Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136001) andrisms válasza s4tch (#135942) üzenetére


andrisms
aktív tag

Ma megnéztem a Oneplus 6T-n kívül mindent.
-Mi Mix 3: minőségi cucc, de a kijelző fényereje elég harmatosnak tűnt. Emlékszem a Mix 2S-em is elég rossz volt, nagy fényerőn meg kis akku miatti akkuidőtől félek
Plusz a beázástól, szoktam esőben telefonálni, csúszka közt beázhat?!
-Mi 8 Pro: lassú az ujjlenyomat olvasója, még nem érett meg a technológia, de fogásra tök jó
-Samsung s9+: hiába dicsérik a kijelzőt, de valamiért nem tetszett az összkép.
-Mate 10 pro: élőben nem rossz, qi hiánya rossz, meg hogy lattam a 20 prot, ami durván jó cucc.
-P20 pro: nem tetszik a kijelző alatti ujjlenyomat olvasó
-Mate20 pro: áron kívül tökéletes cucc. Ha 50el kevesebb lenne, nem lenne kérdés
-Mate 20: kicsit nagynak tűnt, meg a 4gb Ram miatt nem tetszik

Oneplust megnézem, kamerában a P20 Pro, Oneplus 6t, Mate 10 pro hozza a Mix 2S szintjét? Ez a 3 maradt a végére, úgy néz ki.

Mostanában jelenik meg valami újdonság, lehetséges árváltozás?

(#136002) galuska95


galuska95
aktív tag

Sziasztok! Fateromnak kellene uj telefon.
- Árkategória. 100-120 de rugalmas
- Használt vagy új?
Csak uj szamlas
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszu tavra
- Mire használnád?
Telefonalas, index olvasas, netezes, sok foto
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? S7 es P20 kozott.
Kinezett telefonok: galaxy s7, huawei p20, honor 10, talan iphone 7. A samsungnal az edge kilove, valamint a fotos kepessegek eleg fontosak de az akksi ido is fontos a sok telefonalas miatt.
Koszi!

(#136003) Drughi válasza galuska95 (#136002) üzenetére


Drughi
addikt

Alternatíva: Poco F1 / MI8

Nézz utánna a tesztképeknek. S7-et én már nem vennék 2019ben.

(#136004) seedorf88


seedorf88
tag

Sziasztok.
A segítségeteket szeretném kérni abban hogy a Honor Play vagy a Huawei Mate 20 lite készüléket vegyem e meg.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#136005) Drughi válasza seedorf88 (#136004) üzenetére


Drughi
addikt

A play-ben jobb a proci, a mate-ben elméletileg jobb a kamera és van benne fm rádió.

Olvass bele a tooicjukba, hogy ki mit gondol róluk, van e nyyűg vele. Elég friss modellek, sok tapasztalat még nincs róluk.

Árban ugyanitt van a MI 8 lite is, mint alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#136006) jocinho5


jocinho5
csendes újonc

Sziasztok! Úgy döntöttem, hogy lecserélem szolgáltatói LG K10 2017-emet. A telefonom főleg sorozatnézésre használom, így minél nagyobb kijelzőjűt szeretnék. Emellett még néha fotókat is készítenék vele. Csak újonnan vennék. Már kinéztem néhány készüléket: xiaomi redmi note 5 3/32, xiaomi redmi note 6 3/32, xiaomi redmi a2 lite 4/64. Költeni 60 ezernél többet nem akarok rá. Ha tudnátok segíteni, hogy a fentiekből melyik legyen, vagy hogy ezeken kívül melyik lenne ideális, hálás lennék!

[ Szerkesztve ]

(#136007) Viktor0610 válasza jocinho5 (#136006) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Note 5 vagy Note 6.
Ha nem zavar a notch, akkor utóbbi.

Samsung Galaxy A54

(#136008) galuska95 válasza Drughi (#136003) üzenetére


galuska95
aktív tag

Sajnos ezek mar tul nagyok. 5.8" a max

(#136009) #81733120 válasza galuska95 (#136008) üzenetére


#81733120
törölt tag

Az a pár mm nem számít sokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#136010) seedorf88 válasza Drughi (#136005) üzenetére


seedorf88
tag

Igazából nekem a kamera az nem a legfontosabb szempont.
Nálam az a legfontosabb, hogy stabil , gyors és megbízható legyen a telefon.
Ez alapján én inkább a play felé hajlok.

(#136011) Flind válasza galuska95 (#136008) üzenetére


Flind
senior tag

Minimálisan nagyobbak a P20-nál vagy Honor 10-nél, amiket felsoroltál. Tudom hogy ez a különbség is érezhető, de sajnos max 5,8"-ban nem fogsz kapni megfelelőt. A felsoroltakat nem éri már meg megvenni.
A legközelebb még a Mix 2S van ami bár 6", csak 1mm-rel magasabb és 3mm-rel szélesebb a Honor 10-nél.

[ Szerkesztve ]

(#136012) nji


nji
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg még csak tájékozódó fázisban vagyok SONY xperia xz2 compact telefonnal. Olvasom a SONY híreket, nem nagyon lesz dupla kamera, talán lesz egy xz4 compact, de túl nagy előrelépést nem várok.
Ezért elkezdtek érdekelni a kínai telefonok.
Mivel a jelenlegi telefonom se rossz, ezért most is a felső kategóriában nézegetek, főleg a fotózás lenne fontos.
Ti melyiket vennétek meg?
huawei mate 20 pro
huawei p20 pro
xiaomi mi mix 3

esetleg pixel 2 ?

A SONY elég "stock android" félek, hogy a MIUI-t nehéz lenne megszokni.
Tehát melyik irányt választanátok régebbi pixel (mert az új túl drága) a stock andoid miatt vagy inkább MIUI-s kínai? Meg lehet szokni a SONY után a kínai romot? Esetleg ezeken lehet romokat cserélgetni ? A MIUI-t egyáltalán nem ismerem.
A pixel akkuideje elég rossz a kínai telefonokhoz képest.
A három kínai közül melyiket vennétek ?
Nem sürgős, mert még várom, hogy essenek az árak és lehet, hogy megvárom az MWC-t, hogy a SONY mit hoz, de lassan már unom a márkát, mivel eddig csak SONY telefonom volt.
Még a NOKIA sem rossz, csak nem tudom, hogy kamerát illetően eléri-e a fenti kínai telefonok szintjét DXoMark lista alapján a három kínai áll elöl.
Esetleg akinek feni telefonok valamelyike van, tudna egy rövid véleménnyel segíteni a döntésben ?

(#136013) #81733120 válasza nji (#136012) üzenetére


#81733120
törölt tag

"Kínaik" közül Mate 20 Pro-t választanám, de a Mi Mix 3 is jó, kamerában GCam-mel lehet jobbakat hoz.
Ha várhat a dolog, akkor meg inkább később egy Pixel 3.

DxOmarkos pontozás meg nem mérvadó, inkább ki fizet többet dolog alapján működik...

(#136014) Drakmusz válasza nji (#136012) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nézegess a valós felhasználók által készített képeket, ez a legegyszerűbb módszer.
Az ilyen listákat nem szabad komolyan venni, a DxOMark például a pozitívumok közé sorolja a zajmentességet....
A Xiaomik a portolt Google kamerával elég jó teljesítményre képesek.A szerkesztett és makrofotók topikban sok fotót találsz.Az viszont tény hogy a MIUI megszokást igényel.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#136015) beni121


beni121
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.

Egy sorrendet kéne felállítani, ha tudtok konkrét érvekkel/ellenérvekkel. Persze, nehéz, mert van árkülönbség, nem is kevés, és azért ez is fontos, de nem a leglényegesebb.

a 3 telefon:

Note8 Note9 S9+

Megéri-e a nagy árkülönbséget pl a note9? Ha kivesszük a listából, akkor note8 vagy s9+?

Válaszokat, segítségeket előre is köszi :R :R :R

Samsung Galaxy Note4/Note9. Ha fontos: +3670-398-0855. Rejtett számot nem veszek fel, es nem hívok vissza :-) :-) :-)

(#136016) Ideg


Ideg
aktív tag

Sziasztok!

Nővéremnek keresek új telefont:

- Ár: max 150.000.- Ft
- Új
- Telekom függő vagy független
- Samsung márka
- Kb 5.5" méret
- Bővíthető micro sd lehetőség
- Normál felhasználás. Közösségi oldalak, internet böngészés, casual szintű fotózás, zenehallgatás

Azt hiszem, ennyi, melyik Samu készüléket tudnátok most ajánlani? Köszi! :R

(#136017) csaba1203 válasza Ideg (#136016) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha Telekom-nál veszed,akkor S9 beleférhet részletre.
Ha egyben szeretnéd kifizetni,akkor pedig S8 jöhet szóba picivel többért.

(#136018) f4lcon


f4lcon
őstag

- Huawei P20 (64Gb/4Gb)
- Huawei Mate 9 (64Gb/4Gb)
- LG G7 (64Gb/4Gb)
- Xiaomi Mi 8 (64Gb/6Gb)
- Xiaomi Mi Mix 2s (64Gb/6Gb)
- Xiaomi Pocophone F1 (128Gb/4Gb)
- Samsung Galaxy S8 (64Gb/4Gb)
ki melyiket venné ezek közül? csak új készülék jön szóba.
céges telefon lenne, csak ezekből lehet választani, de nyilvánvalóan privát használatra is kell (nincs mellé privát telefon) elsősorban telefonálni, email-ezni, dolgozni, másodsorban fotózni, média tartalmat fogyasztani.
számít az üzemidő, a megbízhatóság, a stabil szoftveres környezet

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#136019) Viktor0610 válasza f4lcon (#136018) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha az üzemidő számít, akkor Pocophone F1 vagy Huawei Mate 9.

Samsung Galaxy A54

(#136020) f4lcon válasza Viktor0610 (#136019) üzenetére


f4lcon
őstag

nem csak az számít, illetve nem akarok csak egy szempont alapján választani.
nyilván a legjobb mixe kellene a szükséges tulajdonságoknak :)
pl: a stabil szoftver, ami egy év múlva is normálisan, akadások, lefagyások és egyéb nélkül képes működtetni a telefont kb ugyan annyira fontos, legalább 2 évig nem lesznek cserélve. emiatt az is számít mennyire akarja a gyártó a friss android szoftvereket kihozni rájuk (ebből a szempontból azt feltételezném, hogy talán a Samsung jobb, mint a Xiaomi)

szerk: most egy Samsung Galaxy A5 (2017) modell van, azt váltja

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#136021) #14102784


#14102784
törölt tag

Sziasztok!

Most egy Redmi Note 5-öm van. A méretén kívül semmi bajom vele, viszont azzal nagyon is. Egyszerűen nem tudom sokszor kivenni a zsebemből, állandó elejtés érzés amikor fogom. A kérésem az lenne, hogy mit ajánlotok olyan iPhone SE (van-e utódja?) méretű illetve minimálisan nagyob telefont ami: hardverileg/szoftverileg fejlett, elő hátlapi kamerája üzemideje szintén kifejezetten jó. Létezik-e kisebb méretben ilyen minőségű telefon? A válaszokat előre is köszönöm! :R (válaszok jöhetnek privátba is)

(#136022) s4tch válasza f4lcon (#136020) üzenetére


s4tch
veterán

A Xiaomi pl. a Mi3-at 5 év elteltével is támogatta, biztos lehetsz benne, hogy a Mi8-ra is lesz két év múlva friss droid.

- Huawei P20 (64Gb/4Gb) - jó kamera, egyébként meh (közepes kijelző, közepes üzemidő, közepes nyers erő, közepes felhasználói élmény)
- Huawei Mate 9 (64Gb/4Gb) - öreg
- LG G7 (64Gb/4Gb) - fülessel neked ez fasza lenne
- Xiaomi Mi 8 (64Gb/6Gb) - talán a legkerekebb készülék ezek közül, ha a mérete és a jack hiánya nem zavar
- Xiaomi Mi Mix 2s (64Gb/6Gb) - a kijelzője nem győzött meg, a Mi8 oledje más kaliber
- Xiaomi Pocophone F1 (128Gb/4Gb) - ennek is a kijelzője gyász a Mi8-hoz képest, pedig árban nincs őrületes különbség
- Samsung Galaxy S8 (64Gb/4Gb) - ha S9 lenne...

Én talán a Mi8-at választanám ezek közül, főleg akkor, ha nem nekem kéne kifizetni. Kamerában, üzemidőben, kijelzőben, várható szoftveres támogatásban a listáról egyik sem lesz lényegesen jobb.

Az LG is megfontolandó, főleg zene szempontjából (512gb-ig bővíthető tárhely, jack, és akármekkora parasztvakítás a quad dac, attól még jobban szól, mint bármelyik dongle), ami neked fontos lehet; ezen kívül bizonyos keretek között vízálló, és viszonylag friss, így a következő céges telefonig jó eséllyel kihúzod vele.

(#136023) Viktor0610 válasza f4lcon (#136020) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor Pocophone F1. A Mate 9 már "régi".

Samsung Galaxy A54

(#136024) Drughi válasza f4lcon (#136018) üzenetére


Drughi
addikt

Ebből a listából egyértelműen MI8 nekem.

Mate 9 és S8 már igencsak kifutó széria
A többi mind-mind rendelkezik határozottan jó képességekkel, de talán a MI8 van a legjobban összegyúrva, minden téren jó, de semmiben sem kiemelkedő.
Arany középút.

(#136025) f4lcon


f4lcon
őstag

esetleg Samsung A9? árban kb annyi lenne, mint az S8

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#136026) Drughi válasza f4lcon (#136025) üzenetére


Drughi
addikt

Az csak annyival tud "többet", hogy új, minden másban gyengébb.

(#136027) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

Nézem az akciós mobilokat az egyik boltban és két modell fogott meg:
ASUS ZA550KL, művésznéven Zenfone Live (erről sehol sem találtam tesztet)
MEIZU M6, ami egy tízessel drágább, de a tesztje alapján remek készülék.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#136028) Flind válasza #14102784 (#136021) üzenetére


Flind
senior tag

SE méretben már nincs semmi. Az Xperia XZ2 Compact a legkisebb telefon ami fejlett, az SE-nél az is nagyobb, de manapság tényleg nagyon kicsinek mondható. Még nagyobb a Nokia 8 Sirocco, de még 16:9-es képerányú, így könnyű elérni a tetejét, ez is kifejezetten kicsinek számít ma. A RN5-nél mindkettő sokkal kisebb, és jobb is, de az áruk is többszöröse annak.
[link]

(#136029) Ideg válasza csaba1203 (#136017) üzenetére


Ideg
aktív tag

S9 hogy jön ki 150-ből? Nem szeretnék új csomagot hozzá.

(#136030) #81733120 válasza Algieba (#136027) üzenetére


#81733120
törölt tag

Zenfone Live felejtős szerintem, inkább nézz rá egy Redmi 6-ra.:K

[ Szerkesztve ]

(#136031) #81733120 válasza Ideg (#136029) üzenetére


#81733120
törölt tag

Előfizetés max, ahogy írta.
Teljes áron nem éri meg szolgáltatónál vásárolni, függetlenül olcsóbb sokkal, bármelyik telefont nézzük is. (jó persze van 1-2 kivétel, de ritka)

(#136032) #14102784 válasza Flind (#136028) üzenetére


#14102784
törölt tag

Hmm. Ha annyira drága, lehet hogy a jelenleg kapható legkisebb iPhonet-t választanám. Talán egy iPhone 7 4,7" ? 6 éve nem volt már iPhone-om, nem tudom mennyire jók avagy nem.

(#136033) Drughi válasza #14102784 (#136021) üzenetére


Drughi
addikt

Iphone 6s / 7 illetve Sony vonalon az XZ1c vagy XZ2c ami méretben kicsinek mondható a mai kínálatban és kellően fürge, jól felszerelt.

ÉN SE-t már nem vennék.

AZ iPhone 6s megfogható 100e ft környékén újonnan, a 7 +20-30e ( beszerzési forrástól és típustól függően)
Az XZ1c gsm garisan 100e környékén hozható, az XZ2c pedig ~ 150e-nél indul.

[ Szerkesztve ]

(#136034) #81733120 válasza Drughi (#136033) üzenetére


#81733120
törölt tag

6S-nél csak az akksi xar, pár hónap és cserélni kell.

(#136035) s4tch válasza andrisms (#136001) üzenetére


s4tch
veterán

- Mi Mix 3: ha be nem is ázik, de karcolódik [link]

Nézd meg esetleg az LG V30/V40 vonalat. Hátlapi ujjlenyomat-olvasó, hardveresen mindkettő ott van a szeren, igazából a szoftver so-so, de ha a Huawei-ek tetszenek, akkor ezzel sem lesz gond. Mindkettő elég kis keretekkel rendelkezik, modern a dizájn.

Neked ~180 körüli a keret, áfa nélkül, ugye? Talán az U12+ még nem került szóba. Mondjuk ennek alul-felül van kerete, amúgy parádés telefon ez is.

(#136036) nji válasza #81733120 (#136013) üzenetére


nji
aktív tag

A pixel 3 sokkal jobb mint a 2-es? Ha megveszek egy régebbi pixelt, akkor a hivatalos támogatási idő után az xda-ról nem lehet mindig rátenni a legújabb romot? A pixelek túl drágák, a pixel 3-at ugyanolyan lehúzásnak gondolom mint a legújabb iPhone-ok.

(#136037) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Szüleimnek szeretnék vásárolni egy telefont max. 100 környékén. A cél a könnyű kezelhetőség, jó minőségű fényképezés, gyors és röcögés mentes használat. Játék vagy más hardverigényes dolgok szóba sem jönnek :)

Elnézve a kínálatot és a teszteket a Xiaomi Mi A2 felé billen a mérleg, azonban tanácstalan vagyok, hogy hosszabb távra melyik típus érdemes megvenni. A 4 GB-os fedélzeti memóriával rendelkező modellt vagy a 6GB-os kiadást ?

Specifikációját nézve gondolom a B20-al nem lesz probléma, így LTE is élvezhető lesz vidéken is.
Van esetleg bármi más amit érdemes lenne megfontolnom ?

Köszönöm!

(#136038) nji válasza Drakmusz (#136014) üzenetére


nji
aktív tag

Végül is csak az a lényeg, hogy a jelenlegi Sony Xperia xz2 compactnál jobb képeket készítsen az új telefon, mert párhuzamosan fotóznék mindkettővel és úgy hasonlítgatnám össze. A sony-ra is rá lehet tenni a Gcam mod-ot?

[ Szerkesztve ]

(#136039) juuzer válasza s4tch (#136022) üzenetére


juuzer
addikt

A friss droid és a friss MIUI azért nem ugyanaz. De igen, a Xiaomi ki szokta adni az új MIUI-verziókat, amik Android főverziótól függetlenül is kapnak új feature-öket. Bár én a Xiaomi csúcsmodellek esetében is max 1 Android-verzió upgradet jósolnék max.

A kérdezőnek én az LG G7-et vagy a MI8-at ajánlanám :)

mattheus: Szia! Én a Nokia 7bplust mondanám, mindenben jobb, mint az A2 :) És belefér a 100k-s keretbe. Kicsivel drágábban van Pocophone F1, az üzemidő és a jobb hardver mellette szól, én ránéznék arra is. Igaz a MIUI megszokást igényel, de van benne egyszerűsített mód. (Bár azt nem tudom, hogy a Pocophone-on futó UI mennyire egyedi, csak rátolták a Poco Launchert a MIUI-ra vagy másba is belenyúltak, de szerintem sok különbség nincs köztük.) :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#136040) juuzer válasza juuzer (#136039) üzenetére


juuzer
addikt

* 7 plust

Vamos a la playa.

(#136041) Thom! válasza nji (#136038) üzenetére


Thom!
veterán

Pixel 2

(#136042) #01291520


#01291520
törölt tag

Sziasztok!
Iphone6S-rol valtanek, uj telefonra. Csucskategoriabol nezegetek.
Kulonosebb extra dologra nem hasznalnam, mint mas atlagos ember. Neha elutni az idot komolyabb jatekkal, turazni szeretek, tehat fotot is tudjon csinalni szepet, valamint legyen nagyon gyors es 3ev mulva is ertekallo legyen, nagyjabol ennyi ido utan szoktam cserelni oket.
300ezer korul van a plafon, amit raszanok.
Huawei Mate 20 Pro
iPhone XR
Samsung S9.
Mate 20nal a negyzetes kamera elrendezes ami szamomra furcsa, de amugy nagyon befuto, bar sose volt androidos telefonom meg, 4.ajfonom nyuzom mar. De minden szokhato.
Xr azert, mert nagyon tetszik illetve mert iphone, de az xs/max mar nem indokolja szamomra a plusz 100-150ezret.
Samsungot esetleg megvarjam, megerheti ? Mit gondoltok? Ha valamit kifelejtettem az iromanyombol, akkor szoljatok es elnezest erte.
Koszonom a segitseget elore is, nagyon nem tudok donteni :D vagy ha iphone, talan megerne az xs is ? Max semmikeppen mar azt tudom ..

(#136043) #01291520 válasza #01291520 (#136042) üzenetére


#01291520
törölt tag

Jah kijelzo az nyilvan 6+os legyen ,bar ezek azok lennenek.
Xiaomiktol eltavolodnek. Elhiszem hogy jok, de azokat inkabb nem . 3evig szeretnek egy csucskategorias telefont, amit nem tudok megzavarni, ha esetleg tul sok dolgot akarnek csinalni rajta egyszerre . Fotot igazabol mindegyik azt gondolom hogy gyonyorut csinal .

(#136044) Sgr_A válasza #01291520 (#136042) üzenetére


Sgr_A
addikt

Maradj az iphone-nál a többi egy év múlva csak a felét éri 3 év múlva ¼ értéke lesz
Gari nélküli s7e olyan 60k körül kapható 270 volt a nyitó ára

[ Szerkesztve ]

(#136045) kicsicsuvi


kicsicsuvi
tag

Sziasztok!

Új céges telefont vennék, kérlek segítsetek :)

- Árkategória.
100k. +/- 10-20k belefér ha nagyon megéri, de alapvetően maradnék 100k körül.

- Használt vagy új?
Csak új

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Független új garival.

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszú, 2-3 évig ki kéne bírnia.

- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
Munka, waze. Fotózás a legkevésbé sem érdekel, elsősorban az erős aksi és kis méret fontos nekem, valamint mindenképpen dual-simes kell.

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Csak android.

- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Minél kisebb. Ha lehetne, 4' körül maradnék, ez tudom hogy esélytelen, de 5-5,5 fölé semmiképpen nem mennék, a zsebemben hordom mindig a telefonom.

(#136046) Drughi válasza #01291520 (#136042) üzenetére


Drughi
addikt

Lehet megvárnám az s10-et, hátha nagyot durran. (talán március elején már kapható lesz)

(#136047) Drughi válasza kicsicsuvi (#136045) üzenetére


Drughi
addikt

Konkrétan ilyen telefon már nem létezik újonnam.
Kisebb méretben ott a sony xz1c vagy xz2c (utóbbi 150e ft)

(#136048) maczera válasza #01291520 (#136042) üzenetére


maczera
aktív tag

Iphone 8 Plus vagy Iphone Xs kell neked.

(#136049) kicsicsuvi válasza Drughi (#136047) üzenetére


kicsicsuvi
tag

Köszi! Esetleg valamivel nagyobb méretben mi ajánlott még?

(#136050) nji válasza Thom! (#136041) üzenetére


nji
aktív tag

Szerintem is elég nekem a pixel 2.
Valahogy 200 ezer Ft feletti árat nem akarok adni egy telefonért.
A huawei p20 pro határeset, mert az jelenleg 200 körül van Xiaomit is lehet kapni elég jókat már 200 ezerért.
Utóbbi két márka meddig kapja a frissítéseket? Két éven keresztül kapják ezek a márkák is ?
A frissítések szempontjából biztosan a pixel 2 a legjobb.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.