Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#96001) ∂яσнυη válasza Humbucker (#96000) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

Ez a keze amiben egy téglafón eltűnik. :DDD

(#96002) Humbucker válasza WOT-H-A-C (#95999) üzenetére


Humbucker
senior tag

és átérsz egy 6 colos telefont úgy, hogy egy kézzel fogod a telót, és a bal alsó sarkától a bal felső sarkáig elér a hüvelykújjad?

(#96003) A guru válasza LANcelot444 (#95991) üzenetére


A guru
addikt

Magamnak is azt vennék ennyiért. Nem fogsz csalódni. :)

(#96004) phedi77


phedi77
tag

Sziasztok!
Sajnos eséstől elrepedt a kijelzője imádott Samsung Galaxy S6 telefonomnak. Ennyi pénzt nem szánok egy újra, de fontos lenne hogy hasonlóan szép fotókat tudjak csinálni vele és ne fagyjon le - gyors legyen. Ha ugyanúgy wireless lehetne tölteni az már maga lenne a tökély.
Márka mindegy. Szerintetek mit vegyek?

(#96005) A guru válasza phedi77 (#96004) üzenetére


A guru
addikt

Nem lehet azt megcsinálni hogy beégeted a kijelzőt és amiatt gariban kicserélik az egészet vagy ez így nem működik? :D Talán G4 ha belefér még ennél olcsóbban csak rosszabb minőségben fogsz tudni fotózni.

(#96006) phedi77 válasza A guru (#96005) üzenetére


phedi77
tag

Szia!

De el van repedve. Szerinted megpróbáljam gariban?.....

(#96007) phedi77 válasza sbanditster (#95992) üzenetére


phedi77
tag

Szia!
Ez melyik webshop?

(#96008) A guru válasza phedi77 (#96006) üzenetére


A guru
addikt

Ha be van törve azt nem cserelik sajnos ezért vetettem fel hogy mivan ha beégeted mert az garanciális hiba és így cserélik az egészet üvegestül meg mindenestül de ez csak az én elméletem nem tudom hogy így van-e. :D

[ Szerkesztve ]

(#96009) Eyesis


Eyesis
őstag

Erdemes varni erre a Mi5-re? Kamera tekintetében jók szoktak lenni a Mi cuccok?

Eyesis

(#96010) ViZion


ViZion
félisten

Ezekből melyiket érdemes?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#96011) A guru válasza Eyesis (#96009) üzenetére


A guru
addikt

Érdemes megnézni/elolvasni róla a Mobilaréna tesztjét szerintem jó kis kamera van benne.

(#96012) mike1334


mike1334
veterán

Valaki erre?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#96013) csakany2001 válasza mike1334 (#96012) üzenetére


csakany2001
senior tag

A Y6-nál a SoC nem valami erős,én a Moto G2-öt jobbnak tartom:erősebb hardware,jobb kijelző,Stock Android.
Az Expansys-en jó áron van.Az egyetlen hátránya hogy csak 1GB RAM van de a tesztek szerintem alapján elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#96014) MattM


MattM
tag

Sziasztok! Telefon vásárlása előtt állok, 2 versenyző van de nem tudok dönteni: nexus 6 vagy nexus 5x. Mivel elég erősen igénybe lenne véve a jövendőbeli eszköz, ezért az 5x 2giga ramja elég aggasztónak tűnik számomra.

(#96015) A guru válasza MattM (#96014) üzenetére


A guru
addikt

Ha nem fontos annyira a multitask akkor elég a 2GB RAM illetve ha kell a nagy kijelző akkor a nexus 6 viszont processzor illetve GPU terén jobb egy picit az 5x meg frissebb is mondjuk hamarabb is merül de nekem az egyik személyes kedvencem bár sosem volt nexusom nagyon várom az idei modelleket. :)

(#96016) Humbucker


Humbucker
senior tag

Lenovo s90-ről tud valaki mondani valami véleményt? Laggol, gyors, fagy\nem fagy, megéri, inkább van jobb is, bármit, csak valami véleményt

(#96017) MattM válasza A guru (#96015) üzenetére


MattM
tag

Köszi :R Szerintem akkor a 6 lesz, osztott képernyős módot elég sokszor használnám :)

(#96018) A guru válasza MattM (#96017) üzenetére


A guru
addikt

Az ha jól tudom csak roottal megy egyelőre de a 7es droidban már lesz.

(#96019) A guru válasza Humbucker (#96016) üzenetére


A guru
addikt

Ennyiért én nem lenovot vennék a helyedben. Inkább egy hangyányival többért ott a nexus 5x samsung galaxy A5 2016 LG G4 esetleg honor 7 huawei P8 ezek mind jobb kütyük. :)

(#96020) mike1334 válasza csakany2001 (#96013) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! Nem nekem lesz és ragaszkodik a 2 gb ramhoz. Viszont nem játszik semmi 3d-s vagy komolyabb igényű játékkal. És nem írtam, de csak hazai "rendes" boltból akar venni.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#96021) ViZion


ViZion
félisten

Kimaradtam... :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#96022) A guru válasza ViZion (#96021) üzenetére


A guru
addikt

Nehéz ilyen kis készüleket venni ennyiért. Mostmár jó árban van esetleg egy M4aqua vagy P8 lite esetleg használtan egy S5 mini.

(#96023) ViZion válasza A guru (#96022) üzenetére


ViZion
félisten

50k-ig is elmennék, drágát nem akarok, van pár érdekes "kollégája" (kisegítők, kényszermunkások) és tűnt már el laptop is náluk... Már a 4,5"-t is feldolgozta. Dual simről nem tudom lebeszélni, pedig akkor a samu mini plussz jó lehetne. :((

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#96024) Ájvé válasza mike1334 (#96020) üzenetére


Ájvé
veterán

Huawei is kínai.
Van ennyiért Huawei Y6, bár bolti garanciával. Én mondjuk előbb vennék Doogee X5 Pro-t, semmivel nem jobb a Huawei csak drágább.

ViZion:
Legtöbb mobil 5”-os, ez se nagy fél nap és megszokod.
Xiaomi Redmi 3-at ajánlanám, ez nagyon jó ennyiért. Csak nem lopják már ki a kezedből.

[ Szerkesztve ]

(#96025) mike1334 válasza Ájvé (#96024) üzenetére


mike1334
veterán

Kínai alatt a rendelős témát értettem meg a kevésbé ismert webshopok kínai telóit. Doogee-t én is mondtam neki, de nem tetszett neki amit róla olvasott. Amúgy emagon nézte ki, ott most 40 körül van. Én hozzácsapnék 10e forintot és Xiaomi, de ez az ötletem se tetszett neki...akkor marad az Y6. Köszi!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#96026) Humbucker válasza A guru (#96019) üzenetére


Humbucker
senior tag

LG-n fakók a színek, nem jönnek be, a Huawei meg megint nem jön be

(#96027) Ájvé válasza mike1334 (#96025) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát pedig Redmi 3-al sokkal jobban járna, nagyon jó választás. Y6 szenvedés lesz, Snapdragon 210 nem túl erős, hiába a 2GB RAM, SoC miatt lesz lassú. Ha nem akar szívni akkor Redmi 3 a legbiztosabb.

(#96028) Blackmirror válasza mike1334 (#96025) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Gondold meg, anyukámnak vettem mert nagyon olcsón jutottam hozzá de elég gyenge telefon.
Teljes árban biztos nem venném meg. Az a xiaomi jobb ötlet :)

iPhone X@R, iPad Pro

(#96029) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.
40.000 Ft körül (+-5k) LG G2-n kívűl van más ajánlott alternatíva?
Ár alapján természetesen használt, átlagos használatra, esetleg 1-2 játék (pl. Candy Crush), barátnőmnek nézek vmi újat Xperia S helyett.

(#96030) csakany2001 válasza Sanki (#96029) üzenetére


csakany2001
senior tag

Motorola Moto G2,ha belefér Xiaomi Redmi 3.Az LG G2 nem rossz de már nem mostani telefon.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#96031) mike1334 válasza Ájvé (#96027) üzenetére


mike1334
veterán

És Blackmirror:

Én is azt venném (mmint a Redmi-t), sőt valószínűleg magamnak azt is fogok venni, de 40e forintnál többet nem ad érte, plusz gyakorlatilag csak böngészésre, telefonálásra használja, arra csak elég lesz :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#96032) Ájvé válasza Sanki (#96029) üzenetére


Ájvé
veterán

50-ért Redmi 3. Mégis csak új telefon, persze van amiben nem versenyezhet a G2-vel.

mike1334:
Itt a probléma sebességgel lesz, ha türelmes és nem gond, hogy mindenre várni kell kicsit akkor jó lesz.
Tesztben is írták amúgy, túl van árazva, belépő hardver közép kategóriában, olvassa el!

[ Szerkesztve ]

(#96033) mike1334 válasza Ájvé (#96032) üzenetére


mike1334
veterán

Lumia 630-at (635-öt?) vált, azt se azért mert lassú volt, hanem mert elromlott. Szóval türelmes ember :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#96034) A guru válasza Humbucker (#96026) üzenetére


A guru
addikt

Pedig a lenovo fényévekkel rosszabb gyártó a fent említetteknél és az LG egyáltalán nem fakó nézd csak meg élőben ;)
A huawei meg már nem az a gyártó aki a hulladék telefonokat gyártja. (Az az alcatel)

[ Szerkesztve ]

(#96035) Humbucker válasza A guru (#96034) üzenetére


Humbucker
senior tag

Láttam élőben, ég és föld, a Samsungok és Lenovok kijelzőjéhez.

De amúgy miért rossz gyártó a Lenovo?Végre egy vélemény is már .)

[ Szerkesztve ]

(#96036) ViZion


ViZion
félisten

Nah még keresgéltem:
Acer Liquid Z410 Dual SIM és Doogee F1 mini Turbo amik még jónak tűnnek, árba is belefér. Vélemény vagy tapasztalat van ezekről?
Köszönöm :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#96037) Sanki válasza csakany2001 (#96030) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi. Igen, a G2 már 2,5 éves, nekem is az van, de szerintem még mindig helyt áll.
@Ájvé: mi az amiben jobb a G2?

(#96038) Ájvé válasza Sanki (#96037) üzenetére


Ájvé
veterán

Kamera, SoC, kijelző. Persze akkuban Redmi 3 sokkal jobb mondjuk.

(#96039) WOT-H-A-C válasza A guru (#96034) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hmm... Érdekes, a Lenovo tudott gyártani olyan telefont a 2k kijelzőhöz s801-el ami nem lag-ol folyamatossan, és nem hullik darabokra a (repedések) a készülékház! :DDD Az LG nek ez nem mindíg sikerül. ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#96040) KRISSTUS válasza A guru (#95988) üzenetére


KRISSTUS
tag

Az Iphone (IOS) nem az én világon, a kínálat M8 terén nagyon siralmas (állapot). S5 - nem igazán vagyok Samsung párti (4 TVm-ből 3 az) a telefonok tekintetében.
Ma voltam M.M. nézelődni, 3 készülék miatt: P8 /P8 Lite, Honor 7. Ebből kettő a max. árat tekintve csak használtan jöhetne szóba.

Hát nem igazán nyűgöztek le - viszonyítva az LG-hez (P990).
P8, H 7, a Lite-ot nem igazán próbálgattam (egy-két tapasztalat):
Az M.M.-ban van a készülékek hátulján van egy lopásgátló ami miatt nem lehet a telefonokat normálisan a tenyérbe helyezni.
Az egykezes fogás eléggé kényelmetlen volt, a kijelzőt "átértem" de a tenyeremet nagyon nyomta a sarka illetve az oldal élek (szögletesek). Két kezes használatnál ezeket nem igazán éreztem.
A P8 fogásra és ránézésre is masszívabb érzést adott (főleg a Gold).
A kijelzőnél a fehér tompa (színhőmérséklettől függetlenül), nem igazán fehér (beállítások menüben), A színek szépnek tűntek. Egy képet kellet volna átküldenem a telefonomról a jobb teszt érdekében, de ez elmaradt.

Ezek az én tapasztalataim.
Visszatérve az S5-re, talán formája miatt (ívesebb/kerekdedebb) kényelmesebb egy kézben tartani de nekem valamiért mégsem tetszik igazán.
Az Mi 4c mennyivel marad el minőségben/támogatottságban a P8 / H7-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#96041) A guru válasza WOT-H-A-C (#96039) üzenetére


A guru
addikt

Akárki akármit mond a G4 egy nagyon jó ár érték arányú készülék. A bőr hátlap nagyon jó tapintású és nem a megszokott műanyag, üveg vagy fém a hátlap. Ezen kívül egy stabil szoftveresen jól felszerelt telefon és jó összhangban van mindez a hardverrel. A lenovo meg egy tucatgyártó semmi egyedi nincs benne semmi kimagasló talán a vibe z2 pro a legjobban sikerült telefonjuk de én inkabb a mínőséget szeretem azon belül is a Samsungot a legjobban meg lehet nézni a "cuccaimat" kijelenthetem hogy a Samsung számomra a legmegfelelőbb gyártó szeretem a készülekeiket stabilak gyorsak nem kell őket tutujgatni csak feltöltöd és használod. Másik kedvenceim a nexusok bár még egyhez sem volt szerencsém de igyekszem majd ezt bepótolni. :)

(#96042) A guru válasza KRISSTUS (#96040) üzenetére


A guru
addikt

A MI 4c-t leginkább egy iphone 5c-hez tudnám hasonlítani csak androiddal. Érdemes elolvasni a Mobilaréna tesztjét róla sok kérdésedre választ fogsz kapni.

(#96043) Jani18


Jani18
aktív tag

Üdv 2db Xiaomi készüléket néztem ki.Árban egyformák.Sima mindennapi használatra kell csak.Ti mit ajánlatok?

Xiaomi Redmi 3
Xiaomi Redmi 2 Note

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#96044) laslie92 válasza Jani18 (#96043) üzenetére


laslie92
senior tag

Redmi note 2

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#96045) whited


whited
addikt

Sziasztok
Huawei y3 árában
Plusz mínusz pár ezer milyen telefont ajanlanatok?
Abszolút átlagos felhasználásra kene de fontos a tapi :)

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#96046) LANcelot444 válasza LANcelot444 (#95991) üzenetére


LANcelot444
csendes tag

Erre valaki? :( :)) E

(#96047) #70516736 válasza LANcelot444 (#96046) üzenetére


#70516736
törölt tag

huawei p8 lite

vagy használt garanciális P8 tele van vele a hardwerapró

[ Szerkesztve ]

(#96048) soldi3r


soldi3r
veterán

A BQ Aquaris X5 mennyire lehet ellenfele a 3. generacios Moto G-nek? Elobbi elvileg Cyanogennel jonne, utobbi, ha jol sejtem stock ROM-os. 5" alatti telefont keresek ebben az arban.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#96049) WOT-H-A-C válasza A guru (#96041) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A Vibe z2 pro pont nem a legjobban sikerült telefonjuk, de nem mennék bele nagyon a részletekbe, hogy miért.

" A lenovo meg egy tucatgyártó semmi egyedi nincs benne semmi kimagasló "

Nincs benne egyedi? :DDD

A Lenovo már akkor "egyedi" telefonokat gyártott amikor a samu a szappantartó forma design-olásán törte a fejét. :DDD Semmi egyedi nincs a samuban leszámítva az edge sériát, ami szerintem is nagyon szép.:R

Visszatérve az egyedi lenovokra, ha érdekel a téma..

-k900
-p780
-vibe x2
-k920
-vibe x3
-k910

Csak , hogy párat említsek.... De félre ne érts, nem vagyok lenovo fan, bár vagy 10-12 típus volt már nálam, tisztában vagyok a gyengeségeivel. Ami miatt ezekbe bele állok az a szűklátókör.

G4 el kapcsolatban csak terelsz! Tudod, hogy nem arról beszéltem! :) Egyébként tényleg nagyon minőségi a bőr hátlap. Sajnos náam nem alternatíva az ilyesmi, mert nem nagyon tudok rájuk vigyázni. :(

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#96050) 1Laci


1Laci
tag

Hello, Nexus 5-öm van már 1 éve.
Az lenne a kérdésem, hogy érdemes e lecserélni egy Nexus 5X-re?
Amik miatt cserélnék: gyenge fényképező, gyenge akksi, 16GB memória itt-ott már kevés, telefonálásnál kicsit halk a telefon, hiába van maxra tekerve a hangerő... ezek amik gyorsan eszembe jutottak, de a fotózás az irritáló igazán csak.

Szóval Nexus 5x-et vennék, megéri lecserélnem? Nexus 5-öt viszonlag jó áron tudnám még eladni is szerintem... az 5X pedig 100 000 körül van, ami nem drága szerintem áfával.
Esetleg ennyiért van jobb telefon, mint az 5X? :) Lehet akár egy kicsit drágább esetleg és akkor használtan venném, az se gond, sőt, még jobb is :) (5 colos körül legyen ha lehet és NE legyen windows phone)

köszi a válaszokat is előre :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.