Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) dokee78


dokee78
félisten

Galaxy S+ helyett mit ajánlottok max 40k ig?
Bővíthető legyen.
Huawei Y300 jobban megérné?

(#24002) Cold5 válasza w333 (#23953) üzenetére


Cold5
senior tag

w333, Neck, kali, schawo - Köszönöm a válaszokat. :R

Akkor lehet marad az S4. (valaki azt mondja, hogy az S3-nak is jobb a hangja mint az S4-nek) Mondjuk egy SGS-hez képest hol helyezkedik el, mert ez volt az előző telefonja.

Iphone-ra én is gondoltam, de zárt rendszer és mindenkinek ugyanúgy néz ki a kijelzője, ennél azért egyedibb dolgokat szeretne...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#24003) quailstorm válasza dokee78 (#24001) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem nem, nem erősebb, nincs olyan támogatottsága, nincs 720p
Annyiért már kapsz Ace2-őt is, vagy HTC sensationt.

(#24004) kali válasza Cold5 (#24002) üzenetére


kali
legenda

s3 esetén sem mindegy, hogy melyik verzió, és s4 esetén is eltérő, az i9x00 a jobb (wolfson), az i9000 is wolfson, de utóbbinál is kellett némi piszkálás (voodoo), hogy kihozza a hardverből, amit tud, ha csak simán hallgatta, akkor pláne nem lesz oltári nagy különbség.
hallgassa meg a leendő tulaj több minőségi fülessel is a telefonokat, sokan nem hallják ki a különbséget, mert annyira nagy eltérés nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24005) roberto211 válasza phain (#23970) üzenetére


roberto211
őstag

Szerintem XXL Gsm ha már gsm. Gyári garival csak nem fázol rá . :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#24006) f.szabo válasza kali (#24004) üzenetére


f.szabo
tag

Üdv mindenkinek a kérdésem, hogy ezek közül melyiket ajánlanátok vagy hasonló tudást ebben az árban telenornál számlás csomagban: Samsung Galaxy S Advance vagy Samsung Galaxy Ace 2
köszi :R

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#24007) kali válasza f.szabo (#24006) üzenetére


kali
legenda

szia,

az s advance pláne okés.

(#24008) Timeola


Timeola
aktív tag

Én is teló vásárlás előtt állok.

100E ft körüli összegig elmennék, persze részletfizetéssel.

Csak új teló érdekel.

Ami fontos a kamera, az aksi, ne legyen tepsi, ja meg hogy csajszi vagyok: ezért ne legyen túlzottan fiús.

Milyet vegyek? :U

(#24009) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok!

Melyiket inkább és miért? Samsug Galaxy Mega 6.3 vagy Galaxy Nexus 4

Én a Galaxy Mega felé hajlok inkább, jobban is tetszik, de élettartamig venném a mostani telefont, tehát inkább hosszú távra terveznék.

(#24010) roberto211 válasza Timeola (#24008) üzenetére


roberto211
őstag

Ha lány vagy akkor szerint iphone 4s/iphone 5(ezt szeretik nagyon ) , androidok közül meg én galaxy s3-at vagy nexus 4 et mondanék. Persze ha nem túl nagy már. De mindjárt tanácsolnak a többiek is szerintem.

(#24009) szlovibuki: Én a nexus 4 et venném a 4magos proci miatt, 2gb ram miatt, hosszabb ideig tartó támogatottság, és az "optimálisabb" méret miatt mert,hogy a zsebedbe hogy hordanál egy majdnem tabletet azt megnézném.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#24011) Švejk válasza Timeola (#24008) üzenetére


Švejk
őstag

Fú, lássuk csak...ne legyen tepsi...
Eleve ott a Nexus 4, de az nem valószínű hogy belefér az árba.
Nézz rá az Optimus 4x-re, fehérben nem fiús, ellenben hogy tepsi-e vagy sem, az a te döntésed.
Ami még jó lehet, olcsóbban az Xperia L, jó erős ő is, de nem túl jó a kamera. Viszont nem tepsi, és nem fiús.
Jó szívvel ajánlható (és egész olcsó) az Acer CloudMobile, egy ipari remekmű. Baromi erős, és 60 pénz az Expansystól.
A Galaxy SIII még bejöhet neked, ha belefér a keretbe.

[ Szerkesztve ]

(#24012) f.szabo válasza kali (#24007) üzenetére


f.szabo
tag

köszi én is erre gondoltam csak utána olvasva nem sok a különbség persze remény szerint mind a két telő megkapja a szoftver frissítést, kérdé mikor. A kijelző is számít erre most nem túl jókat olvastam az Amoledről, hogy hajlamos a beégésre.

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#24013) kali válasza f.szabo (#24012) üzenetére


kali
legenda

az s advance tuti, hogy már 4.1.2 jelly bean verzióval adott, a beégéstől pedig nem kell annyira félni, hacsak nem fog azonos kép menni rajta napi 8 órát, mindig maximális fényerővel.
van a környezetemben néhány régebbi, és nincs velük probléma ilyen szempontból sem, illetve ha kicsit is félnék tőle, akkor nem vettem volna ilyen telefont a feleségemnek, és persze nekem is a sokadik amoled kijelzős telefonom van - most épp s4 - és sosem égett be egyik sem, pedig használom rendesen.

(#24014) mtcob válasza szlovibuki (#24009) üzenetére


mtcob
senior tag

Nexus 4! :K erősebb hardver,jobb támogatottság, jobb anyaghasználat...:) és olcsóbb is ;)

(#24015) f.szabo válasza kali (#24013) üzenetére


f.szabo
tag

ok, köszi megnyugtattál, megnézem a telenornál melyik szoftverrel adják, köszi :R

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#24016) batai15


batai15
félisten

nexus!

(#24017) Cold5 válasza kali (#24004) üzenetére


Cold5
senior tag

S3-ból csak LTE (2GB RAM miatt).
S4-ből itthon csak a 4magosat lehet kapni vagy rosszul tudom? Én róla olvastam, hogy nem az igazi a hangchipje.
SGS-nél volt voodoo sound hack :K

Sok a macera vele, mármint a próbálgatással... Mindenhova elvinni azt a x darab zenét, zenelejátszó telepítése... és persze egymás után kellene kipróbálni... :o

Én egy Note 2-t nyúzok jelenleg, arra azt mondja nem rossz, de nem ájul el tőle...

BTW... Miért hallgassa meg több fülessel mikor van egy normálisan bejáratott, megbízható és kedvelt fülese?
Legalábbis nálunk mindenkinek csak 1 fülese van...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#24018) quailstorm válasza f.szabo (#24015) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ott már 4.1.2-vel adják, de ha véletlen mégsem, vagy WiFi-n vagy KIES-sel tudod frissíteni hivatalos úton.
(#24013) kali: elég a napi egy másfél óra statikus tartalom is. De azt kőkemény 1 évig kell tolni minden nap. De pl ha egyfolytában megy egy 2D játék 2 hétig, az is meg tud látszani (HUD). Viszont úgyis cserélik tehát 1,5 évig le kell tojni. Kivétel ha rinyálsz a "más színhőmérsékletű" cserekijelzőtől is.

[ Szerkesztve ]

(#24019) szlovibuki


szlovibuki
tag

Köszi a választ!

A HTC One X-ért szerintetek érdemes még pénzt adni? 100K körül van újonnan, az is 4 magos, de 1 éves modell. :F

(#24020) w333 válasza szlovibuki (#24009) üzenetére


w333
félisten

Nexus :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#24021) f.szabo válasza quailstorm (#24018) üzenetére


f.szabo
tag

ok, az akkor rendben van (szoftveresen) a kijelző nálam nem lesz strapálva, a gyerekek kezébe meg nem adom ;) köszi a választ :R

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#24022) batai15


batai15
félisten

én erősen gondolkodom hogy a 4xet lecseréljem samu nexusra. főleg a custom romok miatt. meg a pucér android miatt. (4.2) hesegessem el a gondolatot? 

(#24023) szlovibuki válasza w333 (#24020) üzenetére


szlovibuki
tag

Az az igazság, hogy nekem a Nexus 4 külsőre nem igazán tetszik. A HTC One X-et érdemes még megvenni? Vagy ha már 4 mag meg nagy kijelző, akkor esetleg Note 2? :F

(#24024) kali válasza f.szabo (#24015) üzenetére


kali
legenda

ott az első pillanattól 4.1.2 jelly bean verzióval adják.

Cold5; jobb is az i9305. igen, hivatalosan csak az i9505 kapható, kicsivel gyengébb hardver, de jobb akkumulátoros üzemidő, és mondom, meghallgatandó több minőségi fülessel, nekem i9505 van jelenleg, és csak feltűnt volna, ha nagyon pocsék hangja lenne, hiszen előtte volt xperia z, iphone 4s, galaxy s...stb is, amik hangban jók.
azért javasolt a több füles, mert lehetnek eltérések fontos értékekben, emiatt nem minden fülessel szól jó egy telefon és fordítva, azért meg ne írjunk már le egy füles vagy telefont, mert egy adott párosítással nem okés, de sok mással meg igen.

quailstorm; nekem a leghajlamosabb sgs2 is ment naponta legalább 3 de inkább 4 óra kijelzőt automata fényerőn, sokszor világosabb környezetben, tehát nem is mindig minimumon, és nem égett be az értesítési sáv, pedig az böngészéskor is ott figyelt, 7 - 8 hónap legalábbis kevésnek bizonyult hozzá.
at eltérő színhőmérsékletű kijelző, szerencsére nem minden típusnál adott.

[ Szerkesztve ]

(#24025) w333 válasza szlovibuki (#24023) üzenetére


w333
félisten

És esetleg egy LG Optimus G ? :U
HTC One X -et én már nem vennék, akkor inkább Note 2, csak kérdés hogy nem lesz kényelmetlenül túl nagy ? ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#24026) phain válasza roberto211 (#24005) üzenetére


phain
tag

Vegre valaki koszonom :D

Amugy van itt valaki aki mar vasarolt az XXL GSM nel ?? Van valakinek tapasztalata a kiszolgalasrol ??

(#24027) AshaNoR


AshaNoR
tag

Sziasztok, telefont vennék, ebben kérem segítségetek!

Kikötések: Android, Max összeg: 160e ft, Szolgáltatótól venném (telenor vagy t-mobile)
Szerintetek 160.000 ft-ért melyik a legjobb új telefon vagy melyik a legjobb ár/érték arányú telefon (80 ezer ft-os telefonok is jöhetnek pl., nem muszáj a felső határt súrolnia :)?

[ Szerkesztve ]

(#24028) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Szerintetek xperia u vagy galaxy ace 2? Az ace kb 3500 forinttal lenne drágább. Itt ph teszten azt írták, hogy az u-nak szebb a kijelzője. Bár inkább hajlok a nagyobb kijelző felé így is, nem számít a minimális dpi különbség.(ha csak emiatt szebb a kijelzője az u-nak)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#24029) pit stop válasza AshaNoR (#24027) üzenetére


pit stop
addikt

Kártyával vagy előfizetéssel? Ha utóbbi akkor mekkora? Egyébként így elsőre nexus.

( #24028 ) JoolsNOS Én U-t mondanám, mert sok ismerősöm megszenvedett Ace2-vel (is), nem úgy működtek ahogy várták - meg ahogy kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#24030) AshaNoR válasza pit stop (#24029) üzenetére


AshaNoR
tag

Elōfizetésre. Legkisebb díjcsomaggal kb... kevés beszélés közepes net sms nem kell:D
Viszont még az a kérdésem, hogy a telenor vagy a trémobile kedvezōbb elōfizetés terén?

(#24031) mtcob válasza JoolsNOS (#24028) üzenetére


mtcob
senior tag

Ace 2 a több RAM és a JB miatt :K

(#24032) FabioeM


FabioeM
csendes tag

Sziasztok.

Én is okostelefonra szántam el magam.
Segítséget, ajánlatot, ötletet szeretnék kérni. :D

Androidost szeretnék, 2-3 évre is. kb. 70e Ftért. (de ha pl 85ért is van egy tuti, legjobb, akkor arra is vevő lennék :))
Fontos, hogy hosszú távra szeretném, tehát tuti legyenek rá frissítések (Android 4.3, 5.0-ról már olvasni lehet hogy melyik készülékek nem kapják már meg.)

HTC Amaze 4G tetszett meg, 60E körül az ára árukeresőn, de erre nem lesz már elvileg frissítés.

Minél jobb hardvert szeretnék:
- min. 5-8MP kamera, vakuval (sötétben is azért jó fotók se ártanának :D)
- 8gb memória
- 1 gb ram
- gondolom minimum 2magos proci
bluetooth (3.0 legalább jó lenne), 1080p videó, 4" körüli kijelző, gps

köszi előre is.

(#24033) w333 válasza FabioeM (#24032) üzenetére


w333
félisten

Használtan Nexus 4 nagyon erős és 2 évig jönnek a frissítések ! :K
Ha új akkor pedig LG Optimus 4X HD kb. 85k :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#24034) f.szabo válasza kali (#24024) üzenetére


f.szabo
tag

Az ok, csak a telenor honlapján a készülék kínálatban még a régi verziós szoftver szerepelt, de most megnéztem és tényleg igazad van! A kérdés, hogy ebben az árkategóriában 32e online vásárlás esetén szted van e jobb vétel? Bár a samukat sztem ez mellette szól, köszi :R

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#24035) schawo válasza Cold5 (#24017) üzenetére


schawo
titán

S3-mal elégedett lesz, ha arra is felkerül a voodoo (NEAK kernel).

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24036) schawo válasza AshaNoR (#24027) üzenetére


schawo
titán

Ez így nagyon nehéz. Mindenkinek az a legjobb, amit használ, hiszen ő maga is azt választotta a telefonok dzsungeléből. Szóval adj fogódzót, neked mi a fontos, milyen alapvető elvárásaid vannak, milyen kizáró tényezőkkel.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24037) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok.
A feleségemnek szeretnénk új telefont venni.
Árkategória 50 - 100 ezer között
Amire használná :
telefonálás, mobilnet, sok skype (mobilnetről és wifiről is), néha navigáció , néha fotó
A motorola defy+ sajnos gyakran belassul
Ahol lakunk, ott ezeket a típusokat lehet ebben a sávban beszerezni (növekvő ársorrendben , CHF)

Nokia LUMIA 520 - 200
Sony Xperia GO - 250
Samsung GALAXY S II Plus - 300
LG Optimus 4X HD - 300
Samsung Galaxy S Duos S7562 -300
Samsung i8190 Galaxy S3 mini white - 350
Nokia LUMIA 820 8GB - 380

Melyiket ajánlanátok ?

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#24038) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Helló

Melyiket ajánlanátok inkább?
Ezeket nézegettem
HTC One S
Xperia SL
Xperia ion

Alapból HTC-s vagyok, de tetszenek az xperia-k is, szóval nem zárkózom el a dologtól
Fontos a fényképezés, amiben az utóbbi kettő igen jó. Viszont a HTC szebb, és vékonyabb

Egyéb alternatíva?
Használtan venném, 70ezerig

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24039) batai15 válasza enginev3.0 (#24038) üzenetére


batai15
félisten

Akkor is htc! miért nem jó a wp8 mobil?

(#24040) enginev3.0 válasza batai15 (#24039) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem mondtam, hogy nem jó, csak amit tudok, kiakarok próbálni :)
És ezek pont olyan kategóriában vannak, hogy vagy semmit vagy nagyon minimális összeget kéne ráfordítanom

A következő nagy lépés egy HTC One lesz, de az csak valahogy ősz közepe vége felé

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#24041) 2rda


2rda
tag

Üdv!
Szeretném lecserélni jelenlegi ősöreg x8-asomat.
Jelenleg két készülék jött szóba: s advance, ascend g510.
A samsung valahogy jobb minőségűnek tűnik, szerintetek?
Mindkét telefon ~30ezer körül van 2éves előfizetéssel.
Esetleg hasonló árban vagy kicsit drágábban jobb telefon?

(#24042) Švejk válasza 2rda (#24041) üzenetére


Švejk
őstag

A G510 nem éppen egy BestBuy, inkább az S Advancet nézd meg. Bár nekem kicsit kiábrándító volt élőben, az árában tudja amit kell. Úgyhogy, hajrá!
Az Xperia L nem fér bele a keretbe?

(#24043) 2rda válasza Švejk (#24042) üzenetére


2rda
tag

Az még talán belefér, egy tizessel drágább az advancenél.
Viszont az a tft kijelző nem gyengébb az amolednél?
A hardvert ahogy elnézem erősebb mint a samsung.

(#24044) Švejk válasza 2rda (#24043) üzenetére


Švejk
őstag

Az L kijelzője a TFT-k közt a legjobbak közt van.
Az Advance Amoledje nagyon ronda szerintem, túl színes. Ráadásul, elkerülhetetlen bizonyos hosszúságú használat után, hogy beégjen. Ez nyomós érv ellene.
Az L kb. 2x olyan erős, mivel a processzora sokkal fejlettebb mint az Advance-nek. Ha belefér, azt válaszd!

(#24045) kali válasza f.szabo (#24034) üzenetére


kali
legenda

nem nagyon látok jobbat adott (ár)kategóriában.

(#24046) Riuko válasza Švejk (#24044) üzenetére


Riuko
senior tag

Mennyi tévedés és szubjektív kijelentés, így elég félrevezetőek a tanácsaid.

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#24047) pit stop válasza AshaNoR (#24030) üzenetére


pit stop
addikt

Neked kell megnézni melyiknek a díjcsomagjai állnak hozzád közelebb. Telenor annyit kiköt - tudtommal összes csomagjánál - hogy előfizetési díj felét csak hálózaton belül beszélheted le. (26 év alatt Voda Kreditje elég jó - ha érint).
Telefon: Telenornál kapható csak, de kártyafüggetlen gyárilag Nexus 4 - 100 körül. Vagy 145 környékén HTC One - csúcs hardver és minden ami lehet bennevan.

(#24037) ovecs: Ha vízállóságot megszokta és esetleg kihasználta akkor csak Go marad.
Egyébként droidos vonalról LG 4x HD, vagy Samsung S3 mini - utóbbinak annyi az előnye hogy sokkal nőiesebbek talán vonalai.
WP vonalról 820 nagyon jó, ugyanakkor egy nőnek lehet már túl nagy lenne a kezébe, 520 pedig hosszútávra nem biztos hogy legjobb megoldás leggyengébb wp-sként, de női kézbe jobban illő.
Remélem segítettem :)

(#24046) Riuko : Én viszont Svejk kollégával értek egyet. Reálisan írta le a dolgokat szerintem :U

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#24048) maggi1886076 válasza Riuko (#24046) üzenetére


maggi1886076
addikt

+1 az amoledes kijelentéssel nem értek egyet. Nem feltétlenül ég be a kijelző. És az amoled szinvilaga nagyon szép.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#24049) 2rda válasza Riuko (#24046) üzenetére


2rda
tag

A tévedésekben kijavítanád? Csak mert szívesen olvasom több szemszögből a dolgokat.
Ami a szubjektív dolgokat illeti, nekem speciel tetszik az amoled, de ha minden másban jobb a Sony akkor valószínűleg azt választom.

(#24050) Švejk válasza Riuko (#24046) üzenetére


Švejk
őstag

Ha valamiben tévedek, ne azt írd, hogy nincs igazam, hanem indokold is meg ;)
Az Amoled beég? Igen. Csak idő kérdése.
Ronda az Amoled? Ízlés kérdése. Nekem ronda, azért is írtam, hogy szerintem ronda. Hogy neki hogy tetszik, azt ő fogja eldönteni.
És a Sony TFT-je? Idézek a Mobilarénától:
"...480x854 pixeles a felbontás, a technológia pedig még mindig TFT. És ezt persze le is szólhatnánk egyből, de azért jó, hogy van a szerkesztőségben Xperia Z és Xperia SP is, hogy lássuk: az Xperia L-nek messze sokkal jobb a képe, mint a fent említett két drágább cuccnak, sokkal mélyebb a fekete, mégis elég a fényerő, ki érti ezt? Ez egy olcsóbb masina, alacsonyabb felbontással mégis szabad szemmel is jól látható az eltérés, furcsa ezt mondani, de eddig ez a legjobb Sony kijelző, pont egy középkategóriás gépben. Persze még mindig nem IPS, nem AMOLED, de a sima TFT között az egyik legjobbnak számít."
Erősebb az Xperia L processzora? Igen, sokkal. Tudom, nem a benchmarkra kell építeni mindent, de érdemes megfigyelni:
S Advance Linpack: 42/67 MF.
Xperia L Linpack: 138/212 MF.
S Advance Smartbench (prod/games): 2270/2210
Xperia L Smartbench (prod/games): 2422/2965
S Advance Antutu: 6894 pont
Xperia L Antutu: 10118 pont
Akkor miről is beszélünk? Hogy nem 2x erősebb?

Javíts ki ha tévedek, de akkor indokolj is! :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.