Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) #22743424 válasza zzola (#78000) üzenetére


#22743424
törölt tag

Értelek én de azt honnan tudjam, hogy neked mid van meg mire akarod venni? Dominóba nem fér bele a 930 100 ezerbe. esetleg Samsung Galaxy K Zoom bár ez tényleg valakinek bejön valakinek meg nem. :)

(#78002) Miloš


Miloš
újonc

Sziasztok!
Mit gondoltok, érdemes még Xperia Z2-t venni 2 éves hűségre?
Nem lesz nagyon elavult, tekintve, hogy már most több, mint 1 éves?
Vagy inkább Z3-at vegyek még nagyobb ráfordítással?

Xperia P, Galaxy Tab S 10.5

(#78003) zone


zone
őstag

Galaxy Alpha vagy LG G3 vagy Honor 6?

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#78004) Ájvé válasza zone (#78003) üzenetére


Ájvé
veterán

Honor6

(#78005) zzola válasza #22743424 (#78001) üzenetére


zzola
félisten

Értem! a K Zoom és a Lumia930-on kívül esetleg van még valamilyen készülék, ami a 9506-ot veri képminőségben?

(#78006) erahurka válasza zzola (#78005) üzenetére


erahurka
félisten

K Zoom képeiről én jót még nem igen hallottam.

(#78007) gyuri00 válasza Švejk (#77990) üzenetére


gyuri00
aktív tag

Néztem én is a 35-öt sokkalom érte de most körbe néztem az aprón és 735öt már 40-ért lehet venni használtam inkább rááldozok többet és tényleg egy korrekt telefont fogok venni :) és ott kompromisszumokat se kell kötni ott van előlapi kamera és erősebb is mint az 535.

Köszönöm a segítséged!

(#78008) m1lan válasza zzola (#78005) üzenetére


m1lan
őstag

Használt Lumia 1020 esetleg?

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#78009) zzola válasza m1lan (#78008) üzenetére


zzola
félisten

Nem vagyok a híve, így nem néztem ilyen készülékeket...

(#78010) android242


android242
csendes tag

Sziasztok!

Melyiket válasszam? LG G3 vagy HTC One M8S?
Az LG gondolom erősebb (nagyobb kijelzővel), a HTC viszont 64 bites.
Nem cserélem gyakran a telefonjaimat, a mostani is elmúlt már 4 éves, fontos, hogy az új android verziók is megjelenjenek rajt és a készülék is használható sebességű legyen.

Köszi

(#78011) m1lan válasza android242 (#78010) üzenetére


m1lan
őstag

M8s

A HTC nagyon korrekt szoftvereket hoz össze. Ha nem frissül sokáig, akkor is jól működő telefonod lesz, míg az LG G3-mal még a javító frissítések után is vannak gondok (QHD kijelző elviszi az energiát)

Viszont ha nagyon fontos, hogy sokáig frissüljön, akkor inkább Nexus vonalon keresgélj.

[ Szerkesztve ]

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#78012) Remekelek28 válasza m1lan (#78011) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igy van én is inkább a Nexus 5-öt venném.

(#78013) zzola válasza Remekelek28 (#78012) üzenetére


zzola
félisten

Xiaomi-nak is elég hosszú a támogatási ideje...

(#78014) feri1


feri1
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Keresnék egy telefont ami tudná a következőket:
- szép és jó minőségű képeket készítsen.
- ne legyen lassú a net.

- telefonálás közben jó legyen a hangminőség

Lg L7 ii van most. [link]

Még egy kérdés ettől függetlenül.
Erről mi a vélemény: [link]

(#78015) torokbalazs


torokbalazs
csendes tag

Sziasztok! Lassan telefon vásárlás előtt vagyok. Sajnos nem igazán sikerül dűlőre jutnom. Két telefon a Nokia Lumia 930 és a Sony Xperia Z3 compact között vacillálok, mind a két telefon nagyon tetszik, csak két éves hűségre kell vennem ,és nem tudom melyik telefon élettartalma lesz hosszabb. Ez a két telefon ára körül van a határ. Eddig csak androidos telefonjaim voltak, sajnos a közép illetve az alsó kategóriából, így sikerült pár rossz tapasztalatot összegyűjtenem. Persze, tudom, hogy magasabb árkategóriába már fényévekkel jobb minőségű telefonokat raknak le az asztalra. Windows-os telefonról eddig csak jót hallottam, mind alsó és felső kategóriában is. Remélem valaki tud segíteni a döntésben. Előre is köszi a válaszokat.

(#78016) Zeki válasza feri1 (#78014) üzenetére


Zeki
nagyúr

Zte blade s6. Van topikja, raktam be oda linket, ami a vele keszitdtt kepekhez vezet

(#78017) #22743424 válasza erahurka (#78006) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ha hiszed ha nem a sansung galaxy k zoom lett az év kamerás telefonja a 2014-2015-ös évben :)

Zolar A m1lan által megemlített nokia 1020 tényleg egy remek készülék és kb egy árban van a 930-al . Egy kissé öreg soc ( 2 éves készülék, bár alkalmas a wp 10 futtatására ) de képekben veri a 930-at is .
Droid fronton én nem tudok több alternatívát ami beleférne a 100 ezres keretbe, talán valaki más. :)

(#78018) #67656192 válasza torokbalazs (#78015) üzenetére


#67656192
törölt tag

Azért a Galaxy Alphát sem hagynám ki a sorból.

(#78019) #67831552


#67831552
törölt tag

Üdv.

Telefon vásárlás előtt állók figyelmébe: ÍGY VEGYETEK SAMSUNG TELEFONT!!!

Öt hónappal ezelőtt vásárolt Samsung Galaxy S3 Neo készülékemnél időszakosan előforduló hiba lépett fel. Az akkumulátor feltöltése után fokozatosan merülni kezd, majd egy ponton a töltöttségi szint kijelzése leáll, és nem jelzi tovább a merülést. Persze a teljes lemerülés után a készülék kikapcsol. Emiatt már négy alkalommal volt szervizben. Négyszer szoftvert frissítettek, háromszor!!! pedig akkumulátort is cseréltek. A Samsung nem hajlandó a készüléket sem megjavítani, sem kicserélni. A szervizben a munkafelvevő elmondta, hogy alaplap hibás a készülék, de a szerviz csak az akkut cserélgeti. Ezek szerint az összes Samsung akku rossz. A Samsung ügyfélszolgálatnál a harmadik javítás után kértem a készülék kicserélését, de azt a választ kaptam, hogy a törvény lehetővé teszi számukra, hogy a kicserélés helyett a kijavítás mellett döntsenek, és mivel a termék cseréje aránytalanul nagy többletköltséggel járna a kijavításhoz képest, a kijavítás mellett döntöttek. Ezek után újra kicserélték az akkumulátort, és szoftvert frissítettek. Hát nem csodás! Ugyanúgy nem csináltak semmit, mint az előző három alkalommal. A Samsung szórakozik a vásárlókkal, úgy gondolja, hogy ők megtehetik. Nyilván az akku számukra filléres dolog, az alaplap meg többe kerülne, pláne a csere, ezért a kifárasztásos módszert választották, majdcsak feladja a vevő, és vesz egy másik telefont. Gusztustalan, vevőriasztó üzletpolitika.
Szóval ha kifogtok egy hibás Samsung telefont semmi jóra ne számítsatok.

(#78020) Švejk válasza gyuri00 (#78007) üzenetére


Švejk
őstag

Sok sikert a választáshoz, a 735 nem fog csalódást okozni! :)

(#78021) Shingen válasza gyuri00 (#77960) üzenetére


Shingen
addikt

Huawei Ascend 620g :38K

風林火山

(#78022) #67656192 válasza #67831552 (#78019) üzenetére


#67656192
törölt tag

Már ne is haragudj, de ez igy nem igaz, valami sántít a sztoriddal. S2 óta Samsungozok és a gyártó egyik erényeként tartják(juk) számon a szervizét. Több telefonomat cserélték azonnal, nem hogy....
Érdekes a nicked, mennyit fizettek ezért a hsz-ért.

(#78023) #67831552 válasza #67656192 (#78022) üzenetére


#67831552
törölt tag

Azért regisztráltam, hogy ezt elmondjam, ezért lett ez a nick. Küldj egy e-mailcímet privátban, és átküldöm neked a Samsunggal folytatott levelezést az összes dokumentummal, és mindenki másnak is aki kéri.

(#78024) Shingen válasza #67831552 (#78019) üzenetére


Shingen
addikt

Hát ez a story nem semmi. Tényleg nem egy jó üzletpolitika, annak ellenére sokan vesznek samsungot.

風林火山

(#78025) Morris válasza #67656192 (#78022) üzenetére


Morris
veterán

Szerencsés vagy. Többek között én is hasonló negatív dolgok miatt nem ajánlom senkinek a samsung okostelefonokat.

(#78026) #67656192 válasza #67831552 (#78023) üzenetére


#67656192
törölt tag

Max peches vagy, de ne álltalánosíts. Olvasd egy kicsit a Samsung topikikat, általában elégedett mindenki a szervízzel, főleg a premium assistance-szal. Kivételek persze vannak, mint minden más gyártónál de nem több. Nálam a telefon vásárlásnál döntő szempont a Samsung prémium garanciája.Valamikor a Nokiákat is a jó szerviz miatt(is) vettem, de pl a Sony hozzáállása már hagyott kívánni valót maga után még sem indítottam offenzívát "nosony" nicknéven.

@Morris: nincs ennyi hülye a világon,viszont egy valami igaz, mégpedig az, hogy a Samsung prémium telefonjaihoz járó (2év)házhozjövős assistance teljesen más tészta minta a normál szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#78027) #67831552 válasza #67656192 (#78026) üzenetére


#67831552
törölt tag

Ha te lennél a "kivétel", másképp látnád a dolgokat.

(#78028) #67656192 válasza #67831552 (#78027) üzenetére


#67656192
törölt tag

Lehet, de ezt az utat(amely más gyártónál is előfordulhat) neked kell velük megjárni. /ahelyett, hogy itt panaszkodsz/Egyébként meg ha(biztosan) ez így igaz akkor meg vannak a megfelelő panaszhatóságok az ilyen dolgok rendezéséhez mert a harmadik javítás után cserélni kell vagy utalványozni a terméket.

Nézz be pl a Note4 vagy Alpha topikokba, sokszor mondva csinált apró f@szságok miatt is cserélték a készülékeket szó nélkül, azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#78029) Remekelek28 válasza #67656192 (#78026) üzenetére


Remekelek28
őstag

A Prémium telefonokra lehet jobban figyelnek,de itt egy közép árfekvésű telefonról volt szó. És amint látod itt inkább elhatják az embert,mint segitenének,ha nem csúcs telefonról van szó.
Most még az s6-ra se figyelnek eléggé.
Volt akinek 5 rózsaszines kijelző után se cserélték a telefont. és neki kellett a fővárosba mászkálni,mert még nem él rá a prémium futár. 2 szabadnapja ment rá. És még nincs normális s6 telefonja.

(#78030) #67831552 válasza #67656192 (#78028) üzenetére


#67831552
törölt tag

Erre a készülékre is jár a Prémium Assistance szolgáltatás, de ők két nap után kezdenek vele foglalkozni, hogy egyáltalán mikor mennek érte. Ezért vittem minden alkalommal én a szervizbe. És igen, tovább viszem az ügyet, nemcsak itt panaszkodok. Csak nem a Samsungnál tetszik dolgozni, hogy ilyen bőszen védelmezed őket?

(#78031) BenHans válasza #67831552 (#78019) üzenetére


BenHans
addikt

Sajnos nem a Te eseted az egyetlen... Akinek vannak szolgáltatós/egyéb samsung szervizes információi a leadott készülékek mennyiségéről és a javítás minőségéről, vagy épp tapasztalta a dolgokat az tudja hogy a hűmegha Samsung garancia az legtöbbször csak a csúcskategóriára vonatkozik és ott is előfordulnak érdekes sztorik.

De ezt inkább offba teszem mert az általános vallás még mindig az hogy el kell ájulni a samsung support-tól.
(Mint ahogy az iOS esetében a bugok az "abszolút megszokható" kategóriába esnek, sőt talán csak egy lépésre vannak az innovációtól. Ahogy azt is tapasztaltam hogy az Apple is csak két évig frissíti a készülékeit mert az utána következő iOS...., hát maradjunk annyiban hogy új készülék vásárlására kényszerít.) Na ezért rühellem a Samsung és az Apple üzletpolitikáját.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78032) #67656192 válasza Remekelek28 (#78029) üzenetére


#67656192
törölt tag

Meg lesz rá a megoldás, egyenlőre nincs miből cserélni. Régi motoros vagyok itt a fórumon tanultam meg, hogy semmilyen okostelefont nem szabad megvenni a megjelenés utáni 3 hónapban. Pl Sony arc s keretrepedés, z széria beázások kijelző elválások, g2 kijelző sárgulás s5 kamerahibák, G3 keret repedések, Note4 kijelző- hangszórórács hibák stb, stb... és az s6 nák is megvannak az előszériás dolgok.

@nosams:nem bem teccek dolgozni a Samsungnál de itt fel is adom az oktatást. Aki ennyire gyűlöl egy márkát mint itt egyesek és azt hiszi, hogy mással máshol jobban jár, az tegye. Én már megjártam az iskolát, nem vagyok Samsung fan de sok kitérő után pár éve újból csatlakoztam a hülye Samsung tulajdonosok népes táborába.

[ Szerkesztve ]

(#78033) BenHans válasza #67656192 (#78032) üzenetére


BenHans
addikt

"semmilyen okostelefont nem szabad megvenni a megjelenés utáni 3 hónapban" +1, ez így van.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78034) #67656192 válasza BenHans (#78033) üzenetére


#67656192
törölt tag

Az öregek tudják. :K

[ Szerkesztve ]

(#78035) feri1 válasza Zeki (#78016) üzenetére


feri1
aktív tag

Köszi a választ.

Telenornál kellene 2 év hűséggel vagy valamelyest olcsóbb,ha nem szolgáltatótól venném a készüléket.

A második kérdésemre esetleg válasz?

(#78036) vacs válasza Mark0056 (#77958) üzenetére


vacs
veterán

Írsz egy mail-t a sonymobile ügyfélszolgálatnak, benne az imei számoddal és az alapján megmondják, hogy milyen garancia van rá és meddig érvényes, [link]. ;)

(^)(>.<)(^)

(#78037) zzola válasza BenHans (#78031) üzenetére


zzola
félisten

Bullshit! Iphone 4s 2x2 éves, frissítések jönnek rá, nemsokára 8.4...és elviekben az IOS9-et is megkapja, ami Apple szerint megtáltosítja a készüléket... Melyik 4 éves androidos eszköz kap frissítést?

(#78038) monti0222w válasza zzola (#78037) üzenetére


monti0222w
addikt

A Xiaomi! ;) Esetleg még a Meizu-t is ide sorolnám!

(#78039) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!
Feleségemnek keresek új androidos telót, teljesen általános használat (első okostelója lesz, bár most még idegenkedik az érintőképernyőtől, de majd megszokja :D ), minél kisebb kellene neki, de már 4"-os sem található nagyon , továbbá 1 gb ram és 8 gb tárhely kellene, árkategória ~50e-ig. (persze találtam pár 3,5-4 "-os régi kiadású telót is, de csak 512 MB ram-al és 4 gb tárral, amit kerülnék)

Az alábbiakat néztem ki, tudom, hogy nem éppen kicsik, de legalább nem túl nagy a káva:
- LG L90 39e
- LG G2 MINI 45e
- LG F70 36e
- Samsung Galaxy S4 MINI 53e (ez a legkisebb a listában, viszont talán a legrégebbi, de 1,5 GB RAM-os)

Ezek közöl melyiket ajánljátok, illetve más ajánlatot is megköszönnék ebben a kategóriában (főleg kisebb fizikai méretűt)

(#78040) BenHans válasza zzola (#78037) üzenetére


BenHans
addikt

Az első mondatodat figyelmen kívül hagyom... :)

Az i4 az iOS 7 óta minősíthetetlen.
Az i5S térerő, hívásfogadás, wifi kapcsolódás bugokkal küzd 8.3 után is.
Azért csak ezt a kettőt írtam, mert ezek még megvannak és naprakészen tudom hogy mi a probléma. (de tudnék írni a többiről is...) Eddig mindre igaz volt hogy 2 évig rendben van utána update OFF. Az i5 esetében majd kiderül az iOS9 érkeztével.

Szerintem rohadtul nem elfogadható hogy ilyen bugok előfordulnak persze sokkal együtt lehet élni de nagyon bosszantó, pláne annak fényében hogy kevés HW és saját OS amivel dolgozniuk kell.
Az én HTC One M7-em valószínűleg most kapta meg az utolsó frissítését, így is 2+ évig kapott amivel elégedett vagyok mert legalább úgy öregszik ki hogy nem bugos.

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78041) monti0222w válasza fireman123 (#78039) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, én egy kínait ajánlanék, ami elégé kompakt a 4.7 col ellenére, név szerint a Xiaomi Redmi 2-t ebből is a 2GB verziót, árban kb. 55-60ezer, de ezt biztos megéri megvenni mindenféle szempontból. :K

(#78042) Ájvé válasza fireman123 (#78039) üzenetére


Ájvé
veterán

Kicsi és erős kell akkor Ace 4.
Ha nem baj hogy kicsit nagyobb akkor Redmi 1S bár nem olyan kis telefon, de viszont jó és sok minden van benne ami Ace4-ből hiányzik.
Előttem irt Redmi 2 persze még jobb ha belefér, de csak a 2GB-os ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#78043) BenHans válasza fireman123 (#78039) üzenetére


BenHans
addikt

Kompakt méretben S4 mini vagy Ace4. Ha lehet nagyobb akkor amit monti0222w ajánlott vagy egy Huawei g620s. :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#78044) DS39 válasza fireman123 (#78039) üzenetére


DS39
nagyúr

hol kapni 39 ezerért az L90-et?
(független vagy kártyás ár)

(#78045) Peddy789


Peddy789
őstag

435 lumiaról mi a vélemény?

minnél olcsóbb wifi , navigáció, internettelefonálás a cél és dualsim se rossz

[ Szerkesztve ]

(#78046) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Készülök egy új telefont venni. Amit szeretnék az hogy androidos legyen. Ez lenne az első okostelefonom.
Ár: Max:70e ft, új legyen, hosszú távra tervezem, nagy képernyő (5" vagy 5,5") 2GB ram legyen és jó kapacitású akkumulátorral bírjon.
Amit kinéztem az egy Honor 4Xamit az edigitálnál venném meg.
Amire használnám: Telefonálás és sms, multimédia "zenehallgatás, játékok és videózás és ritkán fotózás", internetezésre wifivel (mobilnet egyelőre nem).
Ha esetleg lenne más alternatíva, azt is meghallgatom és hogy miért. Külföldről nem rendelek!

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#78047) kali válasza BenHans (#78040) üzenetére


kali
legenda

4s akarhat az lenni, nem pedig 5s.

(#78048) DS39 válasza Peddy789 (#78045) üzenetére


DS39
nagyúr

ha ez a cél, arra megfelelő. bár személy szerint az 532 alá nem mennék, de neked kell eldönteni ér-e +5k-t a 4 mag, a glance screen, és az 5 MPX-es kamera.

(#78049) Ájvé válasza Sz_Imre (#78046) üzenetére


Ájvé
veterán

Jó választás, nemrég volt a kezemben, jó telefon.

(#78050) PhaetonV10


PhaetonV10
tag

Sziasztok. Nekem egy olyan telefon kéne ami tud fm transmitter módot. Esetleg egy micro sd slot is jól jönne meg microusb-s töltés. Azt hiszem a nokia n95 tudja ezt de mi még?

Szerk. Lehet aztán az n97 re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.