már nekem. Illetve a pixel 6 felhozatalt is. Más készülékeknek is szívesen utána nézek.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

Sony Ericson k310i -> Sony Ericson w350i -> LG GT 540 -> Xperia U -> Lenovo A850' The worst thing what ever happend to Earth is the humanity... '

(#170048) canniball


canniball
nagyúr

Sziasztok!

Új telefont keresnék optimális esetben (ami mint tudjuk nem létezik) az alábbi paraméterekkel:
1. Android
2. (S)AMOLED
3. nem kínai
4. újonnan, (hazai) boltból, 100k környékén
5. hosszú távra tervezve, 3-4 évnél gyakrabban nem szoktam cserélni és most sem áll szándékomban, hacsak nem jön közben valami kihagyhatatlan készülék
6. IP védelem
7. Qi nem lenne rossz, de ez inkább csak széljegyzet, azt sem tudom, hogy egy ilyesmi (vastagabb tpu) tokon (ez nekem musthave) keresztül működik-e?
8. ami a méretet illeti (mai szemmel) legyen kicsi, könnyű, mini, vékony, apró. Viszonyításképp a Samsung S4 minim volt számomra optimális méretű (124.6 x 61,3 x 8,94 milliméter, 107 gramm), a jelenlegi Samsung A3 2017 (135,4 x 66,2 x 7,9 milliméter, 138 gramm) már kicsit nagyobb mint szeretném.
9. a felhasználás teljesen átlagos: böngésző, levelezés, navigáció, bt-n keresztül zene stb. (játékra nem használom, a fényképezés/videózás hidegen hagy, regényeket nem ezen fogok írni legfeljebb ilyen postokat mint ez). Igazából az A3-mal is nagyon jól ellennék még, de egyre több alkalmazást használok mostanában, azok pedig egyre híznak; a tárhelyet még csak-csak tudtam SD-vel bővíteni viszont a 3GB ram már nagyon kevésnek bizonyul, ugyan mindig van 300-500MB szabadon de mégis folyton várni kell míg betöltenek az alkalmazások/megmozdul benne az élet. Olyan legyen hogy csak rá gondolok és üzemkész az app. :B
10. minél hosszabb üzemidő a nyerő, a fenti (akkuzabáló alkalmazásokat mellőző) felhasználás mellett legyen meg minimum az egy vagy inkább másfél nap
11. Az always on display nekem nagyon bejött, valami ilyesmi is kéne.

Vágyálom OFF, valóság ON. Mikor megvettem a mostani telefonom azt hittem, hogy 3-4 év múlva mikor cserére kerül a sor már bőven lesznek a felsorolt paramétereknek megfelelő telefonok és kedvem szerint válogathatok, ehhez képest azóta folyamatosan visszafelé fejlődik a technológia :((( és most az a kérdés melyik készülék jár a legkevesebb kompromisszummal. Nem követem feszült figyelemmel a megjelenéseket, de az utóbbi időben "utamba került" példányok közül talán a Samsung S10e áll legközelebb az elképzelésemhez.
Tudtok-e esetleg másik típust ajánlani vagy várható-e a közeljövőben olyan megjelenése ami megfelelne nekem, amire érdemes várni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#170049) s4tch válasza canniball (#170048) üzenetére


s4tch
veterán

3. ami nem kínai telefon, és itthon is kapható, az Apple, Samsung, Sony, (alzánál Google), és kb. ennyi
8. nincs kicsi telefon, csak az iPhone mini, illetve SE (nyilván egyik sem droid és 100k)

Sony Xperia 10 III: android, oled, relatíve kicsi (keskenyebb, de magasabb, mint az S10e), jó az üzemideje, japán, IP védett, bővíthető a memória, ilyenek. Ez áll legközelebb ahhoz, amit szeretnél, és ez is 150-160k. Ennél már az S10e is olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#170050) apholyon válasza Joker88 (#170044) üzenetére


apholyon
aktív tag

Én épp Samsung A52S-t készülök venni (ajándékba), ez ajánlott, de ahogy előttem írták, picit drágább. Tesztek alapján jó a Redmi Note 10 Pro is és olcsóbb.

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.