Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) m1lan válasza Agyasima (#74000) üzenetére


m1lan
őstag

Samsung Galaxy S4 mini esetleg? 4,3" qHD, Snapdragon 400, 1,5 giga RAM

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#74002) Agyasima válasza m1lan (#74001) üzenetére


Agyasima
senior tag

Utánanéztem gyorsan. Első körben szimpatizálok vele. Köszi szépen! Ha esetleg másnak is van javaslata, ne tartsa magában.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#74003) voyager4.4 válasza Agyasima (#74002) üzenetére


voyager4.4
senior tag

+1 az S4 mininek. Használtan már bőven belefér a keretedbe, de újonan se nagyon lóg ki.

no fate but what we make

(#74004) Flind válasza Agyasima (#74002) üzenetére


Flind
senior tag

Nincs, maradj az S4 Mininél. Leírtak alapján tökéletes neked, és nincs is akkora méretben nagyon ellenfele. Bár 50k-ba csak használtan fér bele, ahogy nézem.

(#74005) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

Adott Tmobile-ban S4 domino csomagban 90990 FT-ért, továbbá S5 170k magasságában.
Hivatalos Samu boltban az S4 100k míg az S5 150K.

A kérdés az , hogy megér-e ennyi felárat az S5 ? Én személy szerint azt mondom, hogy nem, az S4 is 2 évig még bőven jó lesz. Amúgy egy olyan személy venné akinek ez lenne az első okos telefonja, egy E52-ről váltana.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#74006) Agyasima


Agyasima
senior tag

Úgy látom, elég egyöntetű (nem mindegy hogy egyöntetű vagy ön egy tetű) az álláspont! Köszönöm a segítséget akkor mindenkinek. :)
Here's a potato:

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#74007) m1lan válasza Gergosz2 (#74005) üzenetére


m1lan
őstag

Az az S4 a Telekomnál egész pontosan az LTE változat, tehát Snapdragon 800 van benne. Így abszolút nem éri meg a felárat az S5, egyedül akkuidőben jobb, meg extrákban (vízállóság, ujjlenyomat olvasó, pulzusmérő és társai)

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#74008) charg


charg
tag

Sziasztok!

A Mammut-ban lévő MM-ban próbáltam a Xiaomi MI3-mat. Eléggé akadt és mintha az érintő panel se úgy érzékelt volna, ahogy kell. Ki szeretném máshol is próbálni. Budapesten melyik MM-ban van még bemutató darab belőle?

(#74009) w333 válasza charg (#74008) üzenetére


w333
félisten

3ker. StopShop (bécsi út) van Mi3 és Mi4 ott megnyomkodhatod ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#74010) Tomi_Ohl válasza charg (#74008) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Azzal tuti valami gubanc volt, esetleg újraindíthattad volna, de lehet, hogy csak egy wipe data + ROMcsere segített volna(annak meg nyilván nem fogsz nekiállni a boltban).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#74011) kali válasza m1lan (#74007) üzenetére


kali
legenda

a korábbi s4 is lte változat volt a telekom esetén az első pillanattól, csak az még i9505, de egy ideje már valóban az erősebb hardverű i9506 adott; link

[ Szerkesztve ]

(#74012) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Szeretnék venni egy új telefont, mert a régi (ACER S500) valamiért hihetetlenül belassult. Most 2 éves és bármit csinálok vele, néha úgy belassul, hogy iszonyatosan idegesítő. Ma pl. a Viber 5 perc aklatt jött be rajta kb. stb.

Elegem lett.

Kinéztem egy ilyet: Acer Liquid Jade S, Dual Sim, Fehér

Ez 90k.
Tudtok ajánlani valamit ebben a kategóriában, ami esetleg jobb lenne?

(#74013) Ájvé válasza charg (#74008) üzenetére


Ájvé
veterán

Nálam teljesen mások a tapasztalatok, akadás max sokadik romcsete után van ( full wipeal ez is megoldható), érintő meg hiper érzékeny és pontos. Kiállított darabok nem mutatják meg a készülék tudását, valószínűleg valami szoftveresen korlátozott darab lehet.

(#74014) Tomi_Ohl válasza m1lan (#73999) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

"a fél giga RAM miatt még a telefonálás is problémás lehet." :W :W :W mondd, hogy nem írtad komolyan :W
A gyári 2.3.4-gyel mondhatni villámgyors a telefon (persze nem FB-zni kell rajta), de CM11 is bőven használható, nem csak telefonálásra. Én pl GTA:SA-t játszottam egy mini prón. OK, csak 20 fps-sel ment, de ez lehetett a kritikán aluli SD-m miatt is.
Amúgy meg ha csak a fénykép fontos, akkor gyári 2.3 ajánlott, esetleg HQ camera moddal.

Ájvé ez igaz, a Mi3 topikban inkább arra érkezett már panasz, hogy túl érzékeny volt a kijelző. De ez asszem csak AOSP 4.4-en volt zavaró mértékű.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#74015) m1lan válasza Tomi_Ohl (#74014) üzenetére


m1lan
őstag

Xperia U erősebb vassal, fél giga RAM-mal gyakran nem tudott mit kezdeni a bejövő hívással, de a hívásindítás sem mindig jött össze 4.0.4 alatt. Saját tapasztalat, ez van.

Le lett írva, hogy buherálni nem szeretné, így a CM11 ki is esett, és nagy valószínűséggel a 2.3-at is úgy kéne visszaflashelni rá, ami ráadásul elég elavult is már. Közvetlen környezetemben van Xperia Arc S, az alapján én nem ajánlom a Mini Pro-t, +4-5 ezer forintért az S Advance meg az S2 bőven jobb választás, főleg úgy, hogy fontos a kamera.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#74016) Dorian


Dorian
félisten

Nem jutottunk előbbre, ill. jól bele kavarodtunk a különböző szolgáltatók díjcsomaggal variálós, összehasonlíthatatlan telefon áraiba, így most újra:

Barátnőm szeretne telefont, egyetlen kritérium a nagyon jó fényképező képesség.
Felhasználás: minimális telefonálás, átlagos netezés (200-500MB adatforgalom elegendő).
Ennek megfelelően előfizetési díjat sem szeretne sokat fizetni, mivel mindkettőnknek van céges telefonja (de nem okos, meg nem netes), így szvsz. havi 3000 Ft-ot sem beszéljük le.
Készülékért 50-80 körül szeretne fizetni.

1. sz. prioritás a T. mivel a dominós SIM kártyájnak a szerződése nincs meg és csak ott tudják előfizetésesre váltani úgy, h a szám megmarad. Ezt csak offline módon tudja megkötni, és online rendeléssel kedvezményes készüléket az így már megkötött szerződéséhez lehet társítani.

Ha a másik szolgáltatóknál jóval kedvezőbb lehetőség merül fel, akkor szóba jöhetnek azok is, így új tel.száma lesz.

Tudom, hogy ez így kicsit bonyolult (hát még nekem) köszönöm a segítséget.

Tehát jól fényképezős készülék kell, 50-80ezer Ft-ért, minimális előfizetési díjjal, megfelelő netes adatforgalommal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74017) charg válasza w333 (#74009) üzenetére


charg
tag

Köszönöm! Holnap megnézem. :)

(#74018) Ájvé válasza Tomi_Ohl (#74014) üzenetére


Ájvé
veterán

Nekem nem volt gond érintéssel AOSP-n, de viszont volt pár akadás Ivan 4.4-el ezért visszatértem V6 Litera. Érintés értékelés egyébként sokkal jobb MIUI-n és pontosabb, nagyon jól be van lőve.

(#74019) Tomi_Ohl válasza m1lan (#74015) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ha utánaolvastál volna, az a hívás bug 2012-es telefonokat érintett, mini pro köszöni szépen jól van ilyen téren.
2.3-at visszatenni nem nagy dolog, de abban egyetértek, hogy ha keveset kéne ráfizetni, akkor egy S2 messze jobb választás.

Ájvé úgy emlékeztem, valaki ott panaszkodott. Nem tudom, talán fél órát használtam azt a ROMot. :D
Mindegy, a fő, hogy szépen érzékel a kijelző, semmi probléma nincs.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#74020) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

Van valami tipp, hogy az s6ot mennyiért vesztegeti majd a telenor?

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#74021) Remekelek28 válasza Dorian (#74016) üzenetére


Remekelek28
őstag

A Huawei P7-et,a Samsung S4 LTE-t nézd meg,ha belefér. illetve az LG G3s-t.
Nem csúcskategóriás fényképezősek,de ez árban ezektől jobbat nem nagyon találsz.

(#74022) diegho válasza Remekelek28 (#74021) üzenetére


diegho
nagyúr

A G3S mióta számít jó telefonnak?

(#74023) Remekelek28 válasza diegho (#74022) üzenetére


Remekelek28
őstag

Olvass a sorok között. Jó kamerás telefont keresett egy korlátolt összegig. De amúgy jó telefon is én pár hete használom közel, 7 órás kijelzőidővel és a lézeres autofókusz se elhanyagolható a kamerát illetve. Kevesebb mint fél másodperc alatt befókuszál bármit bárhol.
De azért tettem a másik kettőt előbbre,mert azok jobbak lehetnek több szempontból,viszont árban már lehet,hogy kilóg a keretből. A G3S belefér.

[ Szerkesztve ]

(#74024) Dorian válasza Remekelek28 (#74021) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm!
Újabb akadály... 5" az nagy. Max 4,7" lenne jó, de talán 4,5" jobb.

Fényképező minőségében talán annyi + infó, hogy a sajátom LG-D505 /Optimus F6 kameráját hulladéknak minősítem, szóval annál jelentősen jobb lenne az igény.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74025) Remekelek28 válasza Dorian (#74024) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez igy nem nagyon fog összejönni,mert a 13 mp- esek kiesnek,a többi pedig csak átlagos kamerás. A sony z3c lehetne még jó,de az meg árban magas.
Talán a mminiket nézzétek meg a samsung s4 mini,illetve Lg g2 mini.
Az f6 kamerája valóban gyenge,de túl sokkal jobbat ne várj ebben az árszegmensben.

[ Szerkesztve ]

(#74026) Dorian válasza Remekelek28 (#74025) üzenetére


Dorian
félisten

A sok megapixelesek ugye nem csak a pixelszámban (ami önmagában semmit sem számít) tudnak többet, hanem alapból jobb a kamerájuk?

Most kaptam a választ: Akkor legyen drágább. 100k a határ.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74027) Remekelek28 válasza Dorian (#74026) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igy van ,amiket fentebb irtam 13 mp esek,azok 1-2 éve csúcskategóriás telefonok voltak és valóban jól fényképeznek,viszont átlagban nagyobbak 4,7 nél. Ezért ajánlottam a miniket.

(#74028) Tomi_Ohl válasza Dorian (#74026) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

100k-ért már van Z1 Compact, ha az jó. Sőt, már majdnem Z3 Compact is.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#74029) Dorian válasza Remekelek28 (#74027) üzenetére


Dorian
félisten

Ezek a minik ugyanazt tudják mint az "eredetiek" csak kisebb kijelzővel?
S4 mini - 69k
S5 mini - 88k
LG G2 mini - 69k
Sony Z1 comp. - 110k

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74030) Gabee001


Gabee001
csendes tag

Sziasztok!
100 ezer ft értékben szeretnék okostelefont vásárolni. Elsősorban Samsung (A5 és S4 közül melyiket ajánljátok jobban?), de egyéb márkák is szóba jöhetnek, kivétel a Sony, mert most az van és nem akarok több pénzt kifizetni annak a gyártónak a negatív tapasztalatok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#74031) XtremLor válasza Dorian (#74029) üzenetére


XtremLor
őstag

Nem ugyan az a hardver van a galaxy minikben mint a nagyban....
Ne a kijelzo meret alapjan nezd a telefont hanem a fizikai meretek alapjan nem mindegy mekkora kava van rajta.

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#74032) voyager4.4 válasza Dorian (#74029) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nem. Butítva vannak, de általában értelemes szintre. Kiv. S5 mini ami kb. visszalépés még az S4 minitől is.

Mondjuk a G2 mini 9k-ért bestbuy :DDD :C

no fate but what we make

(#74033) Remekelek28 válasza Dorian (#74029) üzenetére


Remekelek28
őstag

Nem,nem ugyanazt. Sajnos. Talán a Z1C-t nézzétek meg.

(#74034) gipsztigris válasza Dorian (#74029) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ezek közül CSAK a Z1 Compact hozza a nagy testvér paramétereit....a kijelzőt kivéve.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#74035) Dorian


Dorian
félisten

Nna, olvasom a Z1 comp. tesztet: minden nagyon fasza és szép, de "a kamera viszont csak kicsit jobb az átlagosnál"...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74036) modflow válasza modflow (#74012) üzenetére


modflow
veterán

Valaki tudna segíteni?

(#74037) gipsztigris válasza Dorian (#74035) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az a "kicsit jobb", azért a nagy többségnek odaver! :) Egy okosság van, hogy nem kell a legnagyobb felbontást használni.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#74038) QuadRacer


QuadRacer
csendes tag

Sziasztok!

Telekomnál Lumia 735 alternatívákat keresek maximum 60000Ft-ért. Tudnátok segíteni?

(#74039) Remekelek28 válasza Dorian (#74035) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez van,ha a méretet nem tudjátok növelni,akkor ezek a lehetőségek vannak. Egy méretnöveléssel viszont rögtön az Lg G2-őt mondanám. Ott nagyon jó fényképező van. És szerintem 100 körül megkapod.

(#74040) voyager4.4 válasza modflow (#74036) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Helló

Nem nagyon ismerem az acer telóit. Papíron jól hangzik amit kinéztél, ha van topikja ott kellene még körülnézni. A lenovo P70 viszont ilyen áron jobb vételnek tűnik nekem. (ha más nem aksi miatt mindenképp).

QuadRacer: Huawei G620s, Ace4.

[ Szerkesztve ]

no fate but what we make

(#74041) QuadRacer válasza voyager4.4 (#74040) üzenetére


QuadRacer
csendes tag

Független alternatívák is érdekelnek...

(#74042) Dorian válasza gipsztigris (#74037) üzenetére


Dorian
félisten

Ok, akkor ezt javaslom neki. Felbontásra még 5Mp is bőven elegendő szvsz. nem ettől jó egy fényképezőgép.

Ja ehhez kapcsolódóan: Van benne vmi olyan beállítási lehetőség, hogy az elkészített nagy méretű fotót FB-ra egy beállított jóval kisebb felbontással töltse fel? Mert ellenkező esetben nagyon gyorsan fog fogyni az adatforgalom... Ha meg a fényképezőben álltja kisebbre, akkor maga a kép lesz kicsi egyéb felhasználásra.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#74043) Tomi_Ohl válasza Dorian (#74042) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Át lehet méretezni a képeket, bár ha jól tudom FB auto leméretezi a őket.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#74044) eames


eames
tag

Sziasztok!
Van egy alig 1 éves Sony Xperia SP telefonom. Lehetőségem van lecserélni egy pár hónapos Iphone 4S-re. Lenne valamilyen előnyöm ebből? Elégedett vagyok az sp-vel, amire használom (telefonálás, facebook, viber, youtube, böngészés) tökéletesen elég, de kíváncsi vagyok az iphone-ra is. Leginkább a 4,7"-ről 3,5"-re váltástól tartok. Vélemények?

(#74045) quailstorm válasza eames (#74044) üzenetére


quailstorm
nagyúr

pár hónapos = 8GB = BIG NO
Bár amúgy se nagyon cserélném, pláne ha független és nyitott loaderű. Ha függő, akkor igen, de csak 16GB vagy nagyobbra. Nem nagyon lenne előnyöd, játékban ugyanazt tudja, ramod kevés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#74046) Tomi_Ohl válasza eames (#74044) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ha elégedett vagy le ne cseréld, főleg ha frissítve van. Barátom iPhone 4S-e egy kalap sz@r lett iOS8 óta.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#74047) eames válasza quailstorm (#74045) üzenetére


eames
tag

8gb függő. Ez nem hiszem, hogy zavarna, most is csak a belső tárhelyet használom.

(#74048) quailstorm válasza eames (#74047) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én ráhagynám.

(#74049) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Androidos fronton milyen vetélytársak vannak a Lumia 735-tel szemben? Max. 60k~, kamera nem fontos, a renddszer gyorsasága, stabilitása annál inkább. Kijelző 4,5-5", és szép legyen.

(#74050) m1lan válasza eames (#74047) üzenetére


m1lan
őstag

Hosszú távon már nagyon nem éri meg a csere 4S-re, iOS8-cal rendesen éreznéd a hardver gyengeségét, főleg az SP után.

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.