Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165001) xhege válasza Jinxb1rd (#165000) üzenetére


xhege
addikt

A mobil fotós topikban most a Poco X3 GT képeit dicsérik. Az árban itt van valahol talán.

(#165002) Bdanyy válasza Jinxb1rd (#165000) üzenetére


Bdanyy
addikt

pixel 3a után nehéz lesz jobbat :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#165003) chris1990


chris1990
újonc

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Motorola Moto E7 Power telefonról? Megéri az árát? Jelenleg 40 ezer körül van. Navon Infinity-ről váltanék :)
Mindenkinek köszi a választ!

(#165004) stuka20


stuka20
aktív tag

Üdv!

Anyukámnak nézegetünk új telefont, ár/érték arányban a legjobbat keressük 80-150E Ft között. Eddig három darab lett kiválasztva, ti mire voksoltok? Átlagos felhasználásra lenne. A kisebb méretűt preferálja, de mondtam neki, hogy akkora, mint a p9 lite már nincsen. Tesóm mindenáron iphone-t venne neki, de szerintem felesleges pénzkidobás. Alább a 3 kiszemelt:
1. OnePlus Nord 2 5G 128GB 8GB
2. Xiaomi Redmi Note 10 Pro 128GB 6GB
3. Xiaomi Poco F3 5G 128GB 6GB

A redmi bővíthető, ami plusz pont, de nem hiszem 128gb-ot (~100 valamennyi) telelakná egyhamar.

(#165005) xhege válasza stuka20 (#165004) üzenetére


xhege
addikt

Én biztosan a Nord 2-t venném.

(#165006) Sgr_A válasza stuka20 (#165004) üzenetére


Sgr_A
addikt

Esetleg samsung A52s

(#165007) Geo19870322


Geo19870322
tag

Sziasztok!
Szerintetek Nord 2 vagy Realme GT ME? :R

(#165008) Viktor0610 válasza Geo19870322 (#165007) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem Realme GT ME.
Egy picit jobb mindenben, kivéve talán a kamera.

Samsung Galaxy A54

(#165009) japunk


japunk
aktív tag

Geo19870322: megelőztél, ugyanezt a kérdést akartam én is feltenni. :)
Viktor0610: én akármennyi összehasonlító tesztet megnéztem a két telefonról nekem a Realme képei jobban tetszettek.

Én is ugyanez a két telefon között vacillálok, a 8/256GB-os Realme egy árban van a 8/128-as Nord 2-vel. A Nordnál nagyon tetszik a némító kapcsoló és a sztereó hangszóró, a Realme-nél a szürke bőrhátlapos verzió szerintem marha jól néz ki, plusz a gyári ajándék szürke tok is pofásabb szerintem. Ha valamelyikben biometrikus ujjlenyomatolvasó lenne akkor azt választanám, de kb azonos a szememben mind a kettő és nehéz választani.

The owls are not what they seem.

(#165010) Viktor0610 válasza japunk (#165009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nagyon hasonló szerintem a két teló kamerája.
Az alapján én nemigen tudnék dönteni.

Samsung Galaxy A54

(#165011) KadamQQ válasza Viktor0610 (#165008) üzenetére


KadamQQ
tag

Nem kötekedésképpen, csak kíváncsiságból.
Ha a két telefon ennyire hasonló, sőt lehet hogy a Realme GT ME még jobb is mint a Nord 2, akkor miért ekkora a különbség árban? A márka miatt?
Például a Realme GT ME az az Alzánál a Nord 2-től 45 ezerrel olcsóbb.
Rossz modellt nézek? Bár nem hiszem.

(#165012) erahurka válasza Viktor0610 (#165010) üzenetére


erahurka
félisten

Realme-ben nincs OIS, az sokat tud számítani kameránál.

(#165013) japunk válasza KadamQQ (#165011) üzenetére


japunk
aktív tag

Amikor legutóbb nézten az alzánál akkor nem került ennyibe a 128GB-os verzió, kb 145-150 körül volt. Esetleg Aqua? Nem tudom ott hivatalos gyártói garanciát adnak-e a telefonra de ott csak 150k.

The owls are not what they seem.

(#165014) Geo19870322


Geo19870322
tag

Esetleg Poco F3 vagy X3 vagy nemtudom?

(#165015) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Sziasztok!

- Árkategória. - Maximum 50k
- Használt vagy új? - Elsősorban használt, de ha újonnan is van bestbuy ebben a kategóriában (amit kétlek), akkor jöhet az is.
- Hol vennéd meg? pl.: Hardverapró
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? - Kb 2-3 évre
- Mire használnád? - Általános dolgok: Telefonálás, sms, néha egy-két két, sok böngészés.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? - Bármi jöhet.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? - 5" vagy felette (Ha belefér, akkor min. 1080p)

Elsőre egy ismerős a Redmi 9-et ajánlotta, de hátha akad más is. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R

Live-Die-Respawn

(#165016) erahurka válasza oriic (#165015) üzenetére


erahurka
félisten

Azt hittem drágább telefonokkal nyomulsz :Y

(#165017) t1 válasza oriic (#165015) üzenetére


t1
addikt

Redmi Note 8 Pro ennél olcsóbban is van használtan.

(#165018) oriic válasza erahurka (#165016) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sosem. Max iPhone 8-am volt, ami drágább volt, de most azon is túladtam. Volt cégesem haldoklik, az helyett kéne valami fix.

t1:

Köszi, megnézem.

Live-Die-Respawn

(#165019) yuing válasza oriic (#165015) üzenetére


yuing
őstag

Én egy Poco X3-mat vadásznék apróról vagy Marketplace-ről.
Közelségérzékelőt érdemes tesztelni a vásárlás előtt. Idegesítő tud lenni, ha nem működik megfelelően.

Néhány hónapja még több jó ajánlat volt ezen ár környékén kínai webshopokból, de a chiphiány a mobilipart is tönkrecseszi lassan.

(#165020) pixelking


pixelking
tag

Sziasztok!

Anyukámnak keresek telefont, mert haldoklik 5 év után a Vernee Thor-ja (tényleg alap dolgokra használja :DDD )

- Árkategória: 50 000 Ft környéki
- Használt vagy új? Új / újszerű használt
- Hol vennéd meg? Függetlenül gyártói garanciával lehetőleg
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, best-buy telefon hosszú távra
- Mire használnád? Telefonálás, FB, Messenger, böngészés
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez? Nem
- Márka Vernee sem volt egy nagy márka, mégis sokáig bírta, elégedett volt vele -> kísérletezésre nyitott
- Méret Jó lenne, ha nem egy hatalmas tepsi lenne, talán ez a legnehezebb az egészben :U

MIT ajánlanátok?

(#165021) nVIPER válasza pixelking (#165020) üzenetére


nVIPER
senior tag

Szerintem oneplus nord n100. Most vettünk a céghez 2 ilyet. Sztem korrekt telefon, és 47000 körül megáll az ára. ;).

(#165022) bakterka


bakterka
tag

Sziasztok!
Tud valaki 80k-120k körül átlagos felhasználásra 2-3 évre olyan telefont ami nem 20.9-es képarányú?Nem jönnek be ezek a hosszú keskeny telefonok!

(#165023) Gtaati


Gtaati
őstag

Helló Mindenki!

Lassan telefont szeretnék venni, cserélni... Az egyik kiszemelt a redmi note 10 pro, de a számomra nagyobbacska mérete miatt annyira nem tetszik.... Ami külsőre, méretre tetszene az az oppo reno 5/5z de árban jóval több lenne. Nem vagyok nagy telefonguru, de mi indokolja az oppok jelentős felárát, holott kamerában, képfrissítésben, akkumulátorban stb. jobb a redmi note 10 pro. Vagy milyen más alternatívát tudnátok ajánlani? Köszönöm! :R :R

(#165024) eisento


eisento
addikt

Sziasztok!

Lassan tudnam cserelni a jelenlegi Xiaomi mi 9 lite keszulekemet, kerdes, hogy mire lenne erdemes? 70000ft a hatar mivel ceges telo es ennyi a limit. Termeszetesen uj johet szoba es szamla kell a keszulekrol.

Van valami erdemes telo ebben a kategoriaban? Vagy varjak meg a telefon cserevel? 6gb ram kell minimum, es minel jobb gps (sokat wazezom :D) emellett telefonalas email stb.

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#165025) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Telenorban vett telefonok fuggetlenek?
Csak mert neztuk paromnak a Samu A52s-t es Samsungnal 145k Telenornal 137k ha kartyaval vesszuk. ( ha jol neztem feltoltokartya nincs havidij( hello kartya ) tehat gonolom nem kell hasznalni ki is lehet dobni akar. Vagy rosszul gondolom? )

koszi
sfefe

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#165026) Viktor0610 válasza sfefe (#165025) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Samsung dual SIM-es telók általában függetlenek a Telenornál. De ha nem is volna az, kártyás csomagban történő vásárlás esetén díjmentesen és azonnal kérheted a hálózatizár feloldását.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#165027) borix


borix
őstag

Samsung és a Xiaomi telóknál mennyi idő a biztonsági frissítések támogatása?

(#165028) sfefe válasza Viktor0610 (#165026) üzenetére


sfefe
őstag

ok koszi.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#165029) kutga válasza borix (#165027) üzenetére


kutga
nagyúr

A Samsung a 2019 és azután kijött telefonokra 3 főverzió és 4 év biztonsági frissítést ígér. Xiaomit nem tudom.

Let the Zone take me if I am.

(#165030) borix válasza kutga (#165029) üzenetére


borix
őstag

Xiaomi esetén ebben a tavalyi cikkben azt írják, hogy 2 év, ami 2 MIUI és android főverziót takar. [link]
A biztonsági frissítésről nem ír.

(#165031) Llew válasza sfefe (#165025) üzenetére


Llew
senior tag

szépen látszik a forint árfolyam romlása, mert egy hónapja még 135 volt a telenornál

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#165032) yuing válasza borix (#165030) üzenetére


yuing
őstag

Legalább 2 év a Xiaomi politikája, de ez több szokott lenni, illetve most a legújabb globálisan bemutatott készülékcsalád (11T és 11T Pro) kapcsán garantálták a 3 droid főverziót és 4 év security patch-et. Majd kiderül a jövőben, hogy ez a gyakorlat mennyire válik általánossá a gyártótól.

(#165033) yuing válasza eisento (#165024) üzenetére


yuing
őstag

Redmi Note 10S vagy Realme 8 beleférhet a keretbe, ennél alább nem adnám, az említett készülékek is csak marginálisan jobbak 1-2 területen a Mi 9 Lite-nál. A legnagyobb előnyük, hogy frissebb darabok.

(#165034) borix válasza yuing (#165032) üzenetére


borix
őstag

Eddig a biztonsági frissítés is lejárt 2 év elteltével?

[ Szerkesztve ]

(#165035) yuing válasza borix (#165034) üzenetére


yuing
őstag

Nem hiszem, szerintem eddig is többet adtak, például a Redmi Note 7 kapott augusztusi biztonsági frissítést így 2 és fél évesen. De gyanítom erősen készulékfüggő, 2 év elteltével bárelyik pillanatban elvághatják a támogatást.

(#165036) sztivo


sztivo
senior tag

Sziasztok!

- Árkategória. 90-150e.
- Használt vagy új? 2-3 évesnél ne legyen idősebb (akksi csere nem gond), de az új sincs kizárva
- Hol vennéd meg? megbízható bolt vagy innen (használt)
- Hosszú vagy rövid távra tervezel 2 év
- Mire használnád? napi 3-4 óra YouTube háttérben (zene), fényképezés, telefonálás (Dual Sim), social media, böngészés, navigáció
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, maradnék android vonalon
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? lényegtelen, muszáj "elfogadni" akár a batárokat is, de persze minél kisebb, annál jobb
Mire szeretnéd használni, mi a fontos? a mire használnám topik fentebb kitöltve, kamera és kijelző ami nagyon fontos, 3,5 mm jó ha van. Szép, nem mű képeket (nekem pl a P20 Pro AI módja túl mű) akarok készíteni vele (nem sűrűn, de az legyen minőségi). A kijelző mindenképpen AMOLED vagy OLED, képfrissítés nem lényeg, 1 napot vígan bírjon üzemidőben.

Long story short: Nekem volt egy Miezu M6 Note-om, sok bajom nem volt vele, csak a 3 GB RAM kevés volt. Vettem egy Honor 20 liteot, de nem volt az igazi, majd egy 16th-t, amit itt hiába szidtak teszteken, a mostani néhány "ajnározott" vagy éppen elfogadott telefonok képeit az övéhez hasonlítva homályos mosléknak tekinthető (se vonalélesség, sok zaj stb.). Ha legalább azt a szintet hozza, én már boldog vagyok ( [link] ). Régebben volt egy Samsung Note 4-em, azt diplomadolgozatos képek készítéséhez vettem, azzal is nagyon meg voltam elégedve.

Mielőtt valakitől megkapnám, hogy vegyek fényképezőt, köszönöm, elég egy kütyü a zsebembe/autóba, nem vagyok profi fotós, csak néha szeretek pillanatokat megörökíteni, illetve közeli tárgyakat is kell fotóznom :B és fontos lenne, hogy ne egy krumpliéval legyen egyenértékű a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#165037) bakterka


bakterka
tag

Sziasztok!
Tud valaki 80k-120k körül átlagos felhasználásra 2-3 évre olyan telefont ami nem 20.9-es képarányú?Nem jönnek be ezek a hosszú keskeny telefonok!

(#165038) borix válasza yuing (#165035) üzenetére


borix
őstag

Akkor érdemes azt a verziót venni ami bekerül pl a LineageOS (ezt ismerem ebben megbízok) támogatottsága alá.pl Poco F3

(#165039) yuing válasza borix (#165038) üzenetére


yuing
őstag

Lassan a kínaa gyártók is kibővítik a supportot, lehet olvasni EU jogszabály tervezetekről vagy elképzelésekről, amelyek köteleznék a gyártókat a készülékeik hosszútávú támogatására. Legutóbb talán vmi 7 évről volt szó, az már picit abszurdnak tűnik, addig a telefon hardveresen nem húzza ki. :)

[ Szerkesztve ]

(#165040) sztivo válasza yuing (#165039) üzenetére


sztivo
senior tag

Azért néhány régebbi iPhone ma sem szégyenkezik (pl 6S), ha már hardver. Az más kérdés, hogy akkut csak méregdrágán cserélnek egy droidos telefonban, netán kijelzőt is (mert már karcos, beégett stb.). Sokszor úgy van vele az ember, hogy amennyi lenne egy felújítás, inkább vesz újat.. Valahol jogos is, csak a fene vigye el, ezt a gyártók is tudják, azért mondják sokszor, hogy a mai dolgok már nem olyan tartósak. Nem tudom, egy SG Note 10 elmenne-e annyit, mint egy Note 4, amit még most is lehet venni működőképesen, és kisebb dolgokra még most is jó (nyilván nem 20+ lapot tartani a böngészőben, és komolyabb multitasking feladatokra).

"például a Redmi Note 7 kapott augusztusi biztonsági frissítést így 2 és fél évesen" - ez lényegében a probléma, 2,5 év után már a Redmi 11 jön ki. 4 generáció kevesebb, mint 3 év alatt. Kicsit nehéz is, meg minek a support ennyi modellhez, főleg amit saomiék csinálnak, szinte 5-10 ezer Forintonként vannak léptékek (pl Redmi Note 9, 9S, 9 Pro, 9NFC, amikor ugyanaz a telefon jön ki 4 féle valtozatban, ezt anno a Huawei és a Honor is eljátszotta, oda-vissza cserélték a neveket, de szinte minden megegyezett)...

[ Szerkesztve ]

(#165041) yuing válasza sztivo (#165040) üzenetére


yuing
őstag

Még a Xiaomi csupán a Note 10-nél tart. :D De amúgy jogos, előbb-utóbb a törekvések abba az irányíba mutatnak, hogy megpróbálják időtállóbá tenni a telefonokat, legalábbis szoftveres szinten.

Az Almának ebből a szempontból sokkal könyebb dolga van, mert a saját készülékeire és hardverére optimalizál. Túl széles modelpalettával sem rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#165042) kutga válasza yuing (#165041) üzenetére


kutga
nagyúr

Az alma is már túl sok mindenre optimalizál. Minden frissítés új bugokat hoz, a régieket meg nem javítják.

Let the Zone take me if I am.

(#165043) szegnyereg


szegnyereg
csendes tag

Sziasztok tagok!

Jelenlegi Samsung Galaxy A20e mobilomat szeretném kicsit profibb, valamilyen "jóképű" telefonra cserélni, mivel elég sokszor használom a kamerát és sokszor igény lenne tisztességes kép készítésére. Durván egy százast szánok rá.

Eddigi kiszemeltjeim:

- Note 8 vagy Note 9. Egy igazi zászlóshajó, titkon csodálom. Igazi felső kategóriás cucc, gondolom a kamerája is. Tepsi mérete viszont elrettent és sokallom is egy három-négy éves mobilért annyi pénzt, plusz képernyő beégésektől is tartok.

- Régi vágyam az S10e, a kompakt mérete miatt. Nem ismerem, hogy mennyire jó a kamerája. Az S széria nem szokott bóvli lenni.

- Az S10e teszt olvasásakor konkurensnek ajánlotta a cikkíró a Huawei P30-at. Nem ismerem a márkát milyen a hétköznapokban, de a kamerája az összehasonlításokon jobb mint az S10e. Eltaszít viszont, hogy állítólag nem jó bele a MicroSD mert a Huawei valami másféle memoriakártyát használ. Árban ugyanannyi mint az S10e, félek kínai mivoltától.

Tud valaki valami tapasztalati tanácsot adni mik vannak még vagy melyik éri meg?

[ Szerkesztve ]

(#165044) xhege válasza szegnyereg (#165043) üzenetére


xhege
addikt

Nekem volt Note 9 és S10e is. A Note 9 egy remek telefon volt a maga idejében és szerintem ma is megállná a helyét, de azért ezek már régi vasak (milyen az akksi, milyen a kijelző, támogatás). Az S10e viszont szerintem használhatatlan volt. Akksiban új korában is megállította nálam a 3,5 óra SOT egy idő után (meglepő módon az elején kijött belőle 5 óra is, de pár hét alatt ez jelentősen romlott), illetve mondjuk egy 10 perces Zoom hívás után lazán süthettél rajta egy tükörtojást. Én azt tuti nem venném.
Ebben az árban a mobilfotós topikban a Poco X3 GT telefont dicsérték.

(#165045) Wlac


Wlac
Ármester

Sziasztok!

A menyasszonyom számára keresünk egy új telefont, mert egy Galaxy S8+ van a kezei között, ami már nem húzza sokáig (sárga, beégett kijelző, nagyon gyenge akku).

A keret maximum 150 ezer forint lenne és a jó fotós képességek fontosak lennének. Más különleges igénye nincs, ezen felül teljesen átlagos dolgokra használná.

A Galaxy A52 5G-t gondoltam neki, de inkább rákérdezek, hogy van-e esetleg ennél jobb ajánlat ebben az árkategóriában, vagy van-e esetleg valami, ami miatt kerülni kellene ezt a telefont? Nincs márkák iránti előítélet, bár jó lenne valamilyen ismertebb brand, valamint fontos lenne az Android és a GMS megléte. Újként szeretnénk venni, valamint jó lenne, ha nem nagy tepsi lenne (bár ha elkerülhetetlen, akkor nyilván nem akkora probléma).

Köszönöm!

“The wha-"

(#165046) ghiottone válasza Wlac (#165045) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szia,

A52s 5g, árba belefér és az erősebb proci miatt megérheti a felárat.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#165047) Dingle


Dingle
tag

Sziasztok!

A jelenlegi Redmi Note 7 telefonomat készülök lecserélni, egy pár készüléket már kinéztem helyette. 130-at szánnék rá maximum, az üzemidő a legfontosabb, és az időtállóság.

Amiken eddig elgondolkodtam:

Mi 11 Lite 4G
Mi 11 Lite 5G
Redmi Note 10 Pro
Realme GT Master
Oneplus Nord CE
Vagy esetleg Poco F3

Ezek közül melyiket/melyikeket érdemes számításba venni egyáltalán? Vagy van jobb alternatíva ezeknél ilyen árkategóriában?

Előre is köszönöm.

(#165048) Wlac válasza ghiottone (#165046) üzenetére


Wlac
Ármester

Köszi! (Eddig azt sem tudtam, hogy létezik.)

“The wha-"

(#165049) borix válasza Dingle (#165047) üzenetére


borix
őstag

Nehéz kérdés ez az időtállóság.
Hardver erősség, szoftver támogatás, 5G, gyors töltés, vagy a kamera minőség is fontos?
Szoftver támogatásban a Xiaomi: nem erős 2-2,5 év, Samsung: 3 android főverzió és 4 év biztonsági frissítés. Onneplus: 2 android főverzió 3 év biztonsági frissítés elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#165050) virib


virib
csendes tag

Sziasztok!

Redmi 5-öt cserélném, alapvetően szeretem, csak a memória betelt, pedig leszedtem amit tudtam.

200-250 Eurot szannék rá, független, új telefont szeretnék, és egy picit hajlandó vagyok várni pl black Friday-ig
3 évre tervezem a telefont.
Skype-on dolgozok ( a teleforol is ha úton vagyok)
A rooter messze van a halótól tehát a jó wifi fontos
Fontos duál SIM + SD kártya
Elfogadható kamera ami zárt térben is okés, hogy tudjam a gyereket fotózni :B

Jó lenne IP védelem
Jó lenne, ha nem egy batar állat lenne

Köszönöm ha válaszoltok. :C

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.