Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168001) P4lom5 válasza floratm (#167998) üzenetére


P4lom5
csendes tag

Mintha azt olvastam volna, hogy speciális membrán van a hangszóróban és elméletileg szoftveresen irányítható, hogy "felfelé" vagy "előrefelé" nyomja a hangot, csak a Xiaominál ez a szoftveres vezérlés vagy működik, vagy nem. 😁
Persze csak valami fórumon olvastam, nem tudom, mennyire valid az infó.

Francba, most rendeltem meg a 11t-t. 😄 De mindegy, jó lesz most már ez nekem, a Xiaomi mobildömpingjével lehetetlen lépést tartani. 😄

(#168002) Goldmember01 válasza sfdrakex (#168000) üzenetére


Goldmember01
tag

Semmi szükségét nem látom mivel van telenoros számom... vagy amikor netezek a digi simjén akkor nem fognak tudni hívni a telenoroson? vagy nem értem... és lehet biztonságosabban érzem majd magam az 50gb-tal mint a 30-cal. ha nem tudom mi az az 5g-s net akkor valszeg nincs rá szükségem, igaz? :D

(#168003) sfdrakex válasza Goldmember01 (#168002) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

5G net nélkül szerintem még pár évig megleszel. Tudnak hívni Telenoron, miközben Digin netezel, csak Diginél lett volna 4 forintos percdíjad. Nekem 100 gigás csomagom van. 10 körül fogy havonta.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#168004) gasszisztens válasza sfdrakex (#168000) üzenetére


gasszisztens
tag

Az a gond az 50 gigás net csomaggal hogy önmagába nem lehet megvenni csak valamilyen Digi szolgáltatással együtt :W

(#168005) Goldmember01 válasza sfdrakex (#168003) üzenetére


Goldmember01
tag

Egyelőre jó lesz, kipróbálom milyen a lefedettség és megbízhatóság itt pesten amerre járkálok meg pest környezetébe, ha tetszik akkor van lehetőségem váltani, mert nincs hűségidő. Maradok az S20 FE 4g-nél a MediaMarktból, nagyon szépen köszönöm a kielégítő válaszaid és segítségedet!

(#168006) sfdrakex válasza gasszisztens (#168004) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tudom, de a kérdezőnek és nekem is van Diginet, tv és telefon is, így ez nem gond. Bár erröl most szó se volt, gondolom ez neked probléma. A hangalapú 30 gigás csomag nem elég?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#168007) gasszisztens válasza sfdrakex (#168006) üzenetére


gasszisztens
tag

Igen azt néztem sajnos nekem nincs digi szolgáltatások és igen jó lett volna egy sima net kártya úgyhogy szerintem marad az mert ezer forintért nem rossz :C :R A hang alapú gondolom csak 4g?

(#168008) sfdrakex válasza gasszisztens (#168007) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A netes is csak 4G, Diginél úgy emlékszem nincs 5G még. Egyébként, ha nincs Digis előfizud akkor nem 1000 hanem 1500 a havidíja a mobil csomagoknak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#168009) stingy2 válasza sfdrakex (#168006) üzenetére


stingy2
senior tag

Nekem "Junior" van havi ötszázért. Abban lévő 10 gigát se használom el :)

INTJ

(#168010) spileraaa


spileraaa
senior tag

Ez szlovák oldal és árul Romániába is?
https://www.pentrutelefoane.ro/

szlovákul is írnak benne abból gondolom : Pridajte ďalšie produkty v hodnote 18,45 RON a získate výhodnejšie poštovné.

menyire megbízható ez az oldal? és a szlovák oldal linkje pl az nekem nem jön be
https://www.vsetkonamobil.sk/

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#168011) trebrona válasza spileraaa (#168010) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kérdezd meg valami román fórumon!

Igazából nem is értem miért itt szeretnél utánajárni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#168012) spileraaa válasza trebrona (#168011) üzenetére


spileraaa
senior tag

közben megkaptam a fb oldalát vagyis tuti szlovák aki árul ide is
na mind1 mert megrendeltem mivel máshol sehol nincs spigen tok huawei mate 10 pro telefonra ebayan ok van de dupla áron plusz szállítás
itt is én vettem meg az utolsó darabot

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#168013) Orgi válasza t72killer (#167981) üzenetére


Orgi
őstag

Az 5g-t leszámítva mindenben jobb telefon szinte, de már más is megírta.

(#168014) floratm válasza P4lom5 (#168001) üzenetére


floratm
senior tag

Szerintem jol döntöttél mert ez most a besbuy. Akármi is lesz a k50 böl az csak valamikor nyár után eshet hasonlóan jó ár környékére.

Mobildömpinget én meg nem látok. Nem érdekel az összes árszegmens csak a felső közép kat- máris jelentősen szükült a kör...
Ma pedig már mindenki versenge spanolja hogy "készülékdömping" még ha ahhoz elő kell bányászni mindenféle indiai, kamcsatkai kiadásokat is. Ebben a mobilarena is jol teljesit...

(#168015) t72killer válasza Orgi (#168013) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Meg a kevesebb support, meg a drágább ár - olyan dolgokért, amit a felhasználók 10%-a (se) használ.

Nekem mind1, költse mindenki a pénzét arra, amire akarja.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#168016) Freerider89


Freerider89
tag

Szerintetek Egy "A" sorozatos samsung lehet, hasonlóan tartós mint egy "S" sorozat? S20 és S20FE-ről sok negatív beszámolót olvastam. Így most elgondolkoztunk, hogy inkább lehet hogy megkéne próbálni egy A52s vagy A72-est. Mi a véleményetek?

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#168017) sfdrakex válasza t72killer (#168015) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet, hogy egyel kevesebb droidot kap már, de csúcs hardver van benne, tovább lesz jó, mint egy középkategóriás telefon.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#168018) KaitouP válasza Freerider89 (#168016) üzenetére


KaitouP
veterán

S20FE-ről negatívat? Az Exynos verzióról még talán igen, de a Snapis nagyon patent készülék.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#168019) sfdrakex válasza Freerider89 (#168016) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#168020) Freerider89 válasza KaitouP (#168018) üzenetére


Freerider89
tag

S20 és S20FE-ről felhasználói vélemények: brutálisan merül. ezt több helyen olvasom. (lehet hogy csak az exynos-os verzuók? nem tudom

Én személy szerint "S" szériát vennék, egyszerűen azért, mert valamiért azt képzelem, hogy egy S széria van annyival prémiumabb, hogy tovább marad használható a készülék. De lehet, hogy ez egy tév képzet.

Sajnos az S21 280ezres árát sokallom. S21FE kb ugyanennyi

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#168021) t72killer válasza Freerider89 (#168016) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csatlakozom az előttem szólóhoz: kifejezetten negatívat az exynos-kiadásról olvastam, az tényleg kerülendő az üzemidő miatt. +#168020: így van, a féltéglaként merülő az az exynos :K. Ezért nem cseréltem telefont 5éven át...

Nekem csupán annyi bajom van vele, hogy drága, pontosabban amiért pénzt kér (exra SoC erő, gyorsabb USB-port, DEX, optikai zoom), azokat nem/nemigazán használom.

Időtállóság? Nejem 6éven át nyúzott egy moto g2-őt, van még kérdés :DDD ;] ? Ha nem zúzod szét lépcsőre ejtve, akkor telefonálásra, böngészésre, email-olvasásra, FB-ra az a52s bőven jó lesz 5-6év múlva is. Amik tényleg kihullanak, az a legalja SoC, 4GB RAM, stb, de valószínűsítem, hogy az alap appok RAM-igénye se fog már annyira exponenciálisan nőni, mint az elmúlt pár évben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#168022) Blac1


Blac1
aktív tag

Sziasztok!
Huawei P30 telefonom van jelenleg, ami tökéletesen működik. A kérdésem az lenne hogy érdemes lenne-e lecserélni. Ha igen a következő két telefon egyikére gondtam Samsung Galaxy S20 FE vagy Xiaomi 11T. A telefonálás mellett nekem a telefon a fényképezőm is. Játszani nem nagyon szoktam vele. Viszont sokat internetezek és Facebookozok vele. Továbbá filmet szoktam rajta nézni melóhelyen. Szóval nem tudom eldönteni hogy érdemes-e váltani (hoz-e előre lépést) ha igen melyikre. Előre is köszönöm a tanácsokat.

(#168023) t72killer válasza Freerider89 (#168020) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kifutottam a szerkesztésből:
"prémium érzés" - bár nagyon ritkán veszek telót, az előző két telóm S-szériás csúcs volt, s7edge-et váltok épp most. Az a52s ugyanúgy kihajtós bőrtokban = a ház kivitelezéséből semmit sem érzékelek. Az s7 már évek óta szerencsétlenkedett az ujjlenyomatokkal, reggel képtelen vagyok ujjlenyomattal feloldani - így ezt meg se csináltam az új telón. Az s7 kijelzőjén kb 3éve van már egy rózsaszín csík (ennyit az időtállóságról). Szóval én csak a név miatt nem tepertem az S-szériába.

Asszony kapott tavaly tavasszal egy a52 5g-t, azt kézbefogva nagyjából okésnak találtam, viszont picit több SoC erőt azért szerettem volna - és ezt hozta is az utód azonos árcédulával.

Nálam ezek a szempontok játszottak:
- vízálló legyen
- kültérben jó SAMOLED
- erős közép hardver (=5év múlva se pusztuljon ki rajta a chrome 10 ablakkal)
- 4év biztonság kb a vásárlás pillanatától számítva, uis kb 5évig fogom használni a telót.

#168022: a p30p szuper telefon, ha nincs különösebb baja, pl pusztulófélben lévő akksi, akkor én idén még nem cserélném, max a black friday környékén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#168024) Blac1


Blac1
aktív tag

Ez a sima P30. Nem a Pro.

(#168025) Freerider89 válasza t72killer (#168023) üzenetére


Freerider89
tag

Köszi a részletes választ!

Viszont mind2 telefonról jót mondtál az a baj :)
Az A52S is egy jó telefon ezek szerint. Illetve az S20FE, S21FE ami snapdragonosok, azok is.

De úgy érzem, kicsit azt akarod sugallni, hogy az A52S és egy S20FE vagy S21FE közti árkülönbség, nem feltétlen éri meg.

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#168026) t72killer válasza Blac1 (#168024) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R, értem bocsi benéztem. Továbbra is kérdés, hogy használat során kevésnek érzed-e, van-e valami konkrét baja? Ahhoz, hogy igazán minden fronton szintlépést érezz, igencsak ki kell nyitni a buxtárcát (kamerában nem is tudom, hogy van-e valami, ami klasszisokkal, +2-300e Ft-okat megérő módon lekörözné).

#168025: így van. 2 éve rágódom a telefoncserén, különböző jelöltekkel - de húztam az időt, mert az aktuális telóm amúgy is bírta még/eladni úgyse tudnám a törött, csíkos kijelző miatt. Nagyon sokáig volt kiemelt kedvenc az s20 fe 5g, már aprókat bújtam, kérdezgettem a topikjában, stb. Az asszony 52 5g-je már közel járt a megfejtéshez, az 52s-t pedig már nem tudtam ott hagyni :R.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#168027) KaitouP válasza Freerider89 (#168020) üzenetére


KaitouP
veterán

Snapdragon verzióval bőven kibírok egy napot, játékkal együtt 5 óra SOT simán megvan. Szóval ez maximum az Exynos verzióról mondható el.

God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

(#168028) forzaroma


forzaroma
tag

Az A52s 5G-hez hasonlítva van aki a oneplus nord 2 5G-t választaná?

Realme GT2

(#168029) Viktor0610 válasza forzaroma (#168028) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kamerában, teljesítményben jobb a Nord 2 5G.
Akkuban az A52s jobb.
Én talán a Nordot választanám. :K

Samsung Galaxy A54

(#168030) t72killer válasza forzaroma (#168028) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó kérdés, kinek mi a fontosabb. A nord mellett szól:
- kicsit erősebb hardver
- gyorstöltés ÉS mellé csomagolt gyorstöltő

Samu mellett:
- jobb akksiidő
- vízálló
- elvileg hosszabb támogatás
- 3.5mm jack
- microSD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#168031) yuing válasza t72killer (#168026) üzenetére


yuing
őstag

Szerintem már kicsit túltolod az A52s témát. Kognitív disszonancia jeleit vélem felfedezni, mindenképpen bizonyítani akarod, hogy a megfelelő döntést hoztad meg. S ezzel más készülékeket próbálsz degradálni.
Túl kellene már lépni rajta.
Másrészről meg ne éld bele magad, hogy 5 éven kersztül kiszolgál, egy műszaki cikk, a garancia lejárta után minden nap ajándék. :)

(#168032) Sgr_A válasza Viktor0610 (#168029) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nagyon alacsony a nord 2 pwm értéke

(#168033) DS39 válasza forzaroma (#168028) üzenetére


DS39
nagyúr

Nem lenne rossz a Nord 2, de meglepően alacsony a pwm értéke: 119.
A Samsungé 231.
Mondjuk 250 alatt egyik sem az igazi, de na, a OnePlus-é azért tényleg zavaró lehet.

(#168034) t72killer válasza yuing (#168031) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Abbahagytam :R

Az s7 edge-em idén lesz 6éves és csak bő 1 hete soroltam át másodteló szerepre. Ha az ember nem cseremániás, illetve nem a leggagyibb, 2év után tényleg beszaggató-lehaló hardvert veszi meg, akkor nem látom okát, hogy miért ne bírna ki 4-5 évet egy telefon.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#168035) yuing válasza t72killer (#168034) üzenetére


yuing
őstag

No offense, csak próbáljuk megtalálni az igényeknek legmegfelelőbb készüléket az objektivitás talaján mozogva. Ha már veszik a fáradtságot a felhasználók, és kérdeznek.
Nem mindenkinek közös keresztmetszet az A52s bármennyire is ajánlott telefon. :)

(#168036) Freerider89


Freerider89
tag

Amúgy az szerintetek miért van hogy az S21FE 5e forinttal olcsóbb mint az egy évvel korábbi modell S21? Az S21FE-ben jobb az akksi, eleve újabb 1 évvel, de mégis drágább a sima s21. Mi ennek az oka?

"Délelőtt óvatosan, délután megfontoltan, este nyugodtan" "A siker a munkád azon 1%-át reprezentálja, mely abból a 99%-ból ered, melyet hibának neveznek." "ne hidd el amit hallasz és csak a felét annak amit látsz"

(#168037) DS39 válasza Freerider89 (#168036) üzenetére


DS39
nagyúr

Ennyibe kerül a barométer, ami a másikban nincs.

Amúgy nem tudom.
Igazából egy átlag felhasználó szemszögéből ez két ugyanolyan telefon. (Snapi vs Exynos nem számít nekik)

(#168038) xhege válasza Freerider89 (#168036) üzenetére


xhege
addikt

Jobb anyagminőség, 8BG RAM, 64 mpx zoom kamera, jobb kijelző, 8K videó.

(#168039) Blac1 válasza t72killer (#168026) üzenetére


Blac1
aktív tag

Nincs semmi bajom vele, csak lejár a garanciája és a hűségem is. Ilyenkor szoktam cserélni. De most nem nagyon tudok dönteni. Ha cserélek melyikre?Samsung 20FE vagy Xiaomi 11T. De lehet hogy megfogadom a tanácsod és várok még.

(#168040) floratm válasza P4lom5 (#167985) üzenetére


floratm
senior tag

Föladtam minden ellenállást.
A goboon 100$ os kuponnal 410€ t látok. Nalad hogy lett ebből 135 ezer a 11T?
Mert akkor magyar shopbol 140 ért jobb...

(#168041) gasszisztens válasza floratm (#168040) üzenetére


gasszisztens
tag

Igen majdnem ennyi itthoni webshopba is de inkább a hivatalos webshop àrat nézd mivel a Goboo az és gyári garanciàt ad.

(#168042) floratm válasza gasszisztens (#168041) üzenetére


floratm
senior tag

Ez nem samsung hogy annyire figyelni kellene a garanciára :DDD

De amugy jolbeszélsz. Hazai bolt pl 15 ezerért drágábban akarja adni a kéket mint a szürkét. Megtarthatják ... Marad a goboo

(#168043) gasszisztens válasza floratm (#168042) üzenetére


gasszisztens
tag

Igen és hamar itt van a telefon :DD

(#168044) Viktor0610 válasza gasszisztens (#168041) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Azt azért írjuk le, hogy gyári garanciát, de Spanyolországba visszaküldős az a gyári garancia.

Samsung Galaxy A54

(#168045) gasszisztens válasza Viktor0610 (#168044) üzenetére


gasszisztens
tag

Persze ez így van de akkor is gyári :DDD

(#168046) tope


tope
addikt

Szép napot!
Legolcsóbb olyan dual simes telefont keresem, amivel azért lehet Facebookozni, böngészni, és ne dögöljön be fél év alatt.
Xiaomi Redmi 9A pl. , esetleg más alternatíva?
Köszönöm előre is az ajánlásokat!

(#168047) Sgr_A válasza tope (#168046) üzenetére


Sgr_A
addikt

Inkáb a moto e7 pover 4/64gb vagy realme c21y 4/64gb
2/32gb telót nem igen vennék

[ Szerkesztve ]

(#168048) t72killer válasza Sgr_A (#168047) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, 4GB alatt már kínszenvedés a böngészés is. Van egy 2/32GB-os Tab A-m, sajnos egyre használhatatlanabb :( .

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#168049) tope válasza Sgr_A (#168047) üzenetére


tope
addikt

Akkor kiegészítem, 40 alatt legyen, így ezek kiesnek.
Nincs alternatíva?
Az illetőnek nincs nagyon pénze, szóval inkább kompromisszumot köt, de ilyen Motorola-t tuti nem fog venni, azért egy Xiaomi szint legyen már, vagy már ezek se olcsók?

(#168050) Sgr_A válasza tope (#168049) üzenetére


Sgr_A
addikt

Xiaomi szint :DDD a hulladék miuival meg 2gb rammal egy 2 éves teló ami már frissítést sem kap
Sok sikert

Én úgy vagyok vele hogy nem veszek meg egy használhatatlan telót 40-ért ha 45-50 körül van használhatóbb időtálló
De mindenki úgy költi el a pénzét ahogy akarja

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.