Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) torma93 válasza Gery1987 (#38975) üzenetére


torma93
újonc

köszi szépen :)

(#39002) Bkrisz9 válasza oriic (#39000) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Xperia Z-vel ha jól tudom.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#39003) Matad


Matad
csendes tag

Sziasztok!

Gyors kérdés: melyik a jobb és mért? HTC desire 500 V Samsung Galaxy ACE 3

köszi :)

(#39004) -Faceless-


-Faceless-
őstag

#orichalcos Az xperia Z óta használják (2012 / 01 ), a Z változatokon van, az SP-n, C-n, L-en, M-en, és E-n.

#Matad A desire 500 Sence, jobban néz ki, jobb kijelző, és kamera. Az ace 3 gyorsabb, több tárhely ,és még gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#39005) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Motorola G-ről valami hír, hogy mikor lesz kapható? A külföldi ár nagyon jónak igérkezik, és elég jó vas ennyiért..
Valaki rendelt már külföldről, hol érdemes most megvenni?

Más: Valaki aki vásárolt már telefont Angliából tudna segíteni nekem, hogy hogyan megy ez? Rokonom 2 hete van kinnt és még nem nagyon van képbe a dolgokkal, de azt tudom, hogy kintről olcsóbbak a telók, és nekem kéne egy ütős mobil. Ő kint megveszi és valahogy elpostázza, vagy ennél azért bonyolultabb? Ha valaki ezzel képben van privátban rám írna, hogy angliában hol lenne érdemes vásárolni és hogy a legjobb a postát lebonyolítani?

Köszönöm!

• Honor Magic5 Pro •

(#39006) szlovibuki


szlovibuki
tag

Sziasztok!

Tmobilenál nézegettem a telefonokat, eredetileg androidost szerettem volna (legalább 4" kijelző, 2 mag), androidosok közül egyik sincs abban az árban, mint a Nokia Lumia 520 (28K Ft). Csak annyi a "gond" vele, hogy Windows Phone 8 van rajta. Netezésre, filmezésre, zenére, csevegésre használnám, néha egy kevés játék. A kérdésem az, hogy érdemes-e androidról WP-ra váltani? Vannak olyan dolgok a WP-os mobiloknál, amik nincsenek meg, de egy androidosban megvannak? Hosszú távra terveznék a vásárlással, de ilyen árban ÚJ, normálisabb androidos telefont jelenleg nem találok, ezért gondolkozom az esetleges platformváltáson.

(#39007) MurdR válasza szlovibuki (#39006) üzenetére


MurdR
veterán

Kollégámnak van Lumia520asa, vannak arra is normális játékok. Viber, és társai mennek WP-n is. Ha meg tudod szokni az IE-t és a csempéket meg a rettenetes menüt, akkor ennyi pémzért nem kapsz jó droidos telefont. Ki lehet vele békülni. Menj be egy médiába és nyomkodd meg, és olvasgass, mert sok alkalmazásbemutató van WP-re is, elég pörgős a fórumuk. Azért a helyedben átnyálaznám a telefon topicját is, és ott is felteheted ezt a kérdést.

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39008) szlovibuki válasza MurdR (#39007) üzenetére


szlovibuki
tag

WP-ra nincsenek alternatív böngészők, csak IE? Átnéztem már a Windows Appstore-t, ami nagyon fontos alkalmazás az kb mind elérhető windows-ra is, a telefonról is nézegettem már videókat, annyira nem zavaró a menüje sem. Csak egyiknél sem láttam, hogy lehet-e egyáltalán saját képet berakni háttérnek, vagy csak a csempék lehetnek a képernyőn?

(#39009) MurdR válasza szlovibuki (#39008) üzenetére


MurdR
veterán

Csak a csempék, a záróképernyő hátterén tudsz variálni.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39010) motoflug válasza szlovibuki (#39008) üzenetére


motoflug
őstag

Nincs háttered. Ennyit tudsz variálni rajta.

megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#39011) HuMarc válasza szlovibuki (#39008) üzenetére


HuMarc
addikt

De, vannak alternatív böngészők, de nagy baj nincs az IE-vel. A csempék háttere csak fekete, vagy fehér lehet, a lockscreen hátterét lehet variálni. Képet úgy tudsz kirakni, ha a fényképek mappát kitűzöd a főképernyőre. Itt láthatod, mennyire lehet kb. belenyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#39012) punky10 válasza szlovibuki (#39008) üzenetére


punky10
addikt

Sajnos a WP hazai támogatója a Zalakerámia,igy a csempék maradnak,külön kérésre járólapra cserélhetők...
Ez vicc,elnézést... Javítás:
A Zalakerámia közleménye:felháborítja,hogy ismeretlen elkövetök(én...)a Zalakerámiát összevonják a WP-vel,pedig az előbbi gyár összes termékét lehet diagonálban is használni... :)

:)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#39013) MurdR válasza punky10 (#39012) üzenetére


MurdR
veterán

:DDD :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39014) Matad válasza -Faceless- (#39004) üzenetére


Matad
csendes tag

#Muffman01 Köszi a választ, csak most még jobban nem tudok dönteni :) Telenor ill Voda hálózaton melyikkel használható stabilabban és jobban a mobilnet?

[ Szerkesztve ]

(#39015) Bati0501 válasza Kiki18 (#38961) üzenetére


Bati0501
őstag

Én azért még mindig vennék itthon inkább vmit,mint a világ másik feléről rendelni vmit...am a kiszemeltem a Jiayu G3S/T.
Én úgy vettem észre,h itthon ~30 ezerig a Lumia 520 a nyerő,utána olyan 60-ig olyan telefonok vannak,amikben van,ami jó,van,ami rossz-középkat rulez,és olyan 70-től a csillagos égig minden van,amit csak el lehet képzelni.
És sajna a középkatba nem olyanok vannak,h nem olyan nagy a felbontása vagy az aksija pár órával kevesebbig bírja,hanem azért ennél nagyobb kompromisszumokat kell kötni.

(#39016) jooker82 válasza Izzé (#38994) üzenetére


jooker82
nagyúr

A nexus 4-nek is bolti garancia lesz az,hiába van odairva,hogy gyári...én a g2-őt veném....brutál aksi,a legjobb kijelző..sok extra....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#39017) w333 válasza MurdR (#39013) üzenetére


w333
félisten

Nagyon jó az új avatár képed :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#39018) punky10 válasza w333 (#39017) üzenetére


punky10
addikt

De azért ANNYIRA ne lazulj el...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#39019) totti60


totti60
csendes tag

Sziasztok!

Telefont szeretnék venni, főbb szempontok:
- minimum 4,3" kijelző
- kamerája szép képet csináljon
- üzemideje elfogadható legyen
- legfőképp wifin keresztüli filmezéshez használnám, illetve mobilnetezésre, zenehallgatásra.
- t-mobile vagy független legyen
Maximum 30.000 ft-ot tudnék rászánni, az sem baj ha használt teló, csak megbízható legyen. :)

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Máté

(#39020) maggi1886076 válasza totti60 (#39019) üzenetére


maggi1886076
addikt

Amik szoba jöhetnek, samsung galaxy ace2 (használt), s advence(használt). Ezeknek kisebb a kijelzoje, csak 4". Egy kicsivel feljebb elofizuval ujan lg optimus L7, vagy hasznaltan samsung galaxy s2.de ezek mar 40 fölött vannak. Vagy nokia lumia 520. Ez windows phone. De ennek is kisebb a kijelzoje.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#39021) simon89


simon89
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőmnek szeretnék telefont vásárolni a közeljövőben. Alapvetően számára annyi a fontos, hogy megbízható és gyors legyen a készülék (a meglévő Samsung Galaxy S Plus sajnos már nem ilyen), elérhetőek legyenek rajta a legfontosabb alkalmazások (irodai, közösségi, messenger) viszonylag nagy kijelzője legyen (én teszem hozzá, hogy az ő esetében ez mondjuk 4.5") és valamelyest legyen "csajos" (nem fekete, vagy egyéb sötét szín). Mivel nem ragaszkodik egyik operációs rendszerhez sem, így nyitott váltásra Androidról, így ezek alapján az alábbi készülékeket gyűjtöttem össze, ami megfelelő lehet:

Windows Phone 8x by HTC; Blackberry Z10; Nexus 4 (ha még lehet egyáltalán kapni valahol újonnan).

(Tudom, ne hasonlítsak almát a körtéhez... :D )

Mi a véleményetek? Ha esetleg vannak köztünk lányok, ők melyiknek örülnének a legjobban? :) Esetleg más ötletek? Inkább az ár/érték arány a fontos számomra, de nyilván magát az árat is szeretném értelmes keretek közé szorítani (mondjuk 100k max.). Köszi szépen a segítséget. :)

(#39022) totti60 válasza maggi1886076 (#39020) üzenetére


totti60
csendes tag

Köszi a választ!

Üdv: Máté

(#39023) dkface


dkface
aktív tag

Sziasztok!
Karácsonyra szeretném meglepni magam egy új Androidos telefonnal. Maximum 60ezer forintot szánok rá esetleg egy kicsit többet. T-Mobile vagy független , de csak kártyás jöhet szóba. Olvastam ma az LG új telefonjáról a tesztet és nagyon jó benyomást tett rám. Van remény , hogy lesz a világoskék szolgáltatón kívül valahol? Szivesen várom az ötleteket milyet éri még meg ezen kívül megvenni! 4.5 colos kijelzőnél semmiféleképpen nem szeretnék nagyobbat , arra van tabletem. Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#39024) pit stop válasza simon89 (#39021) üzenetére


pit stop
addikt

Z10 vagy Nexus 4. Attól függ melyikhez mennyiért jutsz hozzá. Ha BB-n is megvan minden alkalmazás ami kell (topikjában tudsz érdeklődni), akkor az is jó választás. Ha viszont kell széles paletta, bizony Nexus 4 nyerő.
Mellesleg megjegyzem mindkettőből nehéz lesz nem feketét találni szerintem.
Aki sokféle színes telefont gyárt az a Nokia, meg HTC, esetleg még Sony nagy általánosságban.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#39025) Gery1987 válasza dkface (#39023) üzenetére


Gery1987
őstag

Helló!

A telefon topicját olvastam...egyenlőre kizárólag csak a Telenor forgalmazza még független sem lesz előreláthatólag és az LG mondta. Sajnos.

Amit a T-nél jöhet 60-ig:
Alcatel OT IDOL, HTC Desire 300, LG Optimus L7 II, Samsung Galaxy ACE 3, S3 mini, Sony Xperia M (64 ezer), Sony Xperia L (63 ezer). Ezeket nézd meg.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#39026) Ricsko :D válasza Gery1987 (#39025) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Sony Xperia L elég sok jót mondanak róla... Erős hardver meg elvileg a wifi befogóképessége is jó :D

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#39027) Izzé válasza Gery1987 (#39025) üzenetére


Izzé
őstag

És talán decemberre már nálunk is kapható lesz a Moto G. :K Német MM-ban pl 170 ojró.

jooker82 és w333! Köszönöm a segítséget, asszem G2 lesz ebből. :K

[ Szerkesztve ]

(#39028) -Faceless- válasza Izzé (#39027) üzenetére


-Faceless-
őstag

Jó lenne csak itt minimum 70 lesz. Ez a legjobb ár amit még el tudok hozzá képzelni...

(#39029) pit stop válasza Izzé (#39027) üzenetére


pit stop
addikt

Igaz hogy Moto képviselet sincs már nálunk de valószínű...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#39030) -Faceless- válasza Matad (#39014) üzenetére


-Faceless-
őstag

Vodát ajánlom, a telenort most nem kezdem el szidni, sokat találhatsz a fórumokon. Összeségében, ha a teljesítmény számít akkor ace 3, ha inkább a külső fogott meg akkor desire 500. Viszont ebben az árkategóriában mondanám még az xperia L-et is, mert ugyanolyan gyors, mint az ace 3, jobban néz ki, és minőségibben össze van rakva.

(#39031) HuMarc válasza Izzé (#39027) üzenetére


HuMarc
addikt

Kizártnak (vagy közel lehetetlennek) tartom, hogy a Moto G kis hazánkban is forgalmazva legyen valami nagy cég által, a szolgáltatói kínálatba való bekerülés meg olyan szinten lehetetlen, hogy arra nem találok kellően szellemes és intellektuális hasonlatot.

A legmegbízhatóbb cég, ahol be lehet szerezni Magyarországon a Moto G-t, az az Expansys, itt 56 000 Ft a 8 GB-s, és 62 000 Ft a 16 GB-s. (Megj.: Angliában a 16 GB-s kb. annyi, mint itthon a 8 GB-s)

(#39032) Bati0501


Bati0501
őstag

Alcatel Idol Ultra és Ultra X közül egyértelműen az X-es?
Vagy az alap sem rossz,főleg ha jó árban van?

(#39033) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Hello!
S3 mini vagy Soby M vagy Sony L vagy esetleg Desire 300.
Sűrgős melyik a legjobb?

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#39034) Tyer válasza Ricsko :D (#39033) üzenetére


Tyer
őstag

L!

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39035) Gery1987 válasza Ricsko :D (#39033) üzenetére


Gery1987
őstag

Nálam is Sony Xperia L!

Az M kicsit gyengébb...de csak a processzor miatt. A HTC meg csak 512 MB RAM. Az kevés lehet a Sense felülettel együtt.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#39036) MurdR válasza totti60 (#39019) üzenetére


MurdR
veterán

30000 az sajnos kevés. Tegyél még hozzá egy tízest, és akkor elfogadható telefont veszel. Esetleg 30 körül huawei G510, de abba csak fél GB ram van. Viszont 4.5 coll. Leginkább vodásak vannak használtan.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39037) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

Vodanal most 32 ezerért meg tudnám venni a Sony Xperia M-t. Ennyiért már megéri, esetleg vmi más?

(#39038) Tyer válasza Pharaoh (#39037) üzenetére


Tyer
őstag

Az elég jó ár. Ha neked megéri. Én uncsimat most akarom rábeszélni, mint jo ár/érték arány

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#39039) torma93


torma93
újonc

Sziasztok, tegnap este már írtam arról, milyen telefont keresek, milyen forrásból, milyen garival, és most megvan kb. a 2 legesélyesebb versenyző, kíváncsi vagyok ki melyiket választaná :)
Alcatel One Touch Scribe HD - 80ezerért - Extreme Digitaltól - 2év gyári garanciával
vagy
Samsung Galaxy S3 16 GB - 80ezerért - GSM bolttól rendelve - 1év forgalmazói garanciával/ vagy máshol 1év HU gari

Tegnap már elmagyarázták, miért nem érdemes forgalmazói garanciát vagy hasonlókat választani, de nagy a csábítás a Samsung felé, ki mit gondol? :)

(#39040) Narakh


Narakh
senior tag

Úgy tűnik, előfizuval harmincötezer pénzért jutnék az L9 II-höz. Eredetileg ennél alacsonyabb volt a kijelölt összeghatár, de ha már több évre veszek kütyüt, egy tízes pluszba indokolt esetben nem halok bele.
A Lumia 520 volna a legolcsóbb, fölötte tizenöt mátyást kóstál az Xperia M. Ő lett volna talán a legszerencsésebb választás, de a kijelzője elkeserítően élettelen a többihez képest.

Szerintetek megérné az L9 II, hogy ennyit rááldozzak?

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#39041) magellan14


magellan14
tag

Üdv.Az a szitu hogy szervizben elsz..ák a Htc One telómat egy mezei s-off nyitás közben, most kb 60e forintot akarnak adni a káromért. A gond az hogy kb 77ezret adtam érte junius végén , és most is kellene kb 15ezret rádobni hogy szerett telom reinkarlálodhasson a kezeim között.
Tisztában vagyok a korlátozásaival,(10gb memória,sd nélkül, relativ kicsi aksi,már nem frissitik) te csodaszép jó kézben tartani,nem lehet megakasztani és szép a sense felülete is...
Mindemellett fél év alatt 2x megvenni ugyanazt a telefont nem tudom mennyire lenne bölcs döntés, vagy inkább nézzek valami más alternativát?
Nexus 4 amit relativ megbizhatónak és bestbye készüléknek tartok a csupasz android mellett(úgyis romolnám).
Jelen pillanatban 1 csere Htc Desire X van nyúzás alatt, úúútálom ,ódvar ramaty.. akad, pocsék az aksi , lassú, butitott a One S-hez képest...
Samsung nekem mű, Sony-t,Lg-t nem ismerem, más meg nem érdekel.

Ötletek,tippek a döntéshez?

(#39042) btrhmj


btrhmj
újonc

Helló Mindenki!
A segítségeteket kérem! Vennem kell egy telefont mert a régi telom gombjai kiesnek és nem tudok bele venni új gombsort.
Szóval 30-40e ft. közt szeretnék telefont venni kártyás csomagom van és ez így is marad. Lehet független a telefon amúgy vodás vagyok! Ami még fontos hogy, aránylag jó képeket készítsen és ha videót készítek az látható legyen. Tudom ezen az áron nem kapok valami nagyon menő telefont, de reménykedem benne azért ezen az áron is lehet kapni értelmes telefont.
Nagyon szépen megköszönöm ha valaki mond nekem valami kis frankó telefont. :)

(#39043) MurdR válasza btrhmj (#39042) üzenetére


MurdR
veterán

Használt is jó? Eddig mid volt?

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#39044) Fatrai


Fatrai
csendes tag

Sziasztok!
A huawei p6 vs Alcatel idol x meccsben segítsetek!
A p6 nagyon szèp, mindet tud ami nekem kell, ès a januàri csokis frissítéssel a kisebb akadàsi gondok is valószínüleg eltűnnek.
Vele szemben az idol x-nek viszont gyönyörű 5"-os kijelzője van. Sebességben ez is jó lehet (nem jàtékra hasznàlnàm). A kamera kèpei nekem jòk, de a videò akad. Ugyavez, vagy talàn mèg nagyobb akadàs a p6 felvètelein is van, de ott a fórumon egy LG kamera alkalmazàssal volt aki ezt teljesen kiküszöbölte.
A kèrdès, hogy ugyanez az alkalmazàs működhet e az idol x-en, mikorra szàmìthat kitkat frissítèsre, ès a kèsöbbiekben lesznek e főzött romok?

(#39045) Gery1987 válasza torma93 (#39039) üzenetére


Gery1987
őstag

Helló!

Mint írtam az 1 év HU garancia semmit nem ér. Ha olyan a bolt akkor megcsinálják, ha nem akkor buktad. Ráadásul a Samsung prémium garanciáját bukod ami az S3-nál azt jelenti, hogy kijönnek a telefonért, ha helyszínen meg lehet csinálni a lakásodban összerakja ha nem csak akkor viszi el ha valami nagyon komoly baj van. De akkor ingyen elviszi és hozza vissza.

Ha rendes garanciába 80-ért csak az Alcatel fér bele én azt venném. Vagy nézd meg az enyémet. 65 ezer és Samsung Galaxy S Advance. Ez prémium garanciás de ezt mindenképp elviszik és hozzák, nem javítják a helyszínen de korrekt a szerviz...kijelző beégéssel adtam be és kiderül hogy másik 3 alkatrész is hibás...cserélték. Kell ennél több? Szerintem nem.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#39046) torma93 válasza Gery1987 (#39045) üzenetére


torma93
újonc

Helló, köszi, hogy ennyire meg akarsz győzni, azt hiszem sikerül is, ha tényleg ilyen színvonalú gyári garancia jár minden S3-hoz akkor tényleg megéri pluszban áldozni rá. Főleg, hogy most 90ért is látom 2év gyári garanciával. Még picit kivárok, aztán csak eldől mire esik a választás :)

(#39047) Poultier


Poultier
tag

Sziasztok!

Húgomat szeretném meglepni karácsonyra egy jó telefonnal.

Kritériumok:
- Lehetőleg Androidos legyen.(Biztos sokan ajánlanátok a Lumia 520-at, olyan van nekem, az nem tetszik neki.
- Játékra és internetezésre használná legfőképpen.
- Telekom függő(esetleg független) készülék legyen.
- Legyen strapabíró, mert 2-3 évet minimum ki kell bírnia anélkül, hogy meghibásodna, vészesen lelassulna.
- Rá szánt keretösszeg: 55 - 60k JMF.
- 4"-nál ne legyen kisebb kijelzője.
- Gyártói megkötés nincs.

Amit én gondoltam: Alcatel OT IDOL, de bármi más alternatíva is megfelelne.

Válaszaitokat előre is köszönöm(feltételezve, hogy többen válaszoltok :DD)!

[ Szerkesztve ]

(#39048) maggi1886076 válasza Poultier (#39047) üzenetére


maggi1886076
addikt

Esetleg még szóba jöhet a Samsung Galaxy Ace 3. Lumia 520 is jó választás.Vagy Lumia 620.LG optimus L7 II. Az Alcatel sem rossz teló.

[ Szerkesztve ]

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#39049) dokee78 válasza maggi1886076 (#39048) üzenetére


dokee78
félisten

Kiegészítem:
Ace3-ból csak az LTE.
Alcatelből Idol S

[ Szerkesztve ]

(#39050) Hajas Mao válasza Poultier (#39047) üzenetére


Hajas Mao
tag

Mint laikus azt mondanám, hogy nyomkodja meg az Xperia L-t és Ace 3-at.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.