Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Kilgharrah


Kilgharrah
csendes tag

sziasztok,

Hetek óta nézem a teszteket, de nem tudok dönteni. Dual Simes telefont szeretnék venni. Az Alcatel OT-993D, Alcatel OT-997D és az Acer Liquid Gallant Dou-t tesztjeit néztem főleg. De egyéb alternatívát is elfogadok, ha az tényleg jó.

Válaszokat előre is köszönöm

(#3352) HuMarc válasza Kilgharrah (#3351) üzenetére


HuMarc
addikt

Ezek közül a nyerő az OT-997D és nem is nagyon van vetélytársa.

A sorrend egyébként:
1. OT-997D
2. Acer Liquid Gallant Duo
3. OT-993D

Az Acer csak annyiban jobb a 993D-nél, hogy 512 MB helyett 1024 MB (=1 GB) RAM van benne.

[ Szerkesztve ]

(#3353) Rotate válasza Kilgharrah (#3351) üzenetére


Rotate
veterán

ezek nagyon jók

(#3354) Kilgharrah válasza HuMarc (#3352) üzenetére


Kilgharrah
csendes tag

Köszi a választ :)

És ár/tudásban melyiket éri meg megvenni szerintetek?

Alcatel OT-993D : 45-48e Ft
Alcatel OT-997D : 65e Ft
Acer Liquid Gallant Dou: 57e Ft

postával együtt van az áruk.

(#3355) HuMarc válasza Kilgharrah (#3354) üzenetére


HuMarc
addikt

A 993D jelentősen olcsóbb a másik kettőnél....
Az biztos, hogy az Acer Liquid Gallant Duo nem éri meg, hiszen + pár ezer forint és vettél egy 997D-t. Ha van rá keret, akkor 997D, egyébként 993D, + 512 MB RAM nem ér meg 10 000 Ft-ot...

(#3356) Rotate válasza HuMarc (#3355) üzenetére


Rotate
veterán

hát, mondjuk ebben a kategóriában a + 512MB ram aranyat ér... de mindegy...

(#3357) HuMarc válasza Rotate (#3356) üzenetére


HuMarc
addikt

10 000 Ft-ot? Igen, valóban sokat számít, de ha rászánja magát a Liquid-re, akkor + pár ezresért egy kétmagos 1 GB RAM-mal rendelkező telefont kap. Tehát a Liquid nem ér meg + 10 000 Ft-ot... Ellenben a 997D-vel, ami szerintem megéri a +15 000 Ft-ot.. Ez az én véleményem...

(#3358) Kilgharrah válasza Rotate (#3356) üzenetére


Kilgharrah
csendes tag

Köszönöm a választ :)

Am sztem az a legnagyobb bajom h eddig Sony párti voltam. De a Tipo nem győzött meg ... És most nem tudom h melyik kínai márkában bízzak meg ... Acer v Alcatel ??? ... itt akadok el mindig :)

(#3359) Rotate válasza Kilgharrah (#3358) üzenetére


Rotate
veterán

Acer-nek szidják a szervizes illetve szoftveres támogatsását... viszont a Gallant Duo elég jó telefon lett...

a drágábbik Alcatel elvileg még jobb, de őket annyira nem ismerem, csak névről...

HuMarc:

simán ér annyival többet, viszont abban is igazad van, hogy a 997D még jobb vétel...

[ Szerkesztve ]

(#3360) Veron válasza premete (#3331) üzenetére


Veron
őstag

És miért baj az, ha a srácnak nem kell kínai? :) Elismerte, hogy a családban található Huawei jó kis telefon, de nem olyat szeretne.
Amúgy én sem vennék kínai telefont, elvből sem. Nem értek egyet az üzleti magatartásukkal és igen, egy jól bejáratott minőségi nem kínai márkában jobban megbízok én is. És mondom ezt úgy, hogy soha nem vennék iPhone-t!
De ettől még más teljesen boldog lehet a Huawaijel vagy ZTE-vel, mivel valószínűleg más a preferencia-rendszere.
Amúgy meg No offense!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#3361) Archanon


Archanon
őstag

Na, most sem érdemes telenornál szerződést aláíratni? :DDD [link]

Xperia Sola érdekelne, szerintem bevállalom holnap. Baromi jó ajánlat.
Kérdés, hogy amennyiben Smarttarifa 2-vel veszem meg, szerintetek 250 mb adatforgalom mennyire elég? (Facebook, és maximum szöveg alapú böngészés - főleg prohardver -, semmi youtube, stb.) Az a gond, hogy Fb használata is levon az adatforgalomból, hiába lehet a lejárat után is korlátlanul böngészni... Csak azért kérdem, mert ha nagyon hamar elfogy 250 mb így is, akkor lehet jobban járnék a Smarttarifa 3-as csomaggal, csak az ugye +2ezer havonta. De óccó a készülék, csábító...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#3363) Viper26


Viper26
nagyúr

Holnap kéne másik telót beszereznem, ezek közül nem tudok dönteni:

- Optimus 4X
- One X
- Razr XT910
- Galaxy Nexus

Napok óta agyalok, hogy melyik lenne a legjobb választás. :F

Pixel 7 | FR955

(#3364) ADAM1337 válasza Viper26 (#3363) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én a 4x-et választanám.

(#3365) Viper26 válasza ADAM1337 (#3364) üzenetére


Viper26
nagyúr

Na igen, csak ha az ember belegondol milyen az LG support... :O

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#3367) Archanon válasza Archanon (#3361) üzenetére


Archanon
őstag

"Tájékoztatjuk, hogy amennyiben nem adja meg a másodlagos igazoló okmány adatait, akkor 38 100 Ft előleget kell fizetnie a vásárlás alkalmával. Az előleget későbbi számláiban írjuk jóvá."

Hogy nincsen se jogsim, se útlevelem... :W Bah, így már annyira nem csábító a dolog.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#3368) DS39 válasza Archanon (#3367) üzenetére


DS39
nagyúr

lakcím kártya szám nem játszik?

(#3369) premete válasza Viper26 (#3365) üzenetére


premete
veterán

A többi support sem jobb.
+1 a 4X-nek, (bár én megvárom az LG Nexust).

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#3370) Pttypang válasza DS39 (#3368) üzenetére


Pttypang
veterán

Fényképes igazolvány...

Everybody lies.

(#3371) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!

LG Optimus 2x-et érdemes lecserélni Nokia Lumia 900-ra?

Igazából engem az asztali gépem (win8-al) és a telefonom közötti szinkronizálhatóság izgatna a legjobban. Tehát veszek valami USB-s dokkolót, és rádugom a gépre és szinkronizál oda-vissza alkalmazásokat, adatokat, stb. Látom az asztali gépemen az sms-eket, mobilos adatokat közvetlenül, ne adj Isten hívnak telefonon és azt monitorom jelzi, és egy kattintással felvehetem. Szóval valami ilyesmire gondolnék. Megvalósítható ez egyáltalán, vagy megvalósítható lesz várhatóan a WP8 eljövetelével?

Egyszerű, kényelmes megoldást szeretnék, az Android-os bohóckodásból már kinőttem.

Persze azért az is szempont, hogy hardverben visszalépés ne legyen, és nem tudom, hogy alkalmazások területén mennyire népszerű már a Windows, mint platform?
Még mindig elé erősen Apple, és Android vonal van csak, vagy már ugyanúgy megcsinálják a népszerű alkalmazásokat WP-re is?

Köszi!
Ami az összeget illeti, lényegében ráfordítás nélkül tudnám meglépni, max legvégső esetben egy 10-est kellene rápótolnom.

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#3372) Viper26


Viper26
nagyúr

Melyik boltok megbízhatóak?

Ezt és ezt néztem eddig.

Pixel 7 | FR955

(#3373) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Hali!

Alcatel OT-997D mit érdemes tudni? Menyire felel meg a mai kor kihívásainak? Eltekintve a dual sim-től pl samsung - htc típusokból mi lenne az ami ilyesmi tudású készülék? Mindenkép Android 4-re koncentrálva.

Milyen az Alcater szoftveres háttere, támogatása sstb... ? Listában van valamelyik szolgáltatónál?

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#3374) stilo18 válasza Viper26 (#3363) üzenetére


stilo18
addikt

Én ismét One X-et vennék... :)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#3375) Archanon válasza Pttypang (#3370) üzenetére


Archanon
őstag

Választási lehetőségek között sincs más, mint útlevél, vagy jogsi... Mert ennyi erővel akár lehetne diákigazolvány is. O_o Ma suli után személyesen megérdeklődöm a dolgokat, még tart az akcijjóó. Ha másképp nem is, apámmal megrendeltetem, és a saját bankkártyámra terhelem a dolgokat, és csíny letudva. :))

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#3376) Drughi válasza vilmaboy (#3373) üzenetére


Drughi
addikt

Hardverileg mindenképp erős telefon és a dual simes mobilok közül jelenleg vezeti (?) a ranglistát.

Support ügyileg nyiván ne várj annyit, mint a samsung vagy a nokia, de foglalkoznak az ügyfelekkel. 99,9% hogy jön majd rá a JB frissítés is.

Dual simes telefont pedig ne várj, hogy bármelyik szolgáltatónál is megjelenjen. ilyet csak függetlenül tudsz majd venni.

[ Szerkesztve ]

(#3377) petyaaa6


petyaaa6
tag

ar eldontotte. Xperia S v Xperia SL lesz a vasarolando telo. megeri a +2 ft az SL? ui-ban,barmi profizmusban kulonboznek?

[ Szerkesztve ]

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3378) CharlieDrop válasza petyaaa6 (#3377) üzenetére


CharlieDrop
veterán

gsmplazas lesz?
Ha megvan érdekelne a benyomásod, ha nem vagyok tolakodó.

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3379) dwiss


dwiss
csendes tag

Sziasztok!

Már régóta nem követtem figyelemmel a mobil/okostelefon piacot, viszont most arra került a sor, hogy új telefont kell vennem, mivel a régi tönkrement. Elkezdtem böngészni a teszteket de annyi van és olyan bő lére vannak eresztve(ami mondjuk indokolt is), hogy egyszerűen nincs annyi időm, hogy a lehető legjobbat tudjam kiválasztani, ezért most a segítségeteket kérném. Mondjatok légyszi pár készüléket ami számomra jó lehet. Ezzel sokat segítenétek, a bőség zavarának leküzdésében! :)

Az igényeim a következők:
-internet
-wifi
-gps
-nem árt ha jó képeket is lehet készíteni vele(vaku stb)
-android oprendszer (nem kizáró ok ha nem az, de jó kis alkalmazások legyenek hozzá, márpedig ehhez van úgy gondolom a legtöbb az iOS-után, vagy nem jól gondlom?)
-t-mobilenál kapható legyen

első nekifutásra olyan 30ezer körüli összegre gondoltam

Köszi szépen előre is!

(#3380) vilmaboy


vilmaboy
őstag

Kiírom ide is, mert a másik topik szunyókál.

Nézegetem egy ideje az xperia mini pro-t... Erre már felmegy az android 4.0? Gps van benne? Netes felhasznállásnál hogy áll helyt a készülék? Összességében hogy jellemzehető a telefon? N97minihez képest gondolom egy rakéta...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#3381) nggabi válasza dwiss (#3379) üzenetére


nggabi
nagyúr

lww vagy xperia mini pro.

vilmaboy: fel.

"szenyor dzsíííí"

(#3382) Xpredator01


Xpredator01
csendes tag

Sziasztok!
A kovetkezo telo keltette fel nagyon az erdeklodesemet:Nokia 8800 Carbon Arte.Tudtok vmit rola?Felhasznaloi velemenyek erdekelneneknameg az arak!Elore is koszonom!

We ride together.... We die together...bad boys for Life!

(#3383) Švejk válasza Xpredator01 (#3382) üzenetére


Švejk
őstag

Biztos nagyon jó volt, amikor kiadták, de mára igencsak eljárt felette az idő...Tehát szerintem felejtsd el, nagyon elavult lehet már (vagy úgy 5-6 éves típusnak kinéz) és ma lehet olcsón hasonlóan minőségi telefonokat is kapni.

vilmaboy: Felmegy rá, méghozzá hivatalos gyári ICS, ami teljesen bugmentes és stabil

[ Szerkesztve ]

(#3384) petyaaa6 válasza CharlieDrop (#3378) üzenetére


petyaaa6
tag

meglesz,megirom persze:)
csak meg nincsmeg a dontes. megfogtam most az iont es teljesen jo azis,nem tulnagy bar zsebben huzosmar. nemtudom meg melyiket vegyem.:( ion,s,sl :(?
egyebkent vrttem ottmar telot,teljesen jo. dobozzal tartozekokkal: tolto,leiras,headset,usb

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3385) CharlieDrop válasza petyaaa6 (#3384) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom, hogy az ionért megéri a plusz pénz, ha az kap Jelly Beant és az S nem, akkor mindenképpen...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3386) Kobe_SW


Kobe_SW
csendes tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok, de nem igazán tudok dönteni, ebben szeretném a segítségeteket/véleményeteket kérni tapasztalataitok alapján!

Mindenképpen androidban gondolkodok és hosszú távra tervezek (2év)! A fő követelmény, a minél jobb akkuidő. Napi 1-2 óra netezés lenne (email főleg) néha egy kis zene, videó (szintén napi 1-2 óránál nem több) Most jár le a Vodafone-nál az előfizetésünk, így kedvezményes készülékcsere ajánlatok közül ezeket néztem ki én, és olvastam minimálisat utána:

- Samsung Galaxy S3 (nem tudom mennyire megszokható a mérete, amúgy jókat olvastam róla)
- HTC One X (Róla azt olvastam nem túl acélos az akkuja, és nem is cserélhető "házilag")
- HTC One S (Gyengébb hardver az előzőekhez képest, kicsit többet bíró akku, méretre ez a legszimpatikusabb)
- Xperia T (róla nem tudok semmit :) )

Köszi, Tomi

(#3387) TooN


TooN
aktív tag

Sziasztok!

A Nokia Lumia 920-ról valakinek van infója?
Lehet tudni valami biztatót arról a készülékről?

Illetve persze a kérdés az is, hogy a Windows Mobil 8-ról mi a véleményetek felhasználói szempontból?

Előre is köszi!

Üdv

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#3389) lsebestyen válasza Kobe_SW (#3386) üzenetére


lsebestyen
addikt

Samsung Galaxy S3, ezekre ez a legjobb, meg ezek közül amúgy is.

(#3387) TooN: magyar teszt még nincs, gsm arena-s teszt már van, illetve youtube-n nézel videókat wp8-ról meg magáról a telefonról, és levonod belőlük a következtetést..

(#3388) rekettyés Igen jobban megéri. Mire használnád? Amúgy újonnan ott a t-nél a ZTE Grand X, az elég jó árba van. 58k

[ Szerkesztve ]

(#3390) s4tch válasza Kobe_SW (#3386) üzenetére


s4tch
veterán

Én a mérete és az anyagminősége miatt a One S-t venném. De ha az akkuidő a fő követelmény, akkor ezek közül az S3 tűnik a legcombosabbnak.

(#3391) petyaaa6 válasza CharlieDrop (#3385) üzenetére


petyaaa6
tag

igazabol arra jottem ra,hogy nemeri meg az ion. ppi szinte megegyezo az s-el,de kepneret nagyobb igyerthetoen nemannyira eles. hardware tokcakkumpamk ua az. ebbol jon az hogy ua az a belso ertelemszeruen gyorsabbanfuttatja a kisebb(de korantsem kicsi!!)akkor kijelzot. sot az SL 1.7-en docog tehat a leggyorsabb ezekhez viszonyitva(acro s is csak gpubajobb asszem,mer ot 225adrenovan 220helyett). persze rootolni oc-zni lehet s ua ottvan az s mint az sl,de en nemakarom igy piszkalnia telot.
Ha nincs Tenyleg optimalizalasban stb semmi kulonbseg,tehat ua olyan tokelrtes az SL mint az S csak 200mzh+ van /mag akkor megeri asszem a +2e-t1 siman:P
Masoknak mi a velemenye errol? Jolgondolom hogy az SL lenne a legjobb S,Ion,SL kozul?

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3392) petyaaa6 válasza Kobe_SW (#3386) üzenetére


petyaaa6
tag

egyik isnerosomnek jelenleg Htc one S-e van. nagyon orul neki,es megis ertem. ha tetszik a telo dizajnja akkor Biztos joljarszvel. a telo kurvajo,jol optimalizalt,igazi htc minoseg. a masik 2teloleanyzo joval dragabb az biztos illetve 4magosak. oszinten egyeore Lofaszertelme sincs kb,hacsak nemakarsz :hdfilmetnezni,netezni,jatszani,zenethallgatni egyszerre.. de cserebe hogy 4magosa legalabb kurvara eszi az aksit.2mag is megcsak mostkezd el ertekelodni kihasznalod,gyerekcipoben van azia nemhogy a 4mag!;)
+ nemtudom hogyvagyvele de az S3 egyazeruen tuuul nagy. azmar rettenetesen sok! es szamitsd ezt:baszottnagykepen oszlik el a pixel mennyiseg,tehat ppi veszteseg illetve ezis Akkut ol!! hat a 4.3as kijelzoket is nehezen birjak az akuk nemhogy a 4! magos,4.8as kijelzot!!

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3394) Kobe_SW


Kobe_SW
csendes tag

Igen igazából a mérete engem is elrettent az S3-nak! Egy csaj ismerősömnek volt mielőtt elcserélte Iphon-ra. Megláttam a kezében és azt hittem tablet-je van, kis túlzással! :D De biztos nagyon jó lehet a telefon, ha ez nem szempont (gondolom többeknek nem az)

Amúgy bejön külsőre a One S és valóban nem fog menni full hd videó, játék és zene egyszerre!

Hát az ár az elég érdekes amúgy, mert az S3 olcsóbb a One S-nél, itt a Vodánál, az üzleti előfizetéssel

(#3395) Zigi válasza petyaaa6 (#3392) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia.
Éppen tegnap fogdostam az ion-t és mellette az S-et és az én P-met. Az ion magasan veri képminőségben az S-t. Az S fakónak tűnt az ion mellett. Nem hajoltam 1cm-re hanem normális távolságból nézegettem, úgyhogy pixelügyileg semmit nem vettem észre, de képminőségre kézből sokkal szebb mint az S.

(#3396) petyaaa6


petyaaa6
tag

Szerintem S-t vegyel:)
Hat,szerintem csaloka. en is ma fogtam oket es igazabol annyi h ionnak nagyobb a kijelzoje,egyebkent ugyanaza hardver mint az S. es igy a ppi jobb az S-ben. nekem nemvolt feltuno kulonbseg,egyiksevolt jobb amasiknal,hozzateszem hogy mind2 tisztavolt! levolt takaritva

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3397) CharlieDrop válasza Zigi (#3395) üzenetére


CharlieDrop
veterán

és a P mennyivel gyengébb?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3398) Zigi válasza petyaaa6 (#3396) üzenetére


Zigi
senior tag

Valami félreértés van:) Az Ion a barátomé az S a párjáé nekem P-m van. Nekem feltűnően jobb volt az ion.

Kijelzőben valahol a kettő között. Az S-nek tényleg fakó színei voltak az enyémhez és az Ionhoz képest. A telefonok pár hetesek kivéve a P.

[ Szerkesztve ]

(#3399) petyaaa6


petyaaa6
tag

ha van ebben a temaban jartas orulnek ha kisegitene mert nemertem: mi ertelme van mobilon tobbgigas hd filmetnezni? ugyanugynezki a dvdrip is rajta nem? nincs sok kulonbseg hogymost 720p il.. 1080p filmet nexunk.
(sajnos igazan meg nemtapasztaltam mert nincs meg meg az S/SL-em:P)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3400) CharlieDrop válasza petyaaa6 (#3399) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mondjuk van hdmi kimenet és rá lehet kötni HD/FULL HD-s tévére ;)

Mellesleg SGS-emen néztem már 720p-s filmet (ugye 800*480 a felbontása) és sokkal szebb volt bármelyik BD/DVD RIPnél :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.