Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62532) carrilboy


carrilboy
csendes tag

Üdv,
Nagyon láma kérdést teszek fel, de mivel ez egy Linux kezdőknek fórum, így nyugodt szívvel teszem.
Általános kérdéseim lennének,amiket tuti ezerszer megválaszoltak már máshol,én full kezdő Linuxos vagyok (olyannyira hogy sosem volt és még most sincs Linuxom).

Adott egy laptop, amire Linuxot tennék. Mint-et ajánlottak, de most nem is ez a legfontosabb (bár ha van tipp,jöhet). A vas egy HP Probook 450 G5, jelenleg Windows 10 van rajta. Igazából nem akarok 2 oprendszert, szóval egy teljesen Linuxos rendszerben gondolkodom. Van a gépben egy 256-os SSD meg 1 terás vinyó, nyilván a Linux az SSD-re kerülne.

Namost. Felmerültek bennem kérdések.
1. A HP oldalán nemigazán találtam drivereket például Linuxhoz, csak Win támogatás van.
Hogyan lesz minden hardverem ellátva a megfelelő driverrel?
2. Használok olyan szoftvereket, amiknek legjobb tudomásom szerint csak Windows-os verziója létezik.Az egyik az a VirtualDJ8, a másik egy feliratkészítő program, EZTitles a neve. Tudom, hogy létezik windows emuláció Linux alá és akkor azon keresztül tudok bármilyen windows-os alkalmazást futtatni. De nincs valami natív módszer erre?Mert a wine-os megoldás esetén hallottam, hogy gondok lehetnek driverekkel, fel nem ismert hardverekkel, hogy pl. maga a szoftver fut,csak nem látja a hangkártyát,stbstb.
3. Melyik lenne az a disztribúció, ami nekem megfelelne? Laptopra, általános felhasználás mellett, full kezdőként.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.