Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) w333 válasza bacskait (#44000) üzenetére


w333
félisten

Tessék Ace 3 LTE vagy Xperia L ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44002) motoflug válasza w333 (#44001) üzenetére


motoflug
őstag

Ennek az üzletnek a megbízhatóságáról/garanciájáról mit lehet tudni?

(#44003) w333 válasza motoflug (#44002) üzenetére


w333
félisten

Őszinte leszek ... nem tudom, de gondolom gsm garancia :U

(#44000) bacskait

És bocsi ... :B még annyit hozzátennék ha kell a 2 év gyári garancia akkor ezeket a tipusokat használtan is megkapod ennyiért :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#44004) Devas válasza Byll54 (#43997) üzenetére


Devas
őstag

Az 512 RAM is bőven elég az 520-asban mindenre (talán 1-2 játék nem fog elindulni).
525 nem tudom mikor lesz, vagy lesz-e valaha a szolgáltatóknál... ez a sok RAM téma ez nagyon ázsiaisan cseng nekem, lásd Huawei Honor ázsiai készülékeiben dupla a RAM, mint az itteniekben (ugyanaz a modell).
Meg hát a dupla RAM-mal megölné a drágább Lumiák piacát, amit azért ők sem szeretnének. Én nem várnék rá.

Előbb utóbb biztos kevés lesz a frissítés szempontjából az 512 RAM, de szerintem attól még messze vagyunk. Addigra bizonyára már nem a mostani telefonunkat fogjuk nyüstölni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#44005) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv!

Mivel az alsó árszegmensben nem igen vagyok otthon ezért következő telefonok érdekelnének, igazából a tapasztalatok érdekelnek kinek, mi a személyes véleménye.

Ahogy láttam az Y300 és a BladeG ugyanazt a SOC-t kapta. Nyújt-e annyival többet az y300 hogy megérje a kisebb kijelzőt? (Jobb Custom Rom támogatás stb).

Huawei Y300
ZTE Blade G
ZTE Blade Super a sz@r terméktámogatás miatt felejtős. (esetleg jött-e ki rá JB azóta,vagy kiadták a forrásokat?)

Nagy kedvencem a MIUI-rom, de jelenleg nem szeretnék 100k-t fizetni egy hivatalos eszközért-akkor már inkább G2-t vennék- :))

Előre is köszi!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44006) galaxys80 válasza w333 (#43991) üzenetére


galaxys80
veterán

Szerintem és sokak szerint meg az S4 kijelzője sokkal szebb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44007) skandigraun


skandigraun
csendes tag

Sziasztok!

Én valami kínai csodatelefonban gondolkozok, de nem vagyok benne biztos még hogy tényleg ez kell-e nekem.
-Ár: minél alacsonyabb a további kívánságok függvényében, annál jobb
-Felhasználás: fejlesztéshez, teszteléshez lenne használva. SMS, wifi és mobilnet fontos.
-Fényképező, telefonálás nem érdekes.
-Akku időtartam másodlagos (napi 8-10 óra intenzív igénybevétel, de jórészt géphez csatlakoztatva)
-Legyen kártyafüggetlen (szolgáltatós telefon nem játszik). Kínai webshopból vásárolnék valószínűleg.
-Ideális esetben új, de nem tragédia, ha használt.
-Garancia: sokadlagos szempont.
-Operációs rendszer: ideális esetben Android 4.3 van rajta, lehetőséggel 4.4 upgrade-del (akár használható custom ROM formájában is). Lehetőség szerint kevés módosítással a gyári szoftverben. (A lényeg a megbízhatóság, rendszerstabilitás.)
-Hardver: minnél erősebb, annál jobb. (Jelenleg egy SGS3 van befogva erre a célra. Kellene még egy hasonló teszt telefon, csak sajnos az anyagi keretek...)

Igazából a fő kérdés, hogy ilyen kívánságok mellett megéri-e kínai telefont venni, vagy inkább egy másik SGS3/Nexus5 kellene nekem? Ha kínai is jó, akkor tudnátok ajánlani egy készüléket a fentiek alapján?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#44008) -Faceless- válasza skandigraun (#44007) üzenetére


-Faceless-
őstag

Kínai telót nm igen fogsz találni, ami megfelelne, de kérdezz utána a dual simes fórumban ott értenek hozzá.

Amúgy ár/érték arányban motorola moto g, de szerintem egy garancia nélküli nexus 4-el járnál a legjobban. Olyan 60 körül mennek az angliából hozottak.

(#44009) skandigraun válasza -Faceless- (#44008) üzenetére


skandigraun
csendes tag

Hmmm, a Nexus4, tényleg. Fel sem merült bennem, de látom hogy még mindig vannak frissítések. Köszi!

(#44010) edem96 válasza haxiboy (#44005) üzenetére


edem96
senior tag

Szia!
Egyik készüléket se ajánlom, mivel rosszul van optimalizálva az android rajtuk, ezáltal kevés neki az 512MB RAM. Elszokott fogyni, navigáció se szeret rajta futni, mert egyfolytában kidobál a rendszer a RAM elfogyása miatt. Mennyi lenne a max. kereted? Hol vennéd?

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#44011) Csillag01 válasza blt.62 (#43938) üzenetére


Csillag01
aktív tag

S4 nem fogsz csalodni.szuper telefon.

Asus Rog Phone 6

(#44012) motoflug válasza w333 (#44003) üzenetére


motoflug
őstag

Megnéztem, 6 hónap szavatosság van rájuk. Írtam nekik egy emailt, mert van, amire meg azt írják,hogy 24 hó garancia. Szerintem ahol nincs feltüntetve, oda csak a 6hó van.

(#44013) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Okostelefont vásárolnék. Eddig egy iPhone 4-et használtam 3,5 éven keresztül, de sajnos a közelmúltban megadta magát :( Először a kamera, majd szépen az egész telefon ment tönkre. Flottás T-s csomagom van, így olcsóbban tudok telefonokat vásárolni, viszont nem tudok dönteni. A következő telefonok közt gondolkodom: iPhone 5s, Nokia Lumia 1020, Lg G2.
A telefont navigálásra, netezésre, zenehallgatásra, és fényképezésre szoktam használni.
iPhone 5s mellett szól, hogy az appstoreból már szép kis alkalmazás gyűjteményem van illetve már jól "belaktam" a rendszert :D Bár nyitott vagyok új rendszerek felé.
Nokia Lumia 1020 - tetszik a telefon megjelenése + jó minőségű fényképezőgép, s mivel sokat fényképezek ez azért fontos lenne...
Lg G2 - jó árban, erős hardver. Bár a kijelző mérete eléggé elbizonytalanít. Volt már a kezembe 5" telefon, de mégis a 3,5"-hoz szoktam hozzá. Illetve hosszabb ideig használtam androidot, igaz még régebben (2.2), aminek a sebességével nem voltam megelégedve.

Fontos lenne, hogy a telefon legalább 2 évig kiszolgáljon, megfelelő sebességgel. Másik szempontom, a szoftverfrissítés. Azt tudom, hogy Apple fronton nem kell várni a frissítésekre, ahogy kijött, már mehet is a telefonra. Androidnál ez is elbizonytalanít: Olvastam valamelyik tesztben, hogy útban a 4.3, ám ahogy látom nem érkezett meg, míg mos a 4.4-et ígérgetik? Windows oldalról viszont azt olvastam, hogy egyáltalán nem érkezett több mint egy évig frissítés (kivétel a napokban a black). Vajon a lumia készülékek megkapják a következő nagyobb szoftverfrissítést, vagy ugyan az lesz, mint a 7.5-ös telefonok esetében ?
Szerintetek melyik telefont lenne érdemes választanom ?
Válaszotok előre is köszönöm!
Zoli

[ Szerkesztve ]

(#44014) haxiboy válasza edem96 (#44010) üzenetére


haxiboy
veterán

Telenornál venném de nem feltétlen ha van jobb 0ft-ér XD, esetleg közvetlen elpasszolnám és vennék helyette mást...
Sajnos a probléma az hogy hiába van megszabott keretem majdnemcsak lefeleződik az idióta mobil előleg miatt...
Ahogy néztem az y300 felhasználói köre nagyobb mint a BladeG-é. Találtam miui portot is, illetve cm-et.
Bár mind2 telefon gyorsabb lenne mint az előző (Galaxy S1) de ha valaki beáldozná mondjuk 1:1 cserére egy S2-t akkor örömmel állok rendelkezésére.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44015) motoflug válasza paulo92 (#44013) üzenetére


motoflug
őstag

Szerintem nézd meg élőben a G2-t,mert oké,hogy nagy a kijelző, de okosan megoldották vékony kerettel. Igazából a legfontosabb kérdés,hogy maradnál-e az iOS-nél,vagy kipróbálnál mást, mivel egyik telefonnal sem járnál rosszul. Bár én magamnak a G2-t venném ezek közül, szerintem a te esetedben lehet,hogy az 5s lenne a legjobb megoldás.

(#44016) edem96 válasza haxiboy (#44014) üzenetére


edem96
senior tag

Samsung Galaxy Ace 2-re nézz rá szerintem még. Amúgy az S2 cserés dolog meg kizárt, mert nem hinném hogy a prémium telefonból valaki átmenjem egy alsó közép kategóriásba.

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#44017) edem96 válasza paulo92 (#44013) üzenetére


edem96
senior tag

Ha fontos a navi, meg a kamera akkor én a Lumiát javasolnám az ingyenes navija miatt....

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#44018) Coolmat válasza haxiboy (#44014) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Esetleg megnézheted a Blade Q-t vagy Blade Q Mini-t is, utóbbiról egész pozitív cikk született MA-n, viszont supportot ne várj a telóhoz, ZTE nem a frissítéseiről híres...

(#44019) Blackmirror válasza haxiboy (#44014) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Van,Lumia 520 :D

Nem tudom milyen tarifával vennéd telenornál.
Xs-ben ott van még 20 alatt L7 II xperia M
Ace 2 10ezerért.

iPhone X@R, iPad Pro

(#44020) kali válasza paulo92 (#44013) üzenetére


kali
legenda

szia,

sok korábbi iphone tulaj vett mostanság g2-t - akár i5 után is -, egy részük meg is maradt annál, mert nem rossz telefon, de a szoftveres támogatása felejtős, pláne 2 évre tervezve, az lg nem olyan...
az androidra nem lehet általánosságban elmondani, mert a samsung, sony...stb azért elég jól támogatja a frissítéseket, pláne a felsőbb kategóriában, de az lg a csúcstelefonjainál sem teszi meg, pedig a felhasználók reménykedtek már a g-nél is, hogy javulás lesz adott szempontból, de nem történt meg, most a g2-nél is ez a helyzet, hogy hátha most, de továbbra sincs áttörés. több írásban is az olvasható, hogy ez vélhetően a kevés eladott darabszám miatt van, de ez adott készülékek tulajdonosai szempontjából mindegy.
az iphone 5s esetén biztos a 2 év támogatás, ott csak annyi lesz, hogy az új ios verziók alatt a későbbiekben nem kap majd meg adott típus minden új funkciót, ha lesz újabb iphone, de ez ugye mindig így van, már a kezdetektől.

(#44021) haxiboy válasza edem96 (#44016) üzenetére


haxiboy
veterán

Performanszban mind2 feljebb említett telefon felülmúlja az Ace 2-t, egyébként nem feltétlen hosszú távra tervezek vele, viszont kezem közé került egy Blade G, és ahogy észrevettem a fejhallgatómat nem akarja nagyon meghajtani (halk). Kérdés hogy valamilyen tweakkel lehetne-e hangosítani mint ahogy S esetében a voodoo sound tette vagy ez a hardveres maximum...ki tudja. Az Y300-ról viszont semmi tapasztalatom nincs.
Előbb-utóbb egyébként vagy itt aprón kötne ki mind2 telefon vagy mp3 lejátszónak/cseretelefonnak lennének használva, már kinéztem magamnak egy G2-t vagy Nexus 5-t csak az még várat magára nyár végéig.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44022) Chereiose válasza kali (#44020) üzenetére


Chereiose
addikt

Engem ezek a dolgok nem győztek meg a G2-ről :D Szóval nekem vagy Samsung galaxy S4/s4 mini lesz vagy Iphone 5. Ártól függ a dolog, s4 mini lenne a legolcsóbb, de majd meglátom.

(#44023) -Faceless- válasza paulo92 (#44013) üzenetére


-Faceless-
őstag

Igazából ez teljesen egyéni preferencia melyik rendszer tetszik jobban. G2 az android csúcsa, 1020 a windows csúcsa, 5s az ios csúcsa. Szerintem, ha már belaktad a rendszert, akkor vegyél 5s-t, én speciel android párti vagyok, és G2-t választanám. Viszont, ha 1020 akkor le fog szakadni az állad milyen képeket csinál.

Egyszóval nem tudok segíteni :D
Nézz be egy Media Marktba, ott mindegyik ki van állítva, és össze tudod hasonlítani melyik tetszik jobban. :K

(#44024) edem96 válasza haxiboy (#44021) üzenetére


edem96
senior tag

Ezeknél a telóknál egy hulladék a hardver ezt próbálom elmagyarázni. Az a proci lehet erősebb mint ami az Ace 2-ben van, de a RAM miatt bukott az egész. Nekem Blade G volt, utáltam, megszabadultam tőle amint csak tudtam. Havernak Y300-a van, utálja megakar tőle szabadulni....

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#44025) norbert1998 válasza -Faceless- (#44023) üzenetére


norbert1998
veterán

szerintem sebességre nagyon már nincs is különbség az 5s és a g2 közt, igaz, a g2-ben nagyon brutál hardver kell ehhez, az 5s-ben meg jó kis optimalizálás

(#44026) -Faceless- válasza norbert1998 (#44025) üzenetére


-Faceless-
őstag

Már mindkettő jól van optimalizálva. Teljesen egy szinten lehet kezelni a két telefont, és mindkettőben brutál hardver van ;)

Azért mondtam az 5s-et, mert ha már hozzászokott, belakta a rendszert, akkor egy ugyanolyan telefon jobban a keze alá dolgozik, mint az android. Ettől függetlenül, ha megtetszik neki, és kipróbálná mindenképpen G2.

(#44027) Chereiose


Chereiose
addikt

Én 5S-et nem tudok venni, max sima 5-öt. Nem tudom, hogy sima 5-öt jobban megérné-e venni, mint egy S4-et vagy S4 minit. IOS-t jobban szeretem, most egy gagyi samsung galaxy y van a tulajdonomban, meg egy negyedik generációs Ipod touch, ez alapján sokkal jobban bejön az IOS és imádom, bár ezen ugye már csak az IOS 6 van... Csak lehet, hogy az S4 jobb, mint egy sima 5-ös, főleg gyorsaságban. :F

(#44028) Algotis válasza Chereiose (#44027) üzenetére


Algotis
addikt

A legújabb androidok vannak olyan jók, mint egy iOS.
Ha olcsóbban akarsz iOS simaságú androidot akkor Nexus 5, azon mindig a legfrissebb lesz és a stock android! Semm akadás, gyors mindig!

Androidos Outlookból küldve

(#44029) kali válasza Chereiose (#44027) üzenetére


kali
legenda

gyorsaságban/gördülékenységben nem jobb, egyik androidos telefon sem jobb, más szempontokból meg mindegyiknek van előnye és hátránya is, ezt meg már felhasználója válogatja, hogy mik a fontos szempontok számára.
nekem az iphone 4s után nem véletlenül maradt ki az iphone 5, és lett xperia z majd s4, de most kacérkodom az iphone 5s megvételén.
sok funkció hiányozni fog, amiket most az s4 ad, iphone/ios alatt meg nincs, de minden a kompromisszumokról szól, mivel tökéletes telefon nincs, ami mindenben jobb lenne bármelyik másiknál.
eltérő oprendszerrel pláne nehéz összehasonlítgatni a telefonokat, mert a hardver nem minden.

(#44030) -Faceless- válasza Chereiose (#44027) üzenetére


-Faceless-
őstag

Szerintem ha 5s-et nem tudsz venni, akkor az 5-nél jobb ha inkább egy csúcs androidot veszel. Szerintem jobban jársz egy Lg G2-vel összességében jobb telefon, mint az S4. De ha külső a fontos, akkor rendben.

(#44031) pit stop válasza paulo92 (#44013) üzenetére


pit stop
addikt

Szerintem szűkítsük le 5s-re és 1020-asra. Ahogy írták LG nem lesz annyi ideig támogatva valószínűleg, sokkal nagyobb és másik kettő mellett több érv van.
1020: ingyenes offline navigációt kapsz hozzá, emellé a legjobb fényképes mobilt. Frissítéseket kapnak ugyanúgy, fő frissítés meg ritkábban jön (ugyan úgy ahogy iPhone-nál...)
5s mellett szól alkalmazás gyűjteményed, és valóban mindenben hoz egy elég jó szintet.
Én azt javasolnám menj el egy olyan boltba ahol mindkettőt meg tudod tapogatni, és az alapján dönts.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#44032) Chereiose válasza -Faceless- (#44030) üzenetére


Chereiose
addikt

LG-t biztos nem fogok venni, ha meg samsung, akkor nagy dilemmában vagyok, mert az S4 mnit 60-ért eltudnám vinni telenorból, a nagy S4-et pedig 115K körül...Az Iphone 5 árak meg nem tudom hogyan mozognak ott, mert a honlapon nincs feltüntetve...Én IOS-t szeretnék, csak valószínűleg olyan drága lenne, hogy ebből S4 /mini lesz.

(#44033) sNake^ válasza w333 (#43936) üzenetére


sNake^
tag

Ismertem ezt a legendát, és értettem:))

De azért tudod más kategória:)) nem egy tankot akarok magammal hordozni, hanem egy telefont, nem akarom hogy ellenálljon egy esésnek, nem is kérném soha ezt telefontól, arra ott van az elpusztíthatatlan 7360-as Nokiám:)))))

Csak tudod, annak mindkét felét féltem:)) Tokot meg nem hordanék telefonnal, mert az csak elcsúnyítja:)
De köszönöm a hozzászólásokat:)
Azért olyan szinten fontos a játék, hogy el kell üssem az időt valahogy, és nem valami casual játékokkal...

UI: Sorry a sok smiley-ért

[ Szerkesztve ]

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#44034) kisskaresz21


kisskaresz21
tag

Sziasztok. Szeretném leváltani az LG 4X HD-m, és a Alcatel OT idol x telefon eléggé megtetszett, csak hát az MTK proci miatt félek. Ha minden jól megy, akkor 50-ért el tudom adni a 4x-et, és akkor az idolt 2 év garanciával újon meg tudom venni 75-ért, vagy a másik lehetőség, hogy veszek egy Galaxy s3-at, használtan, vagy kicsit használtan 50-55-ért. (Csak hát ez Samsung, nem jön annyira be). De minden tanácsot meghallgatok. Nekem az NFC és az LTE nem számít, úgysem használom ki. Előre is köszönöm a válaszokat.

(#44035) sNake^ válasza kisskaresz21 (#44034) üzenetére


sNake^
tag

Öööö, ha játékra nem kell, és tetszik a design-ja nyugodtan vedd meg, de játékoknál elég gyengus, a FHD képernyő-t életben tartja az MTK, de a játékokat már nem...

Ha indulsz, ha érkezel, éjjel-nappal étkezel.

(#44036) dokee78 válasza kisskaresz21 (#44034) üzenetére


dokee78
félisten

Hiába nem számít az LTE,akkor is a Galaxy S3-ból csak az LTE ajánlott.
Ugyanis abban van 2GB RAM.
A "sima" Galaxy S3 1GB RAM,vannak laggok ha jók az információim.

[ Szerkesztve ]

(#44037) Coolmat válasza kisskaresz21 (#44034) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Az MTK procival önmagában nincsen semmi baj, csak a benne lévő SGX544MP2 kicsit kevés a Full HD kijelző rendes meghajtásához. Ha maradnál az Idol designjánál, akkor T-nél tudsz venni Idol S-t, 4,7" HD kijelzővel és Qualcomm MSM8930 procival egész jó kombó (nekem is ez van, úgyhogy tapasztalatból mondom :) ), vagy várd meg az Idol X+ megjelenését (Kínában már kapható, lassan elér hozzánk is), abban még combosabb MTK6592 lesz.

(#44038) kisskaresz21


kisskaresz21
tag

Nekem max 75k lesz rá, és az idol x+-nak biztos zsírosabb lesz az ára, amúgy más telefont nem tudtok ajánlani, ebben az árban?

(#44039) norbert1998 válasza -Faceless- (#44026) üzenetére


norbert1998
veterán

a csúcs ios és a csúcs droid között már csak a preferancia számít, szinte semmi más, meg az extrák

(#44040) Chereiose


Chereiose
addikt

Egyébként nem tudjátok, hogy Iphone 5 100K körül elvihető-e 5-6 ezres havi számlával? :U

[ Szerkesztve ]

(#44041) Tomszy1 válasza motoflug (#43961) üzenetére


Tomszy1
tag

Szia, megnéztem az ACE 3LTE-t is. Az ára nagyon megnyerő (újonnan láttam 42-ért is, valaki pont belinkelte)
Ami kevésbé tetszik, az a "csak" 4"-os kijelző. Csináltam egy összehasonlítást:

ACE 3 LTE vs One Touch Idol S vs Optimus F6

Nekem speciel kinézetre nagyon bejön az Alcatel. Elég vékony, és jó a formája. A kameráját a tesztben eléggé lehúzták, talán a 3 közül ennek a legrosszabb. Kijelző méretben a 4.7 nekem tetszik. Akksiban az F6 nyert, viszont csak 4.1-es op van rajta. Van még valami ami mellette vagy ellene szól valamelyik telefonnak?
Ezek körül melyikre várható frissítés?

(#44042) dokee78 válasza Tomszy1 (#44041) üzenetére


dokee78
félisten

Ez nem az Ace 3 LTE adatai.
3 közül az Optimus F6 a legjobb. :K

motoflug Samsungot ismerve nem vennék rá mérget.
Majd nyilatkoznak: -Vizsgáljuk a frissítés lehetőségét. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44043) motoflug válasza Tomszy1 (#44041) üzenetére


motoflug
őstag

Az Ace 3 LTE-re elvileg jön majd a 4.3, és még a 4.4 is talán.

(#44044) Tomszy1 válasza dokee78 (#44042) üzenetére


Tomszy1
tag

Úgy mondod ezt, hogy az LTE-re gondoltál?

Alcatelben az általam említetten kívül mi rossz még?

Nexus 4 még most is lemosná mindet? :) Ha találnék 50-ért még használtan is megérné azt venni az újak helyett? Most olvasok róla cikket, eléggé fényezik :)

(#44045) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Döntésképtelen vagyok, nem tudok választani 3 telefon közül.
A következő háromról lenne szó:
- ZTE Geek V975 (2 x 2GHz Intel Z2580 Dual Core, 2 GB RAM, PowerVR SGX544MP2, 5") ~ 186 USD
- Lenovo A850 (MTK6582M 1.3GMHz Quad Core, 1 GB RAM, Power SGX544, 5,5") ~ 155 USD
- Huawei Honor 3C (MTK6582 Cortex A7 quad core 1.3GHz, 1 GB RAM, Mali-400MP2, 5") ~ 172 USD

Külföldről rendelnék mindenképp, az olcsóbb árak miatt. Unaloműzésként néha játszanék rajta, zenét napi szinten hallgatnék. Nem sűrűn fotózok, így az nem annyira szempont. Esetleg néha filmet néznék rajta, 720p felbontásban. Első gondolatom a Lenovo A850 volt, de ekkora kijelzőhöz a maga 960*540-es felbontása nem túl kicsi? Aztán rátaláltam a másik két telefonra. ZTE-ben a 2GB RAM és az Antutu eredményei fogtak meg, a kétmagos processzor ellenére. (~22-23000. Lenovo-é 17500 környéke, Huaweiről nem igazán találtam. Ez az 5000 pontos különbség soknak számít?) Huaweit pedig nagyon felhúzták a beharangozások alapján, és a specifikációi sem tűnnek rossznak.
Szerintetek melyiket válasszam? Esetleg ha tudtok jobbat a maximum 186 USD árkategóriáig, vevő vagyok mindenre.

Szerk.: Fontos szempont az időtállóság. Nem mostanában szeretnék új telefont venni. :)
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#44046) motoflug válasza Tomszy1 (#44044) üzenetére


motoflug
őstag

Szvsz. 50-ért nem fogsz nexus 4-et találni.

(#44047) haxiboy válasza run4fun (#44045) üzenetére


haxiboy
veterán

Esetleg a Xiaomi Hongmi Red Rice-t csekkold le

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44048) dokee78 válasza Tomszy1 (#44044) üzenetére


dokee78
félisten

Amit linkeltél ott a CPU az nem az LTE verzióban van.
A 3 telóban ugyanaz a hardver van. MSM8930
Sőt az LTE belső tárhelye is helytelen,mert valóságban 8GB.

Képekről nem tudok nyilatkozni én az LG-t venném,de sokan félnek tőle,az okát nem értem.
Egyik ismerősnek a G2-t ajánlottam az Xperia Z ellenében és mégis a Z-t vette: -De az LG,nem kell!

(#44049) Tomszy1 válasza dokee78 (#44048) üzenetére


Tomszy1
tag

Nekem is az tűnik szimpatikusnak, az ACE talán csak a 4 col miatt csúszott hátrébb, szeretem ha gépelés közben van helye az ujjaimnak, pontosabban gépelek úgy. Ha Telekomnál veszem meg, csak rootolással lehet függetlenné tenni? Amúgy LG-vel semmi bajom. Gondolom az, hogy T-mobilnál mennyi lesz, csak akkor derül ki ha már kapható..

@neukumfe: mindig elbizonytalanodok, ha ezeket a telefonokat meglátom, hasonló árért, sokkal jobbnak tűnő ajánlatok... nagy a kísértés :)

(#44050) DS39 válasza Tomszy1 (#44049) üzenetére


DS39
nagyúr

rootolással nem lesz független egy teló.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.