Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy szeretnék telefont váltani.
Most per pillanat egy nokia n8-am van de én androidot szeretnék.
Szerintetek milyen telefont vegyek?
Amik úgy tetszenek azok Sony,Samu,Lg,Htc. Hát minimum egy olyan 2 magos kellene de jobb lenne a 4. :D
Ezek jönnek be úgy ahogy.
Rá is fizetnék ha valakinek van valami újabb készüléke és szívesen cserélne. :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3602) sotetlovag97 válasza sotetlovag97 (#3601) üzenetére


sotetlovag97
tag

Még a Motorola is bejön csak elfelejtettem ide írni.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3603) petyaaa6 válasza sotetlovag97 (#3602) üzenetére


petyaaa6
tag

Motorolat nemannyira vennek. Amit vennek mert jok: Sony,Htc,Samsung. Szerintem még teljesen felesleges 4magosat venni. Nagyon draga es nemhasznalod sehogysem. 2magos is megcsak most kezd egyaltalan kiforrni. Te dontesed persze de szerintem penzkidobas.

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3604) cerkas


cerkas
csendes tag

Hali!

50.000 Ft és 4" körüli telót keresek használható fényképezővel, viszonylag jó akksival.Eddig Alcatel ot-995 és Lg L7 merült fel. A szakértőket kérdezem előnyökről, hátrányokról ill. van-e jobb tipp?

(#3605) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Elromlott a butamobilom, szóval szeretném megvenni első okostelefonomat.
Vodás vagy független telefon érdekelne, kinéztem magamnak a Huawei Ascend Y200-at ezen a helyen. Érdekelne, hogy mi a véleményetek róla?

Ami NEM fontos:
-fotók, videók minősége
-mindenféle csillivilli, (számomra) felesleges funkció, nem akarok Crysis2 gépigényű játékokkal játszani rajta, de Angry Birds azért mehetne szaggatás nélkül

Ami fontos:
-üzemidő, stabilitás (SE-m volt eddig, tudnék cifrákat mondani a rendszerről)
-legfőképpen telefonálásra, olykor internetezésre használnám
-zenehallgatásra ezt használnám - ezek támogatják már a .flac-ot?

Árban a maximum a HW Ascend, ha tudtok olcsóbban ezekre a célokra megfelelő telefont, azt is szívesen fogadom.
Köszi!

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#3606) sotetlovag97 válasza petyaaa6 (#3603) üzenetére


sotetlovag97
tag

petyaaa6: És ezekből milyet ajánlanál a lényeg nálam a szép kijelző és képkészítés és hogy azért menjenek rajta a játékok is .

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3607) Sanyig4


Sanyig4
tag

Elgondolkodtam egy Androidos telefon beszerzésén.

Mindenképp számla kell róla, így inkább új telefon jöhet szóba, habár nekem használt szép állapotú garis is megfelelne. Árban kb 60ezret gondoltam, de azért rugalmas vagyok. Főleg telefonálásra (wifin is), néha navigálásra használnám. Mivel egész nap laptop előtt vagyok a munkám miatt, így sok funkcióját nem használnám a telefonnak. Elsősorban független lenne jó, mert hosszabb tévra szeretném, és ki tudja mi lesz.... Android a szimpatikus, így inkább azt szeretnék. Játékok nem érdekelnek, fényképezni ritkán szoktam, ezért ezek nem igazán szempontok. Szeretem a fém cuccokat, így előny ha fémből van. Inkább valami minőségi cuccra vágyom, így jutottam el végül is a HTC One V-hez.
Néztem még a Desire X-et, az is nagyon bejön, de azt már kicsit drágállom. Szimpatizálom még a Sony-t is.

Mi a véleményetek?

(#3608) maggi1886076 válasza Sanyig4 (#3607) üzenetére


maggi1886076
addikt

sony xperia p lenne a legjobb sztem.2 magos proci 1 giga ram.jobb a hzc-hez kepest.mondjuk egy kicsit dragabb.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#3609) Krisz79


Krisz79
őstag

4-4,3" -os kijelzős telótba gondolkodva a Galaxy S II jó választás lehet?
Bár a 4"os kivitelbe gondolkodtam Galaxy S Advance-ba is.
Ebben a kategóriában alig van számomra jónak tünő teló. Sony-t nem szeretnék.
Még max Htc jönne szóba,de One S-en kivül ott nem sok mindent találtam.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#3610) maggi1886076 válasza Krisz79 (#3609) üzenetére


maggi1886076
addikt

galaxy s2 -ot tudlm ajanlani.nagyon jo kis telo.hamarosan erkezik ra a jelly bean is!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#3611) Krisz79 válasza maggi1886076 (#3610) üzenetére


Krisz79
őstag

Hol tudnék Bp-en a hétvégén venni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#3612) petyaaa6 válasza Krisz79 (#3611) üzenetére


petyaaa6
tag

Sonyval mibaj?:P
Partnero gsm 10-13ig szombaton nyitva

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3613) petyaaa6 válasza sotetlovag97 (#3606) üzenetére


petyaaa6
tag

Az xperia SL az ezeknek tokeletesen megfelel:) nagyon nagyonjo kepekt csinal,legnagyobb ppi 342,es ilyenhardveren nehezen laggolna barmilyen jatek is:D
Meg a htc one s is jo,ott kevesebb ppi

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3614) sotetlovag97 válasza petyaaa6 (#3613) üzenetére


sotetlovag97
tag

És ez az Sl milyen árban mocorog? :D

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3615) Sanyig4 válasza maggi1886076 (#3608) üzenetére


Sanyig4
tag

Néztem azt is, de valahogy olyan érzést kelt bennem mintha egy gagyi fém utánzat akarna lenni a burkolat...
Vagy túl keveset nézegettem? :)

(#3616) sotetlovag97 válasza Sanyig4 (#3615) üzenetére


sotetlovag97
tag

Na már megvannak a voksoltak :) vagy Sony xperia S/SL vagy LG 4X vagy HTC one x.
Már csak ezek közül szeretnék válogatni.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3617) petyaaa6 válasza sotetlovag97 (#3614) üzenetére


petyaaa6
tag

88-91e 1-2 eves garanciaval

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3618) petyaaa6 válasza sotetlovag97 (#3616) üzenetére


petyaaa6
tag

Htc one x az joval dragabb,az boven 100e folottvan:)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3619) HuMarc


HuMarc
addikt

@sotetlovag97 (#3601): A legfontosabb tényezőt - méghozzá az árat - kihagytad a kérdésből, pedig enélkül nem tudunk neked megfelelő telefont ajánlani. Sőt, tulajdonképpen mindent kihagytál, sem a számodra megfelelő méretet, sem a neked fontos funkciókat nem részletezted. Így látatlatban azt mondom, hogy várd meg az LG Nexus 4-et, az minden konkurensét porba alázza. (megjelenik nov. 13-án)

@sotetlovag97 (#3616): Én ezek közül az LG 4X-et választanám, de még mindig ajánlom, hogy várd meg a Nexus 4-et!

@petyaaa6 (#3603) Oké, hogy nem vennél Motorolát, de miért nem? :F (Erre tökéletes ellenpélda a Defy/Defy+, amik a magyar nyelv hiánya ellenére is néptelefon lett idehaza :R )
2magos is megcsak most kezd egyaltalan kiforrni. Ez a mondat egyszerűen nem igaz! Az LG 2X óta hihetetlen fejlődésen mentek át a kétmagos telefonok (és processzorok) sőt, a Snapdragon S4 Krait processzorcsalád már igazán nagy számítási teljesítményű két- és négymagos processzorokat voltat fel, amik a nagy számítási teljesítmény mellett aránylag alacsony fogyasztanak a kis csíkszélességnek köszönhetően.

@cerkas (#3604): AZ LG L7-et ki is lőném, sokkal olcsóbban ott a Huawei Ascend G300, ugyanilyen HW-val. Az Alcatel OT 995-nek rengeteg típushibája van. (ld. V. T. CS. cikke)

@Peethy (#3605): A Y200 egy viszonylag jó ajánlat, de sajnos kevés benne a RAM. Speedshop-on az Xperia Tipo csak 4000 Ft-tal drágább, de szerintem megéri, mert az minden pontodnak megfelel (jó üzemidő, telefonálás/internetezés és fut rajta az Angry Birds)

@Sanyig4 (#3607): Ajánlom a ZTE Grand X IN-t, és a helyedben kerülném a HTC One V-t, csöppet el van árazva. A Desire X korrekt ajánlat lehet, de te magad írtad, hogy drágállod.

[ Szerkesztve ]

(#3620) petyaaa6 válasza HuMarc (#3619) üzenetére


petyaaa6
tag

Oke,es a benchmarkon kivul mi hasznalja ki?;) htc desire s is lagmentes es baromijo(tudom mert batyame) pedig 1magos:))
Motorola nekem nemannyira jott be,nemolyan jo ui. Persze fozott rom meg ilyenek de ezentul akkorma szinte mindegy melyik,optimalizaciokerdese.

[ Szerkesztve ]

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3621) werszomjas válasza BoC1ka (#3599) üzenetére


werszomjas
őstag

& (#3600) petyaaa6

köszönöm, de ne keverjük ide a sufni gsm boltos garanciás telefonokat.

Én gyártói Sony garanciával szeretnék telefont venni, ezek a 70ezer forintos árak bolti garanciás készülékek, nagy többségben tartozékok nélküli, max töltőt adnak hozzá, mindenféle szürke import.

2év gyártói garanciával, hivatalos forrásból, összes gyári tartozékkal ez a 85k a legolcsóbb, amit linkeltem, csak nem tudom, fog-e működni vele a magyar tmobile kártyám.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#3622) HuMarc válasza werszomjas (#3621) üzenetére


HuMarc
addikt

Miért ne működne? Független és GSM szabványú antenna van benne. Ugyanazt a telefont vennéd meg itthon a Media Marktban, mint Németországban a Sony márkakereskedésben...

(#3623) cerkas válasza HuMarc (#3619) üzenetére


cerkas
csendes tag

Köszi!

Mi a véleményed a htc one v -ről?

(#3624) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

HuMarc Köszi hogy szóltál tényleg kihagytam az árat a kérdésemből.
A lg nexus 4 ről még nem is halottam de jó infót adtál lehet megvárom.
Nekem kb ha a telómat beszámolnák még 60e-m lenne +-ba rá.

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3625) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

petyaaa6
különben nem igaz hogy a htc one x 100e fölött van jóval alatta is találni megfelelőt. :)

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3626) Peethy válasza HuMarc (#3619) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi a választ. A kevés RAM az általam felsoroltak közül melyikben hozna kisebb teljesítményt? Csak a játékban?

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#3627) petyaaa6 válasza sotetlovag97 (#3625) üzenetére


petyaaa6
tag

Ujonnan?:))

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3628) HuMarc válasza Peethy (#3626) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen, sőt lehet, hogy ott sem, sajnos személyes tapasztalatom nincs azzal kapcsolatban, hogy hogyan fut az Angry Birds rajta. A másik az, hogy a Tipo-ról tudom, hogy sokat bír az akkumulátora, de az Ascend Y200-ról nincsenek infóim. Mindenesetre ITT rákérdeztem.

@sotetlovag97 (#3625): Újonnan, gyári csomagolásban, összes tartozékkal és gyártói garanciával? :U

(#3629) Peethy válasza HuMarc (#3628) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi szépen! Annyira egyébként nem fontos az Angry Birds sem, párezer forintért bármikor tudom nélkülözni :D :R :R

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#3630) sotetlovag97


sotetlovag97
tag

petyaaa6 Igen! :K

Az az igazán idegesítő, ha valaki baszik válaszolni…

(#3631) HuMarc válasza Peethy (#3629) üzenetére


HuMarc
addikt

EZT kaptam válaszként! :R

(#3632) Peethy válasza HuMarc (#3631) üzenetére


Peethy
őstag

Köszi szépen! :R :R

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#3633) werszomjas válasza HuMarc (#3622) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszönöm, én is így gondoltam, akkor megrendelem :C

üdv

(#3634) tintas.tunya


tintas.tunya
csendes tag

Sziasztok,

első okostelefonom megvásárlását tervezem, ennek kiválasztásában kérném a segítségeteket. Tmobile előfizetéses lesz, kb 50ezerig.
amire használnám: telefonálás, internet, egy kis filmnézés, egy kis fotózás.
amire nem használnám: videofelvétel, gps, játékok, zenehallgatás.

fontos lenne, hogy stabil és strapabíró telefon legyen, mert hosszútávra tervezek vele (min 2 év). ami még szintén fontos, hogy jó kijelzője legyen, 4" nem nagyobb, valamint hogy átlagos használat mellett ne akadjon/szaggasson.

amiket eddig kinéztem:
- Lumia 710 (32ezer)
- Galaxy Ace 2 (37ezer)
- Galaxy S advance (54ezer)
- Xperis U (50ezer) vagy Tipo (28ezer)

ezek közül melyik érné meg jobban szerintetek? esetleg ebben a kategóriában tudtok valami jobbat javasolni?

köszi előre is a segítséget

(#3635) bobooo válasza tintas.tunya (#3634) üzenetére


bobooo
addikt

Xperia U ezek közül..

(#3636) maggi1886076 válasza tintas.tunya (#3634) üzenetére


maggi1886076
addikt

galaxy s advence

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#3637) lsebestyen válasza tintas.tunya (#3634) üzenetére


lsebestyen
addikt

HA elég az 5,5gb tárhely, amit nem bővíthetsz, akkor xperia u, amúgy meg sgs advance.

(#3638) hege01


hege01
tag

Sziasztok,

Talán nem is annyira okostelefonok :B , de e kettő közül melyik a jobb választás:
Samsung GF-S5260 Star II
Nokia Asha 306
Vagy ha hasonló árkategóriában van ezeknél jobb készülék, akkor ajánlhatnátok valamit helyettük.

Köszi

(#3639) lsebestyen válasza hege01 (#3638) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hello, itt többet tudnak segíteni.

(#3640) hege01 válasza lsebestyen (#3639) üzenetére


hege01
tag

ok, átraktam oda is
köszi

(#3641) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok,

Mostanság szeretnék váltani okostelefonra, jópár tesztet, fórumot elolvastam, de úgy néz ki "elakadt" a project.

Alőször a Motorola Defy+-t ill. a Nokia Lumia 710-et néztem ki, de mire vásárlásra került volna a sor mindkettő elfogyott. (A magenta szolgáltatónál venném, mert ott van lehetőségem kedvezményes előfizetést kötni.)

Lumia 710-et még kapni gsm boltokban/neten, de elsősorban a szolgáltatótól szerettem volna a részletfizetés miatt, meg gondolom meghibásodás esetén az ügyintézés is egyszerűbb, mintha máshol veszem..

Hasonló árban lenne még a ZTE Grand X IN és a HTC One V, kicsit drágábban pedig a Lumia 800.

(Ha jól olvastam, a ZTE esetében az intel proci miatt előfordulhat, hogy nem minden app működik, nem tudom ez mennyire gyakori. Nokiák sebességével nincs gond, az Androidos telóknál viszont jellemző a lassulás. Ezen a téren saját tapasztalatom nincs, ezek mind kölünböző fórumokról begyűjtött infók.)

A kérdésem az lenne, hogy a 3 teló közül melyiket ajánlanátok:
Lumia 710
ZTE Grand X IN
HTC One V

Illetve, hogy megéri-e a Lumia 800 a magasabb árat.

Mindenképpen hosszútávra tervezek. (Eddig 10 év alatt jelenleg a 2. telómat nyüstölöm, és még működik. :) )
Elsősorban telefonálás, néha sms, netezés, fotózás amire használnám, semmi különleges.
Esetleg videó lejátszás, de nem a legfontosabb.

Köszönöm előre is.
Üdv.
Péter

[ Szerkesztve ]

(#3642) szentkuti11 válasza tPedro_ (#3641) üzenetére


szentkuti11
addikt

Ezek közül videónézéshez a Grand X a legjobb a nagy kijelzője miatt, de a One V-t is tudom ajánlani. A számodra fontos funkciókat viszont akármelyik betölti.

[ Szerkesztve ]

(#3643) lsebestyen válasza tPedro_ (#3641) üzenetére


lsebestyen
addikt

A wp7 már nem nagyon éri meg, a zte éri meg a legjobban, csak pár játék nem működik rajta, még!

(#3644) bobooo válasza tPedro_ (#3641) üzenetére


bobooo
addikt

ZTE :K

(#3645) HuMarc válasza tPedro_ (#3641) üzenetére


HuMarc
addikt

Én a ZTE Grand X IN mellé teszem a voksom! :K

(#3646) nggabi válasza tPedro_ (#3641) üzenetére


nggabi
nagyúr

ZTE (ha nincs valami szoni hasonló árban) :U

"szenyor dzsíííí"

(#3647) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

szerintetek melyik jobb választás? (és miért? :U )
htc 7 Surround - 36k
htc HD7 - 40k
htc 7 Mozart - 42k

:R

(#3648) bobooo válasza detroitrw (#3647) üzenetére


bobooo
addikt

Inkább Desire HD pár ezerrel többért.

(#3649) anti01


anti01
csendes tag

Sziasztok!

Okostelefon vásárlásban szeretném kérni a véleményeteket :)

Ami számomra fontos:
- jó felbontású kijelző
- sebesség
- min. 5 mp
- max. 4"
- Android
- megbízhatóság (min. 2 évre tervezem a telefont)
- lehetőleg kártyafüggetlen
ár: max 70 ezer ft

Általam preferált márkák: Sony, HTC, Motorola, Samsung, (LG-től valahogy ódzkodom lehet nem kellene?)

Ezenkívül kérdezném, hogy szerintetek mennyire megbízhatóak a gsm boltok által adott egy év garancia?

A választ előre is köszi :)

(#3650) detroitrw válasza bobooo (#3648) üzenetére


detroitrw
addikt

s lehet ra wint rakni?
mert android-os nem kell

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.