Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) s4tch válasza jooker82 (#4400) üzenetére


s4tch
veterán

http://mobilarena.hu/tema/re_sony_xperia_p_femtestver/hsz_7834-7834.html

Leginkább állítsd le magad, hülyeségekbe kapaszkodsz.

(#4402) mrlujoak válasza jooker82 (#4390) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hmm...

Most akkor a linkelt hozzászólásoddal óriásit ferdítettél?

Nézzük, mi is történt az általad linkelt fórumtárssal, miután kapott segítséget:

"Nagyon szépen köszönöm. A szaggatásbeli problémák megoldódtak. Majd akkor mindent újrateszek. Egyébként alapból is így terveztem, direkt le is printscreeneltem minden beállítást, meg mindent lementettem, és ugyanígy telepítettem a 4.0.4-et, csak akkor ezt nem "ajánlotta" fel, hogy mindent töröl. Most jó, úgyhogy köszönöm mégegyszer"

Nem illik ám félrevezetni a többieket, csakmert nem szívleled a Sony termékeket! :(((

Mindenki mástól elnézést az OFF-ért, de a hiteles tájékoztatáshoz ez is hozzátartozik!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4403) kovy79 válasza jooker82 (#4400) üzenetére


kovy79
őstag

Mit kell ezen magyarázni? Én rádugtam a P-t a pc-re, mondotta volt a Sony program, hogy van frissítés és frissítettem. Olyan gyors ICS-sel a P, mint az álom, semmi gondom vele.
Tehát mit magyarázzak el nekik? Hogy nem kell mindenféle xarsággal kísérletezni, próbálkozni?
Tényleg nem értem...
Biztos előfordul nem "user error" is, akkor meg irány a hivatalos szerviz, vagy hozzáértő tanács magfogadása (lásd fentebb).

(#4405) jooker82, jah, a kollégának meg nem is olyan telefonja van, amihez hozzászólt... :DDD

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4404) siva


siva
aktív tag

Szerintetek?

ZTE Acqua vs Huawei Ascend G300

Sok különbség nincs köztük

kinézetre ZTE inkább

(#4405) jooker82 válasza mrlujoak (#4402) üzenetére


jooker82
nagyúr

Én irtam,h nem kell elkanyarodni a topic témájától,ők folytatták,persze te meg egyből rohansz a modkerbe,mert meg lett sértve a Sonyd..Itt is egy hsz,hogy 2.3-al használják a sony P-t és tudom bizonyitani több emberől is,h azzal használja,tehát félre nem vezettem senkit.. ha pedig 2.3-al használják,annak oka van..
Én a legelső hsz-embe csak ezt irtam le...de bizonyitottam is,hogy sokan 2.3-al használják ..

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4406) lsebestyen válasza jooker82 (#4405) üzenetére


lsebestyen
addikt

Miért, te hagynád, ha én azt mondanám, h 2*2 az 5??? Nyilván nem, te elferdítetted a valóságot azzal, hogy kihagytál bizonyos részeket a történetből, így teljesen más lehet a véleménye a kedves érdeklődőnek, még jó, h felemeli ezek után a hangját...Jó lenne ha kicsit visszább vennél, mert kezd elfajulni a viselkedésed :U .

(#4407) Áfogat válasza Áfogat (#4289) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Sziasztok!

Nincs semmi, az előző hozzászólásban leírtakhoz hasonlító készülék :(?

Üdv mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#4408) Mosqa


Mosqa
tag

Üdv! Következő 3 készülékben gondolkodom, egy kis segítséget szeretnék kérni h melyik lenne a legjobb választás szakmai szempontból.
Samsung Galaxy Ace új 35E
Sony Xperia U új 40E
Iphone 3GS használt 30-35E
Válaszokat előre is köszi!

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4409) mrlujoak válasza jooker82 (#4405) üzenetére


mrlujoak
veterán

sokan meg ICS-n. ...és pont. :(((

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4410) lsebestyen válasza Mosqa (#4408) üzenetére


lsebestyen
addikt

Egyértelműen az U, de csak 5,5gb tárhelyed van amit nem bővíthetsz!

(#4407) Áfogat: Valami Nokiát ajánlanék, Lumia 800 pl. Azokon van ingyenes navi, ami használható is.

[ Szerkesztve ]

(#4411) kovy79 válasza Mosqa (#4408) üzenetére


kovy79
őstag

Az első kettő közül én mindenképpen a Sony-t venném. Van Ace-om is, de szerintem az U mindenképpen korrektebb. iPhone-t nem sokáig próbáltam, így arról nem adok véleményt. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#4412) HuMarc


HuMarc
addikt

@Áfogat (#4289): Attól függ, mi számít kicsinek. Ha egy 3,7"-os Xperia Sola még megfelelő méretű, akkor az, ha ennél kisebb kéne, akkor Xperia Mini/Mini Pro/SE LwW-t érdemes nézegetni!

@Mosqa (#4408): Az Ace egy kalap sz*rt nem ér, a 3GS meg már elavult! Az Xperia U mind a két másik telefont porba gyalázza minden szempontból!

@siva (#4404): HW-ban szinte teljesen megegyeznek, ezért én a ZTE Acqua-t választanám, mert azon 4.0 van és nem 2.3 (tehát újabb!)

Szerk.: A ZTE Acqua-nak csak 56 000 színt képes megjeleníteni a kijelzője, míg a G300-nak 16 000 000-t! Ha számít a színmélység, akkor válaszd a G300-at!

[ Szerkesztve ]

(#4413) Mosqa


Mosqa
tag

Köszi a válaszokat! Marad akkor két versenyző, tudom két teljesen más típusú készülékről van szó mégsem tudok dönteni külsőre az apple termék felé húz a szívem.
Sony Xperia U új 40E
Iphone 3GS használt 30-35E

HuMarc kolléga hsz-t most olvasom, hasznos és megfontolandó amit írtál! :)

[ Szerkesztve ]

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4414) HuMarc válasza Mosqa (#4413) üzenetére


HuMarc
addikt

Még mindig tartom az álláspontomat, miszerint a 3GS régi és nem éri meg azt venni! Az Xperia U minden funkció terén köröket ver rá!

(#4415) Áfogat válasza lsebestyen (#4410) üzenetére


Áfogat
csendes tag

Szia!

Nézegettem már a Nokia Transportot is, de nem tudom eldönteni 100%-ra, hogy megy vagy sem offline.
Mindegy. Megkérdezem a topic-jában.

@ Humarc. Pont ez a gondom az androiddal. Nem találok alakalmazást offline tömegközlekedéshez. :(

Köszi szépen.

Szép estét mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#4416) stevve


stevve
nagyúr

A szakmai, de legalábbis tapasztalatból leírt vélemények mindig sokat számítanak. Én nem fogok dönteni, hogy a sok off között kinek volt végső soron igaza, viszont arra kérek mindenkit, hogy mivel az érvek javarészt le lettek írva - talán kicsit sok körítéssel, a vita és az off hullám záródjon le és szorítkozzunk a segítségnyújtásra, lehetőleg a tényekre alapozva.

Köszönöm.

(#4417) lsebestyen válasza Mosqa (#4413) üzenetére


lsebestyen
addikt

3GS-t hanyagold, régi, elavult, pláne ha használt.

(#4418) Mosqa válasza HuMarc (#4414) üzenetére


Mosqa
tag

Már csak arra lennék kíváncsi h mennyire strapabíró az xperia az iphone-al szemben...

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4419) kali8n válasza Mosqa (#4413) üzenetére


kali8n
tag

Szerintem mindenképpen az U-t válaszd a kettő közül. 3gs már nagyon régi + még használt is lenne.

(#4420) akcsy válasza Mosqa (#4413) üzenetére


akcsy
tag

Mindenképp az U, űberli szerintem az almát... Mert azét az már egész elavult mint ahogy írták előttem, ha "mutogatni" akarod, hogy márpedig almád van, akkor sem nagyon éri meg... Kb. egy Jetpack is akadozva fut rajta (tapasztalat) ha alma, akkor min. 4 szerintem, ahogy látom, már többen szabadulnak a 3-tól aki csak teheti... Persze nem lebeszélni akarlak, te döntésed ;)

(#4421) Mosqa válasza akcsy (#4420) üzenetére


Mosqa
tag

Köszönöm a gyors és hasznos infókat, azthiszem meggyőztek az egyhangú válaszok! :)

[ Szerkesztve ]

mosqa felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#4422) Alliterato


Alliterato
csendes tag

Akkor már csak két versenyző maradt.

SGS Advance (45e)
Nokia Lumia 800 (47e)

A Nokia kicsit elegánsabbnak tűnik, bár vastagabb, mint a másik. Mennyire megbízható/használható a windows-os oprendszer? Okostelóban nekem még csak androidos volt ezelőtt. Illetve mennyire számít elavultnak az egy éve megjelent Nokia? Érdemes még beruházni rá?

(#4423) bobooo válasza Alliterato (#4422) üzenetére


bobooo
addikt

Hát mivel a régebbi Nokiára nem jön a WP8 ezért szerintem a Lumia 800-at már nem érdemes megvenni, inkább már akkor az SGS Advance. ;)

(#4424) Švejk válasza HuMarc (#4412) üzenetére


Švejk
őstag

Van ICS a G300-on, döcögve érkezett, bugos volt, de mostanra már abszolút használható. Állítólag. Én éppen a support miatt vennék G300-at, többen is megvették már, a G300 topic él és működik, míg Acquos (vagy mi) nem sok embernek lehet az országban, teszt se nagyon van róla.

(#4425) HuMarc válasza Alliterato (#4422) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyetértek @BoboDJ-vel!

(#4426) Gabesz77 válasza Alliterato (#4422) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Inkább a L800. A WP gyors, mint a villám, 7.8 jön rá, plusz utána is lesz még frissítése. Amúgy jelenlegi állapotában is mindent tud, amire hétköznapi felhasználónak kell. Nézz be a topikjába, sokan vettek most.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#4427) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

nexus-on kívül van még olyan teló, aminek a kezelő felülete nincs az adott gyártó kedve szerint átalakítva és így hamarabb érkeznek rá a frissítések? (80K körül, 2 mag, lehetőleg 1GB RAM)

(#4428) HuMarc válasza Sanyi.mTs (#4427) üzenetére


HuMarc
addikt

ZTE Grand X IN az egyetlen, amiről tudom, hogy nincs rajta saját skin...

Szerk.: Mármint ilyen árban...

[ Szerkesztve ]

(#4429) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

htc one s és x között dilemmázok.
szerintetek melyik éri meg jobban mert kb 10k az árkülönbség.
+ide
Melyik telefon bírja tovább? (itt akkumulátoridőre gondolok)
meg halottam valami kopásról is a one s-ről de ez az x-re nem vonatkozik ugyanúgy?

Szépnapot!

(#4430) HuMarc válasza Dexter-2000 (#4429) üzenetére


HuMarc
addikt

Ha jól emlékszem, mind a kettő kopik!

Az akkuidő szempontjából egyik készülék sem áll a helyzet magaslatán...
Szerintem 10 000 Ft-ot biztosan megér a HOX, mivel sokkal szebb a kijelzője!

(#4431) mrlujoak válasza Dexter-2000 (#4429) üzenetére


mrlujoak
veterán

A One S S3, vagy S4 procis? Ha S3-as - amit nagy valószínűséggel itthon is forgalmaznak - akkor pláne megéri "csak" +10-ért a One X-et venni.
S4-es S esetén gondolkodós lehet az a 10 ezer...

[link]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#4432) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni, mivel sajnos időszerűvé vált hogy beszerezzek egy 2 kártyás telefont a mostani mellé.

Amik számítanának:
2 simet kezeljen!!!
Androidos legyen (lehetőleg frissebb kiadás)
Legyen normális méretű és minőségű kijelzője, netezgetéshez ilyesmihez ha nincs épp kéznél a laptopom
A hardver fusson rendesen, ne akadozzon meg ilyesmi (játszani nem játszom rajta)
Ár annyira nem lényeg, pontosabban nem az a döntő szempont, inkább az ár érték arány legyen JÓ
Ne NO NAME kínai gyártó terméke legyen
Design: inkább a szögletes forma jön be, kb. mint a nokia lumina 800 vagy mondjuk az iphone 4 design, a nagyon lekerekített formák nekem annyira nem tetszenek, de nem ez a döntő szempont.

Ja és a PRESTIGIO MultiPhone 4040 DUO-ról tud valaki valamit? Az milyen, mert designra bejönne.

Koszi előre is a segítséget!

(#4433) G-lader válasza G-lader (#4432) üzenetére


G-lader
tag

Ami még nagyon tetszene méretre és kinézetre az a Lenovo LePhone S880 lenne, vagy valami hasonló, ha tudnátok ajánlani ilyet hogy hol lehet venni, vagy hasonló tudású készüléket azt megköszönném.

(#4434) Paulo81


Paulo81
aktív tag

Sziasztok!

Mivel 2005 óta! van egy nokia nem is tudom hányasom, ezért gondoltam, hogy le kéne cserélni egy okostelefonra.
Megmondom őszintén szinte nulla tudásom és tapasztalatom van ebben a témában, ezért kérlek így álljatok hozzám :) (Tehát szinte még soha nem is fogtam a kezemben okostelefont!)

A főbb igényeim:

- Jó multimédiás képesség, nem tudom, hogy milyen dac/hang chipek vannak ezekben, de fontos, hogy szép hangja legyen. Különben meg hifista vagyok :D Nyilván nem ez a telefon lenne a legjobb forrásom, de ha épp utazom, akkor legalább ne undorító minőségben tudjak zenét hallgatni.

- Szép fényképek készítése, nem is annyira a megapixel-re mennék rá, (bár azért ne 1 mp legyen) hanem, hogy tényleg szép képeket tudjak csinálni, ha éppen nincs nálam a fényképezőgép. Legyen kikapcsolható a vaku. Ja és a videofelvételre is legyen érvényes a jó minőség.

- Internet, facebook, gps, zenefelismerés, számítógép távirányítás, bár azt hallottam ez alapból benne van mindegyikben. (?)

- Viszonylag nagy, jó minőségű kijelző

- Jó strapabírás, hosszú akkuüzemidő.

Kimaradt, hogy mennyit szánnék rá, hát az attól függ, hogy mit mondtok. :) Kérnék alternatívákat és meglátom mire áldozok.

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget és bocsánat, ha hülyeséget írtam!

(#4435) madrac válasza jooker82 (#4383) üzenetére


madrac
őstag

Hát, ha az nem gond egy friss androidos telónál (LG L9), hogy nem lehet áthelyezni a programokat a belső tárhelyről az SD kártyára... tényleg említésre se méltó probléma. :o Hajrá LG! :C

(#4436) batai15 válasza madrac (#4435) üzenetére


batai15
félisten

Tudtommal eggyik nagyobb belső memóriával rendelkező telefonnál sem lehet athelyezni , mondjuk eddig csak ami lgm volt azon nem lehetett(o3d,l7)
off:jooker82 kollega lg fan, erthető hogy miért védi. Személyes tapasztalat alapján az lg egy rakás @@...@ és akkor finom voltam. Eddigi 4lg közül 3nak fasza kis szoftveres meg hardveres baja is volt(gt540,o3d,l7) szal én az lgket nem igazán ajánlom.

(#4437) jooker82 válasza batai15 (#4436) üzenetére


jooker82
nagyúr

Ha,jól tudom a most vásárolt sonydat is szervizbe küldted... ;) Mellesleg az l7-el senkinek nem volt semmi baja,csak neked...
de már megint eltértek a témától....

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#4438) batai15 válasza jooker82 (#4437) üzenetére


batai15
félisten

Látom figyelsz:) a sonyt használtan vettem bele nyultam rendesen a rosszba. De ez ne zavarjon:P lehet neked bevalt az lg nekem nem. Erdekes hogy tv stb lg azok viszont tokeletesek..

(#4439) madrac válasza batai15 (#4436) üzenetére


madrac
őstag

2GB felhasználható belső memóriát nem mondanék hatalmasnak.
Én megfordítanám, mert én egy olyan telefonról se tudok ezen kívül ahol ez ne működne. Azon nem lepődök meg, ha az LG-k között más típusoknál se menne ez az alap dolog. Ha mondjuk valaki az L9-en gondolkodik, akkor ez már 2. fontos dolog lehet ami ellene szól. Az első a kamera :DDD Mondjuk, ha valaki ezen vagy az S Advance-on gondolkodik..
Lehet valamit védeni, de azért egy tanácsadós topikban illene levenni a szemellenzőt még az LG-t foggal-körömmel védő fogadatlan prókátoroknak is. Nem egy ilyen ténykedik itt. Elég sajnálatos, ha valaki erre alapozva szalad és veszi meg, mondván azt állították itt is, hogy ezzel nincs semmi gond és egy remek készülék, senkinek semmi panasza sincs rá.. :(((

(#4440) Swami válasza G-lader (#4432) üzenetére


Swami
senior tag

Acer Liquid Gallant Duo. Nagyon jó az anyaghasználat, jó a kijelző és gyors. Nekem még egyszer sem akadt vagy lassult. Fényképező része is abszolút vállalható (bár 16:9-et nem tud, de HDR és Time Lapse - a videohoz- van benne). Navi rendben van, hamar talál műholda(ka)t, email-kezelés tökéletes, browser is rendben. Gyári lejátszó nem visz mindent, de ezen egy mxplayer segitett. A hozzáadott füles kuka, ahelyett venni kell valami normálisat, ha nincs (én Brainwavz R1-et használok, amivel nagyon szépen szól a gép).
- - -
Esetleg Alcatel OT-997D. Teszt alapján az is ok.
Acer-t 55k körül tudsz venni, OT-997D kb. 10k-val drágább. Nem ismerem az Alcatelt, de ha csak a +1 mag miatt drágább, az szerintem nem ér annyit.

[ Szerkesztve ]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#4441) batai15 válasza madrac (#4439) üzenetére


batai15
félisten

Ezt jobban jooker kollegának kellett volna cimezni. Énse vagyok lg párti már. A gt540 be meg halt az sd olvaso igaz azt dobaltqm.(bar asszonynak most is olyan van az vigyazza megis haldoklik az olvasoja..)az o3d szoftveresen egy bug halmaz2 mag ellenére lassu(most nem kell jönni hogy 2.3 nem tamogatta , mikor hazon belül 2xet meg oldották) l7nel most nem hozom fel a gyenge procit, mert az a gyengesége nem hiba. Viszont a beégett kijelző meg a heti szinten villogó kijelző bugok mar igen. Mar banom hogy nem arc st vettek l7 helyett. Jooker a sonyt meg sus updatelte, utána működött is. Lemerült azota is halott. Ezek közül csak a gt540 re lehet fogni h user error sztem.

(#4442) BoC1ka válasza Paulo81 (#4434) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Szia,

sokat segitene, ha szabnal egy felso hatart az arnak. Manapsag az uj okostelefonok nagy nagy szazaleka 1080p be veszi fel a videokat, 5mpx alattit nem is kapsz. Ugye van Android, iOS es wp8/7 es szoftverrel rendelkezo telefon. El kellene donteni milyent szeretnel. A viszonylag nagy kijelzo is jo lenne, ha megadnal egy min vagy max hatart mert van 5" is, ami butanagyfon. a legujabb androidokat mar mokolni se kell szepen felvettek a versenyt stabilitasban a tobbiekkel, tehat attol se kell felni. En igy elso korben egy Sony Xperia SL-t ajanlanek, eszmeletlen az uzemideje, hd kijelzo, 4.3", HDMI csati, 32gb hattertar..

itt olvashatsz egy tesztet

Persze arat nem tudni mi a jo neked:)

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#4443) veresp


veresp
tag

Sziasztok!

Milyen telefont tudnátok ajánlani a következő paraméterekkel:
- Független
- 50e-60e Ft
- Android
- Hosszú távra szeretném

Első kiszemeltem: Samsung Galaxy Ace 2

Tudtok ennél jobbat ajánlani ebben az árkategóriában?

(#4444) premete válasza veresp (#4443) üzenetére


premete
veterán

Motorola Atrix2

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#4445) s4tch válasza veresp (#4443) üzenetére


s4tch
veterán

Atrix2?

(#4446) maggi1886076 válasza veresp (#4443) üzenetére


maggi1886076
addikt

70 körül van az Ace 2. 50-60 között maximum előfizuval kapsz, de ugye az nem független!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#4447) Swami válasza premete (#4444) üzenetére


Swami
senior tag

Atrix 2 60 ezerért? Azonnal!!! :C

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#4448) G-lader válasza Swami (#4440) üzenetére


G-lader
tag

Koszi a segítséget.

Azt nem írtam de egy almás telefon mellé kéne a dualos teló, szóval ha lehet egy annál nagyobb kijelzős lenne jó, amin a weblapok lesegetése kényelmesebb, amúgy meg zene,fotó, játékok nem nagyon számítanak, ami fontosabb hogy a mailokat, webet jól kezelje, doksikat meg tudjam nézni ha nagyon kell, meg mondjuk a navi nem árt, bár az az almáson is tokéletesen elmegy. Na meg amit írtam, a forma, kikészülök ezektől a mindenhol kerek formáktól, nagyon nem jönnek be, pl. a sony-nak olyan szép telói vannak, de csak 1 dual simes van :(

(#4449) tthom válasza Swami (#4447) üzenetére


tthom
senior tag

A Motorola MB860 ATRIX 4G vajon használható nálunk értelmesen? Mert kisebb, meg olcsóbb is, mint az Atrix 2.. Igaz, régebbi készülék, meg régebbi az OS rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4450) Swami válasza G-lader (#4448) üzenetére


Swami
senior tag

Szerintem az Európaiak által ismert márkák közül nem találsz olyat, ami nagy és dual. Akkor viszont kinai lesz, ami nem feltétlen rossz. Nézd meg ezeket:
[link]
[link]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.