Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Flickering válasza mtcob (#26998) üzenetére


Flickering
aktív tag

Értem, és mondjuk mobilexpressz.com megfelelő? Itt jó árban van nagyon.

(#27002) mtcob válasza Flickering (#27001) üzenetére


mtcob
senior tag

Azt a boltot nem ismerem. :( ahonnan érdemes venni : Partnerogsm (én itt vettem még 67 ezerért, megbízható, korrekt bolt :K), XXL GSM, VIP Phone ;)

(#27003) Winne válasza jooker82 (#27000) üzenetére


Winne
nagyúr

Valami olyasmit találtunk, hogy az itteni GSM hálózatot zavarni fogja és ha bemérik, akkor felszólíthatnak, hogy ne használjam. Kicsit kamu szaga van szvsz, szerintetek lehet ennek igazságtartalma?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#27004) Riuko válasza Winne (#27003) üzenetére


Riuko
senior tag

Az anyukáját fogja zavarni :D

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#27005) w333 válasza Winne (#27003) üzenetére


w333
félisten

Szerintem egyértelmű hogy menni fog :K
Német Play -ből is USA telefonokat rendelnek, és simán működik minden !

Szek.

Nagyon csúcs szuper ez az Android 4.3 frissítés :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27007) Winne válasza #40993792 (#27006) üzenetére


Winne
nagyúr

Hmm, ez viszont akkor elgondolkodtató, mert lehet hogy olcsóbb a készülék, de ha nem bírom kompromisszumok nélkül használni, akkor nem ér az egész annyit..

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#27008) batai15 válasza mtcob (#26998) üzenetére


batai15
félisten

4x kerete is alu..

(#27009) jooker82 válasza batai15 (#27008) üzenetére


jooker82
nagyúr

Meghát úgy összességébe mit is számit az,hogy egy keret alu,vagy sem.. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#27010) mtcob válasza batai15 (#27008) üzenetére


mtcob
senior tag

Érdekes, tapintásra pedig műanyagnak tűnik, illetve nincs meg az a fémes hűvössége hanem ugyanolyan mint a műanyag...Meg a tesztekben sem írják hogy alukeret... :F Persze ettől még lehet hogy alumínium és neked van igazad :K :R

[ Szerkesztve ]

(#27011) Dhampir válasza klepto (#26963) üzenetére


Dhampir
félisten

és ha lényegesen egyszerűbb, egyértelműbb a hívásfogadás, és hívásindítási funkciója

Nem tudom, hogy változtattak-e a WP8-ban azóta, de korábban csak úgy lehetett hívást fogadni, ha előbb feloldottad a kijelzőt. Van akit ez a két mozdulat (feloldás+fogadás) nem zavar, én hozzászoktam az azonnali rábökéshez vagy elhúzáshoz.

(#27012) jooker82 válasza mtcob (#27010) üzenetére


jooker82
nagyúr

nem aluminium,csak halkan megsúgom.. ;)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#27014) Crias


Crias
senior tag

Sziasztok!

Kicsit átgondoltam, szóval a lényeg hogy apunak van T-s előfizetése és az alá gondoltam telefont venni, mert ő nem szereti az érintőképernyős telefonokat.

Amit elsőre kinéztem az a Samsung galaxy s4 mini volt de annak a tesztek alapján elég ratyi a beépített kamerája ami nekem fontos lenne.

Jelen pillanatban 3-4 telefon van amit úgy gondolom hogy szívesen használnék.

Samsung Galaxy s3
Nexus 4
LG 4xHD
Iphone 4 (habár vannak fenntartásaim az almás termékekkel kapcsolatban, de nem elvetendő opció)

És ezekhez jönnek a nemrég látott hírekben szereplő Motorola termékek a Maxx például nekem nagyon tetszik, csak kérdés hogy europában mikor lesz elérhető, ha elérhető lesz.

Szóval a fenti 4 (vagy motorolával együtt 5) termék közül ti melyiket választanátok és miért?

- Árkategória: Vagy esetleg van olyan ebben az árfekvésben (előfizetéssel max60-70k, nagyon esetleg 80k) amit érdemes lenne megvenni.

Motorolánál a 2 magos proci nagy visszatartó erő lehet? Ha figyelembe vesszük azt hogy nekem az alábbiak fontosak:
- Új telefon kellene, T-nél venném meg előfizussan és mindenképpen hosszabb távra venném.
- Nem ragaszkodok op rendszerhez.
- Kialakítás: Mindegy csak legyen kicsit strapabíró és ne essen szét a kezemben lehetőleg apróbb koccanásokat kis vizet és port is tolerálja.

-Telefonálni lehessen vele egyszerűen kényelmesen jó miki és hangszórók legyenek benne
-Sms szintén, volt a kezemben olyan telefon amivel kész gyötrelem volt sms-ezni (rendre más betűt nyomtam meg, vagy az ujjaim nagyok vagy nemtudom mi van)
- Multimédiában jó legyen!! (Szép képeket és videokat lehessen készíteni vele, már egy telefonhoz képest)
- Nem bánnám ha nem kellene óránként tölteni, ezért is lenne szimpi a motorola
- munka: okkal móddal lenne az is, de nem jellemző
- erős igénybevétel: lesz olyan időszak hogy napi 16 órát fogok wifi kapcsolaton csüngeni és a neten szenvedni vele (meló).

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

Crias

(#27015) bobooo válasza Crias (#27014) üzenetére


bobooo
addikt

Az általad felsorolt készülékek közül kilőném az LG-t meg az iPhone 4-et. És azok közül egy Nexus 4et vennék.

Azt viszont nem irtad, hogy milyen előfizetéssel 60-70k... Legdrágább vagy legolcsóbb? Csak mert annyiért van S4 is, aminek atom jó a kijelzője és a kamerája véleményem szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#27016) Švejk válasza Crias (#27014) üzenetére


Švejk
őstag

Mondanám, hogy Motorola, csak győzd is kivárni. Hardverben elég erős, de a nyitóárát nem tudod, hivatalos forgalmazó híján pedig hivatalosan nem is tudod beszerezni.
Így marad a többi:
SIII: Jó telefon, csak van jobb az árkategóriában. Az Exynos proci nem olyan támogatott mint egy Qualcomm.
Nexus 4: A legjobb döntés, 2 giga ram, legerősebb, legfrissebb, leg-leg-leg. Mindenképp őt válaszd.
4X: Még mindig megállja a helyét, SIII mellett is, de sokkal inkább Nexus.
iPhone 4: Elavult, béna, satöbbi. Böeee. :D

(#27017) Crias válasza bobooo (#27015) üzenetére


Crias
senior tag

Köszi szépen a gyors választ :)

Ahogy most nézem a T-nél nincs is Nexus 4 vagy csak én nem találom???? (céges telefonnak ezt akartam telenornál volt azt tudom)

Az a probléma hogy apunak ilyen céges flottás telefonja van és fogalmam sincs hogy mennyi kedvezményt adnak viszont emlékeim szerint azért azért jelentősen olcsóbb mintha feltöltőkártyásan venném
(mivel egyénileg állapodtak meg a T-vel nekik saját előfizetésük van ha úgy tetszik ami csak a cégre vonatkozik)
Jah azt nem említettem hogy nekem nem előfizusan hanem kártyásan kell, szóval kezdésnek letiltok róla minden cuccost hogy ne csatlakozzon fel netre csak wifin keresztül bár gondolom ez nem probléma.

Amúgy az iphone 4-el mi a probléma? (nem azért örülök hogy végülis lebeszélsz róla csak érdeklődök)

Esetleg valami mást tudsz ajánlani ebben az árkategóriában tudsz mondani?
Legyen az arany közép út a legolcsóbb és legdrágább előfizetések között vagy legyen feltöltőkártyásan 100-110k (nálam kp-ban olyan 60-70k az a lélektani határ aminél többet csak nagyon indokolt esetben költök telefonra)

Švejk
Neked is nagyon köszi akkor rámozdulok a Nexusra, majd megkérdezem valami kirendeltségüket, hogy T-nél kapható-e vagy mi van vele, remélem kapható lesz.
Esetleg erről tudtok valamit? Mert a T honlapján nem találtam semmit a nexus 4-ről

[ Szerkesztve ]

Crias

(#27018) bobooo válasza Crias (#27017) üzenetére


bobooo
addikt

Akkor úgy kérdezem, hogy milyen árkategóriában van az-az előfizetés.

iPhone 4-et azért ne mert a mostani OS-el is már érezhetően lelassult, az iOS7-tel meg főleg. De egyébként kamerába egész jó még az is.

T-Mobile nem árul Nexus telefonokat. Csak tabletet. Nexus 7

[ Szerkesztve ]

(#27019) batai15 válasza bobooo (#27018) üzenetére


batai15
félisten

na pont ezaz, mert rámozdultam volna a nexusra akkor.

(#27020) bobooo válasza batai15 (#27019) üzenetére


bobooo
addikt

Hát akkor én is :D

(#27021) Crias válasza bobooo (#27018) üzenetére


Crias
senior tag

Az viszont szívás.

Valami "Partner3 díjcsomag vállalati kedvezménnyel", de ez már nem elérhető szóval továbbra se tudom, hogy mennyi kedvezményt adnak majd erre.

Esetleg valami más telefont tudsz mondani ami max Nexus4 árban van és hasonlóan jó, valamint a Kamerája jobb az átlagnál? Nyilván kompromisszumokkal lesz jó de a jó kamerából nem szeretnék engedni.

Crias

(#27022) mtcob válasza Crias (#27021) üzenetére


mtcob
senior tag

Samsung S3, abból is az LTE változat :K

(#27023) bobooo válasza Crias (#27021) üzenetére


bobooo
addikt

S3 (LTE)

(#27024) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Bocs ha egy picit off topic de most szeretnék telefot váltani és lenne pár alap kérdésem :)
Használt okostelefon vásárlása előtt mire érdemes odafigyelni, mimálisra csökkentve az esélyét, hogy átvágjanak ?
A külső sérüléseket le tudom nyílván ellenőrizni, de pl. honnan udom, hogy a gyárilag függetlennek hirdetett telefon nem illegálisan lett függetlenítve. Honnan tudom, hogy a ( Samsung ) garancia amit kapok az Magyarországon is érvényes.
Letiltástól mennyire kell tartani ?

(#27025) bobooo válasza John D'oh (#27024) üzenetére


bobooo
addikt

Próbáld meg elkerülni a szolgáltatós telefonokat csak függetlent vegyél ha van rá mód. iPhone esetében úgy ellenőrizhető, hogy egy Visszaállítást kell neki nyomni, Androidnál nem ismerem. Ha iPhone akkor egyeztess a telefon által kiírt IMEI számot a dobozon lévővel, Androidnál szintén nem ismerem ezt.

(#27026) Behroozo válasza John D'oh (#27024) üzenetére


Behroozo
tag

Letiltástól kell tartani, én szolgáltatós telefont csak már kifizetettet mernék venni. Elkérném a számlát, amiből kiderül hogy valóban nincs már rajta részlet.

(#27028) Mr Officer


Mr Officer
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék egy új telefont venni (voda vagy T előfizetés). Nincs nagyon tapasztalatom az okostelefonokkal. Amit ismerek: S2 és HTC Desire X. Nem az enyémek, de gyakran hozzáférek. (Nekem az S2 jobban bejön...) Szóval, minimum S2 méretű (vagy nagyobb) kijelzőt szeretnék, de tepsi nem kell! Oprendszer tökmindegy, de gondolom Android.
Amire használnám:
- net wifi-n (böngészés, videók, fb)
- minimális játék
- fotók (nem kell túl profi, de azért rendben legyen a kamera)
Ár: max. 80-90e Ft körül (ez a teljes ár, részletfizetés is OK)
Nem annyira sürgős mostanában a vásárlás.

Eddig szimpatikus:
- Samsung S4 mini (kicsit drágább, de hátha csökken mostanában...)
- nexus 4

Röviden ennyi. Előre is köszi a segítséget!

(#27029) bobooo válasza Mr Officer (#27028) üzenetére


bobooo
addikt

Egyértelműen Nexus, de az se a T-Mobilenál, se a Vodafonenál nincs a kínálatban.

(#27030) HuMarc válasza Mr Officer (#27028) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyértelműen Nexus 4, az S4 Mini túl van árazva, és gyengébb, mint a Nexus 4.

Mondjuk ez teljesen szubjektív, de én a helyedben ilyen igényekkel nem költenék ilyen sok pénzt telefonra, hisz egy Lumia 820 (4,3", tehát kb. akkora, mint az S2) a T-Mobilnál Dominoban 77 000 Ft, előfizetéssel még olcsóbb. Vagy ha a WP8 nem jön be, akkor szintén ilyen árban (egy ezressel olcsóbb Dominoban) a Sony Xperia SP (4,6"), az is tökéletesen kielégítené az igényeidet.

[ Szerkesztve ]

(#27031) Mr Officer válasza bobooo (#27029) üzenetére


Mr Officer
csendes tag

hoppá :((( Köszi!
Most keresgéltem egy kicsit, és lehet, hogy számomra egy két sim-es mobil lenne jó. Beletenném a céges kártyámat (telefon, sms) és a sajátomat (amihez az előbb kerestem - net). Most olvasom a HTC Desire 600 tesztjét, de nem túl jó a szerző véleménye... Na, valami hasonlót keresek én is az előbb említett áron (80-90e).

(#27032) Mr Officer válasza HuMarc (#27030) üzenetére


Mr Officer
csendes tag

Na, ez egy szimpatikus szubjektív vélemény :DDD Minél olcsóbban minél jobbat! :C
Beleolvastam a tesztekbe, és hajszálnyival nálam az SP a befutó.

(#27033) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? Szeretnék egy komolyabb Windows Phone 8-as telefont venni hosszú távra.
Jelenleg kettő olyat találtam, ami "beleférne a pénztárcámba".

- Nokia Lumia 820
- Samsung Ativ S

Igazából mindegyik mellett szól valami, de nem egyszerű a döntés az alábbiak miatt:

Nokia Lumia 820
- Olcsóbb ár
- Teljes ingyenes offline navigáció
- Strapabíróbb összeszerelés

Samsung Ative S

- Jobb kamera
- Sokkal erősebb akksi (2300 vs nokia 1650)
- Nagyobb és szebb kijelző (4,3 kontra 4,8)
- Jobb felbontás
- Nagyobb alap háttértár.

Láttam az ajánlott listában a Samsungot az Expansys által forgalmazva. Megbízható webshop? Rendes samsungos garanciával adják? Azért kérdezem, mert máshol 100.000 környékén kapható, itt meg szállítással együtt 84, ami kicsit gyanús nekem.

[ Szerkesztve ]

(#27034) HuMarc válasza Pano (#27033) üzenetére


HuMarc
addikt

AZ Expansys megbízható, különben nem került volna bele a listába :) Én szubjektív vélemény alapján a Nokiát választanám, mivel mégiscsak a Nokia az MS kiemelt partnere, és van egy pár Nokia exkl. app, és szolgáltatás (mint az offline navi is).

A Nokia kisebb felbontású panelje valószínűleg szebb a Samsungénál, annak ellenére, hogy az utóbbi majd' 100 ppi-vel nagyobb felbontást nyújt. És pedig azért a Nokiáé a szebb (ha nincs olyan jó szemed, hogy kiszúrd a pixeleket, ami WP8-on, a négyzetek és téglalapok miatt elég nehéz), mert van benne egy ClearBlack szűrő.

A Samsung jobb kamerájára én nem vennék mérget, azért a Carl Zeiss optika (még akkor is, ha csak parasztvakítás) és a dual Led vaku szerintem a Nokia felé dönti a mércét. Na meg az érkező kameraturbózó frissítés is. Ha azért írtad a borzalmas kamerát, mert az MA! lehordja, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy az MA! kameratesztjei nem a színvonalukról híresek :U Nem azt kell alapul venni.

Inkább nézd meg ezeket a tesztképeket. -> [link]

[ Szerkesztve ]

(#27035) Pano válasza HuMarc (#27034) üzenetére


Pano
addikt

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, érdemi segítség volt! :)

(#27036) Richee11


Richee11
senior tag

Sziasztok!

80 ezer forint értékben a Sony Xperia SP vagy a Nokia Lumia 820 lenne a jobb vétel?? Esetleg más?

(#27037) bobooo válasza Richee11 (#27036) üzenetére


bobooo
addikt

Döntsd el, hogy melyik telefon operációs rendszere tetszik jobban, mert ha az megvan, onnantól kezdve meg lesz hogy melyik telefon a jobb neked...

[ Szerkesztve ]

(#27038) Richee11 válasza bobooo (#27037) üzenetére


Richee11
senior tag

Sajnos a WP-t nagyon nem ismerem :(

(#27039) HuMarc válasza Richee11 (#27038) üzenetére


HuMarc
addikt

A legegyszerűbb, ha ellátogatsz egy MM-be, vagy T-Movilba, és megfogdosol egy pár WP-s modellt :)

(#27041) Vinrael


Vinrael
tag

Üdv!

Okostelefont fogok venni a héten. Eddig úgy néz ki, hogy Lumia 620 lesz belőle, de meg szeretnélek titeket is kérdezni, hogy milyen telefon ajánlotok Androidos vonalon hasonló specifikációkkal.
Lényeg:
- max 50ezer kártyásan
- minimum 5 MP kamera, ami képes 720p videó felvételre
- kijelző méret ne legyen nagyobb 4,3"-nál
- használt telefont nem veszek

https://www.youtube.com/channel/UCGzkAM74dJ_Vo2r73Y1tv2Q

(#27042) w333 válasza Vinrael (#27041) üzenetére


w333
félisten

Galaxy S Advance :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#27043) Riuko válasza Richee11 (#27038) üzenetére


Riuko
senior tag

Megbízható, gyors és egy idő után borzasztó unalmas. Ha viszont jó úgy a telefon neked ahogy van, állandó csempék, zárt rendszer, ugyan az a kinézet, akkor hajrá WP!

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#27045) Superhun válasza Vinrael (#27041) üzenetére


Superhun
addikt

Melyik szolgáltató?

(#27046) Riuko válasza #40993792 (#27044) üzenetére


Riuko
senior tag

Nekem nagyon kevés amit ad, pedig nem sok amit elvárok:
Hivás és SMS blokkolás progival?
Valódi témázhatóság?
Elmulasztott hívás értesítő hanggal?

Én még Lumia 710-et használtam WP 7,5-el, nem tudom mennyire változott az óta a WP....
Ezeknek a csempéknek az erőltetése nekem 1általán nem jön be, unalom a köbön :K

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#27047) batai15


batai15
félisten

egyszerű. használj mást, ne szóld le. van a wpnek olyan előnye viszont ami nekem jobban bejött mint a droid.

(#27049) Riuko válasza #40993792 (#27048) üzenetére


Riuko
senior tag

Szerintem te értettél félre, kérlek ne folytassuk....

batai15: kérlek ne oktass állandóan, köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#27050) novieris


novieris
csendes tag

Nem tudja valaki véletlenül, hogy a T-Mobile miért nem ad most 10 % kedvezményt a Sony Xperia SP-re online rendelésnél, előfizetés hosszabbítással?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.