Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Švejk válasza akos727 (#8000) üzenetére


Švejk
őstag

Igen, én is szeretek (szeretnék :D ) gyakran cserélgetni, jópofa a változatosság, de csak akkor ha megéri. Jelen esetben nem, mert talán az XE a legerősebb a három közül, és ha semmi baja, nincs értelme variálni

(#8002) soldi3r válasza Wa2x_ (#7990) üzenetére


soldi3r
veterán

koszi! meg akartam rendelni es most latom, hogy a tipo, meg a miro is egy arban van, igaz, az nem fuggetlen
erdemesebb azt valasztani? kb 7-8k plusz koltseg

E30 (oo=[][]=oo)

(#8003) DelArco


DelArco
aktív tag

Hello

Ezek közül melyik lenne jobb vétel? Használtan kb egy árban vannak itt a hirdetések között.
HTC Sensation
Samsung Galaxy Advance

Az S2 legalább egy 10-essel drágább szóval az most nem játszik sajnos.
Köszönöm előre is a segítséget!

Youth hides the key to salvation

(#8004) Švejk válasza DelArco (#8003) üzenetére


Švejk
őstag

Egyértelműen Advance.
Bár kábé megegyeznek, a Samsung újabb típus, talán a Sensationok közt nagyobb eséllyel fogsz ki vackot, a júzereknek még nem volt idejük (talán) az Advanceket tönkretenni.

[ Szerkesztve ]

(#8005) bobooo válasza DelArco (#8003) üzenetére


bobooo
addikt

Samsung Galaxy Advance ;)

(#8006) quailstorm válasza Švejk (#8004) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Miért? A HTC sokkal erősebb. 1080p HD, normális és erős GPU az Adreno220 személyében, ráadásul nem olyan zárt frissíthetetlen töketlenkedés mint a Novathor U8500.
A HTC-re vannak főzött ROMok, a galaxy S advance-ra nem is lesznek.
Egyébként nem vágom hogy ez kérdés. Meglátod a hardvert meg a mali-400-at, és eltolod az S advance-ot.

[ Szerkesztve ]

(#8007) dokee78 válasza Švejk (#8004) üzenetére


dokee78
félisten

Mi a bajuk a Sensationoknak?

(#8008) Švejk válasza quailstorm (#8006) üzenetére


Švejk
őstag

Azért gondoltam, mert talán egy újabb típus, kisebb eséllyel fog ki hibás terméket használtan. Persze lehet, hogy erősebb a HTC, de használt mobilnál nagyon nagy a rizikó mondom ezt úgy, hogy még sose vettem használtan mobilt, de sok rémtörténetet hallottam már

(#8009) quailstorm válasza Švejk (#8008) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De nagyobb eséllyel kap olyat aminek megvan tekerve a flash countere, így soha az életben nem vállal rá senki többé garanciát.
Nekem eddig az összes telefonom csak nekem volt új. Pedig 10 felett járok... Csak nem mindegy kitől veszed, érzék meg szem kell hozzá.

(#8010) Švejk


Švejk
őstag

Feltűnt énnékem egy nagyon jó ajánlat, egy nagyon jó telefonról, ami függetlenül 83.000-et kóstál az Expansyson az Acer CloudMobile.
Félreértés ne essék, nem hirdetni jöttem ide, csupán feltűnt, hogy hardveréhez képest milyen jó árban van. Ezt a procit használja a jó 20 ezerrel drágább HTC One S, és a még többe kerülő HTC 8X és az Xperia T is.
És még szép is, de nagyon.
Vélemények?

(#8011) #85636864 válasza Švejk (#8010) üzenetére


#85636864
törölt tag

Én is épp ma nézegettem. Nagyon jó árban van. Ami még feltűnt nekem az ez:
http://www.expansys.hu/huawei-ascend-p1-228062/
Viszont érdekesnek tartom hogy fehér színben +39k-val drágább...

(#8013) freaghill válasza Wa2x_ (#7985) üzenetére


freaghill
őstag

Használtba akkor 10 körül vagy 10 alatt nem is találok?

(#8014) quailstorm válasza freaghill (#8013) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Dehogynem, de azt csak és kizárólag saját felelősségre. Ha jó ROMot találsz rá, akkor is barmolni kell valamennyit. Egy Xperia X8-cal is el lehet játszogatni, egész komoly játékokat is visz a kicsike, csak hát azok moddoltak, nem a playből vannak, kell neki a 2.3, meg neked is hogy lehessen sd-re telepíteni. Javaslom hogy legyen benne GPU amit veszel, a későbbiekre való tekintettel. MSM7225-ös telefont nem ajánlok.
Amiből tonnaszám találsz, azok az Xperia X8-ak, LG GT540-ek. Egyik se rossz, ráadásul X8-nál kifoghatsz egy cypress változatot, ami dual touchot is tud. Haveromnak van, mázlista. Na úgy lehet Assasin's Creedezni. QVGA képernyőt megint nem javaslom, jobban megéri egy X8+2.3, mint egy galaxy mini.
10 alatt meg szarokat kapsz csak, levedlett szétvert kínai csodákat, na az gondolom nem kell, meg az MSM7225-ös szériát, pl Huawei U8120 alias Vodafone 845.

(#8015) Wa2x_ válasza freaghill (#8013) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ilyet? Nem.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8016) freaghill válasza quailstorm (#8014) üzenetére


freaghill
őstag

2.3-as nem is jött az LG GT540-re?

(#8017) Švejk válasza #85636864 (#8011) üzenetére


Švejk
őstag

Hümm-hümm :K Ez se rossz ár...

(#8018) dokee78 válasza freaghill (#8016) üzenetére


dokee78
félisten

Nem. :N

(#8019) quailstorm válasza freaghill (#8016) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De én már raktam többre is és használtam is. Szóval az hogy a gyártó nem adott ki az más kérdés. De még a használati utasításában is benne van hogy szabad rá nyílt forráskódú rendszert rakni, csak megvonja a garanciát.
GT540 topicjában pár embernek segítettem már felrakni 2.3-mat, nem lehetetlen az. Meg rajtam kívül is vannak akik figyelik a topicot. Az a telefon veszélytelenebb mint az X8, nincs belőle véglegesre zárt, nem kell bootloadert nyitni külön, és nem idegeskedsz a multitouchon se, mert nincs semmilyen. De a "felvesz" gombra rá lehet rakni az Assasin's creedben az ugrást, autós játék meg giro+nitro vagy fék, tehát elég az általában.

(#8020) Barcageri


Barcageri
tag

Sziasztok!
Független telót vennék. Samsung Galaxy Nexus vagy ZTE Grand X In ?? Köszi előre is :R
egy két indoklás is jól jönne, nem tok dönteni

(#8021) dokee78 válasza Barcageri (#8020) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt komolyan kérdezed? :P
Nem tudom,a Nexus bővíthető-e ,illetve fontos-e a tárhely neked?

[ Szerkesztve ]

(#8022) Barcageri válasza dokee78 (#8021) üzenetére


Barcageri
tag

De most kajak nem tudom, lehet hülye kérdés volt, de valaki pls válaszoljon :C

(#8023) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ace 2 vagy Lumia 710 vagy Lumia 800? kb egy áron lennének 40-45 0 percesek és 2 év bolti gari.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8024) kelekyle válasza szabonagyur (#8023) üzenetére


kelekyle
őstag

Ace 2. Android miatt...
WP-re az alkalmazások szűk tára miatt nem érdemes befizetni.
Szerintem.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#8025) hidegandras


hidegandras
csendes tag

Sziasztok,

kérlek segítsetek dönteni. Szeretnék egy új középszintű okostelefont, de nem igazán tudok dönteni. Jelen pillanatban egy Samsung Galaxy Mini S5570-em van amiből már kinőttem, sem a tárhely, sem a sebesség nem elég arra amire használni szeretném. Kezdentek ellenben ideális volt 2 éve amikor megvettem.

Mire használnám a telefont: beszélgetések (napi 1-2 óra), emailek (kb 5 email cím beállítása), Waze, nagy ritkán 1-1 tűrhető fotó készítése.

Nem vagyok sem márka rajongó sem pedig operációs rendszer függő, de elég sok Android alkamazást használok amit megszoktam. Ha meg már Android akkor legyen ICS. Kb. 2 évet használnám az új telefont is, hisz folyamatosan jönnek az újabb modellek, nincs értelme hoszabb távra gondolkodni.

Az eddigi lista:

Nokia Lumia 610 - WP 7.8 frissítéssel
HTC 8s
HTC One V
Sony Xperia U

Persze nyitott vagyok egyébb ötletekre is.

(#8026) dokee78 válasza hidegandras (#8025) üzenetére


dokee78
félisten

one v lumia 610 ezeket kihagynám!

Waze csak droidra van,vagy rosszul tudom?

One V 1 magos ha jol tudo mem biztos,hogy kap JB-nt.
Mar akkor inkább a One V helyett Desire X,bár az sem kap JB-t!

[ Szerkesztve ]

(#8027) hidegandras


hidegandras
csendes tag

One V-vel mi a gond?

(#8028) HuMarc válasza hidegandras (#8027) üzenetére


HuMarc
addikt

Hogy gyenge.

(#8029) hidegandras válasza dokee78 (#8026) üzenetére


hidegandras
csendes tag

Igen, csak droid vagy iphone. Valami ajanlat a lumia 610 es one V helyere?

(#8030) Barcageri válasza hidegandras (#8029) üzenetére


Barcageri
tag

ZTE Grand X In vagy Samsung Galaxy Nexus? holnapig kell döntenem pls help :R

(#8032) dokee78 válasza Barcageri (#8030) üzenetére


dokee78
félisten

Grand X IN

(#8033) kelekyle válasza Barcageri (#8030) üzenetére


kelekyle
őstag

GXI user vagyok.
Ha lehetne választani én a NEXUS-t venném. Jobb a támogatás stb... és nincsenek szoftveres/hardveres bajok.

[ Szerkesztve ]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#8034) szabonagyur válasza kelekyle (#8024) üzenetére


szabonagyur
félisten

A WP nem lenne probléma azért is írtam lehetőségnek mivel azok is tetszenek, egyszerű gyors telefonok csak találtam az ACE 2-t most. Frissíteni lehet ICS-re vagy tovább majd?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8035) kelekyle válasza szabonagyur (#8034) üzenetére


kelekyle
őstag

In September 2012, Samsung announced that the Galaxy Ace 2 will receive an update to Android 4.1 Jelly Bean.

Először a döfibb telókra dobták ki a JB-t és mindjárt gondolom jön ACE2-re is. (szerintem igen hamar várható)
Másik forrás.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#8036) kelekyle válasza hidegandras (#8029) üzenetére


kelekyle
őstag

ZTE Grand X IN
általad írt összes telefont alázza.

Sorry DUPE

[ Szerkesztve ]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#8037) dokee78 válasza kelekyle (#8035) üzenetére


dokee78
félisten

Galaxy Chat kap JB-t? :Y
Érdekesen gondolkodik a Samsung. :U

(#8038) Barcageri


Barcageri
tag

Samsung Galaxy Nexus kap JB-t?

(#8039) kelekyle válasza dokee78 (#8037) üzenetére


kelekyle
őstag

Qwerty userekre is figyelnek... hardver épp hogy megvan hozzá :DDD De azon a kijelzőn elég gyatra lehet.

Nexus-ra már van 4.2 is :DDD De amúgy is olyan fejlesztői brigád van XDAn, hogy van egy új droid forrás 2nap múlva már van GNexusra is :))

[ Szerkesztve ]

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#8040) dokee78 válasza Barcageri (#8038) üzenetére


dokee78
félisten

Kap. :K

(#8041) egykori


egykori
őstag

Sziasztok, főleg navigálásra, internethasználatra, emailezésre és zenehallgatásra melyik lenne a kettő közül alkalmasabb: Alcatel OT 995 vagy LG Optimus L7? (Nincs semmi játék, film, fotó, rootolás vagy romcsere!)
Köszi

(#8042) Wa2x_ válasza egykori (#8041) üzenetére


Wa2x_
veterán

Samsung Galaxy S Advance :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8043) egykori válasza Wa2x_ (#8042) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, a válaszod vegyem úgy, hogy egyik sem jó a leírt használatra?

(#8045) Wa2x_ válasza egykori (#8043) üzenetére


Wa2x_
veterán

De, csak annyiért, amennyiért azokat vennéd, kapsz ilyet, ami sokkal jobb azoknál.
Bár arra, amire neked kell, jó mind a kettő, sőt olcsóbbért is találsz.

A navihoz meg a nethez, nagy kijelző kell, szal a javasolt 3 mind megfelelő, döntsd szimpátia szerint, de nálam a sorrend: S Advance, OT-995, L7

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8046) egykori válasza Wa2x_ (#8045) üzenetére


egykori
őstag

Ja, igen a kijelzőnél ragaszkodnék a 4,3-hoz a navi miatt is. Az OT 995-t megkapnám bónuszban 42 ezerért, ez tűnik nekem a legolcsóbbnak.

Zsolt_72: Ha neked konkrét tapasztalatod van, akkor a megbízhatóságról tudnál valamit megosztani? A W-fi is érdekelne, hogyan kezeli?

[ Szerkesztve ]

(#8047) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék az okostelók gyanánt, mert lassan tönkremegy a több, mint 5 éves SE K800i telefonom.

- Árkategória: 60K
- Használt vagy új: Új
- Hol vennéd meg?: Függetlenül gyártói garanciával, de végső soron a Telenor is szóba jöhet. A tarifa valami Smarttarifa 2 v. 3 lenne; a lényeg, hogy, max. 5eFt-os tarifacsomagot tervezek.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel: 3 évet kibírhatna
- Mire használnád?: normál felhasználás,internet, multimédia
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?: Majd ezt ti tudjátok (remélem). :)
- Milyen kialakítású telefont keresel? Sima érintőset.

A nagy kijelzőt és a jó anyagminőséget előnyben részesítem.

Kinéztem pár darabot:
- Ace 2 (a Samukban nem nagyon bízok az anyagminőségük terén)
- Xperia J
- Xperia Sola
- Lumia 800 (nagyon tetszik)
- Xperia Go

Ezeken kívül persze szóba jöhet más is, csak ezek ígéreteseknek tűntek. :)

Köszönöm! :R

Üdv: Divi

[ Szerkesztve ]

(#8048) Wa2x_ válasza fagylalt (#8047) üzenetére


Wa2x_
veterán

Nekem Ace2-m van, jó az anyagminősége, eddig semmi baja (1 éves lesz lassan).

Javasolnám, mint mindenkinek eddig, mert most best-buy a S Advance, a Lumia 800 is jó, csak vannak hiányosságok (előlapi kamera nincs, frissítés nem lesz csak 7.8-ig..) amellett, h nekem is nagyon tetszik. De ott a HTC 8S is, mint alternatíva csak hát a belső memória nem épp elég.

Döntsd el továbbá, hogy Windows-os op. rendszer kell vagy Android. A Windows egyszerűbb, letisztultabb, az Android szabadabb és lehet bonyolítani meg formálni.

Esetleg még a Sola is szóba jöhet, vagy OT-995 a többit nem javaslom.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#8049) angyalmano


angyalmano
csendes tag

Sziasztok!

Két telefon között vacilálok. Sony Xperia S és P között. Már egy másik topikban is kértem infókat, de ott csak olyanok voltak akik egyik-másik "táborhoz" tartoznak.
T nél venném.
Amire használnám:
- böngészés, facebook, facebook message
-szövegolvasás tanuláshoz (nem kell, hogy szerkeszthető legyen a szöveg, csak "görgetni" tudjam a szöveget könnyen)
-fényképezés
-zenehallgatás

Olvastam nagyon sok topikot és nagyon sok prot és kontrát mind két telefonról, de egyik pillanatban egyik felé hajlok másik pillanatban a másik fele.

Elég masszívan szoktam használni a telefont ezért nekem állandóan lemerül a mostani telefonom és ezt el szeretném kerülni. Most Samsung Galaxy S Plus-om van és félelmem, hogy az Xperia P nem tud sokkal többet, de hogyha váltok akkor olyanra szeretnék, ami azért többet tud. (Utánaolvastam, de nem értek ennyire hozzá).

KÖSZI :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.