Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) HuMarc válasza Kodiak88 (#3550) üzenetére


HuMarc
addikt

ICS rá a legfrissebb és 2013 Q1/Q2 elejére ígérik a frissítést! :R

(#3552) s4tch válasza Kodiak88 (#3550) üzenetére


s4tch
veterán

Átlátszó csík van, de ez csak fehér színt tud. (Az Xperia U az, aminél többféle is lehet a sáv színe.)

Jelenleg hivatalosan van rá 4.0.4, lesz hivatalos Jelly Bean frissítés, leghamarabb 2013.Q1-ben érkezhet.

(#3553) alpihun


alpihun
senior tag

Tudom, már megtárgyaltuk a témát. De mivel a mobilt karácsonyra venném, még akadt időm nézelődni, és rengeteg jó telefont találtam. A téma a régi: 25e körül megbízható társ több évre. Fontos, hogy kihangosítva pöpecül szóljon. Telefonálás. Hangminőség fülessel, internet és gps nem lényeg, egyiket sem használnám.
Érintős vonalon így néz ki (gyártó és tetszés szerint rangsorolva):
SE:
- lww
- mini / mini pro
- tipo (akkuja gyenge)

Samsung:
- galaxy s
- galaxy 3
- s8500

Nokia:
- 5800
- x6 (Ez a kettő különösen szépen szól, sok helyen kiemelték a kihangosított zenetudást. Hardveresen és szoftveresen kicsit gyengébbek a fentieknél, viszont a zene az megvan. S mivel ez a fontos, nem a net meg a játék leginkább ezekben gondolkodom.)

Hagyományos telefon fronton aki segítene másik topik.

Mivel sok mindent írtam légyszi ne egy készüléknévvel válaszoljatok, hanem a saját rangsorotokkal, illetve arra is kíváncsi lennék, hogy ezek közül melyik esik ki biztosan, egy gyakran felmerülő hiba, hiányosság, baj miatt, ami eddig elkerülte a figyelmem. Nokiák hátlap nyekergése nem akadály.

Köszi.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#3554) -v- válasza Kodiak88 (#3547) üzenetére


-v-
addikt

Én Desire X-et vennék - azt is fogok szerintem :DD Ha meg lemenne az ára, lehet Razr i-t, az sem nagyobb.

(#3555) ADAM1337 válasza alpihun (#3553) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

SGS eek közül

(#3556) Drughi válasza alpihun (#3553) üzenetére


Drughi
addikt

Most adtam el a saját Tipomat és pont amiatt szerettem mert az akkuja jó volt.
Nem tudom honnan vetted, hogy gyenge.

2 napot zökkenőmentesen ment bekapcsolt wifivel, zenehallgatással, esténként játékkal.

(#3557) alpihun válasza Drughi (#3556) üzenetére


alpihun
senior tag

Én úgy emlékeztem, hogy tesztben írták róla ezt, belenézek, erre pedig ki is emelik, hogy milyen jó.
Te ajánlod ezt a telót kihangosított zenehallgatás + általános dolgokra? Vagy mit tudsz jobbat nála?

(#3555) ADAM1337
És, ezen kívül? Más? A kérdésben is leírtam már, hogy az ilyen egyszavas válaszokkal semmit sem tudok kezdeni. Arra én is rájöttem, hogy ezek közül sgs a legjobb csak 25ezerért nehezen kapnék jót belőle.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#3558) Kodiak88 válasza -v- (#3554) üzenetére


Kodiak88
tag

Nem rossz a Desire X, de érdekes h csak 480p videót tud felvenni, illetve az előlapi kamera sem ártott volna bele, Xperia P lehet jobb választás ebben a kategóriában. Egyel lefelé lépve árban meg az Ace2.. extreme digitalban most 75. Ha arra lenne 4.x android akkor szerintem az ár/érték arányban az győzne. Sajnos ez a frissítés bármi van nehézkesen megy a gyártóknak..lehet nexuson kéne gondolkodni..csak sajnos méretben nagyok..:(

(#3559) ADAM1337 válasza alpihun (#3557) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Persze adok kifejtőset is de tudhatod hogy az a legjobb ha van ennyiért.
A miértek
SE:
- lww illetve mini / mini pro egy kategória nem rossz amúgy de nekem spec túl kicsik, ICS ig vannak frissítve egész jó hw van amúgy alatta.
- tipo (akkuja gyenge), illetve ha már a galaxy s ill wave is szóba került akkor én azt kérdezném mekkora felbontás felelne meg igazán ? ebben régi a soc nagyon nem csak az aksi a gáz benne, ha a játék fontos kizárva.
Samsung:
- galaxy s ezek közül a best csak 25-be nincs.
- galaxy 3, ebben a socban nincs gpu baromira akadozik használtam már.
- s8500 badát nem ajánlom tény hogy jó a hang benne de akadozó rendszer van itt is másfél évig volt ilyenem.
Nokia:
- 5800 reszítiv kijelző symbian, családban van egy 500-as nokia senkinek nem kivánom.
- x6 majdnem ua mint az 5800 csak kapacitiv ugyanúgy nem ajánlanám a symbian miatt.

Kifejtve.
Defy van 30 tájt apróban, esetleg hirtelen az ugrott be még.

[ Szerkesztve ]

(#3560) Drughi válasza alpihun (#3557) üzenetére


Drughi
addikt

Szerintem az egyik best buy a kategóriájában.
Kihangosítva nem tudom milyen, mert én nem használtam, de a Sony-ból kiindulva biztos nem vall szégyent.
SE LWW-m is volt, az nagyon jól szólt kihangosítva

(#3561) alpihun válasza ADAM1337 (#3559) üzenetére


alpihun
senior tag

A válaszok
- nagyjából mindent összeszedtem ami kb 25e ezért van ennyiféle kijelzőméret, de leginkább 3-3,5 col. Az ennél nagyobbak már nem zsebkomfortosak.
- akkor ezek szerint samsungok kilőve
Nokiánál most 5800at vagy 500at nem ajánlod? Vagy előbbit nem utóbbit igen. Nem értem ezt a mondatot. Amúgy symbiannal milyen bajod van? Az szerintem bőven jó zenehallgatásra. Android előnyei a közösségi funkciókban, letölthető dolgokban, internetezésben, játékokban stb vannak. Ezek közül egyik sem szempont. Nem hiszem, hogy a symbian annyira kezelhetetlen, lassú, hogy ne tudnám a zenelejátszót elindítani rajta. Sőt sokan elég smooth-osnak mondják a gyengébb hw mellet is. Eddig nem használtam sem androidot sem semmi más érintős rendszert, ezért nem hátrány nekem. A rezisztív meg régi cucc, úgy hallottam erősebben kell nyomni, de az se baj, nem vagyok egy selyemfiú.
A defy harminc nekem max. 25 van.

Drughi
Kösz akkor sony-s listából mind jöhet, samsung full kilőve és megvárom Ádám kolléga reakcióját a nokiákról.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#3562) lsebestyen válasza Möhe (#3548) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én iPhonet vennék az tuti, nekem nem jött be a bb :( És egy szifon értékállóbb, és a supportja is ezerszer jobb. Szifon is teljesen jó emailezésre, sőt nekem jobban bejött mint a bb.

(#3563) iNfAntRy válasza alpihun (#3553) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Azt ugye tudod, hogy az említett készülékek egyikét sem kapod meg 25ért újonnan? Használtan nyilván igen, csak akkor a "megbízható társ hosszú időre" kategória nagy eséllyel kiesik.
Ezek közül akkor már az S8500 Wavet ajánlom, gyors, megbízható, hangerő rendben. Utána jöhet a LWW, az akkuja simán birni fog 2-3 napot is ha nem netezel.
A Galaxy S is jó választás, csak nem tudom, hogy kapsz olyat 25ért használtan. Figyelj arra, hogy garanciás legyen. Utóbbi telefonnál egyedül a gps-re panaszkodtak, de mivel neked az nem kell, így jó telefon lehet számodra. Kijelzője 4", ha kisebb kell, válassz másikat.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#3564) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Vennék következő paraméterekkel új, vagy minimálisan használt független telefont:
-Maximum 50.000HUF
-Min. 4"
-min 512 RAM

Minél jobb anyaghasználat, kijelző, support, ICS előny.
Nőnek lesz, így ha fehérben is van az plussz pont

[ Szerkesztve ]

(#3565) alpihun válasza iNfAntRy (#3563) üzenetére


alpihun
senior tag

Tudom. Viszont azt már nem, hogy új készülék fronton mi férne bele ebbe az árba. Galaxy Y, s5230, star 3,GT 400 Viewty Smile. És kb ennyi. A másodikból mondjuk 3 is van az osztályban, mindhárom megy vagy egy éve.

A használt telefonok ennyire siralmasok? Nem bírják? Tapasztalatlan vagyok, életembe nem vettem használt cuccot, még ruhát sem, nemhogy készüléket.
Tehát bármilyen használtat veszek, legyen garancia. Amúgy valamilyen használt telefonokat forgalmazó üzletben venném, nem direkt személytől (ez előny vagy hátrány?). 5800 ról tudsz valamit. Nagy favorit, de szidják symbiant nagyon. Véleményemet ezzel kapcsolatban leírtam az előző hsz-ben.

A hagyományos használt telefonok tartósabbak? Gondolom azon nem romolhat el annyi dolog. A másik topikban fel is tettem a kérdést (samsung i8510 Innov8/nokia e52, e66, x3-02, 6700, n96/ se aino).

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#3566) HuMarc válasza Drughi (#3564) üzenetére


HuMarc
addikt

Huawei Ascend G300, (40 000 - 45 000 Ft között mozog) de hasonló árban van az LG L7 is (Domino-ban 53 000 Ft)

(#3567) Drughi válasza HuMarc (#3566) üzenetére


Drughi
addikt

Huawei nem tetszett neki (és nekem sem)
LG jó ötlet, de a domino nem játszik.

(#3568) iNfAntRy válasza alpihun (#3565) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

Hát figyelj, leginkább azt kéne eldöntened, hogy okostelefon kell vagy csak normál. Mert ha nem fontos a net meg a gps, akkor szerintem felesleges okostelefon.
Írjál még pár kritériumot, ami mindenképp fontos lenne.
Megnézhetnéd még esetleg a Samsung S5610-et, nagyon jó kis feature phone, megbízható , elég jó a tudása és olcsó is.

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#3569) HuMarc válasza Drughi (#3567) üzenetére


HuMarc
addikt

A Domino csak egy irányár, kb. ennyibe kerül máshol is. Én ezt szoktam tekinteni viszonyítási alapnak pl. árukereső helyett, ami egy 70 000 Ft-os ajánlatot dob ki...

(#3570) alpihun válasza iNfAntRy (#3568) üzenetére


alpihun
senior tag

Még nem tudom. Érintőset és normált is nézek, de egyre inkább utóbbi felé hajlok.
Kritérium nincs annál több mint amennyit írtam:
- gyors, megbízható
- 25e
- kihangosított zenehallgatásra használnám a legtöbbet, tehát beépített hangszóró minőség és erősség fontos.
- net, gps, füles nem érdekel.
- nagyjából ennyi, ha fojtogatni kezdetek se tudok többet mondani.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#3571) iNfAntRy válasza alpihun (#3565) üzenetére


iNfAntRy
senior tag

bocsi, kifutottam az időből. Még annyit akartam, hogy amit említettem telefont az újonnan is be tudod szerezni olcsón. 5800 csak rövid ideig volt nálam, de addig is szenvedés volt használni. Elég átláthatatlan volt a menüje és lassú is volt. Az innov8 anno a legjobb telefon volt, hogy használtan érdemes-e megvenni nem tudom. Elég régi már, bár tudása még a mai napig megállja a helyét szerintem.

3568: Ha fontos a zene, szóba jöhet még a Galaxy Music.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

(#3572) Drughi válasza HuMarc (#3569) üzenetére


Drughi
addikt

Pont az árukeresőt néztem és a 70e már elriasztott.
Zug gsm-eket kerülöm az 1éves bolti garanciájukkal együtt.
Edigital, Mobilx, Speedshop, Ipon és hasonló boltok jöhetnek szóba elsősorban, nálam az ő áruk a mérvadó

(#3573) Drughi válasza HuMarc (#3569) üzenetére


Drughi
addikt

dupla, elnézést

[ Szerkesztve ]

(#3574) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok, két kérdésem lenne:

1.

Cimbora szeretne végre okostelefonra váltani. Nincsenek nagy igényei, de megtetszett neki nagyon az iPhone 4S, mikor mondtam, hogy mi az az összeg, ami alatt nem kapja meg, mondta, hogy okés, akkor hagyjuk, ennyit nem ér. Most alsóbb régiókban nézelődik, Sony-t ajánlottam neki. Tényleg nincsenek extra igényei, egyszerűen csak szeretne beújítani.

Sony Xperia Tipo-ról mi a vélemény? Arra szeretne lecsapni. Esetleg van jobb alternatíva? Szerintem nagyon jó kis gép.

2.

Az asszonykájának is nézne valami telefont. 25-ért szembe jött most egy zsírúj Galaxy Y, ennyi zsét megér? Nincs tapasztalatom a telefonnal, hétköznapi használatra elmegy?

Egyik telefon se lenne rootolva, mókolva, semmi, csak használva.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3575) Drughi válasza hoffman_ (#3574) üzenetére


Drughi
addikt

Már megint a Tipo...

Szerintem abszolúte vállalható telefon, mondom ezt úgy hogy csak 2 hónapig használtam. Bár nagy a kontraszt egy alma 4s és a Tipo között..

Én mindennemű moddolás nélkül használtam, csak nekem kicsi volt a kijelzője...

(#3576) lsebestyen válasza hoffman_ (#3574) üzenetére


lsebestyen
addikt

Elsőre mennyi a felsőkorlát pénzben?

A galaxy y meg nem éri meg.

(#3577) Zigi válasza alpihun (#3570) üzenetére


Zigi
senior tag

A Tipo-nak nem gyenge az akkuja sőt! És jól és hangosan szól kihangosítva.

(#3578) Švejk válasza hoffman_ (#3574) üzenetére


Švejk
őstag

Galaxy Y-nál inkább azt mondom, hogy minden jobban megéri. Akár egy Huawei Y200, egy Tipo, de még egy LG L3 is jobb nála...
És a Tipío jó telefon, ajánlható, de ha használtat is bevállal, ennyiért nagyön jó Live with Walkmaneket lehet kapni, mai jobb mint a Tipo.

(#3579) alpihun válasza iNfAntRy (#3571) üzenetére


alpihun
senior tag

Jó ez az s5610. Megfelelne nekem, bár hangszóróról átlagost írnak. Az már neccesebb. De megnézem.
A galaxy musicnak utánanéztem de még meg sincs jelenve...

(#3577) Zigi
Utólag észrevettem én is és ki is javítottam pár hsz-el följebb.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#3580) hoffman_ válasza Švejk (#3578) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#3581) petyaaa6


petyaaa6
tag

Utolsó hozzászólások közt nemláttam olyat aki magas árfekvésben keresne telefont,de azért leírom: ha vki 85-90e körül keres vki telefont annak nagyon ajanlom az Xperia S-SL -t. A legjobb a piacon kb. Mindenre jobb mint tökéletes! Zene,film hatalmas élmeny, mintha mozizna az ember.

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3582) HuMarc válasza petyaaa6 (#3581) üzenetére


HuMarc
addikt

Jutalékot kapsz, vagy csak úgy ingyen csinálod? :DDD :P

Egyébként teljesen igaz, ezek valóban elég jó ajánlatok a piacon.
De ilyen árban hol lehet kapni GYÁRI garanciával?

[ Szerkesztve ]

(#3583) Shad0wking válasza petyaaa6 (#3581) üzenetére


Shad0wking
csendes tag

Ezt csak megerősíteni tudom. Nekem 3 hónapja van egy xperia s-em, de még egyszerűen nem találtam benne hibát :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#3584) ADAM1337 válasza Shad0wking (#3583) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én igen, de lehet bennem van a baj.

(#3585) Shad0wking: ez itt off a topikjában írhatok, de pl a reject with sms-t nem lehet kikapcsolni egyáltalán illetve az üzeneteket se lehet törölni a sablonok közül, nálam elfogyott már párszor a ram is, illetve már be-be lassult is de lehet az én felhasználásom nem tetszik neki mármint elég hc.

[ Szerkesztve ]

(#3585) Shad0wking válasza ADAM1337 (#3584) üzenetére


Shad0wking
csendes tag

És mi volt vele a probléma? :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#3586) ADAM1337 válasza Shad0wking (#3585) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

reject call with sms*

(#3587) Shad0wking


Shad0wking
csendes tag

Üdv! Nővéremnek kéne egy telefon max 30 ezerig.
-Használt is játszik. Vodafone-os vagy független.
-Android oprendszer (nem hátrány, ha legújabb verzióval).
-Érintőképernyős.
-Akkuja bírja egy pár napot (nem lesz túlhajtva a telefon:)
-Kamera jó lenne egy 5 megapixeles.
-Főként csak telefonálásra lenne használva, néha játékra esetleg internetre.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#3588) HuMarc válasza Shad0wking (#3587) üzenetére


HuMarc
addikt

Használtan Moto Defy+/Xperia Mini/Mini Pro/SE LWW... Újonnan 5 mpixeles kamerával rendelkező telefont nem kapsz ilyen árban...

[ Szerkesztve ]

(#3589) petyaaa6 válasza HuMarc (#3582) üzenetére


petyaaa6
tag

Partnero gsm-be vettem 1év teljeskörű garanciával 88e -ért az SL-t.

Nemtudom hogytudod te elfogyasztani a ramjat v belaggoltatni. Nekem hibatlan pedig gyurom rendesen:film,jatek,net minden. Dehat ezert is vettem. Mondjuk ez SL es mostfrissitettem .50-re.

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3590) HuMarc válasza petyaaa6 (#3589) üzenetére


HuMarc
addikt

Köszi az infót! :R

(#3591) petyaaa6


petyaaa6
tag

Igazabol nemlatom ertelmet tobbet elkolteni egy telefonra ennel(max a dizajn miatt ha vkinek nemtetszik) de ez,SL fantasztikusan lett megcsinalva. Teleg ez a legjobb okostelo eddig. (quadcore stb teljesen ertelmetlen)

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3592) petyaaa6 válasza HuMarc (#3590) üzenetére


petyaaa6
tag

Nincsmit! Erdemes ott venni szerintem. Gyorsan hozza is lehet jutnu a keszulekhez,jarnak a gyari tartozekok is.

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3593) Shad0wking válasza HuMarc (#3588) üzenetére


Shad0wking
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, ebből nézünk akkor :D

(ADAM1337: nekem bekapcsolásnál akad csak egy mp-ig amikor tölti be az 5 oldalnyi parancsikont, lehet a telóddal van valami baj. Reject call nekem meg nincs Android 4-en. Off topic vége, Elnézést a fórumozóktól.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Shad0wking

(#3594) petyaaa6 válasza Shad0wking (#3593) üzenetére


petyaaa6
tag

Naja,nekem meg nincs 5oldalnyi iconhalom:D majd lehet,egyelőre játékok mentek fel, bar a batman nemakarosszejonni,de a guns six nagyonjo.
ADAM probalj meg frissuteni,nekem sl van 4.04-el .50

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3595) ADAM1337 válasza petyaaa6 (#3594) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A legfrissebb ics van fent de nem eget rengető probléma, alap launcher-el, nem tökéletes ezt akartam mondani nem hibátlan készülék mint ahogyan elöttem állították(sebességre egy hox vagy s3 jobb az tény de nálam nem csak a sebesség döntött, azt majd JB-ben javítják remélem.). reject call with sms meg alapból van benne, lehet nem alap launcher-el nem jön elő a hiba mert ott nincs is ilyen funkció.
off vége topikjába folytathatjuk de már írtam a problémámról és más is tudja hogy nem lehet alap launchernél kilőni ezt a funkciót.

(#3596) petyaaa6 válasza Shad0wking (#3593) üzenetére


petyaaa6
tag

Naja,nekem meg nincs 5oldalnyi iconhalom:D majd lehet,egyelőre játékok mentek fel, bar a batman nemakarosszejonni,de a guns six nagyonjo.
ADAM probalj meg frissuteni,nekem sl van 4.04-el .50

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

(#3597) werszomjas


werszomjas
őstag

Szerintetek, ha innen rendelek telefont, az működni fog magyar kártyával?

Vagy lehet még rendelni az angol oldalról is.

Csak mert így 300eur (85k) lenne a telefon, ha meg a magyar oldalon keresztül rendelem, akkor 115k, de a legolcsóbb GSM boltos, 2év gyártói garanciás is 93ezer :Y

[ Szerkesztve ]

üdv

(#3598) HuMarc válasza werszomjas (#3597) üzenetére


HuMarc
addikt

Elég nagy a valószínűsége, hogy működni fog!

(#3599) BoC1ka válasza werszomjas (#3597) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Mo. on 70 ezertől indul a telefon :)

link

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#3600) petyaaa6 válasza werszomjas (#3597) üzenetére


petyaaa6
tag

A P nemkerul ennyibe :) SL-t vettem 88ert:)
GSMplaza,partnero gsm = ezek jok!

Huawei p6 - perfect for business..and for everything

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.