Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) Maya Laya válasza cs.zs. (#65975) üzenetére


Maya Laya
csendes tag

Olyat szeretnék, amit itthon is kapni.

(#66002) Remekelek28 válasza 112FarEast (#65998) üzenetére


Remekelek28
őstag

Én se vennék most sony telefont. Nagyrészük össze lett csapva. Inkább egy xiaomi mi3,mi4 :)

(#66003) csmat


csmat
senior tag

Édesapámnak vennék új telefont. jelenleg egy Nokia 6303-at használ.
Mit ajánlotok? semmi extra nem kell csak megbízható és stabil legyen, (navigáció nem árt) én Lumiára hajlanék, abból mit érdemes? szerintem max 50-60 körül már lenne valami használható nem? (független vagy dominós)
Tippeket várnék!
Köszönöm

(#66004) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali most vennék használtan telót és 3-at néztem ki. Az lg g3-at galaxy s5 és xperia z2-őt. Melyiket lenne érdemes megvenni? És miért?

(#66005) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Telefon vásárlás előtt állok, nagyjából 4 készülék van versenyben:
Samsung S4 mini
Samsung S5 mini
Huawei P7
Sony Xperia Z1

Tudnátok ezekről esetleg pro és kontrát mondani.
Eddig az S5 mini a legszimpibb, de azért kiváncsi lennék a véleményetekre is.

köszi
tomi

(#66006) motoflug válasza Remekelek28 (#66002) üzenetére


motoflug
őstag

Sajnos egyetértek veletek az SP után.Tök jó olyan telefont birtokolni, ami nem húz fel nap, mint nap, mint ahogy ezt tette az SP.

(#66007) hroberto válasza csmat (#66003) üzenetére


hroberto
veterán

Lumia 635. Már 40 körül beszerezhető normális garanciával.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#66008) Schizoka


Schizoka
aktív tag

Sziasztok!

Lejárt a hűségem és szeretnék új telefont venni,újabb 2 év aláírásával részletre.
Kinéztem a Huawei Ascend G620S-t,nem igazán van még róla semmi infó a magyarul.
azt látom hogy "jóféle" telefon,a gsm arenan néztem meg.
2000 ezer körül lenne havonta a részlet ami igazán nem is tétel,a kérdésem az lenne hogy ezért az árért van-e másik telefon ami jobban megérné venni?
ill. van-e esélye hogy megkapja a lollipopot?

(#66009) szucsinka válasza Schizoka (#66008) üzenetére


szucsinka
őstag

[link]
Az aksija ergya

[ Szerkesztve ]

(#66010) Schizoka válasza szucsinka (#66009) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi! ezt az oldalt nem adta be a google most akkor kereshetek tovább. :(
pedig azt hittem megvan az új telefonom.
P7 megkapja a lollipop-ot?

[ Szerkesztve ]

(#66011) w333 válasza Schizoka (#66010) üzenetére


w333
félisten

Ilyen áron + erősebb akkuval és 720p kijelzővel semmit nem fogsz találni :U

Ár/érték arányban egy LG G2 lenne a jó, szerintem várj egy kicsit hátha majd leakciózzák így karácsony körül :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66012) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

EZ az 530-a lumia szolgáltatófüggetlen?valahol ezt hallottam.valaki megtudná erősíteni/cáfolni?

(#66013) w333 válasza betyarr (#66012) üzenetére


w333
félisten

Nem ... ez bizony Telekom -s, a független +10k -al drágább ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66014) alfonz11


alfonz11
újonc

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni telefonválasztáshoz.

Árkategória: max 100 - 110 ezer
Függetlenül, újonnan venném, fontos a garancia. Általában 2 évig használok egy telefont, így egy hosszútávon is helytálló mobilra lenne szükségem.
Játszani nem nagyon játszanék rajta (max clash of clans szintűt), hosszabb videó nézést se tervezek.
Ami viszont nagyon fontos: fotózás, üzemidő, stabil oprendszer, frissítések (ugyanis megtapasztaltam milyen az, amikor 1,5 évig outdated telefont kell használni, outdated programokkal, és köszönöm, de nem kérek belőle többet), illetve a rendszer is lehetőleg legyen gyors, ne akadjon (akár 2 év után se)

Jelenleg két telefon között örlődöm (de szívesen veszem, ha valaki mást ajánl!!), méghozzá a Nexus 5 és a Honor 6 között.

Ti melyiket vennétek, ha figyelembe veszitek a fenti szempontokat, és, hogy kb 2 évig a választott telefont kéne használni? (Vagy esetleg egy harmadik fajta lenne a legjobb?)

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv

(#66015) dptrsk válasza alfonz11 (#66014) üzenetére


dptrsk
addikt

érdekes a helyzeted, mivel a Honor 6 2 év garival jön, de a támogatás kérdéses...
A Nexus 5 pedig csak 1 év garival jön, így egy esetleges hiba a második évben a te költésged, de a frissítések garantáltak...

(#66016) szkorhetz válasza alfonz11 (#66014) üzenetére


szkorhetz
őstag

Oneplus One? Xiaomi mi3/4?

(#66017) w333 válasza szkorhetz (#66016) üzenetére


w333
félisten

Egyedül a Xiaomi Mi3 van ebben az árban, a másik kettő drágább :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66018) szkorhetz válasza w333 (#66017) üzenetére


szkorhetz
őstag

Oneplus gyártótól 100+kb öt posta, csomagtovábbítással.

(#66019) tomi_x válasza tomi_x (#66005) üzenetére


tomi_x
tag

Erre valaki ?

(#66020) w333 válasza szkorhetz (#66018) üzenetére


w333
félisten

Ha itthon is érvényes rá a garancia akkor okés, de félek hogy nem ! :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66021) 112FarEast válasza kali (#66000) üzenetére


112FarEast
csendes tag

A főbb tulajdonságokban (ilyen pl a kijelző, telefon sebesség) köze nincs az M2-nek a Redmihez.. a hibák pedig javítva vannak már. (bele kell olvasni a topikba) A Xiaominál folyamatos a támogatás... nem az a moslék Sony módi, hogy csak a zászlóshajókat támogatjuk..

Szóval túlzás nélkül kijelenthetjük...hogy az M2 egy tróger, de irreálisan drága telefon. A Redmi sokkal jobban megéri... de ezt mindenki látja, aki egy kicsit is ért a telefonokhoz. Elég megnézni és összehasonlítani a két telefon specifikációját.. mondjuk a gsmarena-n. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 1S

(#66022) Schizoka válasza w333 (#66011) üzenetére


Schizoka
aktív tag

köszi a választ! :)

(#66023) kali válasza 112FarEast (#66021) üzenetére


kali
legenda

össze is lehet hasonlítani, amiket írtam, azokat nem véletlenül, hogy például az akkumulátoros üzemidőben - sok embernél ez alapvetően fontos tulajdonság - milyen gyenge az 1s az m2 mellett, meg az lte hiánya is nagyon zavarna, arról nem is beszélve, hogy az 1s-re csak 1 év jótállás adott, a sony meg 2 év gyártói jótállást ad.
az ár/érték arány más kérdés, azt mindenki döntse el maga, csak az nem állja meg a helyét, amit korábban írtál, hogy porba alázza, mert attól nagyon távol áll az 1s!

[ Szerkesztve ]

(#66024) maczera válasza 112FarEast (#65996) üzenetére


maczera
aktív tag

"a maradék 5k-ból meg vehetsz bele micro sd kártyát"
Vagy egy fém hátlapot... :DD

(#66025) 112FarEast válasza kali (#66023) üzenetére


112FarEast
csendes tag

Akku üzemidőben nincs nagy különbség... az egyik 2300 a másikban 2000-res. Nem váltja meg a világot az a + 300 mAh, szóval ez kb szóra sem érdemes. Aktív használat (szórakoztató központ) mellett az M2-sem bír többet 1 napnál.

A legfőbb szempont:

Az egyik majd 30k-val drágább a másiknál...úgy, hogy annak rosszabb kijelzője (gagyi TFT), gyengébb cpu, ezáltal a használata sokkal göröngyösebb.nehézkesebb... Kár erőlködni..

Ha nem lenne ekkora különbség az árukban, talán megállná a helyét, amit állítasz.. de így továbbra is: alázás van a Redmi részéről.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 1S

(#66026) kali válasza 112FarEast (#66025) üzenetére


kali
legenda

erőlködni?
nem én védem elfogultan...
a gagyizás sem épp korrekt dolog ilyen témában, nem lesz tőle szavahihetőbb és nyomatékosabb az ember, sőt...
mind a kettőben cortex-a7 van, a magasabb órajelű proci csak egy dolog.
esetleg ha az 1s is lte, nfc...stb képes lenne, és nem 1 hanem 2 év gyártói jótállással adnák.

a mAh nem minden, ez bőven érdemes a szóra;

1s

m2

[ Szerkesztve ]

(#66027) mikesgabor


mikesgabor
aktív tag

Tudtok valami jó telefont 30-ig?
2mag,min 720Mb ram,JÓ kamera.

(#66028) 112FarEast válasza kali (#66026) üzenetére


112FarEast
csendes tag

És az, hogy egy teszt oldalon akku üzemidőben jobb eredményt ért el egy kicsivel, ez neked megér +30k-t ? :DDD

Nincs több kérdésem..

Mind1.. végső soron lényegtelen.. meddő vita.
Majd meglátjuk melyik márka marad fent a víz tetején. ;)

Xiaomi Redmi 1S

(#66029) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Telekom kínálatából választva melyik készüléket érdemes megvásárolni max. 50k-ig bezárólag? FunS aranytárskártyához tartozó árakon tudok készüléket venni.
Női tulajnak lenne,a megbízhatóság a legfontosabb tényező. Legfőképpen telefonálás, sms, kicsi facebook és minimális játék lenne.

Amiket néztem és belefér a keretbe:

Huawei Ascend G620S
LG Optimus F60
Alcatel Idol Mini2
LG Optimus F6
Nokia Lumia 635
Samsung Galaxy Ace3
Sony Xperia E3

Van egy elképzelésem, de kellene egy megerősítés / eltántorítás. Én az Alcatelt venném, de mindenre nyitott vagyok.

(#66030) w333 válasza smiti (#66029) üzenetére


w333
félisten

Huawei ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66031) bepe79 válasza smiti (#66029) üzenetére


bepe79
addikt

alcatel iszonyat melegszik és 1 napot bír ki, lg f6-nak sz.r a gyári kitkat (4.4) frissítése és néma hívás bugot produkál (ergo nem mindig haszálható telefonként), ace3-nak a topikjában sokan panaszkodtak anno wifi hibákra és ledobálásra, F60 és E3-nak ha jól tudom 4GB a belső tárhelye amiből még foglal az OS és kb. 2 használható, G620S bazi nagy (méretre), ha megnézed a paramétereit :)
Azért ment így fejből, mert én kb. 3-4 hónapja böngészem a T kínálatát, hogy valami épkézláb és hibátlan középkategóriást vegyek 40-50-60 környékén.. :D

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#66032) Éne


Éne
tag

Sziasztok!
"Ajándékként" választhatok tétől telefont egy adott ársávban, és a G2 mini a teteje ami belefér. Viszont más készüléket szeretnék. Ha valakit esetleg érdekelne a függő, 0 perces G2 mini és fővárosunkban át tudja venni személyesen, keressen meg privátban.
Köszönöm!

(#66033) smiti válasza w333 (#66030) üzenetére


smiti
addikt

Köszi! :R Valami indoklás esetleg, hogy miért ? Azért lehet nem a legjobb választás egy nőnek. ;)

(#66031) bepe79 - Mindezekkel arra akarsz kilyukadni, hogy keressek valami mást? :U

(#66034) Flind válasza alfonz11 (#66014) üzenetére


Flind
senior tag

(#66035) erahurka válasza 112FarEast (#66028) üzenetére


erahurka
félisten

Xperiából van vízálló változat ;]

(#66033) smiti: Lumia 635 is korrekt arra amire írod. Ráadásul olcsó és sokáig fog terméktámogatást kapni.

[ Szerkesztve ]

(#66036) norbert1998 válasza mikesgabor (#66027) üzenetére


norbert1998
veterán

ilyen nincs. ha még 30 a trmobilnál az xperia m, az talán elmegy, vagy használtan a galaxis s szériája

(#66037) w333 válasza smiti (#66033) üzenetére


w333
félisten

Jah hogy nőnek lesz ... efelett elsiklottam ! :B

Különben azért mert HD kijelző, erős 64bit Soc, olcsó ! :)

Picivel drágábban, szerintem az S4 Mini lenne a legjobb, ha nem fér bele akkor legyen a Lumia 635, ha nem tetszik a WP akkor pedig az Alcatel ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66038) kali válasza 112FarEast (#66028) üzenetére


kali
legenda

igen, a - nem csak a tesztekben - látványosan jobb akkumulátoros üzemidő - 3 órával több kijelzős üzemidő nem kevés -, az lte és nfc képesség, a jobb 3g és wifi modul, a csomagban alapban megtalálható fülhallgató és a dupla intervallumú gyártói jótállás miatt rászánnám a többletet, és biztos vagyok benne, hogy nem csak én, hanem lenne még olyan, akinek nem csak az olcsóbbság számít, hanem a specifikáció, a körítés...stb, de ezt döntse el mindenki maga.
sőt, nekem már csak az akkumulátoros üzemidő és az lte többlete elég lenne a döntéshez, pláne mióta a szolgáltatóm (telekom) lte lefedettsége jobb - október 18-tól -, mint a 3g.
tőlem akár mind a két gyártó a csúcsra emelkedhet, de akár el is süllyedhet, egyiket sem fogom elfogultan ajnározni, de sajnálni sem.
a redmi egyelőre ott vérzik el nagyon nálam, hogy nincs egy normális lte képes telefonja, ami minden hazai frekvenciát támogatna, a sony esetén talán csak a z3c jönne be, de a kamerán kellene még faragni kicsit - nem használhatatlanul rossz persze, aránylag jó, csak a jelenlegi telefonom elkényeztetett ilyen szempontból, és úgy már más a viszonyítási alap.

[ Szerkesztve ]

(#66039) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok:)
Lumia 520 legyen 26 ezerért vagy 530 20 ezerért? Mindneki azt mondja nekem jobb az 520...de nem akarom elhinni, igaz? :U

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#66040) w333 válasza Ricsko :D (#66039) üzenetére


w333
félisten

Igen :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#66041) Flind válasza Ricsko :D (#66039) üzenetére


Flind
senior tag

Tényleg jobb az 520, de az 535 még (sokkal) jobb. Csak azt még meg kell várni.

(#66042) kali válasza Ricsko :D (#66039) üzenetére


kali
legenda

szia,

inkább az 520, dupla tár, jobb kijelző...stb; link

(#66043) mikesgabor válasza norbert1998 (#66036) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Az xperia m kamera fronton szerintem várakozáson bőven aluli.
Kettőt néztem.Samsung Galaxy S2 ls Htc Sensation.Mielőtt bárki is lefikázná őket.Ezek akkor is jó telefonok.Persze nem ma már nem csúcskategória,de megnézném,hogy mostanában ki vesz zsír új BMW-t vagy Audit.
Az SGS2-t vettem is és nagyon jó telefon gyönyörű kijelző,direkt napfényben is simán olvasható.Arról a ma már gyenge prociról meg annyit én egyszer sem tudtam komolyan megakasztani.
Viszont volt 1-2 dolog amivel nem tudtam megbékélni.
Az egyik,hogy az amoled rohadtul sokat fogyasztott.A merülés 40 valahány %-ért volt felelős.Ha egy IPS lett volna benne talán 3 napot is elment volna így viszont fél nap alatt is simán le lehetett meríteni.
A másik a videófelvétel közben nem lehet zoomolni.Márpedig egy full HD felvételnél.Na mindegy.
A harmadik a MALI-400 GPU.Ami elég sok fronton nagyon gyengén muzsikált.Pár helyen egy andero 200 is veri,pedig nem egy kategória.
Ezekért is érdekel a Sensation.
Azt leszámítva,hogy ócska vacak (ami baromság) mit tudtok róla mondani.

A nokiákat viszont nem ismerem.Eddig csak android volt.Arról tudtok valamit 30-ig?

(#66044) Remekelek28 válasza 112FarEast (#66028) üzenetére


Remekelek28
őstag

Irta is a kérdező,hogy ne menjen 50 ezer fölé.A redmi 54 a sony m2 84 ezer ft,igy egyértelmű,hogy a redmi inkább befutó,mint a sony. Ha gyártói garanciásat nézünk
A kijelző is kritérium ,legyen szép és az általad irt telefonnak lényegesen jobb kijelzője van.

(#66045) snecizero


snecizero
senior tag

Gyerekek Samsung galaxy ace 4. Iszonyat gyors és gyönyörű kijelző. Játékra vagy amire akarod ,nem fog megijedni. Gps 3 másodperc alatt talál jelet. Ennyi. :DDD

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#66046) mikesgabor válasza snecizero (#66045) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Igen csak a kamera iszonyatosan sz@ar benne. :Y

(#66047) norbert1998 válasza mikesgabor (#66043) üzenetére


norbert1998
veterán

az igaz az autók terén, de azért ne hasonlítsuk össze őket, autót azér veszel, hogy autóz, de okostelefont nem azért, hogy telefonálj, mert arra a butafon is jó, hanem azért, mert a multimédiás tartalmakra +web+game van szükséged, amit a butafon nem tud. inkább úgy kell elképelni, hogy aa wartburg a butafon (telefonálni lehet? lehet hát! a wartburg elvisz a-ból b-be? el hát!) az audi epdig az okostelefon (klíma és fedélzeti komputer van benne? van hát! és a wartburgba? abban már nemigen. az okostelefonnal lehet böngészni? hogyne! és a butafonnal? nemigen.)
de most akkor mi van? sgs2-t vettél vagy veszel vagy ki van kivel?

(#66048) mikesgabor válasza norbert1998 (#66047) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Igazad is van meg nem is.
SGS2-t vettem,de már eladtam.

(#66049) norbert1998 válasza mikesgabor (#66048) üzenetére


norbert1998
veterán

JAA, értem :D
szóval, ha az bejött, akkor vedd azt, használtba néha ajánljuk

(#66050) Flind válasza mikesgabor (#66043) üzenetére


Flind
senior tag

Persze, Lumia 630/635. Inkább mint ezek a régi "vacakok".

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.