Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116001) beg válasza Kornel (#115998) üzenetére


beg
veterán

Ennyit a végig táskákban hordva, megkímélt de akkor is saraxiaomi témához.

Case closed.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#116002) Kornel válasza nyisziati (#116000) üzenetére


Kornel
veterán

Durva ja. :(

Mondjuk az enyém ettől függetlenül púpos ott, de mindenki azt írja, hogy nekik is.

Bár én zsebben hordom, és esett is, ettől függetlenül van akinek ezek nélkül is olyan, állítólag túlmelegedés is közrejátszhat. Ilyen mai 35+ fokban, töltőn használva érezhetően elkezd túlmelegedni, bár mintha korábban nem tette volna ennyire.

Más: Mi6 vajon masszívabb? Valószínű asszonynak lenne, aztán meglátjuk.
Ő nem hordja zsebben, viszont simán leejti - adott esetben vízbe is, a Lenovo vibe X2 ezeket meglepően jól bírta, vízbe ejtés után kiszárítva azóta is működik.

[ Szerkesztve ]

(#116003) Narandil


Narandil
tag

Üdv!

Jelenleg egy Nokia Lumia 520-m van, immár 5 éve. Sajna a napokban olvastam, hogy a 8.1-s windows-s telefonokhoz megszűnik a további támogatás. Így eldöntötté vált, hogy lecserélem. Pedig kedveltem a telefont, s magát a márkát is.

Viszont nem tudom, hogy mire cseréljem.
A lényeg. Új telefont vennék, max 50k-rt, ugyanúgy hosszabb távra, mint a jelenlegit.
Sajna Nokia-t már nem nagyon kapni, így márkát is váltanék, viszont iPhone-t semmiképp sem szeretnék.

Az elvárásaim/elképzeléseim:
- legalább 5' képernyő,
- 10+ mp kamera (nem kell, hogy mindkét oldalán legyen), s habár nem túl sokszor használnám a kamerát, de azon alkalmakkor azért lehessen normális képet készíteni vele,
- nemrég vettem egy 64 gb-s micro sd kártyát, így azt tudja befogadni,
- sem netezni, sem videót nézni nem nagyon szoktam telefonon (legfeljebb híreket olvasok, s az ottani videókat megnézni),
- játékra is alkalmanként venném elő, de azért egy erős közepest nem bánnám, ha elbírna (pl város építkezős, stratégiák),
- amire most a Lumia-t a legtöbbet használom, a zenehallgatás, mivel kerékpárral járok dolgozni, így 35-45 percig hallgatom, bluetooth-s füllhallgatóval.

Ismerősök, barátok ajánlották a HTC-t, illetve a Huawei-t. Nézegettem közülük, de tényleg fogalmam sincs melyiket lenne érdemes megvennem.
Egyet-egyet azért úgymond kinéztem. Előbbiből a HTC Desire 628-t. Utóbbiból a Huawei Y6II Compact-t.
De hallottam, hogy a ZTE telefonok is megérik az árukat.

Nagyjából ennyi. Remélem tudtok segíteni.

Előre is köszönöm a segítséget!

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#116004) Yasuo válasza Narandil (#116003) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Xiaomi Redmi note4

[ Szerkesztve ]

S9+

(#116005) nyisziati válasza Narandil (#116003) üzenetére


nyisziati
veterán

A HTC nem rossz, csak kicsi az aksija. 2200 MAh nagyon gyengus, főleg, ha bringázol is.
A Huawei felejtős, a SOC nem kellően erős játékokhoz. Meg multitaskinghoz se.
Én is inkább a Redmi Note 4-re szavazok. Erős, kb. a HTC kétszeresét hozza teljesítményben, jó az aksija. Ár/teljesítményben nagyon jó.

(#116006) hattrickuser


hattrickuser
tag

Samsungon kívül (s)amoled kijelzős telefont tudtok ajánlani? ~70.000 Ft lenne a felső határ. Teljesítménnyel kapcsolatban különösebb elvárásaim nincsenek, csak android legyen rajta :)

(#116007) nyisziati válasza hattrickuser (#116006) üzenetére


nyisziati
veterán

Van, igen.
Doogee Mix.
Minimális kávákkal.
Egy tulajdonos videója van fent róla Youtube-on, aki egyedül a kamerával volt elégedetlen, minden más megfelelt neki.

(#116008) Chris0321 válasza Narandil (#116003) üzenetére


Chris0321
addikt

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy a Nokia most tér vissza igaz az 5-ös 65.000 ft így nem fér bele a keretbe a 3-as szerintem elég gyenge így nem ajánlanám.

(#116009) Narandil válasza Yasuo (#116004) üzenetére


Narandil
tag

Huhh... köszönöm a gyors választ. :-)
A Xiaomival lenne egy kérdésem. Olvastam a mobilarena.hu-s tesztet, s két procit említettek. Melyikkel lenne jobb választás?

Azonban Chris felvetése is felkeltette az érdeklődésem. Mivel Nokia párti vagyok, megérné azt a plusz 15 ezret a Nokia 5-s?

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#116010) Fsharp


Fsharp
csendes tag

Sziasztok! Régi , beázott LG G2 mini készülékem ,cserére érett komolyabb illetve időálló telefonra. Előre is köszi segítségeteket.
- Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
kb 80.000FT de ha megéri a felár ,akkor feljebb is
- Használt vagy új?
újat preferálom de akár használt is
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Függetlenül mindenképpen
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszabb távra tervezek ,az lg g2 minim is 3évig volt , de akár mondhatjuk úgyis ,hogy a mostani best-buy telót ha időálló
- Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
netezés,fotózás,zenehallgatás, néha játszás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
5,2"-től nagyobbakat preferálnám

(#116011) Yasuo válasza Narandil (#116009) üzenetére


Yasuo
aktív tag

Magyarországon normális helyről csak a Snapdragon procisat lehet beszerezni, nincs sok különbség egyébként.
Nem igazán lenne jobb választás. Kisebb tárhely, kevesebb ram, gyengébb kamera, kicsi akksi, max a stock android lehet plusz. Én a Xiaomit választanám.

[ Szerkesztve ]

S9+

(#116012) Narandil válasza Yasuo (#116011) üzenetére


Narandil
tag

Az E-Stock.hu-n van Helio X20-s 51 ezerért.
De ha nincs különbség, akkor a Snapdragon-s vonzóbb, ha az üzemidőt nézem.

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#116013) Kornel válasza Narandil (#116012) üzenetére


Kornel
veterán

MTK-t ne.
Ugyanolyan teljesítmény mellett többet fogyaszt, kisebb az üzemidő, és az általános rendszersebesség sem az igazi

(#116014) novakalex


novakalex
aktív tag

Redmi 3-ról érdemes váltani Redmi 4x-re?

(#116015) PS7A


PS7A
tag

Sziasztok!
Kíváncsi lennék, hogy ha választani kellene, akkor a Telenor listájából melyik készülék mellett voksolnátok?
Amikből választani lehet:
A5
Honor 8
P9
A3
J5

Előre is köszi a segítséget!

(#116016) Soybex válasza PS7A (#116015) üzenetére


Soybex
őstag

Honor 8 ezek közül a legjobb

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116017) Ájvé válasza novakalex (#116014) üzenetére


Ájvé
veterán

Kicsivel jobb a 4X-ben a hardver, szerintem csak ezért nem érdemes. Esetleg ha B20 fontos az miatt még megfontolható.

(#116018) TODI1111 válasza PS7A (#116015) üzenetére


TODI1111
addikt

Honor 8. A fiamnak és a lányomnak is az van és nagyon elégedettek a készülékkel.

[ Szerkesztve ]

(#116019) PS7A


PS7A
tag

Soybex és TODI1111, köszi! Kicsit most meglepődtem, mert kb róla hallottam eddig a legkevesebbet a hétköznapok során.
Így viszont megnézem délután :)

(#116020) novakalex válasza Ájvé (#116017) üzenetére


novakalex
aktív tag

és mire érdemes maximum 60e forintig?

(#116021) Ájvé válasza Kornel (#116002) üzenetére


Ájvé
veterán

Korábban azért írt mindenki Wayteqes szervizes témában Eustockról, mert az Eustock garancia itthon a Wayteqhez szól. Eustock pedig elég rég óta működik már és nem sok problémát hallani (konkrétan többet hallani az itthoni boltokról, mint pl. extremedigital). Wayteq garancia problémáról szintén nem nagyon lehet problémákat (vagy egyáltalán bármit is) hallani, szerviz esetén pedig ez jót jelent. Ez volt az első probléma amiről én olvastam (bár nem kutakodtam, de aktívan fórumozok azért) és mint a példa is mutatja ez sem olyan egyszerű.
Sajnálatos hogy neked hibás a készüléked, vannak típus hibák sajnos, ez márkától független, mindig adott készülék típushoz köthető, de ebbe bármelyik cég bele eshet, lásd Samsung Note 7 akku probléma (ami alapvetően egy tervezési hiba volt csak, de sok cég esik ilyen hibába, valamit alul méretez a dizájn miatt és így problémás lesz, vagy spórolnak és olcsóbb ragasztót használnak, ez miatt sárgul a kijelző stb.). Az ilyen problémákat csak egy módon kerülheted el, vársz néhány hónapot a megjelenést követően a felhasználók tapasztalataira, de így is inkább a nagyobb hibákat tudod elkerülni, később még jöhetnek kisebbek (kijelző sárgulás is elő jöhet több hónappal később).
Mi 6 már más kategória, de típus hibákra még ott sincs garancia (de jobban oda figyelnek itt a minőségre, talán nem lesz probléma).

(#116020) novakalex:
Redmi Note 4 ami hardverben jelentős előre lépés lenne már, persze ez méretben jóval nagyobb, ha túl nagy akkor jelenleg nem tudnék ilyen árban és méretben olyan telefont mondani amire már hardver szempontjából is érdemes váltani.

(#116022) SunMount3r válasza SunMount3r (#115820) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hello! Erre senkinek nincs válasza?! :F

THX!

(#116023) novakalex válasza Ájvé (#116021) üzenetére


novakalex
aktív tag

Esetleg használtan aprorol?

(#116024) mameda


mameda
újonc

Sziasztok, érdekelne, hogy Ti melyiket választanátok. Honor 8 illetve Huawei p 10 lite, női szemmel a honor felé húz a szívem, de számít a belső, amihez viszont nem igazán értek :) Előre is köszönöm a segítséget :R

(#116025) Soybex válasza mameda (#116024) üzenetére


Soybex
őstag

Mivel nő vagy így gondolom sokat fotózól, és ebből a szempontból neked a honor 8 kell :))

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116026) mameda válasza Soybex (#116025) üzenetére


mameda
újonc

Köszönöm. :R
Egyébként nem tartozom a szelfibolondok társaságába, de nem árt ha jó a kamera :) Úgy értem igazából hogy melyik lenne összességébben jobb választás, ugye a lite "frissebb" telefon, de honornak (női szemmel) jobbak a paraméterei. :B

(#116027) Soybex válasza mameda (#116026) üzenetére


Soybex
őstag

A p10 frissebb viszont nem flagship mert csak Lite. Szelfi kamera téren nem is tudnék nyilatkozni :)) és igen a honor erősebb is hardverileg :)

Az információ nem egyenlő a tudással. A tudás egyedüli forrása a tapasztalás.

(#116028) Dhampir válasza Soybex (#116016) üzenetére


Dhampir
félisten

A P9-nél is? :F

(#116029) pit stop válasza SunMount3r (#116022) üzenetére


pit stop
addikt

Moto G5, vagy G5 Plus. Ezeknek kategórián felüli a fényképezője most, főleg utóbbinak.
Nem tudom, hogy ennyit szánnál-e rá. Ha nem akkor kínai vonalon kéne nézelődnöd, amiben többiek tudnak segíteni.
Ha még többet ráteszel, akkor Honor 8.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#116030) Kornel válasza Dhampir (#116028) üzenetére


Kornel
veterán

Honor 8 = P9
Honor 9 = P10, minusz OIS

(#116031) Dhampir válasza Kornel (#116030) üzenetére


Dhampir
félisten

:N

Van különbség.

A szoftveres támogatásra is kíváncsi leszek, a Honor 8 már nem kap frissítést, ha jól tudom.

A P9-re 3 év garancia jár, a Honor 8-ra 2 év.

[ Szerkesztve ]

(#116032) Kornel válasza Dhampir (#116031) üzenetére


Kornel
veterán

Azért látszik, hogy a P9 volt az alapja a Honor 8-nak.
Nem sokat gondolkoztak a mérnökök, hogy nagyon mást hozzanak ki belőle. A hálózat támogatás nyilvánvalóan más, a Huawei az egész világon árult brand, a Honor csak bizonyos piacokon. Ebből is adódhat megtakarítás, nem kell mindegyik licenszet kifizetni adott esetben.

[ Szerkesztve ]

(#116033) w.miki válasza quailstorm (#115934) üzenetére


w.miki
veterán

Z3 compact használtam is 40e :( Annyi mint a 4x újonnan.
Én rendeltem egy 2015-ös koreai s4 mini-t, a 2013-as vietnámi s4 mini helyére 16e Ft-ért.
Ezt még éppen átérem. Ha is is merül, melegszik, eldobálja a hálót, akkor tényleg meg kell barátkoznom a nagy mérettel. 4.7" A3 2017, vagy 5"-os Redmi 4x
Komolyan miért nem tud valaki egy 4" erős androidos telót csinálni??

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#116034) Dhampir válasza Kornel (#116032) üzenetére


Dhampir
félisten

A Honor 8-ban van infra is, egyébiránt akksi típusban (Li-ion, Li-Polymer), kijelző-típusban, "márkázott" fotólencsékben, stb. van eltérés.

Ami lényegesebb lehet, antennákban nem tudom, hogy a Honor 8-ban is 3 antenna van-e a jobb vétel érdekében (?).

[ Szerkesztve ]

(#116035) SunMount3r válasza pit stop (#116029) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom, hogy ennyit szánnál-e rá.-> Kizárt. :( Max 25K-ből jó lenne ha kijönne, tehát teljesen más kategóriában keresgélnék. Gondoltam itt is van 1-2 aminek az árához képest azért jó a fényképezője.

Akkor várom a többiek ajánlásait, köszi!

(#116036) Kornel válasza Dhampir (#116034) üzenetére


Kornel
veterán

Egy biztos, a megjelenéskori árkülönbséget nem indokolja a műszaki tartalom beli különbség, illetve a felhasználó sem fog sokat érzékelni belőle ;)

SunMount3r: 25k-ert ne vegyél okostelefont, mert rosszabb lesz, mintha nem is lenne.

Én a redmi 4A vagy még inkábbredmi 4X alá nem adnám: [link]

[ Szerkesztve ]

(#116037) SunMount3r válasza Kornel (#116036) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 7"-os 1+16GB-os Lenovo Tablet-em 24K volt és számomra megfelelő, tökéletesen működik (ráadásul mások által is ajánlott típus ebben az árban). Ebből gondoltam azt, hogy ugyan ezt a tudást megkaphatom ennyiért okostelefonban is. :F Így sincs valami best-buy?

[ Szerkesztve ]

(#116038) Dhampir válasza Kornel (#116036) üzenetére


Dhampir
félisten

Nemrég akciós volt mindkettő, és bár volt árkülönbség, de nem óriási.

(#116039) beg válasza SunMount3r (#116037) üzenetére


beg
veterán

Igen, de azzal nem tudtál telefonálni. GSM modul, antenna, GSM szabadalmi díjak stb. Továbbá 1024x600 felbontást már telefonba sem tesznek, drágább kijelző, ezért a drágább ár.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#116040) Kornel válasza SunMount3r (#116037) üzenetére


Kornel
veterán

Ennyiért ilyet kapsz: [link]

Mirr Murr: így van, ezért írtam megjelenéskori árat. Idővel a flagship-ek is megfizethetővé válnak.

[ Szerkesztve ]

(#116041) Georgeester válasza SunMount3r (#116037) üzenetére


Georgeester
csendes tag

Hali,

Én pont ma kaptam az ukászt, hogy ismerősnek nézzek olyan telefont ami kiváló képeket csinál. 20K környékén...

Nehéz ügy.

Ezt találtam: LEAGOO M8 Pro MTK6737 Quad-core 5.7" HD Android 6.0 4G Phone Dual CAM 2GB RAM 16GB ROM Touch ID Gorilla Glass 4

Nem tudom mennyire jó - gyenge -, annak még utána kell néznem, hogy mit tud ez a dualcam. Csak egy ötlet:)

Vallom, hogy az igényekhez kell igazítani a vételt. Tehát lehet megfelelő telefont kapni olcsón is. Az én szuper iNew telóm sem volt 30K-nál több pár éve, mégis tökéletes a mindennapi használatra a kis kínai dzsunka.Ugyanakkor tudom hogy az igényes hardwert-softwer meg kell fizetni.

(#116042) Dhampir válasza Kornel (#116040) üzenetére


Dhampir
félisten

Már csak el kell döntenie a vevőnek, hogy milyen kompromisszumot kössön és aszerint melyik a jobb választás. :)

(#116043) PlüssMajom


PlüssMajom
csendes tag

Sziasztok!

Asszonynak keresek új telefont, mert az LG G2-je kezdi megadni magát.

Megkötések: max 150e Ft körül, Android, új, Voda/független, magyar beszerzés és garancia, hosszútávra (2+ év)

Felhasználás: általános netezés (FB, Gmail, Youtube), néha HearthStone

Egyéb szempontok (kb fontossági sorrendben):
Nagy tárhely, szép fotók, max 5,5", jó akksi, jó ujjlenyomatleolvasó, strapabíró (általában tokban hordja, de nem árthat)

Thx!

(#116044) Kornel válasza PlüssMajom (#116043) üzenetére


Kornel
veterán

Huawei P10 vodanal 168k.
Telekomnal kicsit olcsóbb, de azt hiszem ott is független.

Mod: most már nem vagyok benne biztos, mert nincs ott a leírásban, hogy független lenne-e, lehet keverem a mate 9-el, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#116045) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Uj telefonban gondolkozom, de valahol mindegyik kerdojeles.
Szoval egy rendes hardvert, 4G memoriaval, kisebb kijelzovel, nagy akksival ilyen nehez talalni vagy csak nekem nem sikerul? :)
Szudnatok ajanlani mit erdemes nezegetnem a kovetkezo parameterek figyelembevetelevel?
Amit szeretnek:
- kello akku ido (nagyon elegem van, h allandoan tolton van a telefonom, ha kicsit is elkezdem hasznalni)
Kelloen jo hardver, nem jatszok, de menjen mar reccenes nelkul a zene navigalassal, bongeszes, inbrowser/youtube lejatszas
- taskvaltasok miatt min. 4G memoria
- min. 32GB tarhely (bovitve vagy alabol)
- max 5,5", de meg jobb ha az 5"hoz kozelit

Arban pedig nem szeretnek nagyon messze menni a 100e-tol.

Nezegettem mar sok mindent de vagy kicsi az aksi vagy csucs hardver, de arany arban.
Jelenleg lg g3asom van, ami nagyon merul, a taskvaltasoknal pedig mar egesz hamar megadja magat. :(

- http://pazsitz.hu -

(#116046) istnag válasza PazsitZ (#116045) üzenetére


istnag
addikt

Honor 8.

(#116047) pit stop válasza PazsitZ (#116045) üzenetére


pit stop
addikt

Attól, hogy sok RAM van benne manapság már nem fog egyenes arányosságban állni feltétlen azzal, hogy több taskot tart háttérben, mert lehet ez a rész szarul vagy sehogy nincs kb. optimalizálva, csak belerakják mert jól mutat (lásd C kategóriás kínai telefonok).
Amúgy nekem Xperia X Compact ugrott be, mint lehetséges jelölt.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#116048) Ájvé válasza novakalex (#116023) üzenetére


Ájvé
veterán

Használt piacot nem követem, más majd esetleg válaszol.

(#116049) BenHans válasza PlüssMajom (#116043) üzenetére


BenHans
addikt

Szia!

Vagy a P10 3 év garival, amit Kornel is ajánlott. 5 óra SOT, "csak" FHD kijelző, jó fotók + OIS. Erőben itt sincs hiány.

Vagy HTC 10, ami 140k alatt is van függetlenül, 2év gyártói garival. Jól bírja a gyűrődést a full fém ház miatt. Szép fotók elöl-hátul OIS, sallangmentes stabil gyors működés is megvan (a SoC Snapdragon 820). Ujjlenyomatolvasó gyors és pontos, 5.2" QHD kijelző az aksi pedig egy napos 4-5 óra közötti aktív kijelzőidővel.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#116050) novakalex


novakalex
aktív tag

Nokia 6 mennyire ajánlott?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.