Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) Rav3n02 válasza Miamiquake (#4850) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Szerintem a legolcsóbb a Voda845, de abban nincs is köszönet :DDD

(#4852) bobooo válasza Miamiquake (#4850) üzenetére


bobooo
addikt

ZTE Blade v. SE X8

(#4853) premete válasza ftc (#4845) üzenetére


premete
veterán

60-ért Atrix2? Az szvsz nem rossz.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4854) Švejk válasza Miamiquake (#4850) üzenetére


Švejk
őstag

Samsung Galaxy Y, Alcatel OT-918, olyan 14-2 között mozognak.

(#4855) Miamiquake válasza Rav3n02 (#4851) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Tényleg csak ilyen eldobós telefonnak kell a kocsiba ha lemerül a másik.
Én is néztem 845-öst, szerintem az lesz mert kb 6 8 ezerért vannak :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#4856) kolosanyi válasza Miamiquake (#4850) üzenetére


kolosanyi
veterán

Legolcsóbb, vagy legolcsóbb használható? Mert vannak ilyen szutyok 7225-ös izék, de azt eldobósnak se venném. 7227 alatt szerintem ne keress, azok is olcsók. Ja, a RAM-ra figyelj, 512 alatt megint csak szenvedés a droid.

Többek között ezért nem ajánlom a GT540-t se, én most arra kényszerültem vissza a Nexus S után, nos katasztrófa...

szerk.: @ #4855

Hát a 845 az nagyon gáz szerintem. Tényleg inkább GT540, X8, Blade trió, ha már olcsó kell. (Leginkább a Blade, de az valami custom ROM-mal jó, mondjuk a többi se jobb gyári állapotban...)

[ Szerkesztve ]

(#4857) Rav3n02 válasza kolosanyi (#4856) üzenetére


Rav3n02
senior tag

(eldobós másodtelefonba minek 512mb RAM) :F

(#4858) kolosanyi válasza Rav3n02 (#4857) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ha csak telefonálni kell, akkor felesleges okostelefonnak lennie szerintem. Ha már okos, az azért van, mert gondolom kell egyéb funkciója is, mint a telefon, meg az sms, ebben az esetben meg a 256 MB RAM szenvedés (mondom, GT540-t használok épp jobb híján). Ha nyitsz egy zenelejátszót és a háttérben megy pár process, akkor vagy akadozni fog a lejátszás, vagy becsukja a lejátszót a rendszer, vagy a launchert zárja be, akkor meg ezer év, mire betölt, vagy lefagy úgy, ahogy van, vagy egyéb nyalánkságok. Pl navi közben jön egy hívás, felveszem, lerakom és a navi már bezáródott... Szóval na, kevés a 256.

[ Szerkesztve ]

(#4859) Rav3n02 válasza kolosanyi (#4858) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Nekem volt pár napig pontosan eldobhatós telefonnak 845. Zenét hallgattam rajta, neteztem kicsit, és kellett pár alkalmazás ami csak marketen volt elérhető. Arra a rövid időre tökéletesen elég volt. :U

(#4860) kolosanyi válasza Rav3n02 (#4859) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jó, hát eltérő véleményen vagyunk na. Én tuti nem azt venném, a fentebb vázoltak miatt, de nem vagyunk egyformák. :)

(#4861) execute93


execute93
őstag

Erre valaki?

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#4862) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Tovább nézegettem a lehetőségeket. Abban az esetben ha a havi költséget megemelem 7 ezer Forintra, kijöhet pár jó dolog is. A T-Mobile kínálata egyértelműen jobb, mint a Vodafoné, úgyhogy szépen tiplizek át hozzájuk a pirosaktól. Ilyen keretből 3 modell van a T kínálatában, ami tetszene/megérné: Grand X In, Galaxy S Advance, Lumia 800. Na akkor kérném a véleményeket, melyik lenne a legjobb választás szerintetek? :)

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy lehet-e olyat a T-nél, hogy mondjuk egy relatíve olcsó csomag mellé saját magamnak szimpatikus extrákat választok és így megyek el egy adott árig, amit szeretnék? Értem ezalatt konkrétan azt, hogy egy Mozaik XS csomag mellé rendelnék Net&Roll kiegészítést, illetve egy családi opciót egy újabb ezresért. Ez azért lenne jó buli nekem, mert bár sokat beszélek, a barátnőmet hívom a legtöbbet, a többi irányba keveset beszélek. Az ő számára lenne a családi opció, így kapok 1000 percet, a maradék meg elég. A net meg a kiegészítéssel 1,2 GB lenne, ami jó. Árban így ugyanott lennék, mint az egyel nagyobb, Mozaik S csomaggal, csak több nettel és több perccel a legtöbbet használt irányba, ezáltal jobban személyre szabva a csomagomat. Remélem, hogy nem túl kusza, amit írok, és tud rá valaki valamit mondani. :)

(#4863) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Üdv.

Telefont szeretnék vásárolni. Eladom a lelkem a Telenornak. Amik beleférnének anyagilag:

Samsung Omnia M
Nokia Lumia 610
LG Optimus L7

Néha egy kis játék befigyelne, de alapvetően nem arra kell a vas. Email, FB és böngészés futna rajta főleg.
Anyaghasználat lenne még fontos meg az illesztés. Nem akarom, hogy recsegjen-ropogjon a kezemben. Melyik modell elégítene ki leginkább a hatalmas igényeim?

(#4864) Roli93


Roli93
csendes tag

Sziasztok.
Meg akarom lepni magam egy telefonnal.
Voltam a Telenornál és a nő kijelölgetett nekem telefonokat.(Ace duos,blade 3, Ace)Én még kinézegettem az Lg optimus L7-et.(vélemény?)
Úgy venném, hogy 2 évet írnék alá kártyásan. Az első [oszlopot] kell figyelembe venni.
Az ár amire gondoltam, az úgy kb: 30-35ezer. (nagyon maximum 40)
De ahogy olvasgattam nagyon ajánljátok a Galaxy s advence-t, csak azt nem lehet a telenornál kapni.(tudom,hogy más árkategória,de részletre lehet venni)
Esetleg ki lehet süttetni a telefont és akkor telenoros kártyával lehetne használni?Ez garancia vesztéssel jár?(bocsi, ha ide nem lehet ilyeneket írni)
Amit elvárnék a telótól.: min 4', 5 megapixeles legyen, ne szaggasson,játékok menjenek jól rajta(ha unatkoznék)hosszú távra tervezném.
Előre is köszi és bocsi ha sok hülyeséget írtam,de nem nagyon értek hozzá.

(#4865) edward2


edward2
addikt

Na jó kezdem unni a helyzetet így gondoltam itt felteszem a kérdést bár nehezen találom elképzelhetőnek, hogy az általam körbejárt 100 telefon közül valaki tud majd ajánlani valamit amiről nem tudok.

Akkor lássuk mit keresek,

Őszintén megmondom mióta megvan a Nexus 7esem nem igazán látom értelmét a nagyméretű telefonoknak sőt. Ezért kisebb méretű telefont keresek, ami méretben kisebb. Ez hülyén hangzik, de sok ember azt hiszi mert kijelző kisebb akkor már a telefon is. Pl 4.3-4.8" méretben nem látok egetrengető méretbeli különbséget max 1-2 mm minden irányban.

Ár: mindegy
Méret: olyan 120*60 lenne ideális.
Fontos: minőségi hátlapi kamera, Android és abból is lehetőleg legyen rá elérhető 4.1

Nevetséges mennyiségű kritérium mégsincs ennek megfelelő :)

(#4866) kickboxko


kickboxko
tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni az itteni szakértőktől.Alapból otthon vagyok a technológiák és az okostelefonok világában de csak a közép és felső szinteken.Az egyik haverom megkért h ajánljak neki egy okostelefont (csak 100% ban jó választást akarnék neki javasolni) . Nekem jelenleg egy Sony ericsson Live with walkmenem van neki is hasonló kellene a mai technológiával.

Szempontok:
- ICS android verzió (alap)
- 3,2" - 3,5" kijelzőméret /nagyobb nem lehet/
- Iphone nem érdekel !
- Jó ár érték arány (40-50k max)
- Felhasználás: általános + böngészés és játékok
- bővíthető memória
- jó üzemidő (kevésbé fontos)

[ Szerkesztve ]

"Life is simple"

(#4867) Rotate válasza Miamiquake (#4850) üzenetére


Rotate
veterán

én LG Optimus One-t vettem ilyen célra 11k-ért :)

(#4868) Alliterato


Alliterato
csendes tag

Szerintetek jobb annyival Lumia 800-nál a hamarosan megjelenő HTC 8S, hogy közel kétszer drágábban lehet majd beszerezni?
A nagyobb méret számomra inkább hátrány, mint előny. Nagy képernyős dolgokra ott a táblagép. (tehát filmezni, játszani nem fogok telón, netezni sem sokat)
Ami elgondolkoztat, az az, hogy a HTC friss gép lesz a legújabb oprendszerrel. A Lumia pedig már most egy éves modell, én pedig tervezem használni még 1-2 évig. Viszont Lumia 47 ezer vs. HTC 80 ezer.
Mit gondoltok?

(#4869) Rav3n02 válasza Roli93 (#4864) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Szia!

Amiket írtál és az S Advance között óriási különbség van. Ha nagyon S Advance-t szeretnél, ami egyébként szerintem egy nagyon jó telefon, akkor keress részletre független készüléket :K

kickboxko:

hát pedig nekem most hirtelen ebben a kijelző méretben pont a Live with Walkman ugrana be :U

(#4870) Švejk válasza kickboxko (#4866) üzenetére


Švejk
őstag

Nem sok ilyet lehet mondani. Egérmozik közül kb a Live (nekem is ez van :) ) meg az Xperia Ray jöhet szóba, inkább az utóbbi, de nem igazán számítanak már a legjobb vételek közé. Az biztos, hogy ezekben túl nagy meglepetés nem érhet, remekül teszik a dolgukat, de ilyen kis méretben egyszerűen már nem gyártanak erős okostelókat.Az Xperia U meg erős lenne, de nem bővíthető, így nem felel meg a kritériumoknak. Esetleg rábeszélheted, hogy egy kicsit nagyobb telefonok közt is nézelődjön, 3,="-es méretben mondjuk már vannak jobb cuccok.

(#4871) Merder


Merder
tag

Sziasztok! Barátnőmnek karácsonyra telefont, az Xperia P 75-ért van a t-mobile-nál. És ahogy nézem a cikkeket róla, ideális telefon nőknek és azt hiszem még teszik is neki. :)
Vagy van olyan telefon, ami ilyen vagy alacsonyabb áron többet tud? És most nem kifejezetten a hardveres tudásra gondoltam, hanem anyaghasználat, dizájn szempontjából.

(#4872) asd_188


asd_188
csendes tag

Szeretnék androidos telefont venni, t-mobile-s vagy függetlent.
Kb 40-45ezrem lenne rá, ki mit ajánl?

(#4873) gaba2001


gaba2001
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget.
Okostelefont keresek hosszabb távra. max. 50-et szánok rá.
Ami fő szempont viszonylag erős hardverrel rendelkezzen, megbízható legyen.
Először a sony xperia tipot néztem ki, de ma láttam hogy a sony xperia U 50 környékén van és elég jó telefonnak találtam.
Esetleg valakinek valami tanács ebben az árkategóriában?

Előre is köszi.

(#4874) kickboxko válasza Švejk (#4870) üzenetére


kickboxko
tag

köszönöm :)

"Life is simple"

(#4875) batai15 válasza asd_188 (#4872) üzenetére


batai15
félisten

És mire kell? Kijelző méret? Jó lenne tudni.

(#4876) mohotol válasza Alliterato (#4868) üzenetére


mohotol
aktív tag

a wp7.8 még 2 évig támogatva lesz, ha meg van ezekre táblagép, akkor bőven elég a l800

(#4877) Najlahu válasza execute93 (#4861) üzenetére


Najlahu
csendes tag

Például ITT

Mindenkinek hinnie kell valamiben. Én azt hiszem, iszom még egyet.

(#4878) tzsolesz válasza Rotate (#4867) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Miért nem Galaxy Mini-t? ;]

(#4879) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy gyors kérdésem. Öcsém venne egy telefont, de nem tud dönteni.
Xperia Ion és S között.
Melyiket érdemes megvenni és miért?
Valahol olvasta, hogy az S-en karcálló üveg van, ez az Ionra is vonatkozik?
Melyik webshopban érdemes vásárolni, ahol esetleg hosszabb garidő van és gyári... vagy nincs ilyen?
Kösz a válaszokat előre is! :R

(#4880) stilo18 válasza szacsee (#4879) üzenetére


stilo18
addikt

Én a nagyobb kijelző, illetve a fém hátlap miatt az Ion-t venném. Teljesítményben ugyanaz a kettő. Igazság szerint kinézet, méret alapján válasszon...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#4881) szacsee válasza stilo18 (#4880) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ok köszi!
Közben nézegettem őket, igaz nekem még a P is megfelelne NeoV után, de amíg bírja addig nincs csere. :DDD
Hol érdemes megvenni, mert gsmline-nál olcsóbb jóval, de német menü, töltő jár csak hozzá és 0% áfát írtak oda.. gondolom szürke import vagy használt.
Mobil expressznél pedig minden van hozzá és hasonló árban van mint a 0%-os áfát tartalmazó gsmline-on.
Igazából mindegy nekem hol veszi, csak ha gariztatás van jó lenne nem sufniban csinálnák, hanem márkaszervíz. :)
Más helyeken pedig jóval drágábbak ezek a telefonok.
Ja és nem warez meg ilyesmi, csak nem tudom miért olcsóbbak ezek a boltok. :B

(#4882) ADAM1337 válasza szacsee (#4879) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

ion-t venném én a helyében, az s-en még lehet elsőszériás besárgulás a kijelzőnél.
ION-nál nem halottam alap hibákról, ill bövíthető az s nem, nagyobb kijelző és talán jobb gomb elhelyezés.

(#4883) szacsee válasza ADAM1337 (#4882) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R
Most már csak a bolt kérdéses.
Találtam a topikban még egy jelöltet.
Vip Technika, GSM Line és Mobilexpress

(#4884) stilo18 válasza szacsee (#4881) üzenetére


stilo18
addikt

...mert álltalában nem rendes, gyártói garanciát adnak hozzá, hanem boltit. Ezért olcsóbbak...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#4885) Rotate válasza tzsolesz (#4878) üzenetére


Rotate
veterán

azt nem találtam ennyiért, igazából nekem kellett minimum GB, meg 512MB ram... meg kapacitív érintőkijelző...

amúgy ennyiért teljesen jó telefon ez :)

(#4886) lordmynher


lordmynher
csendes tag

Sziasztok!

Útmutatást kérnék tőletek telefon vásárlás előtt.
Az igényem:
- Dual SIM
- kártya független
- WIFI
- max 4"
- kb 50-et szánok rá

Amiket néztem:
- Samsung Galaxy Ace Duos
- Alcatel OT-993D
- Prestigio MultiPhone 4040

Céges és privát kártyámat szeretném egy telefonba helyezni. A net szinte csak wifin keresztül menne, mert sem a cégesen sem a priváton nincs 3G. Fontos, hogy ha netezek akkor a két kártyán el tudjanak érni.
A samu a brand miatt van a listán, tudom hogy gyengébb mint a másik kettő. Alcatelről jókat hallottam, viszont a prestigio-ról nem találtam semmit. Megbízható, mert nem egy évre keresek készüléket?

Válaszokat előre is köszönöm

(#4887) Dularl


Dularl
csendes tag

Hali!

Van olyan megbízható bolt, ahol új galaxy s3-at lehet venni max. 120k-ért? Illetve hosszútávon (legalább 4 év) mennyire lehet életképes egy S2 (vagy hasonló kaliberű telefon), mert 120k-t nem szívesen adnék egy telefonért.

(#4888) Tewe013 válasza Dularl (#4887) üzenetére


Tewe013
őstag

Én 4évre biztos nem vennék SAMOLED-es telefont.

(#4889) HuMarc válasza lordmynher (#4886) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyértelműen Alcatel OT-993D, az Ace DuoS (mint ahogy az eredeti Ace sem) és egy fityinget sem! A Prestigio-nak erről a készülékéről még nem hallottam, de szerintem nincs hozzá rendes szupport itt Magyarországon... :)

(#4890) tzsolesz válasza Rotate (#4885) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Nem azért kérdeztem. Most nem rég folyt egy kis vita, hogy melyik a jobb teló, hasonló áron. Mini, vagy One. Valaki szerint a Mini jobb. ;]

(#4891) Rotate válasza tzsolesz (#4890) üzenetére


Rotate
veterán

kijelzője jobb a One-nak, rendszer jobb a Mini-n... szerintem nagyjából egál a kettő, de mivel a One olcsóbb, ezért jobb vétel lehet...

(#4892) execute93


execute93
őstag

Sziasztok.
Utánanéztem a 2 telefonnak, amit kinéztem veletek. Samsung Galaxy S Advance az egyik a másik ZTE Grand X IN.
ZTE hardverileg jobban felszerelt + jobb android verzió van rajta.
A samsungon régebbi android van + hardverei sem olyan erőssek.
De ZTE-m még sosem volt, samsung már igen és nem csalódtam benne.
Mind a kettő tetszik. 2-3 Évre venném, Buherálni nem szoktam a telefonokat (nem értek hozzá) pl. ez a rom csere. Kaptam egy választ, hogy a Samu megbízhatóbb, mitől jobb, mint a ZTE?
Most a ZTE-vel szemezgetek, de nem futnak rajta a GTA3 sem a jobb játékok?
A telefont inkább Filmnézésre, Játékra(újabbakra), néha böngészés (wifi kellene), na meg az alap dolgokra, telefonálás stb.

A keret kártyásan, T-mobiletól: 60,000,-FT

Szerintetek?

:R

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#4893) nggabi válasza tzsolesz (#4890) üzenetére


nggabi
nagyúr

"szenyor dzsíííí"

(#4894) maggi1886076 válasza execute93 (#4892) üzenetére


maggi1886076
addikt

Az Advence is megfogja kapni a jb-t. Egy kis moddinggal a ZTE-n is elfut minden játék! Romolás nélkül is jól használható a Grand X.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4895) execute93 válasza maggi1886076 (#4894) üzenetére


execute93
őstag

Grand X IN

Benchmark ZTE Grand X In
AnTuTu Benchmark 6732 pont
Linpack for Android (single) 61,327 MF. / 1,37 s
Linpack for Android (multi) 61,467 MF. / 2,74 s
Smartbench 2012 Prod. 1210 pont
Smartbench 2012 Games 2541 pont
Quadrant 2.0 3374 pont

Advance

Benchmark Samsung Galaxy S Advance
AnTuTu Benchmark 5029 pont
Linpack for Android (single) 42,577 MF. / 1,97 s
Linpack for Android (multi) 67,602 MF. / 2,5 s
Smartbench 2012 Prod. 2270 pont
Smartbench 2012 Games 2210 pont
Quadrant 2.0 2751 pont

Ha nem néztem el semmit, akkor erősebb a ZTE?
Ha megpróbálnám megbuherálni, akkor melyik a nyerő?
GTA3 mindenképp fusson el, ezt nagyon kiszeretném próbálni.:)

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#4896) maggi1886076 válasza execute93 (#4895) üzenetére


maggi1886076
addikt

ezek a programok irányadóak. a 2 telefonban 2 különböző processzor van. mindakettőn fut a GTA3. ha nem hiszel olvass bele a Grand X IN topicjába!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4897) Rotate válasza execute93 (#4895) üzenetére


Rotate
veterán

jövő héten elvileg jön a Vice City is :D

(#4898) execute93 válasza maggi1886076 (#4896) üzenetére


execute93
őstag

Értem. Köszönöm szépen a válaszaidat!:) Ha választanod kéne a 2 közül, melyiket választanád?
(#4897) Rotate ÓÓÓ! Akkor az a cél!:) Androidról meg is veszem! Vagy nem. Nem támogatja egyik telefont sem, amit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#4899) maggi1886076 válasza execute93 (#4898) üzenetére


maggi1886076
addikt

én szeretek romolni.meg volt már ZTE-m.a Grand X-et venném.
Én is Grand X-et akartam, csak nem bírtam várni és vettem egy S2-őt.meg én nem tmobilos vagyok. vodafone-nál meg nincs...

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4900) regener


regener
veterán

Sziasztok,
öcsémnek néztek telefont anyum munkahelye által és a 3 legjobb jelölt:
-Samsung Galaxy Ace
-Alcatel OT-995
-Nokia Lumia 610

Szóval anyum meglévő előzetéséhez lenne a telefon, de a telót öcsém használná (már van simje csak a K750i amit jelenleg használ igencsak 5éves és durván leharcolt :D) és a fentebb felsorolt 3 telefon jöhetne szóba, csak nemtudom eldönteni hogy melyik lenne a legjobb.
Telefonálna, zenéhallgatna és szerintem játszana is rajta. Persze nem árt egy jó kamera sem.

Kérdezlek titeket hogy melyik lenne a legjobb választás?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.